ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خوابگاه دانشگاه الزهرا 1403-1404 + هزینه، شرایط و امکانات

خوابگاه-دانشگاه-الزهرا
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از امکانات دانشجویی در دانشگاه‌های آزاد و دولتی، خوابگاه دانشجویی است. خوابگاه دانشگاه الزهرا مثل سایر دانشگاه‌های ایران، به ازای خدمات و امکاناتی که ارائه می‌دهد، متفاوت است. همچنین هزینه و شرایط آن با در نظر گرفتن ظرفیت و سایر فاکتورهای مهم، با یگدیگر فرق دارند که در این مقاله قصد داریم به آدرس، شرایط و هزینه‌های خوابگاه دانشجویی الزهرا بپردازیم. در صورتی که پس از مرور این مقاله سوال یا ابهامی داشتید، با مشاوران ما در ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

شرایط ثبت نام در خوابگاه دانشگاه الزهرا 1403-1404

دانشگاه الزهرا یکی از دانشگاه‌های خوب دولتی در ایران است که دانشجویان زیادی در مقاطع مختلف تحصیلی من جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد. عده زیادی از دانشجویان از شهرهای دیگر برای تحصیل در این دانشگاه به تهران نقل مکان کرده و به دنبال ثبت نام در خوابگاه هستند. همانطور که گفتیم شرایط خوابگاه این دانشگاه با دانشگاه‌های آزاد متفاوت است و هزینه آن با توجه به سطح ارائه امکانات و خدمات با یکدیگر فرق دارد.

شهریه و شرایط خوابگاه دانشگاه الزهرا هر سال با تغییراتی روبه‌رو است و درصد مشخصی به مبلغ آن اضافه می‌شود. این شهریه توسط صندوق رفاه دانشجویان مشخص شده و در سایت اعلام می‌شود. ورودی‌های جدید در هر سال که از نحوه ثبت نام و شرایط ثبت نام اطلاعی ندارند، لازم است ابتدا با نکاتی که در ادامه خواهیم گفت آشنا شوند و بعد مدارک خود را در سامانه بارگذاری نمایند.

شرایط-ثبت-نام-در-خوابگاه-دانشگاه-الزهرا

یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید، کارت دانشجویی است. فقط با داشتن این کارت می‌توانید برای گرفتن خوابگاه دانشجویی الزهرا اقدام کنید. همچنین برای ورود و خروج به خوابگاه باید از کارت استفاده نمایید. در غیر این صورت ممکن است در دفتر ورود و خروج دانشجویان، غیبت بخورید.

در ضمن دانشجویانی که دانشجوی شبانه داشنگاه الزهرا هستند، نمی‎‌توانند در خوابگاه دانشجویی الزهرا ثبت نام کرده و از امکانات آن استفاده نمایند. بنابراین خوابگاه دولتی الزهرا تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که دانشجوی روزانه این دانشگاه هستند. پس به این ترتیب، دانشجویان شبانه باید در خوابگاه‌های خصوصی و یا خودگردان نام نویسی کنند.

یکی دیگر از شرایط دانشگاه الزهرا برای اینکه بتوانید خوابگاه بگیرید، این است که ساکن شهرهای تهران و کرج نباشید. بنابراین اگر در یکی از این دو شهر زندگی می‌کنید؛ اما بنا به دلایلی می‌خواهید در خوابگاه بمانید، باید فرم ثبت نام در دانشگاه‌های خودگردان را پر کنید.

شرایط تعلق خوابگاه‌های دانشجویی الزهرا

به صورت خلاصه، قصد داریم به شرایط تعلق خوابگاه‌های دانشجویی الزهرا بپردازیم:

✅ انتخاب واحد طبق اعلام معاونت دانشجویی دانشگاه

✅ شرکت در کارگاه‎‌های آموزشی در دانشگاه

✅ عدم بدهی قبلی به صندوق رفاه دانشجویان

✅ عدم سوسابقه انضباطی در دانشگاه

✅ ارائه تعهدنامه برای رعایت قوانین خوابگاه فرزانگاه به امور اداری خوابگاه

✅ ثبت نام دانشجویان دوره روزانه برای خوابگاه

✅ ثبت نام دانشجویان دوره روزانه غیر بومی

اطلاعیه

عدم پیش ثبت نام به معنی انصراف از خوابگاه است.

نحوه ثبت نام در خوابگاه دانشگاه الزهرا 1403

دانشجویانی که واجد شرایط هستند و می‌خواهند در خوابگاه دانشجویی الزهرا ثبت نام کنند، باید ابتدا بدانند که اگر دانشجوی کارشناسی هستند تا 8 ترم و اگر دانشجوی ارشد و دکترا هستند تا 4 ترم می‌توانند از خدمات و امکانات خوابگاه استفاده کنند. گفتنی است ثبت نام خوابگاه دانشگاه الزهرا به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه alzahra.ac.ir انجام می‌شود. بنابراین در ادامه به نحوه ثبت نام در خوابگاه دانشجویی الزهرا اشاره خواهیم کرد:

✅ در گام اول آدرس سامانه دانشگاه الزهرا به نشانی alzahra.ac.ir را در مرورگر گول سرچ نمایید.

جستجو-سایت-دانشگاه-الزهرا

✅ سپس وارد صفحه اصلی سامانه شوید و روی گزینه پیش ثبت نام خوابگاه کلیک کنید.

تمدید-پیش-ثبت-نام-خوابگاه

✅ وارد صفحه ثبت نام شده و اطلاعات فردی خود را نظیر نام و نام خانواده، شماره دانشجویی، شماره و غیره را در جایگاه‌های مربوطه درج نمایید.

اطلاعات-فردی-ثبت-نام-خوابگاه-الزهرا

✅ بعد از آن اطلاعات دیگری که لازم است مثل رشته، دانشکده و کد ملی را وارد کرده و گزینه تایید را انتخاب کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام خوابگاه الزهرا

دانشجویان دانشگاه الزهرا که به دلیل دور بودن راه می‌خواهند مراحل ثبت نام را انجام دهند، لازم است که مدارک لازم برای نام نویسی را تهیه کرده و به صورت غیر حضوری در سامانه بارگذاری کنند. مدارک ثبت نام خوابگاه الزهرا عبارت است از:

✔️ کپی از صفحات شناسنامه(دو سری برای ثبت نام حضوری)

✔️ کپی از کارت ملی پشت و رو(دو سری برای ثبت نام حضوری)

✔️ کپی یا پرینت از برگه انتخاب واحد

✔️ مدارک محل سکونت به همراه کد پستی

✔️ عکس پرسنلی و رنگی

✔️ در صورت تاهل کپی از کارت ملی همسر

✔️ در صورت تاهل کپی از شناسنامه همسر

✔️ تکمیل فرم ثبت نام خوابگاه دانشجویی الزهرا

هزینه خوابگاه دانشگاه الزهرا 1403-1404

دانشجویان دانشگاه الزهرا برای استفاده از امکانات رفاهی این دانشگاه، در صورتی که در شهری به غیر از تهران و البرز زندگی می‌کنند، با تکمیل فرم ثبت نام می‌توانند در خوابگاه‌های دانشجویی و دولتی الزهرا ساکن شوند. همانطور که می‌دانید مسافت بین کرج و تهران بسیار کم است، به همین دلیل خوابگاه الزهرا تنها به افراد غیر بومی و دانشجویان روزانه تعلق می‌گیرد.

در صورتی که برای پیش ثبت نام غیر حضوری خوابگاه واجد شرایط هستید، لازم است ابتدا به سامانه alzahra.ac.ir مراجعه کرده و اطلاعات خود را برای بررسی وارد کنید. پس از آن در صورت قبولی، ضروری است که مبلغی را به عنوان اجاره به حساب دانشگاه واریز کنید. در جدول زیر پس از مشاهده هزینه خوابگاه دانشگاه الزهرا برای پیش ثبت نام وارد سایت alzahra.ac.ir شوید:

دوره نوع سکونت هزینه سطح 1 و 2 هزینه سطح 3 هزینه سطح 4
روزانه 1 الی 2 نفر 163 150 134
3 الی 4 نفر 130 120 107
5 الی 6 نفر 114 105 93
7 الی 8 نفر 97 90 80
بیشتر از 9 نفر 81 75 67

آدرس خوابگاه دانشگاه الزهرا

دانشگاه الزهرا یکی از دانشگاه‌های خوب ایران است که موفق شده در عرصه بین المللی و جهانی پیشرفت داشته باشد و مقام‌های علمی و فرهنگی بسیاری کسب کند. این دانشگاه فقط مخصوص بانوان می‌باشد و امکانات و خدمات رفاهی و آموزشی بسیاری مثل برگزاری همایش‌های علمی، ایجاد محلی برای غذا خوری، تاسیس کتابخانه و خوابگاه برای دانشجویان فراهم آورده است.

آدرس-خوابگاه-دانشگاه-الزهرا

این دانشگاه جز برترین دانشگاه‌های ایران می‌باشد که هر ساله دانشجویانی زیادی را در رشته‌های روانشناسی، تربیت بدنی، فنی و مهندسی و علوم زیستی پذیرش می‌کند. عده زیادی از دانشجویان از شهرهای دیگر قبول می‌شوند که مسلما با مشکل رفت و آمد مواجه هستند، بنابراین لازم است برای ثبت نام خوابگاه دانشگاه الزهرا وارد سامانه alzahra.ac.ir شوند. آدرس خوابگاه دانشجویی الزهرا که با نام فرزانگان معروف است، به صورت زیر می‌باشد:

آدرس خوابگاه فرزانگان الزهرا

تهران، ونک، خیابان خیابان شیخ بهایی شمالی، میدان شیخ بهایی، خیابان ده ونک، میدان ده ونک، خیابان شهید مجید پور، امام‌ زاده.

خلاصه مطلب

در این مقاله به موضوع خوابگاه دانشگاه الزهرا پرداختیم. این دانشگاه هر سال تعداد زیادی از داوطلبان دختر را در رشته‌های مختلف پذیرش می‌کند. امکانات این دانشگاه دولتی شامل سالن غذاخوری، کتابخانه، آزمایشگاه‌های مجهز و خوابگاه‌ دولتی و خودگردان است. عده زیادی از دختران به دلیل دور بودن خانه تا دانشگاه باید خوابگاه بگیرند و مراحل ثبت نام را انجام دهند.

در این مطلب به نحوه ثبت نام، بارگذاری مدارکی مثل کارت ملی و شناسنامه و فرم مشخصات اشاره کردیم. سپس درباره هزینه خوابگاه روزانه با توجه به سطح کیفیت امکانات پرداختیم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوال و یا ابهامی داشتید، با کارشناسان ما در ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود فایل PDF خوابگاه دانشگاه الزهرا روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس سامانه ثبت نام خوابگاه دانشگاه الزهرا کدام است؟

نشانی اینترنتی سایت دانشگاه الزهرا alzahra.ac.ir می‌باشد.

خوابگاه دانشجویی الزهرا به چه افرادی تعلق نمی‌گیرد؟

خوابگاه دانشگاه الزهرا به دانشجویان شبانه و دانشجویان تهران و البرز تعلق نخواهد گرفت.

هزینه اجاره خوابگاه الزهرا چقدر است؟

هزینه خوابگاه الزهرا با توجه به سطح و نوع کیفیت خدمات متفاوت می‌باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دریافت کد 12 رقمی ایثارگری

  دریافت کد 12 رقمی ایثارگری + راهنما استعلام و مشاهده Isaar.ir

  دریافت کد 12 رقمی ایثارگری ارتش، سپاه، بنیاد شهید و نیروی انتظامی یکی از موضوعاتی است که برای داوطلبان کنکور اهمیت بسزایی دارد. بهره مندی از سهمیه‌ها به خصوص سهمیه ایثارگران می‌تواند در ارتقاء رتبه داوطلبان موثر باشد. شورای عالی...
 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • صدور گواهی اشتغال به تحصیل

  صدور گواهی اشتغال به تحصیل 1403 + فرم دریافت اینترنتی | راهنما

  دانشجویانی که قصد درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل دارند، می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه سجاد برای این امر اقدام نمایند. گفتنی است که گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیرحضوری و حضوری، به صورت اینترنتی بوده و دیگر نیازی...
 • چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی

  چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی + بروزرسانی 1403 | ایران تحصیل

  چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی یک راهنمای تحصیلی است که شامل لیست دروس واحد‌های مورد نیاز در دوره دندانپزشکی است. این چارت ترمی دندانپزشکی، ترتیب دروس و تعداد واحد های رشته دندانپزشکی را مشخص می‌کند. هدف اصلی این چارت درسی...
تماس با مشاور