کنکور ریاضی 97

کنکور ریاضی 97  مشاوره و برنامه ریزی امروزه به روش های متنوع وپیشرفته تری نسبت به گذشته انجام می شود برای موفقیت در کنکور سراسری  باید با استفاده از ابزارهای مختلفی بهره گیری کرد از جمله : کتاب های کمک آموزشی،روش های نوین تکنیک های مطالعه،تفکیک مباحث توصیفی و تحلیلی _ تکنیک های تست زنی  _ آزمون های آزمایشی و…

روش صحیح تست زدن _ برنامه ریزی تحصیلی :

 

کنکور ریاضی 97
کنکور ریاضی 97

برای دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر در زمینه کنکور ریاضی 97 با گروه ایران تحصیل تماس بگیرید 9099072952  زمان پاسخگویی ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل .

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت برای دریافت کد تخفیف کلیک کنید .

 

کنکور ریاضی 97  در برنامه ریزی امروزه سعی بر این دارد که به طور کلی بر گذاری آزمون های تستی و تشریحی ، به صورت شفاهی و یا کتبی در همه ی مقاطع و مدارس سطح کشور انجام گیرد که مشکل اصلی بعضی از محصلان این است که گاهی مواقع نتیجه ی آزمون ها به دور از انتظارات این دانش آموزان و دانشجویان می باشد شاید این جمله که خیلی خواندم ولی نتیجه بر عکس مصداق بارز آن باشد.

در این مواقع باید گفت که نوع مطالعه و تمرینات صورت گرفته باید با منبع آزمون در یک موضوع منطبق باشد به طور مثال دانشجویی برای امتحان دینامیک که درسی تخصصی برای دانشجویان به حساب می آید به مطالعه ی مفاهیم بپردازد و ازحل تمرینات به دلیل ترس از تمرین بپرهیزد به طور یقین  نتیجه ی مطلوب مورد انتظار نخواهد بود  برای درک این موضوع می توانید به مفاهیم زیر می پردازیم.

به طور کلی دروس را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

1)دروس توصیفی:به درس هایی که قالبا با خواندن می توان مفهوم را فهمید و درک کرد و نیاز به حل تمرین نداشته باشد گویند مثل:ادبیات، زبان و…

2) دروس تحلیلی: به درس هایی که نیاز به تمرین و تحلیل زیاد دارند و با خواندن نمی توان تسلط کافی روی مفاهیم داشت مثل: فیزیک،ریاضی و…

سوال:چگونه می توان در آزمون های توصیفی موفق شد؟

برای اینگونه از آزمون ها باید قوای شنوایی و بینایی را با هم ترکیب کنید یعنی مطلبی را روزنامه وار مطالعه کنید و دوباره با خود بازگو کنید که در اصطلاح به این روش از مطالعه از حفظ گویی گفته می شود که بسیاری از رتبه های تک رقمی و زیر هزار از این روش بهره مند شده اند. برای این که بتوانید درصد موفقیت تان را بالا بیاورید پیشنهاد میکنیم که حتما مقاله 10 تکنیک طلایی تست زنی و مقاله  منابع مپالعه کنکور 97 را مطالعه کنید  و همچنین اگر لیست حذفیات کنکور ریاضی 97 را ندارید میتوانید از مطالعه مقاله حذفیات کنکور بهره مند گردید.

سوال:چگونه می توان در آزمون های تحلیلی موفق شد؟

به خاطر سپردن وافزایش یادگیری در این گونه درس ها (ریاضی،فیزیک،….) با خواندن متن درس حاصل نمی شود در چنین دروسی مشاوره و برنامه ریزی دقیق و با  حل تمرین نوشتاری بیشتر و با تکرار تدریجی در طول سال می توان نتیجه ی مطلوب دلخواه را کسب کرد.

<<<با مشاوره و برنامه ریزی دقیق می توان هدفمند و هوشمندانه به سوی هدف پیش رفت >>>

برای دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر در زمینه کنکور ریاضی 97 با گروه ایران تحصیل تماس بگیرید 9099072952  زمان پاسخگویی ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل .

 

حال در این جا به چند روش تست زنی دقیق و صحیح می پردازیم:

تست زنی برای آموزش و یاد گیری: توصیه هایی مفید برای کنکور ریاضی 97 ….

1)تست زنی بهتر  است که کمی بعد از آموزش مباحث یاد گرفته شده باشد

2) این گونه تست زدن صرفا برای آموزش و یاد گیری انجام می شود در صد تست اهمیت چندانی ندارد

3) زمان گیری چندان اهمیت ندارد و هدف یاد گیریست

4)پس از تست زنی و تحلیل تست های اشتباه زده شده باید مباحث فراموش شده نت برداری شود

5) بهتر است تست ها دشوار باشند و تعداد درس ها اندک باشد

تست زنی برای سنجش خود:

1)تست زنی بهتر است با فاصله زمانی مشخص انجام شود

2)این گونه تست زنی صرفا برای تثبیت مباحث در ذهن و افزایش سرعت انجام می شود

3)زمان گیری و در صد گیری از اهمیت ویژه ای بر خوردار است

4)پس از تست زنی باید تست های اشتباه تحلیل شود و رفع اشکال صورت پذیرد

5) بهتر است تست ها در حد تست های کنکور باشد و تعداد درس ها زیاد باشد


شرکت در آزمون های شبیه سازی کنکور :

شرکت در آزمون های شبیه سازی کنکور ریاضی 97 میتواند گزینه ای اساسی از فاکتورهای برنامه ریزی و موفقیت در کنکور ریاضی 97 باشد.

آزمون های شبیه سازی کنکور ریاضی 97  شما را در فضای کنکور قرار می دهد و دانسته های شما را به چالش می کشد و با این چالشی که پیش روی شما قرار می گیرد شما به نقاط ضعف و قوت خود آگاهی بیشتری نسبت به قبل پیدا می کنید.در چنین شرایطی برطرف کردن ایرادات و نواقص مطالعه ایتان بسیار راحت تر است.

پس بهتر است برای نتیجه گیری بهتر علاوه بر استفاده از کتب درسی _ کمک درسی _ تست زنی و … بهتر است از این دسته از آزمون ها نیز بهره مند گردید. آزمون های تستی مناسب بسیاری پیش روی داوطلبان گرامی وجود دارد که با کمی تحقیق می توانید یک مرکز خوب برای آزمون دادن انتخاب کنید.

تهیه منابع کمک آموزشی مناسب :

بهترین راه شما داوطلبان عزیز برای آشنایی بهتر و آموزش نکات تستی تهیه منابع کمک درسی قوی و متناسب سطح علمی خودتان است. و همجنین پیشنهاد ما برای کتب کمک آموزشی کتبی است که دارای تست های طبقه بندی شده و پر تکرار باشند.

اما برای این که فهم مطالب این منابع برای شما آسانتر شود باید ابتدا به طور کامل بر محتوای کتب درسی خود مسلط شوید سپس شروع به مطالعه منابع کمک آموزشی شوید.

برای کنکور ریاضی 97 بهترین منابع آموزشی که می توانیم به شما معرفی کنیم در مقاله بهترین منابع کنکور قرار داده ایم که برای مطالعه میتوانید کلیک کنید.

<<<با مشاوره و برنامه ریزی دقیق می توان هدفمند و هوشمندانه به سوی هدف پیش رفت >>>

برای دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر در زمینه کنکور ریاضی 97 با گروه ایران تحصیل تماس بگیرید 9099072952  زمان پاسخگویی ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل .

برای برنامه ریزی و مشاوره کنکور ریاضی 97

برای اطلاع از  جزئیات حذفیات کنکور ریاضی ۹۷

 

برای مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی قبولی در دانشگاه سراسری

اطلاع از بودجه بندی جدید کنکور ۹۷

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام کنکور ۹۷

برای اطلاع از منابع مفید کنکور ۹۷

برای مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

برای استعدادیابی در رشته های مختلف کنکور ۹۷

برای معرفی رشته های دانشگاه سراسری کنکور ۹۷

برای راهنمایی در انتخاب رشته کنکور ۹۷

برای موفقیت در کنکور ۹۷

بهترین منابع کنکور انسانی 97

منابع کنکور ریاضی 97 سازمان سنجش

برای مشاوره ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور

برای مشاوره ثبت نام بدون کنکور در دانشکاه علمی کاربردی

و هزاران سوال دیگر….

با مرکز مشاوره سامانه ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *