ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ + راهنما جامع | ایران تحصیل

ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ را در این نوشتار به طور کامل توضیح داده‌ایم، اگر قصد دارید این وام را دریافت کنید با ما همراه باشید. در ادامه تمامی مراحل ثبت نام، پرداخت وام و غیره را توضیح می‌دهیم.
همه مراحل ثبت نام وام دستیاری و حتی پرداخت آن الکترونیکی است و نیازی نیست برای این کار در جایی حضور پیدا کنید، حتی پرداخت هم می‌تواند در دو مرحله انجام شود.

وام دستیاری وزارت بهداشت چیست؟

صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تسهیلاتی را از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایرانیان در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد و تمامی دانشجویان رشته‌های زیر نظر وزارت بهداشت که در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. لازم به ذکر است که این دانشجویان میبایست انتخاب واحد خود را در ترم جاری انجام داده باشند و در این خصوص فرقی میان دانشجویان دوره‌های مختلف مثل دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس بین‌الملل و غیره وجود ندارد. هر دانشجویی می‌تواند به سایت سیستم رفاه وزارت بهداشت مراجعه نماید و درخواست تسهیلات دستیاری را ثبت کند.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام وام دانشجویی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت 1402

برای ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ باید شرایط و ضوابط دریافت آن را داشته باشید و اگر واجد این شرایط بودید به سایت مربوطه مراجعه کنید و ثبت نام نمایید. شرایط دریافت این وام به شرح زیر است.

 • صلاحیت دریافت تسهیلات را داشته باشید و تمامی شئون دانشجویی را رعایت کرده باشید.
 • اولویت نیاز مالی داشته باشید.
  نکته: افراد واجد شرایط را معاونت دانشگاه معرفی می‌کند.
 • تمامی دانشجویان موظف اند تمامی قوانین صندوق رفاه دانشجویی و بانک را برای دریافت وام رعایت کنند.
 • هر متقاضی برای این‌که بتواند وام خود را دریافت کند باید بتواند یک ضمانت که برای بانک مورد تایید باشد را ارائه کند.
 • تمامی وام ها بیمه عمر می‌شوند و وام گیرنده باید هزینه آن را طبق قوانین بانک پرداخت کند.
 • هم دانشجو و هم ضامن او باید هرگونه بدهی غیر جاری خود را تسویه کرده باشند و هیچگونه چک برگشتی، معوقه و غیره نداشته باشند.
 • افراد متاهلی که هر دو نفر دانشجوی وزارت بهداشت هستند می توانند به صورت جداگانه با رعایت کردن ضوابط و شرایط برای دریافت وام دستیاری ثبت نام کنند.

ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ هیچگونه منعی برای گرفتن سایر تسهیلات دانشجویی ایجاد نمی‌کند و با آن‌ها تداخلی نخواهد داشت.

شرایط ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت 1402

 

برای کسب اطلاع از شرایط دریافت وام با کارت ایثارگری با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

شرایط ضامن برای ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

وام دستیاری یک وام قرض الحسنه با سود بسیار کم (۴ درصد) است به همین دلیل متقاضی باید بتواند ضامن معتبری را به بانک ارائه دهد. این ضامن یا باید کارمند دولت و یا باید یک کاسب معتبر همراه با چک و سفته باشد. مبلغ این تسهیلات با توجه به تعداد متقاضیان تعیین می‌گردد، هرچه تعداد متقاضیان بیشتر باشد مقدار وامی که به هر نفر پرداخت می‌گردد کمتر خواهد بود. هر متقاضی بعد از دریافت وام باید آن را در طی نه ماه یعنی سه بازه زمانی سه ماهه پرداخت نماید.

زمان ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت

معمولا زمان ثبت نام برای دریافت این تسهیلات از اول اردیبهشت تا ۲۵ اردیبهشت می‌باشد که زمان دقیق ثبت نام برای امسال هنوز اعلام نشده است. در صورت ایجاد هرگونه تغییر از سمت وزارت بهداشت ما شما را مطلع خواهیم کرد. بنابراین توصیه می‌کنیم همیشه اخبار روز را از ایران تحصیل دنبال کنید. شما باید در زمان مقرر به سایت مربوطه مراجعه کنید و با نام کاربری و رمز عبور خود ثبت نام کنید.

برای کسب اطلاع از نحوه پرداخت وام دانشجویی از طریق شماره پرونده روی لنیک آبی رنگ بزنید.

نحوه بازپرداخت وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

بعد از دریافت پنج میلیون تومان اول، تمام وام پنج میلیون، پنج میلیون در هر سه ماه پرداخت خواهد شد. مثلا اگر شما پنج میلیون اول را در آذرماه امسال دریافت کنید، پنج میلیون دیگر را در اسفند همین امسال و پنج میلیون نهایی را در خرداد سال آینده دریافت خواهید کرد. بعد از اینکه اولین پنج میلیون را دریافت کردید زمان بازپرداخت وام تعیین می‌شود که معمولا زمان آن یکسال بعد از اولین دریافتی شما است.
نکته دیگر درباره نحوه بازپرداخت این تسهیلات این است که بازپرداخت آن در یک دوره ۳۶ ماهه انجام می‌شود.

نحوه دریافت و ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

دانشجویان متقاضی ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲ می‌توانند تا زمان اعلام شده از طریق سایت مربوطه ثبت نام کنند و بعد از آن اسامی آنان به صندوق رفاه این وزارت ارسال می‌گردد، بعد از اینکه صندوق اسامی را تایید کرد، اسامی افراد تایید شده برای باز کردن حساب به بانک قرض الحسنه مهر ایران فرستاده می‌شود.
دلیل این‌که برای این وام باید در بانک مهر ایران حساب باز کنید این است که این بانک یک تفاهم نامه با صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت تعریف کرده است و طبق آن به متقاضیانی که دانشجوی دوره‌های دستیاری پزشکی هستند وام دستیاری پرداخت می‌کند.
در واقع در این تفاهم نام مبلغی برای ۱۵ هزار دانشجوی دوره دستیاری پزشکی تعیین شده است و معمولا هر نفر می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت نماید. این وام که تنها ۴ درصد کارمزد دارد بعد از یکسال استراحت به دانشجو ۴۸ ماه بعد به طور کامل بازپرداخت می‌شود و نوعی تسهیلات مناسب برای این دانشجویان به شمار می‌رود.

نحوه ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت 1402

مراحل ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت ۱۴۰۲

در ادامه مراحل ثبت نام برای دریافت این وام را به صورت شفاف بیان می‌کنیم تا آگاهی شما متقاضیان افزایش یابد. مراحل ثبت نام وام دستیاری به صورت زیر می‌باشد:

 1. گام اول: متقاضی باید در زمان مقرر به سایت portal.srd.ir مراجعه کند و درخواست خود را ثبت نماید.
 2. گام دوم: اداره رفاه دانشگاه بعد از تمام شدن زمان مقرر ثبت نام اسامی را جمع آوری می‌کنند و دانشجویان حائز شرایط را تایید می‌کنند.
 3. گام سوم: بعد از تایید اسامی دانشگاه باید با امضا و مهر اسناد و لیست اسامی دانشجویان را تایید کند.
 4. گام چهارم: بعد از تایید اسناد واسامی نامه تکمیلی که توسط معاون امور دانشجویی و فرهنگی یا شخص رئیس دانشگاه امضا شده است به صندوق رفاه وزارت بهداشت فرستاده می‌شود.

مدارک لازم برای ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت

بعد از این که مشخص شد که شما واجد شرایط دریافت وام هستید و اسم شما در لیست اسامی بود باید جهت دریافت این تسهیلات مدارک زیر را به بانک ارائه کنید:

 • اصل شناسنامه و اصل کارت ملی فرد وام گیرنده و ضامن او
 • کارت دانشجویی فرد وام گیرنده
 • مدارک شغلی ضامن مثل صورتحساب او و یا فیش حقوقی
 • وثیقه‌ها و ضمانت ها مثل کارت نظام پزشکی و یا کارت دانشجویی وام گیرنده و یا آخرین فیش حقوقی او اگر موجود است و فیش حقوقی با گواهی کسر از حقوق برای ضامن کارمند و یا چک صیادی معتبر برای ضامن کاسب

بعد از ارائه مدارک به بانک کار متقاضی به اتمام می‌رسد و وی می‌تواند با خیالی آسوده منتظر دریافت اولین پنج میلیون خود باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت 1402

خلاصه مطلب

برای رفاه بیشتر دانشجویان و تامین نیازهای آنان صندوق رفاه دانشجویی وام‌هایی را برای آنان در نظر گرفته است و تمامی دانشجویان می‌توانند برای دریافت وام دانشجویی وزارت بهداشت به سامانه وام دانشجویی به نشانی srd.ir مراجعه کنند. در این نوشتار تنها در خصوص ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت صحبت کردیم که برای دانشجویان دوره دکتری و phd دوره دستیاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درنظر گرفته شده است.
اگر شما عزیزان ابهامی در این خصوص دارید و یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه نحوه دریافت وام دستیاری دریافت کنید می‌توانید با شماره تلفن 909 9075307 تماس بگیرید. کارشناسان ما صبورانه به سوالات شما پاسخ خواهند داد و به صورت کاملا شفاف و دقیق شما را با توجه به شرایطتان راهنمایی می کنند.

برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ثبت نام وام دستیاری ۱۴۰۲ باید به چه سایتی مراجعه کرد؟

باید به سایت portal.srd.ir مراجعه کنید که پورتال صندوق رفاه دانشجویان است.

مهلت مقرر ثبت نام وام دستیاری وزارت بهداشت امسال تا چه تاریخی است؟

متقاضیان می توانند تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ برای ثبت نام اقدام کنند.

شرایط دریافت تسهیلات دستیاری چیست؟

شرایط وام گیرنده و ضامن به طور کامل در این نوشتار بیان شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز

  معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز + لیست امکانات، مزایا و معایب

  دانشگاه شهید چمران اهواز که به عنوان دانشگاه جندی شاپور شناخته می‌شود، تحت نظارت وزارت علوم فعالیت دارد و یکی از  دانشگاه‌های سطح یک کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه براساس رتبه‌بندی بین المللی نشریه تایمز در سال ۲۰۲۰ به...
 • پشتیبانی سامانه منادا

  پشتیبانی سامانه منادا + شماره تماس و پیگیری | monada

  دانشجویان برای پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌توانند از طریق پشتیبانی سامانه منادا اقدام کنند. سامانه منادا یکی از سامانه‌های دانشگاه آزاد است که در حوزه نقل و انتقالات دانشجویان خدمات مختلفی را ارائه می‌کند و افراد از طریق...
 • دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد

  دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد + ثبت درخواست | saorg.ir

  برای دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد داوطلبان باید از طریق آدرس saorg.ir اقدام کنند این سامانه برای پیگیری امور دانشجویان از طرف وزارت علوم راه اندازی شده است. افراد می‌توانند از طریق آن پیگیر مسائل مربوط به فارغ...
 • هزینه ثبت نام لاتاری

  هزینه ثبت نام لاتاری 2025

  یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ثبت نام لاتاری است که هر ساله طی قرعه کشی برگزار می شود. همه افراد در صورت داشتن شرایط می توانند در آن ثبت نام کنند. شما به عنوان یکی از داوطلبان باید...
تماس با مشاور