تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
چه رشته ای انتخاب کنم؟

چه رشته ای انتخاب کنم؟ | 20 نکته مهم + راهنمای جامع ایران تحصیل

چه رشته ای انتخاب کنم؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا این سوال برای شما هم مطرح شده است که چه رشته ای انتخاب کنم؟ ملاک های یک انتخاب رشته خوب چیست؟ چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم ؟ و یا به طور کلی رشته ایی که انتخاب می کنیم چه تاثیری بر روی زندگی شخصی و اجتماعی ما خواهد داشت؟ اگر در ذهن شما نیز چنین سوالاتی مطرح است، در ادامه با ما همراه باشید تا با معیار ها و نام بهترین رشته برای پولدار شدن آشنا شوید.

همچنین، چنانچه در مورد انتخاب رشته مد نظر خود نیازمند اطلاعات بیشتری از نظر ویژگی های درسی، شرایط تحصیلی، موقعیت شغلی، میزان درآمد، میزان سازگاری آن با روحیات و شخصیت شما هستید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

 

 

برای دریافت مشاوره و پاسخ این سوال که چه رشته ای انتخاب کنم؟ از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای کنکور چه رشته ای انتخاب کنم؟

 

چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم

 

 

یکی از مهم ترین دغدغه های یک جوان این است که برای آینده چه شغلی داشته باشند. نقطه عطف انتخاب شغل برای بسیاری از افراد جامعه، انتخاب رشته می باشد . این رشته تاثیر بسزایی در مشخص کردن مسیر زندگی دارد. به همین دلیل، برای افرادی که در کنکور شرکت می کنند و یا قرار است از طرق بدون آزمون وارد دانشگاه شوند، همواره این سوال مطرح می شود که چه رشته ای انتخاب کنم؟

البته نباید فراموش کرد که رتبه و شرایط شخص در قبولی یا عدم قبولی وی برای یک رشته خاص ارتباط مستقیمی دارد. به همین دلیل، می توان گفت که روش های انتخاب رشته و نحوه چینش اولویت ها یک امر مهم در این حیطه محسوب می شود.

اما این مسئله را نمی توان تنها به داوطلبان کنکور سراسری محدود کرد. چرا که انتخاب رشته در مقاطع مختلفی بر سر راه افراد قرار می گیرد. برای مثال، یک دانش آموز در مقطع نهم راهنمایی، متقاضی کنکور ارشد و دکتری نیز دغدغه هایی همچون اینکه چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم را دارند.

به همین دلیل، تصمیم داریم که در ادامه با ملاک های مختلف انتخاب رشته آشنا شویم و نکاتی را در این مورد یادآور شویم.

 

 

به منظور دریافت مشاوره کنکور تجربی  وارد لینک مربوطه شوید 

 

 

از کجا بدانم که چه رشته ای انتخاب کنم؟

هر شخصی می تواند برای خود معیارهای منحصربفردی جهت انتخاب رشته داشته باشد. ممکن است شخصی این سوال برایش مطرح شود که کدام رشته امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارد، کدام یک از موقعیت اجتماعی بالاتری برخوردار است، در کدام رشته بازار کار بهتری وجود دارد و یا چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم .

این سوالات را نمی توان تنها با یک سری موارد خاص پاسخ داد، چرا که هر ملاک های انتخاب برای هر فردی با دیگری متفاوت می باشد. اما به طور کلی، یک سری معیارها برای عموم افراد مشترک است و می تواند تاثیر گذار باشد. در ادامه با چند نمونه از آن ها آشنا می شویم.

 

 

جهت دریافت مشاوره تحصیلی دبیرستان لینک قرمز را لمس کنید

 

 

علایق خود را از انتخاب رشته بیابید

شما به عنوان فردی که قرار است آینده خود را رقم بزنید، بایستی بدانید که به دنبال چه چیزی هستید و به چه زمینه هایی علاقه دارید. اینکه صرفا بخواهید بر اساس رضایت دیگران عمل کنید و یا بهترین رشته برای پولدار شدن را انتخاب کنید، نمی تواند ملاک درستی برای یک انتخاب باشد. البته همانطور که می دانید در زمان انتخاب رشته کنکور شما حق انتخاب چند اولویت را خواهید داشت. سعی کنید ترتیب چینش را طبق آنچه که در حیطه سلیقه و علاقه تان است قرار دهید، نه توصیه یا انتظارات دوستان و آشنایان.

بسیار بودند افرادی که وقتی از خود پرسیدند چه رشته ای انتخاب کنم؟ عواملی غیر از انتخاب شخصی را در نظر گرفته اند و در آینده به خاطر این امر احساس نارضایتی داشته اند. یک شغل یا رشته هر چقدر هم که از موقعیت مالی و اجتماعی خوبی برخوردار باشد، تا زمانی که احساس رضایت درونی را به همراه نداشته باشد، نمی تواند احساس خوشبختی را به ارمغان آورد.

 

برای اطلاع از نحوه دریافت آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی وارد لینک شوید 

 

 

هدفتان از انتخاب رشته چیست؟

میزان سطح درآمد، ماهیت تحصیلی رشته، دانشگاه محل تحصیل، مسئولیتی که بعد از فارغ التحصیلی قرار است قبول کنید، همگی می تواند به نوعی هدف شما از  انتخاب یک رشته خاص را تعریف نماید.

حتی وقتی فردی می پرسد که چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم نیز بایستی به این امر توجه داشته باشد که پولدار شدن را در چه چیزی می بیند. این را نیز در نظر داشته باشید که برخی از رشته ها در جامعه ما به اصطلاح اشباع شده اند و فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان ممکن است نسبت به قبل کمتر باشد. 

علاوه بر این، برخی از رشته ها برای مقاطع بالاتر امکان ادامه تحصیل ندارند. اگر قصد دارید تا به درجات بالاتر راه یابیدف حتما این مورد را نیز در نظر داشته باشید.

 

 

از رشته مورد نظر شناخت کافی داشته باشید

مسلما انتخاب رشته ایی که بدون شناخت و آگاهی باشد، می تواند به پشیمانی بدل شود. برای مثال شما باید بدانید که ماهیت رشته چیست؟ چه مهارت ها و توانایی هایی را می طلبد؟ با چه گروهی از جامعه سر و کار خواهد داشت؟ آیا وظایف آتی با تیپ شخصیتی شما همخوانی دارد یا خیر؟ در چه نوع محیط های قرار است مشغول به کار شوید؟ و سوالاتی از این دست از اهمیت بالایی برخوردارند. 

البته نمی توان انتظار داشت که همه افراد با تمامی رشته ها آشنا باشند و یا آن ها را به طور کامل بشناسند، چرا که تنوع رشته ها بسیار بالا است و مسلما اطلاع از جوانب مختلف آن ها نیازمند مشورت گرفت از افرادی است که در این مورد اگاه باشند. به همین منظور می توانید با کارشناسان خبره انتخاب رشته ایران تحصیل در ارتباط باشید. 

 

 

جهت آشنایی با شغل رشته های تجربی لینک قرمز را انتخاب نمایید.

 

 

پتانسیل شغلی خوبی داشته باشد

 

بهترین رشته برای پولدار شدن

 

این مورد را نیز می توان یکی از زیر مجموعه های شناخت رشته به حساب آورد. اگر هدف و سوال اصلی شما این است که چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم ، حتما قبل از آن تحقیق کنید که در جامعه کنونی شرایط استخدام و یا بازار آن چگونه می باشد. برای مثال، ماهیت برخی از رشته ها به این شکل می باشد که بعد از فارغ التحصیلی نمی توان انتظار داشت که قطعا استخدام یک اداره یا سازمان دولتی خواهید شد و نیاز به کارآفرینی یا تاسیس یک موسسه توسط خودتان دارد.

به همین دلیل، بهتر است از قبل بررسی کنید که آیا پتانسیل های شغلی خوبی برای رشته یا رشته های مورد نظر وجود دارد یا خیر. 

 

 

با افراد متخصص مشورت کنید

گرچه این واقعیت وجود دارد که ما تصمیم گیرنده اصلی زندگی خود هستیم و هیچکس به اندازه خودمان نمی تواند ما را بشناسد، اما همه ما نیازمند کسب راهنمایی از افراد دارای صلاحیت هستیم. برای مثال، مشاوران انتخاب رشته که در واقع علم این کار را دارند می توانند به ما کمک کنند تا بهتر تصمیم بگیریم که چه رشته ای انتخاب کنم؟ 

این کارشناسان همچنین از شما تست های شخصیت شناسی گرفته می شوند که میزان تطابق سلایق، اخلاقیات و استعدادها با رشته های مورد نظر سنجیده می شود. 

 

 

جهت آشنایی با لیست مشاغل فنی حرفه‌ای وارد لینک شوید

بهترین رشته برای پولدار شدن

حال که با برخی از معیارهای مهم جهت انتخاب رشته آشنا شدیم، شاید بهتر باشد که با بهترین رشته برای پولدار شدن در شاخه های مختلف نیز آشنا شویم. البته مسلما تعداد این رشته ها بسیار فراتر از وارد زیر است، اما ما به سعی کرده ایم که رشته های تاپ را در علوم ریاضی، تجربی و انسانی ذکر نماییم.

 

 

 

رشته پزشکی

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که رشته و شغل پزشکی در تمامی کشورها از جایگاه مناسبی از نظر درآمد و اقتصاد برخوردار است. همین امر هم سبب شده است تا بسیاری از داوطلبان کنکور، هدف اصلی خود را قبول شدن در یکی از رشته پزشکی و یا پیراپزشکی قرار دهند. اما نباید از این نکته غافل شد که نباید فریب در باغ سبزهایی را خورد که گاهی از دیگران می شنویم.

چرا که انتخاب شاخه پزشکی نیز امری مهم محسوب می شود. برای مثال در سال 98 اعلام شد که بر اساس آمارها حدود 11 هزار نفر از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و مهندسی بیکار مانده اند. از این رو، اگر می خواهید در رشته پزشکی پول در بیاورید، بهتر است رشته های درآمد زایی همچون دندانپزشکی، جراحی، داروسازی، زیبایی، فیزیوتراپی، پرستاری و … را انتخاب نمایید.

 

 

برای اطلاع از نحوه تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

رشته حقوق بهترین رشته برای پولدار شدن

اگر در رشته علوم انسانی تحصیل کرده باشید، احتمالا اولین پاسخی که به سوال چه رشته ای انتخاب کنم؟ به ذهنتان می رسد، رشته حقوق است. این رشته به دلیل موقعیت مناسب اجتماعی و درآمد نسبتا بالایی که دارد از محبوبیت زیادی در میان افراد جامعه برخوردار است.

البته میزان درآمد در این رشته بشتگی به گرایشی دارد که در آن تحصیل و مشغول به کار می شوید. برای مثال، یک وکیل بسته به میزان پرونده هایی که قبول می کند و در آن ها موفق می شود بستگی دارد.

 

 

برای آگاهی از برنامه ریزی درسی آنلاین  بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

مهندسی نفت

بسیاری از افرادی که در رشته ریاضی فیزیک درس خوانده اند، در پاسخ به این سوال که چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم ، مهندسی نفت را نام می برند. فارغ التحصیلان این رشته در سازمان ها، شرکت های دولتی و خصوصی حوزه نفت، گاز و پتروشیمی مشغول به کار می شوند و غالبا موقعیت استخدامی مناسبی دارند.

گفتنی است افرادی که در سکوهای نفتی و دکل ها یا مناطق عملیاتی مشغول به کار می شوند، معمولا درآمد بالاتری نسبت به افرادی که منصب های اداری دارند خواهند داشت.

همچنین اگر بخواهید در این رشته قبول شوید، بایستی رتبه بالایی کسب کنید.

 

 

برای آشنایی با نحوه مطالعه و مرور دروس رتبه های برتر کلیک کنید.

 

 

رشته روانشناسی

 

راهنمای جامع انتخاب رشته

 

در سال های اخیر که توجه به بهداشت روانی و حل مشکلات روحی از طریق مراجعه به مشاوران و روانشناسان بیش از پیش شده است، رشته روانشناسی را می توان یکی از بهترین رشته ها به شمار آورد. البته میزان علم و مهارت بعلاوه مدرک تحصیلی که کسب می کنید، تاثیر مستقیمی بر میزان درآمدتان خواهد داشت.

بویژه اگر شرایط لازم را داشته و بتوانید یک کلینیک مشاوره و روانشناسی تاسیس نمایید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

 

 

 

مدیریت بازرگانی

در سال های اخیر رشته مدیریت و گرایش های مختلف آن جایگاه بسیار خوبی در میان مشاغل ایران و تمام جهان پیدا کرده اند. اگر برای شما هم این سوال مطرح است که چه رشته ای انتخاب کنم؟ یک پیشنهاد خوب، ارشد مدیریت بازرگانی و MBA است که در حال حاضر به یکی از پولسازترین رشته ها تبدیل شده است.

البته واقعیت این است که رشته MBA در کشوری مانند آمریکا دارای درآمد بسیار بهتری است و موقعیت های شغلی عالی دارد. اما خوشبختانه با پیشرفتی که در سال های اخیر شاهد بودیم، این رشته در کشور ما هم پر تقاضا و بسیار محبوب شده است. البته برای ورود به این رشته نیز کسب یک رتبه خوب ضروری است.

 

 

برای اطلاع از نکات مشاوره ای کنکور از دیدگاه نفرات برتر کلیک کنید.

 

 

مهندسی کامپیوتر

اگر حس می کنید فردی هستید که به کارهای کامپیوتری علاقه مندید و دارای تفکر خلاقانه ایی هستید، رشته مهندسی کامپیوتر می تواند یک گزینه عالی برای شما محسوب شود. البته همنطور که می دانید، این رشته دارای دو گرایش اصلی سخت افزار و نرم افزار است. در دنیای امروز که هر روزه نرم افزارهای ویندوز و یا اپلیکیشن های گوشی تلفن همراه جدیدی وارد بازار می شوند، فرصت بسیار خوبی برای افرادی که ایده های نو به نظرشان می رسد و آن را عملی می کنند، فراهم شده است.

البته این را هم باید گفت که داشتن روحیه کار تیمی نیز برای پروژه های بزرگ که با در آمدهای کلان همراه است نیز یک ویژگی مهم برای مهندسین نم افزار به شمار می رود تا بتوانند محصولات و دست آوردهای چشمگیری را با درآمد زیاد بدست آورند.

 

 

به منظور آشنایی با بهترین اصول برنامه ریزی کنکور لینک قرمز را لمس کنید

 

راهنمای جامع انتخاب رشته

با تمام توضیحاتی که خدمت شما عزیزان دادیم، مطالب و نکات بسیار زیادی دیگر نیز وجود دارد که می تواند پاسخگوی سوال چه رشته ای انتخاب کنم؟ باشد. به ویژه آنکه امروزه ما شاهد پیدایش رشته های نو ظهوری هستیم که توانسته اند موقعیت بسیار خوبی را در دنیای اجتماعی و  اقتصادی به دست بیاورند.

این امر به ما می رساند که دیگر نمی توان تفکر کلیشه ایی داشت و چه بسا شما در رشته هایی به یک انسان موفق تبدیل خواهید شد که افراد کمتری به سراغ آن ها رفته اند.

از این رو، می توان به اهمیت راهنمایی گرفتن از افراد خبره ایی که در این حوزه فعالیت می کنند پی برد. چرا که آن ها با در نظر گرفتن چندین جنبه سعی می کنند شما را در یک انتخاب رشته صحیح یاری دهند. همین امر در راهنمای جامع ایران تحصیل در نظر گرفته شده است تا هموطنان عزیزمان با دید باز و شناخت بیشتر نسبت به خود و رشته های موجود، مسیر زندگی خود را مشخص کنند. 

 

 

جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

خلاصه مطالب

همانطور که ملاحظه فرمودید، ما در این مقاله قصد داشتیم تا نه تنها به معرفی بهترین رشته برای پولدار شدن بپردازیم، بلکه چند نکته مهم دیگر را نیز در این باره یادآور شویم.

اگر همچنان در این زمینه با سوال یا ابهامی مواجه شدید، می توانید ادر همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریف شماره های موجود در سایت با ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

 

 

اگر می خواهید بدانید که در پایه نهم، کنکور سراسری و کارشناسی ارشد چه رشته ای انتخاب کنم؟ از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کدام المپیاد شرکت کنم؟ مزایای المپیاد دانش‌آموزی

آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری و کارشناسی ارشد سایت

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 

چه رشته ای انتخاب کنم؟

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای دانشگاه چه رشته ای انتخاب کنم؟

برای این منظور بایستی به عوامل مختلفی همچون رتبه، دانشگاه محل تحصیل، علایق و استعداد های خود، موقعیت شغلی و ... توجه نمود.

چه رشته ای انتخاب کنم که پولدار شویم؟

در این مقاله می توانید با معیارهای مهم و اسامی بهترین رشته برای پولدار شدن اشنا شوید.

چگونه از رشته های مختلف شناخت پیدا کنیم؟

برای این منظور می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرد.

چگونه می توان از مشاغل و رشته های پر درآمد آگاه شد؟

بهتر است برای شناخت رشته های مختلف با مشاوران این زمینه مشورت نماید. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور