تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
کارنامه اولیه آزمون دکتری

کارنامه اولیه آزمون دکتری 1400

کارنامه اولیه آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

کارنامه اولیه آزمون دکتری 1400 برای داوطلبان منتشر شد. کلیه داوطلبان بعد از برگزاری آزمون می توانند از نتایج اولیه خود با انتشار کارنامه اولیه دکتری مطلع شوند. دریافت کارنامه آزمون دکتری از طریق سامانه اعلام شده برای کلیه داوطلبان و متقاضیان امکانپذیر است. پس از مشاهده کارنامه آزمون دکتری امکان انتخاب رشته برای هر فرد داوطلب فراهم می شود.

 

در واقع، انتخاب رشته به وسیله توضیحات درج شده در کارنامه داوطلب صورت می گیرد. در این نوشته، کلیه نکات و جزئیات لازم در رابطه با کارنامه اولیه آزمون دکتری را خدمت شما عزیزان عرض می کنیم. بعلاوه، قصد داریم نکاتی بسیار مهم را در رابطه با انتخاب رشته دکتری برای شما ذکر کنیم.

 

 

برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کارنامه اولیه آزمون دکتری چه زمانی منتشر می شود؟

در سال قبل شاهد انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری در آخرین روزهای فروردین ماه بودیم.

در آن زمان کلیه متقاضیان و داوطلبان حاضر در جلسه کنکور دکتری با ورود به سامانه اعلام شده و طی فرآیندهایی اقدام به دریافت کارنامه آزمون دکتری کردند.

اما در سال جاری اوضاع به کل تغییر پیدا کرده و این موضوع از آنجا نشأت می گیرد که کشور گرفتار ویروس کرونا شد و امکان برگزاری برنامه های آموزشی در سر موعد همیشگی نبود.

این مسئله بر روی زمان برگزاری و زمان انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری هم اثر زیادی گذاشت.

به بیان دیگر، کنکور دکتری باید در اسفند ماه برگزار می شد و کارنامه اولیه آزمون دکتری هم به مراتب باید در اواخر فروردین در دسترس داوطلبان قرار می گرفت.

اما با انتشار ویروس مهلک کرونا تا زمان برگزاری کنکور دکتری به علت وخیم تر شدن اوضاع 2 بار به تعویق افتاد و در نهایت با تصمیم ستاد ملی کرونا زمان برگزاری آزمون دکتری به 26 تیر ماه موکول شد.

اما فعلاً در رابطه با زمان انتشار و دریافت کارنامه آزمون دکتری نمی توان نظر قطعی داد.

تنها راه صبر کردن تا اعلام خبر سایت سازمان سنجش مبنی بر زمان انتشار و مشاهده کارنامه آزمون دکتری است.

 

 

برای داشتن بهترین و حرفه ای ترین انتخاب رشته دوره دکتری از کمک مشاوری زبده و آگاه در این حوزه استفاده کنید

 

 

نحوه مشاهده کارنامه اولیه آزمون دکتری چگونه است؟

کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی مقطع دکتری باید در زمان انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری برای دریافت کارنامه آزمون دکتری خود به صورت اینترنتی اقدام کنند.

در واقع، با ورود به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور امکان مشاهده کارنامه آزمون دکتری برای کلیه داوطلبان میسر است.

در ادامه با راهنمای تصویری دریافت کارنامه آزمون دکتری در خدمت شما هستیم و کلیه مراحل مشاهده کارنامه آزمون دکتری را از طریق تصاویر خدمتتان ذکر می کنیم.

در اولین قدم برای مشاهده کارنامه آزمون دکتری هر فرد داوطلب باید از طریق مرورگر موجود در سیستم خود اقدام به ورود به سایت سازمان سنجش کند.

 

 

دریافت کارنامه آزمون دکتری

 

 

 

بعد از وارد شدن به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور نوبت به ورود به بخش دکترای تخصصی می رسد که در بخش سمت راست سامانه درج شده است.

بعد از کلیک بر روی این گزینه و ورود به صفحه جدید با دو روش پیشنهادی جهت دریافت کارنامه آزمون دکتری مواجه می شوید.

 

 

مشاهده کارنامه آزمون دکتری

 

 

 

در روش اول، به آسانی می توانید با درج سال تولد، شماره شناسنامه، نام و نام خانوادگی و البته شماره داوطلبی و در پایان کد امنیتی داده شده توسط سیستم اقدام به مشاهده کارنامه آزمون دکتری خود کنید.

اما در دومین روش هر داوطلب کنکور دکتری جهت دریافت کارنامه آزمون دکتری خود باید اقدام به درج شماره شناسنامه و شماره پرونده خود و البته کد امنیتی در فیلدهای موجود کند.

پس از درج کلیه این موارد وی می تواند کارنامه اولیه آزمون دکتری خود را دریافت کند.

شاید بپرسید که برای اطلاع و مشاهده کارنامه اولیه آزمون دکتری خود چگونه می توانم به شماره داوطلبی و شماره پرونده خود دسترسی داشته باشم؟

باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که شماره داوطلبی و همین طور شماره پرونده را به راحتی می توانید از روی کارت ورود به جلسه کنکور دکتری خود پیدا کنید.

 

 

 با دریافت کارنامه آزمون دکتری چه بخش هایی را آن مشاهده می کنیم؟

آیا می دانید مندرجات کارنامه اولیه آزمون دکتری چیست و با دریافت کارنامه آزمون دکتری چه بخش هایی را می توانید در آن ملاحظه بفرمایید؟

در ادامه شما را بخش های مختلف کارنامه اولیه آزمون دکتری آشنا می کنیم.

در واقع، اطلاع از مندرجات کارنامه در زمان دریافت کارنامه آزمون دکتری می تواند به شما در داشتن انتخاب رشته ای بهتر و اصولی تر برای ورود به این دوره کمک کند.

 

 

. اطلاعات ثبت نامی داوطلب

در بخشی از کارنامه اولیه آزمون دکتری بخشی را ملاحظه می فرمایید که در آن اطلاعات ثبت نامی شما درج شده است.

در واقع، پس از مشاهده کارنامه آزمون دکتری اطلاعاتی شامل معدل ارشد و کارشناسی، سهمیه ثبت نامی، سال تولد، شماره شناسنامه، جنس، نام و نام خانوادگی و شماره پرونده خود را می توانید در آن مشاهده کنید.

حتی بعد از دریافت کارنامه آزمون دکتری می توانید نام رشته تحصیلی خود در مقطع ارشد و کارشناسی، سال و ماه دریافت مدرک دکترای حرفه ای، ارشد و کارشناسی خود را نیز ملاحظه بفرمایید.

 

 

. اطلاعات مربوط به رشته مورد آزمون

یکی دیگر از بخش های مندرج در کارنامه اولیه آزمون دکتری مربوط به اطلاعات مربوط به رشته مورد آزمون است.

این اطلاعات شامل نام رشته امتحانی، گروه آزمایشی، شماره داوطلبی و همین طور درصدهای زده شده در هر کدام از دروس و نام درس ها می شود.

 

 

. وضعیت مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مورد آزمون

یکی دیگر از بخش هایی که با مشاهده کارنامه آزمون دکتری می توانید آن را ملاحظه بفرمایید بخشی است که وضعیت مجاز شدن شما را در دوره های مختلفی از جمله بورس اعزام به خارج از کشور و همین طور دوره روزانه، غیرانتفاعی، پیام نور، نوبت دوم، آزاد و پردیس خودگردان نشان می دهد.

 

 

وضعیت علمی فرد متقاضی در بین افراد حاضر در جلسه

این بخش از کارنامه اولیه آزمون دکتری چند ستون را شامل می شود.

این ستون ها شامل آخرین رتبه مجاز در سایر دوره ها، آخرین رتبه مجاز در بورسیه تحصیلی و دوره روزانه، رتبه در سهمیه، نمره کل و همین طور سهمیه یا سهمیه های اختصاص یافته به داوطلب می شوند.

در واقع، این قسمت مهم ترین بخشی است که بعد از دریافت کارنامه آزمون دکتری می توانید آن را مشاهده بفرمایید.

 

 

بعد از مشاهده کارنامه آزمون دکتری باید چه کاری انجام دهیم؟

بعد از مشاهده کارنامه آزمون دکتری نوبت به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مورد آزمون خود می رسد.

در این زمان باید گام به گام و با رعایت اصولی خاص پیش بروید.

در واقع، فرآیند انتخاب رشته بعد از دریافت کارنامه آزمون دکتری چیزی است که بسیار سخت به نظر می رسد و باید در انجام آن نهایت دقت را به خرج داد.

پس همواره سعی کنید قبل از انجام انتخاب رشته در ابتدا دفترچه انتخاب رشته را کامل مطالعه کنید و به تمام جزئیات و نکات مندرج در آن توجه لازم را مبذول دارید.

از لیست رشته های ارائه شده به خوبی آگاه شوید و از طرف دیگر دانشگاه های پذیرنده دوره دکتری را شناسایی کنید.

دقت داشته باشید که شناخت دانشگاه ها و رشته های تحصیلی دکتری بعد از مشاهده کارنامه اولیه آزمون دکتری و قبل از هر گونه اقدامی برای پر کردن برگه انتخاب رشته موجود در سامانه های معرفی شده برای انتخاب رشته اهمیت زیادی دارد.

 

 

چه نکاتی را باید در زمان انتخاب رشته دکتری رعایت کرد؟

فرآیند انتخاب رشته در هر کدام از مقاطع تحصیلی همواره فرآیندی مهم و اساسی به شمار می آید و می تواند سرنوشت و آینده شما را چه خوب چه بد رقم بزند.

البته انجام این کار ممکن است برای داوطلبان دوره دکتری تخصصی کمی آسان تر به نظر برسد.

 این موضوع از آنروست که آن ها قبلا چند بار یعنی در دوره کارشناسی و همین طور ارشد انتخاب رشته را تجربه کرده اند.

اما باز هم نباید از اهمیت و حساسیت این امر غافل شد و پس از دریافت کارنامه آزمون دکتری باید سعی در داشتن بهترین انتخاب رشته را داشت.

انتخاب رشته ای که از هر جهت عالی به نظر برسد و براساس معیارها و ملاک های مدنظر فرد جهت ورود به رشته و یا دانشگاه های خاص انجام گرفته باشد.

در این زمان، کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی آن هم مشاوری که بتواند تمامی نکات و جزئیات انتخاب رشته دکتری را به شما بگوید و بهترین انتخاب رشته را براساس کارنامه اولیه آزمون دکتری برایتان انجام دهد خالی از لطف نیست.

اما به نظر شما چه نکاتی را باید در زمان انتخاب رشته دکتری بعد از مشاهده کارنامه آزمون دکتری باید رعایت کرد؟

در اینجا باید خدمت شما عرض کنیم که بعد از دریافت کارنامه آزمون دکتری نباید از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و خواندن اصلاحیات مندرج در آن غافل شد.

البته موضوع مهمی که در اینجا بد نیست اشاره ای به آن بکنیم این است که بعد از مشخص شدن رتبه و دریافت کارنامه آزمون دکتری به جلسه مصاحبه دکتری فکر کنید و سعی در آماده کردن خود برای شرکت در آن داشته باشید.

 

 

جهت آشنایی با نحوه و شرایط انتخاب رشته مقطع دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

مشاوره انتخاب رشته دکتری

راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری

رشته های دکتری دانشگاه آزاد

هزینه ثبت نام آزمون دکتری

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری 

کارنامه اولیه آزمون دکتری

نحوه دریافت کارنامه اولیه آزمون دکتری چگونه است؟ 

دریافت کارنامه آزمون دکتری در مرحله اولیه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

چه زمانی می توان برای دریافت کارنامه آزمون دکتری اقدام کرد؟ 

کارنامه اولیه آزمون دکتری معمولاً در اواخر فروردین ماه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. اما در رابطه با سال جاری و با توجه به تعویق کنکور دکتری فعلاً نمی توان زمان دقیقی را برای آن اعلام کرد.

مشاهده کارنامه آزمون دکتری آزاد در چه سایتی صورت می گیرد؟ 

مشاهده کارنامه آزمون دکتری آزاد در مرحله اولیه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

 

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور