سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی برای دانش آموزان دبیرستان های سراسر کشور که قصد شرکت در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها را دارند، اهمیت بسیار زیادی دارد. چنان که این دانش آموزان برای ثبت نام در کنکور سراسری ورودی دانشگاه های کشور می بایست کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را همراه خود داشته باشند و در هنگام ثبت نام برای کنکور سراسری ورودی دانشگاه، این کد را وارد سایت کرده، و سوابق تحصیلی خویش را به سازمان سنجش تحویل دهند. که برای این کار می بایست به سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی و پس از انجام پروسه لازم، کد سوابق تحصیلی خویش در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی را دریافت نموده نزد خویش نگه دارند.

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی به طور کلی برای افرادی که قصد شرکت در کنکور سراسری ورودی دانشگاه های کشور را دارند نیز، مسئله بسیار مهمی است. چرا که این افراد در صورتی که مدرک دیپلم خود را بعد از سال 1384 شمسی، دریافت کرده اند، می بایست به دنبال کد سوابق تحصیلی خویش رفته و با مراجعه به راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ، و با انجام پروسه لازم، کد سوابق تحصیلی خویش در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی را دریافت نموده، نزد خویش نگه دارند.  و سپس در هنگام ثبت نام در کنکور سراسری ورودی دانشگاه های کشور، در سایت سازمان سنجش، کد سوابق تحصیلی را وارد کرده، از صحت آن مطمعن شده و سوابق تحصیلی خویش را به سازمان سنجش، ارائه دهند. بنا بر این سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی برای داوطلبین گرامی و روش مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی برای آنان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی
سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ، برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، برای ثبت نام کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها 97 ،

با مشاوران مرکز مشاوره  ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور فقط از طریق تلفن ثابت با شماره :

9092305587 ( استان تهران)

زمان پاسخگویی همه روزه ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل.

سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی – چه افرادی نیاز به این کد دارند؟

تنها افرادی به این کد نیاز دارند که دیپلم خود را در یکی از رشته های نظر مثل ریاضی، تجربی، انسانی از سال 1384 به بعد گرفته باشند به این کد نیاز دارند که می بایست با مراجعه به سایت و مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی ، این کد را دریافت نمایند.

همچنین تنها افرادی به کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نیاز دارند که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد گرفته باشند. این افراد نیز می بایست با مراجعه به سایت و مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی، این کد را دریافت نموده نزد خویش نگه دارند.

بنابراین افراد دارای دیپلم نظام قدیم یا فنی حرفه ای یا کاردانش یا افرادی که دیپلم خود را قبل از سال 1384 گرفته اند، نیازی به مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم ندارند.

برای اطلاع از شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، اینجا را کلیک کنید.

کانال سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی 97
کانال سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی 97

سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی چیست؟

هر داوطلب ثبت نام در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها با توجه به تأثیر سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور سراسری باید نمرات دقیق خود در امتحانات نهایی دیپلم (سال سوم) و پیش دانشگاهی (سال چهارم)  را در اختیار سازمان سنجش و آموزش کشور قرار دهد. سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها برای انجام این کار ایجاد شده است که در آن سامانه  هر داوطلب با وارد کردن اطلاعات شخصی به یک کد مخصوص سوابق تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی دست پیدا می کند که بیانگر سوابق تحصیلی دانش آموز و نمرات دقیق او در امتحانات نهایی دیپلم و پیش دانشگاهی است که کد سوابق تحصیلی نام دارد.

برای اطلاع از میزان سهمیه بسیج فعال در دانشگاه آزاد اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ، برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، برای ثبت نام کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها 97 ،

با مشاوران مرکز مشاوره  ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور فقط از طریق تلفن ثابت با شماره : 

9092305587 ( استان تهران)

زمان پاسخگویی همه روزه ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل.

 مطالب مرتبط:

تراز قبولی سهمیه ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور نیمسال دوم (بهمن) ۹۶

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بدون مدرک پیش دانشگاهی

آزمون عملی کنکور هنر – نحوه ثبت نام در آن

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور بدون آزمون – نحوه ثبت نام

شهریه کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

شهریه کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ۹۷

دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ – شرایط و نحوه ی ثبت نام

لیست رشته های بدون کنکور جامع علمی کاربردی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.