ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بهترین رشته های انسانی 1403 + 12 رشته پردرآمد

شغل های رشته انسانی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته علوم انسانی را می توان از آن دست رشته هایی دانست که از نظر برخی از افراد، بازار کار چندان مناسب و خوبی و مشاغل رشته انسانی آینده شغلی ندارد. اما باید عرض کنیم که به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد و شما از طریق آشنایی با شغل های رشته انسانی و بازار کار آن ها می توانید به این موضوع پی ببرید. در پاسخ به پرسش انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد، ما لیست تمامی شغل های رشته انسانی را در ادامه مقاله برای شما ذکر خواهیم کرد. 

آیا با توجه به لیست مشاغل رشته انسانی از شغل های رشته انسانی برای خانم ها مطلع هستید؟ اصلاً می دانید پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و مردان چیست؟ با کسب شناختی دقیق تر و بهتر در رابطه با لیست مشاغل رشته انسانی و همین طور شاخه های رشته علوم انسانی از طریق یک مشاور تحصیلی می توانید پاسخ سؤالات مذکور را پیدا کنید. برای این کار کافی است با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

چرا باید شغل های رشته انسانی را بشناسیم؟

شناخت لیست مشاغل رشته انسانی برای هر فرد مشغول به تحصیل و یا دانش آموخته این رشته تحصیلی ضروری به نظر می رسد؟ حتماً می پرسید چرا؟

هر فرد براساس شناخت خود از رشته ها، میخواهد بداند انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد و با شناخت بازار کار آن ها و سطح درآمد رشته ها اقدام به انتخاب رشته کند.

درست است که علاقه از اهمیت بسیاری در زمان انتخاب رشته دوران دبیرستان یا دانشگاه دارد. اما باید به موارد بسیار مهمی همچون بازار کار و درآمی که می توان از اشتغال در شغل مرتبط با رشته انسانی به دست آورد، توجه لازم را مبذول داشت.

اطلاع از لیست مشاغل انسانی و به دنبال آن بازار کار و درآمد حاصل از مشاغل گنجانده شده در این رشته به مراتب می تواند به داشتن انتخاب رشته ای بهتر و منطقی تر برای فرد کمک کند.

برای استفاده از خدمات مشاوره شغلی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

مشاغل رشته انسانی

بهترین مشاغل در لیست شغل های رشته انسانی کدام ها هستند؟

در لیست مشاغل رشته انسانی رشته های دانشگاهی زیادی به چشم می خورند. اما آیا می دانید از بین این رشته ها کدام یک جزو بهترین مشاغل موجود در لیست مشاغل رشته انسانی به شمار می روند؟

اگر آینده شغلی تان برایتان مهم است و نیاز است بدانید که انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد و آینده شغلی رشته انسانی چیست با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

به صورت کلی تمامی مشاغل رشته انسانی به شرح زیر است:

مشاغل رشته انسانی
مدرس زبان و ادبیات فارسی مدیریت فناوری اطلاعات
متخصص جغرافیای سیاسی مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز
کارشناس جغرافیا و برنامه ریزی شهری کارآفرینی، آینده پژوهی و مدیریت تکنولوژی
کارشناس جغرافیا و برنامه ریزی روستایی کارشناس گردشگری
ژئومورفولوژیست کارشناس امور مالی
کارشناس آب و هواشناسی حسابدار
کارشناس سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی کارشناس علوم ارتباطات
مدرس زبان و ادبیات عرب کارشناس باستان شناسی
کارشناس علوم اقتصادی کارشناس محیط زیست
مدیریت ورزشی کارشناس مطالعات زنان
کارشناس فیزیولوژی ورزشی مدرس معارف اسلامی
کارشناس آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی مددکار اجتماعی
کارشناس رفتار حرکتی و روان شناسی ورزشی مدرس علوم قرآن و حدیث
کارشناس بیومکانیک ورزشی مدرس  فقه ومبانی حقوق اسلامی
مدرس تاریخ اسلام مدرس ادیان و عرفان
مدرس تاریخ ایران دوره اسلامی مدرس تاریخ و تمدن ملل اسلامی
مدرس تاریخ ایران قبل از اسلام کارشناس فلسفه کلام
کارشناس علوم اجتماعی کارشناس فقه شافعی
کارشناس جمعیت شناسی کارشناس فلسفه
مدیریت دولتی و مدیریت صنعتی  کارشناس فلسفه منطق
مدیریت بیمه کارشناس فلسفه علم
مدیریت رسانه و اطلاعات کارشناس فلسفه تعلیم و تربیت
مدیریت پیشگیری از جرم، جرم یابی و ایمنی ترافیک کارشناس حقوق بین الملل عمومی
برنامه ریز درسی کارشناس حقوق خصوصی
مدیریت آموزشی کارشناس حقوق نفت و گاز
روانشناس تربیتی کارشناس علوم سیاسی و روابط بین الملل
کارشناس تکنولوژی آموزشی مدیریت بازرگانی و راهبردی
کارشناس آموزش عالی وکیل
روانشناس آموزش کودکان استثنایی قاضی
مشاوره معلم
کارشناس سنجش و اندازه گیری بازرگان
روان شناس تاجر
کتابدار (علم اطلاعات و دانش شناسی) روزنامه نگار
کارشناس حقوق عمومی نویسنده
کارشناس حقوق جزا و جرم شناسی جامعه شناس

انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد

برای اطلاع از بارم‌بندی امتحانات نهایی دوازدهم انسانی بر روی لینک کلیک نمایید.

آیا 10 شغل پردرآمد شاخه های علوم انسانی در ایران را می شناسید؟

شاخه های رشته علوم انسانی با توجه به اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه انسانی در 5 دسته و زیر گروه مختلف تقسیم بندی می شوند.

اگر نگاهی به شاخه های رشته علوم انسانی بیندازید متوجه وجود تعداد زیادی از رشته های تحصیلی در هر زیرگروه می شوید.

آیا می دانید با توجه به لیست مشاغل علوم انسانی کدام یک از این مشاغل می توانند جزو پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و یا آقایان باشند؟

 

روانشناسی وکالت
حسابداری مدیریتی
تربیت بدنی هتل داری
اقتصاد جهان گردی
جغرافیا مدد کار اجتماعی

در ادامه سعی در معرفی این از 10 شغل پردرآمد شاخه های علوم انسانی در ایران برای شما عزیزان می پردازیم. جهت شناخت کلیه این مشاغل می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

روانشناسی

از جمله مشاغل معرفی شده در گروه انسانی شغل روانشناسی است. یک روانشناس وظیفه مهم و خطیری همچون تحلیل و ارزیابی، درک و فهم محیط اطراف به وسیله انسان ها و نحوه برخورد و رفتار در اوضاع و شرایط خاص را عهده دار است.

یک روانشناس می تواند در حوزه های مختلفی از جمله مشاوره تحصیلی و خانوادگی، کارشناس تبلیغات و یا نماینده فروش به فعالیت بپردازد.

به جز فعالیت در یک ارگان و سازمان دولتی یا خصوصی امکان تأسیس مرکز مشاوره شخصی نیز برای یک روانشناس وجود دارد.

باید عرض کنیم که شغل روانشناس در میان لیست مشاغل رشته انسانی جزو پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای خانم ها و همین طور آقایان است.

در واقع، این شغل را می توان یکی از مناسب ترین شغل های رشته انسانی برای خانم ها دانست. علت این موضوع را می توان به روحیه خاص خانم ها نسبت داد.

بنر انتخاب رشته کنکور

 وکالت

شغل وکالت یکی دیگر از مشاغل و حرفه های معرفی شده در لیست مشاغل است که طرفداران بسیاری در بین مردم و داوطلبان کنکور گروه آزمایشی انسانی پیدا کرده است.

عده زیادی از وکلا در حرفه خود بسیار موفق هستند و ماهیانه درآمد بسیار بالایی دارند. در واقع، می توان اینگونه نتیجه گرفت که میزان درآمد حاصل از شغل وکالت بستگی مستقیمی به خود فرد دارد.

به این صورت که در این شغل در صورت اطلاع فرد از نتیجه و نحوه سیر پرونده های مشابه حقوقی، تخصص و تسلط وی بر انواع مباحث مربوط به رشته حقوق و برقراری روابط مناسب کاری با اشخاص ذینفع در هر پرونده، می تواند جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و البته مردان باشد.

 

 حسابداری

رشته حسابداری از جمله بهترین و کارآمدترین مشاغل در میان لیست مشاغل رشته انسانی به شمار می رود. فرصت های شغلی پیش روی فرد مایل به اشتغال، به عنوان یک حسابدار بسیار گسترده است.

در واقع، از کارخانه های کوچک و بزرگ و مؤسسات مختلف گرفته تا بزرگترین شرکت ها نیاز به استخدام یک حسابدار دارند.

از طرفی شغل حسابدار را می توان جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و یا آقایان از میان لیست مشاغل رشته انسانی دانست.

در نتیجه، مطمئن باشید که در صورت اشتغال به کار به عنوان یک حسابدار همواره بازار کار خوبی در انتظار شماست.

 شغل های مدیریتی

مشاغل مدیریتی فعالیت در حوزه های مختلف از جمله مدیریت بیمه و مدیریت صنعتی (کار در شرکت ها و کارخانجات و غیره) را شامل می شوند.

از قضا این دسته از مشاغل گروه علوم انسانی با متقاضیان زیادی در بین دانش آموزان و داوطلبان روبرو است.

 مربی تربیت بدنی

شغل مربی تربیت بدنی را می توان جزء مشاغل مندرج در لیست مشاغل رشته انسانی در نظر گرفت.

در مورد درآمد و بازار کار این رشته باید عرض کنیم که با وجود امکان فعالیت گسترده در این شغل به عنوان مربی ورزش در باشگاه های ورزشی، وزارتخانه ها، مشاور در تهیه انواع لباس ها و وسایل ورزشی، مسئول و مربی ورزش و مربی یا کارشناس بدنسازی مشکل بیکاری و درآمد کم برای افراد وجود ندارد.

از طرف دیگر، فعالیت در انواع سازمان های دولتی، نهادهای انقلابی فدراسیون های ورزشی و تدریس به عنوان استاد دانشگاه نیز از دیگر مشاغلی است که می توان در حوزه تربیت بدنی به آن ها رو آورند.

بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها کدام اند؟ برای اطلاع و مطالعه روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 هتلداری

شغل هتلداری به عنوان یکی از مشاغل موجود در لیست مشاغل رشته انسانی جزء مشاغل محبوب بسیاری از افراد در حوزه گردشگری است.

در مورد بازار کار هتلداری باید عرض کنیم که درآمد یک هتلدار بستگی مستقیمی به حجم کار و وظایف وی و همچنین توسعه صنعت گردشگری در کشور دارد.

بعلاوه، مدیران انواع هتل ها با توجه به تخصص، تجربه، سطح دانش، محل استقرار و اندازه هتل درآمدهای مختلفی دارند.

جهانگردی

شغل جهانگردی از جمله جذاب ترین مشاغل مرتبط با رشته انسانی است که علاقمندان به آن هم در بین داوطلبان کنکور کم نیستند. کشور ما ایران به علت داشتن پتانسیل های بالا جهت جذب گردشگر مورد توجه است. 

در نتیجه، می توان گفت که انتخاب حرفه جهانگردی می تواند آینده روشنی را برایتان رقم بزند. 

 مددکاری اجتماعی

حرفه مددکاری اجتماعی از جمله مشاغلی است که می توانید با تحصیل در رشته های گروه نظری از جمله رشته انسانی به آن روی آورید. با توجه به بازار کار خوب این شغل در ایران، دانش آموختگان آن از جهت کسب و کار و اشتغال مشکلی ندارند. 

از جمله سازمان های جذب کننده فارغ التحصیلان رشته مددکاری اجتماعی می توان از اداره رفاه و سایر مؤسسات دولتی یاد کرد.

 رشته اقتصاد

رشته اقتصاد همچون شمار دیگری از رشته های گروه انسانی بازار کار خوبی در کشور دارد و موقعیت های شغلی مختلفی از جمله فعالیت و اشتغال در بانک مرکزی، وزارت صنایع، مدیر مالی، مدیر فروش، بورس و غیره را برای دانش آموختگان این رشته به وجود می آورد. 

 جغرافیا

رشته جغرافیا را می توان از جمله رشته هایی دانست که می تواند بازار کار خوبی برای خانم ها داشته باشد. از جمله مشاغل مرتبط با این رشته می توان به فعالیت در سازمان زمین شناسی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان محیط زیست اشاره کرد. 

بعلاوه، فعالیت به عنوان یک راهنمای گردشگری خارجی و داخلی نیز می تواند جذابیت های خاصی برای یک خانم تحصیلکرده در این رشته باشد. 

 آینده شغلی رشته انسانی

برای اطلاع از لیست رشته های کنکور انسانی با رتبه مورد نیاز بر روی لینک کلیک نمایید.

شغل های پردرآمد انسانی در ایران

بهترین آینده شغلی رشته انسانی برای خانم ها

بسیاری از خانم ها در زمان انتخاب رشته انسانی به آینده شغلی رشته انسانی فکر می کنند و میخواهند بدانند انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد و لیست مشاغل رشته انسانی چه رشته هایی می باشد. باید بدانید که رشته های علوم انسانی برای خانم ها میتواند آینده خوبی را رقم بزند. 

همانطور که بیان شد یکی از پرطرفدارترین رشته ها در مشاغل انسانی، در بین خانم ها رشته روانشناسی می باشد. روانشناسی می تواند یک شغل ایده آل برای خانم ها محسوب گردد و در یکی  از زیر شاخه های آن مانند روان شناسی کودک، مشاوره خانواده و … مطابق با علایق خود ادامه تحصیل بدهد.

از دیگر رشته های پر طرفدار در بین بانوان رشته گفتار درمانی بوده که در این رشته نیز روانشناس مورد نیاز است. برای انتخاب این شغل باید رشته زبان شناسی تحصیل کرده و سپس شغل گفتار درمانی را انتخاب نمایید.

از دیگر رشته های که دارای آینده شغلی رشته انسانی برای خانم ها می باشد را می توان به صورت لیست زیر بیان نمود:

✅ مدرس زبان

✅ وکالت 

✅ حسابداری

✅ کارشناس محیط

✅ روانشناسی

✅ دبیر

✅ بانکدار

✅ مددکار اجتماعی 

✅ کارشناس محیط زیست

دبیری یکی از بهترین رشته ها برای خانم ها می باشد که می توانند در یکی از رشته های دبیری زیر مشغول شوند

✅  دبیری تاریخ 

✅  آموزش زبان و ادبیات فارسی 

✅  راهنمایی و مشاوره آموزش ابتدایی آموزش‌ و پرورش کودکان استثنایی 

✅  آموزش تربیت ‌بدنی

✅ دبیری زبان و ادبیات عربی 

✅  دبیری علوم اجتماعی 

✅  آموزش جغرافیا 

✅  دبیری الهیات و معارف اسلامی

برای اطلاع از تمامی رشته های و مزایا و معایب آن و نحوه برنامه ریزی و مطالعه رشته مورد علاقه خود، کافی است با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. ما به شما در این مسیر کمک خواهیم کرد.

رشته انسانی برای خانم ها

برای اطلاع از انتخاب رشته رایگان کنکور  بر روی لینک کلیک نمایید.

بهترین آینده شغلی رشته انسانی برای آقایان

زمانی که آقایان رشته انسانی را انتخاب می کنند برای ادامه تحصیل به سوال انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد مواجه می شوند که باید در پاسخ به این پرسش گفت که مشاغل رشته انسانی برای آقایان بسیار مناسب و پر درآمد است .

به عنوان مثال انتخاب شغل قاضی  باید در دانشگاه رشته قضاوت را انتخاب کرده و به راحتی وارد بازار کار شوند. شغل بعدی که بسیار مناسب می باشد، شغل وکالت است. به صورت کلی می توان آینده شغلی رشته انسانی برای آقایان را به صورت زیر شرح داد:

✅ کارشناس علوم اقتصادی

✅ وکالت

✅ قضاوت

✅ مدیریت بازرگانی

✅ مشاور درسی

✅ مدیر آموزشی

✅ کارشناس حقوق بین الملل

✅ دبیر

✅ تجارت

بنر انتخاب رشته

بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت

در سال های اخیر، با توجه به افزایش نرخ مهاجرت در بین دانشجویان کشور، بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در رشته ای هستند، تا بتوانند در بهترین دانشگاه های جهان نیز به ادامه تحصیل بپردازند. رشته های انسانی، از جمله رشته هایی هستند که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارند و همین موضوع ممکن است باعث رقابت بیشتر در بین دانشجویان برای مهاجرت شود. بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت برای هر فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی، اقتصاد، ادبیات و زبان های جهانی، جغرافیا و از این دست رشته ها، از بهترین ها برای مهاجرت به شمار می روند. رشته حقوق و وکالت به دلیل تفاوت قوانین در کشور های مختلف و همچنین استقبال زیاد دانشجویان بومی کشورها، ممکن است برای مهاجرت تحصیلی، اللخصوص در مقطع کارشناسی ارشد، انتخاب خوبی نباشد. توجه کنید که این موضوع برای افرادی صادق است که به دنبال کسب موقعیت های بورسیه هستند. در غیر این صورت، دانشجویان می توانند در طیف گسترده ای از رشته ها مهاجرت کرده و به تحصیل بپردازند. برای دریافت مشاوره انتخاب رشته انسانی و انتخاب بهترین رشته برای مهاجرت، با مشاوران مجرب آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید.

پادکست صوتی مقاله

اخبار پیرامون شغل های رشته انسانی

رشته های بدون شغل امسال پذیرش نمی شوند/رتبه های زیر ۲۰۰ تا پایان دکتری بورسیه می شوند

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: امسال تعدادی از رشته‌هایی که شغل ندارند، پذیرش نمی شوند البته این به معنای حذف آنها نیست.

علت قبولی رتبه اول رشته انسانی کنکور ۱۴۰۱

گاهی شش ساعت مطالعه بدون وقفه داشتم و شبانه‌روز ۱۵ دقیقه در فضای مجازی بودم

خلاصه مطلب

بسیاری از افرادی که قصد انتخاب رشته انسانی را دارند میخواهند بدانند شغل های رشته انسانی چیست و آینده شغلی رشته انسانی چه خواهد بود. برای همین ما در طول مقاله تمامی این موارد را به صورت کامل برای آقایان و بانوان شرح دادیم و شما پس از مطالعه این مقاله می توانید پرسش انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد را به راحتی پاسخ دهند. اگر پس از مطالعه این مقاله نیاز به راهنمایی و مشاوره در این خصوص دارید، می توانید با مشاورین خبره سامانه ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و نکات مورد نیاز در خصوص مشاغل رشته انسانی را دریافت نمایید.

برای دریافت پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک نمایید.

4/5 - (161 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توانم از لیست مشاغل رشته انسانی آگاه شوم؟ 

از طریق ارتباط با مشاوری آگاه و خبره در این زمینه می توانید از لیست این رشته ها اطلاع پیدا کنید.

پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و مردان چیست؟ 

پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و مردان می تواند شغل وکالت، حسابداری و یا روانشناسی باشد.

بهترین شغل های رشته انسانی برای خانم ها با توجه به شاخه های رشته علوم انسانی کدام ها هستند؟

برای اطلاع از لیست این مشاغل با توجه به روحیه و علاقه خود می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

282 دیدگاه دربارهٔ «بهترین رشته های انسانی 1403 + 12 رشته پردرآمد»

 1. Avatar photo MOHAMAD گفت:

  سلام من رشته ام انسانی هست میخوام تغییر رشته بدم به تجربی بنظرتون با تجربی هم می توان حسابداری و اقتصاد رو برداشت؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر منظورتان رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور است می توانید با دیپلم تجربی در گروه علوم انسانی انتخاب رشته کنید اما اگر منظورتان به صورت با آزمون هست می بایست کنکور انسانی شرکت نمایید

 2. Avatar photo نیما گفت:

  سلام میشه لطف کنید بگید یک حسابدار با مدرک لیسانس با تجربه ۲ الی ۳ ساله چقدر حقوق میتونه دریافت کنه بالاترین و کمتری

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   میزان پاداش شما بستگی به ارگان یا سازمان که در آن مشغول به کار هستید (حداقل وزارت کار الی ….) می باشد

 3. Avatar photo نهمی گفت:

  توضیحات بسیارکامل بوداماپرسشی ازشماداشتم شرایط مدرسی معارف اسلامی چی هستش به معارف علاقه زیادی دارم دوست دارم دربارش بیشتربدونم منتظرپاسخ شماخواهم بودبابت توضیحات هم سپاسگزارم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   * شرايط پذيرش دانشجو
   توجه: پذيرش دانشجو فقط از ميان طلاب و فضلاي حوزه علميه مورد تأييد مركز مديريت حوزههاي علميه قم و خراسان و فارغالتحصيلان
   دانشگاهي (فقط دانشگاههاي ذيلالذكر) با شرايط عمومي و اختصاصي زير صورت خواهد گرفت:
   الف) شرايط عمومي:
   1) التزام عملي به اسلام، نظام جمهوري اسلامي ايران و قانون اساسي.
   2) داشتن تابعيت جمهوري اسلامي ايران.
   3) نداشتن سوء پيشينه به تشخيص مراجع ذيصلاح.
   4) داشتن سلامت جسماني متناسب با رشته مدرسي معارف اسلامي.
   5) قبولي در مصاحبه علمي و عمومي مدرسي معارف اسلامي (احراز اين شرط پس از برگزاري آزمون خواهد بود).
   6) داشتن حداكثر چهل سال سن (مدت خدمت سربازي به سقف سني افزوده ميشود).
   تبصره: اعضاي رسمي هيئت علمي گروههاي معارف اسلامي و اساتيد حقالتدريس گروههاي معارف اسلامي، به شرط داشتن گواهينامه تدريس
   از معاونت آموزشي و پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي (مشروط بر اينكه در 2 نيمسال گذشته تدريس داشته باشند)، از شرط سني
   مستثني ميباشند.
   راهنماي ثبتنام و شركت در آزمون ورودي مقطع دكتري D.Ph) نيمهمتمركز) سال 1403 40
   مجموعههاي امتحاني گروه علوم انساني
   ادامه -2180 مدرسي معارف اسلامي*

   ب) شرايط اختصاصي (داشتن يكي از شرايط ذيل كافي ميباشد):
   1) داراي دانشنامه كارشناسيارشد رشته مدرسي معارف اسلامي.
   2) داراي مدرك سطح سه حوزه علميه.
   3) داراي گواهي خبرگان بدون مدرك (مرتبه مربي) مورد تأييد مراجع ذيصلاح.
   4) مربيان رسمي گروه معارف اسلامي (اعضاي هيئت علمي گروه معارف اسلامي در مرتبه مربي) با تأييد معاونت آموزشي و پژوهشي استادان
   و دروس معارف اسلامي.
   5) داراي مدرك ارشد دانشگاهي مرتبط + گذشت حداقل 5 سال از اخذ مجوز قطعي تدريس دروس معارف از معاونت آموزشي و پژوهشي
   استادان و دروس معارف اسلامي + ارائه مدرك حداقل تدريس 40 واحد درسي معارف، در گروههاي معارف دانشگاهها.
   6) حوزوياندارايمدركسطحدوبه همراهمدرككارشناسيارشد مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات وفنّاوريهمخوانبارشتههايپنجگانه دروسمعارف
   اسلامي به تشخيصگروهآموزشي مربوطه.
   7) متقاضيان دانشگاهي داراي مدرك كارشناسيارشد از مراكز ذيل در رشته گرايشهاي زير:

 4. Avatar photo محمد یگانه گفت:

  سلام من رشته گردشگری قبول شدم ، میخواستم ببینم رشته خوب و پولسازی هست یا نه ؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز سوال شما نیاز به مشاوره ی تخصصی دارد. لطفا با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 5. Avatar photo حسین گفت:

  سلام
  ببخشید بجز فرهنگیان و وکالت رشته های دیگه مثل جغرافیا و … بازار کار داره یا وقت تلف کردنه¿
  اگ دولتی قبول بشیم امکان رسیدن ب شغول و حقوق هست ایا؟!

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت مشاوره انتخاب رشته و بازار کار رشته ها با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید
   راه ارتباط:9099075307

 6. Avatar photo Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم بدونم میتونم از طریق فرهنگیان تو رشته روانشناسی تحصیل کنم
  و دبیر روانشناسی شم؟؟

  1. Avatar photo مشاور برجی گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.
   خیر راهنمایی و مشاوره را میتوانید بروید.

 7. Avatar photo گفت:

  سلام خسته نباشید من خیلی گیج شدم بین انتخاب رشته
  بین این ها (حسابداری. بانکدار. هتلداری) کدام یکی گزینه مناسب تریه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   به شرایط،هدف،علاقه و … بستگی دارد.

 8. Avatar photo ایدین گفت:

  سلام. من مدیریت صنعتی قبول شدم.میخواستم ببینم که آیا رشته پولساز هست و ارزش وقت گذاشتن برای شهر دور را داره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله رشته خوبی است فقط باید روی مهارت های خود تمرکز بیشتری داشته باشید

 9. Avatar photo امیرمحمد گفت:

  سلام درآمد حسابداری بیشتر است یا روان شناسی

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   سوال به شدت کلی هستش قطعا تجربه شما در هر کدام از رشته ها بالا باشد در آمد زیادی خواهید داشت

 10. Avatar photo آیسن گفت:

  سلام رشته روانشناسی یا رشته وکالت کدوم درآمدش بیشتره و واسه یه خانم خوبه یا کدومش آسونه من گیر کردم بین این دوتا

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای انتخاب رشته بهتر است با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید
   راه ارتباط:9099075307

   1. Avatar photo عرفان گفت:

    چجوری تماس بگیرم زنگ میزنم میگه شماره مشترک مورد نظر در شبکه وجود ندارد

    1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

     سلامخ وقت بخیر
     تماس از طریق تلفن ثابت امکان پذیر است

 11. Avatar photo محمدحسن کشاورز گفت:

  سلام ببخشید میشه تقریبی حقوق ماهیانه یه وکیل رو بگید

  1. Avatar photo مشاور سیدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   درامد مشخصی نمی توان تعیین نمود

 12. Avatar photo نبراس عقیقی گفت:

  اطلاعاتی که در مورد رشته گفتار درمانی داده بودید کاملا اشتباه است.رشته گفتار درمانی جزو رشته های توانبخشی ست و از رشته تجربی پذیرش دارد و آن هم فقط دانشگاههای علوم پزشکی دولتی

 13. Avatar photo امیررضا علی‌نیا گفت:

  سلام وقت بخیر
  می‌خواستم ببینم برای ورود به بانک کدام رشته انسانی را باید انتخاب کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   حسابداری و گرایش های مختلف مدیریت

 14. Avatar photo ستایش گفت:

  معذرت می خوام من عاشق نویسندگی هستم می خواستم بدونم میتونمازش به درامدی برسمیا شانسی نداره

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   بله. از این حرفه ام میتونید کسب درآمد کنید.

 15. Avatar photo مهدی مرادی گفت:

  سلام،من به جهانگردی خیلی علاقه دارم میخاستم ببینم،بلزار کار چجوریه؟ولصلا امکان داشتن این شغل وجود داره؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهانگرد بودن منوط به داشتن سرمایه اولیه شخصی شماست.

   1. Avatar photo مهدی مرادی گفت:

    یعنی اگر سرمایه اولیه رو داشته باشیم،دستمزدی بابت این کار میگیریم و درعوضش باید چکارکنم،
    ویه نکته اینکه من تا الان در محل زندگیم کسی رو به عنوان جهانگرد ندیدم،منظورم اینه این شغل اصلا وجود داره یا ففط یه رشته واسع مورک داشتنه؟؟؟

   2. Avatar photo مهدی مرادی گفت:

    اگر سرمایه اولیه جور باشه بعد برا این شغل حقوقی میدن ؟؟و تا الان کسی رو ندیدم که جهامگرد باشه،واسه چی؟؟

    1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     از لحاظ بازار کار رشته ی قوی نیست.

  2. Avatar photo یوسف گفت:

   سلام میخواستم ببینم با رتبه ۲۸۰۰۰میشه وکالت خوند

   1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

    سلام دانشگاه های مثل پیام نور و موسسات غیرانتفاعی شانس قبولی دارید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید

  مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید! تلفنی 24 ساعته | irantahsil

  ایران تحصیل به عنوان یکی از بهترین وب سایت‌های مشاوره تحصیلی رایگان است که به دلیل کیفیت بالای مشاوره و قیمت مناسب تا به حال توانسته بخش اعظمی از داوطلبان کنکور و دانش آموزان را به خود جذب کند. به...
 • مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  دریافت مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس جهت کسب آمادگی برای آزمون‌های مختلف و برنامه‌ریزی درست، بسیار مهم و حیاتی است. مشاوره تحصیلی مدرسه، دانشگاهی و نظام وظیفه در حال حاضر نقش بسیار پررنگ‌تری نسبت به گذشته دارد و بیشتر مورد...
 • مشاوره تحصیلی تلفنی

  مشاوره تحصیلی تلفنی | تمامی مقاطع + 24 ساعته | ایران تحصیل

  آیا می‌دانستید به جای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری می‌توانید از مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید؟ شایان ذکر است بدانید مشاوره تحصیلی تلفنی دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد به همین دلیل این روزها اکثر افراد از تمایل بیشتری به استفاده...
 • برنامه ریزی درسی

  برنامه ریزی درسی + 11 راز مهم رتبه ها + pdf برنامه 1403

  داشتن برنامه ریزی درسی مناسب می تواند به دانش آموزان و دانشجویان کمک کند تا پیشرفت تحصیلی بهتری داشته باشند. آن دسته از افرادی که در طول ترم برای خواندن هر کدام از دروس و آمادگی جهت شرکت در امتحانات...
تماس با مشاور