ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

معافیت کفالت پدر 1403 + شرایط جدید، مدارک و مراحل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۸۷۸
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
معافیت کفالت پدر
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران معافیت کفالت پدر

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معافیت کفالت پدر مختص اشخاصی می باشد که مشمول خدمت سربازی هستند و اگر بتوانند کفیل و سرپرست خانواده بشوند می توانند از خدمت سربازی طبق نظر کمیسیون نظام وظیفه معاف گردند و کارت معافیت بگیرند. معافیت کفالت پدر بیمار می تواند برای مشمولانی که پدرشان دارای بیماری های معافیت کفالت پدر باشد، اخذ شود اما شرایط معافیت کفالت پدر و جزئیات خیلی بیشتری در این مورد وجود دارد که پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت تخصصی به بررسی شرایط معافیت کفالت پدر با داشتن برادر پرداخته و همچنین معافیت کفالت پدر دیسک کمر، شرایط معافیت کفالت پدر بیمار قلبی و  معافیت کفالت اعصاب و روان و همچنین معافیت بیماری دیابتی را نیز بررسی نماییم.

انواع معافیت کفالت پدر

این معافیت برای افرادی است که دارای پدر یا پدربزرگ بیمار هستند و به همین دلیل برای مراقبت از این افراد می توانند از این معافیت استفاده نمایند. افرادی که واجد دریافت این معافیت هستند نیاز است بعد از رسیدن به سن مشمولیت به دفاتر خدمات پلیس +10 مراجعه نمایند.

البته ثبت درخواست به معنای تایید نهایی نیست و باید درخواست شما به تایید شورای پزشکی نیز برسد.

این نوع کفالت در سه نوع خلاصه می شود که شامل موارد زیر می شود:

✔️ معافیت بخاطر افزایش سن: که بر اساس قانون جدید از ۷۰ به ۷۵ تغییر پیدا کرده است.

✔️ معافیت بخاطر بیماری: این مورد شامل بیماری های صعب اعلاج است که در ادامه لیست بیماری های معافیت کفالت پدر را مشاهده می نمایید.

✔️ معافیت بخاطر زندانی بودن پدر: برای افرادی است که پدر زندانی دارند و حکم پدر آن ها بیش از 10 سال است. این افراد می توانند از معافیت موقت به صورت 5 ساله بهره مند شوند.

انواع معافیت کفالت پدر

برای اطلاع از معافیت کفالت مادر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بیماری های معافیت کفالت پدر

✔️ لیست بیماری های معافیت کفالت پدر که منجر به معافیت می شود شامل موارد زیر است.

نارسایی قلبی بیماری های کلیوی و عمل های جراحی روی مجاری ادراری
مبتلا به HIV ناشنوایی
مبتلا به سل نابینایی
هموفیلی سرطان های بدخیم
آلزایمر پیشرفته از کار افتادگی یا قطع عضو
بیماری ها و آسیب های پوستی بیماری های کبدی
بیماری های ریه دیابت شیرین
بیماری های روانی بیماری ها و عمل های جراحی روی ستون فقرات
عمل های جراحی روی مغز ضایعات عروقی و مغزی

هرکدام از این بیماری ها بر اساس شدت و نوع بیماری جهت اخذ معافیت مورد بررسی قرار داده میشود.

شرایط معافیت کفالت پدر دیسک کمر

✔️ معافیت کفالت پدر دیسک کمر برای افرادی مورد تایید است که پدر آن فرد از کار افتاده و نیاز به مراقبت باشد. ابتدا باید توسط شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه تایید شود و پس از تایید فرد میتواند از این معافیت استفاده نماید.

شرایط معافیت کفالت پدر بیمار قلبی

✔️ معافیت کفالت پدر بیمار قلبی برای افرادای مورد تایید است که دارای شرایطی باشد که برخی از شرایط این معافیت به شرح زیر می باشد:

بیماری‌های مربوط به قلب و عروق شامل:

شرایط معافیت کفالت برای پدر با بیمار قلبی
انواع آریتمی‌ها و بلوک‌های قلبی بیماری‌های روماتیسم قلبی وجود فشار خون بالا
نارسایی پیشرفته قلب با علائم بالینی اعمال پیوند عروق کرونر یا تعویض دریچه‌های قلب بیماری‌های مربوط به عروق کرونر

تمامی این موارد دارای معافیت فرزند هستند، با شرط اینکه درمان صورت گرفته و مدارک پزشکی قابل ارائه باشند و پس از طی مسیر درمان و حضور در شورای پزشکی نیروهای مسلح، EF قلب کمتر از ۳۵ درصد باشد.

تماس با مشاوران

تماس با مشاوران

شرایط معافیت کفالت اعصاب و روان پدر

✔️ بیماری‌هایی که برای معافیت کفالت اعصاب و روان پدر تایید شده‌اند، شامل اختلالات سایکوتیک، خلقی و دو قطبی و افسردگی می‌باشند که دارای حداقل سه بار بستری در بیمارستان‌های روانپزشکی هستند.

معافیت کفالت اعصاب و روان پدر برای  کندی ذهنی و نقصان‌های عقلانی با سطح ضریب هوشی کمتر از ۳۵ قابل قبول است که البته این معافیت کفالت اعصاب و روان پدر باید توسط شورای پزشکی بیمارستان‌های نیروهای مسلح تایید شود.

شرایط کفالت پدر دیابتی

✔️ اگر یک فرد به هر دلیلی دچار ضعف شدید جسمانی‌شده‌و این مسئله به صورت آشکار قابل‌مشاهده باشد، به گونه‌ای که فرد حتی در انجام امور شخصی و روال طبیعی زندگی دچار مشکل شود، تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال مجاز به استفاده از امکان معافیت از کفالت پدر است.

بیماری‌هایی مانند دیابت شیرین، آکرومگالی، کوشینگ، ژیگانتیسم و آدیسون از جمله بیماری‌های مرتبط با غدد می‌باشند که ممکن است دارای علائم بالینی، عصبی یا حتی بینایی باشند. در صورت مواجهه با موارد مقاوم در برابر درمان، با ارائه سوابق پزشکی پدر، می‌توان معافیت را دریافت کرد.

برای اطلاع از پاسخ آیا معافیت کفالت آموزشی دارد؟  کلیک نمایید.

شرایط بیماری‌های مربوط به پوست

✔️ هر گونه بیماری پوستی مزمن و شدید که درمان آن مقاوم است و در صورتی که فرد از روال عادی زندگی دور‌شده‌و حداقل سه بار بستری در بیمارستان‌شده‌باشد، مورد تایید برای معافیت خواهد بود.

انجمن پزشکی برای معافیت افرادی که دارای سوختگی شدید و گسترده بالای ۵۰ درصد وسعت بدن یا سوختگی‌هایی که حداقل دو عضو را از نظر عملکردی مختل کرده یا سوختگی‌هایی با تمایل چسبندگی زخم و عدم بهبود همراه با خونریزی مورد تایید است و باعث معافیت خواهد شد.

شرایط معافیت کفالت پدر برای بیماری های ریوی

✔️ هر گونه بیماری مرتبط با ریه، یا هر نوع مشکل ریوی به دلیل بیماری یا تو رفتگی قفه سینه، تنها زمانی مورد تصویب پزشکی برای معافیت قرار می‌گیرد که FEV1 فرد کمتر از ۴۰ درصد باشد.

شرایط معافیت کفالت پدر برای بیماری های استخوانی

✔️ بیماری‌های مرتبط با اسکلت و استخوان برای معافیت استفاده از این بند، لازم است که پدر در یکی از شرایط زیر قرار گیرد تا به عنوان ناتوان محسوب شود:

شرایط معافیت بیماری های استخوانی

قطعا ۵ انگشت هر دو دست قطع کامل یک پا از مفصل لگن قطع کامل یک دست از مفصل کتف
قطع یک دست و یک پا حداقل از مچ قطع کامل هر دو دست از مچ قطع هر دو پا از مچ

 

شرایط معافیت کفالت پدر

✔️ برای درخواست معافیت ، لازم است که تمامی شرایط زیر را داشته باشید:

❇️ عدم غیبت غیر موجه

❇️ داشتن یک پسر سالم بالای ۱۸ سال

❇️ سن پدر بالای ۷۵ سال –

❇️ معافیت کفالت پدر تحت پوشش کمیته امداد در صورت عدم داشتن تک پسر

❇️ متقاضی باید بتواند بیماری صعب العلاج یا لاعلاج پدر خود را اثبات نماید.

❇️ اثبات وجود بیماری‌های ناتوان‌کننده در پدر

❇️ ازکار افتادگی پدر – حضور مداوم کنار پدر

❇️ اثبات داشتن توانایی کفالت پدر توسط مشمول

❇️اشتغال به کار مشمول

 

شرایط معافیت کفالت پدر

جهت اطلاع از معافیت سربازی بالای چهل سال  کلیک نمایید.

معافیت کفالت پدر با داشتن برادر

✔️ در شرایطی که یک فرد دارای برادر دیگر باشد، درخواست معافیت از کفالت پدر بسیار دشوار است. اگر پدر قادر به تامین نیازهای خانواده به دلایلی نباشد و تنها فرزند بالای ۱۸ سال باشید و برادران شما زیر ۱۸ سال باشند، می‌توانید درخواست معافیت از کفالت پدر خود را ثبت کنید.

در صورتی که برادر بزرگتر شما درخواست معافیت را ثبت کرده باشد، حتی اگر در کشور حضور نداشته باشد یا در شهر محل سکونت پدر حضور نداشته باشد، شما قادر به درخواست معافیت کفالت نخواهید بود، حتی اگر برادرتان در زندان باشد یا ازدواج کرده باشد.

در این شرایط، تنها در یک شرایط می‌توانید درخواست معافیت از کفالت را ثبت کنید.

در صورتی که برادری که معافیت را ثبت کرده باشد، به بیماری سخت مبتلا شود به‌گونه‌ای که قادر به تامین نیازهای خانواده نباشد، می‌توانید برای درخواست کفالت اقدام کرده و جایگزین برادر شوید.

البته با تغییرات اخیر در قانون، حتی با داشتن برادر و حضور ۲ نفر از اعضای خانواده در بهزیستی با درجه شدید، امکان درخواست معافیت از کفالت فراهم‌شده‌است.

معافیت کفالت پدر از کار افتاده

✔️ بخشنامه معافیت کفالت برای پدر بیمار یا از کار افتاده معنای از کار افتادگی به‌طور اشتباه توسط بسیاری از مشمولین تفهیم می‌شود. افرادی که به دنبال یک حادثه مصدوم شده‌اند و پزشکی قانونی یا بیمه به دلیل شدت جراحات، درصد از کار افتادگی را تشخیص داده‌اند، در این تعریف جای می‌گیرند.

اگر این موضوع تایید شود و پدر مشمول قادر به کارکردن نباشد، حتی اگر سنش کمتر از ۷۵ سال باشد، مشمول بخاطر این معافیت از خدمت سربازی معاف می‌شود.

البته باید اثبات شود که مشمول جایگزین پدر‌شده‌و توانایی کفالت و سرپرستی خانواده را دارد.

معافیت کفالت پدر بیمار

✔️ در حالتی که پدر به دلایل سنی مشمول معافیت از خدمت سربازی نمی‌شود، امکان معافیت از وظیفه عمومی برای کفالت پدر بیمار وجود دارد. در این حالت، سن پدر به عنوان معیار بررسی معافیت از خدمت سربازی مورد نظر ناست و باید بیماری‌های پدر به دقت بررسی شود.

حتی اگر پدر تنها ۴۰ سال داشته باشد، امکان معافیت از خدمت سربازی وجود دارد، شرط این معافیت این است که بیماری‌های پدر به گونه‌ای باشد که حداقل یکی از موارد زیر در وی مشاهده شود:

موارد مورد نیاز برای معافیت کفالت برای پدر بیمار
مشکلات حرکتی ابتلا به بیماری‌های لاعلاج ناتوانی در تصمیم‌گیری درست
ابتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج ناتوانی در انجام کارهای روزمره ناتوانی در تکلم
ناتوانی در دیدن ناتوانی در شنیدن

همچنین، معافیت پدر بازنشسته و از کارافتادگی صورت توانایی انجام کار با وجود بیماری، صادر نمی‌شود.

تذکر: ارائه مدرک پزشکی برای معافیت کفالت از پدر بیمار قلبی تنها کافی نیست و حتما شورای پزشکی برای بررسی دقیق‌تر و تطبیق با آیین‌نامه تشکیل خواهد شد.

معافیت کفالت پدر بیمار

معافیت کفالت از پدر در صورت غیبت سربازی

✔️ غیبت سربازی مسئله‌ای است که بسیاری از افراد مشمول با آن مواجه هستند یا به عبارت دیگر، مشمولینی وجود دارند که در حال حاضر در وضعیت غیبت هستند و بعد از اینکه شرایط معافیت را فراهم کرده‌اند، می‌خواهند اقدامات لازم را انجام دهند. با این حال، قانون یکسانی وجود دارد که تاکید دارد که غیبت مانع دریافت معافیت است.

حتی در صورت مراجعه به پلیس، اگر مشمولی غایب باشد، فرم‌های کفالت به او اعطا نمی‌شود. با این حال، قانون دیگری نیز وجود دارد که اگر مشمول غیبت خود را توجیه کند یا به عبارت دیگر، با دلیل منطقی و قانع‌کننده‌ای غیبت کرده باشد، می‌تواند از معافیت بهره‌مند شود.

توجیه غیبت سربازی شرایط خاص خود را دارد که می‌توانید اطلاعات بیشتری را از طریق مراجعه به سایت مربوطه کسب کنید و در صورت داشتن غیبت و رفع این موضوع، می‌توانید از طریق محاسبه سن پدر یا بیماری پدر به معافیت از خدمت سربازی دست یابید.

برای اطلاع از مراحل اخذ معافیت کفالت روی لینک مربوطه کلیک کنید.

مدارک لازم برای معافیت از طریق کفالت پدر بیمار

✔️ اصلی ترین مدارک لازم برای درخواست معافیت انواع کفالت شامل موارد زیر است.

مدارک لازم برای معافیت از طریق کفالت پدر بیمار با معافیت کفالت پدر دیسک کمر | معافیت کفالت پدر بیمار قلبی | معافیت کفالت اعصاب و روان پدر | کفالت پدر دیابتی

 

🗂برگه تکمیل شده وضعیت مشمولان که همان برگه شماره دو در دفترچه نظام وظیفه عمومی ناجا می باشد.

🗂عکس رنگی فرد مشمول که باید زمینه آن سفید باشد.

🗂کپی کارت ملی مشمول

🗂تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکس ‌دار مشمول

🗂کپی آخرین مدرک تحصیلی و برابر اصل شده توسط اداره ثبت اسناد.

🗂برگ تکمیل شده واکسیناسیون یا همان برگ شماره 4 دفترچه اعزام به خدمت نظام وظیفه.

🗂اگر فرد مشمول در حال انجام خدمت سربازی باشد باید یک گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی خود نیز تهیه کند.

🗂برگه شماره یک دفترچه نظام وظیفه یا همان برگه استعلام وضعیت خود مشمول که نشان می دهد تا کنون به خدمت سربازی اعزام شده است یا خیر

🗂کپی شناسنامه پدر،‌ مادر،‌ برادران یا خواهران در صورت وجود.

🗂همچنین فرد مشمول باید برگه شماره 5 نظام وظیفه را نیز پر کرده باشد که همان برگ معاینه پزشکی اولیه برای خود است که نشان می دهد فرد از لحاظ جسمی سالم می باشد یا خیر.

🗂 موارد ذکر شده در بالا مدارک اولیه ای است که فرد متقاضی معافیت  باید برای شروع به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارسال نماید.

مراحل معافیت کفالت پدر

✔️ بعد از اینکه مدارک مورد نیاز را آماده کردید مراحل زیر را جهت دریافت کفالت انجام دهید:

📌مراجعه به دفاتر پلیس +10 جهت اخذ دفترچه کفالت

📌پر کردن فرم مربوطه و تحویل همه ی مدارک به پلیس +10

📌انجام معاینه کفالت بعد از تکمیل فرم ها و تحویل مدارک

📌بررسی اطلاعات فرد مشمول توسط سازمان نظام وظیفه

بعد از انجام همه ی این مراحل وضعیت پدر متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که اطلاعات مورد تایید بوده نامه ای به متقاضی داده می شود که باید به هیئت بازررسی محل سکونت خود مراجعه کند.

بعد از انجام بررسی، در صورتی که درخواست متقاضی مورد پذیرش قرار بگیرد کارت معافیت برای وی صادر می شود، در غیر این صورت باید برای اعزام جهت خدمت خود را آماده نماید.

مراحل معافیت کفالت پدر

برای اطلاع از اخذ معافیت کفالت مادر بزرگ روی لینک مربوطه کلیک کنید.

تحقیقات محلی برای معافیت کفالت پدر

✔️ استشهاد محلی برای معافیت کفالت نیز یکی از مراحلی است که باید به آن توجه شود. این مرحله اگر با مشکل رو به رو شود، ممکن است دریافت معافیت شما با مشکلاتی رو به رو شود. پس در ادامه همراه ما باشید تا از جزییات آن بیشتر بدانید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که علت تهیه استشهاد محلی چیست؟ در واقع تمامی مشمولان باید استشهاد نامه ای را از افراد محل یا بستگان تهیه کرده و ارائه دهند تا مدارک آن ها کامل باشد.

هنگامی که این موارد ارائه می شود، کارشناسان یک سری افراد را برای بررسی های لازم اعزام می کنند تا سوالاتی از افراد محلی در این رابطه پرسیده شود. در این خصوص لازم است بدانید که مطابق با بند ب ماده ۱۳۰ آیین نامه اجرایی قانون نظام وظیفه عمومی کلانتری که در محل زندگی فرد وجود دارد، وظیفه تحقیقات محلی محسوس و غیر محسوس را بر عهده خواهد داشت.

شاید این سوال نیز برای شما پیش بیاد که در صورتی که معافیت کفالت شما در مرحله تحقیقات محلی باطل شود، چه باید کرد؟ در این شرایط می توانید از شورای عالی مورد نظر تقاضای تجدید نظر داشته باشید. جهت راهنمایی بیشتر میتوانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

مراحل معافیت کفالت پدر

جهت مشاهده نمونه استشهاد محلی برای اخذ معافیت  کلیک نمایید.

آشنایی با سوالات کمیسیون معافیت کفالت پدر

✔️ با توجه به تکمیل مدارک مورد نیاز برای استفاده از هر گونه از روش‌های معافیت، کمیسیون نهایی برای صدور رای قطعی در وظیفه عمومی برگزار خواهد شد.

این کمیسیون پس از انجام تحقیقات یا تکمیل مدارک پزشکی در بیمارستان، به مشمولین نوبت دهی می‌کند. در این باره، سوالات کمیسیون معافیت کفالت از مشمولین پرسیده خواهد شد که شامل موارد زیر می‌شود:

کار و نحوه درآمد مشمول، کار و نحوه درآمد پدر مشمول، دلیل بیماری، نحوه درمان و وضعیت زندگی، شرایط مالی پدر، محل و رشته تحصیلی مشمول. مدت زمان لازم برای اقدامات معافیت برای مشمولین متفاوت است، اما معمولا بین ۲ تا ۴ ماه طول می‌کشد. پس از پایان جلسه کمیسیون کفالت پدر و صدور رای معافیت، هزینه کارت معافیت به صورت فوری پرداخت می‌شود تا کارت در حدود ۳۰ روز بعد از طریق پست به درب منزل ارسال شود. همچنین، حتی در حین تحصیل، مشمولین می‌توانند برای معافیت اقدام کنند.

هزار و یک راه معافیت سربازی و معافیت کفالت پدر با داشتن برادر

هزینه معافیت کفالت

✔️ برای دریافت معافیت پدر، بدون شک هزینه‌هایی نیز وجود دارد که بر اساس نوع درخواست شما متفاوت خواهد بود.

در صورتی که شما برای معافیت پدر بالای ۷۵ سال بر اساس بیماری های معافیت درخواست دادید، حداکثر هزینه‌ای که میکنید، مربوط به امور اداری و هزینه صدور کارت است که در حدود ۳۰۰ هزار تومان خواهد شد.

در صورتی که در رابطه با معافیت کفالت از طریق بیماری پدر اقدام میکنید، هزینه قبلی پا برجاست و هزینه‌های شورای پزشکی، آزمایشات پزشکی، عکسبرداری‌ها و ویزیت پزشک بر عهده خودتان خواهد‌بود که بسته به نوع بیماری درخواستی و آزمایشات پزشکی لازم، حداقل بین ۵۰۰ هزار تومان و بعضا تا ۱۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

توجه دفترچه‌های بیمه درمانی در مراکز نیروهای مسلح معتبر هستند و برای کاهش هزینه‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.

برای آشنایی با معافیت 28 ماه ایثارگری کلیک نمایید.

خلاصه مطلب

معافیت کفالت پدر، یکی از انواع معافیت سربازی و همچنین از پر اصلاح‌ترین قوانین نظام وظیفه در چند سال اخیر بوده است. این قانون که جهت رفاه حال والدینی که نیاز به مراقبت دارند وضع‌شده‌است، در سال‌های اخیر دستخوش تغییراتی‌شده‌است که مهم‌ترین تغییر آن افزایش شرایط سنی پدر و پدربزرگ بوده است.

تمامی کسانی که در سال ۱۴۰۲، هجده سالشان کامل می‌شود و مشمول خدمت سربازی می‌شوند مطابق این قانون سن کفالت برای آن‌ها محاسبه می‌شود.

ما در طول این مقاله به صورت مفصل در خصوص بیماری های معافیت کفالت پدر ، معافیت کفالت پدر بیمار قلبی،دیسک کمر  معافیت کفالت اعصاب و روان پدر و کفالت پدر دیابتی به صورت کامل صحبت کرده و  شرایط معافیت کفالت پدر را کامل شرح دادیم و در خصوص معافیت با داشتن برادر نیز صحبت کردیم.

حال اگر پس از مطالعه نیاز به مشاوره و دریافت جدیدترین لیست بیماری های معافیت کفالت پدر را دارید با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

برای دانلود pdf کلیک کنید.

4.6/5 - (10 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران معافیت کفالت پدر

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معافیت کفالت پدر چیست؟

اگر مشمولین کفیل و سرپرست خانواده باشند می توانند از خدمت سربازی طبق نظر کمیسیون نظام وظیفه معاف گردنند و کارت معافیت بگیرند.

آیا پدر در قید حیات باشند ولی بیماری خاصی را دارا باشند مشمول معافیت کفالت پدر میشوند؟

بله، اما این تصمیم گیری بر عهده کمیسیون نظام وظیفه است.

مراحل اخذ معافیت کفالت پدر به چه صورت است؟

مراحل دریافت معافیت کفالت پدر مرحله به مرحله در مقاله شرح داده شده است.

نظرات

878 دیدگاه دربارهٔ «معافیت کفالت پدر 1403 + شرایط جدید، مدارک و مراحل»

 1. Avatar photo آرشام گفت:

  عرض سلام
  ببخشید من پدرم آسم شدید دارند و نیمی از ریه اشون رو از دست دادند. با توجه به این که پزشک هایی که مراجعه کردیم همگی اتفاق نظر بر درمان و مراقبت طولانی و ملاحظات کاری و پرهیز های خوراکی و محیطی دارند، آیا امکان گرفتن کفالتشون هست؟ بنده تک فرزند ام و 2 ماه و نیم مهلت اعزام هنوز دارم.
  درصورتی که شانس گرفتن کفالت هست، آیا میتونم درخواست تمدید مهلت اعزام هم بکنم تا معلوم شدن نتیجه ی کمیسیون؟
  تشکر از وقت و توجه شما

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر در صورتی که تحت پوشش بهزیستی باشند و نوع بیماری شدید شناخته بشه شانس گرفتن کفالت برای شما بالا خواهد بود

 2. Avatar photo مهدی رهبری گفت:

  سلام وقت بخیر پدرم بیماری آسم داره ۴۷ سالشه خودش سال ۷۷ به علت همین بیماری طبق بند ۱۹ب ماده ۳۵ معاف شده در ضمن بیماری دیابت هم.داره خودم غیبت ندارم تک فرزندم می توانم کفالت پور بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام اگر نظر پزشک بر این باشه که تشدید شده و حاد شده باشه بله ولی اگر مشکل شون بهبود پیدا کرده باشه امکانش کمه معافیت بگیرید

 3. Avatar photo محمدرضا گفت:

  سلام یک سوال داشتم من دانشجو کاردانی هستم و هنوز یک سال دیگر سنوات دارم سن پدرم ۷۲ سال هست و تا حدودی میشه گفت از کار افتاده ایا میتونم برای معافیت اقدام کنم؟؟

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام اگر از کار افتادگیشون رو تامین اجتماعی تایید کرده باشد بله میتوانید

 4. Avatar photo اشکان گفت:

  سلام من دانشجوام، پدرم 5تا از مهره های ستون فقراتش مشکل داره ودیسک شدیدکمر وگردن داره ودکتر گفته که نباید دیگه کارکنه درصورتیکه باپول کارگری خرج خونواده رو میداده تا الان، امکان داره که کفالت بگیرم

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورت نداشتن غیبت میتوانید اقدام کنید

 5. Avatar photo Ali گفت:

  سلام، بنده ۱۸ سالمه غیبت هم ندارم پدرم ۸۰ سالشون هست و ۲ تا برادر دارم که هردو ازدواج کردن ایا برای گرفتن کفالت پدر مشکلی دارم؟

  1. Avatar photo مشاور برجی گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.
   به نظام وظیفه مراجعه حضوری نمایید.

 6. Avatar photo مهران گفت:

  سلام وقت بخیر
  من مقطع ارشد دارم تحصیل میکنم و پدرم سرطان بدخیم پروستات داره که به بقیه نواحی هم سرایت کرده و کلیه ها تقریبا از کار افتاده هستن و لوله نفروستومی بهش وصله برای تخلیه. از طرفی روی روده عمل جراحی انجام شده. من هم تک پسر هستم و یه خواهر دارم. میتونم معافیت بگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقت بخیر
   میتوانید درخواست کفالت پدر را بدهید ولی قطعی نیست که موفق شوید.

 7. Avatar photo محمدی گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  پدر من ۶۷ ساله هستن و ۱۰ سال پیش عمل آنژیوگرافی قلب انجام دادن،فشار خون دارن قرص مصرف میکنه و عمل جراحی پروستات هم انجام داده من دانشجو هستم و غیبت ندارم میتونم کفالت پدر رو بگیرم و معاف بشم؟

  1. Avatar photo moradian گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که تنها فرزند خانواده باشید می توانید برای معافیت کفالت پدر درخواست دهید

 8. Avatar photo مهرداد گفت:

  سلام وقت بخیر من تک فرزند هستم پدرم ۶۰ سالشه مشکل دیسک کمر داره عمل هم انجام داده در حال گرفتن از کار افتادگی بیمه هستیم من هم ۲ سال غیبت دارم که با توجه به تاریخ شروع بیماری پدر و اشتغال من قابل توجیه هست شروع بیماری از ۹۷ بوده و من تا ۹۹ معافیت تحصیلی داشتم که دانشگاه رو ول کردم مجبور به اشتغال شدم. امکان داره بتونم معافیت بگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر . به علت داشتن غیبت نمیتونید کفالت دریافت کنید

 9. Avatar photo حیدری گفت:

  سلام و عرض ادب…
  پدر من ۵۴ ساله هستن و به علت تصادف در حین کار عمل تعویض مفصل هیپ ران انجام دادن… ازکارافتادگی دارند قطعا(یا جزئی یا کلی) ولی هنوز به تایید سازمان تامین اجتماعی نرسیده و چون قادر به فعالیت یا کار کردن مجدد نیستن و دارای محدودیت های شدید حرکتی هستن آیا امکان گرفتن معافیت کفالت پدر برای من که تنها فرزند پسر خانواده هستم و خواهر هام ازدواج کردن و در محل سکونت نیستن وجود دارد….؟

  در ضمن مادر من هم دیابت دارند و ایشان هم عمل شکستگی استخوان بازو داشتن….

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   بله شانس دارید
   اما بررسی دقیق تر نیاز است

   1. Avatar photo حیدری گفت:

    ممنون از پاسخگویی شما…
    یک سوال دیگر هم داشتم.
    برای اقدام معافیت از این طریق ایا نیاز هست اول منتظر جواب ازکارافتادگی کمسیون تامین اجتماعی بمونم و در صورت تایید اون سازمان بعدش اقدام کنم در نظام وظیفه…؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     بله باید اول تاییدیه بگیرین

 10. Avatar photo محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من الان 5ماه خدمت میکنم و الان واریکوسل هردو طرف گرید 3عمل کردم و پدرم 52 سالشه و عمل قلب باز انجام داده و تا الان 4بار انجیو کردن و دیسک کمر و دیسک گردن عمل کردن و تک پسر هستم و 1 خواهر بیشتر ندارم و پدرم از کار افتاده است و کمک خرج خانواده هستم آیا اگه اقدام کنم برای معافی به نتیجه ای میرسم ، ولی گواهی به اشتغال خدمت ندارم اگه برم تهران ستاد کل تهران به مشکلی نمیخورم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر . جهت مشاوره بیشتر تماس حاصل فرمایید

 11. Avatar photo رضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  پدرم ۶۰سالشه نارسایی قلبی داره و از آن جا که دوبرادر دارم که ساکن تهران هستند و ازدواج کردند شرایط کفالت دارم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر . کفالت فقط به فرزند اول تعلق میگیره

 12. Avatar photo عارفی گفت:

  سلام من تک پسرم غیبت هم ندارم، پدرم دیسک کمر داره و در پاهاش لخته خون داره به طوری که بعد نیم ساعت پیاده روی پاهاش ورم می کنندبعدش نمیتونه راه بره، جسم سنگین هم نمیتونه بلند کنه، مادرم هم دیسک کمر داره، شرایط معافیت من چگونه است؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که پدر از کارافتادگی داشته باشد میتوانید نسبت به معافیت کفالت اقدام نمایید.

 13. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر پدر بنده 54سال سن داره بیماری دیابت داره سال پیش هم ایست قلبی کردن رگ اصلی قلب هم آنژیو شده پرونده پزشکی هم داره آیا معافیت داره خودم 22سالم هسست

  1. Avatar photo مشاور برجی گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.
   به مراکز نظام وظیفه مراجعه حضوری نمایید.

 14. Avatar photo حسین گفت:

  سلام من الان مشمول به خدمتم پدر من یکی از کلیه هاش بالای ۷۰درصد از تواناییشو از دست داده ایا من مشمول معافیت میشم و اگه میشم باید چکار کنم

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز اگر پدرتون از کارافتاده ی کامل باشند و شما تنها فرزند بالای 18 سال مذکر ایشون باشید شامل معافیت کفالت خواهید شد.

 15. Avatar photo کسری مجیدیان گفت:

  سلام وقت بخیر ، پدر بنده عمل ستون فقرات انجام دادن (کانال نخاعی) از این طریق برای کفالت پدر میتونم معافیت بگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگرقادر به انجام کارهای شخصی خود نیستن
   بله میتونید اقدام کنید
   اگر توضیحات بیشتر میخواهید تماس بگیرید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معافیت کفالت پدر بالای 60 سال

  معافیت کفالت پدر بالای 60 سال + شرایط، مدارک سال 1402

  معافیت کفالت پدر بالای 60 سال فقط برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که پدر آنها مشکلات جسمی یا روحی و روانی دارند. در سال‌های گذشته، جوانان بیشتر از 18 سال که پدر آنها 60 سال سن داشت، می‌توانستند معافیت...
 • معافیت کفالت اعتیاد پدر

  معافیت کفالت اعتیاد پدر 1402 + شرایط، مدارک و مراحل

  معافیت کفالت اعتیاد پدر برای آن دست از مشمولانی در نظر گرفته می‌شود که پدر آنها به خاطر اعتیاد، توانایی سرپرستی خانواده را ندارد. متاسفانه با رواج اعتیاد در بسیاری از افراد، ممکن است خیلی از آنها نتوانند به اندازه...
 • معافیت کفالت طلاق پدر و مادر

  معافیت کفالت طلاق پدر و مادر + شرایط، مدارک قانون 1402| iran tahsil

  معافیت کفالت طلاق پدر و مادر یکی از روش‌های نرفتن به خدمت سربازی به شمار می‌رود که شرایط خاصی دارد. بسیاری از افراد هستند که سربازی رفتن را نوعی اتلاف وقت می‌دانند. خیلی‌ها حاضر هستند روش‌های زیادی را برای معاف...
 • معافیت کفالت مادر

  معافیت کفالت مادر 1403 + شرایط جدید، مدارک لازم و مراحل

  معافیت کفالت مادر یکی دیگر از انواع کفالت هایی است که فرد متفاضی در صورت داشتن شرایط آن، می تواند از این نوع معافیت استفاده کند. معافیت کفالت مادر باعث می شود تا هر فردی که مشمول خدمت است با...
تماس با مشاور