ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نتیجه سنجش اول ابتدایی ۱۴۰۲ + مشاوره سنجش سلامت | ایران تحصیل

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
نتیجه سنجش اول ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ارزیابی سنجش اول ابتدایی کشوری برای دانش آموزان ورودی اول دبستان انجام می گیرد و از ۵ سالگی تا هفت سالگی امکان پذیر است . این ارزیابی توسط مدارس استثنایی که کادری با تجربه که در زمینه ی روانشناسی ، شنوایی ، سنجش بینایی ، پزشک عمومی متخصص هستند انجام می گیرد.

هدف این آزمون این است که برنامه ریزی مفیدی برای تکامل و ارتقای آموزش کودکان داشته باشیم و به موقع در درمان اختلالات و مشکلات یادگیری آن ها رسیدگی کنیم. سنجش اول ابتدایی دارای سوال های کلیدی می باشد و تمامی کلاس اولی ها پیش از شروع دوره تحصیلیشان باید در این دوره شرکت کنند و بتوانند امتیاز مورد نیاز را کسب نمایند. 

در سنجش اول ابتدایی سوالات هوشی پرسیده می شود که بهتر است این سوالات را با جواب بررسی نمایید. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با این سوالات می باشید می توانید با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

جهت اطلاع از نتیجه سنجش اول ابتدایی ۱۴۰۲ + مشاوره سنجش سلامت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

نتیجه سنجش اول ابتدایی

شرط اصلی ثبت نام کلاس اول شرکت در سنجش سلامت می باشد در مرحله اول فرم مربوطه برای نام نویسی کودک پر می شود سپس مراحل بینایی سنجی و شنوایی سنجی و غیره که ذکر شد انجام می شود و اگر کودک در هر کدام از این مرحله ها به مشکل برخورد به پزشک مربوطه برای درمان ارجاع داده می شود. بعد اتمام این مراحل به روانشناس باتجربه مراجعه می کند و روانشناس با پرسیدن سوالاتی، حافظه کوتاه مدت و بلند مدت و ساخت مفهومی، تکمیلی و غیره کودک را می سنجد و پزشک عمومی نیز از نظر سلامت بدنی و جسمانی او را بررسی می کند به این ترتیب سنجش به پایان می رسد.

 

 

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه سامانه ثبت‌نام و نوبت‌گیری طرح سنجش سلامت و سامانه ثبت نام جهش تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

 

اغلب در سنجش روانشناسی به تست ها و نمراتی که در این آزمون کودک می گیرد اکتفا کرده و به مشکلاتی مانند پایین بودن ضریب هوشی و دیر آموزی و عدم تمرکز دقت نمی کنند. بعد از اینکه کودک وارد مدرسه می شود معلم به والدین اطلاع می دهد که کودک شما دیر آموز است اما والدین معتقدند که کودکانشان در آزمون سنجش نمره قبولی گرفته است و مشکلی ندارد. به همین خاطر بهتر است بین ۳ تا ۵ سالگی کودک را نزد روانشناس و مشاور برده تا ارزیابی کلی از کودک انجام شود.

 

زمان نتیجه سنجش اول ابتدایی

اولیای گرامی که فرزند آن ها در شرف ورود به دوره پیش دبستانی یا دبستان بوده و در پایگاه های سنجش سلامت مراحل مربوطه را طی نموده اند، بایستی برای اطلاع از جواب سنجش کلاس اول یا پیش دبستانی به سایت h5.csdeo.ir مراجعه فرمایند. گفتنی است که در مراحل بعدی جهت ثبت نام در مدارس یا مراکز آموزشی متاثر از نتایج سامانه الکترونیکی سنجش نوآموزان در بدو ورود به دبستان خواهد بود و ارائه آن الزامی می باشد.

 

 

ثبت نام طرح سنجش سلامت

ثبت نام طرح سنجش سلامت

 

ثبت نام طرح سنجش سلامت

والدین برای انجام سنجش سلامت کودک باید در سامانه سنجش ثبت نام الکترونیکی انجام دهند و سپس در زمان تعیین شده به پایگاه مشخص محل سکونت خود مراجعه کنند . طرح سنجش سلامت کودکان پیش دبستانی و اول ابتدایی به منظور ارزیابی سلامت جسمانی دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه می باشد که ثبت نام این سنجش از خرداد همزمان با ثبت نام ابتدایی ها آغاز می شود.

والدین با مراجعه به مدرسه ی مورد نظر برای ثبت‌نام اقدام می کنند و مدیران با ورود به سامانه سنجش سلامت دانش آموزان در زمان مشخص توسط وزارت آموزش و پرورش ثبت نام نوآموز را به صورت الکترونیکی انجام می دهند . والدین در اول مرداد با مراجعه به پایگاه سنجش محل سکونت خود مراحل سنجش را انجام می دهند.

 

 

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه نمره سنجش اول ابتدایی و  سن ورود به پیش دبستانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

 

برای شرکت در سنجش سلامت ، کودک باید خواب کافی داشته باشد و از شرایط روحی و روانی خوبی برخوردار باشد و بعد از خوردن صبحانه کافی مراجعه کند . آموزش پیش دبستانی در رشد هوشی و فرآیند شناختی نوآموز بسیار موثر است و دانش آموزانی که آموزش پیش دبستانی را می گذرانند بر حسب نمره ی میانگین آمادگی تحصیلی کشور دو نمره بالاتر از دیگر دانش آموزان می باشند .

دانش آموزانی که ۵ سال تمام دارند می توانند در این سنجش ها شرکت کنند حسن این سنجش ها برای این دانش آموزان این است که در صورت نیاز خاص در کودک اقدامات لازم انجام می گیرد . خانواده هایی که فرزندشان را به پیش دبستانی می فرستند هم می توانند در سنجش سلامت شرکت کنند و دیگر در اول ابتدایی  هنگام ثبت نام نیازی به اینکار نمیباشد .

 

 

برای دانلود سوالات سنجش اول ابتدایی و ثبت نام سامانه سلامت دانش اموزان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

نحوه ورود به سامانه سنجش اول ابتدایی

همانطور که می دانید والدین برای اقدام به سنجش فرزند خود به مدرسه مراجعه و کار انجام ثبت اینترنتی سنجش به عهده مدیر مدرسه می باشد و برای دریافت نوبت در ابتدا باید اطلاعات و مشخصات نوآموز در سامانه ستاد ثبت شود . با مراجعه به سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی به نشانی اینترنتی h1.iehs.ir و درج نام کاربری و رمز عبور مدیر مدرسه جهت ورود به سایت و انتخاب گزینه login و بعد فشردن کلید نوبت گیری در سمت چپ بالای صفحه بعد از ورود به صفحه جدید و وارد کردن کد ملی دانش آموز در جای مربوطه و فشردن دکمه جستجو مراحل ادامه پیدا می‌کند.

 

 

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه ثبت نام در سامانه شاد و سامانه سنجش و پایش کیفی آموزش و پرورش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

 

اگر مشخصات دانش آموز قبلا درج شده باشد صفحه ی جدید گشوده می شود که در آن اطلاعات مربوط به دانش آموز و والدین آن درج شده است که در آن وضعیت حیات پدر مادر را از لحاظ فوت شده و یا در قید حیات و یا نا مشخص را تعیین کرده است بعد انتخاب روی گزینه ی تایید کلیک می شود. بعد درج اطلاعات نوآموز و خانواده گزینه‌ی مرحله بعد انتخاب می‌شود که شامل تحصیلات و شغل تعداد اعضای خانواده آدرس و کدپستی می باشد و با کامل کردن این قسمتها دوباره مرحله‌ی بعد را انتخاب می کنیم و با فشردن دکمه نوبت گیری بدو ورود در این مرحله تمام پایگاه‌های فعال سنجش سلامت در منطقه مورد نظر را می بینید و شما میتوانید یکی را انتخاب کنید .

در مرحله آخر مشاهده فرم ارجاع و پرینت توسط مدیر مدرسه با کمک کلیک بر روی دکمه چاپ انجام می گیرد . این سنجش در دو مرحله ی پیش ثبت نام حضوری و غربالگری حضوری انجام می شود که دانش آموز از نظر سلامت جسمانی و فیزیکی بررسی می شود . درصورت نیاز به پزشک مربوطه ارجاع داده می‌شود.

 

 

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه نتیجه سنجش اول ابتدایی و نمره سنجش اول ابتدایی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

 

سوالات سنجش اول ابتدایی

سوالاتی که در این سنجش از کودک پرسیده می شود قالب مشخصی ندارد فقط ارزیابی کودک از سوالات مهم میباشد.  گاهی اوقات کودک به این سوالات پاسخ نمی‌دهد و جای هیچ نگرانی نیست .

 

 

برای اطلاع از نحوه محاسبه فرم ثبت نام پایه اول ابتدایی و قبول نشدن در سنجش کلاس اول بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

 

نمونه سوالها ی سنجش اول ابتدایی

 • طرح سوال‌هایی در مورد نان و نام خانوادگی و سن کودک
 • طرح سوال هایی در مورد والدین
 • شمارش اعداد از ۱ تا ۱۰ و از ا تا ۲۰
 • سوالاتی در مورد یک تصویر  مانند شمارش ، شباهت ، تفاوت ،
 • سوالاتی در مورد نسبت فامیلی برادر پدر و یا برادر مادر
 • سنجش مهارت در آزمون درآوردن کفش و غیره
 • سنجش نقاشی کردن ، رنگ کردن و گرفتن مداد در دست
 • خواندن شعر و تعریف یک داستان
 • تکمیل و رنگ کردن نقاشی ناقص
 • سوالاتی در مورد فصل ها و رنگها

 

مشاوره سنجش سلامت

مشاوره سنجش سلامت

مشاوره سنجش سلامت اول ابتدایی

 • هدف اصلی شناسایی و حمایت نوآموز است .
 • معاینه اولیه مربوط به قد و وزن و مو و پوست است .
 • بعد نوبت به معاینه ی دهان و دندان بینایی و شنوایی و غیره می باشد .
 • اگر نوآموز نیاز به سنجش تخصصی داشته باشد زمان و تاریخ آن به خانواده اعلام می شود .
 • درصورت نیاز به آموزش ویژه به ادارات استثنایی ارجاع داده می‌شود و باید در مدارس استثنایی ثبت نام شود .
 • در این نوع مدارس حمایت از نوآموز بیشتر می باشد و معلمان این مدارس با نیازهای ویژه تعلیم دیده اند .
 • امکانات مدارس استثنایی کتاب خط درشت یا خط بریل برای نابینایان و کم بینایان موجود است .
 • یکی دیگر از مزیت های این مدارس جمعیت کم دانش آموزان می باشد و رسیدگی به تک تک آنها به خوبی امکان پذیر است .
 • سنجش سلامت در کیفیت آموزش در مدارس بسیار موثر است چون دانش آموزان متفاوت را شناسایی و با اطلاع مدارس و شروع ۱ سال زودتر مدرسه و کمک خانواده و مشاوره مناسب در مورد وضعیت کودک آموزشی مناسب ارائه دهد .
 • وقتی در پایگاه به والدین گفته می شود که بهره هوشی فرزند شما کم است و باید در مدارس استثنایی درس بخواند قبول این موضوع برای آنها مشکل است به همین دلیل حضور مشاوران بسیار مهم است که در آنجا با توضیح این که کودک با قرار گرفتن کنار کودکان عادی دچار مشکل می‌شود و هیچی یاد نمی گیرد .

 

 

جهت دانلود PDF مقاله کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطالب

آموزش و پرورش برای بررسی سلامت جسمی دانش آموزان طرحی را تحت عنوان سنجش اول ابتدایی پیاده سازی نموده است. در این طرح که هر ساله درست در زمان اغاز ثبت نام مدارس ابتدایی شروع می شود سوالات بسیار متنوعی مطرح می گردد. والدین باید برای شرکت در این طرح در تاریخ مقرر اقدام نمایند.

 

جهت اطلاع از نتیجه سنجش اول ابتدایی ۱۴۰۲ + مشاوره سنجش سلامت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

قالب سوال های مطرح شده در سنجش اول ابتدایی چیست؟

سوالاتی که در این سنجش از کودک پرسیده می شود قالب مشخصی ندارد فقط ارزیابی کودک از سوالات مهم میباشد.

تاثیر سنجش سلامت کودک در روند آموزشی او چه می باشد؟

سنجش سلامت در کیفیت آموزش در مدارس بسیار موثر است چون دانش آموزان متفاوت را شناسایی و با اطلاع مدارس و شروع ۱ سال زودتر مدرسه و کمک خانواده و مشاوره مناسب در مورد وضعیت کودک آموزشی مناسب ارائه دهد .

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)