ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

قوانین اعتراض به نمره دانشگاه ۱۴۰۲ + تغییر پس از ثبت نهایی | ایران تحصیل

قوانین اعتراض به نمره دانشگاه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

توجه به قوانین اعتراض به نمره دانشگاه می تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه و نظر اساتید به درخواست دانشجویان داشته باشد. در گذشته از نوشتن نامه های رسمی و اداری کاغذی در این خصوص استفاده می شد اما امروزه با توجه به مجازی شدن بسیاری از فرایندهای تحصیلی این مورد هم به صورت ایمیل به اساتید و یا پیام مستقیم در سامانه های اعلام نمرات هر دانشگاه اعلام می شود.

در این مقاله به ضوابط و قوانین اعتراض به نمره در دانشگاه های مختلف پرداخته شده است. معمولا هر دانشگاهی شرایط خاص خود را دارد  که گاهی دانشجویان سردرگم می کند بنابراین با مطالعه ی این صفحه از تمام اطلاعات، مراحل و شرایط اعتراض به نمره آگاه خواهید شد.

 

مراحل و مدارک لازم جهت اعتراض به نمره و تغییر آن

 • دریافت درخواست کتبی دانشجو:  این درخواست مبنی بر اعتراض بر نمره اعلام شده تنظیم می شود.
 • دریافت تاییدیه کتبی استاد: استاد تاییدیه ای مبنی بر اشتباه در اعلام نمره با قید مورد (اشتباه در شمارش بارم، از قلم افتادگی تصحیح سوال و موارد دیگری) را ارائه می دهد. لازم به ذکر است عدم محاسبه نمره کار عملی ، تحقیق وموارد مشابه به علت تاخیر دانشجو در ارائه آن قابل قبول نمی باشد.
 • اعلام کتبی نمره: نمره ی صحیح دانشجو با امضاء و تایید استاد مربوطه به صورت کتبا اعلام می شود.
 • طرح در شوراي آموزشی دانشکده: بر اساس مستندات و مدارك شامل نامه استاد، نمره نهایی صحیح و درخواست دانشجو، اعتراض دانشجو در شورای آموزش مطرح می شود.
 • اعلام موافقت شوراي آموزشی دانشکده: این شورا به مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه موافقت خود را اعلام کرده و باید صورت جلسه و کلیه مدارك و مستندات فوق الذکر را ارسال نماید.
 • طرح موضوع در شوراي آموزشی: پس از دریافت موافقت شوراي آموزشی دانشکده موضوع پیش آمده در شورای آموزشی دانشکده مطرح می شود.
 • ثبت نمره صحیح: پس از کسب موافقت شوراي آموزشی دانشگاه ، نمره ی صحیح دانشجو در سامانه ی سما ثبت می شود.
 • ارسال راي شوراي آموزشی دانشگاه به دانشکده جهت درج در پرونده: در انتها شورای آموزشی دانشگاه رای مخالف یا موافق خود را اعلام می کند و بر این اساس در پرونده ی تحصیلی دانشجو و پرونده ی استاد مربوطه درج می شود.

 

 

 

قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

 

 

شرایط اعتراض به نمره در دانشگاه آزاد

علی مظلومی فر، معاون آموزشی و عضو هیات علمی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص مهلت اعلام نمرات توسط اساتید می گوید: اساتید ظرف مدت 5 روز برای مقاطع کاردانی و کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد 10 روز و برای مقطع دکتری ظرف مدت یک ماه باید نمرات دانشجویان را اعلام و در سامانه بارگذاری کنند.

وی ادامه داد: دانشجویانی که به نمره ی خود معترض هستند می توانند ظرف مدت یک هفته پس از تاریخ اعلام نمرات نسبت به تقاضای تجدید نظر اقدام نمایند. همچنین مدرس موظف است حداکثر پس از گذشت یک هفته از تاریخ دریافت تقاضای تجدید نظر دانشجو، به اعتراض وی رسیدگی کرده ونمره ی نهایی را به اداره ی آموزش دانشکده اعلام کند. لازم به ذکر است نمره ی درس پس از قطعی شدن قیرقابل تغییر است.

برای کسب اطلاع از راهنمای خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد کلیک کنید و با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

مراحل ثبت اعتراض به نمره دانشجویان دانشگاه آزاد

دانشجویان این دانشگاه می توانند از طریق مراجعه به سامانه ی آموزشیار و انجام مراحل زیر نسبت به اعتراض و تقاضای ویرایش نمره اقدام نمایند :

 • در ابتدا به سایت آموزشیار دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایید.
 • سپس نیم سال تحصیلی را روی سال مورد نظر خود قرار دهید. برای مثال برای نیم سال دوم سال چهارصد هجری شمسی به صورت روبه رو نیم سال را قرار دهید.(002) و گزینه ی ارسال درخواست اعتراض به نمره انتخاب شود.
 • درصفحه ی بعد متن درخواست تایپ شود وگزینه ی ادامه انتخاب شود.
 • در ستون (وضعیت ارسال درخواست اعتراض) علامت ضربدر قرمز به تیک سبز تغییر خواهد کرد. در نهایت بهتر است به استاد خود اطلاع دهید تا درخواست شما را بررسی کند.

 

 

شرایط و زمان مجاز اعتراض به نمره در دانشگاه علمی کاربردی

دکتر سید عطالله سینایی، معا.ن آموزشی دانشگاه فنی حرفه ای دراین باره می گوید: دانشجویان پس از ثبت اولیه نمره خود در سامانه ی دانشگاه تا 3 روز فرصت دارند که نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند و اساتید باید ظرف یک هفته پاسخ دهند.

علامه براین براساس اعلام دانشگاه علمی کاربردی دانشجویان حداکثر پس از گذشت 7 روز از ثبت اولیه نمرات می توانند نسبت به تقاضای تجدید نظر اقدام نمایند و استاد موظف است تنها یک مرتبه و در بازه ی زمانی دو روزه درخواست دانشجو را بررسی و در سامانه اعلام نماید.

در صورت عدم بررسی درخواست دانشجو در سامانه و بی توجهی مدرس به این موضوع، شورای مرکزی موظف است حداکثر در3 روز کاری شرایط را بررسی و سربرگ مریوطه را به همراه امضائ دانشجو و شورای مرکزی به شورای استان ارسال نماید. واحد استان هم درمدت دو روز پرونده ی دانشجو را بررسی و اعلام نظر می کند. تغییر نمره در در این دانشگاه پس از فرایند تجدید نظر مطلقا ممنوع  است.

 

 

قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

 

قوانین و شرایط اعتراض به نمره در دانشگاه پیام نور

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور، محسن صدر دراین باره گفت: دانشجویان می توانند در سوالات تستی اگر سوال خارج از منبع معرفی شده، دارای اشتباه محتوایی، فاقد گزینه ی صحیح و یا دارای دو جواب صحیح، جدول و فرمول، شکل و نمودار یا اطلاعاتی که برای سوال لازم است اما ضمیمه نشده است اعتراض کنند. دانشجویان ظرف مدت سه روز پس از برگزاری امتحان مورد نظر، می توانند با مراجعه به سامانه بخش کاربری دانشجو نسبت به اعتراض اقدام نمایند.

همچنین وی افزود: در ارتباط با نمرات امتحانات تشریحی دانشجویان می توانند اعتراض به نمرات خود را حداکثر تا7 روز پس از امتحان ثبت نمایند. تمام اعتراضات توسط دانشگاه ببرسی می شود و در مجموع نمرات دانشجو تاثیرگذار خواهد بود.

 

برای اطلاع از نحوه ی اعتراض به نتایج آزمون دکتری کلیک کنید.

 

نحوه ی ورود اساتید به سامانه برای پاسخ دهی به اعتراض دانشجویان

اساتید باید با احراز هویت و از طریق ایمیل وازد سامانه شوند. به طور مثال سامانه ی مربوطه در دانشگاه تهران به آدرس ems.ut.ac.ir است. پس از ورود به سامانه روی لینک ورود اساتید کلیک کنید با وارد کردن ایمیل خود وارد سیستم شوید. همچنینن ممکن است به ایمیل دانشگاه هم نیاز داشته باشید. در لینک راهنمای اساتید درخواست دریافت شناسه یکتا نمایید. اگر استاد رسمی هستید با وارد کردن شماره ی پرسنلی مندرج در حکم و با ایمیل خود وارد سامانه احراز هویت می شوید. اساتید با ورود به قسمت پردازش ثبت نمره می توانند دانشجویانی که درخواست تجدید نظر داده اند را مشاهده کنند. به این صورت که روبه روی اسم این افراد ستونی تحت عنوان عدم رسیدگی وجود دارد. اساتید با کلیک روی آن می توانند به درخواست ها پاسخ داده و نظر خود را ثبت کنند. دقت کنید در صورتی که به اعتراضی در لیست استاد رسیدگی نشود امکان تایید نهایی نمرات در سامانه وجود نخواهد داشت.

 

 

آخرین اخبار اعتراض به نمرات دانشگاه

اساتید  دانشگاه آزاد با ثبت اشتباه نمرات کارت زرد دریافت می کنند.

زمانی که استادی برگه امتحان را تصحیح و نمره را در لیست وارد می‌کند، تعهد می‌دهد که این برگه را با کمال دقت تصحیح کرده و  نمره ثبت شده درست خواهد بود. در صورتی که قرار باشد یک بار دیگر با اعتراض دانشجو این برگه تصحیح و نمره‌ای کم یا زیاد شود، لازم است در فرمی از پیش آماده شده اعلام کند که در محاسبه نمره امتحان این دانشجو اشتباه کرده و همین اقدام استاد، کارت زردی در پرونده اش درج می‌کند. این قانونی است که در حال حاضر دانشگاه آزاد برای خود اتخاذ کرده است. در پایان اگر استادی به تعداد 4 کارت زرد دریافت کند از ترم آینده به وی کلاس تعلق نخواهد گرفت.اما برخی از اساتید دانشجویان را با این موضوع که اگر اعتراض کنند نمره کم خواهند کرد می ترسانند که این مسئله هم از طریق رییس دانشگاه قابل پیگیری است. به طور مثال اگر از یک کلاس صد نفره ۸۰ نفر، آن درس را بیفتند نشان دهنده نمره دهی غیرنرمال استاد است. چنین مواردی اغلب از سوی دانشجویان به ریاست دانشگاه اطلاع داده می‌شود. بعضا در مواردی دیده شده تکرار این اتفاق از سوی اساتید موجب برکناری آن‌ها از تدریس در دانشگاه شده است.

نمرات 10 تا 20 درصد دانشجویان دانشگاه شریف با اعتراض به نمره پایانی تغییر می کند

 استاد دانشگاه شریف در این باره گفت: خیلی از اوقات این دانشجوست که اشتباه فکر می‌کند که نمره‌ای که به او داده شده حق اوست. اما چون سوالات دانشگاهی متفاوت با تیپ سوالات دیگر است و گاهی جواب‌ها راه حل‌های گوناگون دارد به همین خاطر ممکن است استاد در تصحیح سوالات دچار اشتباه شود. این فرایند بازبینی دو فایده دارد یک اینکه دانشجو می‌فهمد کجا را اشتباه کرده، دوم اینکه جا‌هایی که استاد آن‌ها را از قلم انداخته و به آن‌ها نمره نداده در این بازبینی مشخص و حق دانشجو احیا می‌شود. نمرات ده تا ۲۰ درصد دانشجویان در این بازبینی تغییر می‌کند. اساتید موظف اند در صورت تقاضای دانشجویان در جهت تغییر نمرات خود حتی اگر اعتراض به برگه امتحان آن‌ها وارد نیست، این جمله را ثبت کنند که «برگه شما بررسی شد و اعتراض وارد نیست». وی درباره ی تاخیر اساتید در اعلام نمره افزود : این دانشگاه برای اعضای هیئت علمی خود قوانینی قرار داده است تا در صورت تکرار تاخیر در اعلام کردن نمرات از سوی استاد، ترفیع از وی گرفته شده و اجازه تصحیح برگه امتحانات دانشجویان را به او نمی‌دهند.

 

 

خلاصه مطالب

دانشجویان در دانشگاه های مختلف برای اعتراض به نمرات پایانی خود با شرایط متفاوتی روبه رو خواهند شد. قوانین، بازه ی زمانی مجاز، شرایط و گاها مراحل انجام آن می تواند در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد. در این مقاله سعی شده است تا به بررسی قوانین اعتراض به نمره دانشگاه پرداخته شود همچنین به تعدادی از سوالات رایج در این باره پاسخ داده شد. در صورت وجود هرگونه سوالی در زمینه ی چگونگی اعتراض به نمرات و نحوه ی پیگیری آن با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای دانلود فایل PDF مقاله کلیک کنید.

 

 

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا برای اعتراض به نمرات دانشگاه بازه ی زمانی محدودی وجود دارد؟

بله و همانطور که در مقاله توضیح داده شد از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

تاییدیه ی کتبی استاد در صورت اعتراض به نمره ی دانشجو شامل چه مواردی است؟

استاد تاییدیه ای مبنی بر اشتباه در اعلام نمره با قید مورد (اشتباه در شمارش بارم، از قلم افتادگی تصحیح سوال و موارد دیگری) را ارائه می دهد. لازم به ذکر است عدم محاسبه نمره کار عملی ، تحقیق وموارد مشابه به علت تاخیر دانشجو در ارائه آن قابل قبول نمی باشد.

آیا اعتراض به نمره فایده ای هم دارد؟

بله طبق آمار نمره ی 10 تا 20 درصد دانشجویان پس از اعتراض تغییر کرده است که رقم قابل توجهی است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  بیتا
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

  سلام ببخشید بعد از گذشت یک ترم از نمره ثبت شده در صورتی که استاد متوجه اشکال در نمره دانشجو شود ایا در سیستم گلستان امکان تغییر نمره وجود دارد و مراحل ان چیست با تشکر؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که ثبت نهایی شده باشد معمولا امکان تغییر وجود ندارد.

 2. Avatar photo
  مینا
  ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام ببخشید من نمرم تو اموزشیار دانشگاه ازاد تازه ثبت شده ایا استاد میتونه تغییرش بده بدون اینکه من اعتراض بزنم و نخوام نمرم تغییر کنه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام وقت بخیر .
   قبل از ثبت نهایی استاد اجازه ثبت تغییرات را دارد.

 3. Avatar photo
  یزدان
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۲

  سلام ببخشید من درس پروژه کارشناسی به دلیل عدم اگاهی از مهلت ارسال ان دیر فرستادم و سیستم اموزش به همین دلیل برام نمره ردی در نظر گرفته با استاد صحبت کردم برام فرم تک نمره رد کردن ایا امکان تغییر نمره بنده هست.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام دوست عزیز این مسئله مربوط به نظر استاد و تصمیم دانشگاه دارد.

 4. Avatar photo
  هاشمی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام وقت بخیر اگر نمره ها در قسمت نمره نهایی باشد قابل تغییر هست؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقت بخیر .
   اگر ثبت نهایی شوند خیر امکان تغییر انها وجود ندارد .

 5. Avatar photo
  هاشمی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  با سلام.دانشگاه آزاد درس میخونم استاد نمره ها رو تازه بارگزاری کرده و در قسمت نمره نهایی هست.آیا اعتراض کردن اگر استاد بخواد میتونه نمره رو تغییر بده؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

   سلام وقت بخیر . بله

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

   سلام وقت بخیر
   در اموزشیار قسمت اعتراض به نمره می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

 6. Avatar photo
  مهتاب
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام
  پس ازتاییدنهایی نمره امکان تغییروجودداره واینکه اگربرگه امتحان اشتباه تصحیح شده باشع واعتراض واردکنم چطورپس ازثبت نهایی نمره تغییرمیکنه؟؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت بخیر .
   بعد از ثبت نهایی امکان تغییر نمره وجود ندارد.

 7. Avatar photo
  علی
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام
  من آزمون عملی تربیت بدنی را دادم ولی استاد اشتباهی غیبت رد کرده خودش هم متوجه شد که اشتباه کرده ، تایید نهایی کرده دسترسی نداره چطوری باید ویرایش کنه

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۶

   سلام دوست عزیز
   از طریق اموزش دانشگاه پیگیری کنید

 8. Avatar photo
  زهرا
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۸

  سلام
  بعد از تایید نمره در دانشگاه سراسری، از چه طریقی میشه نمره تغییر پیدا کنه؟ اصلا امکانش هست؟با توجه به اینکه درس پیش‌نیازه

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت بخیر .
   بعد از ثبت نهایی امکان تغییر نمره وجود ندارد.

 9. Avatar photo
  ستاره
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۰

  سلام
  اگر من اعتراض بزنم، ممکنه که نمره کمتری بگیرم؟ یا نمره اگر بیشتر نشود، کمتر یا تغییری نمیکند؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت بخیر . بله امکان پذیر است

 10. Avatar photo
  حسین
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام بعد اینکه ی استاد نمره یک درس رو ثبت نهایی بکنه تو دانشگاه سراسری، باز امکان تغییر اون نمره هس یا ن؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی خود استاد نمیتونه
   باید از طریق آموزش دانشگاه اقدام فرمایید.

   • Avatar photo
    مبین
    ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

    ینی خود استاد میتونه تغییر بده نمره رو؟

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

     سلام وقت بخیر . مصحح دوم بررسی میکند و بعد نمره تغییر پیدا میکنه

    • Avatar photo
     M
     ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۳

     با سلام.من دانشگاه آزاد درس میخونم .ترم آخر کاردانی هستم استاد من ۲۴اسفند ماه نمره وارد کرده برای درس عملی نمره من رو خیلی کم داده میخواستم توی سایت اعتراض کنم اما دسترسی به سیستم قطع بود هر کاری میکنم نمیشه و مجبورم تا بعد تعطیلات نوروز صبر کنم .آیا با درخواست کتبی نوشتن امکان تغییر نمره من هست؟

     • Avatar photo
      مشاور ذوالنورنیا
      ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۹

      سلام وقت بخیر
      خیر امکان آن پایین است

 11. Avatar photo
  نگار
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام روزتون بخیر من دانشجوی دانشگاه آزادم اگه اعتراض بزنم و به استاد بگم که نمره من رو به نمره زیر ده تغییر بده درس مورد نظر حذف میشه و میتونم دوباره برش دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام وقتتون بخیر بله این امکان وجود دارد باید با استاد صحبت بفرمایید

 12. Avatar photo
  خانوردی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۱

  سوال دارم اعتراض نمره انجام میشه و تو سایت میزنه تایید اولیه و خود استادم پیام میده که نمره اصلاح شد ولی بعد ۲روز هنوز تو سایت نمره تغییر نکرده دلیلش چیه ؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

   سلام وقتتون بخیر با واحد اموزش دانشگاه این مضوع را مطرح بفرمایید

 13. Avatar photo
  الا
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی دانشگاه آزد هستم،چطور میتونم اعتراضمو پاک کنم؟یا جملمو عوض کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که امکان ویرایش وجود داشته باشد میتوانید اگر خیر که متاسفانه امکان پذیر نمیباشد

 14. Avatar photo
  mohammad
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

  با سلام
  من 6واحد تا پایان کاردانی دارم ، یکی از استاد ها اشتباه نمره داده نمره هم تصویب شده . دانشگاه سراسری سهند . چکار میتونم بکنم.
  خدمت سربازیم یک ترم دیگه میمونه عقب باید برم کمسیون اگه حل نشه .

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما این مورد را از واحد دانشگاهی پیگیری کنید امادرخصوص ینکه به مشکل برمیخورید نیازه با نظام وظیفه صحبت کنید

 15. Avatar photo
  معصوم
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۷

  سلام .من حواسم نبود اعتراض زدم چطور پاکش کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر.
   کدام مجموعه دانشگاه هستید و کی اعتراض زدید ؟

 16. Avatar photo
  سارا
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام اگر نمره ۱۲ باشه با اعتراض زدن امکانش هست کمتر بشه?

  • Avatar photo
   rahdar
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت بخیر.
   بله استاد این امکان را دارند که هر نمره ای را قبل از ثبت نهایی کم کنند.

 17. Avatar photo
  سارا
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام اگر نمره ۱۲ باشه با اعتراض زدن امکانش هست کمتر بشه یا بندازه استااد؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام
   معمولا نه
   ولی خیلی بستگی به استاد داره

 18. Avatar photo
  لیلی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

  آیا یک دانشجو میتونه به کل نمره های امتحان معترض باشه و از مدیرگروه بخواد تمام برگه ها را بازبینی کنند؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام وقت بخیر شما در قسمت اعتراض به نمرات ترم جاری در آموزشیار تا یک هفته پس از اعلام نمرات فرصت اعتراض برای تمام دروس را دارید

 19. Avatar photo
  سحر جعفری
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۴

  سلام من نمره ام ثبت شده در سایت دانشگاه پیام نور ولی در قسمت وضع نمره زده : غایب در امتحان . در حالیکه امتحانم در داخل دانشگاه برگزار شد و پشت سیستم بودم و آن موقع اینترنت دانشگاه قطع شد و بعدش مجبور شدیم به صورت کتبی امتحان بدیم . حالا نمره ام ثبت شده ولی این درس سه واحدی به واحدهام اضافه نشده چون زده غایب در امتحان ، چه کار باید کنم؟ من سر جلسه بودم و امضا هم کردم .

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت به خیر
   از واحد امتحانات دانشگاه پیگیری نمایید.

 20. Avatar photo
  نازلی
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام من نمره میانترمم هفت شده بود ونمره پایانترمم پنج نیم الان که نمراتم رو میبینم نمره نهاییم نه نیم شده😕 نمره میانترمم حذف شده ایا امکان اعتراض وجود دارد.

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

   با سلام اگر نمرات ثبت نهایی نشده درخواست اعتراض به نمره خود را ثبت بفرمایید

 21. Avatar photo
  نازلی
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام من نمره میانترمم هفت شده بود ونمره پایانترمم پنج نیم الان که نمراتم رو میبینم نمره نهاییم نه نیم شده😕 نمره میانترمم حذف شده ایا امکان اعتراض وجود دارد

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت به خیر
   از طریق دانشگاه و واحد امتحانات دانشگاه پیگیری کنید.

 22. Avatar photo
  رستگار ابوبکر
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

  سلام وعرض احترام

  بنده در مهرماه امسال کارورزی ۲ و۲ کتاب معرفی به استاد گذراندم.قبل از این با دانشگاه صحبت کردم که می توانم برای ارشد شرکت کنم.جواب دادند که مشکلی نیست چون چند روز بعد از امتحان مدرک ارشد میاد.الان بعد از ۳ ماه که بنده دوره ارشد را پاس می کنم رفتم واسه مدرک کارشناسی .جواب می دهند که شما فارغ التحصیل بهمن ماه هستید.یعنی من ۳ ماه بیخود رفتم واسه ارشد..بعدا متوجه شدم که دانشگاه دودرس معرفی به استاد را اشتباهی وارد کردند..آیا راه حلی داره خواهشا کمکم کنی

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   باید با مدیر گروه و آموزش واحد دانشگاهی خودتون صحبت بکنید تا به صورت سیستمی این مورد را حذف کنند.

 23. Avatar photo
  آهو
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام و عرض احترام ! من برای نمره ی پایان دوره ی یکی از درس های دوره ی تحصیلی (ترم) بهار ماه ، درخواست اعتراض به نمره ثبت کرده ام . مدرّس آن درس هم ، اعتراض مرا ، بررسی کرده است و نمره ام را تغییر داده است . چه قدر زمان می برد تا نمره ی تازه ای که مدرّس آن درس ، برای من ، در پاسخ به درخواست اعتراض به نمره ام ، ثبت کرده است ؛ در کارنامه ی تحصیلی ام قرار بگیرد و درخواست اعتراض به نمره ام ، از حالتِ تایید اوّلیّه ، خارج بشود و به مرحله ی جلوتر برود ؟

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)