ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان 1403 + زمان و شرایط

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۰۵
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای شرایط خاص نقل و انتقال فرهنگیان

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان درون استانی و برون استانی وزارت آموزش و پرورش، هر سال در سامانه مای مدیو قرار می‌گیرد. برخی افراد ممکن است به علت‌های متعدد نظیر انتقال محل سکونت یا تاهل، محل فعالیت خود را تغییر دهند. این دسته از فرهنگیان می‌توانند با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان به آدرس my.medu.ir، نسبت به ثبت درخواست انتقال خود اقدامات لازم را انجام دهند.

این فرآیند الکترونیکی است و نیازی به مراجعه حضوری داوطلبان نیست. از این رو افراد می‌توانند با مطالعه و بررسی آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان، از 5 خرداد ماه سال 1403 برای تکمیل فرم و ارسال درخواست آن وارد سامانه مای مدیو شوند.

آیین نامه آموزش و پرورش برای نقل و انتقالات فرهنگیان 1403

آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان هر سال از سوی آموزش و پرورش در سامانه my.medu.ir منتشر خواهد شد. محتویات این آیین نامه شامل شرایط و ضوابط نقل و انتقالات درون استانی و برون استانی، انتقالی موقت و یا دائم معلمان و کارکنان فرهنگیان است. به این ترتیب افرادی که به دنبال دریافت انتقالی فرهنگیان هستند، با مراجعه به این آیین نامه که سوی آموزش و پرورش تنظیم شده است، می‌توانند از بخش تعاریف، شرایط و ضوابط، نحوه ثبت درخواست و موارد دیگر مطلع شوند. در ادامه به بخش تعاریف و شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان خواهیم پرداخت:

 • تعاریف

تعاریفی که در آیین نامه آموزش و پرورش به منظور نقل و انتقالات فرهنگیان آمده؛ شامل انتقال دائم، انتقال موقت و انتقال اضطراری است. انتقال دائم به جابه‌جایی قطعی از یک شهر به شهر دیگر گفته می‌شود. انتقال موقت به معنی انتقالی در یک زمان مشخص به شهر یا استانی دیگر است. انتقالی اضطراری همانطور که از نام آن پیداست، به شرایط خاص و اضطراری مثل فوت همسر، بیماری لاعلاج و حوادث غیرقایل پیش‌بینی گفته می‌شود.

 • شرایط عمومی انتقال فرهنگیان

در بخش شرایط عمومی فرهنگیان به حداقل سابقه خدمت داوطلب که باید 2 تا 4 سال باشد، اشاره شده است. همچنین افرادی که دنبال ارسال درخواست انتقالی هستند باید عدم تعهد خدمت در منطقه مرزی و یا محروم باشند. در ضمن شرایط جسمی و روحی فردی که در پی دریافت انتقالی باشد در آیین نامه آموزش و پرورش به منظور نقل و انتقالات فرهنگیان، ذکر شده است.

 • شرایط اختصاصی انتقال فرهنگیان

در شرایط اختصاصی آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان، نوع انتقال دائم، موقت و اضطراری ذکر شده است. همچنین درباره وضعیت تاهل، داشتن فرزند، رشته تحصیلی، جنسیت، مقطع تحصیلی و موارد دیگر پرداخته شده تا افراد با بررسی آن بتوانند با آگاهی وارد سامانه مای مدیو شوند. یکی از شرایط اختصاصی مهم دیگر که در آیین نامه آموزش و پرورش گفته شده است، شامل جانباز یا فرزند جانباز بودن می‌شود که دارای شرایطی خاص و منحصربه‌فرد است.

آیین نامه آموزش و پرورش برای انتقالی فرهنگیان
دانلود آیین نامه انتقالی درون استانی فرهنگیان
دانلود آیین نامه انتقالی برون استانی فرهنگیان
دانلود آیین نامه انتقالی اضطراری فرهنگیان

آیین نامه آموزش و پرورش برای نقل و انتقالات فرهنگیان

زمان نقل و انتقالات فرهنگیان 1403-1404

داوطلبان دریافت انتقالی برون استانی و یا درون استانی باید در زمان مقرر به وب سایت نقل و انتقالات فرهنگیان مراجعه کنند و درخواست خود را به ثبت برسانند. نقل و انتقالات فرهنگیان به دو صورت برون استانی و درون استانی است که هرکدام به دو شاخه موقت و دائم تقسیم می‌شود.

همچنین طبیعی است که هیچگونه درخواست انتقالی در خارج از این محدوده زمانی مورد بررسی قرار نگیرد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای ثبت درخواست خود تکمیل فرم و ارسال آن را به روزهای انتهایی، موکول نکنید. تاریخ نقل و انتقالات فرهنگیان برون استانی و درون استانی، هر سال به صورت جداگانه اعلام می‌شود.

برای ویرایش ثبت‌نام مسکن فرهنگیان روی لینک کلیک کنید.

زمان نقل و انتقال درون استانی فرهنگیان

فرهنگیان برای نقل و انتقال داخل استان می‌توانند وارد سامانه پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش شوند و برای ثبت درخواست انتقالی، مراحل لازم را انجام دهند. زمان نقل و انتقال درونی فرهنگیان در سال 1403 از 5 تا 15 خرداد ماه است. معمولا تاریخ نقل انتقالات، هرسال اعلام می‌شود.

در حال حاضر آموزش و پرورش برای اینکه فرهنگیان بتوانند در زمان مقرر برای نقل و انتقال درون استانی فرهنگیان اقدام کنند، جدول زمان‌بندی آماده‌ کرده‌ است. به این ترتیب در ادامه این بخش، جدول زمان‌بندی را برای اطلاع از تاریخ ثبت درخواست انتقالی آورده‌ایم:

زمان ثبت درخواست انتقالی درون استانی مجری نوع فعالیت
5 خرداد الی 15 خرداد ماه 1403 داوطلبان ثبت نام در سامانه و ارائه مدارک
5خرداد الی 15 خرداد ماه 1403 آموزش و پرورش-مبدا لیست مشمولین بیمار به درمانگاه فرهنگیان
17 خرداد الی 2 مرداد ماه 1403 آموزش و پرورش-مبدا بررسی فرم‌های درخواست انتقالی و امتیازبندی
4 الی 10 مرداد ماه 1403 اداره کل آموزش و پرورش بررسی درخواست انتقالی با تراز نیروی انسانی
اعلام نشده اداره کل آموزش و پرورش اعلام نتایج
اعلام نشده اداره آموزش و پرورش بررسی اعتراض‌ها

زمان نقل و انتقال برون استانی فرهنگیان

فرهنگیان برای نقل و انتقال برون استانی باید همانند نقل و انتقالات درون استانی، به سامانه پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش که همان مای مدیو است، وارد شوند. زمان نقل و انتقال برون استانی فرهنگیان از 5 خرداد ماه سال 1403 است. از این رو متقاضیان باید برای ثبت نام و ارسال درخواست تمامی مدارک خود را وارد کنند.

در ادامه به جدول زمان‌بندی که آموزش و پرورش برای نقل و انتقال برون استانی فرهنگیان منتشر کرده است را آورده‌ایم:

زمان ثبت درخواست انتقالی برون استانی مجری نوع فعالیت
از 5 خرداد الی 5 تیر ماه 1403 داوطلبان ثبت نام در سامانه و ارائه مدارک
از 6 الی 15 تیر ماه 1403 آموزش و پرورش-مبدا بررسی فرم‌های درخواست انتقالی و امتیازبندی
از 16 الی 25 تیر ماه 1403 آموزش و پرورش-مبدا بررسی درخواست انتقالی و اعلام نتایج در HRM
از 26 تیر الی 5 مرداد ماه 1403 اداره کل آموزش و پرورش استان-مقصد بررسی درخواست انتقالی و اعلام نتایج در HRM
از 16 الی 20 مرداد ماه 1403 اداره کل آموزش و پرورش استان-مقصد انصراف از انتقال

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته

زمان نقل و انتقال اضطراری فرهنگیان

نقل و انتقال اضطراری فرهنگیان به این معنا است که با درخواست دائم و یا موقت متقاضی موافقت نشده است؛ اما از طرفی فرد به دلیل داشتن شرایط خاص و اضطراری، باید انتقالی بگیرید. آموزش و پرورش شرایطی را فراهم آورده تا داوطلبان از 12 الی 22 شهریور ماه 1403 برای ثبت درخواست در سامانه مای مدیو اقدام نمایند.

انواع نقل و انتقالات فرهنگیان در سال 1403-1404

یکی از امکاناتی که وزارت آموزش و پرورش برای کارکنان خود در نظر گرفته، امکان ثبت درخواست نقل و انتقالات فرهنگیان است. این خدمات در گذشته تنها از طریق مراجعه حضوری به اداره آموزش و پرورش استان‌ها قابل انجام بود؛ اما با راه‌اندازی سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان به آدرس my.medu.ir، امکان ثبت درخواست نقل و انتقالی درون استان و برون استانی به صورت تمام الکترونیک و بدون نیاز به حضور فیزیکی متقاضیان، امکان‌پذیر شده است.

داوطلبان می‌توانند درخواست خود را مبنی بر دریافت انتقال موقت و دائم درون استانی و برون استانی ثبت کنند. البته این خدمات تنها به افراد واجد شرایط ارائه می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید با مطالعه شیوه‌نامه نقل و انتقالات فرهنگیان، از دارا بودن صلاحیت‌های لازم اطمینان حاصل کنید. در ادامه شرایط ثبت نقل و انتقالات فرهنگیان ذکر شده است.

شرایط نقل و انتقالات فرهنگیان 1403-1404

امکان دریافت انتقالی برای همه کارکنان فرهنگیان و معلمان فراهم نشده است. از این رو تنها درخواست متقاضیان واجد شرایط درون استانی، برون استانی و اضطراری بررسی می‌شود. اما شرایط نقل و انتقالات فرهنگیان چیست؟

به طور کلی دو نوع انتقال موقت و دائم درون استانی و برون استانی وجود دارد که شرایط دریافت هر یک از این نوع انتقالات متفاوت است.

حداقل سنوات خدمت تجربی مجاز در آموزش و پرورش
نوع انتقال درون استانی برون استانی
موقت 10 سال 10 سال
دائم 10 سال 15 سال

شرایط نقل و انتقال درون استانی

شرایط نقل و انتقالی درون استانی هر سال توسط وزارت آموزش در سامانه پنجره خدمات الکترونیک my.medu.ir، منتشر می‌شود. متقاضیانی که می‌خواهند به صورت دائم درون استان انتقالی بگیرند، باید وارد سایت مورد نظر شوند و شرایط اعلام شده در این سامانه اینترنتی را مطالعه نمایند.

در صورت داشتن این شرایط می‌توانند برای نقل و انتقالات درون استانی درخواست خود را ثبت کنند. گفتنی است داوطلبان برای اینکه بتوانند انتقالی بگیرند باید حداقل 4 سال سنوات تجربی به اضافه نداشتن تعهد به خدمت در منطقه داشته باشند. البته آماده کردن مدارک لازم برای ثبت درخواست انتقالی نباید فراموش شود.

شرایط نقل و انتقالات فرهنگیان

شرایط نقل و انتقال موقت برون استانی

افرادی که می‌خواهند درخواست انتقال موقت برون استانی فرهنگیان را در سامانه ثبت کنند، باید حداقل 1 سال سنوات خدمت تجربی داشته باشند و یا اگر یک زوج بخواهند به صورت موقت انتقال برون استانی بگیرند، بایستی 1 سال سابقه خدمت تجربی داشته باشند.

شرایط انتقال موقت برون استانی
ارائه تاییدیه از مراجعه دارای صلاحیت توسط همسر جانباز داوطلب به محل اشتغال/ سکونت جانباز (با استناد بر ماده ۱۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات و جانبازان)
داوطلبانی که متاهل هستند و درخواست انتقال به محل خدمت همسرشان را دارند، ملزم به داشتن حداقل 2 سال سنوات تجربی هستند.
متقاضیان باید دارای 2 سال سابقه خدمت آموزشی تمام وقت در آموزش و پرورش باشند.

شرایط انتقال دائم برون استانی

متقاضیانی که می‌خواهند برای انتقال دائم برون استانی فرهنگیان، مدارک خود را در سامانه مای مدیو بارگذاری کنند، لازم است شرایط زیر را دارا باشند:

شرایط و ضوابط انتقال دائم برون استانی
داوطلبان این نوع انتقال نباید هیچگونه تعهد خدمتی به منطقه مبدا داشته باشند
متقاضی باید حتما 4 سال سنوات سابقه خدمت تجربی به منطقه داشته باشد
سنوات متقاضیانی که به صورت موقت منتقل شده‌اند به عنوان سنوات تجربی در نظر گرفته نمی‌شود
سوابق نهضت سواد آموزی، تربیت دبیر و ماموریت به سایر دستگاه‌ها جز سوابق به حساب نخواهد آمد
داوطلبان این نوع انتقال نباید هیچگونه تعهد خدمتی به منطقه مبدا داشته باشند

شرایط انتقال نیروی قراردادی

شرایطی که آموزش و پرورش برای انتقال نیروهای قراردادی خود در نظر گرفته، شامل موارد زیر است:

شرایط انتقالی نیروهای قراردادی
موافقت و تایید ادارات کل مبدا و قصد
دارا بودن حداقل 5 سال سنوات تجربی
تامین اعتبار در اداره کل مقصد

شرایط تبدیل انتقال موقت به دائم

افراد با داشتن شرایط تبدیل انتقال موقت به دائم می‌توانند برای ثبت درخواست خود به سامانه مای مدیو مراجعه کنند. این شرایط عبارت است از:

شرایط انتقال موقت به دائم
افرادی که در منطقه محل فعالیت، تعهد خدمت دارند، مجاز به ثبت درخواست انتقال نیستند و با درخواست آن‌ها موافقت نخواهد شد.
افراد متقاضی تبدیل انتقال موقت به دائم باید در سال گذشته انتقالی موقت را دریافت کرده باشند.

قابل توجه است که مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریس، مأموریت به سایر دستگاه‌ها، نهضت سوادآموزی، تحصیل در مراکز تربیت معلم، خدمت نظام وظیفه، تربیت دبیر، قرارداد کار معین و… به عنوان سابقه خدمت برای نقل و انتقالات فرهنگیان در نظر گرفته نخواهد شد.

ملاک محاسبه سابقه خدمت آموزشی تمام وقت در وزارت آموزش و پرورش، سوابق مندرج در حکم کارگزینی یا قرارداد تا تاریخ 6 شهریور ماه 1401 است.

بنر کال تو اکشن

انتقال اضطراری درون و برون استانی

آشنایی با شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. وزارت آموزش و پرورش در جهت حفظ انسجام و کیان خانواده، موارد استثنائی را برای نقل و انتقالات برخی فرهنگیان در نظر گرفته تا افراد با مطالعه آن بتوانند برای دریافت انتقال اضطراری و استثنایی آن را اقدامات لازم را انجام دهند. این شرایط خاص و منحصربه‌فرد شامل موارد زیر است:

◀ زوجین فرهنگی که محل خدمت آن‌‎ها دور از هم و در دو استان مختلف است، می‌توانند در صورت داشتن 5 سال سنوات تجربی، اقدام به درخواست انتقالی به محل فعالیت همسر بدهند.

◀ یکی دیگر از شرایط خاص پذیرش نقل و انتقالات فرهنگیان، بانوان فرهنگی استکه همسر آن‌ها در نهادهای دولتی سمت مدیریتی، فعالیت دارند و یا در ارگان‌های نظامی کشور در حال خدمت هستند. طبق امریه دستگاه مربوطه، بدون خواست شخص، به محدوده خارج از استان محل فعالیت خود منتقل خواهند شد.

◀ این بانوان با داشتن حداقل 5 سال سنوات تجربی می‌توانند درخواست خود برای انتقال به استان محل خدمت همسر را به ثبت برسانند.

◀ چنانچه همسر معلمی جانباز باشد و محل اشتغال وی در همان سال به صورت دائم تغییر کند، با ارائه تاییدیه از مراجع ذی صلاح (با استناد بر ماده ۱۷ آیین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان) با درخواست انتقالی ایشان موافقت خواهد شد. همچنین مطابق با آیین نامه آموزش و پرورش، شرط داشتن سابقه برای این افراد به صورت اجباری تعیین نشده است.

نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات فرهنگیان 1403-1404

درخواست نقل و انتقالات فرهنگیان در سامانه پروفایل کارکنان به صورت تمام الکترونیک و بدون نیاز به حضور فیزیکی متقاضیان قابل انجام است. از این رو برای ثبت درخواست انتقالی خود باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

◀ برای ورود به این سامانه و ثبت درخواست، ابتدا آدرس my.medu.ir نقل و انتقالات فرهنگیان را در نوار جستجوی مرورگر خود جستجو کنید.

جستجو سامانه مای مدیو

◀ پس از ورود به صفحه اصلی این وب سایت، کد پرسنلی و کد امنیتی تصویر را وارد کنید و بر روی عبارت مرحله بعد کلیک کنید.

ورود به سامانه درخواست نقل و انتقالات فرهنگیان

◀ در این مرحله اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و سپس فرم امتیازبندی را نیز بررسی و تکمیل نمایید. در این مرحله باید نسبت به بارگذاری مدارک و مستندات نیز اقدام کنید.

◀ در تکمیل فرم‌های مربوطه دقت لازم و کافی را به کار ببرید و فراموش نکنید که می‌توانید حداقل 1 استان و حداکثر  5 استان را “به ترتیب اولویت” برای ثبت درخواست نقل و انتقال به ثبت برسانید.

نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات فرهنگیان

نوع امتیازبندی نقل و انتقالات فرهنگیان 1403 – 1403

فرهنگیانی که می‌خواهند براساس شرایط بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان 1403 نقل و انتقال موقت یا دائم بگیرند، درخواست آن‌ها باید ابتدا مورد پذیرش آموزش و پرورش قرار گیرد. این کار تنها با بررسی امتیازات و سوابق افراد، قابل انجام است. در ادامه جدول امتیازبندی نقل و انتقالات فرهنگیان 1403-1404 ارائه شده است.

فرم امتیازبندی نقل و انتقالات برون استانی فرهنگیان
قوانین مربوط به امتیازدهی میزان امتیاز
الف) سنوات خدمات آموزشی و اداری به ازاء هر سال 4 امتیاز – هر ماه 2 امتیاز – هر هفته 5/0 امتیاز
ب) سنوات تجربی مازاد بر 20 سال به ازاء هر ماه 0/5 امتیاز علاوه بر بند الف
به ازاء هر سال تحصیلی خدمت در روستا 2 امتیاز
فرهنگیانی که همسران آن‌ها به عنوا نیروهای نظامی و انتظامی شاغل هستند و طبق امریه دستگاه مربوطه (بدون درخواست خود) منتقل شده‌اند. 100 امتیاز
فارغ‌التحصیلان خانم (مجرد) دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به دلیل اشتغال والدین از سهمیه استخدامی استان استفاده کرده و در حال حاضر والدین به استان دیگری انتقال یافته‌اند. 100 امتیاز
فرهنگیانی که خود، همسر یا فرزند وی بیماری حاد و صعب الغلاج داشته باشند. 150 امتیاز
داشتن آخرین مدرک تحصیلی مطابق با آخرین حکم کارگزینی کمتر از دیپلم 3 امتیاز – دیپلم 5 امتیاز – فوق دیپلم 10 امتیاز – لیسانس 15 امتیاز – فوق لیسانس و دکترای حرفه ای 20 امتیاز – دکترای تخصصی 25 امتیاز
الف) فرزند شهید جاویدالاثر و برادر یا خواهر شهید به ترتیب 100 امتیاز و 20 امتیاز
ب) امتیاز جانبازی 10 امتیاز و به ازای هر درصد جانبازی بالاتر از 5 درصد 2 امتیاز اضافه می شود.
ج) آزادگان برای هر ماه اسارت 10 امتیاز
د) همسر و فرزند آزاده و جانباز همسر و فرزند ازاده و جانباز 25 درصد به بالا 12 امتیاز – همسر آزاده ای که قبل از اسارت ازدواج نموده 40 امتیاز
و) به ازاء هر ماه خدمت داوطلبانه در جبهه جنگ‌های تحمیلی بعد از استخدام 2 امتیاز – قبل از استخدام 1 امتیاز
ه) بانوان فرهنگی به ازای هر ماه خدمت همسرانشان در جبهه‌های جنگ بعد از ازدواج 1 امتیاز
الف) تأهل 15 امتیاز
ب) هر فرزند تحت تکلف 5 امتیاز
ج) افرادی که در سال تحصیلی جاری 1401 – 14002 ازدواج نموده یا صاحب فرزند شده‌اند به ترتیب 15 و 5 امتیاز مازاد بر بندهای الف و ب
د) خانم‌های مجرد که از خانواده دوره هستند 60 امتیاز
ه) زنان سرپرست خانواده با داشتن گواهی حضانت فرزند 24 امتیاز
و) تکفل پدر یا مادر طبق گواهی دادگاه، به ازای هر یک از والدین تحت تکفل 6 امتیاز
ز) همکاران دارا یفرزند معلول جسمی ،حرکتی و ذهنی 24 امتیاز
ک) فرهنگیان دارای معلولیت با ارائه گواهی از سازمان بهزیستی یا کارت معلولیت خفیف 5 امتیاز – متوسط 10 امتیاز – شدید 15 امتیاز – خیلی شدید 20 امتیاز
الف) زوجین فرهنگی شاغل در یک منطقه 24 امتیاز (هر یک از زوجین علاوه بر امتیاز تاهل)
ب) داوطلبان انتقال به محل اشتغال یا سکونت همسر با ارائه مدرک معتبر 36 امتیاز
ج) داوطلبان انتقال به محل خدمت همسر نظامی «غیر از بند ب» با ارائه مدرک معتبر 24 امتیاز
الف) حافظ حداقل 5 جز قرآن کریم به ازا هر جز 5 امتیاز
ب) هنرمندان درجه یک و افرادی که دارای مقام قرآنی در سطوح ملی و بین المللی و قهرمانان ورزشی ملی هستند 24 امتیاز
ج) معلمان نمونه در طول خدمت کشوری 24 امتیاز – استانی 12 امتیاز – منطقه ای 6 امتیاز
به ازاء هر مورد تشویق و تقدیر توسط مسئولان آموزش وپرورش وزیر 4 امتیاز – معاون وزیر 3 امتیاز – مدیر کل و معاون مدیر کل 2 امتیاز – رئیس اداره یا معاون اداره اموزش و پرورش 1 امتیاز
میانگین نمره ارزیابی سالانه:
الف) میانگین نمره از 80 تا 85 درصد 5 امتیاز
ب) میانگین نمره از 86 تا 90 درصد 10 امتیاز
ج) میانگین نمره از 91 تا 95 درصد 15 امتیاز
د) میانگین نمره بالاتر از 95 درصد 20 امتیاز
گذراندن دوره آموزشی تخصصی ضمن خدمت در سال تحصیلی جاری به ازای هر ساعت 0/25 امتیاز

 

کال تو اکشن تماس

نکات نقل و انتقالات فرهنگیان 1403-1404

⏪ توجه داشته باشید، انتقال دائم به کلانشهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع اعلام شده است و تنها درخواست متقاضیان انتقال موقت به این استان‌ها بررسی خواهد شد. برخورداری از تسهیلات خروج از کلانشهرها نیز مشروط به ارائه درخواست کتبی جداگانه است.

⏪ باتوجه به شرایط بخشنامه نقل و انتقالات فرهنگیان 1403 و فرآیند چند مرحله‌ای بررسی و پردازش آن، امکان تغییر مقصد پس از تایید انتقال، میسر نخواهد بود.

⏪ متقاضیان دریافت انتقالی فرهنگیان باید پیش از ثبت درخواست خود در سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان تمام جوانب امر را بررسی کنند و سپس اقدامات لازم را انجام دهند؛ چرا که پذیرش انصراف از انتقال پس از اعلام نتایج مجاز نیست.

⏪ البته لازم به ذکر است در برخی شرایط خاص و تنها با موافقت ادارات کل استان‌های مبدا و مقصد، امکان انصراف از انتقالی وجود دارد؛ اما در این صورت فرد متقاضی تا دو سال حق شرکت در فرآیند نقل و انتقالات فرهنگیان را نخواهد داشت.

برای اطلاع از امتیاز بندی نقل و انتقالات فرهنگیان وارد لینک شوید.

دریافت مشاوره نقل و انتقالات فرهنگیان در سال تحصیلی 1403-1404

نقل و انتقال فرهنگیان در کلانشهرهای اهواز اصفهان، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع اعلام شده است. از این رو صرفا درخواست‌ها جهت ماموریت یا انتقالی موقت ارزیابی می‌شود؛ بنابراین در زمان ثبت نام در my.medu.ir نقل و انتقالات فرهنگیان باید اولویت‌های خود را درنظر بگیرید.

ادارات آموزش و پرورش مقصد باید تا پیش از تمام شدن دوره انتقال موقت متقاضیان، برای صدور حکم پایان ماموریت اقدام کنند تا در صورت تمدید نشدن انتقالی، ابلاغ تدریس برای معلمان صادر نشود.

انتقال نیروهای آموزشی به واحدهای اداری به صورت دائم است؛ بنابراین انتصاب متعهدین خدمت امکان پذیر نیست. انتصاب در پست‌های اداری فقط با تغییر رشته شغلی قابل انجام است. از این رو در مکاتبات ارسالی به ستاد آموزش و پرورش، باید فرم‌های موافقت با تغییر رشته و انتصاب فرهنگیان، به همراه نامه ارسال شود.

دریافت مشاوره نقل و انتقالات فرهنگیان

اخبار پیرامون نقل و انتقالات فرهنگیان 1403-1404

⏪ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در گفتگویی اعلام کرد: فرهنگیانی که دارای بیش از 3 سال انتقال موقت به شهرستان‌های استان تهران هستند، با درخواست انتقال دائم آن‌ها موافقت خواهد شد. همچنین نقل و انتقالات فرهنگیان به کلانشهرها از جمله تهران ممنوع است و متقاضیان تنها می‌توانند درخواست خود برای انتقال به شهرستان‌های این استان ثبت کنند.

خلاصه مقاله نقل و انتقالات فرهنگیان

وزارت آموزش و پرورش نیز به عنوان یکی از بزرگترین ارگان‌های کشور در راستای افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و رضایت شغلی کارکنان این نهاد، امکان ثبت درخواست نقل و انتقالات فرهنگیان را فراهم نموده است. داوطلبان برای انجام فرآیند ثبت درخواست انتقالی در موعد مقرر باید وارد سایت my.medu.ir نقل و انتقالات فرهنگیان شوند.

به این ترتیب فرهنگیان محترم می‌توانند آیین نامه نقل و انتقالات را با دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهند و در صورتی که واجد شرایط بودند، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. در این مطلب نیز به طور مفصل شرایط دریافت انواع انتقالات برون استانی و درون استانی شرح داده شده است.

برای دانلود PDF مقاله آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان روی لینک کلیک کنید.

3.8/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای شرایط خاص نقل و انتقال فرهنگیان

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نقل و انتقالات فرهنگیان در چه سامانه‌ای انجام میشود؟

ثبت درخواست نقل و انتقال در بازه زمانی مقرر، در سامانه پروفایل کارکنان مای مدیو امکان‌پذیر است.

مهلت ثبت درخواست نقل و انتقالات فرهنگیان درون استانی په تاریخی است؟

متقاضیان می‌توانند از 5  الی 15 خرداد ماه 1403 نسبت به انجام فرآیند نقل و انتقالات اقدام کنند.

شرایط دریافت انتقالی برون استانی چیست؟

یکی از شرایط انتقالی برون استانی این است که داوطلبان این نوع انتقال نباید هیچگونه تعهد خدمتی به منطقه مبدا داشته باشند.

نظرات

105 دیدگاه دربارهٔ «آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان 1403 + زمان و شرایط»

 1. Avatar photo لیلی گفت:

  سلام درخواست انتقال موقت از تهران به شهرستان دادم الان درجواب نوشته تاییدمستندات ودرانتظار پردازش یعنی چی ؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   مدارک مربوط به درخواست شما در حال بررسی است.شما باید تمامی موارد عنوان شده در آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان را داشته باشید.
   مشاور مربوطه در این زمینه جناب آقای محمدی داخلی 101 از ساعت 17الی 23 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما هستند.

 2. Avatar photo س گفت:

  سلام آیا بعد از تایید نهایی در سامانه نقل و انتقالات میتوانیم اطلاعاتی را ویرایش یا اضافه کنیم؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   معمولا ویرایش در بازه ی زمانی اعلام شده از سوی مرکز امکان پذیر است.در آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان شرایط مختلفی عنوان شده است.
   مشاور مربوطه در این زمینه جناب آقای محمدی داخلی 101 از ساعت 17 الی 23 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما می باشد.

 3. Avatar photo Mostafa گفت:

  سلام
  من سال گذشته انتقال موقت درون استانی بودم و امتیاز تبعیت از همسر فرهنگی هم دارم امسال گفتند که باز باید درخواست‌ بدم و باز مدارک‌ بارگذاری کنم.به نظرتون امکان داره با انتقالی من موافقت نکنند؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمالش خیلی کم میباشد

 4. Avatar photo عظیمی گفت:

  باسلام
  بنده 3 ساله به یک شهر دیگه انتقال موقت گرفتم امسال برای چهارمین سال میتونم انتقال موقت بزنم یا خیر
  با سپاس

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام خیر

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان

  سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان + زمان و بخشنامه 1403

  سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان جهت استفاده دانشجویان فعال شده است. تمامی دانشجویانی که تمایل به ثبت درخواست مهمانی یا انتقالی دارند، می‌توانند از سامانه جامع گلستان به آدرس education.cfu.ac.ir استفاده کنند. این سامانه جایگزین سامانه enteghalat.com شده که...
 • شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان

  انتقالی استثنا فرهنگیان 1403 + شرایط خانم ها، ایثارگران و ماده 28

  شرایط انتقالی فرهنگیان با هدف برای تحکیم بنیان خانواده و افزایش بهره وری کارمندان و … توسط آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است که هر ساله در زمان مقرر افراد می توانند با توجه به شرایط اعلام شده...
 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 + رشته ها

  شرایط ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 اعلام شد. پذیرش و ثبت نام دانشجویان در دانشگاه‌های تربیت معلم کشور صرفاً از طریق شرکت در آزمون سراسری امکان‌پذیر بوده و فرآیند انتخاب رشته در این دانشگاه‌ها همزمان با کنکور صورت...
تماس با مشاور