ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعتراض نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی (2)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

امروزه برای تمامی افرادی که در آزمون نمونه دولتی پذیرفته نشده اند یعنی کارنامه ای برای آن ها صادر نشده است، امکان اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی وجود دارد. برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نیاز است که دانش آموزان ابتدا از بازه های زمانی تعیین شده اطلاعات کافی را بدست آورده و سپس با مراجعه به وبسایت مورد نظر در تاریخ همان روز عملیات مربوط به اعتراض خود را انجام دهند. همانطور که می دانید امکان اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی برای پایه نهمی ها وجود دارد؛ زیرا دیگر داوطلبان در پایه هایی پایین تربا سوابق تحصیلی صلاحیت شان مورد بررسی قرار می گیرد. در ادامه همراه ما باشید تا نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی را بیشتر بررسی کنیم.

 

 

اطلاعیه:

 عبارت “عدم پذیرش” برای داوطلبانی قابل مشاهده خواهد بود که فرصت ورود به دانشگاههای نمونه دولتی را از دست داده اند. یا بعبارتی رتبه لازم برای ورود به مدارس نمونه دولتی را کسب نکرده اند.

 

 

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – 1402

برای تمامی داوطلبانی که از نتیجه منتشر شده آزمون رضایت کافی را ندارند؛ امکان اعتراض به نتایج وجود خواهد داشت. برای اعتراض به نتیجه آزمون کافی است ابتدا بازه های زمانی تعیین شده را بدانید و سپس به وبسایت مورد نظر برای ثبت اعتراض مراجعه نمایید.

در خصوص زمان ثبت اعتراض باید بدانید که ثبت اعتراض در هر استان همزمان با اعلام نتایج خواهد بود. از آنجایی که نتایج هر استان جداگانه اعلام می شود؛ در نتیجه افراد در شهرهای مختلف نیز در زمان های مختلفی می توانند اعتراض های خود را ثبت کنند.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – 1402 به محض مشخص شدن در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

اطلاعیه:

نتایج آزمون نمونه نهم به دهم حداکثر تا یک ماه پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و زمان اعتراض به نتایج نیز حدود یک هفته پس از مشخص شدن نتایج است.

 

 

سایت های استانی ثبت اعتراض به آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – 1402

پس از اطلاع در رابطه با تاریخ لازم است به وبسایت های معرفی شده برای ثبت اعتراض مراجعه نمایید. در این سایت ها از شما کدملی و رمز عبور خواسته خواهد شد و به محض وارد کردن این موارد می توانید به پنلی دسترسی پیدا کنید که امکان ثبت اعتراض در آن وجود دارد. در ادامه این وبسایت ها را معرفی خواهیم کرد.

 

 

نام استان آدرس سامانه ثبت نام
آذربایجان شرقی azmoon.eamedu.ir
آذربایجان غربی snj.awaedu.ir
اردبیل 217.219.153.218
اصفهان sanjesh.isfedu.ir
البرز azmoon.albmedu.ir
ایلام ilam.natije.ir
بوشهر sanjesh.buedu.ir
تهران azmoon.tehranedu.ir
شهرستان های تهران sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir
خراسان رضوی nemone.razavi.medu.ir
خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir
خوزستان azmoon.khouzedu.ir
زنجان sabtenam.zanjanedu.ir
سیستان و بلوچستان 78.38.114.105
سمنان iranschl.ir
فارس sanjesh.farsedu.ir
قزوین nemooneh.qazvinedu.ir
قم qom.natije.ir​
کردستان 10.249.7.204​
مازندران 217.219.172.53
لرستان lorestan.natije.ir
گلستان nemooneh.goledu.ir
کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir
کرمانشاه azmoonkedu.ir
کرمان sanjesh.kermanedu.ir
مرکزی markazi.natije.ir
هرمزگان 10.187.50.22
همدان hamedan.natije.ir
یزد result.yazdedu.ir

 

 

شرایط اعتراض به نتایج نمونه

 

 

ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 

پذیرفته شدن در آزمون نمونه دولتی، آرزوی بسیاری از دانش آموزان و والدین می‌باشد. شاید آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان را بتوان به نوبه خود کنکوری برای دانش آموزان محسوب نمود که هر یک ، سختی‌ها و شرایط خاص خود را برای پذیرش و همچنین انجام آزمون به همراه خواهد داشت. بنابراین پس از ثبت نام و همچنین تلاش برای قبولی ، نتایج آزمون نمونه دولتی اهمیت می‌یابد.

بسیاری از دانش آموزان ممکن است این‌گونه تصور نمایند که نتیجه آزمون با عملکرد آنان یکسان نبوده است. این دسته از والدین و یا دانش آموزان، می‌توانند در اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی  شرکت نموده و نسبت به نتیجه دقیق آن اطمینان یایند. همچنین با توجه به محدودیتی که این نوع آزمون‌ها ایجاد می‌نمایند، موجب بالا رفتن استرس و حساسیت داوطلبان مدارس نمونه دولتی می گردد.

جهت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی  کلیه دانش آموزان عزیز لازم است در رابطه با شرایط اعتراض، اطلاعات لازم را کسب نمایند و پس از آن نسبت به ثبت نام در سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام نمایند. شرایط اعتراض نسبت به آزمون نمونه دولتی در هر پایه تحصیلی امکان پذیر می‌باشد. بنابراین تمامی دانش آموزان عزیز می‌توانند با توجه به این شرایط، اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

اطلاعیه:

اعتراض به نتایج آزمون  با توجه به شرایط اعتراض، برای کلیه دانش آموزان امکان پذیر می باشد.

 

 

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی تنها از طریق سامانه مذبور صورت می‌پذیرد. لذا پس از شروع زمان اعتراض به نتایج، کلیه دانش آموزان و یا والدین آنان می‌توانند نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. ثبت اعتراض نمونه دولتی و آزمون تیزهوشان را می‌توان مشابه دانست. برای ثبت اعتراض نیازی به مراجعه حضوری به هیچ یک از مراکز آموزش و پرورش نخواهد بود.

در رابطه با امکان اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی  برای تمامی استان‌ها می‌توان با قطعیت و اطمینان سخن گفت. اما در رابطه با اعلام نتایج، نمی‌توان یک زمان ثابت را برای تمامی استان‌ها نام برد. این زمان به نسبت هر استان، ممکن است اندک تغییری داشته باشد و به همین دلیل زمان ثابتی برای تمامی استان‌ها وجود نخواهد داشت.

نتایج اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی معمولاً دو یا سه هفته پس از ثبت نام قابل ملاحظه خواهد بود. در این مورد نیز، با توجه به اینکه استان‌ها نسبت به شرایط و ثبت اعتراض تصمیم گیری می‌نمایند، بنابراین اندک جابجایی را در اعلام نتایج این اعتراض ممکن است شاهد باشیم. اما به طور کلی تفاوت زمان زیادی در بین اعلام این نتایج وجود نخواهد داشت.

 

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

جزییات اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه

 

 

موارد مجاز به اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی

سامانه ثبت نام اعتراض به نتایج قبولی نمونه دولتی در زمان مقرر برای کلیه داوطلبان شرکت کننده باز می‌باشد. اما داوطلبان تنها در موارد خاص مجاز به اعتراض می‌باشند. همچنین با توجه به این شرایط است که اعتراض مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بنابراین ابتدا باید در رابطه با این موارد اطلاعات لازم را کسب نموده و پس از آن نسبت به ثبت اعتراض به عدم قبولی در آزمون نمونه دولتی اقدام نمایید.

یکی از مواردی که دانش آموزان می‌توانند نسبت به نتایج نمونه دولتی نهم باشند، در رابطه با عدم تطابق تعداد پاسخ‌های صحیح، سؤال‌های پاسخ داده نشده و پاسخ‌های غلط که در تصویر با تعداد پاسخ‌هایی که در پاسخنامه مرجع وجود دارد و چنانچه این تصاویر یکسان نباشد، دانش آموزان می‌توانند نسبت به اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی  اقدام نمایند.

از موارد دیگر نیز، می‌توان به محاسبه اشتباه تراز قبولی اشاره نمود. البته قبل از اقدام در سامانه ثبت نام اعتراض به نتایج قبولی نمونه دولتی ، ابتدا بهتر است از شرایط ثبت نام نمونه دولتی به طور کامل آگاه گردید . دانش آموزانی می‌توانند نسبت به این مورد معترض باشند که نسبت به انجام تراز و نحوه محاسبه آن ، اطلاعات لازم را کسب نموده باشند.

عدم اعمال قانون مربوط به سهمیه پذیرش داوطلبان دوقلو نیز مورد بعدی است که می توانید به آن اعتراض کنید.

 

 

سامانه ثبت اعتراض نتایج نمونه دولتی ایران تحصیل

ایران تحصیل تنها منحصر به سایت اطلاع رسانی نمی باشد. متخصصین ما می توانند با راهنمایی کامل کلیه دانش آموزان مبنی بر معرفی منابع معتبر جهت پذیرش در مدارس نمونه دولتی اقدام نمایند. همچنین با توجه به این سامانه ایران تحصیل امکان اعتراض نیز وجود خواهد داشت.

تمامی دانش آموزان گرامی می توانند با استفاده از این امکان، بدون نیاز به مراجعه مراکز کافی نت ها، نسبت به ثبت اقدام نمایند. دانش آموزان و والدین عزیز توجه داشته باشید که سامانه ثبت نام اعتراض به نتایج قبولی نمونه دولتی تنها در زمان مقرر باز می باشد. بنابراین لازم است در زمان مقرر اقدامات لازم صورت پذیرد.

کلیه دانش آموزان و والدین عزیز می توانند برای استفاده از این سامانه با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایند. همچنین برای دریافت و کسب اطلاعات لازم و کافی در رابطه با اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی  نیز، می توانید با مشاورین و متخصصین ما در ارتباط باشید. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، مشاورین ما آماده ارائه خدمات می باشند.

 

 

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه

 

 

اخبار مرتبط با ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

24 مرداد 1400

نتایج مدارس نمونه کردستان در 24 مرداد اعلام شده بوده است.

29 مرداد 1400

نتایج مدارس نمونه زنجان در  29 مرداد اعلام شده بوده است.

31 مرداد 1400

نتایج آزمون نمونه در تهران 31 مرداد بوده است.

1 اردیبهشت ۱۴۰۲

 شرایط جدید ثبت نام در آزمون مدارس نمونه اعلام شده است.

15 اردیبهشت

مهلت ثبت نام در آزمون مدارس ۱۴۰۲ تا 15 اردیبهشت ماه بوده است.

 

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

اینکه چطور دانش آموزان می توانند به نتایج آزمون های نمونه دولتی اعتراض کنند، موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. ما سعی کردیم تمامی اطلاعاتی را که شما در رابطه با نحوه ثبت اعتراض و سامانه ثبت اعتراض نیاز دارید، در اختیار شما قرار دهیم.  از آنجایی که ثبت اعتراض یک سری قوانین مخصوص به خود را دارد، اطلاع از این قوانین بسیار مهم بوده و می تواند به شما کمک کند نتیجه بهتری از ثبت اعتراض خود بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. نرگس
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام من موقع ثبت نام سهمیه روستایی نزدم اعتراض زدم قبول میکنن

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

   سلام روزتون بخیر بستگی دارد

   • نرگس
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸

    اخرین نفر قبولی با سهمیه روستایی ۱۳۶ بوده من ۱۳۹۵۶۵۴.۲۹ شدم بدون سهمیه روستایی
    معدلم ۱۹.۵۷ شده امتیازمم ۲۱۹

    • maleki
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

     سلام وقت بخیر
     شانس پذیرش پایینی دارید.

    • alizadeh
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

     سلام روزبخیر
     برای چه رشته میخواین؟

 2. .
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

  سلام خسته نباشید من به آزمون نمونه دولتی اعتراض زدم کی میاد جوابش؟ همدان

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر منتظر باشید.

 3. Amir
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام و وقت بخیر
  من سهمیه ایثارگر دارم موقع ثبتنام اعمال نکردم الان میتونم اعمال کنم؟

  • isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت بخیر بله

   • Amir
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

    ببخشید از چه طریق میتونم اینکارو بکنم

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 4. ناشناس
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  ببخشید زمان ثبت اعتراض گذشته میتونیم اعتراض کنیم

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام روزبخیر
   باید به سازمان سنجش درخواست بدین

 5. Amir
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

  سلام من سهمیه ایثارگر دارم ولی درثبتنام اعمال نکردم الان میتونم اعمال کنم ؟

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام روزبخیر
   باید به سازمان سنجش درخواست بدین

 6. هلنا
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

  سلام ببخشید امتیاز من ۱۳۷۷۳۸ شده و آخرین نفر ۱۳۸۴۷۶ شده ، امکان داره توی ذخیره ها قبول بشم (اردشیری رشت)

  • isaei
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام بله

 7. ناشناس
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام ، ببخشید من امتیازم 125880.95 شده و نمره ی اخرین فرد قبولی 148935.71 هست … اصلا امکان داره من جزو ذخیره ها باشم .؟

  • haghipor
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که جزو افراد ذخیره باشید در کارنامه شما این موضوع ثبت شده است

 8. ناشناس
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام روزتون خوش و بخیر ، من نمره ی امتحانم با حساب ضریب شده ۱۴۹ ، بعد زده معدل کل اخرین ثبت نام ۱۴۸ هست ، این یعنی یه نفر با نمره ی ۱۴۸ رو قبول کردن ولی من رو که ۱۴۹ هستم رو قبول نکردن ، ایا می تونم اعتراض کنم .؟ شانسی دارم .؟ اصلا تو سایت نمی تون اعتراض کنم ، هیچ گزینه‌ای برای اعتراض نیست

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام روزبخیر
   برای اعتراص باید به آموزش و پرورش منطقه مربوطه مراجعه کنید.

 9. abolfazl
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

  سلام اگه من سوالی رو نزده باشم ولی برام غلط حساب زده به کجا باید اعتراض کنم؟
  داخل پاسخ نامه هم حتی تیره نکردم و کاملا مشخصه

  • aghazade
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام
   خیر نزده برای شما به معنی غلط نمیباشد

 10. امیرمحمد رفیعی
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

  سلام ببخشید می خواستم بدونم که مدارس نمونه دولتی ثبت نام هفتم به هشتم انجام می دهند وآزچه ماهی ثبت نام میکنند

  • mohammadi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام وقت به خیر
   مدارس نمونه دولتی برای متوسطه دوره اول آزمونی برگزار نمی شود میتوانید از طریق مدرسه موردنظر پیگیری نمایید.

 11. فاطمه
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

  جواب به اعتراض نمونه دولتی اصفهان چه زمانی می آید ؟
  معدل من را ۱۸.۶۶ زده ولی معدل من ۱۹.۵۹ هستش ، به نظرتون قبول میشم ؟

  • eshghabadi
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقتتون بخیر…مللاک ازمون هست ولی میتواند تاثیر گذار باشد

 12. نیلی
  ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۸

  سلام ببخشید من در آزمون نمونه دولتی شرکت کردم وترازم 125033بود و تراز آخرین فرد پذیرفته شده125800هستش و میخواستم بدونم امکانش هست به عنوان ذخیره قبول بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام
   بستگی به ظرفیت مدارس نمونه دولتی دارد. و شانس قرارگیری شما در لیست ذخیره های مدارس نمونه دولتی سال 1400-1401 .50 درصد است

 13. سولکی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

  اچه جوری اعتراض به نتایج نمونه دولتی کنم

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی باید از طریق پرتال آموزش و پرورش شهر خودتون اقدام کنید

 14. وصالتی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

  چرانتایج نمونه دولتی منتشرنشده

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام آزمون نمونه دولتی که امروز تازه برگزار شده است

 15. جواد
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام جوابای امسال کی میاد

  • moshaverarshad
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام نتایج ازمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای 1400 اواخر مرداد اعلام میشه

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)