تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مراحل گرفتن معافیت های پزشکی

مراحل گرفتن معافیت های پزشکی

مراحل گرفتن معافیت های پزشکی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

مراحل گرفتن معافیت های پزشکی 99

با توجه به نیاز و لزوم دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت سربازی، تمام جوانان لازم است نسبت به دریافت این دو نوع کارت اقدام نمایند. آن دسته از جوانانی که به دلایل جسمانی نمی‌توانند خدمت سربازی را پشت سر بگذارند، مشمول معافیت پزشکی نظام وظیفه می‌گردند. بنابراین ابتدا باید در رابطه با مراحل گرفتن معافیت های پزشکی اطلاعات لازم را کسب نموده و پس‌ از آن اقدامات لازم صورت گیرد.

 

انواع معافیت های سربازی همچون معافیت سه برادری نظام وظیفه، معافیت فرزندان ایثارگر ، معافیت کفالت مادر مطلقه و … موجب می‌گردد که مشمولین بدون گذراندن خدمت سربازی، به راحتی کارت معافیت را دریافت نمایند. از انواع دیگر معافیت نیز، می‌توان به معافیت جسمانی اشاره نمود که با توجه به مراحل گرفتن معافیت های پزشکی صورت می‌پذیرد.

 

مشمولین گرامی پس از گذراندن مراحل گرفتن معافیت های پزشکی و تکمیل پرونده خود، کارت معافیت را دریافت می‌نمایند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که معافیت های پزشکی انواع مختلف و متفاوتی دارند که هر یک از این انواع، شرایط خاص خود را جهت توافق دارند. بنابراین ابتدا بهتر است در رابطه با نوع معافیت خود اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

 

جهت اخذ انواع معافیت های پزشکی و آموزش مراحل گرفتن معافیت های پزشکی ، راهنمای اخذ انواع معافیت های سربازی ، راهنمای گرفتن کسری خدمت با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 ( تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

 

راهنمای اخذ انواع معافیت های پزشکی

 

راهنمای اخذ انواع معافیت های پزشکی

راهنمای اخذ انواع معافیت های پزشکی

همان‌طور که ذکر گردید، معافیت های پزشکی شامل انواع مختلف و متفاوتی می‌باشد که این انواع می‌تواند شامل بیماری‌های مختلفی باشد. با توجه به راهنمای اخذ معافیت های پزشکی ، در رابطه با نوع دریافت معافیت و شرایط و ضوابط آن، می‌توانید اطلاعات لازم را کسب نمایید. برای مثال می‌توانید در رابطه با نوع معافیت پزشکی عمومی که شامل انواع مختلف و بندهای متفاوتی می‌باشد،با تمامی قوانین آشنا شوید.

 

راهنمای اخذ انواع معافیت های پزشکی به شما کمک خواهد نمود تا بدون اینکه نیازی به گذراندن دردسرها و مراحل مختلفی جهت دریافت کارت معافیت پزشکی باشید و یا خدایی ناکرده اقدام به رساندن آسیب‌های جسمانی به خود نمایید، به صورت قانونی و با توجه به مصوبات موجود ، مراحل گرفتن معافیت های پزشکی را پشت سربگذارید.

 

ما در ادامه اطلاعاتی در رابطه با مراحل گرفتن معافیت های پزشکی و همچنین راهنمای اخذ انواع معافیت های پزشکی ارائه خواهیم داد. اما با توجه به اینکه این نوع معافیت ها انواع مختلفی دارند و هر یک مراحل مخصوص به خود را دار می‌باشند، بنابراین می‌توانید در این رابطه و جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل با توجه به شماره‌های موجود در جداول تماس حاصل نمایید.

 

 

 

مراحل اخذ معافیت پزشکی با توجه به نوع بیماری و قوانین و ضوابط تعیین شده متفاوت می باشد. بنابراین با توجه به این مراحل باید اقدامات لازم صورت گیرد.

 

 

 

مراحل اخذ فوری معافیت پزشکی

برای گذراندن مراحل گرفتن معافیت های پزشکی ابتدا همانند مشمولین عادی نظام وظیفه لازم است مراحل اخذ سربازی و … را پشت سر بگذرانید. بنابراین در این مرحله، هیچ تفاوتی بین شما و مشمول عادی وجود نخواهند داشت. و قبل از گذراندن مراحل گرفتن معافیت های پزشکی لازم است ابتدا مراحل عادی را پشت سربگذارید.

 

ابتدا نسبت به دریافت دفترچه راهنمای نظام وظیفه اقدام نمایید. این دفترچه را می‌توانید به صورت الکترونیک از مراکز پلیس 10+ دریافت نموده  و مدارک خود را تنظیم نمایید. تمامی بندها و فرم آن را به خوبی مطالعه نموده و با دقت تمام پر نمایید تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوید. چنانچه سؤالی در رابطه با این فرم و نحوه تکمیل آن دارید، می‌توانید از راهنمای اخذ معافیت های پزشکی دریافت نمایید.

 

در مرحله دوم، لازم است به پزشک مراجعه نموده و معاینه اولیه را انجام دهید. پس از انجام معاینه پزشک، برگه معاینه اولیه پزشکی را به شما تحویل می‌دهد. نکته مهمی که در این مرحله نباید فراموش شود، در رابطه با تکمیل بیماری‌هایی است که در پشت برگه معاینه اولیه وجود دارد. زیرا با توجه به پر کردن این موارد، پزشکان معاینه‌ها را انجام داده و شما را آماده گذراندن مراحل گرفتن معافیت های پزشکی می‌نمایند.

 

 

لیست بیماری های معافیت پزشکی

 

لیست بیماری های معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی

 • بخش اول : بیماری های عمومی
 • بخش دوم: بیماری های غدد مترشحه ( تیرویید ، چاقی و لاغری)
 • بخش سوم: بیمای های پوست و بافت های زیر پوست
 • بخش چهارم: بیماری های داخی مغز و اعصاب (نورولوژی)
 • بخش پنجم: بیمای های روانپزشكی
 • بخش ششم: بیماری های جراحی مغز و اعصاب
 • بخش هفتم: بیماری های ریه و قفسه صدری
 • بخش هشتم: بیماری های استخوان (اسكلت)
 • بخش نهم: بیماریه ای شكم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 • بخش دهم: بیماری های خون و انكولوژی ( بدخیمی)
 • بخش یازدهم: بیماری های دستگاه ادراری تناسلی
 • بخش دوازدهم: بیماری های فك و دهان و دندان
 • بخش سیزدهم: بیماری های چشم و عوارض بینایی
 • بخش چهاردهم: بیماری های گوش و حلق و بینی
 • بخش پانزدهم: بیماری های قلب و عروق
 • بخش شانزدهم: بیماری های روماتولوژی و بافت همبند
 • بخش هفدهم: بیماری های عفونی

 

راهنمای مراحل گرفتن معافیت های پزشکی

کلیه مشمولین عزیز  می توانند با راهنمای اخذ انواع معافیت های پزشکی ایران تحصیل ، کلیه اطلاعات لازم را کسب نمایید. مراحل گرفتن معافیت های پزشکی با توجه به نوع بیماری، مراحل مختلفی خواهد داشت و همچنین این مراحل با ارائه مدارک خاصی همراه خواهد بود. کلیه مشمولین گرامی می توانند با برقراری ارتباط با مشاورین ایران تحصیل، نسبت به کسب اطلاعات لازم اقدام نمایند.

 

مراحل اخذ معافیت پزشکی با دارا بودن مدارک لازم برای کلیه مشمولین لازم و ضروری می باشد. بنابراین تمامی مشمولین با توجه به این مراحل می توانند اقدامات لازم را انجام دهند. مدارک لازم پس از بررسی توسط مراکز معافیت پزشکی و در صورت محرز گردیدن نوع بیماری ،کارت معافیت مشمول خدمت را صادر می نمایند.

 

راهنمای اخذ معافیت های پزشکی ایران تحصیل، آماده ارائه خدمات به تمامی جوانان عزیزی است که به علت مشکلات جسمانی نمی توانند خدمت سربازی را پشت سر بگذرانند می باشد. برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با مراحل گرفتن معافیت های پزشکی می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما متقاضیان عزیز می باشند.

 

جهت راهنمای اخذ انواع معافیت های پزشکی – کفالت و ایثارگری ، راهنمای گرفتن کسری خدمت سربازی با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 ( تماس از استان تهران)

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

بیشتر بدانید

کسری خدمت سربازی

شرایط خرید خدمت

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

ایست خدمتی

معافیت پزشکی سربازی

معافیت پزشکی چشم

راهنمای اخذ انواع معافیت های پزشکی

مراحل گرفتن معافیت های پزشکی

به این پست امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات

 1. علی محمودی
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۵

  با ارض سلام بنده در تک فرزند خوانوادم ۳۸سال دارم که در سن ۱۸سالگی ازدواج کردم وچون متهل شدم نتونستم به خدمت سربازی برم پدرم ۶۳سال داره و قادر به کار کردن نیست مریضه قواطر پرکار داره گوشاش زعیف میشنوه ده ساله که خونه نشینه ۹ماه جبهه داره ولی از هیچ ارگانی حقوقی نمیگیره شغلم ازاد بوده خرج پدرو مادرمو من میدم دوتا بچه دارم خانومم طلاق گرفته حضانت بچهام بامنه که دخترمو عمل مغز انجام دادن خودمم از ناحیه مچ پای راست شکستگی داشتم واینکه تمامی دندانهام در دهنم شکسته و ریشه هاشون مونده ایا منو معافیت شامل میشه ممنونم

ایران تحصیل
تماس با مشاور