تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
معافیت پزشکی چشم

شرایط اخذ معافیت پزشکی چشم

معافیت پزشکی چشم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

کسب معافیت های پزشکی در بین مشمولان خدمت نظام وظیفه تقریبا بیش از سایر معافیت ها رواج دارد. در این بین درخواست های زیادی در مورد معافیت پزشکی چشم نیز به چشم می خورد. اما به دلیل تبصره های پیچیده، راهنمای اخذ معافیت چشم از ضروریات است، چرا که بسیار از افراد هر گونه مشکلی را مستحق معافیت می دانند. البته آگاهی از آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات بهترین منبع اطلاعات این حوزه به شمار می آید. 

 

 

جهت دریافت مشاوره درباره شرایط اخذ معافیت پزشکی چشم – اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه دریافت معافیت پزشکی چشم 

 

 

نحوه دریافت معافیت پزشکی چشم 

نحوه دریافت معافیت پزشکی چشم

 

معافیت پزشکی انواع مختلفی دارد ولی یکی از شایع ترین نوع گرفتن آن،‌ معافیت پزشکی چشم می باشد . افرادی که بینایی ضعیف، شدید و یا نابینا هستند، طبق آیین نامه معرفی شده می توانند کارت معافیت خود را دریافت نمایند. البته شماره چشم برای معافیت پزشکی چشم مهم ترین و اصلی ترین شرط می باشد. یعنی اگر شماره چشم فردی بیش از حد آیین نامه ضعیف باشد می تواند از انجام خدمت معاف گردد.

تعداد زیادی از مشمولین و یا سربازان هستند که دوست دارند از شرایط معافیت سربازی استفاده کنند و هر کدام راه هایی را انتخاب می کنند و در آن گاهی به بن بست می خورند. برخی نیز بعضا شرایط استفاده از معافیت پزشکی چشم را دارند اما به دلیل عدم آگاهی نمی توانند از آن استفاده کنند.دانستن این که کدام نوع معافیت به شما تعلق می گیرد امر بسیار مهم و حائز اهمیتی می باشد. 

در سال های اخیر قوانین آیین نامه جدید معافیت پزشکی در برخی از تبصره ها تغییراتی ایجاد کرده و تعدادی را حذف یا اضافه نموده است. اینجاست که تیم مشاوران تخصصی ایران تحصیل می توانند شما را به گرفتن معافیت پزشکی چشم هدایت و راهنمایی کنند و این مسیر سخت گرفتن معافیت پزشکی را برایتان آسان کنند. پس برای اطلاع از آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات آن می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات

معافیت پزشکی چشم همانند دیگر معافیت ها بایستی پس از اینکه نیت برای گرفتن این کار کردید مدارکی را تهیه کنید تا با آن بتوان اثبات کرد که شما نارسایی چشمی دارید و یا چشم شما بیش از حد ضعیف است یا خیر. بعد از آنکه مدارک خود را آماده سازی کردید باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده و ثبت درخواست کنید و نامه ای برای اثبات این مشکل خود دریافت می کنید که با آن باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

در این مرحله نیز همانند دیگر معافیت های سربازی از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا دعوتنامه ای دریافت می کنید تا در بیمارستان حضور پیدا کنید. پس از آن باید در کمیسیون پزشکی شرکت کنید که بخش مهمی می باشد و در واقع تایید نهایی بر عهده آن ها می باشد. انجام این آزمایشات و تاییدیه هر سه پزشک نظام وظیفه، بیمارستان و شورای پزشکی به منزله قبولی درخواست شما از سوی سازمان نظام وظیفه است. 

برخی اصطلاحات معافیت پزشکی چشم را بدانید. دور بینی چشم را هیپرمتروی و نزدیک بینی را میوپی می گویند. معاینه چشم با قطره را سیکلوپلژی می گویند. چیزی که در واقع تکلیف اوضاع بینایی شما را تایید می کند، نمره چشمتان است. مسلما با بالا رفتن نمره، چشم شما ضعیف تر خواهد شد و این برای فعالیت ها و وظایفی که در نظام قرار است انجام دهید اصلا خوب نیست. در نتیجه معافیت شما محتمل است. 

 

 

آیا چشم آستیگمات می تواند معافیت پزشکی چشم دریافت کند؟

 

آیا چشم آستیگمات می تواند معافیت پزشکی چشم دریافت کند؟

آیا چشم آستیگمات می تواند معافیت پزشکی چشم دریافت کند؟

 

عده زیادی افراد هستند که دارای چشم آستیگمات هستند و این سوال را از خودشان می پرسند که آیا حال که چشمشان آستیگمات است می توانند معاف شوند یا خیر؟ در جواب باید گفت که چشم آستیگمات به صورت تکی نمی تواند معافیت پزشکی را دریافت کند بلکه به حالت ترکیبی این امر امکان پذیر خواهد بود. به طور کلی چند نوع آستیگمات چشمی وجود دارد که عبارتند از : آستیگماتیسم ساده ، مرکب یا مخلوط با سیکلوپلژی کامل.

شناسایی هر کدام از این نوع ها از تخصص ما خارج است و باید در معاینات مشخص شود. شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی چشم در افراد آستیگمات این است که عملکرد شما در انجام وظایف را مختل کند. این معافیت ها از معافیت از رزم شروع شده و تا معافیت موقت یا دائم را در بر می گیرد. برای مثال افراد هیپرمتروپی بیش از 8 دیوپتر یک چشم که دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر هستند، معافیت دائم خواهند گرفت.

البته ماجرا به همین جا ختم نمی شود. عارضه آستیگمات دارای انواع مختلفی است و می تواند شدت و ضعف داشته باشد. به همین دلیل راهنمای اخذ معافیت چشم در افراد دارای این مشکل می تواند ابهامات بسیاری را بر طرف کند. کارشناسان ما در ایران تحصیل تمامی پیچ و خم های این راه را می دانند و می توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند. بنابراین جای نگرانی نیست.

 

 

نمره چشم برای معافیت پزشکی چشم چقدر باید باشد؟ 

یکی دیگر از عوامل مهم ایجاد اشکال در بینایی، تغییر نمره چشم است. اگر کسی در معاینات پزشکی دارای نمره چشم بالایی باشد احتمال اینکه بتواند طبق آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات نمره آن از معافیت استفاده کند بالاست. البته به دارندگان مدرک دیپلم، کارشناسی، ارشد و دکترا هر کدام نوع خاصی از معافیت چشم رادریافت می کنند. بنابراین مدرک تحصیلی در این مورد نیز تاثیر گذار است.

اهمیت نمره چشم استاندارد در این استکه یک سرباز باید در هنگام عملیات و هر گونه فعالیتی بسیار زبده عمل کند و داشتن عینک می تواند در این زمینه مانند یک مزاحم باشد. البته این بدان معنا نیست که داشتن عینک ممنوع است، اما ترجیح آن است که فرد فاقد عینک باشد. هر چند که بسیاری از ضعف های بینایی با عمل جراحی بهبود خواهد یافت. 

حال سوال این است که نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت چگونه است؟  طبق قوانین سازمان وظیفه بندهای مختلفی برای این مورد در نظر گرفته شده است. مثلا در بند 3 این قانون، مجموع ديوپتر آستيگمات ساده ، مركب يا مخلوط بالاي 5 ديوپتر يک چشم  جزء مشمولین معافیت دائم قرار می گیرد. البته این تنها یکی از موارد است، و مجال ذکر و توضیح همه بندها در اینجا نیست. بنابراین توصیه می کنیم از افراد خبره اطلاعات دقیق را کسب نمایید. 

 

 

آیا مدرک تحصیلی در معافیت پزشکی چشم تاثیر گذار است؟

در تمامی انواع معافیت های پزشکی، کسری خدمت، امریه و سایر معافیت ها درجه و مدرک تحصیلی تاثیرگذار است. برای مثال اگر فرد دارنده مدرک دیپلم یا بالاتر از آن  در یکی از چشم هایش دارای ضعف بینایی بیش از 6دیوپتر باشد، معافیت دائم خواهد گرفت. این در حالی است که یک مشمول با مردک کارشناسی بایستی ضعف بینایی بالای 8 دیپتر داشته باشد تا مورد معافیت پزشکی چشم قرار گیرد. 

گذشته از این مدرک تحصیلی می تواند به اینکه آیا مورد معافیت از خدمات رزمی می گردیم یا دائم و موقت نیز تاثیر گذار است. برای مثال، تصور کنید که فرد مشمولی دارای شب کوری یا کور رنگی است. حال طبق آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات شرایط در نظر گرفته شده برای این شخص با یک دیپلم یا ارشد متفاوت است و مورد معافیت از رزم قرار می گیرد. در مورد سایر معافیت ها نیز به همین شرح است.

در حیطه معافیت پزشکی سوالات متداولی وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از اینکه، آیا اگر تشخیص پزشک این باشد که ما در ناحیه درخواست داده شده سالم هستیم، حق اعتراض داریم؟ میزان ضعف دارندگان مدرک کارشناسی بایستی چند دیوپتر باید باشد؟ آیا چنانچه در حین رسیدگی به پرونده، منصرف شویم می توانیم آن را متوقف کنیم؟ پاسخ تمامی این سوالات و چندین ابهام دیگر در سامانه ما پاسخ داده می شود.

 

 

جهت دریافت مشاوره درباره شرایط اخذ معافیت پزشکی چشم – اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا برخی از مفاد آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات را برای شما عزیزان توضیح دهیم. علاوه بر این شرایط برخورداری و اخذ معافیت پزشکی چشم را توضیح دادیم. چنانچه در این زمینه هر گونه سوالی دارید، می توانید از راهنمای اخذ معافیت چشم سامانه ایران تحصیل استفاده کنید. برای این منظور می توانید از طریق شماره مندرج در سایت و جدول در تمامی روزهای هفته با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. 

 

 

کانال اطلاع رسانی معافیت پزشکی چشم

کانال اطلاع رسانی معافیت پزشکی چشم

 

مطالب مرتبط :

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

معافیت کفالت مادر مطلقه

معافیت پزشکی چشم

آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات

راهنمای اخذ معافیت چشم

شرایط اخذ معافیت پزشکی چشم چیست؟

برای برخورداری از این نوع معافیت بایستی ضعف یا بیماری بینایی شما تایید و مشمول قوانین ذیربط شود. طبق این ضوابط، مشمول عزیز باید در یکی از 38 بند مربوط به معافیت چشم قرار داشته باشد. 

 

آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات چگونه است؟

در سال های اخیر سازمان نظام وظیفه در قوانین خود بویژه در حیطه انواع معافیت ها تغیراتی ایجاد کرده است. برای اطلاع از این قوانین می توانید از طریق شماره تلفن های 9099072952 ( استان تهران) و یا 9099072952 ( شهرستان ها تماس حاصل نمایید. 

 

چگونه بدانم که آیا می توانم از معافیت پزشکی چشم استفاده کنم یا خیر؟

برخورداری از معافیت ناشی از اختلال بینایی به یک یا دو مورد منتهی نمی شود  و نیاز است که از راهنمای اخذ معافیت چشم استفاده کنید. 

نظرات

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور