ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های کنکور هنر | زیر شاخه های رشته های کنکور هنر ۱۴۰۲

رشته های کنکور هنر
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبانی که در کنکور هنر شرکت کرده اند، پس از مجاز شدن برای انتخاب رشته باید به سایت سازمان سنجش جهت دریافت لیست رشته های کنکور هنر مراجعه کنند و محل هایی که می توانند به انتخاب رشته بپردازند را مشخص نمایند.

زیر گروه های کنکور هنر مشخص می‌نماید هر رشته در کدام گروه قرار می گیرد و هر درس چه ضریبی با توجه به هر یک از زیر گروه ها خواهد داشت.

کنکور هنر، یکی از رشته‌های شناور است که هر یک از داوطلبان در هر گروه آزمایشی می‌توانند در آن نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

در رابطه با تأثیر معدل بر کنکور، باید بگوییم که این تاثیر همانند سایر گروه های آزمایشی اعمال می گردد.

قبل از اینکه به انتخاب رشته کنکور هنر اقدام نمایید، ابتدا بهتر است در رابطه با آزمون عملی کنکور هنر، اطلاعات جامعی به دست آورید.

در بسیاری از زیر گروه های کنکور هنر آن دسته از داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته هنر می‌نمایند، در صورت پذیرش در هر یک از زیر شاخه های رشته‌ های کنکور هنر، لازم است در آزمون عملی که در زمان مقرر صورت می‌پذیرد شرکت نمایند.

قبولی در کنکور هنر، مستلزم استفاده از بهترین منابع کنکور هنر می‌باشد. زیرا رتبه مورد نیاز برای قبولی در هر یک از زیر گروه های کنکور هنر نیازمند پایین ترین رتبه می‌باشد.

مشاوره رایگان کنکور هنر به داوطلبان کمک می‌نماید تا نسبت به آزمون عملی در هر یک از زیر شاخه های کنکور هنر آگاهی یابند تا بتوانند در آزمون عملی با موفقیت این مرحله را پشت سر بگذرانند. 

 

رشته های کنکور هنر

جهت اطلاع از زیر گروه های کنکور هنر و زیر شاخه ها، مشاوره انتخاب رشته و مشاوره قبولی در آزمون عملی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید. 

9099075307 سراسر کشور 9099075307 (استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.

معرفی زیر گروه های کنکور هنر 

 

زیرشاخه های رشته کنکور هنر

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در کنکور هنر شده اند، می توانند با استفاده از وضعیت مجاز و همچنین رتبه کسب شده، نسبت به انتخاب در بین زیر گروه های کنکور هنر بپردازند.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که با توجه به نحوه گزینش در هر یک از رشته ها، پذیرش در هر یک از زیر شاخه های رشته های کنکور هنر، می تواند متفاوت باشد.

زیر گروه های کنکور هنر شامل 5 زیر گروه می باشد که در هر یک از آنها در رشته های مختلفی قرار می گیرد. بنابراین با توجه به رتبه مورد نظر در هر یک از زیر گروه های مورد نظر، می توانید نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید.

 

زیرگروه‌های آزمایشی  رشته های مرتبط با هر یک از زیر گروه ها
زیرگروه 1 ارتباط تصویری، چاپ، صنایع دستی، طراحی پارچه، طراحی لباس، عکاسی، کاردانی آموزش‌ هنرهای تجسمی، کاردانی علمی‌‌ کاربردی عکاسی خبری، کاردانی علمی‌ کاربردی فرش دستباف، کاردانی علمی‌ کاربردی گرافیک، کاردانی هنرهای تجسمی، کاردانی هنرهای سنتی، کارشناسی فرش، کتابت و نگارگری، مجسمه‌ سازی، نقاشی، هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی.
زیرگروه 2 باستان‌ شناسی، طراحی صنعتی، علوم اجتماعی (گرایش امنیت ملی)، علوم سیاسی (گرایش‌های امنیت ملی و مطالعات امنیتی)، کاردانی صنایع دستی، کاردانی علمی‌ کاربردی طراحی صنعتی، مدیریت فرهنگی‌ هنری، مرمت و احیای بناهای تاریخی، هنر اسلامی.
زیرگروه 3 کاردانی باستان‌ شناسی، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی، کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی، کاردانی راهنمای موز‌ه‌ها و بناهای تاریخی، کاردانی موزه‌داری، مردم‌شناسی، مرمت آثار تاریخی، موزه‌داری.
زیرگروه 4 تلویزیون و هنرهای دیجیتالی، تولید سیما، سینما، کاردانی هنرهای نمایشی، کارگردانی تلویزیون، نمایش.
زیرگروه 5 موسیقی نظامی، نوازندگی موسیقی ایران، نوازندگی موسیقی جهانی.

زیر گروه های کنکور هنر در مقاطع کاردانی و کارشناسی و به صورت گزینش کشوری داوطلبان را در دانشگاه های مختلف پذیرش می نماید.

 

زیر شاخه های رشته های کنکور هنر 

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در هر یک از زیر شاخه های رشته های کنکور هنر شده اند، با توجه به شرایط هر یک از دانشگاه ها، می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

شایان ذکر است که نحوه گزینش برای پذیرش در هر یک از رشته های کنکور هنر، به صورت کشوری می باشد و لذا اولویت پذیرش با آن دسته از داوطلبانی است که رتبه بالاتری را کسب نموده اند.

آن دسته از داوطلبانی که در زیر شاخه های رشته های کنکور هنر متمرکز و نیمه متمرکز اقدام به انتخاب رشته می نمایند، چنانچه در هر یک از رشته هایی که نیاز به آزمون عملی ندارد، پذیرفته شوند، خواهند توانست در شهریور ماه همزمان با اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، نسبت به شرایط پذیرش خود اطمینان یابند و در زمان مقرر نسبت به آزمون عملی آمادگی لازم را کسب نمایند.

پذیرش در برخی از زیر گروه های کنکور هنر با توجه به شرایط خاصی صورت می پذیرد. همچنین برخی از این رشته ها امکان انتخاب رشته با توجه به سوابق تحصیلی را برای داوطلبان مختلف فراهم می نماید.

قبل از انتخاب رشته، ابتدا به صورت دقیق نسبت به شرایط مندرج در دفترچه آگاهی های لازم را کسب نمایید و سپس، نسبت به انتخاب رشته محل های مورد نظر اقدام نمایید.

 

برای دریافت دفترچه انتخاب رشته هنر ۱۴۰۲ کلیک کنید.

 

مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور هنر

داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند طبق لیستی که در دفترچه کنکور هنر ارائه شده، می توانند حداکثر 150 کد رشته را در اولویت انتخاب خود قرار دهند.

همه متقاضیانی که کد رشته های خود را انتخاب کردند باید یک رسید که شامل 15 عدد می باشد را دریافت نموده و بعد از کامل کردن فرم انتخاب رشته، منتظر اعلام نتایج باشند.

 

انتخاب رشته کنکور هنر

 

زیر گروه های رشته هنر در دانشگاه

زیر گروه های کنکور هنر در دانشگاه، با توجه به رشته های مختلف، می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، در برخی از رشته ها، تنها یک دانشگاه در کل ایران دانشجویان این رشته را پذیرش می نماید.

بنابراین آنچه در این مرحله بسیار مهم به نظر می رسد و می تواند داوطلبان را برای پذیرش متمایز نماید، در رابطه با رتبه کسب شده هر یک از آنان می باشد.

توصیه ما به متقاضیان عزیز این است که علاوه بر اطلاع دقیق در رابطه با تاثیر سهمیه ها برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید، نسبت به تاثیر سهمیه ها در هر یک از مناطق و همچنین شرایط ویژه ای که برای قبولی در زیر گروه های کنکور هنر در نظر گرفته شده است آگاهی یابید تا بتوانید در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوید. همچنین نحوه انتخاب رشته کنکور هنر بسیار مهم است. زیرا ظرفیت در اکثر رشته های هنر محدود می باشد.

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با رشته های کنکور هنر و زیرشاخه های آن به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم.

برای اطلاع دقیق در رابطه با زیر گروه های کنکور هنر و همچنین شرایط پذیرش در هر یک از رشته ها، می توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید یا اگر سوالی در مورد هر یک از بخش های مقاله داشتید می توانید آن را بیان کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی به شما عزیزان می باشند تا شما را با نحوه قبولی در هر یک از رشته های هنر و کمک به ایجاد آمادگی در رابطه با آزمون عملی آشنا نمایند.

 

جهت اطلاع از زیر گروه ها و زیر شاخه های کنکور هنر، مشاوره انتخاب رشته کنکور هنر و مشاوره قبولی در آزمون عملی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099075307 سراسر کشور 9099075307 (استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.

 

کانال اطلاع رسانی زیر گروه های کنکور هنر

کانال اطلاع رسانی زیر گروه های کنکور هنر

 

مطالب مرتبط

 منظور از زیرگروه در کنکور چیست؟

منابع کنکور هنر سازمان سنجش

رشته های بدون کنکور هنرستان

ثبت نام بدون کنکور رشته موسیقی تهران

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

روش خواندن آیات دین و زندگی کنکور

تاثیر معدل بر کنکور سراسری

فنون تست زنی بدون معلومات

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه هنر تهران

رشته های کنکور هنر

4.3/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

لیست رشته های دانشگاه هنر به چه صورت منتشر می شود؟

لیست این رشته ها به صورت جداگانه در سایت سنجش یا پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می شود که در مقاله به صورت کامل برای شما توضیح داده ایم.

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند مجاز به انتخاب چند کد رشته هستند؟

هنر داوطلبی می تواند حداکثر تا 150 کد رشته را در انتخاب های خود اولویت بندی کند.

لیست رشته های کنکور هنر به چه صورت در دسترس است؟

لیست رشته های کنکور هنر به همراه ضرایب آن ها در دفترچه کنکور سراسری منتشر می شود.

دلیل اینکه یک سری از رشته های گروه هنر به صورت خاص ارائه می شوند چیست؟

شرط قبول شدن در یک سری از رشته های هنر، شرکت در آزمون عملی بغیر از قبولی در کنکور می باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)