تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی

سن ثبت‌ نام کلاس اول ابتدایی چقدر است؟ + شرایط کامل

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سن ثبت‌ نام در کلاس اول ابتدایی چقدر است؟ آیا دانش‌آموزان باید به سن خاصی برسند تا بتوانند در کلاس اول یا پیش دبستانی ثبت‌نام کنند؟

معمولاً با شروع تابستان ثبت‌نام در مدارس کشور آغاز می‌شود و دانش‌آموزان به همراه والدین خود برای ثبت‌نام در مدارس مختلف مراجعه می‌کنند. یکی از حساس‌ترین نقاط ثبت‌نام در مدارس کلاس اولی‌ها سن ورود آن‌ها به مدرسه است. معمولا دانش‌آموزانی می‌توانند در مدارس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند که سن آن‌ها به 6 سال تمام رسیده باشد. به همین دلیل تمام نوآموزانی که از تاریخ معینی به قبل به دنیا آمده‌اند می‌توانند در مقطع اول ابتدایی ثبت‌نام کنند و تمام نوآموزانی که بعد از تاریخ معین شده به دنیا آمده‌اند نمی‌توانند در کلاس اول ابتدایی نام‌نویسی کنند. حال این تاریخ چه تاریخی است و چگونه آن را در نظر می‌گیرند؟

 

 

برای کسب اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کلاس اول وارد شوید.

 

 

حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی 1401

معمولاً قوانین ثبت‌نام کلاس اولی‌ها تغییر نکرده است. ولی با توجه به شرایط کنونی کرونا برخی از مراحل آن به صورت اینترنتی می‌باشد. بنابراین بهتر است شما در مورد آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید تمام مراحل آن را به راحتی انجام دهید.

 

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی و حداقل آن

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی و حداقل آن

 

معمولاً حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی برای دانش‌آموزان 6 سال تمام قبل از شروع سال تحصیلی جدید است. لذا متولدین نیمه اول سال 1394 به قبل می‌توانند در کلاس اول ابتدایی 1401 ثبت‌نام کنند. البته باید بدانید که این دانش‌آموزان تنها می‌توانند در کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند و ثبت‌نام آن‌ها در مراکز پیش دبستانی مجاز نیست. لذا مدیران مدارس اول ابتدایی و پیش دبستانی موظف‌اند به هنگام ثبت‌نام نوآموزان خود شرایط سنی آن‌ها را رعایت کنند.

تمام نوآموزان کلاس اول برای تکمیل ثبت‌نام خود، در طرح سنجش سلامت شرکت کنند که ثبت‌نام آن‌ها نیز از اول تیرماه شروع می‌شود. در این طرح دانش‌آموزانی که قصد دارند در اول ابتدایی مشغول به تحصیل شوند طبق استانداردهای تعیین شده وزارت آموزش و پرورش بررسی می‌شوند تا آن‌ها را از نظر جسمی و ذهنی برای حضور در کلاس‌ها بسنجند. حال آن دسته از دانش‌آموزانی که موفق نشدند در طرح سنجش سلامت تأییدیه خود را دریافت کنند باید برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی کودکان استثنائی اقدام کنند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

شما جهت سوالات سنجش اول ابتدایی 1401 و قبول نشدن در سنجش کلاس اول روی لینک کلیک کنید.

 

البته خوب است بدانید در صورتی کودکان شما به دلایل مختلفی مانند عدم دسترسی به مدرسه، بیماری و غیره نتوانستند در سن 6 سالگی در کلاس اول ثبت‌نام کنند، در این صورت برای آن‌ها کمیسیون خاصی در نظر گرفته می‌شود تا بر اساس آن‌ها بتوانند در کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند. ولی در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش که وظیفه تعلیم و تربیت کودکان را دارد. علاوه بر حداقل سن ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی حداکثر سن آن را نیز در نظر گرفته است. به طوری که طبق آخرین آیین‌نامه آموزش و پرورش، حداکثر سن ورود به اول ابتدایی برای مناطق شهری 9 سال و برای مناطق روستایی 11 سال است. معمولا پیش از ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی برای این دانش آموزان کمیسیون منطقه با دلیل موجه تشکیل می‌شود تا اجازه ثبت‌نام را به مدیر مدرسه اعلام کنند.

حال اگر کودک شما به هر دلیلی نتوانسته است تاکنون در مقطع اول ابتدایی ثبت‌نام کند می‌توانید برای ثبت‌نام آن‌ها با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

شما جهت ثبت نام پیش دبستانی 1401 و ثبت نام دانش آموزان سامانه پادا روی لینک کلیک کنید.

 

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی و حداکثر آن

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی و حداکثر آن

 

چرا نیمه دومی‌ها با نیمه اولی‌ها با هم به مدرسه نمی‌روند؟

معمولاً سن ورود به پیش دبستانی و اول ابتدایی یک چالش بزرگ در جهان است. در اکثر کشورها حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی شش سال تمام می‌باشد. در حالی که برخی از کشورها سن 5 سالگی را سن مناسب جهت ثبت‌نام در کلاس اول می‌دانند. اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که دانش‌آموز برای یادگیری در کلاس از نظر بدنی، ماهیچه‌ای، توانایی تمرکز و تحمل مدت حضور در کلاس آمادگی داشته باشد. به همین دلیل آن‌ها 6 سال تمام را برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی در نظر گرفتند. اما در این میان برخی از والدینی که کودکان آن‌ها به سن ۶ سال تمام رسیده است. اما با در نظر گرفتن شرایط جسمی و ذهنی کودک خود سعی می‌کنند ثبت‌نام آن‌ها را به تاخیر بیندازند.

مدارس در اول مهرماه شروع می‌شود و تمام دانش‌آموزانی که در کلاس اول ثبت‌نام کردند باید 6 سال تمام را گذرانده باشند. لذا نوآموزانی که در نیمه دوم سال به دنیا آمدند هنوز 6 سالگی خود را تمام نکرده‌اند. لذا آن‌ها باید در سال تحصیلی آینده برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی اقدام کنند. اما در حال حاضر شورا آموزش کشور برنامه‌ای را در نظر گرفته است که در آن تمام نوآموزان اول و دوم نیمه سال تحصیلی در صورتی که بتوانند با شرکت در طرح سنجش سلامت تأییدیه خود را دریافت کنند می‌توانند برای ثبت‌نام در کلاس اول سال تحصیلی جاری اقدام کنند. ولی تاکنون این طرح هنوز اجرا نشده است و ثبت‌نام در کلاس اول طبق روال قبلی پیش می‌رود. حالا اگر شما قصد دارید شرایط لازم برای ورود به کلاس اول ابتدایی کودک خود را بسنجید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

شما جهت سامانه ثبت‌نام و نوبت‌گیری طرح سنجش سلامت و سامانه پادا روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی چیست؟

معمولاً آن دسته از نوآموزانی که قصد دارند در کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند باید شرایط آن را داشته باشند. آن‌ها علاوه بر اینکه سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی را داشته باشند برای تکمیل ثبت‌نام خود در طرح سنجش سلامت شرکت کنند تا تأییدیه خود را دریافت کنند. در صورتی که آن‌ها نتوانستند تأییدیه خود را دریافت کنند، ثبت‌نام آن‌ها در کلاس اول ابتدایی قطعی نخواهد بود.

 

شما جهت ثبت نام سامانه سلامت دانش آموزان روی لینک کلیک کنید.

 

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی و شرایط آن

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی و شرایط آن

 

برای شرکت در طرح سنجش سلامت لازم است والدین دانش‌آموزان با مراجعه به مدرسه ثبت‌نام موقت را انجام دهند تا از آنجا به پایگاه‌های سنجش طرح سلامت جسمی و ذهنی دانش آموزان معرفی شوند. سپس آن‌ها باید در تاریخ معین شده به پایگاه سنجش سلامت جسمی، ذهنی، بینایی، شنوایی و غیره مراجعه کنند تا معیارهای تایید سلامت کودکان برای ثبت‌نام در کلاس اول را بررسی کنند. معمولا شما به هنگام مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت مدارکی را باید به همراه داشته باشید که برای تهیه آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید. معمولا مدیران مدرسه با پایگاه‌های سنجش سلامت در ارتباط مستقیم هستند. بنابراین آن‌ها نیز می‌توانند در معرفی شما به پایگاه‌های سنجش سلامت و دریافت تأییدیه پرونده سلامتی دانش‌آموز راهنمایی کنند.

 

شما جهت مشاوره کودکان دبستانی روی لینک کلیک کنید.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی، هزینه ثبت‌نام در مدارس شاهد، هزینه ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی، شرایط ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی، مراحل ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی، طرح سنجش سلامت اول ابتدایی و پیش دبستانی، پایگاه‌های طرح سنجش سلامت دانش‌آموزان، نحوه دریافت کتاب اول ابتدایی، ثبت‌نام اول ابتدایی در سیدا، ثبت‌نام اول ابتدایی در پادا، سامانه پادا، سامانه سجا، سامانه سیدا، زمان ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی، مدارک برای ثبت‌نام اول ابتدایی، ثبت‌نام کتاب برای اول ابتدایی، ثبت‌نام اول ابتدایی در سامانه سجا، پیش ثبت‌نام اول ابتدایی در شاهد و راهنما سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی شاهد چیکار باید کرد؟

شما برای ثبت‌نام در مدارس شاهد می‌توانید در زمان مقرر شده آن اقدام کنید. برای این کار حتما به سایت سجا مراجعه کنید و بر اساس اطلاعات درخواستی آن‌ها ثبت‌نام کنید. سپس کد رهگیری خود را دریافت کنید تا ثبت‌نام شما تکمیل شود.

 

 

شما جهت ثبت نام مدارس شاهد و پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1401 روی لینک کلیک کنید.

 

 

 

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی و مدارس شاهد

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی و مدارس شاهد

 

تمام دانش‌آموزان مجاز به ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی می‌توانند در مدارس شاهد نیز ثبت‌نام کنند. اما معمولا اولویت با فرزندان شاهد، جانباز و ایثارگر است و پس از آن دانش‌آموزان ممتاز فرهنگی، علمی، هنری و ورزشی در اولویت هستند. آن‌ها برای ثبت‌نام در مدارس شاهد نیازی به آزمون ورودی ندارند و می‌توانند در صورت داشتن شرایط و سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی در مدارس شاهد نام‌نویسی کنند. حال اگر شما قصد دارید در مورد میزان شهریه مدارس شاهد برای کلاس اولی‌ها اطلاعات به روز به دست بیاورید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حداقل و حداکثر سن ورود برای سال تحصیلی 1401 چقدر است؟

معمولاً تمام دانش‌آموزانی که شش سالگی خود را تمام کردند می‌توانند برای سال تحصیلی1401 ثبت‌نام کنند. بنابراین متولدین قبل از 1394/7/1 می‌توانند در سال اول ابتدایی ثبت‌نام کنند. حداکثر سن آن‌ها برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی برای متولدین شهری سال 1392/7/1 به قبل و متولدین روستایی سال 1390/7/1 به قبل است.

منظور از پایگاه سنجش سلامت دانش‌آموزان چیست؟

معمولاً این پایگاه‌ها زیر نظر آموزش و پرورش هر استان قرار دارند و آن‌ها باید آمادگی جسمانی، ذهنی، شنوایی، بینایی و غیره کودکان را برای ورود به مدرسه ارزیابی کنند. در صورتی که کودک بتواند تأییدیه سلامت خود را دریافت کند، آنگاه می‌تواند برای ثبت‌نام در پیش دبستانی و اول ابتدایی در مدارس معمولی اقدام کند. در غیر این صورت آن‌ها برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی و پیش دبستانی استثنائی اقدام کنند.

آیا کودکان نیمه دوم سال با نیمه اول سال می‌توانند هم‌زمان برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی اقدام کنند؟

خیر، معمولاً دانش‌آموزان متولد نیمه دوم سال هنوز به سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی نرسیده‌اند. لذا آن‌ها باید در سال تحصیلی آینده برای کلاس اول ابتدایی اقدام کنند.

برای مراجعه به پایگاه سنجش سلامت چه مدارکی لازم است؟

معمولاً شما برای دریافت تأییدیه سلامت دانش‌آموز خود به پایگاه‌های طرح سنجش سلامت به صورت حضوری با در دست داشتن مدارک لازم مراجعه کنید. حال کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در مورد مدارک لازم جهت مراجعه به طرح سنجش سلامت شما را بیشتر راهنمایی کنند.

هزینه ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی چقدر است؟

معمولاً هزینه ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی در سال‌های تحصیلی مختلف متفاوت است. بنابراین اگر شما قصد داشته باشید هزینه ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی 1401 را دریافت کنید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

چگونه کتاب‌های درسی کلاس اولی‌ها را سفارش دهیم؟

معمولاً مدیران و مسئولان مدرسه در مورد تهیه کتاب‌های درسی اول ابتدایی شما را راهنمایی خواهند کرد. ولی هر گونه سوالی در مورد تهیه ارزان‌ترین کتاب‌های درسی اول ابتدایی داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

برای ثبت‌نام الکترونیکی دانش‌آموزان در اول ابتدایی به کدام سامانه مراجعه کنیم؟

شما برای ثبت‌نام تمامی دانش‌آموزان ابتدایی می‌توانید به سامانه سیدا یا پادا مراجعه کنید. برای این کار لازم است مدارک درخواست شده را به صورت اینترنتی به مدرسه ناحیه خود ارائه دهید تا ثبت‌نام شما تکمیل شوند.

آیا مدارس دولتی نیز از دانش‌آموزان هزینه ثبت‌نام دریافت می‌کنند؟

خیر، طبق قانون آموزش و پرورش، تمام مدارس دولتی برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی و مقاطع دیگر مجاز به دریافت هزینه ثبت‌نام نیستند. ولی آن‌ها می‌توانند هزینه‌هایی مانند کمک‌های مردمی، سرویس مدارس، فعالیت‌های فوق برنامه، لباس و روپوش مدرسه و غیره را دریافت کنند.

 

مطالب مرتبط

نظرات

  1. صادق واحدی
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

    سلام، من بچم به صورت مادر زادی مشکل حرکتی داره، میخواستم بدونم سن ثبت نام کلاس اول ابتدایی برای فرزند من متفاوت از بقیه خواهد بود؟

ایران تحصیل
تماس با مشاور