ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

میزان حقوق سربازی سال 1401

حقوق سربازان سال 1401
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حقوق سربازی سال 1401 اعلام شد. اداره سرمایه نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، همواره مبلغ مشخصی را به عنوان حقوق سربازان مشخص و ماهانه به حساب این افراد واریز می نماید. طبق جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل، مبلغ اعلام شده از سوی این سازمان در سال جاری افزایش یافته است، که البته مانند همیشه حقوق سربازان متاهل نسبت به سربازان مجرد بیشتر می باشد. 

 

 

برای دریافت اطلاعاتو استعلام حقوق سربازان در سال آینده – مبناهای تعیین حقوق در شرایط مختلف با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

حقوق سربازی بر چه اساسی است؟

 

حقوق سربازی سال 1401 بر چه اساسی است؟

حقوق سربازی سال 1401 بر چه اساسی است؟

 

با وجود اینکه در مدت دوران سربازی، افراد مشغول به خدمت پولی برای غذا و مکان نمی پردازند، اما به هر حال هزینه های دیگری از جمله رفت و آمد و یا موارد خاص دیگری نیاز به حمایت مالی دارد. به همین دلیل، سازمان نظام وظیفه به منظور کاهش فشار هزینه های اقتصادی مبلغی را هر ماه به حساب سربازان گرامی واریز می نماید. بر اساس اعلام این سازمان، حقوق سربازی سال 1401 حدود 18- 20 درصد افزایش یافته است.

البته بسته به سطح تحصیلات، مجرد یا متاهل بودن، محل و نوع اداره یا سازمان خدمت، متفاوت است. نحوه محاسبه حقوق سربازان وظیفه بر اساس ضوابط ستاد مربوطه به این صورت است که بایستی حداقل 40 و حداکثر 60 درصد میزان حقوق کارکنان نیروهای مسلح می باشد. بنابراین متناسب با شرایط گفته شده، هر فرد می تواند از طریق جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل از این میزان آگاه گردد.

علاوه بر این، عواملی همچون سطح تحصیلات، حوزه خدمت، داشتن امریه، سرباز معلمی و درجه سرباز نیز در میزان حقوق سربازی تاثیرگذار است. برای برخی نیز سوال است که آیا نوع ارگان در مبلغ پرداختی حقوق تفاوت ایجاد می کند؟ باید بگوییم خیر. یعنی فرقی نمی کند که شما در ارتش خدمت کنید یا سپاه، به هر حال مبلغ حقوق مطابق با چیزی که ستاد نیروهای مسلح اعلام کرده است. 

 

 

برای اطلاع از شرایط نظام وظیفه دکتری وارد لینک مربوطه شوید

 

 

جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل

 

جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل

جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل

 

یکی از موارد بسیار بارز که تفاوت میان حقوق سربازی سال 1401 را باعث می شود، وضعیت تاهل سرباز است. دلیل این امر هم مشخص است. مسلما فردی که دارای همسر یا فرزند می باشد، نه تنها مخارج خود بلکه خانواده را نیز عهده دار است و از طرفی در دوران خدمت سربازی امکان اشتغال برای وی وجود ندارد. از این رو ستاد نیروهای مسلح برای اینکه فشار مالی کمتری به فرد وارد شود، حقوق افراد متاهل را حدود دو برابر سربازان مجرد تعیین کرده است.

همچنین تسهیلات دیگری همچون مرخصی بیشتر نیز برای این افراد در نظر گرفته شده است که در ماه به حدود 2 روز و نیم و در سال 30 می رسد. این تعداد روز با مرخصی پایورهای رسمی برابر است. البته تمامی موارد گفته شده در بالا اعم از مدرک تحصیلی، امریه و محل خدمت در مورد حقوق سربازان متاهل نیز تاثیر گذار است. در ادامه تاثیر هر کدام از این موارد را بررسی می کنیم. 

طبق اعلام ستاد نیروهای مسلح حقوق سربازی برای آن دسته از افرادی دارای اولاد می باشند، با کارمندان اولاد دار رسمی نیروهای مسلح برابر خواهد بود. همچنین از تیر سال 99 چند درصد به حقوق عائله مندی اضافه شد. منظور از عائله مندی، همسر و فرزندان سرباز می باشد. البته تعداد فرزندان نیز در میزان حقوق موثر است. چنانچه می خواهید از جدیدترین تغییرات خدمت سربازی و جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل اطلاعات کسب کنید، همکاران ما در همه روزهای هفته در خدمت شما عزیزان هستند.  

 

 

حقوق سربازی بر اساس تحصیلات

در نظام چیزی به نام ترتیب درجه سربازی بر اساس مدرک تحصیلی مشمولان نظام وظیفه وجود دارد. بدین معنا که هر چه فرد دارای مدرک تحصیلی بالاتری باشد، میزان حقوقی که دریافت می کند نیز بالاتر است. پایین ترین حقوق به سربازان دیپلم و زیر دیپلم مجرد مربوط می شود. حال با اینکه این قانون در مورد سربازان مجرد و متاهل یکی است، اما برای افراد متاهل حق عائله مندی نیز در نظر گرفته می شود.

بر این اساس افراد دارای کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب حقوق بالاتری دریافت می کنند. یکی دیگری باعث افزایش حقوق سربازان بر مبنای تحصیل می شود، امکان دریافت امریه برای دارندگان مدارک دانشگاهی است. البته صرف داشتن مدرک تحصیلی نمی توان امریه کرد، بلکه به یک سری شرایط دیگری نیاز است که اگر متقاضی از آن ها برخوردار نباشد، امریه به تعلق نمی گیرد.

 

 

برای دانلود آیین نامه مرخصی سربازان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

حقوق سربازی بر حسب امریه

در نظام وظیفه به مشمولان سربازی که دارای شرایط لازم باشند امریه داده می شود و این افراد می توانند دوران خدمت خود را به جای پادگان ها در ادارات و سازمان های اداری سپری کنند. تاثیر این موضوع در جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل نیز دیده می شود. لیست ارگان های امریه سربازی 1401 عبارتند از امریه وزارت علوم، وزارت ارتباطات، آتش نشانی، قرارگاه خاتم الانبیاء، امریه دانش بنیان،آموزش و پرورش، علوم پزشکی، سازمان صدا و سیما و چندین ارگان دیگر.

البته هر چند که تعیین میزان حقوق بر عهده ستاد نیروهای مسلح است، اما نهادهایی که سرباز را به عنوان امریه اخذ می کنند، مسئول پرداخت آن می باشند. اما در این میان یکی از پر طرفدارترین امریه ها، سرباز معلم است. البته شرایط سرباز معلم نیز ملاک های خاصی دارد که تایید آن بر عهده سازمان نظام وظیفه است. در زیر جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل امریه و سرباز معلم ذکر شده است. 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار در رابطه با خرید خدمت سربازی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

حقوق سربازی سال 1401 در موارد سرباز معلم و امریه

 

 

درجه ضریب حقوق مبلغ حقوق ماهیانه با ضریب 20% مبلغ حقوق ماهیانه با ضریب 70% مبلغ حقوق ماهیانه با ضریب 100%
سرباز / ناوی 60 % 149 هزار و 400 تومان 521 هزار و 640 تومان 745 هزار و 200 تومان
سرباز دوم / ناوی دوم 61 % 151 هزار و 524 تومان 530 هزار و 334 تومان 757 هزار و 620 تومان
سرجوخه / رزم یار / سرناوی 63 % 156 هزار و 492 تومان 547 هزار و 722 تومان 782 هزار و 460 تومان
گروهان سوم / رزم یار سوم / مهناوی سوم 65 % 161 هزار و 460 تومان 565 هزار و 110 تومان 807 هزار و 300 تومان
گروهان دوم / رزم آور دوم / مهناوی دوم 67 % 166 هزار و 428 تومان 582 هزار و 498 تومان 832 هزار و 140 تومان
گروهان یکم / رزم آور یکم / مهناوی یکم 69 % 171 هزار و 396 تومان 599 هزار و 886 تومان 856 هزار و 960 تومان
استوار دوم / رزم دار دوم / ناو استوار دوم 71 % 176 هزار و 364 تومان 617 هزار و 274 تومان 881 هزار و 820 تومان
استوار یکم / رزم دار یکم 73 % 181 هزار و 332 تومان 634 هزار و 662 تومان 906 هزار و 660 تومان
استوار سوم / ناویان سوم 76 % 188 هزار و 784 تومان 660 هزار و 744 تومان 943 هزار و 920 تومان
استوار دوم / ناویان دوم 79 % 196 هزار و 236 تومان 686 هزار و 826 تومان 981 هزار و 180 تومان
ستوان یکم / ناویان یکم 82 % 203 هزار و 688 تومان 712 هزار و 908 تومان 101 هزار و 440 تومان
ستوان یکم پزشک / ناویان یکم پزشک 90 % 223 هزار و 560 تومان 782 هزار و 460 تومان 111 هزار و 780 تومان

 

 

حقوق سربازی در مناطق مختلف

 

 

 

حقوق سربازی سال 1401 در مناطق مختلف

حقوق سربازی سال 1401 در مناطق مختلف

 

از آنجا که سربازان به مناطق مختلفی در کشور اعزام می شوند، احتمال دارد که برخی در شرایط سخت تری نسبت به سایرین خدمت خود را به پایان برسانند. در این بین مناطق خدمت به چند دسته: منطقه عادی، منطقه بد آب و هوا، منطقه محروم و منطقه عملیاتی تقسیم بندی می شوند. سربازانی که در هر کدام از این قسمت ها دوره سربازی را بگذرانند، حقوق متفاوتی دریافت خواهند کرد. البته ستاد نیروهای مسلح فرمول مشخصی را برای محاسبه حقوق هر کدام از این مناطق در نظر گرفته است.

همانطور که در بالا گفته شد حداقل حقوق سربازان باید 60 درصد و حداکثر 9 درصد باشد. اما در مورد سربازان متاهلی که تحت پوشش کمیته امداد خمینی هستند، به طور صد در صدی مشمول این قانون می شوند. یعنی حقوقی معادل با حقوق پایوران دریافت می نمایند. البته در مورد نوع درجه فرد نیز تفاوت هایی وجود دارد. این در حالی است که اگر سرباز مجردی تحت پوشش کمیته امداد باشد، این میزان 70 درصد خواهد بود.

به دلیل آنکه قوانین مربوط به حقوق سربازی در مناطق مختلف گسترده است، گنجاندن همه آن ها در این مقاله ممکن نیست. بعلاوه چون سوالات بسیار زیادی در این حوزه مطرح می شود، همکاران ما در ایران تحصیل در خدمت همه عزیزان خواهند بود تا راهنمایی های دقیقی به این دوستان ارائه نمایند.

 

 

حقوق سربازان هیات علمی

سربازانی که دارای حداقل مدرک کارشناسی هستند، در صورت تمایل می توانند در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی به عنوان امریه خدمت سربازی خود را طی نمایند. البته فرد متقاضی باید از دانشگاه های معتبر مورد قبول وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فارغ التحصیل شده باشند. حال اگر با درخواست سربازی موافقت شود، می تواند به عنوان عضو هیئت علمی در این دانشگاه خدمت وظیفه خود را انجام دهد. اما میزان حقوق سربازی سال 1401هیات علمی در همه مراکز یکسان نمی باشد.

چرا که با وجود اینکه حقوق این افراد نیز باید طبق مصوبه باشد، اما بین دانشگاه ها تفاوت هایی وجود دارد. به همین دلیل نمی توان حقوق مشخصی را برای امریه های هیات علمی معرفی کرد. البته متقاضیان موظفند که همانند امریه های دیگر تا پایان مدت سربازی در محل مربوطه خدمت نمایند.

 

 

سامانه استعلام حقوق سربازی 

هر چند که خدمت سربازی یک امر مقدس به شما می رود، اما همواره برای مشمولان با سختی های خاص خود همراه بوده است. حال اگر علاوه بر ضرورت سازگاری با شرایط جدید محیطی و دوری از خانواده، جوانان دغدغه مالی نیز داشته باشند، مسلما مشکلات بسیاری برای آن ها به وجود می آید. به همین دلیل میزان حقوق دریافتی همواره برای تمامی سربازان اهمیت زیادی داشته است. بسیاری نیز به دنبال دریافت راهکارهایی برای دریافت حقوق بیشتر هستند. 

برای مثال، برخی از افراد تصور می کنند که بین یگان هایی مانند سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در میزان حقوق پرداختی به سربازان تفاوت وجود دارد. باید عرض کنیم که چنین چیزی صحت ندارد و ملاک تعیین حقوق عواملی است که در بالا عنوان شد. بنابراین برای مثال اگر دو سرباز با شرایط تحصیلی، وضعیت تاهل یا تجرد و منطقه خدمت یکسانی در دو یگان سپاه و ارتش مشغول به خدمت شوند، حقوق آن ها تفاوتی نخواهد داشت. تنها تفاوت در نوع انجام وظایف خاص هر کدام از این یگان ها است.

با این همه این واقعیت را نمی توان کتمان کرد میزان حقوق سربازان تقریبا ناچیز است و بسیاری از مشمولان اظهار نارضایتی می کنند. البته خوشبختانه حقوق سربازی سال 1401 درصدی افزایش یافت، اما همچنان مشکلاتی در این حیطه وجود دارد. اما به دلیل سوالات بسیار زیادی که در این حیطه به وجود می آید، مشاورین ایران تحصیل تصمیم گرفتند تا با ایجاد یک سامانه استعلام حقوق سربازی و مشاوره رایگان نظام وظیفه پاسخگوی سوالات همه شما عزیزان بوده و جدیدترین اخبار مربوط به تغییرات حقوق سربازان را در اختیار دوستان قرار دهد.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با ارائه جدول جدید استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل تلاش کردیم تا تفاوت میان حقوق این دو قشر را برای دوستان گرامی شفاف سازی کنیم. چنانچه قصد دارید از میزان دقیق حقوق سربازی را با توجه شرایط منحصر به خود اطلاع یابید، می توانید از طریق شماره هایی که در جدول بالا قید شده است، در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 1 شب با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. مشاورین ما با نهایت دقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

 

 

مطالب مرتبط

معرفی شرایط سربازان متاهل برای خدمت نظام وظیفه عمومی

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل چیست؟

مرخصی از دانشگاه با سربازی

وسایل مورد نیاز سربازی چیست؟

دانلود دفترچه خدمت سربازی

حقوق سربازی سال 1401

3.6/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا حقوق سربازی تغییر خواهد کرد؟

بله، خوشبختانه ستاد نیروهای مسلح برای سال جاری حدود 18-20 درصد به حقوق تمام سربازان افزوده است.

آیا بین حقوق سربازان  مجرد و متاهل تفاوت وجود دارد؟

بله. به طور معمول میزان حقوق سربازان متاهل بیشتر است. برای اطلاع بیشتر به جدول استعلام حقوق سربازان مجرد و متاهل این مقاله مراجعه فرمایید.

چگونه از میزان حقوق سربازی مطلع شویم؟

از آنجا که سربازان گرامی دارای شرایط متفاوتی هستند و سوالات زیادی دارند، سامانه استعلام حقوق سربازی ایران در خدمت این عزیزان تا کامل ترین و جدید ترین اطلاعات را اختیار این دوستان قرار دهد.

حقوق سربازان متاهل که امریه می گیرند چقدر است؟

مبلغ حقوق سربازان متاهل امریه طبق مصوبات ستاد نیروه های مسلح تعیین می شود.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور