ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سریال انتخاب رشته مجازی سنجش چیست؟ بازیابی و خرید | ایران تحصیل

سریال انتخاب رشته مجازی سنجش چیست؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

متقاضیانی که مایل به استفاده از خدمات سامانه انتخاب رشته مجازی سنجش هستند، باید قبل از هر چیز برای خرید و دریافت سریال انتخاب رشته مجازی سنجش اقدام کنند. داوطلبان برای دریافت سریال 12 رقمی انتخاب رشته مجازی باید از طریق آدرس sanjesh.org مراحل خرید را انجام دهند. سازمان سنجش به عنوان برگزار کننده آزمون سراسری با طراحی سامانه انتخاب رشته مجازی سعی در کمک به داوطلبان در انجام مراحل انتخاب رشته کرده است.

این سامانه سال گذشته طراحی شده و براساس معیارهایی چون سهمیه، تراز و رتبه در سهمیه اولویت‌های قبولی افراد را در 3 دسته انتخاب‌های خوشبینانه، منطقی و بدبینانه ارائه می‌کند. از آنجا که بسیاری ممکن است با نحوه دریافت کد انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آشنایی نداشته باشند، در این مقاله توضیحاتی در این خصوص ارائه شده است.

منظور از سریال انتخاب رشته مجازی سنجش چیست؟

پس از  اعلام نتایج کنکور و شروع فرایند انتخاب رشته دانشگاه‌ها، سازمان سنجش نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی براساس آمار کنکور سال قبل را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. داوطلبانی که مجاز به ورود به فرایند انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، پردیس خودگردان و غیرانتفاعی مراحل تکمیل فرم انتخاب رشته را انجام دهند.

از طریق این سامانه افراد می‌توانند از میان کد رشته‌های محل‌هایی که احتمال قبولی آنها بر اساس انتخاب‌های خوشبینانه، منطقی و بدبینانه وجود دارد دست به انتخاب بزنند. جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سنجش، داوطلبان باید پس از پرداخت هزینه کد انتخاب رشته مجازی سنجش، شماره سریال را دریافت کرده و پس از اینکه وارد سایت شدند، اطلاعات درخواستی خود را ثبت کنند.

اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید که چگونه انتخاب رشته کنیم؟ میتوانید از این روش استفاده کرده و و بطور مجازی به انتخاب رشته خود بپردازید.

سریال انتخاب رشته مجازی سنجش یک کد ۱۲ رقمی می‌باشد که پس از پرداخت هزینه انتخاب رشته سنجش قابل دریافت خواهد بود. این سریال در واقع نمایانگر پرداخت هزینه در نظر گرفته برای انجام فرایند انتخاب رشته می‌باشد. در سال گذشته هزینه خرید سریال انتخاب رشته در نرم افزار طراحی شده سازمان سنجش، مبلغ 196,000 ریال بود و داوطلبان باید از طریق سامانه سنجش به صورت اینترنتی این مبلغ را پرداخت می‌کردند.

اطلاعیه

نرم افزار انتخاب رشته مجازی سنجش هر سال بروزرسانی می‌شود.

 

"منظور

 

برای آشنایی با کد دانشگاه ها برای انتخاب رشته کنکور روی لینک کلیک کنید.

ضرورت دریافت سریال انتخاب رشته مجازی سنجش 

همانطور که اشاره شد سریال انتخاب رشته مجازی سنجش یک کد ۱۲ رقمی می‌باشد که داوطلبان باید قبل از شروع فرایند انتخاب رشته آن را دریافت کنند. زمانی که نتایج کنکور سراسری اعلام می‌شود، داوطلبانی که مجاز به ورود به فرایند انتخاب رشته خود شده‌اند، قبل از هر چیز باید هزینه مربوط به تکمیل فرم انتخاب رشته مجازی سنجش را پرداخت نمایند، در غیر این صورت نمی‌تواند وارد بخش انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش شوند و مراحل تکمیل فرم آنها ناقص خواهد بود. پس از اینکه افراد شماره سریال ۱۲ رقمی خود را خریداری کردند، می‌توانند برای گزینش کد رشته محل‌ها اقدام کنند. بسیاری ممکن است در ارتباط با نحوه خرید شماره سریال انتخاب رشته سنجش سؤال داشته باشند که در بخش بعد بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

برای آشنایی با نرم افزار انتخاب رشته کنکور وارد لینک مربوطه شوید. 

چگونگی خرید شماره سریال انتخاب رشته مجازی سنجش

سریال انتخاب رشته مجازی سنجش به صورت آنلاین و از طریق سامانه سنجش به آدرس sanjesh.org قابل دریافت خواهد بود. این کد ۱۲ رقمی تنها پس از پرداخت هزینه در نظر گرفته شده از سوی سازمان سنجش امکان‌پذیر می‌باشد. از آنجا که ممکن است بسیاری از افراد در ارتباط با چگونگی دریافت و خرید سریال انتخاب رشته مجازی در سامانه سنجش سؤال داشته باشند، در ادامه راهنمای خرید این کد ۱۲ رقمی ارائه شده است.

 1. وارد شدن به به سامانه سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org
 2. انتخاب کردن گزینه “سراسری” از منوی سمت راست سامانه
 3. انتخاب نمودن لینک “سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی رشته محل‌های با آزمون سال جاری “
 4. انتخاب کردن عبارت “خرید سریال اعتباری برای استفاده در سیستم راهنمای انتخاب رشته مجازی سراسری سال جاری”
 5. کلیک بر روی گزینه “سریال اعتباری برای استفاده در سایت راهنمای انتخاب رشته مجازی رشته محل‌های با آزمون سراسری 1403 ” و انتخاب گزینه ” تأیید و ادامه “
 6. درج کردن اطلاعات هویتی و انتخاب درگاه بانکی
 7. ثبت نمودن اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شتاب
 8. دریافت کردن کد12 رقمی انتخاب رشته مجازی سنجش

"چگونگی

چگونه رشته مورد علاقه خود را پیدا کنیم؟ برای اطلاع روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

مشاوره نحوه استفاده از سریال انتخاب رشته مجازی سنجش

علاقمندان به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر کشور پس از اینکه در آزمون سراسری نمره حد نصاب را کسب کردند، وارد مرحله انتخاب رشته خواهند شد. داشتن یک انتخاب رشته اصولی و دقیق بسیار اهمیت دارد، چرا که آینده تحصیلی و شغلی افراد با این فرایند گره خورده است. در حال حاضر نرم‌افزارهای انتخاب رشته مجازی با استفاده از آمار قبولی سال‌های قبل، بهترین راهنما در خصوص انتخاب رشته مجازی هستند.

 نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی سنجش ۲۵۰ رشته محل را که داوطلب در آن در سه بخش خوشبینانه، منطقی و بدبینانه احتمال قبولی دارد را ارائه می‌کند. داوطلبان می‌توانند در فرم انتخاب رشته مجازی شانس قبولی خود را در رشته‌های مختلف مشاهده کنند.

 برای انتخاب رشته مجازی سنجش داوطلبان قبل از هر چیز باید با نحوه دریافت سریال انتخاب رشته مجازی آشنا باشند. دریافت این کد ۱۲ رقمی تنها پس از پرداخت هزینه امکان‌پذیر می‌باشد و افراد چنانچه این سریال را خریداری نکنند، نمی‌توانند وارد مرحله انتخاب رشته شوند.

 زمانی که خرید سریال انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش را انجام دادید، سعی کنید که در کنار فاکتورهایی مانند ترتیب انتخاب‌ها و اولویت بندی، به میزان علاقه به رشته انتخابی، بازار کار و همچنین مسافت و شهریه دانشگاه توجه کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

در هنگام انتخاب رشته برای هر گروه آزمایشی یک سریال انتخاب رشته مجازی و همچنین رمز عبور تعلق می‌گیرد. شماره فقط برای گروه آزمایشی در رشته‌های تحصیلی مختلف مورد استفاده خواهد بود.

اطلاعیه

در صورت فراموشی کد دسترسی انتخاب رشته روی لینک کلیک کنید.

"مشاوره

برای اطلاع از نحوه اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور بر لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

 جدیدترین اخبار انتخاب رشته مجازی سنجش

راهنمای انتخاب رشته مجازی سنجش 1403 ارائه شد

چگونگی استفاده از نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی سنجش اعلام شد. داوطلبان باید در هنگام انتخاب رشته به سامانه سنجش وارد شوند و با ورود به آدرس sanjesh.org با راهنمای استفاده از نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی سنجش آشنایی کامل پیدا کند.

میزان هزینه انتخاب رشته مجازی سنجش 1403

افرادی که قصد شرکت در فرایند انتخاب رشته را دارند، قبل از هر چیز باید هزینه خرید سریال انتخاب رشته را پرداخت کنند. لینک پرداخت هزینه سریال همزمان با فعال شدن لینک ورود به نرم‌افزار فعال خواهد شد. در سال گذشته هزینه تخمین رشته مجازی سازمان سنجش نزدیک به مبلغ ۲۰ هزار تومان بود که ممکن است این مبلغ امسال افزایش پیدا کند.

بهترین مشاور انتخاب رشته مشهد کدام است؟ برای برقراری ارتباط کافیست روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

جدیدترین اخبار انتخاب رشته مجازی سنجش

برای ارتباط با بهترین مشاور انتخاب رشته اصفهان روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی کردیم در ارتباط با نحوه خرید سریال انتخاب رشته مجازی سنجش توضیحاتی ارائه کنیم. افرادی که مایل به تخمین قبولی در رشته‌های ارائه شده هستند، می‌توانند از طریق نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی سنجش وارد سایت sanjesh.org شده و فرم انتخاب رشته را تکمیل کنند. به این منظور داوطلبان باید قبل از هر چیز برای خرید و دریافت شماره سریال انتخاب رشته مجازی اقدام نمایند، چرا که بدون داشتن کد ۱۲ رقمی عملاً افراد نمی‌توانند وارد مرحله انتخاب رشته شوند.

برای دریافت این کد ۱۲ رقمی افراد باید وارد سامانه سنجش به آدرس sanjesh.org شده و در سریع‌ترین زمان ممکن با پرداخت هزینه نزدیک آن را دریافت کنند. مبلغی که متقاضیان باید برای خرید شماره سریال انتخاب رشته مجازی سنجش پرداخت کنند، در سال گذشته نزدیک ۲۰ هزار تومان بود. پیش‌بینی می‌شود امسال این مبلغ افزایش یابد. چنانچه شما عزیزان در ارتباط با نحوه خرید سریال 12 رقمی انتخاب رشته مجازی سنجش سؤال و ابهامی دارید، کافی است با مشاوران آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید تا در اسرع وقت اطلاعات دقیق و ضروری را به شما عزیزان ارائه دهند.

برای دانلود فایل pdf مقاله کلیک نمایید.

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سریال انتخاب رشته مجازی سنجش چیست؟

سریال انتخاب رشته مجازی سنجش کد 12 رقمی است که قبل از گزینش کد رشته‌ها باید خریداری شود.

نحوه دریافت کد انتخاب رشته مجازی سنجش چگونه است؟

در این مقاله به طور کامل به چگونگی دریافت این سریال اشاره شد.

هزینه خرید کد انتخاب رشته مجازی سنجش چقدر است؟

در سال گذشته هزینه خرید این سریال نزدیک به ۲۰ هزار تومان بود، احتمال دارد امسال این مبلغ افزایش یابد.

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «سریال انتخاب رشته مجازی سنجش چیست؟ بازیابی و خرید | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo فائزه گفت:

  سلام من اشتباهی سریال انتخاب رشته خریدم و مبلغ ۱۳۳ هزار تومان کم کرده چجوری میتونم برگردونم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاستفانه وجه برگردانده نمیشود.

 2. Avatar photo میثم64 گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم فقط از طریق سوابق تحصیلی مجاز شدم نمی تونم انتخاب رشته مجازی داشته باشم ؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید

 3. Avatar photo نوشین گفت:

  سلام خسته نباشید برای انتخاب رشته اصلی هم سریال ده رقمی نیازه؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
 • آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی

  ثبت نام آزمون مشاوره ای هدایت تحصیلی 1403 + ورود my.medu.ir

  شاید تا به حال نام آزمون هدایت تحصیلی را شنیده باشید اما ندانید که چیست و چه کاربردی دارد. آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی، برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می شوند. در واقع، این آزمون ها به دانش...
 • رشته‌های قطبی کنکور

  رشته‌های قطبی کنکور ۱۴۰۳ + دانشگاه ها و شرایط پذیرش

  لیست رشته‌های قطبی کنکور ۱۴۰۳ اعلام شد. داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته می‌باشند، بایستی توجه داشته باشند که اگر رشته مورد نظر آن‌ها به صورت گزینش بومی قطبی است، برای افزایش احتمال قبولی...
تماس با مشاور