سامانه سهبا دانشگاه پیام نور

کلیه دانشجویان برای اطلاع از زمان تشکیل کلاس ها می توانند از سامانه سهبا دانشگاه پیام نور استفاده نمایند. برخی از دانشجویان برای ورود به سایت سهبا به نشانی sahba.pnu.ac.ir دچار مشکل می باشند و به همین دلیل برای اطلاع و دریافت راهنمایی به صورت تصویری نیازمند کسب اطلاعات جهت ورود به سیستم برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور می باشند که ما این امکان را برای تمامی دانشجویان فراهم نموده ایم.

 

 

جهت تماس با پشتیبانی سامانه سهبا دانشگاه پیام نور ، اطلاع از نحوه تشکیل کلاس ها ، رفع مشکلات ورود به سایت سهبا از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور – sahba.pnu.ac.ir

برای ورود به سامانه برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور ابتدا آدرس sahba.pnu.ac.ir را وارد نموده و سپس دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با توجه به اینکه سامانه دانشگاه پیام نور به صورت جامع بوده و به همین دلیل سیستم به صورت اوتومات در صورتی که کلمه مورد نظر خود را تایپ نمایید، کلماتی را که شامل حروف مورد نظر شما می باشد را ارائه خواهد نمود.

 

 

نحوه ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور
نحوه ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور

در قسمت پایین فیلد مورد نظر، لازم است اطلاعاتی همچون عنوان رشته خود را وارد نمایید. برای آن دسته از دانشجویانی که رشته آنان از جمله رشته نرم افزار تجمیع است ، حتما همین رشته را در سامانه sahba.pnu.ac.ir انتخاب نمایید. برای انتخاب رشته خود نیز ، همانند مرحله قبلی در ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور ، کافی است بخشی از حروف مربوط به رشته خود را وارد نمایید تا تمامی رشته های مرتبط و دارای حروف مشترک را برای شما ارائه نماید.

 

 

ورود به سیستم سهبا
ورود به سیستم سهبا

 

در مرحله بعدی، نوبت به وارد کردن نام استاد ، درسی است که مایل به انجام دریافت آن در سامانه sahba.pnu.ac.ir می باشید. نام درس و همچنین استاد مورد نظر خود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید.

 

سامانه برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور
سامانه برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور

 

پس از وارد نمودن اطلاعات موجود در سامانه سهبا دانشگاه پیام نور ، می توانید لیست تمامی کلاس های مورد نظر را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که برای مشاهده برنامه کلاس خود لازم است بر روی آیکن مربوط به برنامه کلاسی کلیک کنید و سپس از برنامه درسی خود اطلاع یابید.

 

جهت اطلاع از شرایط ضوابط و زمان ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور

 

میزان شهریه کارشناسی دانشگاه پیام نور
گروه آزمایشیعلوم انسانیعلوم پایهفنی مهندسی و کشاورزی ، معماری و هنر
شهریه ثابت (تومان)173/000173/000173/000
شهریه دروس عمومی نظری (تومان)19/00019/00019/000
شهریه دروس پایه نظری (تومان)24/00026/00027/000
شهریه دروس اصلی و تخصصی (تومان)26/00028/00030/000
شهریه دروس عملی کم هزینه (تومان)60/00080/00080/000
شهریه دروس عملی پرهزینه (تومان)80/000120/000120/000
شهریه پایان نامه (تومان)200/000200/000200/000

 

نحوه دریافت وام دانشگاه پیام نور

دانشجویان کارشناسی دانشگاه پیام نور در طی هشت ترم تحصیلی می توانند برای وام دانشجویی اقدام نمایند. میزان وام دانشجویی 500 هزار تومان می باشد . دریافت وام دانشجویی تنها برای آن دسته از دانشجویان واجد شرایط امکان پذیر است .

برای دریافت وام دانشجویی در اولین قدم لازم است فرم مربوط به وام دانشجویی را تکمیل نمایید. برای آن دسته از دانشجویانی که در ترم های گذشته موفق به اخذ وام دانشجویی شده اند، تنها نیاز به تکمیل فرم شماره یک می باشند. اما دانشجویانی که به تازگی می خواهند وام دانشجویی را دریافت نمایند، حتما باید دو فرم مربوط به وام را تکمیل نمایند. مدارک مورد نیاز برای انجام ثبت نام به شرح زیر می باشد.

  • تصویر تمام صفحات شناسنامه دانشجویی
  • کپی کارت ملی به صورت پشت و رو
  • کپی کارت دانشجویی دارای تمدید
  • فرم تکمیل شده محضری (عنوان شغلی متعهد و ضامن،شماره ملی، آدرس پستی به همراه پلاک) حتما باید در سند مربوط به تعهد ذکر شود.
  • تصویر مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و رسید تسویه حساب وام برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری
  • پرینت انتخاب واحد در نیمسال جاری داوطلب
  • مدارک مورد نیاز برای ضامن ، شامل کپی از آخرین حکم کارگزینی ضامن
  • تصویر کارت ملی ضامن دانشجو

لازم به ذکر است که ساکن حتما باید عضو رسمی یا پیمانی ادارات دولتی باشد. همچنین بازنشستگان مراکز دولتی در صورتی فیش حقوقی و نامه کسر شده از حقوق و اداره مورد نظر داشته باشند می توانند ضامن دانشجویان شوند. کارکنان رسمی و پیمانی نیروهای مسلح در صورت دارا بودن گواهی عضویت از یگان خدمتی و تصویر فیش حقوقی می توانند ضامن شوند.

 

خلاصه مطلب سامانه سهبا

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور به نشانی sahba.pnu.ac.ir اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که برای ورود به سیستم سهبا دچار مشکلی می باشید و یا اینکه سامانه برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور برای شما بارگذاری نمی شود، می توانید با مشاوران و سیستم پشتیبانی دانشگاه پیام نور که شماره های آن در وب سایت موجود است تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

sahba.pnu.ac.ir

برای ورود به سیستم برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور به چه سامانه ای باید مراجعه نماییم؟

برای ورود به سامانه برنامه کلاسی می توانید به سایت sahba.pnu.ac.ir در زمان مقرر مراجعه نموده و اطلاعات خود را وارد نمایید.

 

 

پس از ورود به سامانه برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور چگونه می توانم برنامه کلاسی را مشاهده نمایم؟

پس از ورود به سیستم سهبا بر روی آیکن کنار برنامه درسی کلیک کنید تا بتوانید تمامی اطلاعات را مشاهده نمایید.

 

پس از ورود به سایت سهبا چگونه می توانم رشته خود را مشاهده نمایم؟

پس از ورود به سامانه مورد نظر رشته خود را وارد نموده و از بین لیست رشته ها ، رشته مورد نظر رشته خود را انتخاب نمایید.