ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوره سربازی + سامانه تلفنی پاسخگو 24 ساعته نظام وظیفه

مشاوره سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران متخصصی سربازی و معافیت

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مشاوره نظام وظیفه یکی از خدمات مجموعه ایران تحصیل است که شامل مشاوره سربازی و راهنمایی در خصوص دریافت کسری خدمت سربازی، خرید خدمت سربازی، انواع معافیت های پزشکی، شرایط هر فرد برای دریافت معافیت های مختلف، قوانین غیبت موجه، عواقب فرار از سربازی، انواع عفو و… میباشد.

موارد مرتبط با سربازی و شرایط آن هرگز برای همه افراد یکسان نخواهد بود و افراد بسته به شرایط زندگی و جسمی خود می توانند از شرایط و معافیت های متفاوتی بهره مند شوند که اطلاع از نحوه اقدام به آنها نیازمند به دریافت مشاوره سربازی است.

نبود منابع مناسب و معتبر در کنار تبصره های متعدد و قوانین مختلف درحوزه خدمت سربازی همواره دلیلی برای گمراهی و حتی اشتباه های متعدد از سوی مشمولان به خدمت بوده است. در مواردی افرادی که معافیت به آن ها تعلق میگرفته به دلیل عدم اطلاع از تبصره ها و قوانین موجود به اشتباه به خدمت اعزام شده و مجبور به سپری کردن ۲ سال خدمت شده اند. از همین جهت توصیه می کنیم تا قبل از اعزام به خدمت سربازی با برقراری تماس تلفنی از طریق شماره ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تمام شرایط اعزام به خدمت خود را مورد بررسی قرار دهید.

چه کمکی مشاوره نظام وظیفه به ما می‌کند؟

با در نظر گرفتن این واقعیت که افراد مذکر پس از رسیدن به سن هجده سالگی، آگاهانه یا ناآگاهانه با سازمان نظام وظیفه عمومی در ارتباط خواهند بود، آشنایی با قوانین مربوطه امری ضروری است.

این قوانین ممکن است شامل مقررات مربوط به معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت و کسر خدمت ایثارگران، امریه خدمت سربازی، قوانین خروج از کشور و شرایط اعزام به خدمت سربازی باشد.

احتمال دارد شما تحت پوشش یک یا چند تن از این موارد باشید، اما با توجه به اینکه هر یک از موارد فوق دارای زیرمجموعه‌های متعددی هستند، اکثر افراد اطلاعات دقیقی از قوانین ندارند.

چنانچه هیچ یک از معافیت‌ها شامل حال شما نگردد و حتی تمایلی به دریافت امریه خدمت سربازی نداشته باشید، همچنان دو مورد با اهمیت عمومی باقی می‌ماند: قوانین خروج از کشور و اعزام به خدمت سربازی.

بنابراین، اگر کمی تامل کنید، درمی‌یابید که مشاوره نظام وظیفه چگونه می‌تواند به شما کمک نماید. شاید با یک جلسه مشاوره سربازی چند دقیقه‌ای بتوانید معافیت دریافت دارید، یا حداقل بخشی از مدت خدمت خود را کاهش دهید یا حتی در مکان مناسبی برای انجام خدمت پذیرفته شوید.

مشاوره نظام وظیفه فرصتی است که در اختیار شما قرار دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

چه کمکی مشاوره نظام وظیفه به ما می‌کند؟

چرا از مشاوره سربازی ایران تحصیل استفاده کنیم؟

استفاده از مشاوره نظام وظیفه برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در ایران می‌تواند دارای مزایای بسیاری باشد. در این متن به بررسی دلایل اهمیت استفاده از این خدمات مشاوره نظام وظیفه می‌پردازیم.

 • درک بهتر قوانین و مقررات: قوانین و مقررات مربوط به خدمت سربازی در ایران ممکن است پیچیده و دائما در حال تغییر باشند. مشاوره تخصصی می‌تواند به شما کمک کند تا از آخرین تغییرات قانونی آگاه شوید و از حقوق خود مطلع باشید.
 • برنامه‌ریزی برای آینده تحصیلی و شغلی: مشاوره سربازی می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای آینده تحصیلی و شغلی خود داشته باشید، با در نظر گرفتن مدت زمان خدمت سربازی.
 • استفاده از معافیت‌ها و امتیازات: در صورت واجد شرایط بودن، مشاوره می‌تواند شما را در جهت بهره‌مندی از معافیت‌ها و امتیازات موجود راهنمایی کند.
 • کاهش استرس و نگرانی: با دریافت مشاوره سربازی می‌توانید استرس و نگرانی‌های مربوط به خدمت سربازی را کاهش دهید و با آرامش بیشتری به برنامه‌ریزی برای آینده بپردازید.

به‌طور کلی، استفاده از مشاوره سربازی ایران تحصیل می‌تواند به شما کمک کند تا با دیدگاهی واضح‌تر نسبت به وظایف و فرصت‌های خود در قبال خدمت سربازی، برنامه‌ریزی کنید و از تجارب دیگران در این زمینه بهره‌مند شوید.

دامنه خدمات مشاوره سربازی

بسیاری از مشمولان اطلاعی از نحوه دریافت دفترچه خدمت نظام وظیفه، نحوه اعزام به پادگان ها جهت شروع دوران خدمت سربازی، دریافت معافیت تحصیلی یا هر نوع معافیت دیگر، دریافت کسری خدمت جبهه پدر، کسری خدمت ایثارگران، جانبازان و یا هر نوع معافیت دیگری را ندارند.

این موضوعات مشاوره سربازی عبارتند از:

 • مشاوره معافیت پزشکی، انواع معافیت کفالت، تحصیلی، سه برادری، مددجویان، بهزیستی و…
 • آماده کردن و اطلاع از مدارک مورد نیاز برای امور نظام وظیفه جهت صرفه جویی در زمان و هزینه و تسریع امور
 • بررسی احتمال و احراز معافیت با توجه به شرایط شخصی و خانوادگی و راههای دریافت معافیت
 • مشاوره امریه، شرایط اخذ امریه، حقوق امریه، معرفی مراکز و بررسی راهکارهای دریافت امریه
 • کسر از خدمت و بررسی انواع کسری از جمله مناطق امنیتی و مناطق محروم و بد آب و هوا، ایثارگران، نخبگان، متاهلین، بسیج فعال و…
 • اطلاع از آخرین تغییرات تبصره‌ها و ‌قوانین خدمت وظیفه عمومی و…

گستره موضوعات مورد بحث در خصوص مدت سربازی بسیار وسیع است و با پیگیری‌های مستمر مشاوران ایران تحصیل و مطالعه جز به جز قوانین و بخشنامه‌های به‌روز تنها با یک تماس در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دامنه خدمات مشاوره سربازی

مشکلاتی که ممکن است در صورت عدم بهره‌مندی از مشاوره سربازی به وجود آید چیست؟

متاسفانه در ایران، با توجه به فرهنگ‌سازی نسل‌های گذشته، مقاومتی قابل توجه در برابر دریافت مشاوره و مشورت با اشخاص مورد اعتماد و متخصص مشاهده می‌شود.

بخشی از این مقاومت به دلیل پرهیز از هزینه‌کرد برای مشاوره است و بخش دیگر به فرهنگ‌سازی‌های نادرست مرتبط می‌گردد.

در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته و با یک بررسی اجمالی درخواهید یافت که افراد در این کشورها نه تنها در حوزه‌های گوناگون مشاوره می‌پذیرند، بلکه سازمان‌هایی که در آن مشغول به کار هستند نیز جلسات مشاوره دوره‌ای برای کارمندان خود برگزار می‌کنند.

به همین دلیل است که رشته‌ای در روانشناسی با عنوان روانشناسی صنعتی سازمانی مطرح‌شده‌است! همچنین ممکن است به دلیل قوانینی که به‌طور مستمر در حال تغییر و به‌روزرسانی هستند، مشمول معافیت شویم اما به دلیل عدم آگاهی از قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی، معافیت را به آسانی از دست بدهیم.

به عنوان مثال، در چند سال گذشته سن معافیت برای کفالت پدر ۶۰ سال بود، اما با تغییراتی که اعمال شد ابتدا به ۶۵ و سپس به ۷۵ سال افزایش یافت. در این میان، افرادی‌بودند که مشمول معافیت می‌شدند، اما با تصور اینکه سن کفالت همچنان ۶۰ سال باقی می‌ماند، در پی معافیت نرفتند و در حال حاضر به آسانی معافیت خود را از دست داده‌اند و می‌بایست ۲۴ ماه خدمت نمایند!

این تنها یک نمونه از صدها قانونی است که به‌طور مداوم در حال به‌روزرسانی و تغییر است؛ پس تنها چند دقیقه وقت صرف کنید و مشاوره دریافت نمایید تا به‌روز شوید، شاید راهی برای معافیت، کسری خدمت، امریه یا بهترین حالت اعزام برای شما ظاهر شود.

در این مسیر می‌توانید با مجموعه بزرگ و تخصصی مشاوره ایران تحصیل در ارتباط باشید. فاصله مشاوران ما تا شما تنها یک تماس است.

انواع روش های مشاوره نظام وظیفه

اغلب مشمولان عزیز با پیچ و خم های این ضوابط آشنایی ندارند و برای انجام امورات اداری دچار مشکل می شوند. اینجاست که مشاوره وظیفه به یک ضرورت تبدیل می شوند و می تواند راهنمای بسیار خوبی برای این افراد باشد.

سامانه ایران تحصیل به طور معمول از سه طریق آنلاین، تلفنی و حضوری به همه متقاضیان عزیز مشاوره می دهد. هر کدام از این روش های مزایای خود را دارد. اما بهترین راهی که بتوان از طریق آن مشاوره نظام وطیفه سربازی گرفت، تماس تلفنی می‌باشد.

این روش باعث می شود که آن دسته از عزیزانی که در نقاط دور دست زندگی می‌کنند و امکان مراجعه حضوری یا استفاده از اینترنت را ندارند، به راحتی تماس گرفته و با مشاوران متخصص در ارتباط باشند.

خدماتی که در بالاترین کیفیت ممکن و به وسیله افرادی کاردان و حرفه ای، خدمت افراد ارائه می شوند و تمامی اطلاعات روز را به کاربران ارائه می‌دهد.

برای مثال برخی بنا به دلایل مختلف به دنبال کسب معافیت سربازی هستند و نمی دانند شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی یا سایر معافیت ها چیست.

و اما در مورد اینکه مشاوره معافیت سربازی چه مواردی را در بر می گیرد، باید بگوییم که همه دوستان می توانند هر گونه سوالی در هر زمینه از ابتدای معرفی به خدمت تا گرفتن کارت پایان خدمت را مطرح نمایند. مشاورین ما در گفتگویی صمیمانه آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیران می باشند. به علاوه می توانید از روش مشاوره نظام وظیفه با تلگرام نیز استفاده کنید.

جهت دانلود مقاله مشاوره سربازی آنلاین بر روی لینک کلیک نمایید.

انواع روش های مشاوره نظام وظیفه

مشاوره آنلاین سربازی

مشاوره با افراد با تجربه یکی از عواملی است که موجب اطمینان خاطر شده و دید وسیعتری نسبت به مسائل به ما میدهد. در موارد حساسی مانند خدمت سربازی که در واقع تکلیف 2 سال از زندگی شخص را مشخص میکند، مشاوره اهمیت بیشتری میابد.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی نیاز به مراجعات حضوری نسبت به گذشته بسیار کمتر شده و موسسه ایران تحصیل با گردآوری متخصصین حوزه نظام وظیفه اقدام به ارائه انواع خدمات مشاوره ای در این زمینه کرده است.

استفاده از خدمات مشاوره سربازی از طریق تلفن ثابت و موبایل و مشاوره نظام وظیفه آنلاین می تواند انتخابی منطقی باشد و برای افراد مختلف بسیار کارساز و مؤثر واقع شود. مجموعه ایران تحصیل با سابقه فروان در ارائه خدمات جلسات مشاوره‌ای موفق و با حضور کارشناسان متخصص امور نظام وظیفه و معافیت تنها یک تماس با شما فاصله دارند.

برای آشنایی با قوانین و جزئیات آیین‌نامه‌های نظام وظیفه و بررسی مشمولیت یا معافیت خود میتوانید همه روزه از 8 صبح تا 12 شب با خط ثابت 9099075307 را شماره‌گیری کرده و با مشاوران بخش نظام وظیفه ایران تحصیل در تماس باشید.

سامانه مشاوره تلفنی سربازی

شرایط و قوانین وضع شده برای خدمت نظام وظیفه پیچیدگی های خاص خودش را دارد و بسیار گسترده هست و ممکن است از سالی تا سال دیگر تغییر هم بکنند.
مشاوره سربازی بر همه این قوانین اشراف دارد و اطلاعات دقیق و موثق در رابطه با مهم ترین موارد پیش روی سربازان را در اختیار مشمولان عزیز قرار می دهد. در ادامه بیشتر به این مورد می پردازیم.

مشاوره انواع معافیت و سوالات متداول

اخذ معافیت یکی از که بیشترین درخواست های مطرح شده در نظام وظیفه را به خود اختصاص می‌دهد و به یک نوع ختم نمی شود. برای مثال افرادی که دچار عارضه های جسمی شده اند، می توانند از معافیت پزشکی استفاده کنند.

البته باید بگوییم که این سازمان طبق لیست بیماری های اعلام شده با درخواست معافیت پزشکی موافقت خواهد کرد. علاوه بر این، هر کدام از این بیماری ها خود دارای شرایط خاصی می باشند.

به همین دلیل بندهایی در این قوانین وجود دارد که همه افراد نمی توانند از آن آگاه باشند. معافیت فرزندان ایثارگران یک نوع دیگر از معافیت می باشد.

حال وقتی میگوییم ایثارگر منظورمان چه کسانی است؟ مدت خدمت والد چقدر باید بوده باشد تا فرزند وی گیرنده این تسهیلات گردد؟ و در چه صورتی معافیت دائم، موقت و یا معاف از رزم داده می شود؟ این سوالات و بسیاری دیگر همواره توسط مشمولان پرسیده و دارای ابهام است.

از سوی دیگر معافیت های دیگری به نام معافیت سربازی نیز به برخی مشمولان اختصاص داده شده است. اما آیا می دانیم منظور از کفالت چیست؟ به چه افرادی کفیل گفته می شود و مفهوم چه کسی است؟ و یا معافیت تک پسری چگونه است؟ از این رو برای پیدا کردن پاسخ سوالات مربوط به خدمت و  انواع معافیت های سربازی با مشاورین ایران تحصیل می‌توانید تماس بگیرید.

مشاوره استخدام آموزش و پرورش

مشاوره استخدام آموزش و پرورش

 

مشاوره معافیت سربازی

در مجموع می‌توان گفت که دو نوع معافیت خدمت نظام وظیفه برای سربازان و مشمولان ملزم به خدمت وجود دارد. یکی از آن ها معافیت دائم است و دیگری تحت عنوان معافیت موقت نامیده می شود.

بسیاری از افرادی که واجد شرایط دریافت معافیت دائم یا موقت نیستند شاید بتوانند از معافیت از رزم استفاده کنند و فعالیت های رزمی را در طول خدمت نظام وظیفه انجام ندهند.

یکی از مهمترین مواردی که در جلسات آنلاین و تلفنی مشاوره مورد بحث قرار میگیرد شرایط و نحوه دریافت معافیت سربازی است. مشاوره معافیت سربازی و اطلاع از خبر خوش سربازی برای شناخت انواع روش‌های دریافت معافیت دائم و موقت اهمیت بالایی دارد.

انواع معافیت سربازی
معافیت از سربازی همواره دغدغه بسیاری از مشمولان به خدمت بوده است و برخی بنا به دلایلی به دنبال آگاهی از شرایط بهره مندی از آن است.
سازمان نظام وظیفه بنا به اوضاع خاص حاکم بر کشور، می تواند هر آن این قوانین را دستخوش تغییر نماید. به همین دلیل توصیه می کنیم که اطلاعات به روز را از مشاوران نظام وظیفه دریافت نمایید تا دچار اشتاباهات جبران ناپذیر نشوید.

مشاوره معافیت پزشکی سربازی

یکی از گزینه‌های بهره‌مندی از معافیت، به عدم سلامت جسمانی در چند ناحیه از بدن مربوط می شود که معافیت پزشکی نامیده می شود.
طبق قوانین سازمان وظیفه، اگر فردی در زمان اعزام به خدمت، دچار برخی بیماری ها باشد، از خدمت سربازی معاف می شود. این بیماری ها، نخست باید توسط پزشک اولیه تایید گردد. سپس شورای پزشکی بیمارستان و در نهایت توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی به تایید برساند.

به‌طور کلی 17 نوع بیماری شامل معافیت پزشکی می‌گردند. به‌طور مثال برخی از آن‌ها عبارتند از معافیت پزشکی قلب، بیماری‌های عمومی، بیماری‌های غدد مترشحه و داخلی، اعصاب و روان، بیماری‌های استخوان، شکم، دستگاه گوارش و جراحی‌های عمومی و چندین نوع بیماری دیگر که می‌توانید از طریق سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مشاوره معافیت و سنوات تحصیلی

طبیعی است که بسیاری از جوانان در طلایی‌ترین سال‌های زندگی به دنبال کسب علم و دانش باشند. اما از آنجا که خدمت سربازی طبق گفته بالا، پس از 18 سالگی اجباری می شود، چاره‌ای جز گذراندن این دوره مقدس نیست.

حال سازمان نظام وظیفه قوانینی را برای اینگونه افراد تنظیم کرده‌است، تا بتوانند به ادامه تحصیل بپردازند. حال سوال این است که چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟

طبق اعلام سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل دارند حداکثر تا سن بیست سالگی می توانند از امکان معافیت موقت استفاده کنند.
این مهلت برای شرایط غیر معمول هم پا برجاست. برای مثال، اگر دانش آموازی قبل از 18 سالگی فارغ التحصیل شود و یا ترک تحصیل، اخراج و انصراف داشته باشد، باز هم مانند سایر دانش آموزان، پس از سن قانونی مشمول سربازی می شود. از سوی دیگر، حداکثر زمان تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی دیپلم، تا سن 20 سالگی می باشد.
برای آگاهی از سن مجاز تحصیل، محاسبه سنوات و تاثیر مرخصی تحصیلی بر سنوات، خدمت همزمان با تحصیل و سایر موضوعات مرتبط با معافیت تحصیلی میتوانید ب
جهت اطلاع از خرید خدمت سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

مشاوره معافیت کفالت

اگر فردی به سن مشمولیت رسیده باشد و تنها نگهدارنده مکفول، یعنی پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ باشد، جزء موارد معافیت کفالت محسوب می شود.
حال اگر این شخص، برادر بزرگتری یعنی بیشتر از سن 18 داشته باشد، از این نوع معافیت مستثنی می شود. علاوه بر این، اگر فرد ازدواج کند، مهاجرت نماید و یا برادر یا برادرانی را در زندان داشته باشد نیز از این قانون مستثنی می گردد و موظف است که به سربازی برود.
در قوانین نظام وظیفه، فردی که موارد فوق را داشته باشد، تنها در صورت برخورداری شرایط خاصی، می تواند از قانون معافیت کفالت سربازی برخوردار شود.
برای مثال یکی از انواع معافیت کفالت، منظور از کفالت خواهر این است که خواهر فاقد پدر، همسر (همسرش فوت شده یا طلاق گرفته باشد)، و فرزند باشد. به عبارتی، تنها برادر تنی سرپرست وی باشد. برای آگاهی سایر موارد از قبیل پدر، مادر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ نیز می توانید با ما تماس بگیرید.
جهت ورود به سامانه خدمات الکترونیکی سخا بر روی لینک کلیک نمایید.
مشاوره معافیت کفالت

مشاوره اخذ معافیت ایثارگران

در جای دیگری از قانون نیروهای مسلح، درباره معافیت ایثارگران مواردی ذکر شده است. در این قانون، تمامی فرزندان شهدا و جاوید الاثران از خدمت دوره سربازی معاف می‌گردند.
البته این موارد تا زمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، این موارد را تایید کند، معافیت فرزندان ایثارگر به قوت خودش باقی می‌ماند. در غیر این صورت ممکن است قوانین خاص سربازی شامل حال فرزندان این عزیزان شود. البته این قانون تنها مختص به فرزندان ایثارگران نمی‌باشد.
برای مثال اگر شهید یا ایثارگر دارای فرزند پسر نباشد، آنگاه در صورت تایید و درخواست این بنیاد، یکی از برادران ( تاکید می شود فقط یکی از برادران) می‌تواند از سربازی معاف شود.
البته موارد دیگری مانند، جانباز 10 درصد و بالاتر، معافیت فرزند خوانده قانونی جانباز، معافیت مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر ازدواج نموده اند نیز از جمله بندهای ذکر شده است که برای اطلاع از شرایط خاص هر کدام می‌توانید از مشاوره نظام وظیفه استفاده کنید.
جهت بهره‌مندی از این نوع معافیت، مشمولان بایستی پس از مراجعه به پلیس + 10 و دریافت دفترچه اعزام به خدمت، محل مربوط به ایثارگران را با دقت مطالعه و فرم های مربوطه را تکمیل کند.
پس از ارسال و فرم مدارک مورد نیاز، فرد مشمول باید ظرف مدت یک هفته با همراه داشتن اصل مدارک، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نماید تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد.
جهت مشاهده کارت پایان خدمت معاف از رزم بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

مشاوره اخذ معافیت رهبری (معافیت موارد خاص)

این نوع معافیت که بخشودگی سنی نیز نام دارد هر ساله طبق دستور رهبری به بعضی افراد داده می شود، که این نوع معافیت نیز دارای شرایط خاصی است و به میزان سن و تحصیلات فرد بستگی دارد.
البته ذکر این نکته ضروری است که افراد بالای پنجاه سال، به هیچ کدام از موارد معافیت نیازی ندارند و به طور خودکار از خدمت سربازی معاف می گردند. البته این اشخاص نیز باید برای روشن شدن وضعیت وظیفه خود، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نمایند.
ممکن است بپرسید معافیت موارد خاص چیست؟ 5 گروه می توانند از معافیت موارد خاص که همان معافیت رهبری است استفاده کنند. برای مثال، افرد زير ديپلم، ديپلم، فوق ديپلم که از متولدین پایه 1354 را شامل می شود.
غیر از این چهار گروه دیگر در مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد، دکتری غیر پزشکی، دکتری پزشکی و دامپزشکی نیز شامل این قسم معافیت می شوند که در مشاوره نظام وظیفه مدارک و شرایط لازم به شما گفته خواهد شد.

جهت اطلاع از شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی کلیک نمایید.

هزار و یک راه معافیت سربازی

مشاوره آنلاین اخذ انواع کسری سربازی

مدت دوره سربازی در کشور ما تا چندی پیش 24 ماه بود، اما به تازگی از قانون جدیدی مبنی بر کاهش این زمان به 12 ماه خبر داده شده است که این قانون هنوز به تصویب رسمی نرسیده است. حال در این میان، بسیاری از مشمولان به دنبال کمتر شدن این مدت به دلایل مختلف می باشند.
اگر به سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری و امریه مراجعه کنید، با انواع قوانین این حوزه به طور کامل آشنا خواهید شد. در ادامه برخی این موارد را بررسی می کنیم.
یک دسته از افرادی که می توانند از کسر خدمت استفاده نمایند، محققینی می باشند که در زمینه مسائل دفاعی و امنیتی پروژه ها و تحقیقات ارزشمندی را ارائه دهند.
این افراد به شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می توانند، از 2 تا 19 ماه کسر خدمت دریافت کنند. هدف ستاد نیروهای مسلح جذب نیروی انسانی نخبه به این سمت این سازمان و همچنین تشویق نخبگان برای ارتقا سطح امنیت ملی است.

گروه دیگر به فرزندان جانبازان و ایثارگران مربوط می شود که طبق آیین نامه کسری خدمت ایثارگران، فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه خدمت والدینشان، یک ماه کسری خدمت دریافت می کنند.

اگر والد مشمولی 24 ماه خدمت را گذارنده باشد، فرزند وی از خدمت سربازی معاف می شود. البته ظرفیت محدودی برای این قشر در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن و همچنین سایر گروههای مشمول کسر خدمت می توانید با ما تماس بگیرید.

جهت اطلاع از اضافه خدمت غیبت سربازی بر روی لینک کلیک نمایید.

مشاوره سربازی اخذ انواع امریه سربازی

از چند طریق امکان برخورداری از امریه سربازی وجود دارد. اما قبل از توضیح بیشتر، بد نیست تعریف دقیقی از امریه داشته باشیم.

امریه عبارت است از نوعی خدمت سربازی که به جای سپری شدن در پادگان ها، در سازمان های اداری سپری می شود. بسیاری از مشمولان به دلیل استفاده نکردن مشاوره نظام وظیفه و عدم آگاهی به جای کار در وزارت خانه ها و ادارات، به پادگان ها اعزام می شوند.

برای مثال، امریه سربازی علوم پزشکی یکی از بهترین و مشهورترین انواع امریه است که در صورت داشتن شرایط می توانید از این امکان استفاده کنید. البته شرایط بهره مندی از امریه پزشکی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شود.

 

یکی از نکات قابل توجه برای گرفتن امریه پزشکی این است که مجرد نباشید. به این معنی که تنها در صورت متاهل بودن می توانید به امریه پزشکی درآیید، در غیر این صورت نتیجه درخواست شما منفی خواهد بود.

از جمله شرایط اختصاصی نیز این است که دانشگاه یا مرکز پزشکی مورد نظر، اعلام نیاز کند و برای بکارگیری این عزیزان جای خالی داشته باشد. البته این ها تنها موارد بسیار مختصری از شرایط عمومی و اختصاصی بودند.

برای اطلاع دقیق از تمام جزئیات این قوانین و دیگر انواع امریه همچون شرایط و مراحل اخذ امریه وزارت دفاع، پیام آوران بهداشت و فراخوان نخبگان می توانید از سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل استفاده کنید.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

اطلاع از مراکز امریه سربازی

یکی از مزایای مشاوره سربازی ایران تحصیل آشنایی با مراکزی است که میتوانید از آنها اقدام به اخذ امریه نمایید. برای آشنایی با این مراکز میتوانید مقاله لیست ارگان های امریه سربازی را مطالعه نموده و یا برای بررسی اینکه شانس شما برای قبولی در کدام یک از این ارگان‌ها بیشتر است با مشاوران ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

برخی از مهمترین این ارگان‌ها از قرار زیر هستند:

 • امریه سازمان‌ های دولتی
 • امریه در بنیاد شهید و امور ایثارگران
 • امریه وزارت نفت
 • امریه در قوه قضائیه
 • امریه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
 • امریه در مرکز کلینیک صنعت سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف
 • امریه سربازی در وزارت بهداشت
 • امریه در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم

تنها آن دسته از مشمولینی می توانند در لیست ارگان های امریه سربازی ثبت نام نمایند که واجد شرایط تعیین شده از سوی همان سازمان باشند.

مشاوره غیبت سربازی

از جمله سؤالاتی که ممکن است برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه مطرح شود این است که اگر به خدمت سربازی نروم ممکن است چه اتفاقی بیفتد.

شاید این سؤال مهم از جمله سؤالات مطرح شده برای شما عزیزان هم باشد.

سؤالی که در صورت یافتن پاسخی منطقی برای آن از طریق دریافت مشاوره سربازی و یا مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا حتی تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هر طور هست برای رفتن به سربازی اقدام می کنید.

مگر این که مشمول دریافت معافیت و یا کسری خدمت باشید که در این صورت اوضاع کاملاً فرق می کند.

برای یافتن پاسخ این سؤال مهم به جز تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید از مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا مشاوره سربازی تیم حرفه ای ایران تحصیل استفاده کنید. به علاوه می توانید از مشاوره نظام وظیفه با تلگرام نیز استفاده نمایید.

اگر به خدمت سربازی نروید این مشکلات برایتان پیش می آید:

 • نمی توانید کاندید شورای اسلامی و یا مجلس شوید.
 • اگر قصد راه اندازی کسب و کاری آزاد را داشته باشید امکان دریافت پروانه کسب را به هیچ وجه ندارید.
 • در صورت نرفتن به سربازی به هیچ وجه نمی توانید برای دریافت وام های مختلف اقدام کنید.
 • اگر از رفتن به خدمت سربازی سرباز بزنید به هیچ وجه نمی توانید برای استخدام در ارگان ها و سازمان های دولتی اقدام کنید.

جهت ورود به سامانه استعلام غیبت سربازی با کد ملی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

آشنایی با قوانین و شرایط خرید سربازی

با وجود الزامی بودن خدمت در نظام وظیفه، همواره برخی از افراد به دنبال خرید سربازی بوده و هستند. در سال های اخیر تصمیمات متغیری در این زمینه گرفته شده و همین باعث سردرگمی مشمولان عزیز گشته است.

برای مثال، سوالات پر تکراری همچون اینکه آیا خرید خدمت سربازی امکان پذیر است یا خیر؟ چه شرایطی برای خرید سربازی لازم است؟ همواره در سامانه مشاوره تلفنی از ما پرسیده می‌شود.

در دهه هفتاد، طرح قانون خرید سربازی برای اولین بار مورد بررسی قرار گرفت و افراد مشمول می‌توانستند با پرداخت مبلغی، دوره خدمت سربازی اجباری خود را خریداری کنند.

این مقررات به تدریج به دلیل نیاز روزافزون کشور به نیروهای مسلح برای حفظ امنیت ملی، متوقف شد. در روزهای پایانی سال ۱۴۰۰، طرح جدیدی برای قانون خرید خدمت سربازی مطرح و جهت بررسی و تصویب به کمیسیون تلفیق مجلس ارسال شد.

اطلاعات ارائه‌ شده‌ هنوز تایید نهایی نگرفته و در حال طی فرآیندهای قانونی هستند.

همچنین سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد طرح خرید خدمت سربازی اعلام کرد: پیشنهادی در کمیسیون تلفیق مطرح شده‌ بود که به دلیل بالا بودن مبالغ، موفق به کسب رای نشد.

بنابراین، خرید و فروش خدمت نظام وظیفه همچنان ممنوع است و قوانین مربوط به خرید و فروش خدمت نظام وظیفه در سال‌های گذشته و تا زمان تصویب مقررات جدید، به اجرا در خواهند آمد.

آشنایی با قوانین و شرایط خرید سربازی

 

در مورد دوره خدمت چه میدانید؟

دقیقاً بلافاصله بعد از تمام شدن دوره آموزشی دوره خدمت سربازی در پادگان های نظام وظیفه آغاز می شود.

در حقیقت، هر فرد بعد از اتمام دوران آموزشی با توجه به میزان تحصیلات خود که رنج از زیر دیپلم تا فوق دکتری را شامل می شود می تواند درجه نظامی اخذ کند و برای شروع دوران خدمت سربازی به پادگان های موجود در سراسر کشور برود.

ضروری است مطلع شوید که با اجرای تغییرات جدید، مدت خدمت اجباری سربازی، با توجه به موقعیت جغرافیایی خدمت که شامل مناطق معمولی تا مرزی، عملیاتی، محروم، دارای شرایط آب و هوایی نامساعد و همچنین تفاوت بین بومی و غیربومی می‌شود، از ۱۷ ماه حداقل به ۱۴ ماه کاهش می‌یابد.

برای مشاوره سربازی و اطلاع بیشتر از مدت دوره خدمت در سال 1403 با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

زمان اعزام به خدمت نظام وظیفه

هر ساله شاهد اعزام شمار زیادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه به انواع پادگان های ارتش، نیروی انتظامی و غیره هستیم.

اعزام سربازان به هر کدام از پادگان ها با توجه به مدارک تحصیلی شان در زمان ها و اوقات مختلفی صورت می گیرد.

در واقع افرادی با داشتن مدارک فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم در یک زمان و افرادی با مدارک کارشناسی، دکتری و همین طور کارشناسی ارشد در یک زمان دیگر مشغول به خدمت می شوند. برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید از مشاوره نظام وظیفه با تلگرام استفاده کرده و یا با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه تماس بگیرید.

 

مشاوره دوره آموزشی سربازی

در مجموع دوره سربازی به دو دوره مختلف یعنی دوره آموزشی 2  الی 3 ماهه و دوره خدمت در پادگان های انواع ارگان های نظامی تقسیم بندی می شود.

هر فرد سرباز در طول دوران آموزشی با مواردی از جمله یافتن میسر در روز و یا شب و همین طور اسلحه شناسی آشنایی لازم را پیدا می کند.

در صورت استفاده از جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه امکان کسب اطلاعات و جزئیاتی مفصل در رابطه با دوره آموزشی سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آیین نامه مرخصی سربازان  کلیک نمایید.

مشاوره دوره آموزشی سربازی

حقوق سربازی چقدر است؟

میزان و مبلغ حقوق سربازان بسته به چند عامل می تواند برای هر سرباز محاسبه شود. برای مثال یکی از فاکتورهای مهم، نوع مدرک تحصیلی اعم از دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

بالطبع هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد، میزان حقوق نیز افزایش می یابد. همچنین اینکه مجرد یا متاهل باشید نیز می تواند حقوق شما را بالا و پایین کند. البته برای متاهلین بسته به تعداد فرزندان میزان حقوق دریافتی تغییر می کند.

غیر از موارد گفته شده، سرباز امریه بودن، دوره آموزشی، سرباز عضو هیئت علمی، مکان و محل خدمت، سرباز معلم بودن، تحت پوشش بودن یا نبودن کمیته امداد، خدمت در ارگان مورد نظر و چند عامل دیگر، همگی در تعیین حقوق نقش دارند.
چنانچه جزء هر کدام از این موارد هستید و قصد اطلاع از میزان دقیق حقوق سربازی خود را دارید، می توانید با سامانه مشاوره سربازی ما در تماس باشید و یا از روش مشاوره نظام وظیفه با تلگرام استفاده کنید. به علاوه تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه نیز در دسترس می باشد.

جهت اطلاع از معافیت سربازی خالکوبی بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

خلاصه مطالب مشاوره سربازی

در این مقاله سعی بر آن شده است تا شرایط مشاوره نظام وظیفه و مشاوره نظام وظیفه با موبایل و همچنین مشاوره نظام وظیفه با تلگرام را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم.

چنانچه پس از خواندن این مقاله مشاوره سربازی، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص شرایط مشاوره نظام وظیفه برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق  با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

برای دانلود فایل pdf مشاوره سربازی کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله مشاوره سربازی

 

4.4/5 - (20 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران متخصصی سربازی و معافیت

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه چه کاری باید انجام دهم؟

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید با مشاوران ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

نحوه استفاده از مشاوره سربازی چیست؟

مشمولان عزیز می توانند از طریق شماره های مندرج در سایت به صورت تلفنی با مشاورین ما تماس گرفته و همه سوالات خود را مطرح بفرمایند.

چگونه می توان معافیت یا کسری خدمت گرفت؟

اخذ معافیت یا کسری خدمت تحت شرایط خاصی امکانپذیر است. تمام این شرایط در سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ذکر می شود.

 

نظرات

1,862 دیدگاه دربارهٔ «مشاوره سربازی + سامانه تلفنی پاسخگو 24 ساعته نظام وظیفه»

 1. Avatar photo امیر گفت:

  سلام ببخشید من دانشجو بودم و الان مدت اعتبار کارت معافیت تحصیلیم تموم شده بنا به دلایلی مجبور شدم دانشگاه رو ول کنم الان که دفترچه خدمت پست نکردم ممکنه اضافه خدمت بخورم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله

  2. Avatar photo محمد امین گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بنده میخام معافیت کفالت مادر رو بگیرم و برادرم ۳ سال از خودم کوچیکتره و تا ۳۰ ماه دیگه که باید از تاریخ طلاق گذشته باشه بالا ۱۸ سال میشه آیا معافیت کفالت بهم میخوره

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    اگر برادر بالای 18 سال باشه امکانش نیست

 2. Avatar photo رضا گفت:

  با سلام من متولد ۶۷ هستم و سال ۸۷ فراری شدم در ضمن پدرم سال ۸۵ فوت کردن و مادرم ازدواج نکرد نکته بعدی یه برادر کوچکتر از خودم دارم که معلولیت ذهنی داره و کارت معافیت پزشکیشو گرفته و سه تا خواهر بالای ۱۸ سال دارم که هیچ کدومشون ازدواج نکردن هممون هم تو خونه پدری زندگی می‌کنیم لطفا راهنماییم کنید با تشکر خدانگهدار

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   به دلیل غیبت و فراری بودن احتمال صدور معافیت کم می شود اما با در دست داشتن مدارک خود به پلیس +10 مراجعه نمایید.

 3. Avatar photo رضا گفت:

  سلام من اعزامی ۸۷ هستم و فراری یه برادر کوچکتر از خودم دارم که معلولیت ذهنی داره و کارت معافیت پزشکی گرفته و سه تا خواهر بالای ۲۰ سال دارم که همشون مجردند میخواستم بدونم معافیت کفالت مادر وبرادر و خواهرام شامل من میشه ممنون خدانگهدار

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر سرباز فراری هستید نمیتوانید از این شرایط استفاده کنید

 4. Avatar photo بهنام گفت:

  سلام
  سوالی هست که خدمتتون باید عرض شود بنده یک سال پیش درخواست معافیت پزشکی کرده ام اما پیگیر موضوع نبوده ام و برای نوبت بیمارستان و معاینه پزشک امتناع کردم در حال حاضر برای ثبت نام مجدد و رفتن به خدمت اشکالی بوجود می‌آید یا خیر ؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر مشکلی برای پیگیری وجود ندارد

 5. Avatar photo رضا گفت:

  سلام
  من واریکوسل گرید یک دارم وحدود یک ماه بعد میرم آموزش یک ساله درجه داری وقبلا ۲ بار عمل کردم .میخواستم بدونم اگه واریکوسل من تشدید پیدا کنه منو از نظام میندازن بیرون چون به شکل پیمانی هستم یا اگه عمل کنم چی؟

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورت عمل جراحی و بهبودی اتفاقی نمی افتد

 6. Avatar photo حمیدرضا نصیری گفت:

  سلام من ۲۰ ماه خدمت کردم بعد اعصاب روان گرفتم الان میخوام ببینم میتونم این کارتو درستش کنم یا اگه بشه دوباره برم خدمت اون زمان شرایطشو نداشتم برم ولی الان میتونم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   امکان این مسئله وجود ندارد مگر اینکه کمیسیون پزشکی تشکیل شود و این موضوع تایید شود

 7. Avatar photo امیرعلی قربانی گفت:

  سلام من متولد 1385/2/4 ترک تحصیل هم کردم باید کی دفترچه پست کنم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   18 سال تمام

 8. Avatar photo علی گفت:

  سلام وقت بخیر من متولد ۸۵.۸.۱۶ هستم میتونم برم سربازی

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   سن مشمولیت به سربازی 18 سال می باشد

 9. Avatar photo بهمن گفت:

  سلام وقت بخیر
  آقا داستان این سایتتون چیه؟؟؟
  از دیروز هزینه ی مشاوررو واریز کردم ولی کسی زنگ نزده..هرچی ام به پشتیبانی زنگ میزنم خداروشکر کسی جواب نمیده.

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   نام و نام خانوادگی و شماره تماس بفرماییید تا باش ما تماس گرفته شود

   1. Avatar photo حسن گفت:

    سلام الان مدت خدمت سربازی چند ماه است؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر 21 ماه

 10. Avatar photo علی گفت:

  سلام من مدرک دیپلمم رو خرداد ۴۰۲ گرفتم و در حال حاضر پشت کنکوریه سال ۴۰۳ هستم ، سنمم ۱۸ سال و ۷ ماه هست ( متولد تیر ۸۴ )
  برای معافیت موقت هم اقدامی نکردم
  الان توی غیبت هستم ؟ چه کاری باید انجام بدم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   اگر خرداد 1402 دیپلم گرفته باشید تا شهریور 1403 معافیت تحصیلی خواهید داشت

 11. Avatar photo آرمین گفت:

  سلام، من در تاریخ ۱۴۰۲/۵/۷ فارغ التحصیل شدم. جواب کنکور ارشد شهریور ۱۴۰۳ میاد. برای غیبت نخوردن باید چکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دفترچه پست کنید و تمدید بزنید.

 12. Avatar photo رضا گفت:

  سلام .خسته نباشید . من 17 سالمه و خرداد امثال 18 سالم میشه الان کلاس یازدهمم و سال دیگه کلاس دوازدهم . پدرم 15 درصد جانبازی داره و 21 ماه هم ایثارگری و خودم میدونم که میتونم معاف بشم ولی سوالی که خدمت شما دارم اینه که برای گرفتن کارت پایان خدمت یا معافیت باید حتما اموزشی برم ؟ یا لازم نیست ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما با امتیاز پدرتون معاف میشین

 13. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام وعرض ادب وخداقوت ببخشید بنده سال اول کنکور رفتم دانشگاه آزاد وهمون سال انصراف دادم وسال دوم فرهنگیان قبول شدم می خواستم بدونم اگر کنکور شرکت کنم ودانشگاه روزانه قبول بشوم می توانم بدون اینکه انصراف بدهم مدارک رو برایم ارسال کنند دانشگاه روزانه ؟ ،چون انصراف دوم به منظله سربازی هست

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر خیر در صورت انصراف دوم مصادف است با سرباز شدن شما

 14. Avatar photo ابوالفضل گفت:

  آیا برای درخواست معافیت پزشکی باید از قبل پرونده یا مدارک پزشکی معتبر داشت؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   پزشک نظام وظیفه تایید کند کفایت میکند

 15. Avatar photo رضاحامدی گفت:

  سلام خسته نباشید من از دانشگاه آزاد سه روز پیش انصراف دادم ، می توانم دوباره برگردم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   به دانشگاه اطلاع بدید
   بستگی به دانشگاهتان داره
   که قبول کنند یا خیر.

  2. Avatar photo بهنام گفت:

   سلام
   سوالی هست که خدمتتون باید عرض شود بنده یک سال پیش درخواست معافیت پزشکی کرده ام اما پیگیر موضوع نبوده ام و برای نوبت بیمارستان و معاینه پزشک امتناع کردم در حال حاضر برای ثبت نام مجدد و رفتن به خدمت اشکالی بوجود می‌آید یا خیر ؟

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    باید مجدد از پلیس+10 پیگیری نمایید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت

  عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت + آیین نامه 1403 | irantahsil

  یکی از مهم‌ترین عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت، پرداخت سنگین جرایم مالی، ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وثیقه است. آقایان بعد از سن 18 سالگی باید خود را برای ورود به خدمت سربازی آماده کنند....
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • استعلام غیبت سربازی با کد ملی

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جمله راه‌های آسان برای مشاهده غیبت مشمولین است. البته این نوع استعلام از راه‌های مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر شده تا افراد در صورتی که تمایلی نداشته باشند به...
 • معافیت سربازان فراری متأهل

  معافیت سربازان فراری متأهل + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل

  آیا امکان اخذ معافیت سربازان فراری متأهل وجود دارد؟ معافیت سربازان متأهل؛ همانند معافیت‌های دیگر یکی از بحث‌های مهم سازمان نظام وظیفه محسوب می‌شود که در حال حاضر قوانین مشخصی برای آن در نظر گرفته شده است. به این ترتیب...
تماس با مشاور