تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
پروژه جایگزین خدمت سربازی

پروژه جایگزین خدمت سربازی چیست؟

پروژه جایگزین خدمت سربازی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

بسیاری از آقا پسرهایی که فارغ التحصیل دانشگاه ها هستند، به دلیل گذراندن این تحصیلات در طی سال های زندگی خود ، ممکن است تمایل بسیاری به پروژه جایگزین خدمت سربازی به جای پشت سر گذاشتن زمان خدمت سربازی داشته باشند. به همین دلیل این مقاله از سایت ایران تحصیل را به پاسخ سوال پروژه جایگزین خدمت سربازی چیست؟ و شرایط اخذ پروژه معافیت خدمت سربازی ، شرایط اخذ پروژه کسری خدمت سربازی نخبگان و اخذ پروژه در نیروهای مسلح اختصاص داده ایم .

 

 

چگونه می توانیم برای پروژه اخذ خدمت سربازی ثبت نام نماییم؟

حداقل معدل لازم برای اخذ پروژه کسری خدمت سربازی چیست؟

حداقل مدرک لازم برای اخذ پروژه معافیت از خدمت سربازی چیست؟

شرایط ثبت نام اخذ پروژه نخبگان چیست؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط پروژه کسری خدمت سربازی – اخذ و انجام پروژه معافیت خدمت سربازی با مشاوران مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

پروژه جایگزین خدمت سربازی چیست؟

مطابق با مصوبات سازمان نظام وظیفه عمومی  و جدیدترین تغییرات خدمت سربازی می توانید در صورتی که واجد شرایط اخذ پروژه کسری خدمت سربازی باشید، نسبت به اخذ پروژه های جایگزین اقدام نمایید. سازمان ها و ارگان های مختلفی اقدام به طرح جایگزینی اخذ پروژه به جای سربازی می نمایند که از این مورد می توان به دو راه نخبگان نیزوهای مسلح و بنیاد ملی نخبگان اشاره نمود.

 

دانش آموختگان برتر که با معدل بالا در مقطع کارشناسی و دکتری در حال تحصیل می باشند و یا اینکه فارغ التحصیل شده اند ، می توانند نسبت به اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی اقدام نمایند. مراحل تشکیل پرونده و شرایط و ضوابط مورد نیاز  کاملا مشخص و تعیین شده است . بنابراین برای گذراندن این مراحل پس از انجام درست و به موقع آن می توانید نسبت به ثبت پروژه اقدام نمایند.

 

در ادامه به طور مفصل در رابطه با شرایط اخذ پروژه کسری خدمت سربازی به طور مفصل توضیحاتی را به کلیه عزیزان ارائه خواهیم نمود. اما چنانچه باز هم با توضیحات ارائه شده نتوانستید به پاسخ سوالات خود دست یابید ، می توانید با مشاورین و متخصصین نظام وظیه ما تماس حاصل نمایید. همچنین از مشاوره امریه سربازی نیز بهره مند گردید.

 

 

 

شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی در سال 99

 

 شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی

شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی

 

آن دسته از مشمولین عزیزی که مطابق با موضوع بند الف از ماده 4 آئین نامه ها، واجد شرایط زیر باشند ، می توانند در زمان مقرر مراحل لازم را پشت سر گذرانده و نسبت به اخذ امریه سربازی اقدام نمایند.

 

 • یکی از شروطی که برای متقاضیان درنظر گرفته شده است این است که نباید بیش از 3 سال از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی و دکتری گذشته باشد. مشمولین عزیزی که در این مقاطع مشغول به تحصیل می باشند نیز ، می توانند با استفاده از تحصیل در سربازی همزمان با تحصیل ، خدمت سربازی خود را بگذرانند.

 

 • مطابق با جدول امتیازات موجود در سازمان نظام وظیفه عمومی، آن دسته از مشمولینی که مایل به اخذ پروژه کسری خدمت سربازی می باشند ، لازم است از حداقل امتیازات لازم برخوردار باشند. حداقل امتیاز برای مشمولین کارشناسی ارشد 130 امتیاز می باشد و برای کلیه فارغ التحصیلان دکتری ، 180 امتیاز می باشد.

 

 • دانشجوان مقطع دکتری تخصصی که واجد شرایط اخذ پروژه معافیت از خدمت سربازی می باشند و رساله دکتری خود را با موفقیت پشت سر گذرانده باشند ، در صورت دست کم کسب امتیاز 150 در جدول مربوطه ، مشمول این طرح خواهند گردید و می توانند نسبت به اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی اقدام نمایند.

 

 • آن دسته از مشمولین عزیزی که از شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی برخوردار بوده اند و موفق به کسب اخذ پروژه شده اند ، امکان خروج از کشور را نخواهند داشت. به همین دلیل هر یک از مشمولین عزیزی که مایل به خارج از کشور می باشند ، تنها با استفاده از شرایط و مجوز نیروهای مسلح امکان خروج را خواهند داشت.

 

در این قسمت به برخی از شرایط که مربوط بنیاد علمی نخبگان می باشد اشاره نمودیم. اما از جمله دیگر شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی شامل مشمولین عزیز می باشد که امتیاز کمتری دارند و یا اینکه در رشته های پزشکی و بهداشت و درمان فارغ التحصیل شده اند، مربطو می باشد. که اطلاع از تمامی شرایط برای آن دسته از متقاضیانی که مایل به پروژه جایگزین خدمت سربازی می باشند ، ضروری خواهد بود.

 

 

برای اطلاع دقیق ازشرایط تحصیل در سربازی کلیک کنید.

 

 

اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی نیروهای مسلح

 

برای اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی نیروهای مسلح ، همانند بنیاد علمی نخبگان  لازم است حتما فارغ التحصیلان دانشجوی ارشد و دکتری باشند. فارغ التحصیلان و متقاضیان عزیز در مرحله اولیه ملزم به تشکیل پرونده می باشند. پس از تشکیل پرونده لازم است منتظر بمانند تا پروژه ای از طرف نیروهای مسلح به این دسته از افراد اعمال شود.

 

همانند امریه سربازی افرادی که مایل به اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی می باشند، حتما لازم است توان لازم را برای دریافت و انجام کار مورد نظر داشته باشند . این تصمیم در مورد توان افراد با استفاده از تصمیمات بنیاد و سازمان هایی که قبل از محول شدن پروژه وجود دارند و هماهنگی های لازم برای آنها صورت خواهد پذیرفت.

 

مشمولین عزیز توجه داشته باشند که تفاوت اخذ پروژه برای بنیاد علمی نخبگان و ارتش جمهوری اسلامی در این موضوع است که افرادی که در بنیاد علمی نخبگان می باشند ، انجام تنها یک پروژه برای آنان کافی خواهد بود و مشمولین و متقاضیان عزیزی که از طریق نیروهای مسلح اقدام نموده اند، لازم است چندین پروژه را به انجام برسانند.

 

برای اطلاع دقیق از آیین نامه جدید معافیت پزشکی کلیک کنید.

 

 

شرایط اخذ پروژه معافیت سربازی نخبگان

 

شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی نخبگان

شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی نخبگان

 

آن دسته از مشمولین عزیزی که مایل به دریافت پروژه جایگزین خدمت سربازی بنیاد علمی نخبگان می باشند ، در صورت دارا بودن اختراع و همچنین بالا بودن معدل کل آنان 15 ، می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. چنانچه این دسته از مشمولین در حال تحصیل باشند نیز ،در صورت دارا بودن معدل بالای 17 می توانند در این طرح ثبت نام نمایند.

 

همچنین برخی از ضوابط دیگری که برای این دسته از داوطلبان در نظر گرفته شده است شامل معدل های پایین تری نیز خواهد بود، می توانند با استفاده از تبصره های موجود و تعریف شده ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. هرگونه سوال در رابطه با شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی را می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل مطرح نمایید.

 

برای اطلاع از تاثیر معافیت پزشکی در استخدام کلیک کنید.

 

 

سوالات متداول پروژه معافیت خدمت سربازی

آیا می توان در سپاه پاسداران نیز از طرح پروژه کسری خدمت سربازی جایگزین استفاده نمود؟

بله . سپاه پاسدارن اسلامی نیز در تمامی نقاط کشور ، در کلیه مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، مشمولین عزیز را با توجه به نیروهای مورد نیاز خود پذیرش می نمایند و با استفاده از این قوانین ،می توانند نسبت به کسر خدمت سربازی و انجام پروژه اقدام نمایند. نیروی سپاه پاسدارن تنها از واجدین شرایط اقدام به ثبت نام می نماید.

آیا می توان از رساله دکتری نیز برای پروژه کسری خدمت سربازی استفاده نمود؟

امکان استفاده از پروژه کسر خدمت با استفاده از رساله دکتری در صورتی که مورد توافق سپاه پاسدارن باشد و با هماهنگی این ارگان قبل از انجام قرار گرفته باشد، می تواند موجب موفقیت این امر شود. به همین دلیل چنانچه مایل به انجام این کار می باشید، حتما لازم است در ابتدا با هماهنگی های لازم برای این امر اقدام نمایید.

مزایا و معایب پروژه معافیت خدمت سربازی چیست؟

پروژه کسر خدمت نخبگان بهتر است یا نیروهای مسلح ؟

آیا لازم است از پروژه خود در جلسه ای دفاع کنیم؟

زمان ثبت نام اخذ پروژه سربازی چه زمانی است؟

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر و همچنین دریافت پاسخ سوالات ، می توانید از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل بزنید.

 

 

مطالب مرتبط

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

معافیت پزشکی دیسک کمر

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

شرایط خرید خدمت سربازی

اخذ معافیت کفالت مادر بزرگ مطابق جدیدترین قوانین نظام وظیفه

پروژه کسری و معافیت سربازی

4/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات

 1. محمد
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵

  با سلام ، پدرم دو سال در زمان جنگ سال ۶۲ تا ۶۴ در هنگ ژاندارمری سقز ک منطقه محسوب میشه خدمت کرده ، آیا کسری خدمت تعلیق میگیره برام ؟ البته‌ دنبال کارت ایثار گری گرفتن نرفته پدرم و نمی دونم میتونه بگیره کارت یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقتتون بخیر اگر در مناطق جنگی پدر حضور داشتخ باشند بله به شما تعلق می گیرد به ازای هر 30 روز در12 روز به شما کسری تعلق می گیرد و بع یگان ترخیصی پدر مراجعه کنید.

 2. سیدحمید
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰

  سلام
  پدرم ۲۸ ماه خدمت کرده در زمان جنگ فکر کنم منطقه عملیاتی نبوده ایا به این۲۸ماه خدمت میشه کسری خدمتی تعلق بگیره .ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت بخیر.باید در کمیسیون بررسی بشه.

 3. سعید نصیری
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام خسته نباشید پدر من در سال 65تا67سربازی کرده تو سپاه در اندمیشک وساری آیا منطقه حساب میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام از ارگانی که خدمت کردند پرس و جو کنید

 4. علی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام پدر من 24کارت ایثار داره روی کارت ایثارش نوشته مدت جبهه 24 ماه میخواستم بدونم که کل این 24 ماه توی جبهه بوده چقدر به من کسری تعلق میگیرد
  رفته لویزان کاراش و انجام داده گفتن که نامه کسری نیاد دم در خانه چقدر طل میکشه این نانه بیاد الان 10روز شده و خواهشا بگید چقدر کسری بهم تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام
   از طرف سپاه اعزام شده بودند یا ارتش؟

 5. رضا
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹

  من 9سال درمناطق جنگی خدمت موظف دردبستان بودم و4ماه جبهه دارم کسرخدمت فرزندانم شامل نیسود

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام بله اگر از یگان خدمتی خودتون تاییدیه داشته باشید میتونید استفاده کنید

 6. حامد حسن
  ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۱

  سلام من ۲ ماه خدمت کرده ام و بابام ۲۰ درصد جانبازی داره و ۷ ماه ایثارگری و خودمم ۲ ماه بسیج میشه لطف کنید من میتونم سربازی رو تموم کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر. به ازای هر درصد جانبازی 9-11 روز و به ازای هر ماه ایثارگری 12 روز کسری خدمت میگیرید.

 7. پیمان دستواره
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام مدت حضور پدر من در جبهه ۲۴ماه بوده ولی پشت کارت ایثارگری ایشان ۱۴ماه حضور در جبهه ثبت شده ،،،الان برای محاسبه کسری خدمت ۲۴ماه حساب میشه یا ۱۴ماه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام مدت ایثارگری همان مدت زمانی هستش که پدرتون در طول 8سال دفاع مقدس گذرانده است.

 8. احمدفدایی
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۶

  سلام. من درسال ۶۶/۱۰ به خدمت اعزام شدم وتاریخ ۶۸/۴ با سه احتیاط حدودا ۲۹خدمت کردم.
  بعدازقطعنامه صلح ۲۵ ماه یعنی دوسال یک ماه کارت ایثارگری حضور درجبهه دارم.
  ایا این مدت را میتونم کسری خدمت بین دوفرزندم تقسیم کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقتتون بخیر.
   متاسفانه نمیتونید شرایط کسری خدمت را بین فرزاندانتان تقسیم کنید.

 9. فاروق
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۶

  سلام پدر من در سال ۶۸رفت خدمت مقدس سال ۷۰تموم کرد بیست و چهار ماه رفت و در استان کرمانشاه هم بود منطقه سرپل ذهاب و دهلران میخواستم بدونم کسر خدمت شامل من میشه و برای انجام ان باید چه اقداماتی انجام داد لطفا همراهیم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام معمولا بعد از توافق و صلح یعنی از سال 67 ب اینور دیگه ایثارگری نداشتیم ولی اگر در مناطق درگیر جنگ بوده میتونی از کسری ایثارگری استفاده کنی

ایران تحصیل
تماس با مشاور