تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
آزمون رغبت و توانایی نهم

آزمون رغبت و توانایی نهم

آزمون رغبت و توانایی نهم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سایت آزمون رغبت و توانایی نهم برای دانش آموزان این دوره فعال شد. آزمون رغبت و توانایی نهم از آن دست آزمون های مهمی است که برای داشتن انتخاب رشته ای دقیق و منطقی در پایه نهم تحصیلی برگزار می شود. دقت داشته باشید که برای پاسخگویی به سؤالات آزمون رغبت هدایت تحصیلی باید به سایت در نظر گرفته برای این امر یعنی سایت همگام مراجعه بفرمایید.

 

به جز نظر مشاوران و معلمان در رابطه با انتخاب رشته شما شرکت در آزمون رغبت انتخاب رشته نهم نیز می تواند نقش شایان توجهی در شناسایی توانمندی ها و مهارت های فردی شما در نتیجه داشتن بهترین انتخاب رشته در مقطع نهم تحصیلی داشته باشد. با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخاب رشته در پایه نهم برای سهولت اطلاع از استعدادها و توانایی خود جهت انتخاب بهترین رشته با مرکز برگزاری این آزمون رغبت و توانایی پایه نهم تحصیلی تماس حاصل فرمایید. 

 

 

جهت دانلود آزمون رغبت و توانایی پایه نهم تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

آزمون رغبت هدایت تحصیلی

 

 

آیا با انواع آزمون رغبت توانایی نهم آشنایی دارید؟

آیا اطلاعی از انواع آزمون رغبت انتخاب رشته نهم دارید؟ آیا می دانید چند نوع آزمون رغبت هدایت تحصیلی مورد استفاده مشاوران برای شناخت توانایی ها و استعدادهای دانش آموزان است؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما عرض کنیم که آزمون رغبت هدایت تحصیلی در انواع مختلفی هستند.

اما از جمله کاربردی ترین و بهترین این آزمون ها می توان از آزمون رغبت انتخاب رشته نهم هالند و آزمون رغبت هدایت تحصیلی استرانگ نام برد.

دو آزمون رغبت و توانایی نهم که بسیار مورد استفاده مشاوران تحصیلی برای سنجش استعدادها و توانایی های دانش آموزان قرار می گیرند.

در ادامه با ذکر توضیحاتی در رابطه با آزمون رغبت و توانایی نهم هالند و همین طور آزمون رغبت انتخاب رشته نهم استرانگ در خدمت شما دانش آموزان هستیم. 

 

 

در رابطه با آزمون رغبت و توانایی نهم هالند چه اطلاعاتی دارید؟

آزمون رغبت هدایت تحصیلی هالند آزمونی بسیار مهم و کاربردی است که عمده تمرکز آن بر روی رابطه انسان ها با محیط اطرافشان است.

در واقع، آزمون رغبت انتخاب رشته هالند به این موضوع مهم می پردازد که هر فرد در کدام یک از محیط ها و فضاهای کاری و شغلی می تواند به رشد و توسعه ارزش ها و نگرش های خود در زندگی کمک کند.

با اجرای آزمون رغبت هدایت تحصیلی هالند برای دانش آموزان می توان به آن ها در داشتن انتخاب رشته ای مؤفق و به دور از هر گونه مشکلی کمک کرد.

البته انتخاب رشته ای که براساس آزمون رغبت و توانایی نهم هالند صورت بگیرد دقیقاً مطابق با توانایی ها و استعدادهای هر فرد است.

 

 

استفاده از انواع آزمون های رغبت و توانایی می تواند کمک بزرگی به شما در انتخاب رشته نهم باشد

 

 

در رابطه با تاریخچه آزمون رغبت هدایت تحصیلی هالند چه می دانید؟

آزمون رغبت و توانایی نهم هالند سال ها قبل و برای نخستین بار به وسیله جان هالند روانشناس آمریکایی و استاد برجسته و ممتاز جامعه شناسی به مردم شناسانده شد.

از نظر جان هالند این که چه شغل و حرفه ای را برای آینده خود انتخاب کنید بستگی زیادی به گرایش ها و تمایلات فردی شما و همین طور شخصیت شما دارد.

به نظر دکتر هالند داشتن صحبت و مصاحبه ای با فرد در مورد علاقه مندی های شغلی و تجربه های وی می تواند راهی مناسب را برای تعیین شغل آینده به فرد نشان بدهد.

 

 

در رابطه با آزمون رغبت انتخاب رشته نهم هالند بیشتر بدانید

باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که آزمون رغبت و توانایی نهم از یکصد و هشتاد سؤال مختلف تشکیل می شود.

سؤالاتی که هر کدام سه گزینه مختلف را شامل می گردند و مدت جواب دادن به آن ها در حدود نیم ساعت است.

دقت داشته باشید که تیپ های شخصیتی که در آزمون هالند وجود دارند شامل شش مورد مختلف می شوند.

در ادامه با ذکر توضیحاتی هر چند مختصر اما مفید در رابطه با هر کدام از انواع تیپ های شخصیتی معرفی شده در آزمون رغبت و توانایی نهم در خدمت شما دوستان عزیز دانش آموز هستیم.

 

 

برای اطلاع از ارتباط تیپ شخصیتی و انتخاب رشته وارد لینک مربوطه شوید

 

 

. فرد دارای شخصیتی متهور

کسانی که تیپ شخصیتی آن ها متهور است تمایل به کارآفرینی در جامعه و راه اندازی شغلی جدید را دارند.

 اشخاص دارای تیپ شخصتی متهور علاقه زیادی به رهبری افراد و گروه های مختلف داشته و از این که مورد تشویق قرار بگیرند بسیار خوشحال و خرسند می شوند.

از بین خصوصیات شخصیتی اشخاص دارای تیپ شخصیتی متهور می توان از موارد بسیار مهمی همچون پیگیر مسئله ای بودن، خوش برخوردی، نگرش مثبت داشتن به امور زندگی و داشتن حس جاه طلبی اشاره کرد.

مورد دیگر در رابطه با این قبیل از افراد این است که آن ها توانایی خوبی در کار کردن بر روی انواع پروژه ها، سخنرانی، مذاکره با دیگران و راضی و قانع کردن افراد به شیوه دلخواه خود را دارند.

از این رو، افراد دارای تیپ شخصیتی متهور برای انجام مشاغل مدیریتی، مربی گری و سخنوری بهترین گزینه هستند.

 

 

. فرد دارای شخصیتی اجتماعی

بر طبق آزمون رغبت و توانایی نهم هالند کسانی که از تیپ شخصیتی اجتماعی برخوردار هستند اکثراً تمایل به انجام مشاغلی را دارند که با انجام آن ها بتوانند به دیگران یاری رسانده و کمک کنند.

در واقع، این دسته از افراد بیشتر تمایل به روی آوردن به مشاغلی را دارند که در آن ها با اشیاء و یا ماشین ها سروکار زیادی ندارند و بیشتر تمایل به برقراری ارتباط با انسان ها را دارند.

در رابطه با مشاغلی که افراد با تیپ شخصیتی اجتماعی می توانند به آن ها روی بیاورند می توان از شغل استادی دانشگاه نام برد که بسیار مناسب افرادی با این تیپ شخصیتی است.

در مورد ویژگی ها و خصوصیات روحی و شخصیتی این قبیل از افراد نیز باید خدمت شما عرض کنیم که افراد دارای تیپ شخصیتی اجتماعی بسیار دلسوز، مهربان، آرمان گرا و سخاوتمند هستند.

 

 

. افراد دارای تیپ شخصیتی جستجوگر

 اشخاصی که تیپ شخصیتی جستجوگر دارند علاقه بسیاری به انجام فعالیت هایی دارند که در آن ها کارهای فیزیکی زیاد است.

از طرف دیگر، افراد دارای این تیپ شخصیتی مایل به بررسی و ارزیابی مسائل و مشکلات به شکل ذهنی را دارند و نمی توانند رهبری دیگران را تحمل کنند.

اشخاص دارای تیپ شخصیتی جستجوگر دارای شخصیتی درونگرا هستند و بسیار کنجکاو و منطقی به نظر می رسند.

 

 

آزمون رغبت انتخاب رشته نهم

 

 

چگونه می توان برای شرکت در آزمون رغبت سنجی هالند اقدام کرد؟

شاید شما دوست عزیز هم به دنبال شرکت در آزمون هالند برای انتخاب رشته در پایه تحصیلی نهم هستید.

اما نمی دانید که چگونه و از چه طریقی می توان برای شرکت در آزمون رغبت و توانایی نهم اقدام کرد.

در رابطه با نحوه شرکت در آزمون رغبت هدایت تحصیلی هالند باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که لزوماً برای شرکت و حضور در این آزمون باید به سایت هدایت تحصیلی مراجعه کنید.

سایتی به نام همگام و به آدرس hamgam.medu.ir که برای شرکت در آزمون رغبت و توانایی نهم و انتخاب رشته در این پایه تحصیلی در نظر گرفته شده است.

از طریق سایت همگام می توانید به سؤالات آزمون هالند دسترسی داشته باشید و برای شناخت توانایی ها و استعدادهای خود پاسخگوی سؤالات مطرح شده در آن باشید.

 

 

 

اگر می خواهید بدانید به درد چه رشته ای می خورید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

نحوه ورود به سایت همگام برای شرکت در آزمون رغبت و توانایی

 در بخش بالا خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه عرض کردیم که هر یک از افراد و دانش آموزان باید برای شرکت در آزمون رغبت هدایت تحصیلی به سایتی به نام همگام مراجعه کنند.

اما آیا می دانید چگونه می توان برای ورود به سایت همگام جهت شرکت در آزمون رغبت و توانایی نهم اقدام کرد؟

آیا از مراحل ورود به آزمون رغبت اطلاعی دارید؟ اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ورود به سایت همگام برای شرکت در آزمون رغبت و توانایی نهم هستید می توانید در این رابطه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدهند.

 

 

در رابطه با آزمون استرانگ هدایت تحصیلی چه می دانید؟

تست استرانگ یکی دیگر از تست هایی است که به کمک آن می توانید میزان علاقه و استعداد خود را برای ورود به رشته و شغل خاصی بسنجید.

در واقع، از آن جایی که بدون شناخت توانایی ها و ویژگی های شخصیتی نمی توان اقدامی برای انتخاب رشته کرد در نتیجه استفاده از این آزمون می تواند کمک بزرگی به شما دوستان عزیز باشد و شما را تا حد زیادی برای انتخاب رشته راهنمایی کند.

 

 

آیا اطلاعی از تاریخچه آزمون استرانگ دارید؟

پرسشنامه آزمون استرانگ سال ها قبل یعنی در سال 1927 به وسیله فردی به نام استرانگ برای استفاده مردم و دانش آموزان آماده شد.

در این آزمون روانشناس می تواند با توجه به شخصیت های مختلف افراد از جمله قراردادی، هنری، واقع گرا، اجتماعی و جستجوگر مشاغل آن ها را در آینده شناسایی کند.

 

 

آیا اطلاعی از سؤالات مطرح شده در آزمون استرانگ دارید؟

از جمله مسائل و موضوعاتی که قبل از هر گونه اقدامی برای پاسخگویی به سؤالات آزمون استرانگ باید از آن مطلع باشید اطلاع از سؤالات مطرح شده در این آزمون است.

با اطلاع از سؤالات مطرح شده در این آزمون می توانید با استرس و نگرانی کمتری برای پاسخگویی به آن ها در سایت همگام هدایت تحصیلی اقدام کنید.

اما آیا اطلاعی در رابطه با سؤالات طرح شده در آزمون استرانگ دارید؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با سؤال ها طرح شده در آزمون استرانگ هستید می توانید در این رابطه با مشاوری خیره مشورت کنید.

مشاوری که بتواند تا حد ممکن شما را با سؤال های طرح شده در آزمون آشنا کنند.

حتی به شما بگوید که چند سؤال در این امتحان مطرح می شود و یا این که زمان پاسخگویی به آن ها چقدر است. 

در انتها باید عرض کنیم که استفاده از هر کدام از تست های مذکور از جمله تست هالند و یا استرانگ می تواند به شما اطلاعات خوب و منسجمی را در رابطه با خودتان به شما می دهد.

اطلاعاتی که می تواند به شما در انتخاب رشته و یا شغل مورد نظر شما در آینده کمک کند.

در صورتی که به دنبال شرکت در آزمون استرانگ و یا آزمون هدایت تحصیلی هالند هستید می توانید با مشاوران حاضر در تیم مشاوره ایران تحصیل در این رابطه تماس بگیرید تا هر یک از این آزمون های مفید را از شما دوست عزیز به عمل آورند.

اطمینان داشته باشید که با شرکت در هر یک از این آزمون ها می توانید تصمیم به مراتب بهتری برای آینده خود بگیرید و مؤفق تر عمل کنید.

 

 

برای آشنایی با انواع آزمون های رغبت هدایت تحصیلی و کسب اطلاع از سؤالات مطرح شده در آن ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

نرم افزار هدایت تحصیلی نهم

نحوه محاسبه هدایت تحصیلی پایه نهم 

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته

آزمون رغبت و توانایی نهم

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا استفاده از آزمون رغبت و توانایی نهم می تواند به انتخاب صحیح رشته و شغل فرد کمک کند؟ 

بله. انواع آزمون رغبت هدایت تحصیلی بسیار اصولی طراحی شده اند و می توانند در این زمینه کمک بزرگی به دانش آموز باشند.

چرا باید از آزمون رغبت انتخاب رشته نهم استفاده کرد؟ 

هر فرد به کمک استفاده از این آزمون ها می تواند به شناخت خوبی از استعدادها و توانایی های جهت انتخاب رشته در پایه نهم برسد.

برای دانلود انواع آزمون رغبت و توانایی نهم چه کاری باید انجام دهم؟ 

برای دانلود پرسشنامه آزمون رغبت و توانایی نهم می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

  1. زهرا آفتابی
    ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

    آزمون رغبت توانایی

ایران تحصیل
تماس با مشاور