ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۶۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مشخص شده است. جهت اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها لازم است از شرایط و قوانین اطلاعات لازم را بدست آورید. ما در این مطلب سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در رابطه با معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها ، پاسخ دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط نظام وظیفه برای شرکت در کنکور کارشناسی مجدد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اطلاع از آخرین تغییرات شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد  ؛ قبل از ثبت نام کنکور مشمولین ضروری است.

 

 

بررسی شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مربوط به مبحث معافبت تحصیلی مشمولین می شود. اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها موضوعی است که برای بسیاری از داوطلبان مشمول نظام وظیفه مورد سوال قرار می گیرد.

در این خصوص باید به شما بگوییم طبق آخرین اخبار منتشر شده از مقررات اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ، افرادی که به صورت پیوسته در حال تحصیل هستند و تا تاریخ 31 شهریور 99 فارغ التحصیل می شوند ، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.

همچنین فارغ التحصیلانی که دوره مقطع متوسط دوم را به شکل پیوسته و حضوری می گذرانند ، حداکثر تا 20 سالگی از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها  در افرادی که مدرک پایان دوره متوسطه خود را به شکل حضوری و یا غیر حضوری دریافت می کنند  در حالی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده اند نیز صادر می شود.

به صورت کلی اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها در حالتی که دانش آموزان در سنوات مجاز باشند و  همچنین هیچ غیبتی نداشته باشند ،  آسان است و معافیت برای آن ها صادر خواهد شد.

 

 

اگر از قانون جدید معافیت تحصیلی چیزی نمی دانید ، روی لینک کلیک کنید.

 

 

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد و نحوه دریافت معافیت تحصیلی 

شرایط دریافت معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها بدین صورت است که افراد باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را از اداره آموزش و پرورش گرفته و به سازمان های مربوطه نظام وظیفه ارائه نمایند تا معافیت برای آن ها صادر گردد.

اگر فردی بیش از یک سال پشت کنکور بماند نیز می تواند از شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد استفاده نماید. این افراد تا شهریور ماه سال بعدی که در کنکور شرکت کنند و جواب نهایی مشخص گردد ، می توانند از معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها استفاده نمایند.

 

 

برای ورود به سامانه نشا معافیت تحصیلی کلیک کنید.

 

 

البته در شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد آمده است که این افراد باید حتما کارنامه سال اول کنکور خود را به دفاتر پلیس به علاوه 10 ارائه دهند و سپس معافیت تحصیلی خود را تا زمانی که نتایج نهایی کنکور مشخص گردد ، اعلام نمایند.

 

 

انواع مدارک لازم معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

جهت اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها لازم است یک سری مدارک به سازمان ها ارائه می شود که شامل موارد زیر می باشد :

 • برگه گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه یا آموزش و پرورش
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • یک قطعه عکس ۳*۴

 

 

معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد چگونه است؟

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد افراد پشت کنکوری را توضیح دادیم. حال این سوال مطرح می شود که معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد افرادی که یک بار در مقاطع تحصیلی مختلف تحصیل کرده اند و دوباره قصد ادامه تحصیل در همان مقطع را دارند چگونه است؟ اگرچه در گذشته این خلاف قوانین نظام وظیفه بود ؛ اما امروز بر طبق قوانین جدید ، شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مساعدتر شده و این افراد اجازه شرکت مجدد در کنکور را خواهند داشت.

 

 

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

 

 

برای دریافت کد نظام وظیفه کنکور کلیک کنید

کد نظام وظیفه برای پشت کنکوری ها چیست؟

برای اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها و همچنین دیگر داوطلبان در مقاطع بالاتر ، لازم است کدهایی در برگه ثبت نام کنکور وارد شود که مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه آن ها خواهد بود.

این کدها بری هر مقطع متفاوت هستند ما در این قسمت از آنجایی که بررسی شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد پرداخته ایم ، کدهای مربوط به دانش آموزان را که پشت کنکور هستند ، می آوریم.

در این قسمت  کدهایی را که برای گرفتن معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها ، لازم است وارد نمایید ، بررسی خواهیم کرد.

کد شماره ۱: افرادی که کارت پایان خدمت سربازی خود را دریافت کرده اند ، بدین معنا که این افراد دوران خدمت را به پایان رسانده اند.

کد شماره ۲: در  شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد ، این کد مخصوص افردی است که بنابر دلایل مختلف معافیت تحصیلی ، معافیت کفالت ، معافیت ایثارگری و… را دریافت کرده اند و به همین دلیل از اعزام به خدمت معاف هستند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از معافیت تحصیلی دانشجویان ، روی لینک کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۳: برای کنکور مجدد ، این کد مخصوص افرادی است که به دلایل مختلف در معافیت موقت هستند و پس از پایان معافیت موقت خود باید دوباره به محل خدمت بازگردند.

کد شماره ۴: اگر از آن جمله افرادی هستید که بخشودگی سنی و عفو رهبری دریافت کرده اند ، لازم است این کد را وارد نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از بخشودگی سنی می توانید با ما تماس بگیرید.

کد شماره ۵: اگر از آن جمله افرادی هستید که مدرک پایان دوره متوسطه خود را دریافت کرده اید و هیچ گونه معافیت خاصی ندارید و همچنین هنوز 20 سال تان نشده است ، یعنی در سنوات مجاز هستید ، این کد را وارد نمایید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با درجه سربازی و معافیت تحصیلی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۶: اگر از آن دسته افرادی هستید که آخرین مدرک تحصیلی دریافتی شما مدرک پیش دانشگاهی است و تاکنون هیچگونه غیبتی نداشته اید و حال قصد دارید در کنکور شرکت نمایید ، این کد را وارد کنید.

کد شماره ۷: اگر از آن دسته افرادی هستید که به دلیل جهشی خواندن و یا دلایل دیگر ، توانسته اید مدرک تحصیلی خود را قبل از رسیدن به سن مشمولیت دریافت کنید ، این کد را وارد نمایید.

کد شماره ۸: این کد برای افرادی است که خدمت خود را رفته اند و قصد شرکت در مقاطع بالاتر را دارند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۹: این کد در شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد مخصوص افرادی است که در دوره خدمت ضرورت هستند و پس از پایان آن تا شهریور ماه قصد ورود به دانشگاه را دارند.

کد شماره ۱۰:طلبه هایی که مدرک پیش دانشگاهی داشته و قصد شرکت در کنکور را نیز دارند باید این کد را وارد نمایند. البته ناگفته نماند که برای این افراد صلاحدید رسمی حوزه علمیه نیز لازم است.

 

 

برای اینکه بدانید چگونه معافیت تحصیلی بگیرید ، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

کد شماره ۱۱: این کد مخصوص افراد شاغل در سازمان های زیر نظر نیروهای مسلح است. این افراد باید این کد را وارد نمایند و همچنین اجازه سازمان مربوطه را ارائه نمایند.

کد شماره ۱۲: طبق شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد افرادی که از رشته خود انصراف می دهند ، لازم است این کد را جهت ثبت نام در کنکور و شرکت مجدد در کنکور وارد نمایند.

 

 

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها

 

 

چند سال می توان پشت کنکور ماند؟

یکی از سوالاتی که در رابطه با  کنکور مجدد پرسیده می شود ، این است که چند سال می توان پست کنکور ماند ؟ در خصوص این سوال باید به شما بگوییم از آن جایی که معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها حداکثر تا 20 سالگی صادر می شود ، پس حداکثر از 18 تا 20 سالگی تا دو سال می توان پشت کنکور ماند. پس از این مدت برای افراد معافیت تحصیلی صادر نشده و در نتیجه مجبور به اعزام در خدمت خواهند بود.

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر درباره استعلام وضعیت نظام وظیفه وارد شوید.

 

 

گواهی اشتغال به تحصیل برای پشت کنکوری ها چگونه صادر می شود؟

همانطور که اشاره کرده بودیم ،  اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل برای آن ها دارد.

این گواهی توسط مراکز پلیس به علاوه 10 صادر خواهد شد.

 

 

جزییات شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

 

 

خلاصه مطلب

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. بسیاری از افرادی که قصد ورود به دانشگاه را دارند ، در رابطه با اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها سوال می پرسند ، به همین دلیل نیز ما سعی کردیم به تمامی سوالات شما در رابطه با معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید ، با ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط نظام وظیفه برای کنکور  ارشد مجدد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تحصیل مجدد مشمولین در یک مقطع

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل

قوانین جدید معافیت سربازی در سال ۱۴۰۳

شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد هر سال تغییر می کند؟

در صورتی که هر گونه تغییراتی را داشته باشد ما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تا چه سنی ممکن است؟

اخذ معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تا سن 20 سالگی امکان پذیر خواهد بود.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکوری ها تنها یک بار صادر می شود؟

خیر دو بار صادر می شود.

برای اطلاع از شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد چه راهی وجود دارد؟

می توانید در این خصوص با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

264 دیدگاه دربارهٔ «شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد»

 1. Avatar photo رضایی گفت:

  سلام وقتتون بخیر بنده در رشته حقوق پیام نور سال 99 ثبت نام کردم و تا 31 شهریور 1404 معافیت تحصیلی دارم الان تصمیم گرفتم دوباره برای کنکور بخونم با هدف پزشکی ایا برای کنکور 1404 مشکلی هست احتمالا تا اون موقع فارغ التحصیل میشم از حقوق و میدونم برای هر مقطع یک بار معافیت صادر میشه ولی رشته های پزشکی جزو مقطع دکتری عمومی هست و کارشناسی پیوسته نمیباشد با توجه به این امکانش هست در کنکور 1404 شرکت کنم و در صورت قبولی پزشکی معافیت تحصیلی بگیرم و به دانشگاه وارد شوم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر در صورتی که یکبار انصراف داده باشین تحت هیچ شرایطی اماکن پذیر نیست

   1. Avatar photo رضایی گفت:

    انصراف ندادم فارغ التحصیل میشم تا کنکور 1404 از حقوق بعدش میتونم اگر پزشکی قبول بشم برم چون رشته های پزشکی معادل کارشناسی ارشد سایر رشته هاست پس معافیت باید صادر شه طبق قانون؟

    1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

     سلام وقت بخیر
     در صورتی که در مقاطع بالاتر پذیرش شوید می توانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید

 2. Avatar photo یاسین گفت:

  ببخشید،تا چه موقع میتوان در دانشگاه ازاد ثبت نام کرد،چون من تیر ماه وارد سن مشمولیت(۱۹سالگی)میشم.میشه در زمان مشمولیت دانشگاه ثبت نام کرد؟
  اگه امکانش هست،در این مورد و روشش کمی توضیح بدین.ممنون

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر زمان ثبت نام دانشگاه ازاد ورودی بهمن اواخر مرداد تا اواسط شهریور است تقریبی اما از جهت نظام وظیفه باید مراجعه ی خضوری داشته باشید در صورت اجازه میتوانید برای ورودی بهمن ثبت نام انجام دهید

 3. Avatar photo یاسین گفت:

  سلام و درود خدمت همهگی ، من با دیپلم انسانی که سال ۱۴۰۲ گرفتم، میخوام در کنکور ریاضی ۱۴۰۴ شرکت کنم،برای گرفتن معافیت تحصیلی، پلیس۱۰+ میگه نامه از مدرسه بیار ، مدرسه میگه دانش آموز ما نیستی . حالا به چه روشی از مدرسه نامه بگیرم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   هیچ راهی برای گرفتن نامه وجود ندارد
   ولی برای معافی حصیلی شما باید یک دانشگاه ثبت نام کنید و بعد کنکور بدهید

   1. Avatar photo یاسین گفت:

    ببخشید، چه موقع میتونیم دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم آخه من تیر ماه وارد سن مشمولیت (۱۹سالگی)میشم . در زمان مشمولیت هم میشه دانشگاه ثبت نام کرد؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     سوال شما نیاز به برسی بیشتری دارد مایل بودید تماس بگیرید تا مشاوران مربوطه راهنماییتان کنند

   2. Avatar photo یاسین گفت:

    ببخشید،چه موقع میتوان دانشگاه ازاد ثبت نام کرد،چون من تیر ماه وارد سن مشمولیت(۱۹سالگی)میشم.
    در زمان مشمولیت هم میتوان دانشگاه ازاد ثبت نام کرد.
    اگه امکانش هست، در این مورد کمی توضیح بدین، ممنون میشم.

    1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

     سلام وقت بخیر
     ثبت نام در مرداد ماه اغاز می شوند شما می توانید برای سربازی اقدام کنید در صورت قبولی ایست خدمت بزنید

 4. Avatar photo امیرحسین زمانی گفت:

  سلام من فارغ التحصیل 401 هستم و متولد 82/7/7 میخوام کنکور 404 بدم به مشکل میخورم بخاطر سربازیم؟ اگه اره باید چکار کنم دانشگاهم ثبت نام نکردم و چه دانشگاهی ثبت نام کنم که بتونم دوباره کنکور بدم ؟ تابستون ثبت نام کنم به مشکل میخورم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید در دانشگاه ازاد بدون کنکو ثبت نام کنید تا معافیت تحصیلی شما تمدید شود و سپس در کنکور بتوانید ثبت نام کنید

 5. Avatar photo حنا گفت:

  سلام
  من متولد ۱۳۸۳/۱۱/۲۵ هستم و اینکه شهریور ۱۴۰۲ دیپلم رو گرفتم
  در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کردم
  ولی امسال قراره دیپلم بعدی ام رو بگیرم و از دانشگاه انصراف بدم
  میتونم از دانشگاه که انصراف دادم دوباره کنکور بدم .
  ممنون میشم اگه بهم بگویید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را دارید

 6. Avatar photo رضا گفت:

  سلام
  من قبلا یکبار از دانشگاه غیر انتفاعی انصراف دادم و الان دانشجوی دانشگاه آزاد هستم
  میتونم در کنکور ۴۰۳ شرکت کنم و وارد دانشگاه روزانه بشم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما در طول سال تحصیلیتون تنها فقط یک بار مجاز به انصرافی هستید و نظام وظیفه تنها برای هر مقطع یک بار معافیت تحصیلی لحاظ میکند

 7. Avatar photo دانیال گفت:

  سلام بنده متولد۸۲/۳/۲۲هستم و سال اول وارد دانشگاه روزانه شدم ورودی ۱۴۰۰ و الان ترم ۵ هستم و میخوام انصراف بدم و دوباره وارد دانشگاه بشم به عنوان ورودی ۴۰۳ ایا مشکلی پیش میاد از طرف نظام وظیفه یا خیر و اینکه کد من رو میدونین کدوم گزینه میشه خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   آقایون در کل تحصیل فقط یک مرتبه امکان انصراف دارند

   1. Avatar photo علی گفت:

    سلام متولد 13830319 هستم دانشگاه آزاد ثبت نام کردم ترم اول رو برا امتحان حاضر نشدم ترم دوم هم مرخصی گرفتم البته هنوز ثبت نکردم مرخصیم رو
    برای کنکورم مشکلی پیش نمیاد؟ امسال سال سوم هست ک کنکور میدم

 8. Avatar photo علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر من سال ۱۴۰۱ فارغ‌التحصیل کارشناسی پیوسته هستم و الان هم سربازم میخواستم بدونم میشه تو کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم؟ فرق کد ۶ و ۷ دفترچه کنکور چیه؟ من الان شامل کد ۶ میشم یا ۷؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد.

 9. Avatar photo احسان گفت:

  سلام من یکبار انصراف دادم و با مدرک دیپلم سربازی رفتم و حین خدمت معافیت موقت کفالت گرفتم (۲/۵ساله،بعدش دایمی میشه)الان میتونم دوباره کنکور بدم ؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلا م وقت بخیر
   مشکلی جهت شرکت در کنکور سراسری ندارید

 10. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام من متولد82/07/21هستم و سال 1401دیپلم گرفتم میخواستم ببینم میتونم کنکور 1403شرکت کنم یا خیر؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   تا حداکثر یکسال بعد از فارغ االتحصیلی معافیت دارید و وارد غیبت نشدید.

 11. Avatar photo آرین گفت:

  سلام من متولد تیر ۸۴هستم و مرداد ۱۴۰۲ دیپلم گرفتم ،کنکور هم شرکت کردم و روزانه قبول شدم اما نمیخوام ثبت نام کنم ،آیا میتونم سال ۱۴۰۳کنکور شرکت کنم بانوجه به انصراف یا ثبت نام نکردن دانشگاه ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   تا یک سال پس از گرفتن دیپلم معافیت تحصیلی دارید.

 12. Avatar photo سجاد گفت:

  سلام من 1402 کنکور دادم یه دانشگاه قبول شدم ولی نمیخوام برم و میخوام یه سال دیگه پشت کنکور بمونم معافیتم یک مهر تموم شده نظام وظیفه برای تمدید رفتم گفتن که خودکار یه سال دیگه تمدید میشه ولی میخواستم بپرسم که الان که دانشگاه قبول شدم بازم میتونم کنکور بدم؟یا باید برم دانشگاه ثبت نام کنم و یه سال مرخصی بگیرم دوباره کنکور بدم؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام خیر دوست عزیز نیازی به ثبت نام نیست میتونید برای کنکور سال بعد آماده بشید.

 13. Avatar photo محمد حسن گفت:

  سلام بنده تا تیر1404 از رشته مهندسی شیمی فارغ التحصیل میشوم
  و معافیت تحصیلی تا بهمن 1404 دارم

  آیا امکانش هست که با این معافیت تحصیلی در کنور تجربی شرکت کنم؟؟ اگر بتوانم معافیت تحصیلی رو یک سال دیگر تمدید کنم چطور؟؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای داوطلبان اقا در هر مقطع یک بار معافیت صادر می شود

  2. Avatar photo سید مجتبی شریفی قلعه سری گفت:

   سلام وقت بخیر من سرباز فراری هستم آیا میشه دفترچه برای اعزام ب خدمت پست کنم بعدش کنکور شرکت کنم؟؟ 7سال غیبت دارم مدرکم لیسانسه

   1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

    سلام خیر ادامه تحصیل برای مشمولان غایب امکانپذیر نیست

    1. Avatar photo ایمان گفت:

     با سلام من برای دادن کنکور یک بار برای معافیت در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم و امثال دانشگاه جندی شاپور پرستاری قبول شدم و الان از علمی کاربردی انصراف دادم و رفتم دانشگاه دولتی روزانه جندی ساپورت اهواز ثبت نام کردم و دارم میخونم ولی خوشم از پرستاری نمیاد آیا میشه من امثال کنکور بدم و اگر انشالا در رشته‌های علوم پزشکی قبول شدم از پرستاری انصراف بدم و‌ دوباره ثبت نام بکنم متولد ۱۳۸۴ هستم

     1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

      سلام وقت بخیر
      خیر شما این امکان را ندارد به دلیل اینکه از نظرنظام وظیفه شما تنها یک بار میتونید از فرجه انصرافی استفاده کنید در مدت تحصیلتون

 14. Avatar photo امیرحسین گفت:

  من سال 1400 کنکور دادم و وارد دانشگاه شدم می‌خوام کنکور مجدد امسال 1403 شرکت کنم ببخشید معافیت تحصیلی دارم یا نه ؟ میتونم کنکور بدم یا نه؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز بله شما تا سال 1404 معافیت تحصیلی دارید و میتونید برای سال آینده مجدد در کنکور شرکت کنید.

 15. Avatar photo علی گفت:

  سلام و متولد ۱۳۸۲/۱۰/۶ هستم و دیپلم را سال ۱۴۰۱ دریافت کردم و یک سال هم پشت کنکور موندم الان معافیت تحصیلی من ۳۱ شهریور تموم میشه و سازمان سنجش گفته که نتایج نهایی توی مهر ماه اعلام میشه الان تکلیف من چیه ؟ چون من نمیخوام سرباز برم یک سال هم هست که زحمت کشیدم و برای کلاس ها پول خرج کردیم الان هم رتبه خیلی خوبی کسب کردم نمیخوام این همه زحمت رو حیف کنم لطفا راهنمایی کنیم با تشکر

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز شما وارد غیبت نمیشوید و باید از طریق دفتر پلیس+10 برای زمان اعزامتون تمدید بگیرید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت

  عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت + آیین نامه 1403 | irantahsil

  یکی از مهم‌ترین عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت، پرداخت سنگین جرایم مالی، ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وثیقه است. آقایان بعد از سن 18 سالگی باید خود را برای ورود به خدمت سربازی آماده کنند....
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • استعلام غیبت سربازی با کد ملی

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جمله راه‌های آسان برای مشاهده غیبت مشمولین است. البته این نوع استعلام از راه‌های مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر شده تا افراد در صورتی که تمایلی نداشته باشند به...
 • معافیت سربازان فراری متأهل

  معافیت سربازان فراری متأهل + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل

  آیا امکان اخذ معافیت سربازان فراری متأهل وجود دارد؟ معافیت سربازان متأهل؛ همانند معافیت‌های دیگر یکی از بحث‌های مهم سازمان نظام وظیفه محسوب می‌شود که در حال حاضر قوانین مشخصی برای آن در نظر گرفته شده است. به این ترتیب...
تماس با مشاور