تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دفترچه رشته های بدون کنکور

دفترچه رشته های بدون کنکور 1401 + لیست رشته محل ها

دفترچه رشته های بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اطلاع از زمان انتشار و مفاد دفترچه رشته های بدون کنکور 1401 برای تمامی داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون آزمون دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و … را دارند، الزامی است. این متقاضیان می توانند در دو نوبت مهر و بهمن ماه با توجه به لیست رشته ها، دانشگاه های پذیرنده هر کد رشته محل و شرایط پذیرش قید شده در دفترچه راهنما نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته اقدام نمایند.

در این مقاله قصد داریم تا با لیست کامل رشته ها، شرایط پذیرش، و همچنین زمان و نحوه دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور آشنا شویم. چنانچه داوطلبان گرامی در این زمینه با سوال یا ابهامی مواجه شدند و یا به دنبال یک انتخاب رشته موفق هستند، از طریق ارتباط با همکاران ما می توانند تمامی راهنمایی های لازم را کسب کنند.

 

 

برای آگاهی از زمان انتشار و لیست کامل رشته ها در دفترچه رشته های بدون کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور

 

زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور

 

قبولی در رشته های بدون کنکور یکی از فرصت های بسیار خوب برای علاقه مندان به تحصیلی است که به دلایل مختلف نمی توانند از طریق شرکت در آزمون سراسری وارد دانشگاه شوند. مبنای اصلی قبولی در چنین رشته ها و دانشگاه هایی داشتن معدل حد نصاب می باشد. افرادی که مایل با ورود به رشته های بدون کنکور هستند، می بایست قبل از هر چیز دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه کرده و با اطلاع کامل از جزئیات آن برای انتخاب رشته اقدام کنند.

در این دفترچه نه تنها شرایط لازم جهت نام نویسی و قبولی ذکر شده است، بلکه لیست تمامی رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، دانشگاه ها و ظرفیت های پذیرش نیز را برای متقاضیان شرح داده است. بنابراین، بسیار ضروری است که داوطلبان با توجه رشته های موجود، فرم انتخاب رشته را پر کنند.

در مورد زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور نیز باید بگوییم با توجه به اینکه پذیرش رشته های مذکور برای دو نیمسال مهر و بهمن ماه انجام می گیرد، دفترچه نیز همزمان با آغاز مهلت ثبت نام در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. برای اطلاع از تاریخ دقیق هر دو نوبت می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و از جزئیات انجام فرایند نام نویسی مطلع شوید.

 

 

جهت اطلاع از آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری و کارشناسی ارشد سایت وارد لینک شوید

 

 

نحوه دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور

فرایند بارگذاری و دستیابی به دفترچه رشته های بدون کنکور به صورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش انجام می پذیرد. همچنین، اصلاحات احتمالی نیز از طریق همین سایت به اطلاع متقاضیان می رسد. به همین دلیل، علاقه مندان می توانند به محض شروع زمان ثبت نام، با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی  sanjesh.org اقدام کنند.

اما یک نکته مهم که در اینجا باید یادآور شویم، آن است که آگاهی از لیست رشته های بدون آزمون و دانلود دفترچه به دو شکل امکانپذیر است. در روش اول، تمامی داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند، چه رتبه مجاز را کسب کرده و چه نکرده باشند، می توانند همانند سایر متقاضیان دفترچه انتخاب رشته کنکور را دانلود و از میان رشته های بدون آزمون انتخاب کنند.

روش دوم نیز به آن دسته متقاضیانی مرب.ط می شود که در آزمون سراسری شرکت نکرده اند. این افرد بایستی در زمان های مقرر به سامانه مذکور یعنی همان سایت سازمان سنجش مراجعه و دفترچه رشته های بدون کنکور را بارگذاری نمایند. این دفترچه ها به صورت پی دی اف بوده و با کلیک بر روی فعال داخل سایت می توان آن ها دانلود نمود.

 

 

اگر می خواهید از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مطلع شوید، وارد لینک قرمز شوید

 

 

مندرجات دفترچه رشته های بدون کنکور

به دلیل آنکه خواندن مندرجات دفترچه رشته های بدون کنکور ارتباط مستقیمی بر یک انتخاب رشته خوب داشته باشد، اطلاع از مفاد آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. به طور کلی این دفترچه به سه فصل اعم شرایط و ضوابط ثبت نام، توضیحات و شرایط و ضوابط کلی پذیرش دانشجو و نحوه انتخاب رشته، مشخصات و شرایط پذیرش دانشگاه ها و موسسات عالی تقسیم بندی می شود.

مهم ترین بخش های دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور در اصل فصل اول و دوم هستند. در فصل اول مواردی همچون زمانبندی پذیرش، شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، تعاریف، سهمیه ها، مقررات وظیفه عمومی، ضوابط اتباع خارجی، مراحل پذیرش و ثبت نام، جداول و کد استان ها، و … ارائه شده است.

فصل دوم نیز به مواردی به همچون شرایط پذیرش دانشجو، روش گزینش دانشجو، ضریب تاثیر سوابق تحصیلی، و در کل جداول رشته های تحصیلی دوره های مختلف تحصیلی دانشگاه ها اختصاص دارد.

 

 

جهت آشنایی با لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی وارد لینک قرمز شوید

 

 

لیست رشته های بدون کنکور موجود در دفترچه

در دفترچه رشته های بدون کنکور تمامی رشته های تحصیلی در همه دوره های تحصیلی روزانه، نوبت دوم، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی برای هر کدام از استان ها به تفکیک ذکر شده است. بعلاوه در هر کدام از جداول جزئیاتی همچن گروه و دوره تحصیلی، کد رشته محل، عنوان رشته، ظرفیت پذیرش نیمسال مربوطه، جنس پذیرش و توضیحات ارائه می شود.

ما در جدول سعی کرده ایم تا لیست این رشته ها را به تفکیک گروه آزمایشی ذکر نماییم تا داوطلبان عزیز با آگاهی به انتخاب بپردازند.

 

 

 

 

گروه آزمایشی علوم ریاضی فیزیک

 

کاردانی معماری کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات مهندسی مکانیک
کاردانی فنی عمران مهندسی عمران مهندسی برق
کاردانی فنی مکانیک مهندسی صنایع مهندسی کامپیوتر
کاردانی علمی کاربردی برق قدرت کاردانی فنی الکترونیک مهندسی معماری
کاردانی نقشه برداری کاردانی فنی صنایع مهندسی پزشکی
مهندسی شیمی

 

 

 

 

گروه آزمایشی علوم تجربی

 

کاردانی تولید و فرآوری خرما کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر زمین شناسی
کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی کاردانی امور زراعی و باغی علوم دامی
شیمی محض کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی علوم و مهندسی باغبانی
زیست شناسی گیاهی کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری علوم و مهندسی خاک
علوم و مهندسی صنایع غذایی کاردانی تکنولوژی مواد غذایی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی کاردانی شیمی آزمایشگاهی علوم و مهندسی جنگل

 

 

 

گروه علوم انسانی

زبان و ادبیات فارسی کاردانی امور دولتی حسابداری
کاردانی گردشگری کاردانی حسابداری حقوق
کاردانی هتلداری کاردانی مدیریت بازرگانی روانشناسی
مدیریت صنعتی کاردانی امور مالی و مالیاتی علوم سیاسی
کاردانی تربیت معلم قرآن کریم کاردانی مدیریت صنعتی مدیریت بازرگانی
مشاوره کاردانی بیمه علوم ورزشی
کاردانی علوم قضایی کاردانی امور بانکی مدیریت دولتی
اقتصاد

 

 

 

گروه آزمایشی هنر

کاردانی باستان شناسی کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی عکاسی
طراحی صنعتی کاردانی گرافیک ارتباط تصویری
کاردانی طراحی پوشاک کاردانی انیمیشن طراحی لباس
تلویزیون و هنرهای دیجیتالی کاردانی هنر سفالگری نقاشی

 

 

اگر می خواهید از انتخاب رشته رایگان کنکور بهره مند شوید، لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

راهنمای انتخاب رشته های بدون کنکور

راهنمای انتخاب رشته های بدون کنکور

ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون در یک مرحله صورت می گیرد. بدین مفهوم که بعد شروع مهلت نام نویسی، متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه رشته های بدون کنکور ، اطلاعات خود را وارد و 150 کد رشته محل را انتخاب نمایند. برای آشنایی بیشتر فرایند کلی را به صورت مرحله ایی توضیح می دهیم.

 

 • ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینک دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور
 • پر کردن فرم پیش نویس که در آخر دفترچه ذکر شده است.
 • وارد کردن اطلاعات شخصی و تحصیلی در کادرهای مربوطه و ثبت اولویت های انتخاب رشته. اگر کد رشته محلی را به انتخاب درج کرده باشید، پیام خطا به نمایش در خواهد آمد که برای رفع آن باید اقدام کنید و یا ویرایش لازم را انجام دهید.
 • رشته ها بر حسب دوره ها و مقطع به رنگ های مختلف نمایش داده می شوند. بنابراین، حتما از قبل کد رشته ها و دانشگاه های محل پذیرنده را به همراه مقطع مورد نظر بررسی و در صورت بروز خطا مجددا به مرحله قبل رفته و ویرایش کنید.
 • چنانچه همه مراحل به درستی انجام داده باشید، با کلیک بر روی اتمام فرایند یک شماره پرونده 7 رقمی به مراه کد 16 رقمی رهگیری به شما تعلق خواهد گرفت.
 • به طور معمول یک مهلت ویرایش در نظر گرفته می شود تا آن دسته از داوطلبانی که فرم ثبت نامی آن ها نیازمند اصلاح می باشد، در موعد مقرر به ویرایش بپردازند.

 

 

جهت آشنایی با رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سراسری  لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

شرایط درج شده در دفترچه رشته های بدون آزمون

 تصور بسیاری از از متقاضیان این است که تنها شرح قبولی در رشته های بدون آزمون صرفا داشتن معدل قابل قبول می باشد. این در حالی است که در دفترچه رشته های بدون کنکور جزئیات و شرایط دیگری نیز ذکر شده است. از این رو اگر داوطلب از این شرایط برخوردارند نباشد امکان ثبت نام و انتخاب رشته را نخواهد داشت. به طور کلی شرایط به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. شرایط عمومی که در بین اغلب آزمون ها یک سال می باشد به همین علت از بیان آنها خودداری می‌کنیم. اما برای رفاه حال علاقه مندان ورود به رشته های بدون آزمون شرایط اختصاصی را شهر می دهیم.

 

 • داشتن مدرک دیپلم نظام جدید در یکی از رشته های نظری، فنی حرفه ای، کاردانش، یا ارائه یکی از مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام قدیم، کاردانی در یکی از موسسات عالی و دانشگاه ها یا آموزشکده های فنی و حرفه ای. داوطلبانی که مشغول به تحصیل هستند، اخذ مدرک مربوطه نهایتاً تا ۳۱ شهریور الزامی خواهد بود.

 

 • افرادی که مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام سالی واحدی یا سالی واحدی هنرستان را داشته اما از مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برخوردار نیستند، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته نیستند. ثبت نام انتخاب رشته این افراد تخلف محسوب می‌شود و با آنها برخورد خواهد شد.

 

 • ثبت نام و دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور تنها به صورت اینترنتی و  از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

 

 • تمامی متقاضیان موظف هستند تا معدل کل یا معدل کتبی خود را به به طور دقیق در فرم ثبت نام درک کنند. اگر داوطلبی سهم یا عمده معدل خود را کمتر یا بیشتر از آنچه که هست به ثبت رساند از پذیرش وی ممانعت به عمل می آید.

 

 • برای انتخاب رشته پرداخت هزینه ثبت نام از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش الزامی می باشد.
 • جهت بهرمندی از خدمات پیام کوتاه، واریز مبلغ ذکر شده در سایت ثبت نامی ضروری است.

 

 

جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

نکات مهم در مورد دفترچه رشته های بدون کنکور

پس از بارگذاری دفترچه رشته های بدون کنکور دانستن و رعایت کردن چند اهمیت دارد.

 • ابتدا اینکه، آن دسته از متقاضیانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اما علاقه مند به انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستند مجاز به به انتخاب رشته های با آزمون نخواهند بود و تنها می توانند از میان رشته های بدون آزمون برگزینند.

 

 • چنانچه فردی در آزمون سراسری شرکت کرده باشد، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دیگر نیازمند ثبت نام مجدد نمی باشند و در کنار آن ها می تواند به انتخاب رشته های با آزمون که رتبه مجاز را در آن ها کسب نموده نیز بپردازد. به عبارتی دیگر، تمامی شرکت کنندگان در کنکور سراسری مجاز خواهند بود تا در فرم انتخاب رشته خود، 150 کد رشته محل اعم از رشته های با آزمون و بدون آزمون را درج نماید.

 

 • اگر داوطلبی برای کنکور سراسری نام نویسی کرده اما در جلسه حضور نیافته اند، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دیگر نیازی به ثبت نام مجدد ندارند. این افراد می توانند در فرم انتخاب رشته ای که سازمان سنجش در اختیار آن ها قرار می دهند، تنها رشته هایی که در دفترچه رشته های بدون کنکور قید شده است را وارد کند.

 

 • بر خلاف آزمون سراسری، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی محدودیتی ا نظر گروه یا مدرک تحصیلی وجود ندارد و هر داوطلبی با هر مدرکی می تواند به انتخاب رشته های همه گروه های آزمایشی بپردازد.

 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با توضیحاتی در مورد دفترچه رشته های بدون کنکور سعی بر آن داشتیم تا داوطلبان گرامی را نه تنها با مفاد آن بلکه با لیست رشته ها آشنا کنیم.

اگر شما نیز از جمله متقاضیان ورود به رشته های با آزمون یا بدون آزمون هستید، می توانید رمز یک انتخاب رشته مطلوب را به همراه مسائلی همچون احتمال قبولی، شرایط تحصیل، میزان شهریه، اعتبار مدرک و … را از همکاران متخصص ایران تحصیل جویا شوید. همکاران ما این آمادگی را دارند تا در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی همه دوستان گرامی باشند. 

 

 

جهت اطلاع از شرایط درج شده دفترچه رشته های بدون کنکور و دریافت مشاوره انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

لیست رشته های بدون کنکور تجربی

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

دفترچه رشته های بدون کنکور

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه رشته های بدون کنکور چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع مهلت ثبت نام و در دو نیمسال مهر و بهمن ماه منتشر می شود.

برای دریافت دفترچه رشته های بدون کنکور به کجا مراجعه کنیم؟

فرایند بارگذاری و دستیابی به دفترچه رشته های بدون کنکور به صورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش انجام می پذیرد.

لیست رشته های درج شده در دفترچه رشته های بدون کنکور کدامند؟

در این مقاله می توانید لیست رشته های درج شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور را مطالعه فرمایید.

چگونه یک انتخاب رشته بدون کنکور خوب داشته باشیم؟

داوطلبان می توانند جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته خبره و استاندارد با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرند. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور