تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
نتایج نهایی کارشناسی ارشد

نتایج نهایی کارشناسی ارشد 1400-1401

نتایج نهایی کارشناسی ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نموده و موفق به کسب رتبه قبولی شده شده اند، می توانند نسبت به دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد  اقدام نمایند. این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع نحوه مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد  ، زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد  و نحوه اعلام  نتایج اولیه آزمون ارشد  اختصاص داده ایم که مطالب مفیدی را به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

 

نتایج نهایی کارشناسی ارشد چه زمانی اعلام می شوند؟

نحوه مشاهده نتایج کنکور کارشناسی ارشد به چه صورتی است؟

زمان دقیق اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد از چه زمانی آغاز می گردد؟

اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد در چه سایتی اعلام میشه ؟

برای دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد و اطلاع از زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد  با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نتایج نهایی کارشناسی ارشد

 

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد چه تفاوتی با کارنامه اولیه کنکور خواهد داشت؟ کنکور کارشناسی ارشد همانند کنکور سراسری در دو مرحله نتایج آزمون ارشد سراسری را منتشر می نماید. در مرحله اول، کلیه داوطلبان حدودا یک ماه پس از آزمون کارنامه ای را دریافت می نمایند که به آن کارنامه اولیه گفته می شود و در این کارنامه وضعیت پذیرش داوطلبان نهایی نشده است.

پس از دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد شما نتیجه انتخاب رشته خود را دریافت می نمایید. سازمان سنجش بر اساس ظرفیت هر یک از رشته ها و تطبیق رتبه هر داوطلب با استفاده از رشته های درنظر گرفته شده، نسبت به پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلبان تصمیم گیری می نماید. بنابراین پس از دریافت نتایج، شما می توانید در دانشگاه و محل پذیرفته شده خود اقدام به ثبت نام اینترنتی و حضوری نمایید.

داوطلبان و متقاضیانی که در کنکور دانشگاه آزاد اسلامی شرکت نموده اند نیز، جهت دریافت نتایج ارشد دانشگاه آزاد  لازم است به سامانه دانشگاه آزاد مراجعه نماید. همچنین متقاضیان دانشگاه های سراسری نیز، برای دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد  پس از مراجعه به سامانه سنجش و آموزش کشور نتایج برای ین دسته از داوطلبان قابل دریافت خواهد بود. جهت انتخاب رشته نیز، داوطلبان لازم است به سامانه های مربوطه مراجعه نمایند زیرا دفترچه دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به صورت جداگانه منتشر می گردد.

 

 

 

نتایج نهایی کارشناسی ارشد  در نیمه اول یا دوم شهریور ماه در سامانه دانشگاه های مربوطه اعلام خواهد گردید.

 

 

 

 

 

نحوه مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد

 

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام کنکور ارشددانشگاه های سراسری نموده اند، می توانند در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد  می توانند با مراجعه به سازمان سنجش و آموزش کشور، نسبت به دریافت نتایج خود اقدام نمایند. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که هر یک از دانشگاه های سراسری، دانشگاه آزاد، دانشگاه های علمی کاربردی و … دفترچه خود را به صورت جداگانه منتشر می نمایند به همین دلیل نتایج هر یک از آنان در سامانه خود دانشگاه ها منتشر می گردد.

پس از ورود به سامانه مورد نظر، بر روی لینک کارشناسی ارشد کلیک کنید.

 

نحوه مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد

نحوه مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد

 

پس از کلیک بر روی این لینک ، شما به صفحه نتایج کنکور ارشد هدایت خواهید شد. بنابراین پس از ورود به سامانه مورد نظر ، بر روی سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال کلیک کنید. پس از آن همانند تصویر زیر، شما دو روش خواهید داشت که با استفاده از آن ،می توانید نسبت به نتایج نهایی کارشناسی ارشد اقدام نمایید.

 

 

نحوه مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد مرحله دو

نحوه مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد مرحله دو

 

همانطور که ملاحظه می نمایید ، برای دریافت نتایج ،شما در هر دو مورد ، نیازمند دارا بودن شماره پرونده خواهید بود. کد پیگیری ثبت نام همان شماره سریالی است که شما پس از اتمام ثبت نام دریافت خواهید نمود. شماره پرونده را نیز می توان با استفاده از کارنامه اولیه و همچنین اطلاعات ثبت نامی دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان کارشناسی ارشد کلیک کنید.

 

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد

 

همانطور که ذکر گردید زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد ، برای هر دانشگاه با توجه به زمان برگزاری کنکور ارشد متفاوت خواهد بود. دانشگاه های آزاد معمولا نتایج نهایی را دیرتر از دانشگاه های سراسری اعلام می نمایند. در سال های مختلف ، زمان دریافت نتایج برای داوطلبان متفاوت بوده است. دانشگاه های سراسری معمولا نیمه دوم شهریور ماه نتایج نهایی را اعلام می نمایند.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد برای دانشگاه های آزاد نیز متفاوت می باشد. دانشگاه آزاد معمولا حدودا چند روز دیرتر از اعلام نتایج نهایی دانشگاه های سراسری نتایج خود را انتشار می دهند. به عنوان مثال در برخی از سال ها این اعلام نتایج به 20 شهریور ماه به اوایل و یا اواخر شهریور ماه منتقل می گردد. بنابراین برای دریافت نتایج باید به اطلاعیه های دانشگاه آزاد اسلامی توجه نمایید.

بنابراین برای اطلاع دقیق از زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد  می توانید در کانال تلگرامی ما عضو شوید تا به محض اعلام زمان نتایج نهایی به سامانه مورد نظر مراجعه نموده و پس از وارد نمودن اطلاعات خود، به کارنامه نهایی دسترسی داشته باشید. با توجه به مهلت قرار گرفته برای ثبت نام حضوری  الکترونیکی دانشگاه های مختلف ، توصیه می نماییم برای دریافت نتایج حتما در زمان مقرر اقدام نمایید.

 

اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد

 

آنچه پس از اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد  برای داوطلبان پذیرفته شده لازم است صورت پذیرد، انجام ثبت نام مطابق با آیین نامه های اجرایی هر یک از دانشگاه ها می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که سایت های هر یک از دانشگاه ها ، زمان محدودی را برای ثبت نام پذیرفته شدگان قرار می دهند و به همین دلیل پس از اتمام زمان مورد نظر، نخواهند توانست در این سامانه اقدام به ثبت نام نمایند.

دسته دوم داوطلبان افرادی می باشند که پس از اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد  متوجه می شوند که در هیچ یک از کد رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند. این دسته از داوطلبان نیز ، هنوز هم امید قبولی خواهند داشت و می توانند در تکمیل ظرفیت ارشد سراسری شرکت نمایند و بار دیگر در انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود اقدام به انتخاب رشته نمایند.

کلیه داوطلبان عزیز می توانند برای دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. همچنین متقاضیان گرامی می توانند هر گونه سوال خود را در رابطه با اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد با مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد  به پاسخ صحیح دست یابند . مشاورین ما در تمامی رشته ها به شما برای دریافت پاسخ و حل مشکلاتتان کمک خواهند نمود.

 

 

آیا نتایج تمامی رشته ها در یک زمان اعلام خواهد گردید؟

رشته های مختلف به دو صورت داوطلبان را پذیرش خواهند نمود. رشته به صورت متمرکز و نیمه متمرکز داوطلبان را پذیرش خواهد نمود. بنابراین برای آن دسته از رشته های نیمه متمرکزی که داوطلبان را پذیرش می نمایند، در بهمن ماه این نتایج اعلام خواهد گردید. به همین دلیل اعلام نتایج تا حدود بسیار زیادی بستگی به نوع پذیرش در هر یک از رشته ها خواهد داشت. اما در رابطه با زمان اعلام نتایج این دو نوع باید بگوییم که هر دو نوع پذیرش در یک زمان نتایج خود را متتشر خواهند نمود.

 

آیا در صورت پذیرش نهایی باز هم می توان نسبت به ثبت نام تکمیل ظرفیت اقدام نمود؟

ثبت نام تکمیل ظرفیت برای کلیه داوطلبانی که مایل به تغییر رشته خود می باشند ، امکان پذیر خواهد بود. شرایطی برای این ثبت نام وجود خواهد داشت که با توجه به آن ، داوطلبان در صورت پذیرش خواهند توانست در این ثبت نام اقدام نمایند. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که در صورت پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش داوطلبان نهایی خواهد شد و امکان ادامه تحصیل در رشته فعلی را نخواهند داشت.

 

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت چه زمانی منتشر خواهد گردید؟

آیا امکان اعتراض نسبت به نتایج نهایی کارشناسی ارشد  وجود خواهد داشت؟

چه مدت پس از دریافت نتایج نهایی کارشناسی ارشد می توان برای ثبت نام در دانشگاه ها اقدام نمود؟

تعداد انتخاب های مجاز در مرحله تکمیل ظرفیت چه تعداد می باشد؟

 کارت ورود به جلسه کنکور ارشد چه زمانی انتشار می یابد ؟ 

 

برای دریافت پاسخ سوالات مطرح شده و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نتایج نهایی کارشناسی ارشد می توانید با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط :

اعلام نتایج کنکور ارشد

ثبت نام آزمون دکتری 

ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری

نتایج آزمون کارشناسی ارشد را در چه سایتی مشاهده کنیم؟

sanjesh.org سایت مورد نظر است.

چگونه در سایت sanjesh.org نتیجه را مشاهده کنیم؟

به طور کال با تصویر توضیح داده شده است.

تفاوت کارنامه اولیه و نهایی قبولی آزمون کارشناسی ارشد در چیست؟

در مقاله به طور کامل شرج داده شده است.

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور