تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
حذف و اضافه در آموزشیار + زمان بندی و آموزش تصویری ایران تحصیل

حذف و اضافه در آموزشیار

حذف و اضافه در آموزشیار + زمان بندی و آموزش تصویری ایران تحصیل
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تمامی دانشجویانی که در دانشگاه آزاد درس می خوانند، پس از انتخاب واحد خود می توانند در زمان تعیین شده نسبت به ویرایش واحد های تحصیلی خود اقدام نمایند. در واقع، دانشجویان می توانند در زمان مشخص شده از سمت دانشگاه خود، واحد های درسی هر نیمسال تحصیلی خود را حذف و یا اضافه نمایند. فرایند حذف و اضافه در آموزشیار باید حتما در زمان تعیین شده و طبق مراحلی با دقت انجام شود. در غیر این صورت، افراد نمی توانند واحدهای درسی خود را حذف و یا اضافه نمایند.

اگر شما هم جز این دانشجویان هستید، برای آشنایی با نحوه حذف و اضافه در آموزشیار، زمان آن و…. آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آنچه که باید در رابطه با این موضوع بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

حذف و اضافه در آموزشیار

 

 

در بعضی از موارد دانشجویان ممکن است بنا به دلایل مختلفی نتوانند در زمان تعیین شده وارد سامانه آموزشیار شوند. در این صورت، آن ها نمی توانند واحدهای درسی خود را حذف و یا اضافه نمایند. علاوه بر این، ممکن است در هنگام انتخاب واحد برخی از دروس ظرفیت‌هایشان به اتمام رسیده باشد و دانشجویان نتواند درس مورد نظر خود را اخذ کنند. همچنین، ممکن است زمان بعضی از دروس، بعد از انتخاب واحد تغییر کرده و حضور در کلاس‌های درسی برای دانشجویان مقدور نباشد. به ‌همین دلیل این دسته از دانشجویان قادر هستند در زمان ارائه حذف و اضافه انتخاب ‌های ویرایشی خود را انجام دهند. به‌ همین‌ علت، ممکن است این سوال برایشان پیش ‌بیاید که نحوه حذف و اضافه در آموزشیار چگونه است؟

ابتدا دانشجویان دانشگاه آزاد برای انجام انتخاب واحد در سامانه آموزشیار باید از زمان تعیین‌ شده برای حذف و اضافه انتخاب واحد اطلاع پیدا کرده و تا آن زمان صبر کنند. زمان ‌بندی انتخاب واحد و حذف و اضافه معمولاً در هر نیمسال از طرف سامانه آموزشیار  دانشگاه آزاد مشخص شده و به تمامی دانشجویان اطلاع‌ رسانی خواهد شد. معمولاً مدت حذف و اضافه بین ۱ تا ۲ هفته بعد از اتمام زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد از برگزاری اولین جلسه کلاس‌ها نیز در زمان حذف و اضافه صورت می‌گیرد. زمان حذف و اضافه دانشگاه آزاد در نیمسال دوم تحصیلی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ توسط دانشگاه آزاد اعلام‌شده است که در عکس زیر می توانید آن را ببیند. 

 

 

زمان حذف و اضافه در آموزشیار برای دانشگاه آزاد

زمان حذف و اضافه در آموزشیار برای دانشگاه آزاد

 

 

نحوه حذف و اضافه در آموزشیار برای دانشگاه آزاد

همان طور که بیان شد، دانشجویان پس از اعلام زمان مشخص شده می توانند برای حذف و اضافه واحدهای درسی خود اقدام نمایند. برای انجام این فرایند باید مراحلی را با دقت و به درستی انجام دهند که در ادامه آن ها را به طور مفصل بیان خواهیم کرد.

راهنمای تصویری و گام به گام نحوه حذف و اضافه در آموزشیار 

  • در مرحله اول دانشجویان باید شهریه خود را به طور کامل تصفیه نمایند. پس از پرداخت کامل شهریه، باید وارد سامانه شده و از منوی سمت راست، گزینه « ثبت نام دروس دانشجویی » را انتخاب نمایند.

 

راهنمای تصویری و گام به گام نحوه حذف و اضافه در آموزشیار 

 

  • در این مرحله، دانشجویان باید پس از انتخاب گزینه مذکور، به دنبال گزینه « حذف و اضافه » گشته و بر روی آن کلیک نمایند. 

 

راهنمای گام به گام نحوه حذف و اضافه در سامانه آموزشیار 

  • پس از انتخاب گزینه حذف و اضافه، یک صفحه مقابل دانشجویان باز می شود که باید در آن گزینه « ادامه » را انتخاب نمایند. 

 

نحوه حذف و اضافه در آموزشیار

 

 

در این مرحله، دانشجویان باید طبق تصویر زیر یکی از دو گزینه « انتخاب کلاس درس از دانشکده دانشجو » « انتخاب درس از دروس رشته دانشجو » را به درستی انتخاب نمایند. 

 

حذف و اضافه در آموزشیار

در مرحله آخر، دانشجویان باید کد درس و یا کد ارائه را به درستی درج نمایند. سپس، تمامی دروس را مشاهده کرده و هر یک که زمان آن ها برایشان مناسب بود را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که نحوه حذف و اضافه سامانه آموزشیار به گونه ‌ای است که تمامی دانشجویان برای انتخاب واحد ابتدا باید کد درس و کد ارائه را آماده کرده و با توجه به ظرفیت کلاس‌ها برای انتخاب واحد سریعاً عمل کنند. زیرا با پر شدن کلاس ‌ها دیگر ظرفیت پذیرش نخواهند داشت. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که حذف و اضافه در دانشگاه آزاد دارای قوانین مخصوصی است. جهت اطلاع از آن قوانین می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

جهت اطلاع از قوانین حذف و اضافه دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

نکات مهم پیرامون نحوه حذف و اضافه در آموزشیار 

توجه داشته باشید که زمان حذف و اضافه انتخاب واحد دانشگاه آزاد بسیار محدود است و در این زمان امکان اتمام ظرفیت‌ها وجود دارد. در این مرحله دانشجویان باید علاوه ‌بر مراجعه به ‌موقع و اول وقت در سامانه آموزشیار، باید تمامی مراحل مربوط به فرایند حذف و اضافه را به‌ طور کامل و با سرعت بالایی انجام دهند.

لازم به ذکر است تا بدانید که سایت آموزشیار در هنگام حذف و اضافه انتخاب واحد ممکن است که دچار کندی یا اختلال شود. در این صورت، دانشجویان عزیز باید آرامش خود را حفظ کرده و سعی کنند از اینترنت پر سرعت برای وصل شدن به سایت استفاده نمایند. معمولاً کافی‌ نت‌ها بهترین گزینه برای حذف اضافه انتخاب واحد دانشگاه آزاد هستند؛ زیرا، با سرعت اینترنت بالایی که دارند می‌توانند بدون قطعی و با سرعت بیشتری، این فرایند را انجام دهند. 

گاهی ممکن است در ارائه کلاس‌ها یا زمان‌بندی امتحانات و زمان کلاس‌ها در هفته اختلالاتی وجود داشته باشد. بنابراین، تمامی دانشجویان باید قبل ‌از آن که فرایند انتخاب واحد را انجام دهند، حتما روز امتحان خود را با یکدیگر چک کرده تا هیچ گونه تداخل کلاسی یا تداخلی در امتحانات آن ها به وجود نیاید. در غیر این صورت، ممکن است که در طول ترم خود دانشگاه آن دروس را حذف نماید و یا دانشجویان مجبور به حذف اضطراری شوند. حذف اضطراری در دانشگاه آزاد نیز دارای قواعد و قوانینی می باشد که برای آشنایی با تمامی آن ها می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

 

 

برای آشنایی با قوانین حذف اضطراری در دانشگاه آزاد 1401 ، بر روی لینک مربوطه کلیک راست کنید. 

 

 

اخبار پیرامون حذف و اضافه در آموزشیار

 

برنامه زمان‌ بندی انتخاب واحد و حذف و اضافه دانشگاه آزاد در نیمسال دوم اعلام شد

بر اساس برنامه زمان‌بندی شده، انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم از طریق سامانه آموزشیار انجام می شود و از ۹ بهمن ماه الی ۲۱ بهمن ماه ادامه دارد.

 

آخرین مهلت حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد

دانشجویان می‌ توانند در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سایت آموزشیار نسبت به فرآیند حذف و اضافه اقدام کنند.

زمان حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد تمدید شد

به منظور رفاه حال دانشجویان در ایام کرونا، برنامه زمان بندی حذف و اضافه واحدهای درسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم که توسط سامانه آموزشیار انجام می‌شود، از امروز شنبه ۱۶ تا روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه تمدید شد.

 

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل با زمان و نحوه حذف و اضافه در آموزشیار آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما در هنگام انجام این فرایند از اینترنت پر سرعت استفاده نمایید. در غیر این صورت، ممکن است که با برخی از مشکلات رو به رو شوید. اگر در این زمینه به کمکی احتیاج دارید و یا سوالی دارید، می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. علاوه بر این، می توانید برای ما کامنت بگذارید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان حذف و اضافه دانشگاه آزاد در نیم سال تحصیلی 1401-1401 تا کی است؟

از 30 بهمن تا 5 اسفند ماه زمان حذف و اضافه دانشگاه آزاد می باشد.

چه دانشجویانی می توانند  در حذف و اضافه دانشگاه آزاد شرکت کنند؟

تمامی دانشجویان می توانند در دانشگاه آزاد در فرایند حذف و اضافه شرکت نمایند.

نحوه انجام حذف  اضافه در سامانه آموزشیار چگونه است؟

نحوه حذف و یا اضافه کردن دروس درسی در سامانه آموزشیار به طور مفصل در مقاله بیان شده است لطفا آن را مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور