ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ممکن است برخی داوطلبان به هنگام تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام کنکور 1402 در درج اطلاعات آن دچار اشتباه شوند که باید آن را اصلاح کنند. سازمان سنجش به همین منظور امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 را در زمان ثبت نام و به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه مهیا کرده است. داوطلبان در این زمان می توانند با ورود به سایت سنجش نسبت به ویرایش ثبت نام کنکور خود اقدام کنند.

سازمان سنجش فرآیند ثبت نام کنکور سراسری را در 4 مرحله (زمان ثبت نام، تمدید مهلت، مهلت مجدد و زمان دریافت کارت ورود به جلسه) انجام می دهد که در آن گزینه ای تحت عنوان ویرایش ثبت نام کنکور در اختیار داوطلبان قرار دارد تا بتوانند دوباره فرم ثبت نام خود مشاهده و اطلاعات آن را تصحیح نمایند. با توجه به اهمیت این مرحله برای متقاضیان آن ها می توانند قبل از شروع ویرایش و ثبت نام مجدد کنکور سراسری 1402 در مورد آن اطلاعاتی کسب کنند که مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 در تمام ساعات شبانه روز پاسخگوی سوالات آن ها هستند.

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402

کنکور امسال در دو بازه زمانی دی ماه و تیر ماه برگزار خواهد شد. اولین کنکور پیش رو، کنکور دی ۱۴۰۲ خواهد بود که تاریخ ویرایش اطلاعات آن به شرح زیر است:

همزمان با شروع شدن ثبت نام کنکور، لینک ویرایش و اصلاح اطلاعات ثبت نامی این آزمون نیز در سایت سنجش فعال می شود، بنابراین افرادی که قصد شرکت در کنکورهای سال 1402 را دارند مطابق زمان ثبت نام این آزمون از 8 لغایت 14 آبان برای کنکور دی و  از 15 لغایت 21 فروردین برای کنکور تیر فرصت ویرایش و ثبت نام مجدد کنکور را دارند.

بعد از اتمام بازه زمانی اولیه ثبت نام کنکور 1402، معمولا سازمان سنجش مهلت ثبت نام را برای 2 الی 3 روز تمدید می کند و به این ترتیب فرصتی دوباره در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در این مهلت افرادی که در تاریخ اولیه ثبت نام کنکور موفق نشدند فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند یا از زمان ثبت نام آن جا ماندند می توانند اقدام به نام نویسی کنند. در این دوره زمانی تمامی افراد ثبت نام کننده امکان ویرایش اطلاعات اشتباه خود را در ثبت نام کنکور سراسری دارند که باید از طریق لینک های اعلام شده این کار را انجام دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویرایش اطلاعات کنکور سراسری کلیک کنید.

هنوز تمدید مهلت ویرایش ثبت نام کنکور 1402 مشخص نیست؛ اما اگر به سال های گذشته استناد کنیم، احتمالاً در بازه زمانی 2 یا 3 روز امکان تمدید مهلت ویرایش و ثبت نام مجدد کنکور وجود خواهد داشت.

اگر باز هم در این بازه موفق به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نشدید می توانید در بازه زمانی بعدی که حدوداً یک ماه بعد از ثبت نام انجام می شود، برای ویرایش اطلاعات خود اقدام کنید.

با توجه به اینکه امسال اطلاعاتی در مورد تغییرات زمان و نحوه برگزاری کنکور 1402 وجود ندارد که شما بتوانید از فرصت مجدد این آزمون برای نام نویسی آگاه باشید. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم با ما در تماس باشید تا از آخرین اخبار مرتبط با آن با خبر باشید.

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور

?  اطلاعیه

به صورت کلی در 3 بازه زمانی داوطلبان امکان ویرایش اطلاعات خود را دارند که شامل زمان ثبت نام، زمان تمدید ثبت نام و زمان دریافت کارت ورود به جلسه است.

ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 در زمان دریافت کارت ورود به جلسه

در  زمان دریافت کارت ورود به جلسه نیز امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی وجود دارد. سازمان سنجش به صورت محدود امکان تغییر و اصلاح برخی از اطلاعات ثبت نامی داوطلبان را در این دوره فراهم کرده است.

تمامی متقاضیان در این بازه زمانی می توانند مواردی مانند (کد سوابق تحصیلی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، سهمیه کنکور سراسری، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل گرفتن مدرک ماقبل ديپلم، محل گرفتن مدرک ديپلم و وضعيت تحصيلی و اشتغال) را به صورت اینترنتی اصلاح نمایند و برخی اطلاعات مانند (زبان خارجی انتخابی داوطلب، نوع معلولیت و عکس داوطلب) از طریق مراجعه به باجه های رفع نقص برطرف کنند.

برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری کلیک کنید.

نحوه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور

جهت ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 ابتدا باید به سامانه سنجش وارد شوید. پس از ورود به سایت با توجه به اطلاعات ثبت نام خود می‌توانید به سامانه مذکور وارد شوید. در این سامانه اطلاعات ثبت نامی خود را می‌توانید ملاحظه نمایید و با توجه به لینک ویرایش ثبت نام، اطلاعات خود را ویرایش نمایید.

مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ این امکان را برای کلیه داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده‌اند به وجود می‌آورد تا بتوانند با استفاده از این سامانه ثبت نام خود را انجام دهند. توصیه ما به این دسته از داوطلبان این است که ابتدا به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام بپردازید و پس از آن فرم موجود در دفترچه را تکمیل نمایید تا از اشتباهات رایجی که ممکن است صورت گیرد جلوگیری نمایید.

به هنگام ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور نهایت دقت را برای تصحیح و یا وارد نمودن اطلاعات خود داشته باشید. برخی از اطلاعت ثبت شده در این زمان، حتی به هنگام رفع نقص کارت نیز، قابل ویرایش نخواهند بود و چنانچه حتی موفق به پذیرش در این زمینه گردید، با توجه به مغایرت مدارک و اطلاعات ثبت نامی ، از ادامه تحصیل شما جلوگیری خواهد شد.

برای ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام باید مراحل زیر را طی کنید:

? ابتدا باید با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org وارد سامانه شوید.

? سپس با ورود به بخش سراسری و کلیک روی لینک ثبت نام آزمون سراسری 1402 فرایند را آغاز کنید.

نحوه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور

برای اطلاع از جزییات مربوط به تمدید ثبت نام کنکور کلیک کنید.

? در این قسمت باید گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب نمایید.

? سپس با درج اطلاعات ثبت نامی و مشخص کردن نظام آموزشی + (شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام) ادامه مراحل را بروید.

نحوه ویراش ثبت نام کنکور سراسری

برای اطلاع از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام دانشگاه شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 

چند روز قبل از برگزاری کنکور سراسری، امکان دریافت کارت ورود به جلسه از سایت سازمان سنجش فراهم خواهد شد که در این بازه زمانی نیز امکان ویرایش اطلاعات وجود خواهد داشت. 

مراحل ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 زمان دریافت کارت ورود به جلسه شامل موارد زیر می شود:

? مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org

? ورود به بخش سراسری

? انتخاب گزینه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1402

? کلیک بر روی گزینه ویرایش اطلاعات بر روی کارت صادر شده

آموزش تصویری ویرایش ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ نیز به شکل زیر خواهد بود:

? ابتدا وارد سایت سنجش شده و عبارت کارت ورود به جلسه را انتخاب می کنیم.

? برای ورود به صفحه مشاهده کارت باید یکی از 4 روش زیر را امتحان کنید.

? شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه

? شماره پرونده، کد ملی و سریال شناسنامه

? شماره پرونده، شماره داوطلبی

? شماره سریال، شماره شناسنامه

نحوه ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

? در این قسمت کارت ورود به جلسه شما به نمایش در می آید که در صورت وجود هر گونه اشتباه در اطلاعات می توانید از قسمت «ویرایش اطلاعات»، اطلاعات خود را اصلاح و ثبت نام مجدد کنکور خود را ذخیره نمایید.

?  اطلاعیه

برخی از ایرادات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری مثل اشتباهات عکس، عدم اعمال سهمیه و … فقط از طریق مراجعه به باجه‌های رفع نقص کنکور قابل اصلاح هستند.

سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور 

ایران تحصیل سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ را راه اندازی نموده است که با توجه به این سامانه تمامی داوطلبان عزیز می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی و مراجعه فیزیکی به مراکز کافی نت ها و به دور از خطاهای احتمالی، با تنها با برقراری یک تماس به کلیه اطلاعات و همچنین راهنمایی های لازم دسترسی پیدا کنند.

آن دسته از داوطلبانی که جاماندگان از ثبت نام محسوب می شوند نیز، با توجه به این سامانه می توانند در مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان کنکور 1402 نسبت به ثبت نام مجدد اقدام نمایند. متخصصین ما با استفاده از تجربه و علم خود به خوبی از تمامی قوانین و همچنین بندهای مربوط به ثبت نام آگاه هستند. لذا به خوبی می توانند راهنمایی های لازم را به کلیه داوطلبان گرامی ارائه نمایند.

برای برقراری ارتباط با مشاورین ایران تحصیل کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه رز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. با برقرری این ارتباط می توانید انجام ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 را به متخصصین ما بسپارید یا از زمان مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان کنکور 1402، به خوبی مطلع گردید.

برای آموز دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری روی لینک کلیک کنید.

اخبار پیرامون کنکور سراسری

❇️ محدودیت اینترنت در حوزه های برگزاری آزمون کنکور سراسری

سازمان سنجش کشور طی اعلامیه ای بیان کرد، برای جلوگیری از سو استفاده های احتمالی در جلسه کنکور سراسری اینترنت موبایل در محل های حوزه آزمون سراسری در روزهای پنجشنبه ۲۹  و جمعه ۳۰ دی ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور محدود خواهد شد. در این اقدامات  کلیه دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی با موافقت شورای امنیت کشور، وزارت ارتباطات و فناوری همکاری می کنند.

برای اطلاع از اینکه کد رشته محل در ثبت نام کنکور چیست، کلیک کنید.

❇️ پایان مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور در ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲

علیرضا کریمیان، مشاور رئیس سازمان سنجش، در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد، نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ در روزهای پایانی دی ماه در سراسر  کشور برگزار می شود. در این کنکور 978 هزار داوطلب شرکت می کنند که مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آن ها تا پایان ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲ تمام می شود. این داوطلبان با ورود به سایت سنجش می توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت و در صورت لزوم اقدام به ویرایش ثبت نام کنکور سراسری خود کنند. سپس با ذخیره اطلاعات بتوانند در جلسه آزمون حضور داشته باشند. 
این آزمون در ۴۱۷ شهر و در ۵۸۵ حوزه اصلی و بیش از ۲ هزار حوزه فرعی برگزار می شود که داوطلبان برای اصلاح برخی از اطلاعات ثبت نامی خود می توانند به باجه های ویرایش و ثبت نام مجدد کنکور سراسری  مراجعه کنند.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور بپردازیم. همانطور که اشاره کردیم امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 در سه بازه زمانی وجود دارد که شامل ثبت نام کنکور، تمدید ثبت نام و زمان دریافت کارت ورود به جلسه می شود. در صورتی که اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده باشید و قصد ویرایش آن ها را دارید باید از زمان دقیق و تاریخ های اعلام شده اطلاعات کافی را به دست بیاورید و نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام کنید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری در خصوص نحوه ویرایش اطلاعات داشتید، می توانید با کارشناسان ما با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل نمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 در کدام سایت است؟

سامانه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 در سایت sanjesh.org وجود دارد.

نحوه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402 در سامانه sanjesh.org چگونه است؟

نحوه ویراش اطلاعات ثبت نام کنکور  1402 در سامانه sanjesh.org را به صورت کامل در مقاله توضیح دادیم. اگر در ویرایش آن به مشکلی برخورد کردید کارشناسان ایران تحصیل آماده خدمت رسانی هستند.

آیا مهلت ویرایش اطلاعات ثبت شده در کنکور سراسری، تمدید می شود؟

خیر، اگر در ویرایش اطلاعات خود در زمان مشخص شده اقدام نکنید، امکان تمدید آن وجود ندارد.

نظرات

11 دیدگاه دربارهٔ «سامانه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402»

 1. Avatar photo Fatemeh گفت:

  سلام اگر بعد از ثبت نام کنکور نام کوچک در شناسنامه تغییر کنه قابل ویرایش هست؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر . قبل از روز برگزاری کنکوربه باجه رفع نقص مراجعه میکنید و رفع نقص انجام دهید

 2. Avatar photo Pari گفت:

  سلام برای من موقع ثبت نام کافینت تاریخ تولدم رو اشتباه وارد کرده بود و من این موضوع رو روز کنکور متوجه شده بودم الان برای رفع این مشکل باید چیکار کنم

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت اصلاح با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید .

 3. Avatar photo محمد گفت:

  درود ،
  میخواستم بدونم الان میتونم اطلاعاتم رو ویرایش کنم؟ معدلم رو درست ثبت نکردن. چون رفتم توی وبسایت سازمان سنج ولی آدرسی نبود که ویرایش کنم اطلاعاتمو

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   در حال حاضر ویرایشی برای اطلاعات ثبت نامی فعال نشده است.از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست دهید.

 4. Avatar photo مجتبی گفت:

  سلام. من می خواهم حوزه آزمون کنکور سراسری خودم رو تغییر بدهم. برای این کار چیکار باید کنم. آیا میشه حوزه امتحانی رو خارج استانی تغییر بدهم؟ یا باید فقط داخل استانی باشه؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   الان امکان تغییر حوزه وجود نداره

 5. Avatar photo پریسا گفت:

  سلام وققتون بخیر.من الان باید عکس روی کارت ورود به جلسه کنکورم رو تغییر بدهم. برای این کار چیکار باید کنم؟ آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور مانند عکس در سایت سنجش وجود داره یا باید به باجه ها برم؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر.
   باید به باجه های رفع نقص به همراه 3 قطعه عکس مراجعه کنید

  2. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   سلام وقت بخیر
   بستگی به مشکل شما دارد نیازه به باجه های رفع نقص مراجعه کرده یا اداره ثبت احوال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور