ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی کشور به نشانی my.medu.ir در دسترس کاربران است. در سال های گذشته داوطلبان باید جهت مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه dipcode.medu.ir یا سایت sahat.medu.ir مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر داوطلبان باید کد سوابق تحصیلی را از سامانه my.medu.ir به عنوان تنها سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی دریافت نمایند.

سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش با هدف جمع آوری سوابق دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان این وزارتخانه راه‌اندازی شده است تا از گم شدن و یا از بین رفتن این سوابق جلوگیری کرده و در صورت نیاز در دسترس افراد قرار گیرد. همه افراد مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند و تنها در صورت برخورداری از برخی شرایط است که این سوابق در نتیجه نهایی کنکور سراسری شما مؤثر خواهد بود.

معرفی سامانه کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش به منظور جلوگیری از گم شدن و یا از بین رفتن اسناد و مدارک سوابق تحصیلی دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان این وزارت خانه، سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی را راه‌اندازی کرده است تا سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی و دیپلم این افراد در این سامانه درج شده و در صورت نیاز در اختیار افراد قرار گیرد.

تمامی متقاضیان ثبت‌ نام کنکور سراسری، مستندات و سوابق تحصیلی خود را با 50 درصد تاثیر قطعی در آزمون سراسری باید ارائه دهند. این دسته از داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌ دانشگاهی باید به سامانه کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش مراجعه نمایند.

در سال‌ های گذشته، داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی به وب‌سایت‌ های دیپ‌ کد یا ساهت مراجعه می‌ کردند، اما در سال جاری، متقاضیان ثبت‌ نام آزمون سراسری باید برای دریافت کد سوابق تحصیلی به وب‌ سایت مای مدیو آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند.

برای مشاهده کد سوابق تحصیلی با کد ملی، لازم است تا افراد به سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی my.medu.ir وارد شده و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز  آموزش و پرورش و مدارس، از سوابق تحصیلی مربوط به دیپلم و پیش‌ دانشگاهی خود مطلع گردند.

سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی

زمان مراجعه به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 1403

در حالت کلی، با آغاز ثبت‌نام کنکور سراسری متقاضیان باید به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی مراجعه کرده و نسبت به دریافت کد خود اقدام نمایند؛ چرا که وارد کردن این کد در زمان ثبت‌نام الزامی است.

زمان دریافت این کد از سوی مدرسه محل تحصیل نیز به دانش‌آموزان اطلاع داده می‌شود. پس از این اطلاع رسانی است که داوطلبان می‌بایست به سامانه کد و سوابق تحصیلی مراجعه نمایند.

🔗 جهت اطلاع از کد مناطق تحصیلی استان تهران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

💡از آنجا که زمان ثبت‌ نام کنکور سراسری 1403 فروردین‌ ماه است، داوطلبان نظام جدید و قدیمی که از سال 1384 به بعد دیپلم خود را اخذ کرده‌اند، قبل از شروع نام نویسی باید برای بررسی و مشاهده کد سوابق تحصیلی به سامانه medu.ir مراجعه نمایند.

افرادی که در حال حاضر در حال تحصیل بوده و مدرک دیپلم خود را در خرداد ماه ۱۴۰۳ دریافت می‌کنند، باید در تیر ماه به سامانه سازمان سنجش مراجعه نموده و نمرات خود را تایید نمایند.

داوطلبان پایه دوازدهم (6 – 3 – 3) نیز باید قبل از ثبت‌ نام، با مراجعه به سامانه مای مدیو آموزش و پرورش، کد سوابق پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده و در زمان ثبت‌ نام کنکور ۱۴۰۳ با درج این کد در سایت سازمان سنجش، اطلاعات فردی خود را مشاهده نمایند.

برای محاسبه کد ۱۹ رقمی دیپلم، بر اساس فرمول کد سوابق تحصیلی اقدام می‌ شود. افراد برای این محاسبه به شماره منطقه محل تحصیل و شماره دانش‌ آموزی که در کارنامه دیپلم درج شده، نیاز دارند.

بنر کال تو اکشن

راهنمای ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

در سال‌های قبل، داوطلبانی که قصد نام نویسی در آزمون کنکور سراسری را داشتند، برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌ دانشگاهی و پایه دوازدهم باید به سامانه دیپ کد به نشانی dipcode.medu.ir مراجعه می‌کردند.

اما براساس اعلام سازمان سنجش، در سال جاری متقاضیان جهت ثبت‌ نام در نوبت اول و دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ باید از طریق سایت my.medu.ir برای دریافت کد سوابق اقدام نمایند. ادامه آموزش تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی را ارائه خواهیم کرد.

نحوه ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

ابتدا وارد سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir شوید. افرادی که فارغ التحصیل شده اند، گزینه والدین و سایر را انتخاب نموده و دانش آموزان پایه دوازدهمی گزینه “دانش آموز” را انتخاب نمایند.

گام اول ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

در ادامه متقاضیان با وارد کردن شماره همراهی که به اسم خودشان است، کدی را دریافت خواهند کرد.

گام دوم ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

پس از دریافت کردن کد داوطلبان باید شماره مربوطه را مطابق با تصویر زیر وارد کنند.

گام سوم ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

در این مرحله، افراد باید وارد پورتال خود شده و گزینه سوابق تحصیلی را انتخاب نمایند.

گام چهارم ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

در این مرحله اطلاعات هویتی شخص نشان داده شده و هر فرد می تواند کد سوابق تحصیلی 19 رقمی خود را دریافت کند.

گام پنجم ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

برای اطلاع از دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی کلیک کنید.

نکات مهم دریافت کد سوابق تحصیلی از سامانه my medu.ir

📌 کلیه دانش‌آموزانی که سوابق تحصیلی ایشان در سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش موجود است باید تا قبل از شروع فرایند نام نویسی نسبت به تأیید و دریافت کد سوابق تحصیلی خود اقدام نمایند.

📌 کد سوابق تحصیلی و ریزنمرات دانش‌آموزان دوره نظام جدید آموزشی و نظام قدیم تا شروع فرایند ثبت نام قابل مشاهده و ویرایش خواهد بود.

📌 ریزنمرات و سوابق تحصیلی دانش‌آموزانی که فی‌الحال مشغول به تحصیل می‌باشند، از تیر ماه در سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی قابل مشاهده خواهد بود.

📌 سوابق تحصیلی و نمرات شما مطابق نمرات مندرج در کارنامه مقطع مورد نظر باشد و در صورت عدم تطابق باید حتماً جهت پیگیری و اصلاح اقدام نمایید.

📌 شایان ذکر است در صورتی که در موعد مقرر نسبت به اصلاح نمرات اقدام ننمایید، سایت مای مدیو  هیچ مسئولیتی در قبال اعمال همان نمرات در سوابق تحصیلی شما نخواهد داشت.

📌 اگر در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستید، با نظر به اینکه هنوز مدرک تحصیلی خود را دریافت نکرده‌اید، پس هنوز کد سوابق تحصیلی شما در سایت دریافت کد سوابق تحصیلی my medu.ir ثبت نشده است.

نکات مربوط به دریافت کد سوابق تحصیلی

خلاصه مقاله سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

در این مقاله به بررسی سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی پرداختیم. داوطلبان می‌توانند قبل از ثبت‌نام برای کنکور سراسری برای مشاهده کد سوابق تحصیلی و دریافت آن از طریق سامانه my medu.ir اقدام نموده و در فرم پیشنویس ثبت کنند. کد سوابق تحصیلی و ریزنمرات فارغ التحصیلان نظام جدید و نظام قدیم تا شروع فرایند ثبت نام قابل مشاهده و اصلاح می باشد.

در صورتی که در موعد مقرر برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود اقدام نکنید، اجازه شرکت در آزمون سراسری را نخواهید داشت. از این رو توصیه می کنیم چند روز قبل از شروع فرایند ثبت نام، این کد را از طریق سامانه جمع آوری اطلاعات و سواق تحصیلی دریافت کنید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید.

📥 برای دانلود PDF مقاله سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی کلیک کنید.

 

3.4/5 - (33 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از طریق چه سایتی انجام می شود؟ 

متقاضیان گرامی باید جهت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود به سامانه مای مدیو مراجعه نمایند.

آیا همه دانش‌آموزان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم هستند؟

خیر؛ شماری از افرادی که فارغ‌التحصیلان پیش از سال 84 و فارغ‌التحصیلان رشته‌های کار و دانش و فنی حرفه‌ای هستند، مشمول دریافت این کد نخواهند بود.   

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی مربوط به هنرستان از سامانه مای مدیو قابل دسترسی است؟

خیر؛ تنها افرادی که مدرک تحصیلی خود را از سال 1384 به بعد دریافت کرده باشند، نیازمند دریافت این کد خواهند بود. 

نظرات

281 دیدگاه دربارهٔ «Dipcode.medu.ir + ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی»

 1. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام من فارغ التحصیل سال ۱۴۰۱ هستم سوابق تحصیلی‌ام را در زمان مقرر فراموش کردم تایید کنم الان باید چیکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمال می رود بعد از پایان امتحانات خرداد ماه مجدد سامانه تاییدیه سوابق باز شود

 2. Avatar photo فریبا مختاری گفت:

  سلام من نظام قدیم خوندم و دیپلم واحد مانده داشتم الان میخوام دیپلم بگیرم بتونم ادامه بدم باید چیکار کنم چون اصلا یادم نیس چه. احد هایی مونده و …

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   می توانید وضیعت مدرک تحصیلی خود را از اموزش پرورش ناحیه ای که تحصیل کرده اید پیگیری نماییدبرای تحصیل خود می توانید در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنید

 3. Avatar photo ناصح گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، بنده برای دیپلم مجدد رشته تجربی اقدام کردم و دی ماه (۴۰۲) امتحانات دارم ، در بخشنامه امتحانات آمده که نمرات دی ماه جزء سابقه تحصیلی به حساب نمی آید ، میخواستم بدانم که با این حال باید چه کار کرد و برای ایجاد سابقه باید در امتحانات خرداد نیز شرکت کنم ؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام بله باید امتحانات خرداد ماه رو شرکت کنید

 4. Avatar photo النازمسئولی گفت:

  سلام بنده سال ۸۵ دیپلم گرفتم سال ۸۹ برای پیش دانشگاهی اقدام کردم که سال ۹۰ ترم دوپیش دانشگاهی رو گذروندم ولی کارنامم ونگرفتم وترم یک پاس نکردم والان میخوام پیام نور ثبت نام کنم که مدرک پیش میخواد ایا همون ترم دوایی که خوندم قبول میکنن؟یاباید دروس وتک تک امتحان بدم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت پذیرش در دانشگاه باید مدارک تحصیلی خود را کامل کنید

 5. Avatar photo زهرا گفت:

  با سلام وقت شما بخیر
  برای فارغ التحصیلان قبل از 1384 سابقه تحصیلی در نظر گرفته نمی شود؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله لحاظ میشود

 6. Avatar photo مژده گفت:

  سلام وقت بخیر ..آیا کسانی که مدرک پیش دانشگاهی آنها مربوط به قبل از سال ۱۳۸۴ میباشد میتوانند در گزینش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنند؟؟ در اینصورت در محل درج کد سوابق تحصیلی چه چیزی وارد کنند ؟ با سپاس از شما.

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. بله این امکان وحود دارد و از طریق سایت مای مدیو باید اقدام کنید.

 7. Avatar photo زهرا گفت:

  من بعد از تکمیل کردن فرم ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی و گرفتن سوابق تحصیلی
  و بعد از تایید فرم
  خطا میزنه که از سمت آموزش و پرورش تایید نشد
  مشکل چیه باید چیکار کنم؟؟
  تا ۹ام بیشتر فرصت هم ندارم

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمالا کد سوابق را اشتباه میزنید.

 8. Avatar photo سارا گفت:

  سلام ببخشید من فارغ التحصیل سال87ام بعد یه کد سوابق14 رقمی داشتم الان زده کد 19رقمی لازمه من وارد سامانه شدم قسمت سوابق تحصیلی میزنه که به زودب فعال میشود میخوام بدونم کی فعال میشه؟ممکنه فعال نشه چون تا4ام وقت هست؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. باید از طریق سایت مای مدیو وارد بشید

 9. Avatar photo ساسان گفت:

  کد سوابق تحصیلی ۱۹ رقمی رو از سایت my.medu که نمی شه گرفت میگه سرویس به زودی فعال میشه!!!! خب الان چی کار کنم من!؟؟؟؟
  آقای سازمان سنجش، وزارت علوم و آموزش پرورش شما که از پس یک ثبت نام ساده بدون ایجاد مشکل بر نمی یابید جمع کنید خب.
  کد سوابق تحصیلی من رو وقتی نمیشه از هیچ طریقی گرفت چه الزامی بر ثبتش هست !؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   کد سوابق الان از طریق سایت قابل دسترسی میباشد.

 10. Avatar photo علیرضا گفت:

  سلام.ی سوال داشتم
  من رشته دیپلمم کاردانشه. مدرک کاردانی هم دارم.تیر ۴۰۲ کنکور تجربی کنکور دادم.تو کارنامه اولیم نمره کل سابقه تخصیلیمو زده ۸۰۰.برا ماها ک نظام قدیم فنی حرفه ای و کاردانش بودیم خب ترمیم معدل وجود نداره.میخواستم بدونم با این شرایط تراز کل ما فقط همون تراز کسب شده از خود کنکوره یا مث بقیه با تراز سابقه تحصیلی محاسبش میکنن بعد تراز کل رو میدن؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی تراز شما از کنکور و همچنین از 26 درصد عمومی های شما گرفته میشه.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سامانه ثبت نام برگه حمایت تحصیلی اتباع 1403 - نوبت دهی تمدید

  سامانه ثبت نام برگه حمایت تحصیلی اتباع 1403 – نوبت دهی تمدید

  از جمله مدارکی که برای ثبت نام دانش آموزان اتباع و مهاجران در مدارس نیاز است، مدارک شناسایی و مدارک مرتبط با اقامت دانش آموزان است. دانش آموزانی که دارای اقامت هستند، با مراجعه به مدارس، می‌توانند روند ثبت نام...
 • نقش کلاس آمادگی تیزهوشان در افزایش شانس قبولی آزمون

    یکی از وظایف مهم کادر آموزشی مدارس، ارزیابی دانش‌آموزان ازنظر علمی و گزینش آن تعدادی است که جزو دانش‌آموز تیزهوش و مستعد شناخته می‌شوند. این دانش‌آموزان به دلیل توانایی ذهنی بالا و قدرت یادگیری قوی که دارند، می‌توانند با...
 • بهترین آموزشگاه کنکور در کشور

  کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر دانش آموزی است؛ بنابراین باتوجه‌به رقابت زیاد بین داوطلبان و اهمیت این آزمون در آینده شغلی آن‌ها، پیشنهاد ما شرکت در دوره‌های آموزشی بهترین آموزشگاه کنکور کشور (آکادمی مسگرینو) است که توسط مهندس...
 • قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

  نحوه اعتراض به نمره دانشگاه ۱۴۰۳ + تغییر بعد ثبت نهایی

  توجه به قوانین اعتراض به نمره دانشگاه می تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه و نظر اساتید به درخواست دانشجویان داشته باشد. در گذشته از نوشتن نامه های رسمی و اداری کاغذی در این خصوص استفاده می شد اما امروزه با...
تماس با مشاور