ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور + مشاهده reg.pnu.ac.ir

دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای دریافت مستقیم کارنامه دانشجویی پیام نور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در حال حاضر امکان دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور از طریق سامانه سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره میان ترم به آدرس reg.pnu.ac.ir یا آدرس osreg.pnu.ac.ir امکان‌پذیر است. کارنامه ترمی دانشجویان هر سال بر روی این سامانه قرار می‌گیرد و نشان دهنده نمرات دروس پاس شده در ترم و معدل ترمی دانشجویان می‌باشد که در قالب یک کارنامه همراه با ریز نمرات افراد قابل دسترسی می‌باشد.

برای مشاهده آنلاین کارنامه دانشجویان پیام نور، افراد باید در زمان مقرر به سامانه مذکور مراجعه کنند. مشاهده آنلاین کارنامه کل در سامانه گلستان پیام نور نیز در پایان دوران تحصیل امکان پذیر می باشد.

برای مشاهده معدل و ریز نمرات دانشجویی دانشگاه پیام نور ابتدا افراد باید وارد پرتال کاربری خود شوند. از سوی دیگر دریافت کارنامه از سامانه گلستان پیام نور به این دلیل ضروری است که دانشجویان برای انجام انتخاب واحد هر ترم خود باید نمرات نیم سال تحصیلی‌ترم قبل را از جمله واحدهای قبول شده یا مردود شده در اختیار داشته باشند.

از این رو دانشگاه پیام نور برای هر کدام از دانشجویان کارنامه‌ای به عنوان کارنامه ترمی یا کارنامه موقت صادر نموده که در آن اطلاعات تحصیلی فرد درج شده است. کارنامه پیام نور کاربرد زیادی دارد. بنابراین افراد باید با نحوه دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور آشنایی کامل داشته باشد.

زمان مشاهده نمرات پیام نور

زمان اعلام نمرات آزمون‌های پایان ترم دانشگاه پیام نور توسط اساتید و مسئولین آموزش در سیستم جامع گلستان پیام نور و پرتال هر دانشجو اعلام می‌شود. نمرات هر درس به صورت جداگانه و در بازه‌های زمانی مختلفی بارگذاری می‌شود و به همین دلیل زمان دقیقی برای انتشار کارنامه دانشجویی یا مشاهده نمرات تعیین‌نشده‌است.

نمرات هر درس مدتی پس از برگزاری آزمون در سامانه گلستان قابل‌مشاهده است. دانشجویان باید مدتی پس از شرکت در آزمون هر درس، با مراجعه به پرتال شخصی خود در سامانه گلستان، اطلاع از نمرات و نتایج آزمون خود را بدست آورند. همچنین ممکن است استاد یا آموزش در برخی واحدهای آموزشی نمرات آزمون را به دانشجویان اطلاع دهند.

برای اطلاع از شرایط غیبت در دانشگاه آزاد کلیک کنید.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

آشنایی با کارنامه ترمی دانشگاه پیام نور

دانشجویان دانشگاه پیام نور پس از پاس کردن دروس ترم خود باید در زمان اعلام شده در امتحانات پایان‌ ترم شرکت کنند. برای کسب نمره قبولی یک حد نصاب وجود دارد و دانشجویانی که بتوانند نمره قبولی در دروس پیش نیاز دیگر واحدهای درسی پاس کنند، این امکان را دارند که برای ترم بعد انتخاب واحد کنند.

کارنامه‌ای که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و به عنوان کارنامه ترمی می‌باشد، برای اطلاع از قبولی یا عدم قبولی در واحدهای درسی و همچنین تعداد واحدهایی که دانشجویان در هر درس پاس کرده‌اند، صادر می‌گردد. به این دلیل که پایان هر نیم سال تحصیلی کارنامه جدیدی برای دانشجویان صادر می‌شود، به آن کارنامه ترمی یا کارنامه موقت گفته می‌شود.

بسیاری از افراد در ارتباط با تاریخ انتشار کارنامه و چگونگی دریافت کارنامه از سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره میان ترم سؤال دارند. باید بگوییم که این کارنامه بلافاصله پس از اعلام نمرات دانشجویان توسط اساتید و پس از امتحانات پایان‌ترم تحصیلی منتشر می‌شود و افراد می توانند برای مشاهده آنلاین کارنامه دانشجویان پیام نور اقدام کنند.

این کارنامه دارای اطلاعاتی از جمله تعداد واحدهای گذرانده شده، تعداد واحدهای مردودی، معدل پایانی‌ترم و نمرات هر درس می‌باشد. داشتن کارنامه ترمی از این جهت ضرورت دارد که افراد می‌توانند دروس پیش نیاز و هم نیاز خود را بررسی کنند.

دانشجویانی که نمرات قبولی را در درس پیش نیاز و حد نصاب لازم برای معدل هر ترم دانشگاه پیام را کسب کرده‌اند، می‌توانند هنگام انتخاب درس و همچنین حذف اضافه دانشگاه پیام نور اقدامات لازم را انجام دهند.

آشنایی با کارنامه ترمی دانشگاه پیام نور

جهت ورود به سایت سهبا دانشگاه پیام نور وارد لینک شوید.

سامانه مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور

سایت دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور امکان مشاهده نمرات پیام نور را از طریق سیستم جامع گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir یا osreg.pnu.ac.ir فراهم می‌کند. این سامانه تنها سامانه مورد تایید دانشگاه پیام نور برای ارائه انواع خدمات از جمله پرداخت شهریه، دریافت کارنامه ترمی و کلی، انجام امور فارغ التحصیلی و دریافت گواهی اشتغال به تحصیل و غیره است.

دانشجویان می‌توانند از طریق سیستم‌های کامپیوتری و موبایل، وضعیت تحصیلی، نمرات کسب‌ شده‌ در هر ترم و وضعیت کلی خود را مشاهده نمایند. نحوه دریافت نمرات با استفاده از شماره دانشجویی و رمز عبور سامانه اشاره‌ شده‌ است که دانشجویان می‌توانند وارد کارتابل خود‌ شده‌ و نسبت به مشاهده نمرات پیام نور خود اقدام کنند.

دانشجویان برای اطلاع از زمانبندی انتخاب واحد، حذف و اضافه، شروع کلاس‌ها در هر نیمسال، می‌توانند اطلاعیه‌های منتشر‌ شده‌ در سامانه گلستان دانشگاه پیام نور را مطالعه نمایند. همچنین نحوه دریافت کارنامه به صورت راهنمای گام به گام در سامانه ارائه‌ شده‌ است.

برای اطلاع از مشروط شدن در دانشگاه کلیک کنید.

دریافت کارنامه ترمی دانشجویی دانشگاه پیام نور

افرادی که می‌خواهند برای مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور خود اقدام کنند، باید از طریق سیستم یکپارچه گلستان که بیشتر فرایندهای اداری و آموزشی دانشجویان از طرف آن انجام می‌شود، اقدام نمایند. به این منظور دانشجویان باید مراحل زیر را در سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره میان ترم برای مشاهده آنلاین کارنامه دانشجویان پیام نور طی کنند:

دریافت کارنامه ترمی دانشجویی دانشگاه پیام نور

ابتدا برای مشاهده نمرات پیام نور باید وارد سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره میان ترم به  آدرس osreg.pnu.ac.ir  یا reg.pnu.ac.ir شوند.

گام اول مشاهده نمرات سامانه گلستان

پس از ورود به سیستم جامع گلستان پیام نور از میان گزینه‌های موجود باید گزینه ورود به سیستم را انتخاب نمایند.

گام دوم دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور در پایان ترم

در گام بعد، باید شناسه کاربری که شماره دانشجویی دانشگاه بوده و گذرواژه و کد امنیتی را وارد کنند.

گام سوم دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور در پایان ترم

پس از وارد شدن پورتال از منوی سمت راست بر روی گزینه اطلاعات جامع دانشجو را انتخاب کنند.

گام چهارم دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور در پایان ترم

در قسمت بعد می‌توانند از سال‌های تحصیلی‌ترم مورد نظر خود را انتخاب کنند.

گام پنجم دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور در پایان ترم

پس از انتخاب‌ ترم تحصیلی تصویر کارنامه به دانشجویان نمایش داده می‌شود و می‌توانند برای دریافت آن اقدام نمایند.

گام ششم مشاهده نمرات سامانه گلستان

برای اطلاع از دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور کلیک نمایید.

دریافت کارنامه کل دانشگاه پیام نور

آن دسته از افرادی که مایل هستند برای مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور و همچنین دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور که در پایان دوران تحصیل برای آنها صادر می‌شود، اقدام کنند باید در زمان مقرر از طریق سامانه گلستان اقدام نمایند.

 این کارنامه علاوه بر نمرات پاس شده هر فرد، ریز نمرات تحصیلی دانشجویان را نیز در بر می‌گیرد و در مجموع اطلاعاتی از جمله نمرات پایان‌ترم درس هر ترم، تعداد واحدهای پاس شده، تعداد واحدهای مردود شده، وضعیت مشروطی فرد، معدل هر ترم تحصیلی به تفکیک و معدل کل دانشجویان در دوره مقطع مورد نظر پس از به پایان رسیدن امتحانات پایان‌ترم هر نیمسال تحصیلی که اساتید ارائه می‌کنند را دربرمی گیرد.

علاوه بر کارنامه ترمی، نمرات در کارنامه کل دانشجویان درج می‌شود. اما کارنامه کل پیام نور تا زمان اتمام دوره‌های فارغ التحصیلی کامل نیست و دانشجویان باید تا پایان تحصیلات خود صبر کنند.

دانشجویان برای اینکه بتوانند مراحل فارغ التحصیلی را انجام دهند و یا مشغول به کار شوند، باید دانشنامه و همچنین ریز نمرات خود را دریافت کنند. بنابراین هنگام دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور افراد باید دقت داشته باشند که کارنامه کل خود را نیز دریافت نمایند.

 دریافت کارنامه کل دانشگاه پیام نور

چنانچه به دنبال اطلاع از اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور هستید، وارد لینک شوید.

نحوه دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور در پایان تحصیل

دانشجویانی که از دانشگاه پیام نور فارغ التحصیل شده و قصد مشاهده آنلاین کارنامه کل در سامانه گلستان پیام نور را در پایان دوران تحصیل خود دارند، باید ابتدا مراحل تسویه حساب را انجام دهند. سپس برای اطلاع از ریز نمرات خود و واحدهای گذرانده و مردود شده، کارنامه کل خود را از طرف سامانه گلستان دریافت کنند. برای مشاهده آنلاین کارنامه کل در سامانه گلستان پیام نور باید مراحل زیر طی شود:

ابتدا دانشجویان باید به سامانه گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir مراجعه کنند.

گام اول دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور در پایان تحصیل

پس از وارد شدن به سامانه برای مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور باید قسمت “ورود به سیستم” را انتخاب نمایند.

گام دوم دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور در پایان تحصیل

در این بخش نسخه کاربری که به عنوان شماره دانشجویی است و کلمه عبور و کد امنیتی درخواستی را ثبت نمایند.

گام سوم دریافت کارنامه دانشجویی و مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور

پس از ورود به پورتال از منوی سمت راست گزینه اطلاعات جامع دانشجو را انتخاب نمایند.

گام چهارم دریافت کارنامه دانشجویی در سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره میان ترم

 

در گام بعد اطلاعات مربوط به معدل، نمرات تعداد واحدهای مردود شده، وضعیت مشروطی در کل دوره تحصیلی در قالب کارنامه کل نمایش داده خواهد شد.

گام پنجم دمشاهده نمرات سامانه گلستان

در آخرین مرحله مشاهده نمرات سامانه گلستان، پس از انتخاب نوع کارنامه، می‌توانند برای پرینت گرفتن آن اقدام کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند برای اطلاع از شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور  .با مشاوران ما در تماس باشند

تماس با مشاوران

تماس با مشاوران

نکات مهم در خصوص سیستم جامع گلستان پیام نور

لطفا توجه داشته باشید که در صورت عدم دسترسی به منوی مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور شما موظف به تسویه بدهی مالی خود هستید تا بتوانید به دریافت نمرات و مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور خود بپردازید.

در صورت مواجهه با صفحه نظرسنجی هنگام ورود، لطفا ابتدا این بخش را تکمیل کنید.

در صورت عدم ثبت نمره در نیمسال گذشته، دانشجو باید اقدامات لازم را برای رفع مشکل در انتخاب واحد ترم بعدی انجام دهد و یا با پشتیبانی دانشگاه پیام نور ارتباط بگیرد.

اگر کادر مربوط به درس مورد نظر خالی باشد، این بر این معنی است که نمره آن توسط استاد یا آموزش دانشگاه ثبت‌نشده‌است.

هر گونه اعتراض به سوالات تستی، تشریحی و پاسخنامه، بعد از امتحانات، می‌تواند از طریق سیستم جامع گلستان پیام نور ثبت شود.

مشاوره دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور

به منظور تسهیل فرآیند انجام امور تحصیلی دانشجویان به صورت آنلاین، از سامانه‌های متعددی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره میان ترم است.

به‌طور کلی، دانشجویان مختلف دانشگاه پیام نور می‌توانند با مراجعه به سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره میان ترم از طریق کامپیوتر یا نصب اپلیکیشن سیستم جامع گلستان پیام نور در گوشی تلفن، وارد صفحه شخصی خود‌شده‌ و برای برای مشاهده نمره میان ترم و همچنین مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که اکثر امور دانشجویی می‌تواند به صورت آنلاین برای مشاهده نمرات سامانه گلستان انجام شود و هدف آن تسهیل در امر مشاهده نمرات پیام نور است.

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص مشاهده نمرات پیام نور و همچنین دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور می توانید با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

مشاوره دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور 

برای اطلاع از استعلام صدور دانشنامه پیام نور کلیک نمایید.


خلاصه مقاله دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور

دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور به صورت‌ ترمی و دریافت کارنامه کل از طریق سامانه گلستان امکان پذیر می‌باشد. افراد می‌توانند در زمان مقرر برای دریافت کارنامه از سامانه گلستان پیام نور و مشاهده آنلاین کارنامه دانشجویان پیام نور به آدرس reg.pnu.ac.ir مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به واحدهای پاس شده، واحدهای مردود شده و ریز نمرات خود را در اختیار داشته باشند.

در دانشگاه پیام نور دو کارنامه ترمی و کارنامه کل منتشر می‌شود و افراد به کارنامه کل خود در پایان فارغ التحصیلی دسترسی خواهند داشت. اما می‌توانند به کارنامه ترمی خود پس از پایان هر ترم دسترسی داشته باشند.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در خصوص نحوه مشاهده نمرات سامانه گلستان و مشاهده نمرات پایان ترم پیام نور ارائه کنیم. چنانچه شما عزیزان در ارتباط با مطالب ارائه شده سؤال و ابهامی دارید، می‌توانید با مرکز مشاوره ایران تحصیل در تماس باشید تا اطلاعات کامل را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

برای دانلود pdf مقاله دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای دریافت مستقیم کارنامه دانشجویی پیام نور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انواع کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور چیست؟

کارنامه دانشجویی پیام نور ۲ کارنامه ترمی و کارنامه کل تقسیم می‌شود و افراد می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

سامانه دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور چیست؟

آدرس سامانه دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir می‌باشد.

چه زمانی می‌توان به کارنامه کل دانشگاه پیام نور دسترسی داشت؟

دانشجویان فقط هنگام فارغ التحصیلی می‌توانند کارنامه کل خود را از طریق سامانه گلستان دریافت کنند.

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور + مشاهده reg.pnu.ac.ir»

 1. Avatar photo کریمی مهر گفت:

  من توی گرفتن کارنامه از دانشگاه پیام نور مشکل احراز هویت سایت دارم. الان چجوری میشه بگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای رفع مشکل تان به دانشگاه خود به صورت حضوری مراجعه نمایید

 2. Avatar photo دانا کشوری گفت:

  سلام من این ترم مشروط شدم بعد اعتراض زدم درست شد حالا کارنامه م تو سایت کارنامه پیام نور هنوز قبلیه اس اجازه نمیده درست انتخاب رشته کنم. چیکارش کنم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   به صورت حضوری به دانشگاه خودمراجعه نموده و با کارشناس رشته خود در ارتباط باشید

 3. Avatar photo ابوذر گفت:

  سلام کارنامه ترم های قبل هم در سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره میان ترم هست ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دکتری-استاد-محور-دانشگاه-پیام-نور

  دکتری استاد محور دانشگاه پیام نور + شرایط 1403 | ایران تحصیل

  یکی از اهداف دانشگاه پیام نور حمایت از دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان است تا بتوانند با چالش‌های کمتری به ادامه تحصیل در مقطع دکتری بپردازند. به همین دلیل به تازگی شاهد روش دکتری استاد محور دانشگاه پیام نور برای...
 • شهریه دانشگاه پیام نور

  شهریه دانشگاه پیام نور 1403+ ثابت و متغیر هر مقطع و رشته

  شهریه دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که باکنکور و یا بدون کنکور پذیرفته می‌شوند، تفاوتی ندارد. دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم است که هر سال دانشجو می‌پذیرد. شهریه ثابت و متغیر مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد...
 • شرایط مشروطی دانشگاه پیام نور 1403 + سقف و عواقب

  سقف مشروطی دانشگاه پیام نور 1403 + سقف و عواقب

  سقف مشروطی دانشگاه پیام نور و قوانین انتخاب واحد دانشجویان مشروطی در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، متفاوت است اما در کل، اگر میزان معدل کل پایان ترم دانشجو از یک حد مشخص شده کمتر باشد،...
 • شرایط مشروطی دانشگاه غیر انتفاعی 1403 + سقف و عواقب

  مشروط شدن در دانشگاه غیر انتفاعی 1403 + سقف و عواقب

  مشروط شدن در دانشگاه غیر انتفاعی برای تمامی ترم‌ها است و چنانچه معدل کل پایان‌ ترم دانشجویان از حداقل میزان مشخص شده از سوی دانشگاه، کمتر باشد؛ دانشجو در آن نیمسال تحصیلی، مشروط می‌شود. دانشجویان مشروط برای انتخاب واحد در...
تماس با مشاور