ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خوابگاه دانشگاه امام صادق 1403-1404 +هزینه، شرایط و امکانات

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
خوابگاه دانشگاه امام صادق
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ایا دانشگاه امام صادق خوابگاه دارد؟  بهتر است بدانید دانشگاه امام صادق هر ساله در مقاطع مختلف دانشجو می پذیرد و به دانشجویان مستعدی که از شهر های دیگر در این دانشگاه پذیرفته شده اند، خوابگاه دانشگاه امام صادق تعلق می گیرد تا دانشجویان بتوانند در یک محیط امن و سالم مشغول تحصیلات شوند. ما در این مقاله در خصوص شرایط خوابگاه دانشگاه امام صادق و هزینه ای آن مطالبی را بیان خواهیم کرد. اگر قصد دریافت آدرس خوابگاه دانشگاه امام صادق و اطلاعات دیگر درباره این خوابگاه را دارید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آشنایی با خوابگاه دانشگاه امام صادق

👈🏻 دانشگاه امام صادق در سال ۱۳۶۱ (۱۳۶۲ و ۱۳۰۲) در تهران تاسیس شد. هدف اصلی این دانشگاه تلفیق علوم اسلامی و علوم انسانی رایج بود. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مؤسسان این دانشگاه با درک فاصله بین حوزه و دانشگاه، تلاش کردند دانشگاهی را تاسیس کنند که ترکیبی از رشته و دانشگاه باشد.

موضوع جدایی مدرسه و دانشگاه یکی از دغدغه های اصلی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) بود و ایشان بارها بر وجود طرح استعماری برای ایجاد شکاف بین این دو نهاد و لزوم اشاره آنها به ارتباط این دو. در این سامانه دانشجویان ضمن تحصیل علوم اسلامی به تحصیل علوم انسانی رایج نیز می پردازند.

حال این پرسش مطرح می شود که ایا دانشگاه امام صادق خوابگاه دارد؟ در جواب به این پرسش باید بگویم بله دانشگاه امام صادق دارای خوابگاه برای دانشجویان می باشد که در ادامه در خصوص آدرس، هزینه ها و موارد مورد نیاز خوابگاه این دانشگاه مطالبی را بیان خواهیم کرد.

این دانشگاه دارای دو خوابگاه با ظرفیت 1238 است که به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و دو خوابگاه 96 واحدی برای دانشجویان متاهل طراحی شده و با هزینه ای ناچیز در اختیار آنها قرار می گیرد.

📌برای آشنایی با لیست رشته های دانشگاه افسری امام صادق کلیک نمایید.

"

آدرس خوابگاه دانشگاه امام صادق 1403

👈🏻 حال که با پاسخ پرسش ایا دانشگاه امام صادق خوابگاه دارد؟  را دانستید بهتر است بدانید که خوابگاه خواهران دانشگاه امام صادق(ع) در بلوار خودین، خیابان هرمزان و خیابان هرمز، در غرب تهران واقع شده است.

همچنین خوابگاه دانشجویی متاهلی دانشگاه امام صادق نیز  در بلوار خوردین،خیابان ایران زمین واقع شده است. این مکان از نظر موقعیت جغرافیایی به مراکزی مانند پلاتینیوم مال، مجتمع تجاری گلستان، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، فدک بستان و میلاد نور نزدیک است.
نزدیک ترین ایستگاه مترو به این منطقه، ایستگاه اتوبوس میدان صنعت متروی دانشگاه شریف است. نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به این منطقه، ایستگاه اتوبوس میدان صنعت است که به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی به این منطقه برسند.

برای اطلاع از خوابگاه دانشگاه شیراز کلیک کنید.

هزینه خوابگاه دانشگاه امام صادق 1403

👈🏻 دانشگاه امام صادق (ع) از دانشجویان شهریه دریافت نمی کند و امکانات آن مانند خوابگاه های دانشجویی رایگان است. دانشجویان بومی ساکن تهران می توانند از این اتاق های رایگان استفاده کنند. هزینه غذا در این دانشگاه مشابه دانشگاه های دولتی است.
تنها هزینه خوابگاه دانشگاه امام صادق به صورت ناچیز بوده و بابت موارد زیر می باشد:
✔️  واریز ثبت نام خوابگاه
✔️ هزینه شام ​​و ناهار.
✔️ هزینه ایاب و ذهاب منزل تا دانشگاه و بالعکس.
 آما هزینه خوابگاه های دولتی بر اساس مصوبه سال جاری به شرح زیر است:خوابگاه های دانشگاه های سراسر کشور بر اساس آخرین رتبه بندی صندوق رفاه دانشجویان شامل خوابگاه های دانشجویی ردیف اول، دو، سه و چهار می باشد و قیمت اجاره با توجه به این رتبه بندی و ظرفیت اتاق تعیین می شود.
هزینه مسکن دانشجویی یک خوابه و دو خوابه 82500000 تومان می باشد.
خانه 3 و 4 نفره 66 هزار تومان، خانه 5 و 6 نفره 57 هزار و 700 تومان.
قیمت اقامتگاه دانشجویی برای 7 تا 8 نفر 49500 تومان و 9 اتاق و بیشتر 46200 تومان می باشد.
هزینه مسکن در دانشگاه ها و دانشکده های دولتی کشور که زیر نظر صندوق رفاه دانشجویان فعالیت می کنند نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش نشان می دهد.
برای اطلاع دقیق از هزینه خوابگاه با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.
📌برای اطلاع از لیست خوابگاه های خودگردان پسرانه تهران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.
هزینه خوابگاه دانشگاه امام صادق

شرایط خوابگاه دانشگاه امام صادق 1403

👈🏻 دانشگاه امام صادق دارای خوابگاه برای دانشجویان (تمام وقت) هستند. شرایط خوابگاه دانشگاه امام صادق و نحوه اسکان دانشجویان به شرح زیر است:

❇️ دانشجویان واجد شرایط باید در ابتدای هر ترم تحصیلی از طریق تماس با واحد امور خوابگاه ها و ارسال فرم انتخاب واحد همان ترم برای دریافت اقامت اقدام کنند.
❇️ دانشجویانی که به دنبال اسکان در خوابگاه هستند، باید در بدو ورود، تعهد محضری در خصوص صندوق دانشجویی ارائه دهند.
❇️ نکته بسیار مهم این است که دانشجویانی که ودیعه و وام مسکن دریافت می کنند، نمی توانند از امکانات خانه دانشجویی استفاده کنند.
❇️دانشجویان ارشد در کلیه رشته ها، دانشجویان دکتری و مقیم، دانشجویان مبادله ای، دانشجویان انتقالی، همراهان سازمان های نظامی اعم از ارتش، ارتش، نیروی انتظامی و سایر سازمان ها در اولویت استفاده از خوابگاه نیستند. (البته در صورت وجود ظرفیت و امکانات، با نظر کمیسیون اسکان و بازپرداخت هزینه، امکان تامین خوابگاه وجود دارد).
❇️دانشجویان فارغ التحصیل، انصراف یا اخراج از دانشگاه و همچنین دانشجویانی که به هر دلیل (مرخصی تحصیلی، تعلیق انضباطی) از تحصیل محروم شده اند، اجازه استفاده و اقامت در خوابگاه های دانشجویی را ندارند.
❇️ دانشجو فقط در موارد خاص و با مجوز کتبی از اداره امور مسکن امکان تعویض اتاقی که به آن نشان داده می شود را دارد.
❇️ لازم به ذکر است که تعیین تعداد نفرات در هر اتاق به عهده واحد خوابگاه می باشد و دانشجویانی که در آن اتاق زندگی می کنند نمی توانند با اجازه اقامت افراد جدید در آن اتاق مخالفت کنند.

❇️ دانشجویانی که مجوز سکونت در خوابگاه دریافت می کنند، در صورت عدم انصراف در مدت مقرر (حداکثر ده روز پس از شروع ترم تحصیلی)، کل هزینه ترم استفاده از خوابگاه برای آنها محاسبه می شود. در مورد مقررات صندوق رفاه
❇️ چنانچه دانشجو در مهلت تعیین شده از سوی اداره خوابگاه، خوابگاه را تخلیه ننماید، طبق صورت جلسه تخلیه و تخلف دانشجو در حضور خود، اتاق وی جهت کنترل بیشتر به مراجع ذیصلاح گزارش می شود. نمایندگی حراست دانشگاه.
❇️ برخی از دانشگاه ها محدودیت هایی در فاصله محل سکونت دانشجو دارند و اولویت پذیرش نهایی با دانشجویانی است که فاصله بیشتری از محل سکونت خود تا دانشگاه خود دارند و از شهری دور پذیرش می شوند.
برای مطالعه خوابگاه دانشگاه غیر انتفاعی کلیک کنید.

خدمات خوابگاه دانشگاه امام صادق 1403

👈🏻خوابگاه دانشگاه امام صادق  دارای خدمات رفاهی و فرهنگی می باشد که این خدمات به شرح زیر است:
خدمات رفاهی
🔸 اقامتگاه خواهران پردیس امام صادق (علیه السلام) در زمینی به مساحت 10000 متر مربع در چهار طبقه با محوطه کاملاً حفاظت شده ساخته شده است.
🔸 این 80 اتاق مجهز به فرش، تخت، کمد و یخچال برای پذیرایی حداکثر 4 نفر در هر اتاق است که دارای مسجد، کتابخانه، فروشگاه، اتاق مطالعه، سالن ورزشی، اتاق ویژه گروه های فرهنگی و اتاق مطالعه جداگانه است. کف. بخشی از این امکانات مجموعه ای است.
🔸 خدمات درمانی و مشاوره نیز طبق برنامه چند ساعت در هفته ارائه می شود.
🔸 به منظور پرورش استعداد و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، دانش آموزان به برگزاری برنامه های فرهنگی در محل اقامت تشویق می شوند. این برنامه ها شامل اقامه فشرده نماز جماعت، اقامه نماز، جلسات انس با قرآن کریم، مراسم مذهبی و عزاداری، سفرها و اردوهای دانش آموزی، کلاس های آموزشی هنری و ورزشی است.

📌خوابگاه متاهلی به چه کسانی تعلق میگیرد؟ برای اطلاع از شرایط مورد نیاز برای گرفتن خوابگاه متاهلی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط خوابگاه دانشگاه امام صادق

مدارک خوابگاه دانشگاه امام صادق 1403

👈🏻 مدارک قابل ارائه خوابگاه  به شرح زیر می باشد:
✅ کپی شناسنامه دانش آموز؛ همه صفحات (دو مجموعه)
✅ کپی کارت دانشجویی (دو سری)
✅ 6 قطعه عکس 3*4.
✅ کپی شناسنامه ولی دانش آموز صفحه اول و دوم
✅ کپی کارت پدر شهید و ایثارگر (ویژه فرزندان خانواده شهید و ایثارگر)
✅ آزمایشات زیر را در شهر محل سکونت انجام دهید و نتایج آزمون را در روز ثبت نام تحویل دهید و فرم تاییدیه را از دکتر دانشگاه دریافت و به خوابگاه تحویل دهید (CBC – DILLI – FBS – U/A – S/E)
✅ علاوه بر ارائه مدارک فوق، نامه پذیرش خوابگاه از امور مالی دانشگاه برای اسکان ( نامه پذیرش اسکان توسط امور مالی پس از پرداخت هزینه های خوابگاه برای دانشجو صادر می شود.)
✅ در هنگام درخواست اقامت، حضور دانشجو و ولی دانش آموز الزامی است.
🔴همچنین تجهیزاتی که برای ماندن در خوابگاه نیاز دارید:
✅ لوازم بهداشتی و شخصی (از جمله: کارد و چنگال، حوله و …)
✅ دو جفت دمپایی
✅ بالش، پتو، ملحفه و تشک (ابعاد 180*75)
جهت اطلاع بیشتر در خصوص مدارک خوابگاه دانشگاه امام صادق می توانید به سامانه دانشگاه به نشانی اینترنتی isuw.ac.ir/fa مراجعه کرده و یا با مشاورین ایران تحصیل با شماره  9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید.

مدت زمان استفاده از خوابگاه امام صادق 1403

👈🏻 دانشجویان مقاطع مختلف که در خوابگاه خوابگاه دانشگاه امام صادق زندگی می کنند فقط برای مدت معینی مجاز به استفاده از آن هستند. بر اساس مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در صورت وجود امکانات و خدمات خوابگاهی، دانشجویان می توانند از ابتدای تحصیل برای مدتی که به صورت زیر آمده است از خوابگاه  استفاده کنند.

⬅️ کاردانی متوالی 4 ترم
⬅️ لیسانس غیر متوالی 4 ترم
⬅️ لیسانس 8 ترم پیوسته
⬅️ 8 ترم دکتری حرفه ای
⬅️ کارشناسی ارشد ناپیوسته 5 ترم
⬅️ دکتری حرفه ای 14 ترم

📌 برای اطلاع از ثبت نام خوابگاه در آموزشیارکلیک کنید.

"آدرس

اخبار پیرامون خوابگاه دانشگاه امام صادق

📢 مسابقات دارت تفریحی در خوابگاه دانشگاه امام صادق

به مناسبت هفته خوابگاه،  واحد تربیت بدنی مسابقات دارت و فریزبی را در محوطه خوابگاه برگزار کرد.
در این مسابقه یک ساعت و نیم که در حیاط خوابگاه برگزار شد، هفتاد دانش آموز در دو بخش به رقابت پرداختند. در نهایت به سه نفر برتر هر رشته جوایزی اهدا شد

خلاصه مطلب

بدون شک موضوع خوابگاه و اسکان دانشجویی یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان در دوران تحصیل است. این موضوع حتی دوره های آموزشی و تحصیلی آنها را نیز تحت تاثیر قرار داده و به طور کلی خانواده ها را نگران کرده است. یکی از مشکلاتی که در اکثر دانشگاه های کشور به چشم می خورد، مشکل اسکان و کمبود فضای خوابگاه برای دانشجویان است. یکی از مواردی که داوطلبان آزمون سراسری در انتخاب رشته باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند، وجود امکانات خوابگاهی برای رشته مورد علاقه خود است. در این مقاله در خصوص خوابگاه دانشگاه امام صادق  و شرایط آن مطالبی را برای شما بیان شد. در صورت نیاز به دریافت خوابگاه دانشجویی امام صادق، می توانید با مشاورین ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید.

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک نمایید. 📥

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ایا دانشگاه امام صادق خوابگاه دارد؟

بله همان طور که در طول مقاله بیان شد، دانشگاه امام صادق دارای دو خوابگاه با ظرفیت 1238 است که به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و دو خوابگاه 96 واحدی برای دانشجویان متاهل طراحی شده و با هزینه ای ناچیز در اختیار آنها قرار می گیرد. 

آدرس خوابگاه خواهران دانشگاه امام صادق(ع) کجا است؟

خوابگاه خواهران دانشگاه امام صادق(ع) در بلوار خودین، خیابان هرمزان و خیابان هرمز، در غرب تهران واقع شده است.

شرایط رزرو خوابگاه دانشگاه امام صادق(ع) چیست؟

شما باید دانشجوی همان دانشگاه باشید و همچنین شرایط دیگری از قبیل تسویه مالی دارد که در متن مقاله آورده شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به نمرات در سایت هم آوا

  راهنما جامع اعتراض به نمرات در سایت هم آوا – ایران تحصیل

  یکی از بحث‌انگیزترین سوال های دانشجویان علمی کاربردی نحوه اعتراض به نمرات در سایت هم آوا می‌باشد. به طوری که آن‌ها قصد دارند بدانند چگونه به نمرات دریافتی خود در آزمون‌های پایان ترم اعتراض کنند تا استادان در نمرات آن‌ها...
 • عواقب مشروط شدن در دانشگاه

  عواقب مشروط شدن در دانشگاه 1403 {دولتی، آزاد و پیام نور}

  از عواقب مشروط شدن در دانشگاه در سال 1403 شامل محدودیت در انتخاب واحد نیمسال تحصیلی بعد است. به این ترتیب طبق قانون در همه دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور و علمی کاربردی کشور اگر معدل کل پایان‌ ترم یک...
 • اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

  اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ + زمان و نحوه مشاهده

  نتایج آزمون لیسانس به پزشکی دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. رشته پزشکی پر متقاضی‌ترین رشته گروه آزمایشی علوم تجربی است؛ سالانه دانشجویان زیادی برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری پذیرای ورود به این رشته هستند؛ اما تنها تعداد...
 • سایت گلستان دانشگاه پیام نور

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور + ورود به سامانه

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir با هدف مکانیزه کردن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان، خدمات غیرحضوری و اینترنتی متعددی را فراهم آورده است. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند با ورود به سامانه آموزشی پیام نور از خدماتی...
تماس با مشاور