ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲

مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲ | ایران تحصیل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

طبق قانونی که در کشور ما وجود دارد، تمامی مردان باید به مدت 24 ماه به خدمت سربازی بروند. البته، برخی از افراد که دارای شرایطی خاص هستند، می توانند از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند. اما، مابقی افراد حتما باید به سربازی بروند. سازمان وظیفه عمومی تمامی افرادی که به سربازی می روند را بیمه می کند و افراد می توانند تحت شرایطی این بیمه را جز سوابق بیمه خود به حساب آورند. علاوه بر این، افراد برای انجام این کار، باید مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی که شامل مواردی همچون: اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی و…. را به همراه داشته باشند.

اگر شما هم جز این افراد هستید و می خواهید نسبت به خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲ اقدام کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله، شرایط خرید بیمه خدمت سربازی، مدارک، قیمت ، نحوه و…. را به طور کامل و مفصل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

اطلاعیه مهم

بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، امکان خرید خدمت نظام وظیفه و اضافه کردن سوابق دوران جبهه به سابقه بیمه تامین اجتماعی، در سال ۱۴۰۲، بر مبنای دستمزد سال ۱۴۰۲ محاسبه می گردد. بنابراین، صرفا درخواست های ارائه شده در سال گذشته، امکان خرید خدمات نظام وظیفه، با نرخ دستمزد هزار و چهارصد را خواهند داشت.

 

 

شرایط خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲

خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲، شرایط سخت و دشواری ندارد و شما می توانید خیلی راحت آن را تهیه کنید. همان طور که بیان شد، شما عزیزان برای این که بتوانید بیمه سربازی را به سوابق بیمه خود اضافه کنید، باید شرایطی را داشته باشید. برخی از مهم ترین این شرایط، شامل موارد زیر می باشند:

 • شما باید حداقل 2 سال سابقه بیمه( به صورت اختیاری و یا اجباری ) داشته باشید. در واقع، اگر که شما پیش از رفتن به خدمت سربازی هیچ گونه سابقه بیمه ای نداشته باشید، نمی توانید بیمه سربازی را نیز جز سوابق بیمه خود محسوب کنید.
 • شما عزیزان باید در هنگامی که نسبت به خرید بیمه خدمت سربازی خود اقدام می کنید، باید بیمه پرداز و یا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشید.

 

شرایط خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲

 

 

به یاد داشته باشید که اگر یکی از دو شرط بالا را نداشته باشید، نمی توانید بیمه سربازی خود را بخرید. البته، لازم به ذکر است تا بدانید که نیازی نیست بلافاصله پس از اتمام خدمت خود نسبت به خرید بیمه تان اقدام کنید. شما می توانید هر زمان که دو شرط بالا را دارا بودید، نسبت به تهیه این بیمه اقدام نمایید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه مشاهده سابقه بیمه و شرایط خرید بیمه سربازی، بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲

علاوه بر شرایطی که در قسمت قبل بیان شد، برای خرید این بیمه شما عزیزان باید مدارکی را نیز به همراه داشته باشید. تعدادی از مهم ترین این مدارک، شامل موارد زیر می باشند:

 • اصل شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات آن
 • اصل و کپی کارت ملی
 • کپی و اصل کارت پایان خدمت
 • به همراه داشت تاییدیه از یگان خدمتی

به یاد داشته باشید که پس از آماده کردن مدارک نام برده، شما باید به شعبه ای از سازمان تامین اجتماعی که در آن بیمه هستید، مراجعه کنید. پس از مراجعه به شعبه بیمه خودتان، فرمی به شما داده می شود که باید آن را با دقت و به درستی پر کنید. برای آشنایی و اطلاع از سوالات این فرم، می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲

 

 

قیمت تهیه و یا خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

 بیمه سربازی نیز همانند سایر بیمه ها دارای هزینه ای است که شما باید آن را پرداخت نمایید. حال ممکن است بپرسید که قیمت خرید آن چقدر است؟ قیمت خرید بیمه خدمت سربازی طبق آیین نامه ای که از سمت قانون گذار ابلاغ شده است و بر اساس فرمولی محاسبه می شود. به مین دلیل، نمی توان قیمتی ثابت برای خرید بیمه در نظر گرفت. اما، شما عزیزان می توانید طبق فرمول میزان حق بیمه، قیمت حدودی بیمه خود را محاسبه نمایید. فرمول محاسبه قیمت بیمه خدمت سربازی، به شرح زیر می باشد:

میزان حق بیمه = (نرخ) ۳۰% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

لازم به ذکر است تا بدانید که فقط 7 درصد مبلغ بیمه را شما باید پرداخت نمایید. پرداخت مابقی حق بیمه، بر عهده دولت می باشد.

 

نحوه خرید بیمه خدمت سربازی

حال که به طور کامل با شرایط، مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی آشنا شدید، بهتر است که با نحوه خرید این بیمه نیز آشنا شوید. برای حق بیمه سربازی خود چه به صورت قسطی و چه به صورت یکجا، باید مراحلی را طی کنید که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.

 

راهنمای تصویری خرید بیمه سربازی

همان طور که بیان شد، شما برای مشاهده قیمت بیمه خود و پرداخت آن، باید مراحلی را طی کنید که این مراحل، شامل موارد زیر می باشند:

 • در مرحله اول شما باید آدرس الکترونیکی account.tamin.ir را در مرورگرهای خود( فایرفاکس و یا کروم )، به درستی وارد کنید. پس از آن، صفحه ای مقابل شما باز می شود که باید نام کاربری( کد ملی )، گذر واژه( گذر واژه سوابق بیمه خود ) را به درستی وارد کنید.

 

نحوه خرید بیمه خدمت سربازی

 

 • در این مرحله شما وارد صفحه تامین اجتماعی شده اید. در این قسمت باید از منوی سمت راست بالای صفحه گزینه، بیمه شدگان را انتخاب کنید. سپس، باید از بین گزینه های پیش رو، بر روی گزینه امور بیمه شدگان کلیک نمایید. در نهایت باید گزینه « محاسبه خرید خدمت سربازی » را انتخاب نمایید.

 

راهنمای تصویری خرید بیمه سربازی

 

 • در نهایت، می توانید میزان بیمه خدمت سربازی خود را مشاهده کرده و آن را پرداخت نمایید.

 

نکات مهم پیرامون خرید بیمه خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

در هنگام خرید بیمه خدمت خود، شما عزیزان باید نکاتی را بدانید و رعایت کنید که برخی از مهم ترین این نکات، شامل موارد زیر می باشند:

 • اگر بخواهید که بیمه خود را به صورت قسطی پرداخت کنید، مدت زمان قسط شما نباید بیشتر از 12 ماه طول بکشد.
 • اگر جز افرادی هستید که بیمه خود را به صورت قسطی تهیه می کنند، باید تمامی قسط هایتان را در موعد مقرر پرداخت نمایید.
 • زمانی که تصمیم دارید تا بیمه خود را به صورت نقدی پرداخت کنید، پس از محاسبه میزان بیمه خود، تنها تا پایان ماه فرصت دارید تا آن را پرداخت نمایید.
 • اگر بنا به هر دلیلی پس از مشاهده میزان بیمه خود نخواستید آن را پرداخت کنید، برای پرداخت آن در زمان های دیگر باید مجدد میزان آن را محاسبه کنید.

 

نکات مهم پیرامون خرید بیمه خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

 

جدیدترین اخبار خرید بیمه سربازی

شروط خرید بیمه دوران سربازی و تقسیط سوابق بیمه‌ ای اعلام شد

تامین اجتماعی استان البرز، شروط خرید بیمه دوران سربازی و قرار گرفتن آن در مجموع سوابق بیمه‌ ای افراد را اعلام کرد. بر این اساس، باید حق بیمه دوران مذکور پرداخت شده باشد و قبل از تاریخ تقاضا حداقل دو سال سابق پرداخت حق بیمه وجود داشته باشد. همچنین فردی که سنوات خدماتش را گذرانده، باید برای خرید سوابقش اقدام کند.

خدمت سربازی و بیمه شرکت‌های خلاق باید مورد حمایت قرار گیرد

 علی بابائی، نماینده مردم از حوزه انتخابیه ساری در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: تلاش مجلس و نمایندگان این است که بیشترین حمایت ممکن برای توسعه کمی و کیفی فعالیت‌ های خلاق، دانش‌ بنیان و فناوری را در بستر قانون گذاری تخصیص دهد.

اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی در خصوص شائبه خرید خدمت سربازی

اخیرا یکی از مدیران تامین اجتماعی در خصوص خرید خدمت سربازی نکاتی را مطرح کرده است. این مطلب در خصوص خرید خدمت سربازی باعث ایجاد سو برداشت هایی شده است. تامین اجتماعی در اطلاعیه ای عنوان کرده که خرید خدمت سربازی، ارتباطی به سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه گر اجتماعی ندارد. اخبار و اطلاعات متناقضی که در روزهای اخیر به نقل از یکی از مدیران این سازمان در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی مطرح شده، فقط ناشی از سوء برداشت از توضیحات ارائه شده در مورد احتساب خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه بوده است.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با شرایط و ضوابط، قیمت و مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲ آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که بهتر است هر چه سریع تر این بیمه را تهیه کرده و به سوابق بیمه خود اضافه کنید. اگر در این زمینه به کمکی نیاز داشتید، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید. برای برقراری ارتباط با همکاران ما کافی است با ما تماس بگیرید و یا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن به شما عزیزان پاسخ داده و یاری خواهند رساند.

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

1- نرخ پرداخت بیمه سربازی ۱۴۰۲ به چه میزان می باشد؟

نرخ پرداخت بیمه برابر با 30 درصد است که پرداخت 23 درصد آن بر عهده دولت و پرداخت  7 درصد آن را بر عهده بیمه شده می باشد. 

2-برای خرید بیمه سربازی به چه سایتی باید مراجعه کرد؟

برای خرید این بیمه باید به سایت account.tamin.ir مراجعه نمود.

3-برای خرید بیمه خدمت سربازی چه مدارکی لازم است؟

اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی و... که در مقاله تمامی آن ها را ذکر کرده ایم.

 

نظرات

7 دیدگاه دربارهٔ «مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی در سال ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo بیمه سربازی گفت:

  من قبل خدمت ۱۴ماه بیمه داشتم آیا یرای من رایگان میشه بیمه سربازی؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   باید بررسی بشه

  2. Avatar photo محمد تاجدینی گفت:

   سلام من مدت خدمت سربازی ام ۱۸ماه است مدارک دیگه هم بجز مدارک شناسنامه وکارت پایان خدمت وکارت ملی چیزی دیگه هم لازم است

   1. Avatar photo tahmasebi گفت:

    خیر همین مدارک کفایت میکند.

 2. Avatar photo Naznin گفت:

  ببخشید من مخواستم مبلغ بیمه سربازی رو مشخص کنن ولی مینویسه از طرف ناجا ثبت نشده باید چیکار کرد؟

  1. Avatar photo fathollahi گفت:

   سلام اگر خدمت سربازی تون رو کامل انجام داده باشید میتونید برای خرید بیمه از سایت تامین اجتماعی اقدام کنید

  2. Avatar photo علیرضا گفت:

   فکر کنم باید حضور اقدام کنن . به شعبه بیمه ی مروط به خودشون مراجعه کنن. منم به همین مشکل خوردم واسه پدرم. اگه متوجه شدید بمنم بگید لطفا که چیکار کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور