ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نحوه دریافت شماره تلفن نامه رسان پست

شماره تلفن نامه رسان پست
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

امروزه به دلیل خریدهای اینترنتی متعدد ارسال و دریافت بسته‌های پستی بسیار زیاد شده است، در این بیبن مشکلاتی هم رخ می‌دهد که نیاز است به اطلاعات فرد نامه‌رسان اعم از شماره تلفن نامه‌ رسان پست دسترسی داشته باشیم. در این صورت اداره پست هر استان، شهر و منطقه هنگام ثبت بسته پستی به واسطه فرستنده به ایشان یک کد رهگیری 10 یا 20 رقمی به صورت رسید تحویل خواهد داد که برای پیگیری بسته توسط گیرنده لازم می‌شود. در این صورت به راحتی می‌توان به اطلاعات بسته و موقعیت قرارگیری آن دست پیدا کرد.

با استفاده از این کد رهگیری به راحتی می‌توانید با روش‌های متعددی که در این مقاله به آن می‌پردازیم بسته پستی خود را پیگیری کنید. برخی از بسته‌های پستی سازمانی هستند و برای فرد گیرنده از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند به همین سبب با روش‌های مختلف پیگیری بسته‌های پستی می‌توانید با خیال راحت در انتظار بسته خود باشید. 

اطلاعیه: برای دسترسی به اطلاعات و موقعیت مرسوله پستی می‌توانید به سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست مراجعه کنید.

نحوه دریافت شماره تلفن نامه رسان پست

در بسیاری از مواقع به دلایل متعددی همچون دیر رسیدن، نرسیدن، مفقود شدن بسته پستی لازم است تا به شماره نامه رسان پست دسترسی داشته باشیم تا از وضعیت بسته خود مطلع شویم. 

این مسئله ممکن است برای هر فردی رخ دهد و نیاز به این اطلاعات داشته باشد، اداره پست در سامانه‌ایی که ایجاد کرده است به صورت دقیق و واضح شماره نامه رسان را درج نکرده است اما می‌توان پس از طی کردن مراحلی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم به آن رسید و از وضعیت بسته خود مطلع شد.

برای کسب اطلاع از پیگیری مرسولات پستی با کد ملی با ما در ایرانتحصیل همراه باشید.

پیگیری مشخصات نامه رسان از طریق سامانه پست

در ابتدا پس از بروز هرگونه مشکل برای مرسوله پستی باید به رسیدی که اداره پست مبدا به فرستنده تحویل داده است مراجعه کرد و با استفاده از کد رهگیری درج شده روی آن به اطلاعاتی که سامانه ملی پست در اختیارمان قرار می‌دهد دست یافت.

در این صورت با وارد کردن این کد رهگیری در سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست ایران می‌توانید از وضعیت بسته با خبر شوید.

در یکی از بخش‌های صفحه پیگیری مرسوله پستی می‌توانید روی گزینه “مشاهده اطلاعات نامه رسان” کلیک کنید تا کشویی برایتان باز شود و نام شخص نامه رسان و آخرین منطقه پستی را مشاهده کنید.

در ادامه صورت تصویری به شما کمک می‌کنیم تا با وارد کردن کد رهگیری در سامانه مذکور به اطلاعات موردنیاز خود دست یابید.

اگر شما گیرنده بسته پستی هستید از فرد فرستنده بخواهید تا کد رهگیری محصول را برایتان ارسال کند تا به راحتی آن را پیگیری کنید.

 

سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست

سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست

 

صفحه‌ایی مطابق تصویر زیر برای شما ظاهر می‌شود که متشکل از اطلاعات و شماره تلفن نامه رسان پست، موقعیت مکانی بسته پستی است.

 

پیگیری بسته پستی در سایت اداره پست

در صورتی که قصد داشتید جزییات این صفحه را مشاهده کنید می‌توانید روی گزینه “مشاهده جزییات بیشتر” کلیک کنید که در تصویر فوق مشخص شده است.

برای پیگیری مرسوله پستی می‌توانید به مقاله رهگیری مرسوله پستی مراجعه کنید و از اطلاعات قرار داده شده در آن استفاده کنید.

اطلاعات ظاهر شده در زمان دریافت اطلاعت نامه رسان

برای پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل می‌بایست مشخصات اولیه مرسوله و اطلاعات نامه رسان را مشاهده کنید که عبارت است از:

 • نام مامور پست (نامه‌رسان)
 • آخرین منطقه پستی
 • نوع سرویس
 • مبدا و مقصد
 • تاریخ و ساعت آخرین مکان مرسوله که ثبت شده است
 • دفتر پستی مبدا
 • وزن و هزینه پست
 • نقطه پستی
 • نام گیرنده و نام فرستنده
 • کدپستی گیرنده و فرستنده
 • تاریخ و ساعت تحویل مرسوله به پست
 • رویداد یا وضعیت فعلی مرسوله
 • تصویر مامور پست
 • امضا و نام گیرنده مرسوله

نحوه تماس با مرکز پست و دریافت شماره نامه رسان

نحوه تماس با مرکز پست و دریافت شماره نامه رسان

بعد از اینکه طبق مراحل بالا پیش رفتید و نام فرد نامه رسان و منطقه پستی را یافتید حال باید از گوگل کمک گرفته و منطقه پستی مدنظر را در آن جستجو کنند تا شماره اصلی اداره پست منطقه مذکور را بدست آورید.

پس از اینکه شماره را پیدا کردید، باید با شماره اداره پست تماس بگیرید و آن‌ها را در جریان مشکل خود قرار دهید در این صورت فرد مسئول از شما کد رهگیری را طلب می‌کند تا شما را از مرحله‌ایی که بسته پستی در آن قرار دارد مطلع کند در صورتی که بسته مدنظر شما به فرد نامه رسان تحویل داده شده باشد فرد مسئول قطعا این موضوع را با شما در میان می‌گذارد اکنون باید نام فرد نامه رسان را به مسئول پست بگویید و در صورت لزوم خواهان شماره ایشان باشید تا بتوانید با تماس با نامه رسان از وضعیت مرسوله پستی باخبر شوید.

در جهت پیگیری کارت سوخت می‌توانید به مقاله‌ایی که در این رابطه در سایت ایران تحصیل تهیه شده است مراجعه کنید تا با روش‌های پیگیری کارت سوخت آشنا شوید.

نرسیدن یا دیر رسیدن مرسوله پستی

تحویل اشتباه مرسوله پستی

یکی از مشکلاتی که به احتمال کم پیش آید، تحویل اشتباه مرسوله پستی است که به واسطه فرد نامه‌رسان صورت می‌گیرد.

در این صورت تنها راهی که برای پیگیری وجود دارد این است که فرد به اداره پست محل زندگی خود مراجعه کند و به کمک اداره پست با استفاده از روش‌های مختلفی که در ابتدا به آن اشاره شده است از وضعیت بسته خود مطلع شود و یا فرد نامه رسان را بیابد و از وی بخواهد تا بسته‌هایی را که توزیع کرده است را بررسی کند و از بسته خود مطلع شود.

کدرهگیری 10 یا 20 رقمی درج شده روی بسته پستی برای پیگیری مرسوله پستی و بدست آوردن اطلاعات نامه‌رسان، موقعیت بسته و غیره استفاده می‌شود.

اخبار پیرامون شرکت پست

 • اجرای آزمایشی قانون اساسنامه شرکت ملی پست تمدید شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه تاریخ 6 بهمن ۱۴۰۲ به بررسی لایحه یک فوریتی تمدید مهلت اجرای قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران پرداختند که در نهایت در مجموع 217 نماینده‌ایی که در این رای گیری شرکت داشتند این لایحه با 186 رای موافق، 3 رای مخالف و 6 رای ممتنع موافقت شد.

 •  نشست مجمع عمومی شرکت ملی پست برگزار شد

در تاریخ 4 بهمن ۱۴۰۲ نشست مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت ملی پست به ریاست اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت ملی پست آقای رمضانعلی سبحانی‌فر و همچنین سایر اعضای مجمع در محل وزارت ارتباطات برگزار شد که به اقدامات یکساله این شرکت، طرح‌های آتی و تقویت زیرساخت‌های شبکه پستی کشور پرداخته شد.

کاربران گرامی برای دریافت فایل پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ارسال بسته‌های پستی به واسطه اداره پست امروزه روشی برای جابجایی محصولات و ملزومات افراد تبدیل شده است، معمولا افراد با ارسال بسته‌های پستی کار خود را آسان کرده و نیازی به حمل و نقل اضافه نیست. در این صورت مشکلاتی هم از ابتدا وجود داشت که سبب مفقود شدن مرسوله پستی، ارسال به آدرس اشتباه و غیره بود که این موارد سبب می‌شد تا فرستند و گیرنده از بسته خود اطلاعی نداشته باشند، اما اداره پست جمهوری اسلامی با ایجاد سامانه پیگیری مرسولات پستی و درج کدرهگیری روی بسته پستی به فرستنده و گیرنده این قابلیت را فراهم کرد تا با مراجعه به این سایت از موقعیت مرسوله پستی، اطلاعات نامه‌رسان همچون شماره تلفن نامه رسان پست، وزن و هزینه پستی و غیره مطلع شوند.

3/5 - (45 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ساعات کاری باجه‌های پستی و پستچی چگونه است؟

در روزهای کاری باجه‌های پستی معمولا از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 14/30 و در روزها پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 13/30 ظهر در اداره پست منطقه حضور دارند. اگر چه برخی از اداره‌های پست شهر تهران در عصر نیز فعالیت دارند.

پستچی قادر است از ساعت 8 صبح تا توزیع آخرین بسته پستی در در روزهای عادی و غیرتعطیل به توزیع بسته‌ها بپردازد. برخی از بسته‌ها که از سرویس ویژه برخوردارند در روزهای تعطیل به نشانی فرد گیرنده تحویل داده خواهد شد.

مرسوله پستی چه وقت برگشت می‌خورد؟

با توجه به مواردی که شرکت پست به آن اشاره داشته است، بسته‌های پستی به دلایل متعددی همچون نقص در نشانی گیرنده، عدم حضور گیرنده در زمان تحویل بسته پستی، تغییر مکان گیرنده، مشخص نشده هویت گیرنده و یا فوت گیرنده سبب می‌شود تا بسته توزیع نشده و به فرستنده عودت داده شود.

در صورت مفقود شدن مرسوله چه باید کرد؟

شخص فرستنده بسته قادر است به اداره پست مبدا مراجعه کرده و از موقعیت و سرنوشت بسته خود مطلع شود، در صورت مفقودی و یا آسیب دیدن بسته می‌تواند با توجه به مقررات به اداره پست درخواست جبران خسارت کند.

نظرات

168 دیدگاه دربارهٔ «نحوه دریافت شماره تلفن نامه رسان پست»

 1. Avatar photo آزاده گفت:

  سلام مامور پست به نام سعید اسکندری دیروز گزارش نبودن داده در صورتی که من کل روز خونه بودم ، امروزم نیومده چیکار کنم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   با شماره 193 تماس بگیرید

 2. Avatar photo بی نام گفت:

  سلام.بسته من رو نوشته تحویل دادن ولی من تمام مدت منزل بودم.آقای محمدرصا شریفی موضع امانت برای منطقه ۱۶ پستی بسیار بی مسئولیت هستن .شماره تلفن هم که تو سایت نمیزارن .پس به چه دردی میخورن

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   از طریق شماره 193 و یا ثبت شکایت پیگیری انجام دهید.

 3. Avatar photo محمد سپهری گفت:

  سلام بسته ی من باید امروز به دستم میرسید با کد رهگیری هم نگاه کردم میگه تحویل گیرنده داده شده ولی هیچ بسته ی برای من نیومد اسم نامه رسان مصطفی فتحی حسین آبادی منطقه ی ۸ کسی شمارشو نداره

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما با شماره 193 تماس بگیرید و مرسوله شما تحویل گیرنده غیر از شما شنده تحویل شرکت پست گردیده

 4. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام دیروز تو سایت ک زدم بستم دست توزیع کننده بود کله روزو منتظر بودم خبری نشد ازش و دیدم زده بسته تحویل گیرندس با اینک چیزی ب دست من نرسیده لطفا پیگیری کنید شماره تماس طاهر رضایی کمالشهر کرج

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت شکایت با مشاورین ما تماس بگیرید.

 5. Avatar photo حسن مجد گفت:

  سلام وقت بخیر.شماره تلفن بهرام جاویدنیا نامه رسان پست تبریز رو میخواستم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه نمی توان به شماره نامه رسان دسترسی داشت.

   1. Avatar photo خاطره محمودي گفت:

    سلام،وقت بخیر.دیروز بستم در دست نامه رسان بوده و گفته ک مراجعه نبوده و درحالی ک دیروز اصلا بیرون نبودم.ومنتظر بودم واسم،بیارن
    نامه رسان رضا مشکینی راد. منطقه گلشهر شمالی بندرعباس.لطفا پیگیری کنید

    1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

     سلام وقت بخیر
     جهت پیگیری و استعلام بسته خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید
     راه ارتباط:9099075307

 6. Avatar photo پریناز گفت:

  سلام شماره پستچی محسن محراب جمشیدی برای منطقه ۱۳ ناحیه ۷امامزاده معصومو کسی داره

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت شماره نامه رسان و پیگیری مرسوله با ما تماس بفرمایید

   1. Avatar photo فاطمه تاجداری گفت:

    سلام. من شماره نامه رسان اقای پرویز ریگی زاهدان رو میخام.. نوشتن کسی منزل نبوده.. ولی کسی نیومده

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام شماره نامه رسان در سایت ثبت نخواهد شد

   2. Avatar photo کیانفر گفت:

    سلام چجوری میتونم شماره آقای حسن جلالی پستچی منطقه ۱۶ پستی رو داشته باشم؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام باید به اداره پست منطقتون مراجعه کنید

 7. Avatar photo نازنین گفت:

  سلام.وقتتون بخیر
  من شماره آقای سعيد احمدي نسب رو میخواستم,
  داخل کرج نقطه مبادله امانت پستی پیام کرج
  کسی داره.
  این اقا تو سایت زده بسته تحویل گیرنده شده ولی بسته ای برای من نیومده.درصورتی که من منزل بودم

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت شماره ی نامه رسان و پیگیری مرسوله با ما تماس بفرمایید

   1. Avatar photo عیسی قبله وی گفت:

    سلام خسته نباشید شماره تلفن نامه رسان شهرره و قلعه نو املاک �‌خوام

    1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

     سلام دوست عزیز
     با 193 تماس بگیرید.

 8. Avatar photo فاطمه تیموری گفت:

  سلام وقت بخیر
  بسته من روز ۱۸ آبان فرستاده شده من اون روز نبودم چه طوری میتونم پیگیری کنم؟؟
  اسم نامه رسان هم سعید پور رحیمی
  من منطقه ۴ هستم

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای پیگیری بسته ی پستی با ما تماس بفرمایید

 9. Avatar photo کمال گفت:

  سلام شماره مهدی ایمانی پستچی منطقه 15رو کی داره ممنون میشم بگذارید بیچارمون کرد هیچ کدوم از شماره های منطقه 15 هم که پاسخگو نیست

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز متاستفانه
   شماره ای از خود نزاشته.

  2. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   با 193 تماس بگیرید

  3. Avatar photo محمد گفت:

   سلام بسته من ویژه ست یه هفت هست دست من نرسیده

   1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

    سلام وقت بخیر
    برای استعلام بسته خود با کارشناسان در ارتباط باشید

 10. Avatar photo وحید گفت:

  سلام شماره مامورپست تهران پاکدشت مجتبی کلاته رو کی داره داره بابا ماهر سری وسیله پستی داریم یانمیاره یا میگه اشتباه میاره خدا لعنتتون که اخه این یارو چی حالیشه ادرسا رو خر از این بیشتر میفهمه اصلا احساس مسئولیت نمیکنه

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   از پست منطقه پیگیری نمایید.

 11. Avatar photo پریسا گفت:

  با وجود اینکه بسته پستی بدست من رسیده باشد درسایت ثبت شده که به گیرنده تحویل شده است .
  درسامانه eop شکایت قابل ثبت نیست .و کد تایید اصلا نمیاد که بتوان وارد مرحله ثبت شکایت شد
  پست منطقه مورد نظر هم باسخگوی تماس نیست و هیچ شماره ای رو جواب نمیدن
  اسم نامه رسان بدون شماره تماس به درد چه کاری میخوره وقتی اداره بی مسئولیت پست پاسخگو نیست ؟؟؟؟!!!!
  پس چطوری میشه پیگیری کرد؟؟!!!!

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   از طریق شماره 193

   1. Avatar photo معصومه میرزایی فرد گفت:

    سلام
    193 هم کاری انجام نمیده فقط یک درخواست ثبت میکنه فایده ای نداره چرا نظارتی نیست واقعا
    یکسری ادم معلول الحال پشت باجه نشستن صدای تلفن رو میشنون ولی پاسخ نمیدن واقعا چراااااا

  2. Avatar photo وحید گفت:

   سلام شماره مامورپست تهران پاکدشت مجتبی کلاته رو کی داره داره بابا ماهر سری وسیله پستی داریم یانمیاره یا میگه اشتباه میاره خدا لعنتتون که اخه این یارو چی حالیشه ادرسا رو خر از این بیشتر میفهمه اصلا احساس مسئولیت نمیکنه

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت به خیر
    از طریق سیستم ثبت شکایت انجام دهید.

   2. Avatar photo mahdi haftsoi گفت:

    سلام چطور کدپستی دریافت کنم باشماره 193تماس میگیرم برای کدپستی میگن شماره 24یا20رقمی واردکنید بعد مربع 24یا20رقمی چه شمارهایی هستن که میگن وارد کنید

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام برای گرفتن کد پستی با مشاوران مجموعه تماس حاصل فرمایید

 12. Avatar photo امینی گفت:

  شماره صادق میرزایی رو کی داره؟دوهفته اس بستم دستشه.اداره هم زنگ میزنیم جواب نمیدن.چه وضعشه حضوری رفتم میگن امروز میاریم.۳روز گذشته هنوز امروز نشده بیارن؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باشماره 193 تماس بگیرید

 13. Avatar photo روح الله گفت:

  سلام وقت بخیر من درخواست گذرنامه زیارتی کردم دیروز تحویل پستچی شده الان چک میکنم بردن اصلا به یه ادرس دیگه تو تهرانسر و تحویل دادن چطور باید پیگیر بشم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   ثبت شکایت لحاظ کنید داخل سامانه و با پشتیبانی منطقه پستی در تماس باشید

 14. Avatar photo عاطفه گفت:

  سلام برای احراز محل سکونت از سه شنبه ۲۴ مرداد پیام برای من اومد که ظرف روز جاری مامور به درب منزل میاد ولی هنوز از سه شنبه نیومده و من خیلی عجله دارم حالا باید چیکار کنم

 15. Avatar photo سحر گفت:

  سلام تو سایت پست زده بسته تحویل داده شد ولی هنوز به دست من نرسیده چیکار کنم

  1. Avatar photo borji گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.میتوانید در سامانهeop.post.ir نظر خود را ثبت کنید.همچنین میتوانید به پست منطقه مراجعه حضوری نمایید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سازمان سنجش ثبت نام بدون کنکور

  راهنما ثبت نام بدون کنکور دانشگاه از سایت سازمان سنجش 1403

  سازمان سنجش ثبت نام بدون کنکور و اعلام نتایج آن را بر عهده دارد. در چند سال اخیر این امکان برای داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل دارند، فراهم آمده است که از طریق سوابق تحصیلی و بدون کنکور وارد دانشگاه...
 • بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت کدامند؟

  انتخاب رشته تحصیلی در مسیر مهاجرت یکی از کلیدی‌ترین تصمیمات متقاضیان است. این یک انتخاب سرنوشت‌ساز محسوب می‌شود که تاثیر مستقیمی بر موفقیت و شکوفایی شما خواهد داشت. برخی رشته‌های علوم انسانی به‌ دلیل ویژگی‌ها و دانشی که ارائه می‌دهند...
 • ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش

  ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش

  ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش در سال‌های اخیر توانسته است آمادگی دانش آموزان برای شرکت در کنکور و امتحانات مدرسه را بیشتر کند. این آزمون‌ها توسط سایت سنجش به آدرس اینترنتی sanjeshserv.ir برگزار شده و نتایج آن نیز توسط...
 • ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت

  ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 + شرایط و مراحل

  برگزاری دوره های ضمن خدمت توسط دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله انجام می شود که هدف از برگزاری آن ها ارتقای سطح علمی کارکنان و افزایش توانمندی های آن هاست. پس از برگزاری این دوره ها در مراکز بهداشتی...
تماس با مشاور