ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

از جمله سؤالاتی که مسلماً در ذهن شما دوست عزیز دانش آموز شرکت کننده در آزمون تیزهوشان می چرخد این است که چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ با توجه به ظرفیت کم اما تعداد زیاد متقاضیان شرکت کننده در این آزمون این که بدانید چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم ؟ بسیار مهم و اساسی به نظر می رسد. شاید باور نکنید اما از بین تعداد زیاد متقاضیان شرکت کننده در آزمون تیزهوشان تعداد افراد بسیار کمی شانس ورود به این مدارس را پیدا می کنند. از این رو، دانش آموزان عزیز همواره به دنبال یافتن پاسخی بسیار مناسب برای این پرسش مهم هستند که چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم ؟ و یا چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند ؟

 

در این نوشته، سعی داریم پاسخی کامل و دقیق به این پرسش یعنی چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ برای شما دوستان و عزیزان بدهیم. با اطلاع از نحوه برنامه ریزی برای شرکت در آزمون تیزهوشان و یافتن جوابی منطقی و درست برای این پرسش یعنی چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم ؟ می توانید مؤفقیت را از آن خود کنید و جزء قبول شدگان آزمون تیزهوشان باشید.

 

 

برای دریافت بهترین برنامه ریزی برای قبولی در آزمون تیزهوشان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند

 

برای ورود به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان به آدرس my.medu.ir روی لینک مروبطه کلیک نمایید.

چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟

در ابتدای شروع بحث و برای ارائه پاسخی درخور و مناسب برای این پرسش یعنی چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ باید عرض کنیم که تهیه برنامه ریزی بی عیب و نقص و جامع در گرو رعایت اصول و قواعدی است.

در صورت عدم رعایت این اصول و قوانین واقعاً برنامه ریزی شما کارایی لازم را ندارد و باید هر چه سریع تر آن را تغییر دهید.

اگر می خواهید بدانید چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ و اصول و قواعد این برنامه ریزی چیست مطالعه این بخش از نوشته حاضر را به شدت به شما دوستان و عزیزان توصیه می کنیم.

 

 

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با سوالات تحلیلی آزمون تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

. اصل اول- برنامه قبولی تیزهوشان خود را حتماً مکتوب کنید.

در صورت ثبت تعداد تست هایی که زده اید و یا ساعت هایی با دقت و تمرکز بالا درس خوانده اید در یک دفتر برنامه ریزی موجب به وجود آمدن یک مقیاس اندازه گیری عالی و بی عیب و نقص می شود.

به وسیله این مقیاس است که می توانیم به این موضوع پی ببریم که تا حال حاضر چقدر پیشرفت کرده ایم و چه حجمی از مطالب درسی را به خوبی یاد گرفته ایم.

حتی ممکن است در طول این دوران پیشرفت خاصی نیز حاصل نکرده باشیم و در درس ها افتی هم داشته باشیم.

با مکتوب کردن برنامه درسی می توانیم ضعف های خود را بشناسیم و برای رفع آن ها به بهترین شکل ممکن اقدام کنیم.

در نتیجه، توصیه اکید ما به شما این است که حتماً برنامه خود را مکتوب کنید و آن را در دفتر برنامه ریزی که تهیه کرده اید به صورت دقیق و جزء به جزء ثبت بفرمایید.

 

برای کسب اطلاع از نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

اصل دوم- برنامه شما باید قابل ارزیابی و بررسی باشد

دوستان عزیز دقت داشته باشید که برنامه درسی تدوین شده شما لزوماً باید میزان پیشرفت و یا افت درسی شما را نشان بدهد.

به این ترتیب می توانید از نقاط ضعف خود اطلاع پیدا کنید و اقدامی برای رفع آن ها انجام دهید.

 

برای ورود به سایت azmoon.medu.ir روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

اصل سوم- تنوع را در برنامه ریزی فراموش نکنید

بارها و بارها شاهد این قضیه بوده ایم که شمار زیادی از داوطلبان ساعت های زیادی را در یک روز صرف مطالعه یک درس کرده اند.

اما باید خدمت شما دوستان عزیز دانش آموز عرض کنیم که این شیوه به هیچ وجه درست نیست و در صورت ادامه دادن آن با مشکل مواجه می شوید.

لزوماً در برنامه خود تنوع را رعایت کنید و سعی کنید در طول یک روز چند درس مختلف را مورد مطالعه قرار دهید.

به طور مثال، در یک روز فقط درس علوم را نخوانید. بلکه سعی کنید مطالعه دروسی همچون ادبیات فارسی را نیز در طول روز داشته باشید.

در صورت نداشتن تنوع در برنامه ریزی روزانه مسلماً بعد از مدتی خسته و دلسرد می شوید و دیگر لذتی از مطالعه خود نمی برید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی درسی وارد شوید.

 

اصل چهارم- قابل اجرا بودن و سادگی برنامه ریزی انجام شده

توصیه اکید ما به شما دوست عزیز دانش آموز این است که برنامه ای را برای خود تدوین کنید که از عهده اجرای آن بربیایید و قابلیت اجرا داشته باشد.

بسیار دیده شده که دانش آموزان مایل به شرکت در آزمون تیزهوشان برنامه هایی را برای مطالعه خود می ریزند که واقعاً قابلیت اجرا کردن را ندارد و بسیار سنگین است.

این کار نتیجه ای به جز نداشتن توانایی برای اجرای برنامه و در نهایت دلزده شدن را در پی ندارد.

پس دوستان عزیز دانش آموز برنامه ای را برای خود تدوین کنید که از عهده اجرای آن بربیایید و مناسب شرایط و وضعیت روحی و جسمی شما عزیزان باشد.

به طور مثال، اگر واقعاً نمی توانید بیشتر از سه ساعت در طول روز مطالعه کنید خواشمندیم هرگز برنامه مطالعه ده ساعته برای خود نریزید.

اگر قصد افزایش ساعت مطالعه خود را دارید لطفاً‌ قدم به قدم و گام به گام برای این امر اقدام کنید و به یک باره ساعات مطالعه خود را زیاد نکنید.

افزایش تدریجی ساعات مطالعه می تواند بسیار مؤثر باشد و به هیچ وجه مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.

 

 

برای دریافت بهترین و جامع ترین جزوه قبولی در آزمون تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

اصل پنجم- از توجه به هدف غافل نشوید

دوستان عزیز دانش آموز این که چه هدفی از قبولی و پذیرش در مدارس تیزهوشان دارید و اصلآً مایل به ورود به کدام یک از مدارس تیزهوشان هستید اهمیت زیادی دارد.

به طور مثال، اگر قصد قبولی در یکی از بهترین مدارس تیزهوشان استان تهران را دارید به مراتب باید سعی و تلاش بیشتری برای رسیدن به این هدف خود به خرج بدهید.

زیرا به قول معروف کار هر مرد نیست خرمن کوفتن مرد یل می خواهد و گاو کهن.

 

برای کسب اطلاع از ظرفیت مدارس تیزهوشان در سال 1402 روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

اصل ششم- انعطاف پذیری را در برنامه ریزی خود رعایت کنید

این که گاهی بنا به دلایلی نتوانید برنامه ریزی درسی خود را اجرایی کنید امری کاملاً طبیعی است.

یکی از پاسخ هایی که می توان در این زمان به سؤال چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ این است که انعطاف پذیری را در برنامه خود رعایت کنید.

ببینید دوستان عزیز گاهی ممکن است بیمار شوید، مجبور شوید به مهمانی بروید، مهمان برایتان بیاید و یا هر اتفاق دیگری بیفتد.

در این مواقع، شما باید برنامه ای را برای خود تدوین کنید که انعطاف پذیر باشد و بتوانید آن را در مواقع لزوم تغییر دهید.

 

 

چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم

 

 

اصل هفتم- برنامه ای مختص به خود را تدوین کنید

یکی دیگر از جواب هایی که می توانید به این سؤال یعنی چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ بدهید این است که برنامه درسی مخصوص یه شخص خودتان را طرح ریزی کنید.

در موارد بسیاری دیده شده که بسیاری از دانش آموزان این گونه تصور می کنند که اگر از برنامه درسی افراد پذیرفته شده در آزمون تیزهوشان استفاده کنند و مطابق آن پیش بروید به مؤفقیت می رسند.

اما باید عرض کنیم که دوستان عزیز شما اگر این کار را انجام دهید هیچ تأثیری در قبولی شما ندارد. زیرا برنامه هر فردی تنها مختص خود اوست و نمی توان آن را برای فرد دیگری استفاده کرد.

در نتیجه، شما باید برنامه ای را برای خود تدوین کنید که فقط مخصوص خود شما باشد. به عبارت دیگر، هر کسی شرایط زندگی و توانایی های جسمی اش با بقیه افراد فرق دارد و در نتیجه برنامه وی نیز به مراتب باید مختص خودش باشد.

از طرف دیگر، استعدادهای هر فردی نیز با فرد دیگر بسیار متفاوت است. به طور مثال، شاید شما به دلیل سطح بالای یادگیری و هوش زیاد نیاز به اختصاص ساعات زیادی در طول روز برای مطالعه نداشته باشید.

اما فرد دیگری مجبور به اختصاص ساعت های زیادی برای مطالعه دروس مختلف از جمله ادبیات فارسی، ریاضی و یا علوم تجربی داشته باشد.

 

برای کسب اطلاع از نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

در صورت داشتن سطح درسی ضعیف چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم ؟

این روزها تب و تاب قبولی دانش آموزان و خانواده های در مدارس تیزهوشان بالا رفته و آن ها به دنبال اطلاع از بهترین راه ها برای پذیرش در این قبیل از مدارس هستند.

اما گاهی ممکن است سطح درسی شما چندان برای قبولی در این قبیل از مدارس مناسب نباشد و نیاز به تقویت خود در انواع دروس مخصوصاً ریاضی و علوم داشته باشید.

به نظر شما بهترین راه حل در این مواقع چیست؟ چگونه می توان خود را تا حد زیادی از نظر درسی بالا کشید و توانمندی های خود را در دروس مختلف افزایش داد؟

ببینید دوستان عزیز هیچ وقت این جمله خواستن توانستن است را فراموش نکنید. شاید به جرأت بتوان گفت که این جمله یکی از زیباترین جملاتی است که تاکنون شنیده اید.

فقط کافیست اراده کنید و تا جایی که می توانید دست از تلاش و کوشش برندارید. در این صورت مطمئن باشید می توانید پیشرفتی قابل توجه در دروسی که سطح پایینی در آن ها دارید داشته باشید.

پس از همین حالا یک یا علی بگویید و برای درس خواندنی جدی و بی وقفه آماده شوید. اطمینان داشته باشید که تلاش های شما بی نتیجه نمی ماند و نتیجه زحمات خود را با قبولی در یکی از بهترین مدارس تیزهوشان دریافت می کنید.

البته در این میان کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی خبره نیز می تواند کمک بزرگی به شما جهت پیشرفت درسی و قبولی در آزمون تیزهوشان باشد.

مشاوران ایران تحصیل می توانند کمک شایان توجهی به شما در قبولی و پذیرش در مدارس تیزهوشان داشته باشند و شما دوست عزیز را در این زمینه تا حد ممکن یاری کنند.

 

 

چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند ؟

شاید این سؤال در ابتدای راه شروع مطالعه برای آزمون تیزهوشان برای شما دوست عزیز مطرح شود که چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند ؟

در واقع، یافتن پاسخی مناسب و درخور به این سؤال یعنی چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند ؟ می تواند کمک زیادی به شما دوست عزیز دانش آموز جهت رسیدن به مؤفقیت باشد.

در جواب به این سؤال یعنی چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند ؟ باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که پاسخ این سؤال یعنی چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند ؟ چیزی نیست به جز این که کسانی در آزمون تیزهوشان قبول می شوند که مطالعه زیادی داشته باشند، اصول مطالعه و برنامه ریزی را رعایت کنند و از هیچ تلاشی برای قبولی دریغ نکنند.

 

 

چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم ؟

حتماً این سؤال به ذهن شما دوستان عزیز هم رسیده است که چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم ؟

در حقیقت، اطلاع از پاسخ این سؤال یعنی چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم؟ می تواند اثر زیادی در قبولی و پذیرش شما در مدارس تیزهوشان داشته باشد.

اگر به دنبال اطلاع از پاسخی درخور برای این پرسش یعنی چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم ؟ هستید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران مجموعه ما می توانند جوابی درست و منطقی به این سؤال یعنی چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم ؟ به شما دوست عزیز دانش آموز بدهند و شما را با اصول و نکات لازم برای درس خواندن آشنا کنند.

 

 

جهت مشاوره و برنامه ریزی آزمون ورودی مدارس تیزهوشان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دفترچه تیزهوشان نهم به دهم

جزوه قبولی آزمون تیزهوشان  

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان

ثبت نام کتاب درسی مدارس

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم ؟

چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم ؟

4.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ 

برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان باید کاملاً منطبق بر اصول باشد و مختص خود فرد دانش آموز با توجه به شرایط و وضعیت درسی وی باشد.

چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند؟ 

افرادی در آزمون تیزهوشان قبول می شوند که با پشتکار و تلاش زیاد جلو بروند.

چگونه برای تیزهوشان درس بخوانیم؟ 

برای اطلاع از اصول صحیح مطالعه برای آزمون تیزهوشان با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور