تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۳۱
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952
شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس

من در انتخاب رشته کنکور دوره کارشناسی خود دچار اشتباه شده ام و مایل به ادامه تحصیل در مقطع ارشد این رشته نیستم. آیا شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس به من اجازه ثبت نام و شرکت دوباره در آزمون را خواهد داد؟ با ما همراه باشید تا در ادامه در رابطه با شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس و در کل شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

آئین نامه های جدید و تغییرات ایجاد شده در تمامی سال های گذشته موج ست که داوطلبان و علاقه مندان به ادامه تحصیل بتوانند پس از دریافت مدرک لیسانس خود، امکان مجدد ادامه تحصیل را داشته باشند. راه پزشک شدن و تحقق آرزوی دیرینه شما هموار شده است تنها کافی است که تلاش خود را بیشتر کنید و به ادامه مسیر بپردازید تا موفقیت لازم را به دست آورید.

 

چگونه ی توانم مجددا در کنکور تجربی ثبت نام نمایم؟

آیا می توان بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس در کنکور شرکت نمود و در رشته پزشکی پذیرفته شد؟

شرایط تحصیل در رشته ها دانشگاه های دولتی چیست؟

 

جهت انجام شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس و شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس چیست؟

رشته تحصیلی برای هر فردی تا حدود زیادی آینده او را پوشش می دهد. به همین دلیل چنانچه داوطلبان در هنگام شرکت در کنکور موفق به یک انتخاب رشته درست و اصولی مطابق با علایق و همچنین استعداد خود شوند، موفقیت خود را تضمین نموده اند. در غیر این صورت به دنبال آگاهی از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی می باشند.

در سال های گذشته چنانچه فردی دارای لیسانس دانشگاه های دولتی می بود، امکان مجدد تحصیل در رشته های روزانه را به صورت مجدد نداشت. اما خوشبختانه با تصویب قوانین جدید ، شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس این اجازه را به داوطلبان در رشته های مختلف می دهد تا بتوانند مجددا به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون اینکه نیازی به پرداخت شهریه داشته باشند و یا شبانه محسوب شوند.

با توجه به تاثیر معدل در سال های اخیر برای پذیرش در رشته های مختلف ، آن دسته از فارغ التحصیلانی که دارای معدل پایین مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی می باشند، می توانند با استفاده از ثبت نام ترمیم معدل کنکور نسبت به شرکت دوباره در امتحانات دبیرستان و همچنین افزایش و بهبود معدل و نمرات خود ، تلاش نمایند تا راه قبولی را برای خود هموارتر نمایند.

یکی از سوالاتی که پس از اطلاع از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس برای تمامی داوطلبان به وجود می آید، در رابطه با منابع مورد نیاز برای مطالعه منابع کنکور سراسری می باشد. زیرا منابع نظام جدید و نظام قدیم متفاوت بوده و همچنین کنکور به صورت دو قسمتی در سال 98 برگزار می گردد که برای اطلاع دقیق از منابع و نحوه برگزاری کنکور در سال های آینده می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل در ارتباط  باشید.

 

 

 

 

 

 

واجدین شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس می توانند با شرکت در کنکور به صورت رایگان در رشته پزشکی پذیرفته شوید و ادامه تحصیل دهید.

 

 

 

 

 

 

 

جهت استفاده از مشاوره تلفنی کنکور تجربی کلیک نمایید.

 

کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس

 

کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس

کنکور مجدد بعد از فوق لیسانس

 

زمانی که صحبت از شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی به میان می آید . داوطلبان را می توان به دو دسته تقسیم نمود. برخی از آنان شامل متقاضیانی است که فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند و همواره این سوال را دارند که آیا امکان ثبت نام در کنکور سراسری رانخواهند داشت؟ خبر خوب این است که از سال 1395 به بعد این امکان برای فارغ التحصیلان این مقاطع به وجود آمده است.

یکی از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری این است که چانچه در رشته های دارای طرح پذیرفته شده اند، در صورتی خواهند توانست ثبت نام نمایند که طرح خود را به پایان رسانده باشند. همچنین این دسته از متقاضیان می توانند با استفاده از ثبت نام مجدد کنکور سراسری می توانند در رشته های پزشکی و پیراپزشکی پذیرفته شوند.

آنچه در حال حاضر مصوبات مختلف نشان می دهد این است که شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی در صورت تحصیل در پردیس و یا مازاد این رشته ها امکان ادامه تحصیل را به داوطلبانم خواهد داد. البته برای این منظور مصوباتی در نظر گرفته شده است که با توجه به آن داوطلبان می توانند اعلام نمایند که رشته تحصیلی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد آنان با رشته ثبت نامی و یا پذیرفته شده متفاوت است.

 

 

برای دریافت مشاوره کنکور آنلاین کلیک کنید.

آیا می توان با مدرک لیسانس مستقیما در رشته پزشکی پذریفته شد؟

 

خوشبختانه با توجه به قوانین و مصوبات مورد نظر برای شرکت مجدد افرادی که دارای لیسانس در برخی از رشته های مصوب با علوم پزشکی می باشند، بدون نیاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری ، می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نموده و مستقیما وارد دانشگاه شوید و ادامه تحصیل دهند. این قوانین تنها در برخی از رشته ها لازم الاجرا است که اطلاع از آن امری ضروری به نظر می رسد.

آیا در صورت پذیرش در آزمون لیسانس به پزشکی باید شهریه پرداخت نماییم؟ خوشبختانه خیر. آنچه شما لازم است برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی داشته باشید این است که بتوانید این منابع را به خوبی مطالعه نمایید و همچنین به موفقیت لازم در این زمینه دست یابید. البته قبولی در این آزمون به راحتی صورت نخواهد پذیرفت  نیازمند تلاش بسیار فراوان خواهد داشت.

پذیرش در آزمون لیسانس به پزشکی چه تفاوتی با شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس دارد؟ پذیرش در آزمون لیسانس به پزشکی با ظرفیت محدودی مواجه است. به همین دلیل برای قبولی لازم است برنامه ریزی دقیق داشته باشید و همچنین برای شرکت در آزمون نیازمند ثبت نام جداگانه خواهید بود. شرایط پذیرش و همچنین دانشگاه های محل پذیرش در دفترچه راهنمای ثبت نام قابل مشاهده می باشد.

 

 

جهت اطلاع دقیق از روش مطالعه زیست رتبه های برتر کلیک کنید.

 

 

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

 

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

 

همانطور که ذکر گردید ، شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی برای تمامی داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی می باشند امکان پذیر است. اما آنچه سوال دوم را برای این دسته از متقاضیان فراهم می نماید این است که آیا می توانیم در رشته های کارشناسی روزانه نیز به صورت رایگان ادامه تحصیل دهیم؟

خوشبختانه با توجه به تغییر شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی این امکان برای تمامی علاقه مندان به ادامه تحصیل فراهم شده است تا بتوانند با استفاده از ثبت نام مجدد، به آرزوی خود در رابطه باقبولی در رشته پزشکی جمعه عمل بپوشانند. الیته نباید از خاطر برد که تلاش یکی از داوطلبان در رابطه با شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس  موجب تحقق این امر گردید.

چنانچه سوالی در رابطه با شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس  هنوز هم برایتان باقی مانده است و همچنین مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی می باشید، می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل در ارتباط باشید. مشاورین ما همه روزه ف حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالاتی پیرامون شرایط کنکور مجدد با مدرک لیسانس

من در دوره لیسانس در دانشگاه های روزانه فارغ التحصیل شده ام و در مقطع کارشناسی ارشد یزد در دوره کارشناسی ارشد نیز در دانشگاه آزاد تحصیل نموده ام. آیا می توانم مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایم؟

همانطور که ذکر گردید. با توجه به اینکه برخی از قوانین در این زمینه دچار تغییر شده اند، بنابراین کلیه داوطلبانی که بتوانند در رشته پزشکی دانشگاه های سراسری پذیرفته شوند، خوشبختانه امکان ادامه تحصیل مجدد را خواهند داشت. به همین دلیل در این زمینه هیچ گونه ممنوعیتی برای شما داوطلب عزیز قرار داده نشده است.

بنده 38 سال دارم و لیسانس خود را دریافت نموده ام. آیا این امکان برای بنده وجود داره که بتونم مجددا در کنکور تجربی شرکت کنم و در رشته پزشکی پذیرفته شوم؟

خوشبختانه برای شرکت در کنکور و پذیرش در رشته پزشکی هیچ گونه محدودیت وجود نخواهد داشترو به همین دلیل برای قبولی شما ابتدا باید بتوانید از منابع مورد نظر با توجه به نوع دیپلم خود اطلاع دقیق یابید. همچنین چنانچه از شرایط معدلی مناسبی برخوردار نباشید نیز، می توانید از ترمیم معدل استفاده نمایید. برای برنامه ریزی و مشاوره قبولی در رشته پزشکی هم می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

من در مقطع کارشناسی انصراف از تحصیل داده ام. آیا امکانی وجود دارد که بتوانم دوباره در کنکور شرکت کنم و پزشکی پذیرفته شوم؟

آیا می توان با دیپلم فنی و حرفه ای در کنکور تجربی شرکت نمود؟

شرایط معدلی و محاسبه معدلی برای رشته های غیر تجربی چگونه محاسبه می شود؟

بنده در دانشگاه تربیت معلم مشغول به تحصیل می باشم. آیا راهی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی وجود خوهد داشت.؟

بنده در یکی از رشتته های پیراپزشکی مشغول به تحصیل هستم. آیا راهی وجود دارد تا بتوانم در رشته پپزشکی ادامه تحصیل دهم و همچنین از شرایط تعهد خدمت فاصله بگیرم؟

 

 

برای اطلاع دقیق از شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس  و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید

 

 

مطالب مرتبط

برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

بهترین روش مطالعه زیست شناسی کنکور

ضرایب دروس کنکور تجربی

مرکز مشاوره تحصیلی تخصصی

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس

شرایط تحصیل مجدد در دانشگاه دولتی

3/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور