ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سن ثبت‌ نام کلاس اول ابتدایی چقدر است؟

سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

معمولاً با شروع تابستان ثبت‌نام در مدارس کشور آغاز می‌شود و دانش‌آموزان به همراه والدین خود برای ثبت‌نام در مدارس مختلف مراجعه می‌کنند. یکی از حساس‌ترین نقاط ثبت‌نام در مدارس کلاس اولی‌ها سن ورود آن‌ها به مدرسه است. معمولا دانش‌آموزانی می‌توانند در مدارس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند که سن آن‌ها به 6 سال تمام رسیده باشد. به همین دلیل تمام نوآموزانی که از تاریخ معینی به قبل به دنیا آمده‌اند می‌توانند در مقطع اول ابتدایی ثبت‌نام کنند و تمام نوآموزانی که بعد از تاریخ معین شده به دنیا آمده‌اند نمی‌توانند در کلاس اول ابتدایی نام‌نویسی نمایند. حال این تاریخ چه تاریخی است و چگونه آن را در نظر می‌گیرند؟ نا در این مقاله قصد داریم سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی به همراه موارد دیگر مورد بررسی قرار دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید که در این مقاله مواردی همچون حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی چقدر است، چرا نیمه دومی‌ها با نیمه اولی‌ها با هم به مدرسه نمی‌روند، شرایط ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی چیست، برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی شاهد چیکار باید کرد؟ و غیره پرداخته خواهد شد. در نهایت اگر تصمیم دارید اطلاعاتی را نسبت به سن ثبت‌ نام کلاس اول ابتدایی به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

اطلاعیه

مطابق با آخرین آیین‌نامه آموزش و پرورش، حداکثر سن ورود به کلاس اول ابتدایی برای مناطق شهری 9 سال و برای مناطق روستایی 11 سال است.

 

 

حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی 1401

معمولاً قوانین ثبت‌نام کلاس اولی‌ها تغییر نکرده است. ولی با توجه به شرایط کنونی کرونا برخی از مراحل آن به صورت اینترنتی می‌باشد. بنابراین بهتر است شما در مورد آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید تمام مراحل آن را به راحتی انجام دهید.

معمولاً حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی برای دانش‌آموزان 6 سال تمام قبل از شروع سال تحصیلی جدید است. لذا متولدین نیمه اول سال 1394 به قبل می‌توانند در کلاس اول ابتدایی 1401 ثبت‌نام کنند. البته باید بدانید که این دانش‌آموزان تنها می‌توانند در کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند و ثبت‌نام آن‌ها در مراکز پیش دبستانی مجاز نیست. لذا مدیران مدارس اول ابتدایی و پیش دبستانی موظف‌اند به هنگام ثبت‌نام نوآموزان خود شرایط سنی آن‌ها را رعایت کنند.

تمام نوآموزان کلاس اول برای تکمیل ثبت‌نام خود، در طرح سنجش سلامت شرکت کنند که ثبت‌نام آن‌ها نیز از اول تیرماه شروع می‌شود. در این طرح دانش‌آموزانی که قصد دارند در اول ابتدایی مشغول به تحصیل شوند طبق استانداردهای تعیین شده وزارت آموزش و پرورش بررسی می‌شوند تا آن‌ها را از نظر جسمی و ذهنی برای حضور در کلاس‌ها بسنجند. حال آن دسته از دانش‌آموزانی که موفق نشدند در طرح سنجش سلامت تأییدیه خود را دریافت کنند باید برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی کودکان استثنائی اقدام کنند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی

حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی

 

اگر کودک نتوانست در 6 سالگی به مدرسه برود چه می شود؟

البته خوب است بدانید در صورتی کودکان شما به دلایل مختلفی مانند عدم دسترسی به مدرسه، بیماری و غیره نتوانستند در سن 6 سالگی در کلاس اول ثبت‌نام کنند، در این صورت برای آن‌ها کمیسیون خاصی در نظر گرفته می‌شود تا بر اساس آن‌ها بتوانند در کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند. ولی در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش که وظیفه تعلیم و تربیت کودکان را دارد. علاوه بر حداقل سن ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی حداکثر سن آن را نیز در نظر گرفته است. به طوری که طبق آخرین آیین‌نامه آموزش و پرورش، حداکثر سن ورود به اول ابتدایی برای مناطق شهری 9 سال و برای مناطق روستایی 11 سال است. معمولا پیش از ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی برای این دانش آموزان کمیسیون منطقه با دلیل موجه تشکیل می‌شود تا اجازه ثبت‌نام را به مدیر مدرسه اعلام کنند.

 

 جهت ثبت نام سامانه سلامت دانش آموزان روی لینک کلیک کنید

 

چرا نیمه دومی‌ها با نیمه اولی‌ها با هم به مدرسه نمی‌روند؟

معمولاً سن ورود به پیش دبستانی و اول ابتدایی یک چالش بزرگ در جهان است. در اکثر کشورها حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی شش سال تمام می‌باشد. در حالی که برخی از کشورها سن 5 سالگی را سن مناسب جهت ثبت‌نام در کلاس اول می‌دانند. اما نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که دانش‌آموز برای یادگیری در کلاس از نظر بدنی، ماهیچه‌ای، توانایی تمرکز و تحمل مدت حضور در کلاس آمادگی داشته باشد. به همین دلیل آن‌ها 6 سال تمام را برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی در نظر گرفتند. اما در این میان برخی از والدینی که کودکان آن‌ها به سن ۶ سال تمام رسیده است. اما با در نظر گرفتن شرایط جسمی و ذهنی کودک خود سعی می‌کنند ثبت‌نام آن‌ها را به تاخیر بیندازند.

مدارس در اول مهرماه شروع می‌شود و تمام دانش‌آموزانی که در کلاس اول ثبت‌نام کردند باید 6 سال تمام را گذرانده باشند. لذا نوآموزانی که در نیمه دوم سال به دنیا آمدند هنوز 6 سالگی خود را تمام نکرده‌اند. لذا آن‌ها باید در سال تحصیلی آینده برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی اقدام کنند. اما در حال حاضر شورا آموزش کشور برنامه‌ای را در نظر گرفته است که در آن تمام نوآموزان اول و دوم نیمه سال تحصیلی در صورتی که بتوانند با شرکت در طرح سنجش سلامت تأییدیه خود را دریافت کنند می‌توانند برای ثبت‌نام در کلاس اول سال تحصیلی جاری اقدام کنند. ولی تاکنون این طرح هنوز اجرا نشده است و ثبت‌نام در کلاس اول طبق روال قبلی پیش می‌رود. حالا اگر شما قصد دارید شرایط لازم برای ورود به کلاس اول ابتدایی کودک خود را بسنجید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کتب درسی ابتدایی وارد شوید.

 

چرا نیمه دومی‌ها با نیمه اولی‌ها با هم به مدرسه نمی‌روند؟

چرا نیمه دومی‌ها با نیمه اولی‌ها با هم به مدرسه نمی‌روند؟

 

 جهت ورود به سامانه پادا روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی چیست؟

معمولاً آن دسته از نوآموزانی که قصد دارند در کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند باید شرایط آن را داشته باشند. آن‌ها علاوه بر اینکه سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی را داشته باشند برای تکمیل ثبت‌نام خود در طرح سنجش سلامت شرکت کنند تا تأییدیه خود را دریافت کنند. در صورتی که آن‌ها نتوانستند تأییدیه خود را دریافت کنند، ثبت‌نام آن‌ها در کلاس اول ابتدایی قطعی نخواهد بود.

برای شرکت در طرح سنجش سلامت لازم است والدین دانش‌آموزان با مراجعه به مدرسه ثبت‌نام موقت را انجام دهند تا از آنجا به پایگاه‌های سنجش طرح سلامت جسمی و ذهنی دانش آموزان معرفی شوند. سپس آن‌ها باید در تاریخ معین شده به پایگاه سنجش سلامت جسمی، ذهنی، بینایی، شنوایی و غیره مراجعه کنند تا معیارهای تایید سلامت کودکان برای ثبت‌نام در کلاس اول را بررسی کنند. معمولا شما به هنگام مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت مدارکی را باید به همراه داشته باشید که برای تهیه آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید. معمولا مدیران مدرسه با پایگاه‌های سنجش سلامت در ارتباط مستقیم هستند. بنابراین آن‌ها نیز می‌توانند در معرفی شما به پایگاه‌های سنجش سلامت و دریافت تأییدیه پرونده سلامتی دانش‌آموز راهنمایی کنند.

 

اطلاعیه

طبق قانون آموزش و پرورش، تمام مدارس دولتی برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی و مقاطع دیگر مجاز به دریافت هزینه ثبت‌نام نیستند.

 

 

 

برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی شاهد چیکار باید کرد؟

شما برای ثبت‌نام در مدارس شاهد می‌توانید در زمان مقرر شده آن اقدام کنید. برای این کار حتما به سایت سجا مراجعه کنید و بر اساس اطلاعات درخواستی آن‌ها ثبت‌نام کنید. سپس کد رهگیری خود را دریافت کنید تا ثبت‌نام شما تکمیل شود.

تمام دانش‌آموزان مجاز به ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی می‌توانند در مدارس شاهد نیز ثبت‌نام کنند. اما معمولا اولویت با فرزندان شاهد، جانباز و ایثارگر است و پس از آن دانش‌آموزان ممتاز فرهنگی، علمی، هنری و ورزشی در اولویت هستند. آن‌ها برای ثبت‌نام در مدارس شاهد نیازی به آزمون ورودی ندارند و می‌توانند در صورت داشتن شرایط و سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی در مدارس شاهد نام‌نویسی کنند. حال اگر شما قصد دارید در مورد میزان شهریه مدارس شاهد برای کلاس اولی‌ها اطلاعات به روز به دست بیاورید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی شاهد چیکار باید کرد؟

برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی شاهد چیکار باید کرد؟

 

اخبار پیرامون سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی

بنا با اعلام وزارت آموزش و پرورش و با استناد به ماده 45 آیین نامه اجرایی مدارس، مدیر مدرسه می‌تواند در موارد استثنا دانش‌آموزی که دارای مدارک هویتی و تحصیلی است را با اخذ تعهد کتبی از پدر یا مادر او برای ارائه مدارک مربوط به مدت یک ماه ثبت‌نام کند.

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ثبت‌نام دانش‌آموزان عشایر، هنرجویان و دانش‌آموزان مدارس خاص باید بدون لحاظ شدن بسیاری از موارد همچون محدوده جغرافیایی و بر اساس ضوابط مربوط انجام شود.

خلاصه مطلب

در این مقاله موارد بسیار مهمی در مورد سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی در اختیار شما قرار داده شده است. شما با مطالعه این مقاله از مواردی همچون شرایط ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی مطلع شدید و به سوالاتی مانند برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی شاهد چیکار باید کرد، شرایط ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی چیست و غیره پاسخ دادیم. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد نیاز های شما را مرتفع کند.

 

برای دانلود فایل PDF محتوا سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حداقل و حداکثر سن ورود برای سال تحصیلی 1401 چقدر است؟

معمولاً تمام دانش‌آموزانی که شش سالگی خود را تمام کردند می‌توانند برای سال تحصیلی1401 ثبت‌نام کنند. بنابراین متولدین قبل از 1394/7/1 می‌توانند در سال اول ابتدایی ثبت‌نام کنند. حداکثر سن آن‌ها برای ثبت‌نام در کلاس اول ابتدایی برای متولدین شهری سال 1392/7/1 به قبل و متولدین روستایی سال 1390/7/1 به قبل است.

منظور از پایگاه سنجش سلامت دانش‌آموزان چیست؟

معمولاً این پایگاه‌ها زیر نظر آموزش و پرورش هر استان قرار دارند و آن‌ها باید آمادگی جسمانی، ذهنی، شنوایی، بینایی و غیره کودکان را برای ورود به مدرسه ارزیابی کنند. در صورتی که کودک بتواند تأییدیه سلامت خود را دریافت کند، آنگاه می‌تواند برای ثبت‌نام در پیش دبستانی و اول ابتدایی در مدارس معمولی اقدام کند. در غیر این صورت آن‌ها برای ثبت‌نام در مدارس اول ابتدایی و پیش دبستانی استثنائی اقدام کنند.

برای مراجعه به پایگاه سنجش سلامت چه مدارکی لازم است؟

معمولاً شما برای دریافت تأییدیه سلامت دانش‌آموز خود به پایگاه‌های طرح سنجش سلامت به صورت حضوری با در دست داشتن مدارک لازم مراجعه کنید. حال کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در مورد مدارک لازم جهت مراجعه به طرح سنجش سلامت شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

 

نظرات

 1. رویا
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام وقت بخیر دختر من متولد ۲۳مهر سال۹۶هستش طرح جدید برای سال بعد پابرجاست یا لغو شده ؟یعنی دختر من سال بعد باید برن پیش دبستانی یا کلاس اول؟

 2. Arezo
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

  سلام.دخترم متولد مهر ۹۶ هست.با توجه به قانون جدید میتوانند سال بعد کلاس اول بروند؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام روزتون بخیر برای کلاس اول باید 6 سالشون تموم شده باشه

  • بهراد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۲

   سللام. منم همین مشکل رو دارم. پسر من متولد آبان ۹۶ هست.‌ طبق قانون جدید میگن از مهر ۱۴۰۲ همراه با ۶ ماه اولیها باید برن کلاس اول. خوب ۶ ماه اولیها الان پیش دبستانی هستن. از لحاظ آمادگی خیلی بهتر از ۶ ماه دوم میشن. اگه از اول میدونستیم ما هم از مهر میفرستادیم پیش دبستانی. این قانون جدید، اطلاع رسانی نشده اصلا

   • مشاور جوادی
    ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 3. A
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

  بچه های مهر ۹۶ میتوانند امسال در پیش دبستانی ۲ و سال بعد کلاس اول بروند؟

  • behrouzi
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 4. A
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

  بچه های مهر ۹۶ امسال میتوانند در پیش دبستانی ۲ و سال بعد به کلاس اول بروند؟

 5. A
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

  بچه های مهر ۹۵ امسال در کلاس اول و مهر ۹۶ در پیش دبستانی ۲ میتوانند باشند؟

  • behrouzi
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 6. Avin
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  آیا طرح ثبت نام مهر ۹۵ در کلاس اول رد شده؟

  • JAVADI
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام روزبخیر
   بله دوست گرامی برای متولدین مهر تایید شده.

   • A
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

    پس تا ۳۰ مهر ۹۵ میتوانند در کلاس اول باشند؟

    • JAVADI
     ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

     اگر متولد مهر 95 باشن بله میتونید.

 7. Sara
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷

  سلام پسر من متولد ۱ مهر ۹۷ هست چه سالی میتونه برای پیش دبستانی ثبت نام‌ کنه؟؟؟؟؟

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 8. شیرین
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام پسرم متولد۱۲شهریور۱۳۹۱ است وبرای اول ابتدایی ثبت نام میشه ؟لطفاپاسخ بدید متشکرم

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام وقت بخیر باید با مدارس صحبت کنید

 9. شیرین
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  باسلام فرزندپسرممتولد۱۲شهریور۱۳۹۱میباشدایاثبت نام اودرمقطع ابتدایی امکان پذیراست؟باتشکر

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام وقت بخیر باید با مدرسه ای صحبت کنید و بعد از پرونده سازی ثبت نام کند

 10. حلما
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۴

  سلام آیا درسته که وزیر ثبت نام بچه های مهر 95رو کنسل کرده؟؟

  • haghipor
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر در صورتی که سن فرزند شما بعد از مهر 95 باشد شما شرایط ثبت نام کلاس اول ابتدایی را ندارید

   • A
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

    یعنی تا ۳۰ مهر میتوانند کلاس اول باشن؟این طرح لغو نشده؟

   • A
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

    یعنی تا ۳۰ مهر ۹۵ میتوانند در کلاس اول باشند؟این طرح لغو نشده؟

    • behrouzi
     ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

     سلام روزتون بخیر جهت اطلاع مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 11. مرتضی
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

  سلام
  شما نوشتید که:
  “حداقل سن ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی برای دانش‌آموزان 6 سال تمام قبل از شروع سال تحصیلی جدید است. لذا متولدین نیمه اول سال 1394 به قبل می‌توانند در کلاس اول ابتدایی 1401 ثبت‌نام کنند.”
  ولی فک کنم اشتباه نوشتین. متولدین نیمه اول سال 1395 درس باشه

 12. فاطمه حسینی
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

  سلام‌
  دخترمن متولد ۲۹ /اسفند/۱۳۹۴ هستش. امسال مشکول ثبت نام کلاس اول میشه ؟
  و اینکه پسرم متولد ۳۶ /شهریور /۱۳۹۶ هست‌.میتونه پیش دبستانی ثبت نام بشه؟

  • mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام کلاس اول 6 سال تمام و پیش دبستانی 5 سال تمام ملاک است.

 13. آیناز
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۳

  سلام من دخترم۲۷ مهر امسال ۵ سال تموم میشه ، میخواستم ببینم با توجه به اینمه نیمه دومی هست میشه پیش دبستانی ثبت نامش کنم
  اگر اره سال بعدش اجازه میدن بره پایه اول ؟

  • fathollahi
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

   سلام چون مهرماهی هستش باید برید اموزش پرورش منطقه تون اجازه تحصیل در پایه اول ابتدایی را بگیرید

 14. ف. محمدی
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام .پسر من متولد ۱۴ مهر ماه ۹۵ است با توجه به اینکه دو هفته ی قبل آموزش و پرورش اعلام کرد که تا ۳۰ مهرماه ۹۵ می توانند در پایه ی اول ثبت نام کنند من به مدرسه مراجعه کردم ولی ثبت نام نکردند و گفتند امکانش نیست، میخواستم بدانم باید الان چه کار کنم؟ چرا اخبار یه چیزی می گوید و ما اولیا را درگیر می کند و مدارس امتناع می کنند.

  • bahraii
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع بیشتر و راهنمایی با ایران تحصیل تماس بگیرید.

 15. زینب رودباری
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۳

  سلام ،با شیوع بیماری کرونا ومشکلات زندگی پسرم و دخترم مدرسه نرفتن آیا امسال برای ثبت نام میتوانم اقدام کنم

  • haghipor
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

   سلام وقت بخیر
   اطلاعات شما باید دقیقا بررسی شود
   امکان ثبت نام در مدارس برای ادامه تحصیل وجود دارد

 16. رضا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام پسر من متولد سال 1395/7/6 هستش میخواستم بدونم که امسال باید بره پایه اول یا پیش دبستانی آخه خیرابی اومده که گفتن امسال اونا هم میتونن برن کلاس اول خواستم بدونم صحت داره یا باید بره پیش دبستانی متشکرم

  • fathollahi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

   سلام در صورتیکه سن 6 سال تمام باشه میتونن اول ابتدایی ثبت نام کنند

 17. صادق واحدی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام، من بچم به صورت مادر زادی مشکل حرکتی داره، میخواستم بدونم سن ثبت نام کلاس اول ابتدایی برای فرزند من متفاوت از بقیه خواهد بود؟

  • مهدی
   ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام من دادشم 7سالشه ولی تاریخ تولدش اشتباهه تاریخ تولدش نشون میده 11سالشه ولی واقعیت فقط 7سالشه و هر کاری که کردیم ثبت نام نشد لطفا هر کسی راهی میدونه بهم بگه خیلی سپاسگزارم

   • obeidavi obeidavi
    ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

    سلام وقت بخیر جهت اصلاح تاریخ
    شناسنامه به ثبت احوال مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور