ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

معافیت کفالت پدر زندانی {شرایط و مراحل} + آیین نامه 1403 | vazife

معافیت کفالت پدر زندانی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آخرین آیین نامه معافیت کفالت پدر زندانی برای سال 1403 اعلام شد. بر طبق این آیین نامه افراد مشمول خدمت سربازی که پدر آن ها در زندان است می توانند معافیت دریافت نمایند. اما نکته حائز اهمیت این است که همه افراد مشمول که پدر آن ها در زندان می باشد شامل این قانون نمی شوند و سازمان نظام وظیفه تنها با درخواست معافیت واجدین شرایط موافقت می کند. 

این قانون به منظور حمایت از خانواده هایی در نظر گرفته شده است که پدر خانواده به دلایل مختلف در زندان حبس شده است و پسر او وظیفه نگهداری از مادر و سایر اعضای خانواده خود را دارد.

شایان ذکر است معافیت خدمت سربازی دارای انواع بسیار زیادی می باشد بنابراین اگر شما هم به دنبال معاف شدن از خدمت سربازی هستید می توانید با مشاوران مجرب ما ارتباط برقرار کنید تا آن ها ضمن معرفی انواع معافیت سربازی، شرایط شما را نیز مورد بررسی قرار داده و جهت اخذ معافیت شما را راهنمایی و کمک نمایند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ایران تحصیل کافیست از تلفن ثابت با شماره 9099075307 (بدون پیش شماره استانی) تماس بگیرید. مشاوران ما همه روزه حتی در روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده خدمت رسانی و مشاوره شما عزیزان می باشند.

بررسی معافیت کفالت پدر زندانی 

بسیاری از افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند به دلایل مختلف قصد دریافت معافیت سربازی را دارند. خوب است بدانید یکی از انواع معافیت‌ هایی که سازمان نظام وظیفه برای مشمولان خدمت سربازی در نظر گرفته است، معافیت کفالت پدر زندانی می‌ باشد. به این معنی که اگر پدر خانواده در زندان باشد؛ فرزند وی می‌ تواند با داشتن شرایطی از سربازی رفتن معاف شود.

افزون بر این انواع دیگری از معافیت کفالت پدر وجود دارند که از جمله آن ها می‌ توان به معافیت کفالت پدر به دلیل کهولت سن، معافیت کفالت پدر به دلیل داشتن بیماری‌ های صعب العلاج، معافیت کفالت پدر تحت پوشش کمیته امداد و همچنین معافیت کفالت اعتیاد پدر نام برد. 

"بررسی

برای اطلاع از معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

شرایط لازم برای دریافت معافیت کفالت پدر زندانی

همه افراد مشمول به خدمت سربازی که پدر آن ها در زندان است نمی توانند معافیت دریافت کنند و برای این کار باید شرایطی را که از سوی سازمان نظام وظیفه اعلام می شود دارا باشند. در زیر این شرایط را برای شما توضیح داده ایم.

✅ عدم داشتن غیبت سربازی یکی از مهمترین شرایط این معافیت به حساب می آید. اگرچه که مشمولان دارای غیبت موجه به دلایل بیماری، حبس یا مرگ یکی از اعضای درجه یک خانواده، بعد از توجیه غیبت خود می توانند برای دریافت معافیت سربازی پدر در زندان اقدام کنند.

✅ باید از مدت زمان حبس پدر بیشتر از یک سال مانده باشد. شایان ذکر است اگر این مدت از یک سال کمتر باشد به پسر معافیت تعلق نخواهد گرفت. نحوه محاسبه مدت زمان باقی مانده حبس پدر، از زمان 18 سالگی فرزند محاسبه خواهد شد. به این صورت که اگر فرزند 15 ساله باشد و از حبس پدر 3 سال و نیم باقی مانده باشد، فرزند واجد شرایط معافیت کفالت پدر زندانی نیست به این دلیل که در زمان 18 سالگی او پدر تنها 6 ماه از حبسش باقی خواهد ماند و این کمتر از یک سال می باشد.

✅ مشمولان 18 ساله که برادر بزرگتر سالم نداشته باشند و تنها کفیل پدرشان محسوب شوند. در صورت داشتن برادر بزرگتر که دارای بیماری یا ناتوانی نباشد، فرد مشمول معافیت نخواهد شد.

✅ در صورت داشتن برادر بزرگتری که بیشتر از ۱۰ سال به زندان محکوم شده باشد به گونه ای که در مدت زمان درخواست برای کفالت، بیشتر از ۸ سال از دوره محکومیت او باقی مانده باشد.

✅ اگر فرد مشمول برادر بزرگتر سالم داشته باشد اما برادر او متاهل بوده و محل سکونتش به دور از منطقه سکونت فرد متقاضی باشد می تواند تحت شرایطی این معافیت را دریافت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خوص با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

برای مدارک معافیت کفالت روی لینک کلیک کنید.

 

مراحل اخذ معافیت کفالت پدر زندانی

مشمولان خدمت سربازی که پدر آن ها در زندان است و شرایط ذکر شده بالا را دارند برای اینکه بتوانند معافیت سربازی دریافت کنند باید مراحلی را پشت سربگذارند. 

در مرحله اول این افراد باید به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و مدارکی را که توسط این دفاتر اعلام می‌ شود به آنها ارائه نمایند و درخواست خود را ثبت کنند.

در مرحله دوم، کمیسیون رسیدگی به شرایط متقاضیان تشکیل می شود و لازم است آن ها در تاریخ اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه، در این کمیسون شرکت کنند.

نکته قابل توجه این است که برای هر دو مرحله اخذ معافیت کفالت پدری که در زندان است نیاز به مدارکی می باشد و فرد متقاضی باید حتماً هر یک از مدارک اعلام شده برای هر مرحله را با خود به همراه داشته باشد.

توجه توجه: کلیه مراحلی که در این بخش بیان کردیم حدودا 4 تا 6 ماه زمان لازم دارند تا از سوی سازمان نظام وظیفه مورد بررسی قرار گیرند. به همین علت در مدت بررسی شرایط فرد متقاضی این معافیت، اگر او سربازی است که در حین خدمت می باشد باید تا پایان جلسات رسیدگی به پرونده اش در یگان محل خدمت خود حضور داشته باشد و غیبت نکند.

"مراحل

برای اطلاع از معافیت پزشکی فوبیا بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

مدارک لازم برای معاف شدن از خدمت سربازی در کفالت پدر زندانی

برای دریافت معافیت کفالت پدر زندانی نیاز به داشتن مدارکی است که این مدارک لازم است در دو مرحله به سازمان وظیفه ارائه شوند. توجه داشته باشید پرونده افرادی که در مدارک آن ها نقص وجود داشته باشد با مشکل مواجه خواهد شد بنابراین لازم است همه مدارک خواسته شده برای ثبت درخواست از سوی فرد مشمول آماده شوند.

مدارک لازم برای مرحله اول ثبت درخواست معافیت کفالت پدر زندانی که باید به دفتر پلیس +10 ارائه شوند شامل موارد زیر می باشند:

✔ فایل اسکن شده عکس پرسنلی تمام رخ سال جاری که دارای زمینه سفید، بدون مهر و منگنه باشد.

✔ فایل اسکن شده اخرین مدرک تحصیلی برابر با اصل

✔ فایل اسکن شده کارت ملی پشت و رو

✔ برگه معاینه پزشک اولیه 

✔ فایل اسکن شده تمام صفحات شناسنامه 

✔ برگه تکمیل شده وضعیت فرد مشمول

✔ گواهی انجام واکسیناسیون

✔ گواهی اشتغال به خدمت ( ویژه سربازان در حال خدمت که می خواهند معافیت بگیرند.)

برای آشنایی با شرایط معاف از رزم کلیک کنید.

پس از ارسال مدارک فوق برای ثبت درخواست این معافیت و در صورت تایید اولیه آن ها، افراد مشمول می بایست مدارک خود را جهت بررسی بیشتر به هیات رسیدگی نیز ارائه بدهند. به همین علت در ادامه مدارک ضروری برای مرحله دوم دریافت معافیت کفالت پدر زندانی را ذکر کرده ایم. این مدارک به شرح زیر هستند:

✔ اصل و یک کپی از آخرین مدرک تحصیلی فرد 

✔ اصل و کپی شناسنامه عکس دار مشمول دریافت معافیت

✔ یک قطعه عکس سه در چهار با شرایط اعلام شده مرحله اول

✔ گواهی فوت برادر یا برادران اگر فوت کرده باشند.

✔ برگه مربوط به معاینه اولیه

✔ تهیه قبض ریالی مربوط به امور پستی کارت معافیت

✔ تصویر شناسنامه همسر یا طلاقنامه همسر یا همسران دیگر پدر

✔ اصل و کپی از شناسنامه خواهر و برادران مشمول (برای صحت ادعای فرد مشمول جهت کفیل بودن پدر)

✔ برگه تکمیل شده وضعیت مشمول که در دفترچه اعزام قرار دارد.

✔ مدارک پزشکی برادر بیمار بزرگتر برای تایید عدم توانایی او جهت مراقبت از فرد مکفول 

 

اطلاعیه 

صحت ادعاهای متقاضی دریافت معافیت کفالت پدری که در زندان است توسط سازمان ثبت احوال و استشهاد محلی مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه ثابت شود فرد متقاضی دریافت این معافیت، دارای شرایط اعلام شده نمی باشد؛ با وی برخورد خواهد شد. 

آخرین خبرهای مربوط به معافیت های سربازی 

معافیت فرزندان ذکور دارای فرد معلول در خانواده

بر اساس اعلام معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، تنها فرزند ذکور خانواده‌ هایی که فرزند معلول دارند از سربازی معاف خواهد شد.

به گفته آقای مهرداد پناهپوریان افراد واجد شرایط می‌ توانند پس از دریافت تاییدیه سازمان بهزیستی به دفاتر پلیس +10 محل سکونتشان مراجعه کنند و درخواست خود را ثبت نمایند. به گفته ایشان این درخواست، از طریق رده وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت قابل پیگیری است.

معافیت سربازان دارای فرزند در حین خدمت بدون شرط سنی

طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی فراجا، آن دسته از سربازانی که در حال خدمت وظیفه هستند و چهار فرزند یا بیشتر دارند می‌ توانند بدون شرایط سنی از سربازی معاف شوند.

افزون بر این چنانچه فرد مشمول خدمت سربازی حداقل ۴۰ سال تمام داشته باشد و دارای سه فرزند باشد نیز از انجام دوره خدمت سربازی معاف می‌ گردد.

آخرین خبرهای مربوط به معافیت های سربازی 

برای اطلاع از معافیت تحصیلی پشت کنکوری ها بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

خلاصه مطلب 

در این مقاله بیان کردیم یکی از معافیت هایی که مشمولان خدمت سربازی می توانند از آن استفاده کنند معافیت کفالت پدر زندانی است. همچنین یادآور شدیم تنها افراد واجد شرایط امکان استفاده از این معافیت را دارند و می توانند مراحل آن را طی کنند.

افزون بر این توضیح دادیم افرادی که متقاضی معاف شدن از خدمت سربازی به دلیل داشتن پدر در زندان هستند باید در دو مرحله مدارک اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه را جهت ثبت درخواست و بررسی ارائه دهند که این مدارک را برای سهولت دسترسی شما عزیزان در مقاله فوق ذکر کردیم.

شما عزیزان در صورت نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر و یا دریافت مشاوره از مشاوران دلسوز مرکز مشاوره ایران تحصیل می توانید هر روزه هفته حتی در ایام تعطیل از تلفن ثابت با شماره 9099075307 ( بدون نیاز به شماره گیری کد استانی) تماس بگیرید یا سوالات خود را به صورت کامنت در انتهای این صفحه و در بخش نظرات بنویسید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله معافیت کفالت پدر زندانی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

4/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه افرادی می‌ توانند از معافیت کفالت پدر زندانی استفاده کنند؟

افرادی که غیبت سربازی نداشته باشند و شرایط اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه را داشته باشند می‌ توانند برای دریافت این معافیت اقدام نمایند.

شرایط معافیت کفالت پدر زندانی چیست؟

این شرایط به صورت کامل در مقاله فوق شرح داده شده‌ اند لطفا این مقاله را مطالعه نمایید و در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

آیا افراد مشمول خدمت سربازی که پدر آن ها در زندان است و دارای برادر بزرگتر هستند می توانند برای دریافت معافیت کفالت پدر زندانی درخواست دهند؟

چنانچه فرد مشمول دارای برادر بزرگتری باشد که سالم است نمی‌ تواند از معافیت کفالت پدر زندانی استفاده کند اما در صورت بیماری و ناتوانی برادر بزرگتر قانون معافیت کفالت پدر زندانی شامل حال فرد مشمول خواهد شد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اگر درخواست معافیت پزشکی رد شود

  اگر درخواست معافیت پزشکی رد شود + قوانین 1403 | ایران تحصیل

  رد شدن درخواست معافیت پزشکی یکی از دغدغه‌های مشمولان خدمت نظام وظیفه است. از همین رو اطلاع از کلیه مراحل کمیسیون پزشکی برای مشمولین نظام وظیفه عمومی، ضرورت دارد. جواب کمیسیون پزشکی سربازی، باتوجه به شرایط افراد اعلام می‌شود و...
 • معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

  معافیت سربازی متاهلین دارای ۲ فرزند یا بیشتر 1403 + خبر فوری شرایط جدید

  قانون معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند تصویب شد. مجلس شورای اسلامی تاکنون طرح‌‎های بسیاری در خصوص خرید خدمت سربازی یا معافیت مطرح کرده است که یکی از پربحث‌ترین آن‌ها مربوط به معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند می‌باشد. معافیت سربازی مسئله...
 • معافیت کفالت برادر معلول

  معافیت کفالت برادر معلول + شرایط آیین نامه 1403

  معافیت کفالت برادر معلول یکی از روش‌هایی است که از طریق آن می‌توان از رفتن به سربازی جلوگیری کرد. همان طور که می‌دانید، مشمولان خدمت سربازی می‌توانند طبق قانون جدید معافیت سربازی برادر معلول و بر اساس شرایط اعلامی، با...
 • معافیت عفو رهبری

  معافیت عفو رهبری 1403 + خبر خوش بخشنامه عفو رهبری

  معافیت عفو رهبری، نوع خاصی از معافیت است که بر مبنای مدرک فارغ التحصیلی و سن فرد مشمول در نظر گرفته می شود. معافیت جدید رهبری یک تفاوت عمده با دیگر معافیت های سربازی دارد و آن این است که...
تماس با مشاور