ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

معافیت سربازی متاهلین دارای ۲ فرزند یا بیشتر 1403 + خبر فوری شرایط جدید

معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای آشنایی با شرایط معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

قانون معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند تصویب شد. مجلس شورای اسلامی تاکنون طرح‌‎های بسیاری در خصوص خرید خدمت سربازی یا معافیت مطرح کرده است که یکی از پربحث‌ترین آن‌ها مربوط به معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند می‌باشد. معافیت سربازی مسئله بسیار مهمی است که افراد مشمول خدمت همواره به آن فکر می‌کنند.

بسیاری از افراد مشمول خدمت سربازی نیز به دلایل مختلف قادر نیستند برای انجام و گذراندن سربازی خود اقدام کنند و به همین علت به دنبال یافتن راهی برای دریافت معافیت سربازی متاهلین هستند.

بنابراین در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند از طریق شماره 9099075307 با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

بررسی طرح معافیت سربازی متاهلین

معافیت سربازی متاهلین همانند معافیت پزشکی اعصاب و روان، چشم، دندان و معافیت‌های جسمی دیگر حائز اهمیت بوده و مجلس طرح جدیدی را به تصویب رسانده است. افرادی که به تازگی ازدواج کرده باشند و بخواهند معافیت دائم از این طریق بگیرند، لازم است پیش از هرگونه اقدامی شرایط لازم را بررسی کنند.

یکی از خبرهای فوری و مهم سال 1403 معافیت سربازی متاهلین تصویب شد، بوده است. از این رو واجدین شرایط که متاهل و دارای فرزند هستند، باتوجه به موارد ذکر شده در بندهای قانون اساسی می‌توانند برای دریافت معافیت سربازی اقدام کنند.

اما بهتر است همراه با اطلاع از شرایط با مدارک لازم برای معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند آشنا شوید و بعد برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با مشاورین مجرب و حرفه‌ای ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل نمایید.

زمان اجرای قانون معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند از اردیبهشت ماه 1403 اجرایی شده و براساس ستاد کل نیروهای مسلح مشمولان باید حتما مدارک لازم برای اخذ معافیت سربازی متاهلین را ارائه می کردند.

مشمولان برای دریافت معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند می توانستند از تاریخ اول خرداد ماه 1403 اقدام کنند. علاوه بر این سربازان فراری هم در صورت داشتن شرایط اعلام شده می توانند اقدام نمایند.

برای اطلاع از معافیت سربازان فراری متأهل وارد لینک شوید.

هزار و یک راه معافیت سربازی

کسری سربازی متاهلین دارای فرزند

طبق قانون سازمان نظام وظیفه، سربازان متاهلی که در اول آذر ۹۹ یا بعد از آن به خدمت سربازی اعزام شده باشند، شامل کسری خدمت سربازی متاهلین به مدت دو ماه خواهند شد. اما سوالی که ذهن عده زیادی را به خود مشغول کرده، معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند است که در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

علاوه بر این اگر فرد مشمول، قبل از سربازی یا حین خدمت صاحب فرزند شود، به ازای هر فرزند سه ماه از مدت خدمت سربازی او کسر می‌‌گردد. این قانون حتی مشمول سربازانی که غیبت سربازی داشتند نیز می‌شود و بهره مندی از این قانون ارتباطی به تاریخ اعزام ندارد.

برای آشنایی با شرایط معاف از رزم کلیک کنید.

معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند

در قانون جدید معافیت که از سوی کمیسیون طرح جدید مجلس برای خدمت سربازی اعلام شده است، مشمولان متاهل دارای دو فرزند با داشتن سن 35 سال و مشمولان دارای 3 فرزند و زیر 35 سال می‌توانند از معافیت متاهلین که به عنوان معافیت عفو رهبری شناخته می‌شود، بهره‌مند شوند.

در اطلاعیه معافیت سربازی ستاد کل نیروهای مسلح خبر معافیت مشمولان دارای فزرند اعلام شده است و افراد دارای دو فرزند می‌توانند برای دریافت معافیت اقدام کنند. از سوی دیگر مشمولانی که دارای غیبت سربازی هستند، در صورت داشتن فرزند، نیازی به گذراندن دوره ضرورت خدمت ندارند.

افرادی که می‌خواهند به خدمت نروند، با وجود داشتن غیبت سربازی نیز این امکان را دارند که از دوره ضرورت خدمت معاف شوند. قانون جدید معافیت برای کارکنان در حین خدمت نیز صادق است. از این رو برای پیگیری اخبار سربازی می‌توانید مطالب به‌روز را دنبال کنید.

 

شرایط معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

انواع معافیت سربازی باعث شده که هرکدام شرایط خاصی داشته باشند. مانند شرایط معافیت از سربازی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور، بررسی شرایط معافیت خدمت سربازی افراد متاهل نیز اهمیت دارد. از آنجا که در سال جاری قانون معافیت سربازی متاهلین تصویب شد، شرایط زیر برای مشمولان در نظر گرفته شده است:

🔸 داشتن بیشتر از سی سال سن

🔸 داشتن حداقل دو فرزند

شرایط معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

معافیت سربازی متاهلین دارای سه فرزند و بیشتر

براساس آخرین ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح از تاریخ ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ تا پایان سال ۱۴۰۴ تمامی مشمولان غایب و غیرغایب و کارکنان نظام وظیفه که در حال گذراندن دوران خدمت سربازی بوده و دارای 3 فرزند و یا بالاتر می‌باشند، پس از طی کردن دوره آموزش مقدماتی و تکمیلی در سازمان سپاه از انجام دوران خدمت وظیفه عمومی معاف خواهند شد.

از سوی دیگر مشمولان غایب و غیرغایب و کارکنان وظیفه دارای ۳ فرزند با داشتن حداقل ۴۰ سال تمام، پس از گذراندن دوره مقدماتی و تکمیلی آموزشی در سپاه پاسداران از انجام خدمت نظام وظیفه معاف بوده و می‌توانند برای معافیت سربازی اقدام کنند.

معاون فرماندهی انتظامی استان هرمزگان اعلام کرد: به کارکنان وظیفه متاهل در حال گذراندن خدمت علاوه بر اعطای ۲ ماه کسری خدمت تاهل، به ازای فرزند اول ۳ ماه، به ازای فرزند دوم ۴ ماه و برای فرزند سوم ۵ ماه کسری خدمت در نظر گرفته می‌شود.

همچنین مشمولین سربازی که متاهل و دارای سه فرزند یا بیشتر هستند، از خدمت نظام وظیفه عمومی معاف می‌شوند. اما مطابق با قانون و تصویب طرح جدید مجلس، تنها افرادی می‌توانند از خدمت معاف شوند که سن آن‌ها بالای 35 سال باشند.

متاهلین دارای فرزند برای کسب اطلاعات دقیق‌تر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام وظیفه ناجا به آدرس vazifeh.police.ir و یا کانال پیام رسان داخلی سازمان به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوط به معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند مطلع شوند.

بنابراین همانطور که درباره معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند مطرح کردیم، مشمولانی که سه فرزند و یا بیشتر دارند نیز می‌توانند با داشتن شرایط لازم برای اخذ این نوع معافیت از طریق سازمان نظام وظیفه عمومی اقدام کنند. چنانچه سوالی در اینباره دارید، می‌توانید با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید.

معافیت سربازی متاهلین دارای 3 فرزند 

 

مدارک لازم برای طرح معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

مشمولین باای 35 سال و دارای فرزند برای اخذ معافیت سربازی متاهلین باید مدارک خود را کامل آماده کنند. از این رو در این بخش از مقاله مدارکی را که لازم است افراد مشمول این طرح در آینده ارائه دهند، ذکر خواهیم کرد:

 •  اصل و کپی شناسنامه مشمول
 • اصل و کپی کارت ملی مشمول
 • اصل و کپی شناسنامه همسر
 • اصل و کپی کارت ملی همسر
 • اصل و کپی شناسنامه فرزندان
 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • عکس سه در با پس زمینه سفید
 • مدرک فیش بانکی پرداخت هزینه‌ها

برای دریافت مشاوره سربازی کلیک کنید.

اخبار پیرامون معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

✅ کسر خدمت دو ماهه ویژه سربازان متاهل فراری

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای خبر داده است که سربازان متاهل فراری می‌توانند به مدت دو ماه کسری خدمت دریافت کنند. البته این کار به شرطی انجام می‌شود که بعد از تاریخ یک آذر سال 99 خود را به یگان خدمتی معرفی کرده باشند.

✅ تخفیف جریمه برای سربازان غایب متاهل و دارای فرزند

پس از آن که معافیت سربازی متاهلین تصویب شد، بر اساس قانون جدید که در آن تخفیف‌هایی برای سربازان در نظر گرفته شده است؛ مشمولان غایب متاهل ۵ درصد و به ازای هر فرزند نیز ۵ درصد دیگر از کل مبلغ جریمه آن ها کسر می‌شود.

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته


خلاصه مقاله معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

در این مقاله درباره طرح معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند توضیحاتی ارائه دادیم. در سال جاری معافیت سربازی متاهلین تصویب شد و مشمولان دارای حداقل سه فرزند با داشتن 35سال سن می‌توانند با ارائه مدارک لازم، کارت معافیت خود را دریافت کنند.

بنابراین شما عزیزان می‌توانید در صوزت نیاز به دریافت مشاوره نظام وظیفه، با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشید تا در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند و یا آن که از طریق تماس با شماره تلفن 9099075307 (بدون کد) سوال خود را با مشاوران کارآزموده ایران تحصیل در میان بگذارید و مشاوره معافیت خدمت سربازی دریافت کنید.

برای دانلود pdf کلیک کنید.

3.7/5 - (22 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای آشنایی با شرایط معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند چیست؟

شرایط معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند داشتن حداقل 35 سال سن و دو فرزند است.

برای دریافت معافیت سربازی متاهلین به کدام سازمان باید مراجعه کرد؟

برای دریافت معافیت سربازی متاهلین به سازمان نظام وظیفه عمومی، مراجعه نمایید.

طرح معافیت سربازان متاهل دارای فرزند چه زمانی اجرا خواهد شد؟

این طرح هنوز اجرایی نشده است، بنابراین نمی‌توان زمان دقیقی را برای اجرایی شدن آن ذکر کرد.

نظرات

292 دیدگاه دربارهٔ «معافیت سربازی متاهلین دارای ۲ فرزند یا بیشتر 1403 + خبر فوری شرایط جدید»

 1. Avatar photo زاهد گفت:

  سلام و درود بر حضرت اقا ریس کل مقام معظم رهبری بند 35 سالم است با2فرزند کرایه نشین بدبخت چرا اجازه نمی دهید ما معاف بشیم ما هزاران مشکل داریم اگه ایجوری که تو بگی 4فرزند معاف خوب جعمیت ما به اندازیه چین میشه

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام معافیت دارای دو فرزند بالای 35 سال رو پیگیری کنید

 2. Avatar photo رحیم گفت:

  سلام بنده متولد1363هستم دو فرزند دارم معاف میشم

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   معافیت دو فرزندی در حین خدمت امکان پذیر است

 3. Avatar photo کسری گفت:

  سلام خدمت مشاورین محترم معافیت 3فرزند 35سال اجرایی شده یان
  با سه فرزند 38سال،معافیت شامل میشه یا ن

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   معافیت سربازی سه فرزند 35 سال در حین خدمت امکان پذیر است

 4. Avatar photo خدارحمی گفت:

  سلام کن ۴۲ سال سن دارم و دو فرزند هم دارم رفتم یگان گفتن تصویب نشده چند روز بعد مجلس تصویب کرد رفتم گفتن بخشنامه ندادن پس کی معافیت دو فرزندی میاد ممنونم

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   معافیت دو فرزندی در حین خدمت تصویب شده است این نوع معافیت شامل شما نمی باشد

 5. Avatar photo محسن شیخی فر گفت:

  سلام.طرح معافیت دو فرزندی کی اجرایی میشود

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   طرح معافیت دو فرزند مختص افراد درحین خدمت اجرا می شود

 6. Avatar photo محسن شیخی فر گفت:

  سلام.خواهشن زمان دقیق اجرایی طرح شدن معافیت دو فرزندی رو اعلام کنید.ممنون

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   هنوز هیچ اطلاعیه ای در این خصوص ارائه نشده

 7. Avatar photo سعید گفت:

  سلام ۳۰ سال سن دارم و دارای سه فرزند هستم عایا مشم ل معافیت هستم

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز خیر

 8. Avatar photo افضل گفت:

  سلام من اقدام کردم ولی گفتن هنوزبخشنامه ای براشون نیومده

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز فعلا برای معافیت 2 فرزندی قانونی تصویب نشده است.

 9. Avatar photo طاها گفت:

  سلام چرا به هرکی یه جواب متفاوت میدین؟
  الان در سال ۱۴۰۳ معافیت دو فرزندی بالای ۳۵ تصویب شده؟
  اگه تصویب شده کی باید اقدام کنیم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله تصویب شده و میتوانید اقدام کنید

   1. Avatar photo Mamad گفت:

    سلام.۴۳ سال سن دارم با دوتا بچه..معافیت دوفرزندی الان بهم میخوره یا نه.لطفا راهنمایی کنید

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     اگر بالای 35 سال باشید و دو فرزند داشته باشید میتوانید از شرایط معافیت استفاده کنید

    2. Avatar photo مجید گفت:

     سلام وقت بخیر اقای مشاور محمدی میگن اقدام کنید اقای طهماسبی میگن نه تصویب نشده چکار کنیم شده یا نشده

     1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

      سلام وقت بخیر
      نشده

    3. Avatar photo علی نورمحمدی گفت:

     سلام معافیت دو فرزند و بالای 35سال میگین تصویب شده ولی میریم پلیس بعلاوه 10میگین هیچ خبری نیست جریان چیه بنده 42سال دارم و دو فرزند چیکار باید بکنم و جواب درست و از کی باید بگیرم

     1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

      سلام وقت بخیر
      این موضوع تصویب شده اما این به این عنا نیست که هر شخصی بالای 35 سال هست بتواند از شرایط معافیت اقدام کند

   2. Avatar photo امینی گفت:

    با سلام خدمت شما..بنده ۴۵سال دارم و دارای دو فرزند می‌باشم و فقط ۱۵روز آموزش خدمت رفتم آیا معافیت دو فرزندی به بنده تعلق میگیرد یا نه

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     بله میتوانید اقدام کنید برای معافیت

     1. Avatar photo اهورا گفت:

      سلام کجا باید اقدام کنیم

     2. Avatar photo مشاور امینی گفت:

      سلام دوست عزیز
      به پلیس+10 تا نظام وظیفه

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط و محدودیت‌های تغییر رشته برای مشمولان سربازی

  شرایط تغییر رشته دانشگاه در زمان معافیت تحصیلی + بخشنامه 1403

  شرایط تغییر رشته دانشگاه در زمان معافیت تحصیلی، یکی از موضوعاتی است که برای دانشجویان ممکن است پیش بیاید. برای انجام این کار، دانشجویان باید شرایط و ضوابط خاصی را رعایت کنند تا بتوانند به صورت قانونی و بدون از...
 • اگر درخواست معافیت پزشکی رد شود

  اگر درخواست معافیت پزشکی رد شود + قوانین 1403 | ایران تحصیل

  رد شدن درخواست معافیت پزشکی یکی از دغدغه‌های مشمولان خدمت نظام وظیفه است. از همین رو اطلاع از کلیه مراحل کمیسیون پزشکی برای مشمولین نظام وظیفه عمومی، ضرورت دارد. جواب کمیسیون پزشکی سربازی، باتوجه به شرایط افراد اعلام می‌شود و...
 • معافیت کفالت برادر معلول

  معافیت کفالت برادر معلول + شرایط آیین نامه 1403

  معافیت کفالت برادر معلول یکی از روش‌هایی است که از طریق آن می‌توان از رفتن به سربازی جلوگیری کرد. همان طور که می‌دانید، مشمولان خدمت سربازی می‌توانند طبق قانون جدید معافیت سربازی برادر معلول و بر اساس شرایط اعلامی، با...
 • معافیت عفو رهبری

  معافیت عفو رهبری 1403 + خبر خوش بخشنامه عفو رهبری

  معافیت عفو رهبری، نوع خاصی از معافیت است که بر مبنای مدرک فارغ التحصیلی و سن فرد مشمول در نظر گرفته می شود. معافیت جدید رهبری یک تفاوت عمده با دیگر معافیت های سربازی دارد و آن این است که...
تماس با مشاور