ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تیپ شخصیتی و انتخاب رشته

تیپ شخصیتی و انتخاب رشته
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بنا به گفته کارشناسان و متخصصان امر تیپ شخصیتی و انتخاب رشته تحصیلی ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. در حقیقت، می توان به وسیله انواع آزمون تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته ای درست و منطقی و مطابق روحیات فرد اقدام کرد. هر شخصی در طول زندگی خود با چالش انتخاب رشته روبروست و همین امر می تواند سرنوشت زندگی و آینده وی را رقم بزند. در این میان، اگر از از آزمون تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته استفاده شود که دیگر نور علی نور است. زیرا این انتخاب رشته بر طبق خصوصیات ذاتی و فردی و همین طور روش های علمی انجام می گیرد.

 

در این نوشته جامع، با بحث در رابطه با تیپ شخصیتی و انتخاب رشته در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم و می خواهیم شما را با شماری آزمون تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته آشنا کنیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات لازم را در رابطه با تیپ شخصیتی و انتخاب رشته از طریق انواع آزمون های تیپ شخصیتی بدست آورید.

 

 

جهت کسب اطلاعاتی در رابطه با انواع آزمون های شناخت تیپ شخصیتی جهت انتخاب شغل و رشته تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

آزمون تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته

 

 

چه ارتباطی بین تیپ شخصیتی و انتخاب رشته وجود دارد؟

شاید از خود بپرسید که خب چه ارتباطی بین تیپ شخصیتی و انتخاب رشته وجود دارد که لزوم انجام انواع آزمون های شخصیتی را برای فرد در شرف انتخاب رشته به شدت نشان می دهد؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان و یاران عزیز و همیشه همراه عرض کنیم که هر فرد براساس روحیات و شخصیت خود می تواند شغلی خاص را انتخاب و فعالیت در آن را تجربه کند.

به طور مثال، فردی که روحیه لطیفی دارد و بسیار فرد هنری است می تواند در صورت داشتن استعداد به شغل هایی در حوزه هنرهای تجسمی و نقاشی روی بیاورد.

این فرد می تواند یکی از مؤفق ترین افراد در مشاغل مذکور باشد و بسیار خوب عمل کند.

از طرف دیگر، فردی با شخصیت اجتماعی بهتر است در مشاغلی که تعامل با افراد مختلف در آن ها بالاست و این گونه نیست که فرد تنها در یک اتاق به کار خود مشغول باشد روی بیاورد.

از میان این مشاغل که در آن ها برخورد با افراد بسیار است می توان به حرفه معلمی اشاره کرد. حرفه ای که هر فرد با دانش آموزان زیادی سر و کار دارد و در طول روز مجبور به سر و کله زدن با آن هاست.

شاید باور نکنید اما شغل افراد ارتباط مستقیمی با شخصیت و روحیات آن ها دارد. از این رو نمی توان از این موضوع به هیچ وجه غافل شد و باید توجه لازم را به این موضوع مبذول داشت.

 

 

جهت اطلاع از سؤالات تست آنلاین انتخاب رشته نهم بر روی لینک مربوط به آن کلیک کنید

 

 

آیا آزمون های مختلف مرتبط با تیپ شخصیتی و انتخاب رشته را می شناسید؟

باید عرض کنیم که آزمون های مختلفی وجود دارند که می توان به کمک آن ها به تیپ شخصیتی افراد برای انتخاب بهترین و مناسب ترین رشته تحصیلی پی برد.

از میان معروف ترین این آزمون ها می توان به دو  آزمون رغبت سنجی هالند و همین طور آزمون استرانگ و MBTI اشاره کرد.

در اینجا با توجه به ارتباط تیپ شخصیتی و انتخاب رشته با ذکر توضیحاتی در رابطه با دو نمونه از این آزمون ها یعنی آزمون رغبت سنجی هالند و همین طور آزمون MBTI در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 

 

برای اطلاع از گرایش های دارای رشته مددکاری اجتماعی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

در مورد آزمون رغبت سنجی و شغلی هالند چه اطلاعاتی دارید؟

آزمون شخصیت شناسی هالند به عنوان یکی از بهترین و مهم ترین آزمون ها برای هر یک از دانش آموزان و یا دانشجویان برای سنجش ویژگی های شخصیتی آن ها به جهت انتخاب رشته و به دنبال آن انتخاب شغل به کار می رود.

آزمونی که بر طبق ویژگی های مختلف شخصیتی همچون اجتماعی، هنری، قراردادی، واقع گرا، رهبری و مدیریت می تواند بهترین رشته های تحصیلی را به فرد معرفی کند و به دنبال آن آینده شغلی فرد را نیز رقم بزند.

اگر می خواهید با توجه به ارتباط زیاد تیپ شخصیتی و انتخاب رشته در آزمون هالند شرکت کنید تا بدین ترتیب از سردرگمی انتخاب رشته و شغل مناسب در آینده رهایی پیدا کنید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل کنید.

مشاورانی که می توانند این آزمون ها را برای شما اجرا کنند و راهنمایی های لازم را برای پاسخگویی به انواع سؤالات مطرح شده به شما بدهند.

 

 

در رابطه با آزمون MBTI و یا تست شانزده شخصیتی چه می دانید؟

آزمون MBTI یا همان تست شانزده شخصیتی به عنوان آزمون تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته یکی از مشهورترین این آزمون هاست.

این آزمون تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته به وسیله یک مادر و دختر ارائه شده و برای استفاده در دسترس افراد متقاضی قرار می گیرد.

در ادامه این نوشته، با ذکر توضیحاتی در رابطه با شماری از تیپ های شخصیتی عنوان شده در این آزمون در خدمت شما عزیزان هستیم.

 

 

تست آنلاین تیپ شخصیتی

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ

از افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ تحت عنوان بازرس یاد می شود. این قبیل از افراد بسیار قابل اعتماد و مسئولیت پذیر هستند و از این رو می توانند در حوزه مسائل مربوطه به حوزه پولی و مالی بسیار مؤفق عمل کنند.

بعلاوه، افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ به شدت قانون مدار و منضبط هستند و از این رو به هیچ وجه نمی توانند از چهارچوب ها و ضوابط خارج شوند.

از میان رشته های تحصیلی که این قبیل از افراد در آن مؤفق عمل می کنند می توان از حسابداری، حقوق کیفری، زمین شناسی، مهندسی عمران و مدیریت مالی یاد کرد.

 

 

جهت وارد شدن به سایت مشاوره آنلاین هدایت تحصیلی و آشنایی با نحوه مشاوره در این زمینه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFJ

این قبیل از افراد روحیه ای بسیار حساس و عاطفی دارند و توجه زیادی به خواسته ها و نیازهای دوستان و اطرافیان خود می کنند.

به این جهت بهترین رشته های تحصیلی دانشگاهی برای این قبیل از افراد رشته هایی همچون مددکاری اجتماعی و روانشناسی است. 

این قبیل از افراد می توانند رشته هایی همچون تاریخ، مدیریت مالی، حقوق کیفری و مهندسی پزشکی را انتخاب کنند. 

 

 

برای دانلود سوالات آزمون رغبت سنجی شغلی و تحصیلی بر روی لینک حاضر کلیک کنید

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی INFJ

از این قبیل از افراد به عنوان مشاور یاد می شود. کسانی که بسیار هدفمند، نظم دوست و ایده آل گرا هستند.

افراد دارای تیپ شخصیتی INFJ مایل به ارتباط داشتن با افرادی سالم در زندگی را دارند و به دنبال برقراری روابطی مفید و مؤثر با آن ها هستند. 

از میان رشته های تحصیلی مناسب برای این قبیل از اشخاص می توان از شهرسازی، پرستاری، زبان، روانشناسی و ارتباطات و هنر یاد کرد. 

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی INTJ 

این تیپ شخصیتی علاقه وافری به تحلیل و ارزیابی دارد و با توجه به استعداد و توانایی در طراحی انواع استراتژی ها می تواند گزینه ای عالی برای مشاغل مربوط به کسب و کار و مدیریت باشد. 

از میان رشته های مناسب و مفید برای این قبیل از افراد می توان از رشته هایی مانند شهرسازی، ریاضیات، جامعه شناسی، بیوشیمی، محیط زیست و مدیریت مالی یاد کرد. 

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP

این قبیل از افراد نامنظم و عمل گرا بوده و علاقه زیادی به انجام کارها و فعالیت های سخت و پیچیده دارند. 

تحصیل در رشته هایی همچون اقتصاد، زمین شناسی، بیولوژی و ریاضیات می تواند برای این تیپ های شخصیتی عالی باشد. 

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP

 این دسته از افراد روحیه واقعاً حساسی دارند و بسیار مهربان هستند. از این رو، روی آوردن به حرفه پرستاری و یا روانشناسی در میان آن ها رایج است. 

افراد دارای این تیپ شخصیتی می توانند به ادامه تحصیل در رشته هایی مانند روانشناسی، هنر، زبان های خارجی، پرستاری و تربیت بدنی روی بیاورند. 

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ESTP

افراد دارای این تیپ شخصیتی بسیار نترس، عجول و مبتکر هستند و با زیر پا گذاشتن قوانین و چهارچوب ها در زندگی سعی در ایجاد تغییراتی اساسی در زندگی خود را دارند. 

از بین رشته هایی که این قبیل از افراد می توانند برای تحصیل در آن ها اقدام کنند می توان از هنر، مهندسی پزشکی، تئاتر و بیولوژی یاد کرد.

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP

مهم ترین هدف این قبیل از افراد سرگرمی، شادی و تفریح است. اشخاص دارای تیپ شخصیتی ESFP بسیار واقع بین بوده و در جستجوی داشتن تجربه های جدیدی در زندگی خود هستند. 

با توجه به داشتن حس همدلی و مهارت های ارتباطی این دسته از اشخاص بهتر است به مشاغلی همچون پرستاری و یا مددکاری اجتماعی روی بیاورند. 

از رشته های مناسب برای اشخاص دارای این تیپ شخصیتی می توان از روانشناسی، تربیت بدنی و زمین شناسی یاد کرد. 

 

 

 

 

برای آشنایی با سؤالات آزمون های شناخت تیپ شخصیتی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

تست آنلاین شغل مناسب من 

تست آنلاین انتخاب رشته نهم 

من به درد چه رشته ای می خورم؟ 

تست علاقمندی به رشته تحصیلی

تیپ شخصیتی و انتخاب رشته

3.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا ارتباطی بین تیپ شخصیتی و انتخاب رشته وجود دارد؟ 

بله. هر فرد می تواند براساس تیپ شخصیتی خود برای انتخاب رشته تحصیلی اقدام کند و این دو ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند.

از میان انواع مختلف آزمون تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته می توان از چه آزمون هایی نام برد؟ 

از میان انواع این آزمون ها می توان از آزمون هالند و استرانگ نام برد.

آیا برای انتخاب رشته می توان به انواع آمون تیپ شخصیتی برای انتخاب رشته اعتماد کرد؟ 

بله. این گونه می توانید بهترین انتخاب رشته را تجربه کنید.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور