ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مدت خدمت سربازی 1403 + تصویب قانون کاهش به 12 ماه

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۶۱۸
 • تاریخ بروزرسانی: ۸ خرداد ۱۴۰۳
مدت خدمت سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

جهت آشنایی با تمامی راه‌های معافیت تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدت خدمت سربازی مهمترین بخش زندگی پسران در ایران است که بعد از سن ۱۸ سالگی تمام، باید به خدمت سربازی بروند و یا ادامه تحصیل دهند و یا برای معافیت اقدام نموده و وضعیت خدمت سربازی خود را تعیین کنند. در سال‌های اخیر درباره خدمت سربازی اقدامات مهم زیادی صورت گرفته‌ است که مهمترین این اقدامات کاهش مدت خدمت سربازی، با توجه به عوامل آب‌و‌هوا، مناطق عملیاتی، بومی و غیربومی می‌باشد.

براساس آخرین اعلامیه مجلس و سازمان نظام وظیفه، طول دوره سربازی همان حداقل 14 ماه است و قانون جدید مدت سربازی و کاهش آن به 12 ماه در حال بررسی است. چنانچه مایل به کسب اطلاع در مورد این سوال هستید که خدمت سربازی چند ماه می‌باشد؟ و آخرین تغییرات مدت خدمت سربازی در سال 1403 به چه صورت است، می‌توانید با همکاران ما در اکادمی ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 در ارتباط باشید.

مدت زمان خدمت سربازی 1403

مدت خدمت سربازی در جمهوری اسلامی ایران موضوعی است که ذهن بسیاری از جوانان واجد شرایط را به خود مشغول داشته، اما اطلاعات دقیق و جامعی در دسترس آن‌ها نبوده و در بسیاری از منابع نیز اطلاعات کافی ارائه نمی‌گردد. مدت زمان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۳ تحت شرایط خاص، می‌تواند متفاوت از سایر موارد باشد که در ادامه بیان خواهد شد.

در سال جدید، بر اساس مصوبه‌ای جدید، تغییراتی در طول مدت خدمت سربازی اعمال‌ شده‌ است به گونه‌ای که مدت زمان خدمت امریه به ۲۴ ماه رسیده است. کمترین مدت زمان خدمت سربازی نیز مربوط به کارکنان نظام وظیفه در مناطق درگیر است که در قانون پیشین ۱۷ ماه تعیین‌ شده‌ بود؛ اما هم اکنون با توجه به تغییرات صورت گرفته، کمترین مدت زمان خدمت سربازی به ۱۴ ماه تقلیل یافته است.

در سال گذشته، تغییراتی در مدت خدمت سربازی رخ داده و بسیاری از مشمولان تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفته‌اند. طبق مقررات جدید وضع‌ شده‌ برای مدت زمان نظام وظیفه، مدت زمان سربازی به شرح زیر است. ذکر این نکته ضروری است که مشمولان با آگاهی از این تغییرات، می‌توانند برای کسب اطلاع از زمان اعزام به خدمت سربازی اقدام نمایند.

💢 کاهش سه ماهه خدمت سربازی

بر اساس اطلاعیه جدید صادره از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و با تصویب فرمانده معظم کل قوا، مدت خدمت سربازی برای سربازان در حین خدمت و مشمولانی که در آینده اعزام خواهند شد، سه ماه کاهش خواهد یافت. بر این اساس، مدت زمان خدمت سربازی از این پس به جای ۲۴ ماه، بیست و یک ماه خواهد بود.

مدت زمان اجباری خدمت در نهادهای غیرنظامی برای سربازان امریه به مدت ۲۴ ماه تعیین‌شده‌است. برای مشمولانی که در مناطقی با شرایط عمومی خدمت می‌نمایند، مدت زمان خدمت نظامی ۲۱ ماه به طول می‌انجامد.

مشمولانی که در مناطق دارای شرایط امنیتی و تنش‌آلود به خدمت مشغول هستند، مدت زمان خدمت سربازی آن‌ها ۱۴ ماه خواهد بود.

به تازگی، بخشنامه‌ای جدیدی به منظور رفع نواقص مورد اشاره شورای نگهبان در لوایح برنامه هفتم اعلام گردید که بر اساس آن، میانگین دوره خدمت نظام وظیفه با احتساب دوره آموزشی، معادل ۱۴ ماه تعیین‌ شده‌ است.

این امر به معنای کاهش دست‌کم ۳ ماه از مدت زمان خدمت سربازی کلیه مشمولان است. مشمولینی که یک سال پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی خود را معرفی نکنند، به عنوان سربازان فراری شناخته می‌شوند.

با این حال، رویه‌هایی برای توجیه غیبت در خدمت سربازی وجود دارد که امکان دوری از جرائم احتمالی را فراهم می‌آورد.

اعمال مجازات اضافه خدمت برای سربازانی که دچار غیبت در دوران خدمت‌ شده‌ یا در حین انجام وظیفه مرتکب جرمی گردند، صورت می‌پذیرد. میزان اضافه خدمت بر اساس مدت زمان غیبت و نوع جرم انجام‌شده‌تعیین می‌گردد.

برای آشنایی با شرایط عقب انداختن سربازی برای کنکور وارد لینک شوید.

مدت زمان خدمت سربازی

قانون جدید مدت خدمت سربازی

در حال حاضر بسیاری از سربازان سوال دارند که خدمت سربازی چند ماه است؟ و قانون جدید مدت خدمت سربازی چیست؟ براساس آخرین اخبار، نمایندگان مجلس با بررسی مدت زمان سربازی، با تصویب بند (ت) ماده 102 لایحه برنامه هفتم توسعه موافقت کردند و چنانچه این مصوبه به تایید شورای نگهبان و موافقت ستاد کل نیروهای مصسلح برسد، اجرایی خواهد شد.

براسای مصوبه جدید مشمولان خدمت نظام وظیفه غایب و غیر غایب بالای سن ۳۰ سال و دارای ۲ فرزند یا بیشتر از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

در این مصوبه اعلام شده که ستاد کل نیروهای مسلح برای حفظ تمامیت ارضی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های ملی و افزایش انگیزه در جوانان برای کاهش مدت زمان سربازی به 12 ماه و تعیین تکلیف کردن مشمولان غایب و دانشجویانی که در دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت تحصیل می‌کنند، اقدام نماید.

در لایحه مصوب قانون جدید مدت سربازی، تبصره‌هایی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

تبصره ۱– با ارائه مصوبات مربوط به افزایش جمعیت، مشمولان خدمت سربازی غایب و غیر غایب بالای 35 سال با داشتن 2 فرزند یا بیشتر از خدمت سربازی معاف هستند.

تبصره ۲- دانش آموزان دارای مدرک دیپلم و بالاتر و طلاب حوزه‌های علمیه برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، باید مطابق با قوانین سازمان نظام وظیفه عمل کند و چنانچه بخواهند معافیت تحصیلی دریافت کنند، درخواست آن‌ها باید به تایید ستاد کل نیروهای مسلح و وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برسد.

برای مشاهده سایت تمدید خدمت سربازی کلیک کنید.

قانون جدید مدت خدمت سربازی

مدت سربازی در دوران آموزشی

مشمولان خدمت سربازی قبل از اعزام باید دوره آموزشی سربازی را که بخشی از خدمت نظام وظیفه و اولین مرحله سپری کنند. مدت زمان سربازی در آموزشی ۴۵ روز است. گرچه مدت زمان آموزشی در دوران کرونا نیز کاهش پیدا کرده بود، اما در حال حاضر این مدت زمان به حالت قبلی بازگشته است.

◀️ دوران آموزشی برای همه سربازان اجباری می‌باشد. برای اینکه آموزشی یکی از دوره‌های سخت به شمار می‌رود. اما افراد می‌توانند از مرخصی‌های این دوره استفاده کنند. مرخصی‌های دوران سربازی متنوع است و در اوایل دوره آموزشی ۲ الی ۶ روز و در اواسط دور ۳ الی ۷ روز می‌باشد که به عنوان مرخصی میان دوره نیز شناخته می‌شود. در آخر نیز به برخی از مشمولان مرخصی پایان دوره تعلق می‌گیرد.

برای آشنایی با معافیت سربازی کلیک کنید.

عوامل موثر در کاهش خدمت دوران سربازی

از آنجا که برای برخی مشمولان خدمت سربازی 18 ماه شد، افراد باید حتما عواملی که باعث کاهش مدت زمان خدمت سربازی می‌شوند را بررسی کنند. زیرا مدت سربازی یکی از سوالات پرتکراری است که مشمولین نظام وظیفه دارند.

👈 کاهش مدت خدمت سربازی در واقع کسری خدمت است که براساس قوانین تصویب شده می‌توان از آن در یک یا چند حالت به صورت همزمان استفاده کرد:

✔️ سابقه عضویت در بسیج فعال

✔️ برخورداری از سابقه ایثارگری یکی از اعضای درجه یک خانواده

✔️ برخورداری از درصد جانبازی یکی از اعضای درجه یک خانواده

✔️ برخورداری از مدرک مهارت آموزی مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای یا یگان خدمتی

✔️ عضویت حداقل یک ساله در جمعین هلال احمر

✔️ عضویت در سایت سرباز ماهر

✔️ تأهل فرد مشمول

✔️ داشتن فرزند مشمول

✔️ انجام دادن پروژه های کسری خدمت سربازی

✔️ خدمت در مناطق محروم

✔️ خدمت در مناطق عملیاتی

✔️ گذراندن خدمت بعنوان سرباز غیر بومی

✔️ شرکت در طرح پروژه جایگزین خدمت

✔️ گذراندن دوران خدمت در یکی از جزایر کشور

هم اکنون با وجود شرایطی که وجود دارد، مشمولان خدمت سربازی می‌توانند حداقل یکی از این امتیازات کسری خدمت را داشته باشند.

البته سربازان غایب نمی‌توانند از کسری خدمت یا پروژه جایگزین سربازی بهره‌مند شوند. علاوه بر این سربازان فراری برای استفاده از هرکدام از این شرایط باید حتما از طریق یگان خدمت خود اقدام کنند، در غیر این صورت سازمان نظام وظیفه کسری آن‌ها را تایید نمی‌کند.

عوامل تاثیرگذار در کاهش خدمت سربازی

برای دریافت مشاوره سربازی کلیک کنید.

 

مدت خدمت سربازی متأهلین

سربازانی که در حین دوره خدمت سربازی و یا قبل از آن ازدواج کرده‌ باشند، طبق اعلام سازمان نظام وظیفه تسهیلات مختلفی مثل کسری خدمت سربازی شامل حال آنها می‌شود. طبق اعلام سازمان نظام وظیفه عمومی، مدت خدمت سربازی افراد متأهل با سایر افراد تفاوتی ندارد و این خبر مبنی بر کاهش مدت خدمت سربازی متأهلین صحت ندارد.

👈 سربازان متأهل در طول خدمت از حقوق بیشتری نسبت به سایر سربازان دریافت می‌کنند و محل خدمت آن‌ها نیز در نزدیکترین مکان به محل زندگی همسر آنها خواهد بود. علاوه بر این، مشمولین متأهل کسری های خدمت مختلفی دریافت می‌کنند؛ که این کسری خدمت شرایطی دارد که در زیر مطرح می‌کنیم:

✔️ سازمان نظام وظیفه به ازای هر فرزند، سه ماه از سربازی مشمول را کم می‌کند و این قانون شامل مشمولین غایب نیز می‌شود.

✔️کسری خدمت فقط شامل سربازان متأهلی می‌شود که دارای فرزند هستند.

✔️سربازان متأهل می‌توانند ۳۰ روز به مرخصی بروند.

✔️ بر اساس قانون سربازان متأهل حداقل سه روز در هفته می‌توانند مرخصی بگیرند.

✔️تمامی سربازان متأهل در شهر سکونت همسر خود خدمت سربازی خود را می‌گذرانند.

✔️ اولویت آموزش فنی و حرفه‌ای که از طرف نیروهای مسلح برگزار می‌شود، ویژه سربازان متأهل است.

برای دریافت مشاوره نظام وظیفه آنلاین در ارتباط با قانون جدید مدت خدمت سربازی می توانید با همکاران ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

بنر معافیت تحصیلی

بنر معافیت تحصیلی

طول خدمت کارکنان وظیفه بومی

طول مدت خدمت کارکنان وظیفه عمومی در مناطق عادی امریه و غیرنظامی 21 ماه است. از سوی دیگر خبرگزاری‌های معتبر برای برخی مشمولان مدت خدمت سربازی 18 ماه شد را نیز خبر دادند.

مدت زمان خدمت سربازی برای کارکنان وظیفه بومی در مناطق بد آب و هوایی، درگیری مناطق محروم و عملیاتی 18 ماه است. مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی در مناطق امنیتی و درگیر نیز 14 ماه می‌باشد.

برای اطلاع بیشتر از سربازی برم یا دانشگاه؟ بخوانید.

مدت زمان خدمت کارکنان وظیفه غیر بومی

مدت سربازی کارکنان وظیفه غیر بومی در مناطق عادی امریه و غیر نظامی 18 ماه است. در زمان خدمت سربازی کارکنان وظیفه غیر بومی در مناطق درگیر، بد آب و هوا و مناطق محروم به مدت 18 می‌باشد.

گفتنی است مدت زمان خدمت برای کارکنان وظیفه غیر بومی در مناطق درگیر و امنیتی، کاهش یافته و 14 ماه می‌باشد.

نوع مناطق مدت خدمت سربازی
افراد بومی در مناطق عادی 21 ماه
افراد غیر بومی در مناطق عادی 18 ماه
افراد بومی‌ مناطق عملیاتی یا بد آب‌و‌هوا 18 ماه
مشمولین غیر بومی مناطق عملیاتی یا بد آب‌و‌هوا 18 ماه
مشمولین بومی و غیربومی در مناطق عملیاتی مرزی 14 ماه

👈 البته قابل ذکر است که سربازانی که در مناطق عملیاتی و یا مرزی یا بد آب و هوا خدمت سربازی خود را می‌گذرانند نسبت به سربازانی که در مناطق عادی خدمت می‌کنند، حقوق بیشتری نیز می‌گیرند.

برای اطلاع از پروژه کسری خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

مدت خدمت سربازی در ایران

کسری دوره خدمت سربازی

◀️ شرایط کسری دوره خدمت سربازی مانند سال‌های گذشته است و شامل موارد مختلفی می‌شود که هر فرد به نوع شرایط خود می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود. در جدول زیر انواع مختلف کسری مدت خدمت سربازی و نحوه محاسبه آن را گردآوری کرده‌ایم:

انواع کسر خدمت سربازی مدت کسری خدمت سربازی
کسر خدمت نخبگان پروژه های تحقیقاتی این قشر از مشمولین توسط هیئت داوران بررسی و ارزیابی می‌شود و در صورت تأئید، فرد مشمول شامل امتیازاتی مانند کسری خدمت سربازی می شود و یا پس از طی دوره آموزش، کارت پایان خدمت خود را دریافت می‌کند.
کسر خدمت فرزند  مطابق با کسری خدمت سربازی متأهلین، مشمولان به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری خدمت دریافت می‌کنند.
کسر خدمت ایثارگران  به ازای هر درصد جانبازی یا هر ماه اسارت و  رزمندگی در جبهه ۱۲ روز کسری خدمت شامل حال وی می‌شود.
کسر خدمت مناطق عملیاتی، محروم و بد آب‌و‌هوا  سربازان غیر بومی مناطق امنیتی و مرزی با احتساب قوانین کسری خدمت، ۱۷ ماه خدمت خواهند کرد. همچنین سربازان غیر بومی در مناطق محروم و بد آب و هوا با در نظر گرفتن ضوابط کسری خدمت سربازی، ۱۸ ماه خدمت خواهند کرد.
کسر خدمت مشمولین جانباز  به ازای هر درصد جانبازی ۶۳ روز کسری خدمت دریافت می‌کنند.

 

بنر کال تو اکشن

مدت اضافه خدمت برای غایبین سربازی

بر اساس قوانین سازمان خدمت نظام وظیفه، سربازان غایب نسبت به کسانی که به موقع خود را به خدمت اعزام می‌کنند، بین 3 تا 6 ماه اضافه خدمت خواهد خورد. به این اضافه خدمت، پشت دفترچه‌ای یا اضافه خدمت سنوات گفته می‌شود.

با قبول فرماندهی کل قوا و عفو رهبری همه مشمولین در صورت معرفی خود از بخشش  اضافه خدمت بهره‌مند می‌شوند و در حالت معمول مدت سربازی کهبرای همه یکسان است، خدمت خواهند کرد.


اعلامیه جدید خرید خدمت سربازی

بررسی طرح قانون خرید خدمت سربازی برای نخستین بار در دهه ۷۰ صورت پذیرفت. در آن زمان، اشخاص مشمول توانایی داشتند تا با پرداخت مبلغی، دوره خدمت سربازی اجباری خود را خریداری کنند.

به مرور زمان و به دلیل نیاز روز افزون کشور به نیروهای مسلح جهت تامین امنیت ملی، اجرای این مقررات متوقف شد. با این حال، در اواخر سال ۱۴۰۰، طرح جدیدی در خصوص قانون خرید خدمت سربازی مجددا در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد و برای بررسی و احتمال تصویب به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع داده‌ شده‌ است.

ضروری است ذکر شود که اطلاعات ارائه‌ شده‌ هنوز مراحل تایید نهایی را طی نکرده و در حال گذراندن فرآیندهای قانونی می‌باشند.

علاوه بر این، سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مورد پیشنهاد طرح خرید خدمت سربازی بیان داشت: در رابطه با موضوع خرید خدمت سربازی برای مشمولان مقیم داخل کشور، پیشنهادی در کمیسیون تلفیق ارائه شده‌ بود که به دلیل بالا بودن حجم مبالغ، موفق به کسب رای نشد.

بنابراین، خرید و فروش خدمت نظام وظیفه همچنان ممنوع بوده و قوانین مرتبط با خرید و فروش خدمت نظام وظیفه در سال‌های گذشته، در سال ۱۴۰۳ و تا زمانی که مقررات جدیدی تصویب‌ نشده‌ است، اجرایی خواهند شد.

اعلامیه جدید خرید خدمت سربازی

برای آشنایی با معافیت های عجیب سربازی کلیک نمایید.

بازنگری در مقررات جدید خرید و معافیت از خدمت سربازی

در دوره‌های اخیر، با عنایت به دگرگونی‌های اجتماعی و اقتصادی، مقررات مرتبط با انجام خدمت نظام وظیفه نیز مورد تجدید نظر قرار گرفته‌اند. یکی از بارزترین این بازنگری‌ها، ایجاد امکان پرداخت هزینه برای معافیت از خدمت سربازی برای اشخاصی که دارای شرایط ویژه‌ای هستند است.

این مقررات جدید، فرصت‌هایی را برای شهروندان به منظور معافیت از خدمت نظام وظیفه در صورت وجود نیاز و تمایل، ضمن احترام به شرایط و ضوابط معین، فراهم آورده است.

پیرو تصویب نهایی توسط مجلس شورای اسلامی، تغییرات اساسی و قوانین جدید در زمینه معافیت از خدمت نظام وظیفه به مرحله اجرا درآمده‌اند. این تجدید نظرها، سن معافیت واجدین شرایط را از ۳۰ به ۳۵ سال افزایش داده و مشمول اشخاصی می‌شود که صاحب دو فرزند یا بیشتر می‌باشند.

این سیاست‌ها با انگیزه تقویت دفاع از استقلال و تمامیت ارضی ملی اتخاذ گردیده و در راستای تشویق نسل جوان و ارتقائ توانمندی‌های آنان طراحی‌شده‌است.

اثرات این تغییرات در مقررات معافیت از خدمت نظام وظیفه بر جامعه، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و منجر به ارتقائ مهارت‌ها و قابلیت‌های جوانان‌شده‌و به پیشرفت جامعه و افزایش سطح دانش آن‌ها کمک می‌نماید.

علاوه بر این، این استراتژی‌ها، با فراهم آوردن منابع پایدار توسط حکومت، به مشمولان غایب و دانشجویانی که در دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی تحصیل می‌کنند، امکان بهره‌برداری بهینه از فرصت‌های آموزشی را می‌دهد.

خلاصه مقاله مدت خدمت سربازی

مدت خدمت سربازی از جمله دغدغه‌های اصلی مشمولین سربازی است که همواره سوالات زیادی در رابطه با آن ذهن مشمولین را به خود مشغول کرده‌، به طوری که مشمولان زیادی سوال دارند که خدمت سربازی چند ماه است؟

طبق اعلام سازمان نظام وظیفه برای برخی از مشمولان، مدت خدمت سربازی 18 ماه شد. از سوی دیگر براساس اطلاعیه مجلس بند (ت) ماده 102 لایحه برنامه هفتم توسعه تصویب شده و چنانچه شورای نگهبان و ستاد کل نیروهای مسلح با قانون جدید خدمت سربازی موافقت کنند، مدت خدمت سربازی به 12 ماه کاش خواهد یافت.

در حال حاضر مدت زمان سربازی نیروهای بومی در مناطق عادی 21 ماه، نیروهای غیربومی 18 ماه، مناطق محروم 15 ماه و مناطق عملیاتی درگیر 14 ماه است. از این رو در این مقاله تلاش کردیم که شما را از جزئیات مدت زمان سربازی در سال 1403 و تغییرات آن آگاه کنیم؛ چنانچه در مورد این سوال که خدمت سربازی چند ماه است؟ نیازمند اطلاعات بیشتر هستید، مشاورین مجرب ما آخرین اخبار نظام وظیفه در این زمینه را به شما ارائه خواهند کرد.

برای دانلود pdf مدت خدمت سربازی  کلیک کنید.

3.7/5 - (69 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

جهت آشنایی با تمامی راه‌های معافیت تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدت خدمت سربازی افراد متأهل در سال 1403 چقدر است؟

مدت خدمت سربازی متأهلین با سایر افراد تفاوتی ندارد، فقط تسهیلاتی مثل کسری خدمت و میزان حقوق بیشتری شامل حال آن‌ها می‌شود.

میزان خدمت افراد در مناطق عادی چقدر است؟

میزان خدمت افراد در مناطق عادی، در حال حاضر ۲۱ ماه می‌باشد.

چه عواملی باعث کاهش دوران خدمت می‌شود؟

شرکت در پروژه‌های کسری خدمت، عضویت در بسیج و... باعث کاهش مدت سربازی می‌گردد.

نظرات

618 دیدگاه دربارهٔ «مدت خدمت سربازی 1403 + تصویب قانون کاهش به 12 ماه»

 1. Avatar photo علی رضا گفت:

  سلام من تازه ۱۸سالم شده و میخوام برم سربازی
  الان کلا مدت سربازی شده ۱۴ماه!؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر 21 ماه است .

 2. Avatar photo جمیل گفت:

  درود خسته نباشید
  امسال تیر ثبت نام میکنم واس سربازی و احتمالا مرداد اموزشی برم ایا 14 ماه اعمال میشه؟ یا باید شهریور برم واس ثبت نام که اعمال بشه هنوز نفهمیدم ممنون میشم بهم بگید سپاس

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. خیر میانگین دوره ی سربازی 14 ماه میباشد و دوره ی قانونی خدمت 21 ماه میباشد.

  2. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. خیر میانگین دوره ی سربازی 14 ماه میباشد و دوره ی قانونی خدمت 21 ماه میباشد.

 3. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام من برادرم خرداد ۱۴۰۳ اعزام شد
  مدت دوره آموزشیش چقدر هست ؟ ۴۵ روز ؟
  یعنی کی دوره ی آموزشیش تموم میشه ؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر دوره ی اموزشی سربازی دو ماه میباشد

 4. Avatar photo محمدرضا گفت:

  سلام.فرزندم تامرحله اعزام بخدمت 6 ماه فرصت دارد .لیکن الان درگیر پارگی رباط قدامی صلیبی پای راست شده . اگرامکان معاف ازرزم ایشان وجودداشته باشد کی وبه کجا باید مراجعه کنیم .؟ قبل ازگرفتن دفترچه اعزام یا بعدش؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا برای بررسی به بیمارستان نظامی مراجعه کنید

 5. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام من 4 ماه خدمت کردم و بعد فرار کردم محل خدمتم جزیره خارگ بوده و الان 2 سال از فرار من میگذره متاهل هستم و کسری بسیج هم دارم کسری بسیج شامل من میشه؟
  و اینکه چقدر باید خدمت کنم؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله کسری بسیج شامل میشود

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت

  عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت + آیین نامه 1403 | irantahsil

  یکی از مهم‌ترین عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت، پرداخت سنگین جرایم مالی، ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وثیقه است. آقایان بعد از سن 18 سالگی باید خود را برای ورود به خدمت سربازی آماده کنند....
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • استعلام غیبت سربازی با کد ملی

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جمله راه‌های آسان برای مشاهده غیبت مشمولین است. البته این نوع استعلام از راه‌های مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر شده تا افراد در صورتی که تمایلی نداشته باشند به...
 • معافیت سربازان فراری متأهل

  معافیت سربازان فراری متأهل + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل

  آیا امکان اخذ معافیت سربازان فراری متأهل وجود دارد؟ معافیت سربازان متأهل؛ همانند معافیت‌های دیگر یکی از بحث‌های مهم سازمان نظام وظیفه محسوب می‌شود که در حال حاضر قوانین مشخصی برای آن در نظر گرفته شده است. به این ترتیب...
تماس با مشاور