ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۷۷
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ تیر ۱۴۰۱
شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید
شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس

من در انتخاب رشته کنکور دوره کارشناسی خود دچار اشتباه شده ام و مایل به ادامه تحصیل در مقطع ارشد این رشته نیستم. آیا شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس به من اجازه ثبت نام و شرکت دوباره در آزمون را خواهد داد؟ با ما همراه باشید تا در ادامه در رابطه با شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس و در کل شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

آئین نامه های جدید و تغییرات ایجاد شده در تمامی سال های گذشته موج ست که داوطلبان و علاقه مندان به ادامه تحصیل بتوانند پس از دریافت مدرک لیسانس خود، امکان مجدد ادامه تحصیل را داشته باشند. راه پزشک شدن و تحقق آرزوی دیرینه شما هموار شده است تنها کافی است که تلاش خود را بیشتر کنید و به ادامه مسیر بپردازید تا موفقیت لازم را به دست آورید.

 

چگونه ی توانم مجددا در کنکور تجربی ثبت نام نمایم؟

آیا می توان بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در کنکور شرکت نمود و در رشته پزشکی پذیرفته شد؟

شرایط تحصیل در رشته ها دانشگاه های دولتی چیست؟

 

جهت انجام شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس و شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟

رشته تحصیلی برای هر فردی تا حدود زیادی آینده او را پوشش می دهد. به همین دلیل چنانچه داوطلبان در هنگام شرکت در کنکور موفق به یک انتخاب رشته درست و اصولی مطابق با علایق و همچنین استعداد خود شوند، موفقیت خود را تضمین نموده اند. در غیر این صورت به دنبال آگاهی از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی می باشند.

در سال های گذشته چنانچه فردی دارای لیسانس دانشگاه های دولتی می بود، امکان مجدد تحصیل در رشته های روزانه را به صورت مجدد نداشت. اما خوشبختانه با تصویب قوانین جدید ، شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس این اجازه را به داوطلبان در رشته های مختلف می دهد تا بتوانند مجددا به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون اینکه نیازی به پرداخت شهریه داشته باشند و یا شبانه محسوب شوند.

با توجه به تاثیر معدل در سال های اخیر برای پذیرش در رشته های مختلف ، آن دسته از فارغ التحصیلانی که دارای معدل پایین مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی می باشند، می توانند با استفاده از ثبت نام ترمیم معدل کنکور نسبت به شرکت دوباره در امتحانات دبیرستان و همچنین افزایش و بهبود معدل و نمرات خود ، تلاش نمایند تا راه قبولی را برای خود هموارتر نمایند.

یکی از سوالاتی که پس از اطلاع از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس برای تمامی داوطلبان به وجود می آید، در رابطه با منابع مورد نیاز برای مطالعه منابع کنکور سراسری می باشد. زیرا منابع نظام جدید و نظام قدیم متفاوت بوده و همچنین کنکور به صورت دو قسمتی در سال 98 برگزار می گردد که برای اطلاع دقیق از منابع و نحوه برگزاری کنکور در سال های آینده می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل در ارتباط  باشید.

 

 

 

 

 

 

واجدین شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس می توانند با شرکت در کنکور به صورت رایگان در رشته پزشکی پذیرفته شوید و ادامه تحصیل دهید.

 

 

 

 

 

 

 

جهت استفاده از مشاوره تلفنی کنکور تجربی کلیک نمایید.

 

کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس

 

کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس

کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس

 

زمانی که صحبت از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی به میان می آید . داوطلبان را می توان به دو دسته تقسیم نمود. برخی از آنان شامل متقاضیانی است که فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند و همواره این سوال را دارند که آیا امکان ثبت نام در کنکور سراسری رانخواهند داشت؟ خبر خوب این است که از سال 1395 به بعد این امکان برای فارغ التحصیلان این مقاطع به وجود آمده است.

یکی از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری این است که چانچه در رشته های دارای طرح پذیرفته شده اند، در صورتی خواهند توانست ثبت نام نمایند که طرح خود را به پایان رسانده باشند. همچنین این دسته از متقاضیان می توانند با استفاده از ثبت نام مجدد کنکور سراسری می توانند در رشته های پزشکی و پیراپزشکی پذیرفته شوند.

آنچه در حال حاضر مصوبات مختلف نشان می دهد این است که شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی در صورت تحصیل در پردیس و یا مازاد این رشته ها امکان ادامه تحصیل را به داوطلبانم خواهد داد. البته برای این منظور مصوباتی در نظر گرفته شده است که با توجه به آن داوطلبان می توانند اعلام نمایند که رشته تحصیلی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد آنان با رشته ثبت نامی و یا پذیرفته شده متفاوت است.

 

 

برای دریافت مشاوره کنکور آنلاین کلیک کنید.

آیا می توان با مدرک لیسانس مستقیما در رشته پزشکی پذریفته شد؟

 

خوشبختانه با توجه به قوانین و مصوبات مورد نظر برای شرکت مجدد افرادی که دارای لیسانس در برخی از رشته های مصوب با علوم پزشکی می باشند، بدون نیاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری ، می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نموده و مستقیما وارد دانشگاه شوید و ادامه تحصیل دهند. این قوانین تنها در برخی از رشته ها لازم الاجرا است که اطلاع از آن امری ضروری به نظر می رسد.

آیا در صورت پذیرش در آزمون لیسانس به پزشکی باید شهریه پرداخت نماییم؟ خوشبختانه خیر. آنچه شما لازم است برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی داشته باشید این است که بتوانید این منابع را به خوبی مطالعه نمایید و همچنین به موفقیت لازم در این زمینه دست یابید. البته قبولی در این آزمون به راحتی صورت نخواهد پذیرفت  نیازمند تلاش بسیار فراوان خواهد داشت.

پذیرش در آزمون لیسانس به پزشکی چه تفاوتی با شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس دارد؟ پذیرش در آزمون لیسانس به پزشکی با ظرفیت محدودی مواجه است. به همین دلیل برای قبولی لازم است برنامه ریزی دقیق داشته باشید و همچنین برای شرکت در آزمون نیازمند ثبت نام جداگانه خواهید بود. شرایط پذیرش و همچنین دانشگاه های محل پذیرش در دفترچه راهنمای ثبت نام قابل مشاهده می باشد.

 

 

جهت اطلاع دقیق از روش مطالعه زیست رتبه های برتر کلیک کنید.

 

 

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

 

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

 

همانطور که ذکر گردید ، شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی برای تمامی داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی می باشند امکان پذیر است. اما آنچه سوال دوم را برای این دسته از متقاضیان فراهم می نماید این است که آیا می توانیم در رشته های کارشناسی روزانه نیز به صورت رایگان ادامه تحصیل دهیم؟

خوشبختانه با توجه به تغییر شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی این امکان برای تمامی علاقه مندان به ادامه تحصیل فراهم شده است تا بتوانند با استفاده از ثبت نام مجدد، به آرزوی خود در رابطه باقبولی در رشته پزشکی جمعه عمل بپوشانند. الیته نباید از خاطر برد که تلاش یکی از داوطلبان در رابطه با شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس  موجب تحقق این امر گردید.

چنانچه سوالی در رابطه با شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس  هنوز هم برایتان باقی مانده است و همچنین مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی می باشید، می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل در ارتباط باشید. مشاورین ما همه روزه ف حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالاتی پیرامون شرایط کنکور مجدد با مدرک لیسانس

من در دوره لیسانس در دانشگاه های روزانه فارغ التحصیل شده ام و در مقطع کارشناسی ارشد یزد در دوره کارشناسی ارشد نیز در دانشگاه آزاد تحصیل نموده ام. آیا می توانم مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایم؟

همانطور که ذکر گردید. با توجه به اینکه برخی از قوانین در این زمینه دچار تغییر شده اند، بنابراین کلیه داوطلبانی که بتوانند در رشته پزشکی دانشگاه های سراسری پذیرفته شوند، خوشبختانه امکان ادامه تحصیل مجدد را خواهند داشت. به همین دلیل در این زمینه هیچ گونه ممنوعیتی برای شما داوطلب عزیز قرار داده نشده است.

بنده 38 سال دارم و لیسانس خود را دریافت نموده ام. آیا این امکان برای بنده وجود داره که بتونم مجددا در کنکور تجربی شرکت کنم و در رشته پزشکی پذیرفته شوم؟

خوشبختانه برای شرکت در کنکور و پذیرش در رشته پزشکی هیچ گونه محدودیت وجود نخواهد داشترو به همین دلیل برای قبولی شما ابتدا باید بتوانید از منابع مورد نظر با توجه به نوع دیپلم خود اطلاع دقیق یابید. همچنین چنانچه از شرایط معدلی مناسبی برخوردار نباشید نیز، می توانید از ترمیم معدل استفاده نمایید. برای برنامه ریزی و مشاوره قبولی در رشته پزشکی هم می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

من در مقطع کارشناسی انصراف از تحصیل داده ام. آیا امکانی وجود دارد که بتوانم دوباره در کنکور شرکت کنم و پزشکی پذیرفته شوم؟

آیا می توان با دیپلم فنی و حرفه ای در کنکور تجربی شرکت نمود؟

شرایط معدلی و محاسبه معدلی برای رشته های غیر تجربی چگونه محاسبه می شود؟

بنده در دانشگاه تربیت معلم مشغول به تحصیل می باشم. آیا راهی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی وجود خوهد داشت.؟

بنده در یکی از رشتته های پیراپزشکی مشغول به تحصیل هستم. آیا راهی وجود دارد تا بتوانم در رشته پپزشکی ادامه تحصیل دهم و همچنین از شرایط تعهد خدمت فاصله بگیرم؟

 

 

برای اطلاع دقیق از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس  و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید

 

 

مطالب مرتبط

برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

بهترین روش مطالعه زیست شناسی کنکور

ضرایب دروس کنکور تجربی

مرکز مشاوره تحصیلی تخصصی

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

3/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

 1. Avatar photo
  محمد
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم و یکبار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و بعد از دادن کنکور مجدد در رشته مهندسی نفت به شکل روزانه قبول شدم
  آیا میتونم بعد از فارغ‌التحصیلی بدون اینکه سربازی برم در کنکور تجربی شرکت کنم و در رشته دندانپزشکی یا پزشکی به صورت رایگان تحصیل کنم

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام دوست عزیز برای گرفتن معافیت تحصیلی مجدد نباید برگشت به عقب داشته باشید، اما برای رشته ی پزشکی نظام وظیفه برای معافیت شما موافقت میکند.

 2. Avatar photo
  نازنین
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام و وقت بخیر
  من مدرک کارشناسی ناپیوسته شبکه های کامپیوتری از دانشگاه علمی کاربردی را دارم. می خواستم بدونم امسال می توانم در کنکور کاردانی به کارشناسی رشته نرم افزار در دانشگاه های دولتی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام دوست عزیز بله محدودیتی ندارید.

 3. Avatar photo
  زهرا
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام و عرض ادب
  بنده دانشجوی ترم ۸ پرستاری هستم. ۱۲ سال هم تعهد خدمت دارم. میخواستم ببینم راهی هست که بتونم بعد از گرفتن مدرک کارشناسیم کنکور مجدد بدم؟؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقتتون بخیر.
   مشکلی ندارید شما و میتوانید بدون هیج مشکلی کنکور را مجددا نام نویسی کنید و شرکت کنید.

 4. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

  با سلام ..بنده لیسانس حسابداری از دانشگاه دولتی و فوق لیسانس از دانشگاه ازاد دارم بنده میتوانم در کنکور سراسری مجددا جهت تحصیل در رشته حقوق شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه مشکلی نیست میتونید.

 5. Avatar photo
  سعید
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام من لیسانس از پیام نور دارم و ارشدم روزانه قبول شدم میخوام انصراف بدم و کنکور سراسری بدم و اگه در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی قبول بشم میتونم ادامه بدم یا نه

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتونید وگرنه امکان برگشت به عقب را ندارید.

   • Avatar photo
    آرش
    ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

    سلام من لیسانس ترم بعد میگیرم و میخواستم بدونم با توجه به اینکه در یک مقطع دوباره نمیشه تحصیل کرد، امکانس هست در حین خدمت یرای کنکور اماده بشم، و بعد از اتمام سربازی برم دانشگاه؟

   • Avatar photo
    آرش
    ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

    سلام من لیسانس حسابداری ترم بعد میگیرم و میخواستم بدونم با توجه به اینکه در یک مقطع دوباره نمیشه تحصیل کرد، امکانس هست در حین خدمت یرای کنکور اماده بشم، و بعد از اتمام سربازی برم دانشگاه؟

    • Avatar photo
     مشاور کریمی
     ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 6. Avatar photo
  علی
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  سلام من یه لیسانس از پیام نور دارم آیا می تونم بدون اینکه به خدمت برم برای لیسانس یه رشته دیگه ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام خیر فقط ادامه تحصیل در مقاطع بالا امکان پذیر هست

 7. Avatar photo
  فرزاد
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام وقت بخیر
  من سال ۹۶ مهندسی صنایع( شبانه )فارغ‌التحصیل شدم سربازی هم رفتم امسال میخوام کنکور شرکت کنم
  برای من مشکلی نیست بخوام شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام روزتان بخیر اگر فارغ التحصیل شدید مشکلی ندارد

 8. Avatar photo
  آرش
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۶

  آیا میتوانم با دیپلم فتی حرفه ای گرافیک کامپیوتر بدون گذراندن پیش دانشگاهی ،و یا مدرک کاردانی کامپیوتر و یا کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر الان کنکور سراسری هنر برای کارشناسی نقاشی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. Avatar photo
  محمدرضاا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام. من لیسانس و بعدش ارشد مهندسی معدن رو امسال گرفتم. الان میتونم یک رشته دیگه کارشناسی پیام نور بخونم? (یک سال فراغت تحصیل دارم ) یا اینکه فقط میتونم ارشد بخونم? ممنون

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام روزبخیر
   میتونید کارشناسی بخونید.

 10. Avatar photo
  Lemrz
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۴

  سلام وقت بخیر
  بنده دانشجو ترم هفت پرستاری روزانه هستم
  آیا میتونم بعد از فارغ التحصیلی و بعد از پایان طرحم کنکور تجربی شرکت کنم و امیدی برا شرکت در رشته پزشکی و دندان روزانه هست؟یا فقط پردیس و شبانه میتونم شرکت کنم
  ممنون میشم پاسخگو باشید⁦🙏🏼⁩⁦🙏🏼⁩

  • Avatar photo
   maleki
   ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقت بخیر بله بعد از اتمام طرح میتونید اقدام کنید
   برای اطلاع بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس فرمایید.

  • Avatar photo
   bahraii
   ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید دقیق تر برسی شود.برای اطلاعات دقیق تر و راهنمایی تخصصی با داخلی 111 تماس بگیرید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست.

 11. Avatar photo
  Leila
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام من یکبار در مقطع روزانه انتخاب رشته کردم و پذیرفته شدم و بعدش انصراف دادم در حال حاضر هم فارغ التحصیل کارشناسی روزنه ام آیا مجددا میتونم کارشناسی روزانه شرکت کنم یا باید شهریه بپردازم؟

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام وقت بخیر تحصیل مجدد در یک مقطع امکان پذیر نمیباشد

 12. Avatar photo
  اکرم
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

  من مهندسی تکنولوژی الکترونیک خوندم فارغ‌التحصیل سال 94 از موسسه غیرانتفاعی …ایا میتونم توی کنکور یا دانشگاه ازاد بدون کنکور رشته کارشناسی پیوسته معماری رو بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   بله مشکلی وجود ندارد شما میتوانید در کارشناسی پیوسته بدون ازمون مهندسی معماری ثبت نام کنید البته نوع دیپلم در قبولی شما تاثیر گذار است

 13. Avatar photo
  علیرضا
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶

  البته هنوز چند واحد باقی مانده

 14. Avatar photo
  رضا خدابخشی
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام خسته نباشید من دانشجو رشته برق کارشناسی دانشگاه ازاد هستم ترم 6 و معافیت تحصیلیم تا بهمن 1402 هست از رشتم ناراضی هستم ایا میتونم انصراف بدم و تو یه رشته ی دیگه در دانشگاه ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت مجدد در کنکور سراسری یکبار حق انصراف از دانشگاه در کل سنوات تحصیلی و ثبت نام مجدد در همان مقطع را دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 15. Avatar photo
  سمیرا
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  من از فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی هستم میتونم دوباره دولتی فرهنگیان کنکور بدم و قبول بشم؟ پرسیدم گفتن که دوبار نمیشه دولتی قبول شد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

   شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس و بازگشت به تحصیل از امسال برای روزانه ها امکان دارد

 16. Avatar photo
  فرهاد
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام من تو یه دانشگاه غیردولتی مدرک کارشناسی گرفتم
  الان میخوام مدرک برق هم برم پیام نور بخونم‌
  اولا میتونم بدم دانشگاه(کارت پایان خدمت رو هم گرفتم)
  دوما اگه برم باید باز همه ای واحد های عمومی رو بخونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت بخیر بله می توانید و واحدهای عمومی را برای تان تطبیق می زنند اگر تغییر نکرده باشند.

 17. Avatar photo
  زهرا
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

  سلام ورودی۱۴۰۰ فرهنگیانم میتوانم پس از فارع التحصیلی لیسانس و فوق و دکترای دوتی بدون پرداخت شهریه بخوانم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام
   شما شرایط شرکت در کنکور ارشد را با مجوز اداره ی آموزش و پرورش محل خدمتتون رو دارین

 18. Avatar photo
  فاطمه
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام من لیسانس ادبیات فارسی دارم میتونم دوباره کنکور انسانی بدم و در دانشگاه‌های دولتی روزانه یا فرهنگیان ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام. مشکلی ندارد . ولی برای دانشگاه فرهنگیان شرط سنی دارد که باید شرایط سنی را دارا باشید

 19. Avatar photo
  مریمی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۵

  سلام. دانشجوی ترم هفت حقوق روزانه هستم و قبل از شهریور 1401 فارغ التحصیل میشم آیا مانعی نیست ک برای کنکور 1401برای دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم؟ و اینکه آیا موقع ثبت نام فارغ التحصیل کارشناسی بزنم یا همون دیپلم؟ آخه هنوز فارغ التحصیل نشدم. ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

   با سلام.با توجه به سن شما و وضعیت نظام وظیفه شما پاسخ سوال شما متفاوت است.جهت بررسی دقیق تر شرایط و اشنایی با نحوه استخدام اموزش و پرورش با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 20. Avatar photo
  احسان
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۲

  سلام و عرض ادب.
  بنده لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه فرهنگیان دارم. و الان ۷ سال سنوات دارم.
  میخوایتم بدونم میتونم کنکور تجربی بدم و رشته ی پرستاری یا پزشکی روزانه و رایگان بخونم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز اگر دوره تعهد شما در فرهنگیان تمام شده میتوانید نسبت به کنکور اقدام نمایید

 21. Avatar photo
  رضایی
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  باسلام و عرض خسته نباشید خدمت شما ،
  ببخشید بنده پسری هستم که ۸ ترم مهندسی شیلات دولتی خوندم و لیسانسش رو گرفتم ، کنکور و انتخاب رشته ارشد شیلات هم شرکت کردم ، اما الان پشیمونم نمیدونم چیکار کنم ، میخواستم بپرسم میتونم برم دانشگاه آزاد یا پیام نور رشته های بدون آزمون مثل ارشد حسابداری یا کامپیوتر یا ادبیات و … بخونم ؟ اصلن راهی هست بتونم یه رشته دیگه بخونم ؟ تورو خدا کمکم کنید نمیدونم چیکار کنم ۴ سال زندگیم با خوندن مهندسی شیلات نابود شد ، رشته ای که هیچ جا نمیخوانش .

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام
   میتونید بدون کنکور وارد مقطع ارشد بشوید .برای اطلاع از نحوه ورود و تاریخ فعالسازی دفترچه با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

   • Avatar photo
    رضایی
    ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۲

    جناب بارها تماس گرفتم خط مشغول بود ، توروخدا اگه میشه همینجا به صورت متنی بگید چه کاری از دستم برمیاد از این شرایط خارج بشم ، به نظرتون میتونم ارشد مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور یا آزاد ثبت نام کنم ؟

    • Avatar photo
     moshaverarshad
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

     سلام رضایی
     شما در صورتیی که شرایط مجدد بعد از لیسانس داشته باشید و کارت پایان خدمت داشته باشین مییتونین رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور یا ازاد پذیریش بگیرید

     • Avatar photo
      رضایی
      ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۱

      الان من رشته‌ی روزانه ارشد صید و بهره‌برداری قبول شدم ، یعنی نمی تونم کنکور ارشد ۱۴۰۱ برای رشته های شناور دانشگاه آزاد و پیام نور شرکت کنم؟ یا اینکه کلاً محرومم از کنکور؟ هنوز یک سال از سنوات معافیت تحصیلی دوره‌ی کارشناسیم باقی مونده چون هشت ترمه تموم کردم.

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

      سلام وقت بخیر.اگر شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس رو داشته باشید میتونید شرکت کنید.

 22. Avatar photo
  امیررضا
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۶

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  من شش ترم کارشناسی پیوسته پیام نور خوندم و هیچ واحدی پاس نکردم و الان انصراف دادم و میخوام به خدمت سربازی برم ایا اگر بعد از سربازی در رشته های کارشناسی پیوسته مثل پرستاری و فیزیوتراپی و یا دکترای پیوسته مثل پزشکی و دندان و دارو تحصیل کنم این سه سال سنوات تحصیلی که توی پیام نور استفاده کردم از سنوات تحصیل در رشته جدیدم که کارشناسی پیوسته یا دکترای پیوسته باشه کسر خواهد شد؟یا من ۵سال تمام کارشناسی یا ۸ سال تمام دکترا میتونم در دانشگاه جدیدم باشم؟ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام وقت بخیر.اگر بعد از سربازی مجدد قصد ادامه تحصیل داشته باشید مشکلی نیست و میتونید در هر مقطعی از سنوات استفاده کنید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام وقتتون بخیر بعد ازسربازی بحث معافیت مطرح نمیشه

 23. Avatar photo
  زهرا
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام میشه پس از گرفتن لیسانس از دانشگاه دولتی دوباره مجدد در کنکور تجربی شرکت نمود و در صورت قبولی در دانشگاه دولتی تحصیل نمود

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام
   بله مشکلی نیست

 24. Avatar photo
  علی
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام . من امسال ترم زوج فارق التحصیل میشم (کارشناسی) یعنی تیرماه ۱۴۰۱ و میخوام توی کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا میتونم کنکور بدم یا اینکه تا اسفند ۱۴۰۰فارق التحصیل نشدمه برام مشکل پیش میاد
  و اینکه سربازی نرفتم آیا از جانب نظام وظیفه برام مشکلی پیش نمیاد ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت بخیر.باید اول برید خدمت و بعد از پایان سربازی مجددا برای کارشناسی در رشته دیگری شرکت کنید.

 25. Avatar photo
  روشن
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

  من دکترای زبانهای باستانی دارم. آیا میتوانم در کنکور گروه زبانهای خارجه شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام وقتتون بخیر.
   اگر از لحاظ نظام وظیقه مشکلی نداشته باشید، میتونید اقدام کنید.

 26. Avatar photo
  علی اصغر
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام، من لیسانس کامپیوتر دارم و هنوز خدمت نرفتم، میخواستم بدونم میتونم یه لیسانس دیگه از دانشگاه آزاد بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام خیر امکان گرفتن لیسانس مجدد رو ندارید میتونید برای ارشد پذیرش بگیرید.

  • Avatar photo
   علی
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۰

   سلام . من امسال ترم زوج فارق التحصیل میشم (کارشناسی) یعنی تیرماه ۱۴۰۱ و میخوام توی کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا میتونم کنکور بدم یا اینکه تا اسفند ۱۴۰۰فارق التحصیل نشدمه برام مشکل پیش میاد
   و اینکه سربازی نرفتم آیا از جانب نظام وظیفه برام مشکلی پیش نمیاد ؟

 27. Avatar photo
  محمد
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۴

  سلام وقت بخیر
  ببخشید سوال من اینه که میشه بعد از دریافت کارشناسی آی تی کنکور انسانی برای رشته اقتصاد داد و در رشته اقتصاد هم تحصیل کرد؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام محمد
   در صورتی که شما مشکل سنوات خدمتی نداشته باشین بله میتونین کنکور انسانی بدین

 28. Avatar photo
  قادر
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۴

  سوالم من اینه
  من الان دانشجو دکتر مهندسی مواد هستم، می‌خوام کنکور تجربی بدم ، من اگر تا اسفند ماه بتونم دفاع کنم میتونم کنکور بدم یا باید حتما انصراف بدم؟
  سوال بعدی اینکه در دفترچه آزمون گفته افراد برای شرکت کردن در کنکور باید تا اسفندماه فارغ‌التحصیل یا انصراف بدن! حالا فرض کنید اینطوری باشه یعنی تا اون موقع من از دکتری دفاع کرده باشم، در صورت قبول شدن من میتونم بصورت رایگان تحصیل کنم چون من هر سه مقطع دانشگاه دولتی و رایگان خوندم آیا باز میتونم رایگان بخونم؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام خیر نمیتونید مجدد بعد از مدرکتون برگردید عقب و بازم دولتی بخونید چون برای هر مقطع شما فقط یکبار حق تحصیل در روزانه ها را دارید

 29. Avatar photo
  رویا
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۲

  سلام من ۳۷ سالمه سال ۸۶ لیسانس مدیرت دانشگاه پیام نور گرفتم از اتجا که به رشته پرستاری علاقه دارم تمایل دارم مجددا در کنکور شرکت کنم لطفا منو راهنمایی کنید.

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام خانم رویا
   شما جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

   • Avatar photo
    سمانه
    ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۰

    سلام دوستان من دانشجوی دانشگاه سراسری روزانه هستم و بهمن فارغ التحصیل میشم آیا دوباره میتونم کنکور ثبت نام کنم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان؟مشکل محدودیت سنی هم ندارم

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

     سلام وقت به خیر برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی رشته های روزانه موظف پرداخت شهریه معادل شهریه رشته های شبانه هستید.دانشگاه فرهنگیان حداقل تراز 6500 و حداکثر 24 سال سن باید داشته باشید.

 30. Avatar photo
  hani
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۴

  سلام بنده لیسانس ادبیات دارم من میتونم برای دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟شرط سنس راهم دارم

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام جهت اطلاع از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 31. Avatar photo
  روح اله محمدی
  ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۷

  بسمه تعالی
  با سلام
  بنده لیسانس حقوق و فوق لیسانس حقوق خصوصی و ۶واحد دیگر دارم که لیسانس علوم سیاسی ام تموم شه ولی اکنون در رشته زبان روسی دانشگاه روزانه پذیرفته شدم .
  سوال این است من لیسانس های قبلی را در دانشگاه پیام نور و ارشدم را در علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد گذرانده ام ایا برای ادامه در رشته زبان روسی در دانشگاه روزانه منعی وجود دارد؟؟؟؟؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 32. Avatar photo
  ناهید
  ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام من لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه دولتی دارم و امسال پرستاری دولتی قبول شدم اگه انصراف بدهم آیا می توانم در کنکور۱۴۰۱ پزشکی دولتی قبول شوم؟ حتما دولتی مدنظرم است. و اینکه آیا برای انصراف پرستاری دولتی جریمه می شوم؟

 33. Avatar photo
  شهرام صیامی
  ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۸

  سلام وقت بخیر من ی سوالی داشتم بنده فارغ التحصیل فوق لیسانس دانشگاه تبریز هستم و هردو مدرک کارشناسی و ارشدم تو دوره روزانه گذروندم سال 93 کارشناسیم تموم شده و سال 96 ارشدم حالا سوالم اینه اگه بتونم مدرکم آزاد کنم آیا میتونم دوباره تو رشته پرستاری روزانه ادامه تحصیل بدم یا ن؟ ممنون میشم جواب بدین…

 34. Avatar photo
  مارال
  ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام وقت بخیر شما تاکیدتون روی رشته ی پزشکی و پیرا پزشکی بود، پس رشته های دیگه چی؟؟ منی که لیسانسم از دانشگاه روزانس میتونم مجددا در کنکور سراسری انسانی شرکت کنم و دانشگاه دولتی در رشته ای غیر از رشته پزشکی درس بخونم؟

 35. Avatar photo
  نيوشا حيدري
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۳

  سلام
  من فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان هستم
  میتونم سال ۱۴۰۱ کنکور تجربی شرکت کنم؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور