تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
سامانه المپیاد دانش آموزی

سامانه المپیاد دانش آموزی 1401 + شرایط شرکت در المپیاد

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۶
سامانه المپیاد دانش آموزی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه المپیاد دانش آموزی یکی از رقابت‌های علمی است که معمولا بین دانش آموزان مقاطع متوسطه در ایران انجام می‌شود. پس از اعلام نتایج این آزمون، افراد برتر به المپیاد جهانی اعزام می‌شوند.

این آزمون از چند مرحله تشکیل شده است که به ترتیب می‌توان به صورت مرحله اول، مرحله دوم تابستانه و دوره طلایی در آن شرکت که برای شرکت در هرکدام از این مراحل باید دواطلبین واجد شرایط جزو افراد برتر باشند تا به مراحل بالاتر بروند.

به همین منظور در جهت اطلاع‌رسانی به کلیه داوطلبین در خصوص زمان، مکان و حوزه آزمون مذکور سامانه‌ایی ترتیب داده شده است که با عنوان سامانه المیپاد دانش آموزی ایجاد شده است تا افراد پیش از ثبت نام تمامی شرایط را مطالعه کنند و تمامی فرآیند مربوط به این آزمون را می‌توانند به صورت اینترنتی در این سامانه تکمیل کنند. در ادامه قصد داریم به بررسی و آشنایی با سامانه و فرآیند ثبت نام در المپیاد دانش آموزی بپردازیم.

 

برای کسب اطلاعات درباره اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی روی لینک کلیک کنید.

 

 

سامانه المپیاد دانش آموزی برای چه منظوری است؟

 

سامانه المپیاد دانش آموزی برای چه منظوری است؟

 

 

باشگاه دانش پژوهان جوان تدبیری اندیشیده است تا متقاضیان المپیادهای علمی بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها از طریق اینترنت برای انجام تمامی مراحل نام نویسی، دریافت کارت ورود به جلسه، و دریافت کارنامه اقدام کنند.

بر این اساس، دانش آموزان می توانند در زمان های مقرر شده با ورود به پنل شخصی خود، موارد ذکر شده را انجام دهند. البته باید خاطر نشان کنیم که با توجه آنکه المپیاد دانش آموزی در سه مرحله برگزار می شود، زمان تعیین شده برای این موارد برای مراحل مختلفف متفاوت می باشد.

همچنین، داوطلبان می بایست مبلغ مشخصی را در هنگام ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی واریز کرده و سپس کد دریافت شده از کارت اعتباری را وارد نمایند.

 

 

جهت اطلاع از روش و تاریخ اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نحوه نام‌ نویسی در سایت ثبت نام ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی

فرآیند ثبت نام اینترنتی المپیادهای علمی همچون سایر آزمون‌ها از چند مرحله تشکیل شده است که عبارت است از:

 • دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی
 • پرداخت هزینه
 • بارگذاری مدارک ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 
 • تکمیل فرم تقاضانامه مربوطه

 

راهنمای ورورد به سامانه المپیاد دانش آموزی

اگر جزو دانش آموزان پایه دهم و یازدهم هستید و واجد شرایط شرکت در آزمون المپیادهای دانش‌‌آموزی هستید، می‌توانید برای شرکت در این آزمون، نخست به سایت المپیاد علمی دانش آموزی به آدرس اینترنتی oly.medu.ir وارد شده و فرآیند ثبت نام خود را در این سایت انجام دهید.

 

مراحل ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی

حال که برای ورود به سامانه المپیاد دانش آموزی آماده هستید می‌توایند به راحتی فرآیندی که در ادامه به آن پرداخته‌ایم را انجام دهید. 

در تمامی مراحل نام نویسی در این المپیاد مهلت قانونی تعیین شده است که فقط طبق آن باید نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

برای نام نویسی لازم است که مراحل زیر طی شود:

 • ورود به سامانه oly.medu.ir و وارد نمودن  کد ملی و رمز ورود همگام که قبلا از مدرسه دریافت نموده اید
 • تکمیل اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نامی و بارگذاری مدارک
 • پرداخت وجه خواسته شده از طریق درگاه های بانکی مجازی
 • کلیک بر روی اتمام فرایند و دریافت کد رهگیری ( متقاضیان باید این کد را تا پذیرش نهایی نزد خود نگه دارند).
 • دانش آموزان دقت داشته باشند که در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات وارد شده، تمامی مسئولیت های بر عهده داوطلب می باشد.
 • چنانچه مدیران یا مدرسان، دانش آموزان آموزشگاه خود را به صورت گروهی در سامانه المپیاد دانش آموزی ثبت نام نمایند، بایستی حتما عکس و اطلاعات آن ها را تایید کنند.
 • اگر مدیران ثبت نام دانش آموزان را انجام دهند، مسئول مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات می باشند.

 

راهنمای تصویری ثبت نام در المپیاد دانش آموزی

1- نخست به سایت ثبت نام المپیاد دانش آموزی وارد شوید. 

2- بعد از ورد به سامانه مذکور، در نخستین صفحه آن یک صفحه مانند تصویر زیر برای شما ظاهر می‌شود. در این قسمت کدملی و رمز ورود همگام خود را در کادرهای تعیین شده برای هرکدام وارد کنید.

ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی

3- باید دقیت کنید در صورتی که رمز ورود خود را فراموش کرده باشید، قابلیت بازیابی آین به آسانی قابل انجام است. در این صورت گزینه «رمز ورود را نمیدانم» را در قسمت پایینی صفحه کلیک کنید.

 در ادامه باید در صفحه ظاهر شده اطلاعاتی متشکل از کدملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه را وارد کنید، پس از وارد کردن این موارد کدامنیتی را هم در کادر مشخص شده وارد کنید و د نهایت گزینه «تایید» را وارد کنید. پس از این مرحله رمز عبور سامانه برای شما ارسال خواهد شد.

فرآیند ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی

4- به هر حال پس از این که کدملی و رمز ورود را به خوبی در پنجره جدید قرار دادید و تایید کردید ، به صفحه دیگری همچون تصویر زیر وارد خواهید شد.

در این بخش ابتدا از شما درخواست می‌شود تا نقش‌تان را انتخاب کنید. پس از اینکه روی کادر مربوطه کلیک کردید نقش دانش آموز را انتخاب کنید.

مانند تصویر زیر پس از تعیین عنوان سازمان، نام مدرسه و تعیین نقش کزیتع تایید را کلیک کنید.

فرآیند ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی

5- پس از اینکه مراحل بالا را طی کردید در سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزی، کلیه المپیادهایی که قابلیت ثبت نام شما در آن قرار دارد. پس می‌توانید در یکی یا چند مورد از این رشته‌ها ثبت نام کنید.

برای ثبت نام در هر رشته لازم است از ستون وضعیت ثبت نام کنید روی گزینه «ثبت نام» که با رنگ جلوی رشته مدنظر قرار گرفته است کلیک کنید.

 

 

انتخاب رشته در المپیاد دانش آموزی

6- پس از انتخاب گزینه «ثبت نام» در قسمت قبل به صفحه دیگری وارد می‌شوید. حال در این صفحه مانند تصویر زیر ظاهر می‌شود که در آن باید نام و نام خانوادگی،‌ جنسیت و کد ملی وارد کنید.

پس از آن باید اطلاعات دیگری همچون شماره موبایل، شماره تلفن ثابت، آدرس ایمیل و کد پستی را کامل کنید.

پس از این قسمت باید انتخاب کنید که چپ دست هستید یا نه، اگر به علت کم بینا یا نابینا بودن به منشی در جلسه آزمون احتیاج دارید باید در این تصویر تعیین کنید.

پس از اینکه اطلاعات گفته شده را تکمیل کردید، اکنون باید عکس پرسنلی 3*4 را از خود در بخش پایین صفحه بارگذاری کنید و گزینه «ذخیره» را کلیک کنید.

مراحل شرکت در المپیاد دانش آموزی

7- بعد از این که رشته خود را انتخاب کردید در این المپیاد، ثبت نام کردید اکنون نوبت به پرداخت هزینه است. برای پرداخت هزینه باید اقدام کنید و پس از ثبت نام نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنید.

مراحل ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی

پس از انتخاب درگاه پرداختی و پرداخت هزینه برای شما ارسال خواهد شد و عنوان «پرداخت شده» در قسمت وضعیت پرداخت قرار می‌گیرد.

 

به منظور آگاهی از زمان اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

دریافت کارت ورود به جلسه از سایت المپیاد 

 

دریافت کارت ورود به جلسه از سایت المپیاد 

 

 

 

مسلما هر فردی که قصد شرکت در المپیاد دانش آموزی را دارد، به خوبی می داند که بدون داشتن کارت ورود به جلسه حضور در روز آزمون امکانپذیر نمی باشد.

در حال حاضر نمی توان تاریخ دقیقی برای این منظور معرفی کرد، چرا که برای هر مرحله یک کارت جداگانه صادر می گردد. اما به طور معمول و روال مرسوم این است که این کارت سه تا چهار روز قبل از برگزاری المپیاد، صادر می شود.

اما روند دریافت کارت ورود به جلسه در سامانه المپیاد دانش آموزی برای همه آزمون ها یکسان می باشد. به طوری که پس از ثبت آدرس اینترنتی oly.medu.ir و وارد کردن کد ملی و رمز همگام، به صفحه شخصی تان هدایت می شوید. در این پنل قادر خواهید بود تا کارت را با کلیک بر روی منوی مورد نظر دانلود و چاپ نمایید.

 

برای اطلاع از اینکه چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

سایت اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی

انتشار کارنامه های المپیاد دانش آموزی نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت oly.medu.ir صورت می گیرد. نتایج مرحله اول المپیاد سال جاری در تاریخ 1 اردیبهشت اعلام شد. زمان اعلام نتایج همه مراحل المپیاد به تریتب زیر می باشد.

 

مرحله اول 1 اردبیهشت
مرحله دوم تیرماه
دوره آموزشی تابستان شهریور
دوره جهانی نیمه دوم اسفندماه

 

در هر کدام از این مراحل، دانش آموزانی که در یک یا چند آزمون خود پذیرفته نشده اند، می توانند تصویر کارنامه و پاسخ برگ خود را در هیمن سایت مشاهده نمایند.

البته این امکان نیز وجود دارد تا  افرادی که نسبت به نتیجه خود اعتراض دارند نیز در مهلت های معینی برای این کار اقدام کنند. کارشناسان مربوطه، کارنامه مورد نظر را با دقت بررسی کرده و در صورت نیاز به تغییر، آن را ترتیب اثر خواهند داد.

 

 

جهت اطلاع از شهریه مدارس تیزهوشان برای فرهنگیان بر روی لینک کلیک کنید

 

 

شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی چیست؟

طبق آنچه که در دستورالعمل های برگزاری المپیادهای علمی oly.medu.ir آمده است، دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند. شرایط عمومی به شرح زیر می باشند:

 

 • دانش آموزان پایه دهم و یازدهم می بایست در سال تحصیلی 99-1401 در حال تحصیل باشند.

 

 • اگر دانش آموزان شاغل به تحصیل پایه دهم و یازدهم از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند، مجاز به شرکت در بیش از یک آزمون خواهند بود.

 

 • شرکت کنندگان در المپیادهای ادبی و فیزیک به صورت آزمایشی می باشد و دوره آموزشی تابستان نخواهند داشت.

 

 • دارندگان مدال برنز المپیاد کامپیوتر و نقره و برنز و سایر المپیادها که در پایه دهم مشغول به تحصیل می باشند، تنها در صورتی می توانند در المپیادهای سال جاری شرکت نمایند که در همه مراحل برگزیده شوند. عبور به مرحله بعد بدون قبولی در مرحله قبل امکانپذیر نمی باشد.

 

 • دانش آموزان برگزیده المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، و دارندگان مدال های طلا، نقره و برنز المپیادهای دیگر، تنها در صورتی می توانند در المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت نمایند که در همه مراحل آزمون های سال جاری پذیرفته شوند.

  

 

برای دریافت راهنمای ورود به سامانه ثبت نام و اعلام نتایج تیزهوشان لینک مربوطه را انتخاب نمایید

 

 

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون المپیاد

در سامانه المپیاد دانش آموزی oly.medu.ir برای پذیرش در هر کدام از رشته ها، شرایط خاصی تعیین شده است. به دلیل آنکه این شرایط طولانی می باشد، در جدول زیر بخشی از آن ها را ذکر می کنیم. اما برای اطلاع دقیق در مورد ضوابط شرکت در رشته مورد خود می توانید از مشاوران ایران تحصیل راهنمایی بگیرید.

 

گروه آزمون المپیاد پایه رشته تحصیلی تسهیلات ملاحظات
شیمی دهم و يازدهم تمامی رشته ها     معاف از کنکور دانش آموزان شاغل به تحصیل در پایه دهم مجاز به شرکت در آزمون های مرحله اول و دوم می باشد. این متقاضیان تنها یک بار می توانند در دوره آمورزشی تابستان و یا دوره های بعد از آن شرکت نمایند.

در صورت انصراف از یک دوره، امتیاز آن ها سلب می شود و برای سال بعد نیز بایستی مجددا ثبت نام کنند. در صورتی که در آزمون مرحله اول شرکت کرده و پذیرفته شوند، مجاز به ورود به مرحله بعد خواهند بود.

 

کامپیوتر دهم و يازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور دانش آموزان پایۀ یازدهم که در سال گذشته موفق به کسب مدال نقره این المپیاد شده اند در صورت تمایل به شرکت مجدّد در این المپیاد، میتوانند با ارائۀ برگ خالصۀ وضعیّت و گواهی اشتغال به تحصیل که به تأیید مدرسه و ادارۀ کلّ آموزش و پرورش رسیده باشد، بدون شرکت در آزمونهای مرحله اول و دوم، در دورۀ آموزش تابستانی 1401 حضور یابند.
فیزيک دهم و يازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی بوده و به دوره آموزشی تابستان راه نخواهند یافت.

 

برای دریافت نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی

 • دانش آموزان بایستی برای هر آزمون مبلغ خاصی که برای سال جاری 40 هزار تومان بود را به صورت اینترنتی و از طریق درگاه های بانکی قرار گرفته در سامانه المپیاد دانش آموزی oly.medu.ir پرداخت نمایند. دقت داشته باشید که در صورت واریز وجه به روش مراجعه به بانک یا دستگاه های خود پرداز، قابل قبول نبوده و ثبت نام انجام نمی شود.

 

 • بارگذاری جدیدترین عکس با کیفیت مناسب. فرمت عکس باید JPG و با سایز 400×300 پیکسل یا 300× 200 پیکسل باشد. حجم این فایل نباید از 70 کیلو بایت تجاوز کرده و در عکس بانوان نیز شئون اسلامی رعایت شود.

 

 

برای اتصال به سامانه سنجش و پذیرش تکمیل ظرفیت هشتم سمپاد بر روی لینک کلیک کنید

 

 

بخش های مختلف سایت المپیاد دانش آموزی oly.medu.ir

نتایج آزمون مرحله اول المپیادهای علمی اعلام شد منابع آزمون المپیادهای علمی

 

دفترچه سوالات آزمون المپیادهای علمی  اصلاحیه دستورالعمل برگزاری آزمون المپیادهای علمی

 

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون لیست اسامی پذیرفته شدگان دوره آموزشی تابستان المپیاد

 

اخبار مهم بخشنامه اصلاحیه زمان برگزاری آزمون المپیادهای علمی

 

پرداخت هزینه ثبت نام

 

 

 

برای دریافت راهنمای سامانه فاینال امتحانات نهایی بر روی لینک کلیک کنید

 

اخبار پیرامون سامانه المپیاد دانش آموزی

 • کسب ۷ مدال رنگارنگ از المپیادهای دانش‌آموزی توسط دانش‌آموزان استان سمنان

آخرین نتایج باقی مانده از رقابت دانش آموزان در المپیادهای علمی کشور برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعلام شده  محمد دستوانی گفت: دست‌آورد تلاش و حضور دانش آموزان استان سمنان در این دوره از المپیادها، ۷ مدال بوده که نسبت به دوره گذشته رشد ۱۷۵ درصدی داشته که گویای رشد حدودا دو برابری کسب مدال از این رویداد ملی دانش‌آموزی است.

 • بیش از هزار دانش آموز بوشهری در المپیاد علمی شرکت می‌کنند

 ۱۲۸ دانش‌آموز دوره متوسطه دوم در ۱۳ رشته المپیاد‌های علمی دانش‌آموزی شرکت می‌کنند. این المپیادها ۳ تا ۸ بهمن برگزار می‌شود.

 • افتخار آفرینی بی سابقه دانش آموزان قمی در المپیادهای علمی دانش آموزی کشور

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم حمیدرضا شیخ الاسلام با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ یازده دانش آموز پرتلاش قمی در مقطع متوسطه دوم و در پایه های دهم و یازدهم به دوره تابستانی المپیادهای علمی کشوری باشگاه دانش پژوهان جوان راه پیدا کرده اند و موفق به کسب ۱۱ عنوان برتر شدند که در آموزش و پرورش استان قم بی سابقه و تاریخی است.

 

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

یکی از آزمون‌های علمی که بین دانش آموزان مقاطع متوسطه برگزار می‌شود، المپیاد علمی دانش آموزی است که تمامی افراد واجد شرایط با مراجعه به سامانه المپیاد دانش آموزی می‌توانند از شرایط، فرآیند و مراحل این المپیاد مطلع شوند تا در صورتی که واجد شرایط مذکور بودند بتوانند در آن ثبت نام کنند و با مطالعه دقیق بتوانند جزو نفرات برتر این المپباد باشند در مقاله بالا به صورت کامل و جامع به این مسئله پرداخته‌ایم، می‌توانید با مطالعه مطالب بالا از شرایط و نحوه ثبت نام مطلع شوید.

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ورود به سامانه المپیاد دانش آموزی به چه مدارکی نیاز است؟

دانش آموزان باید در هنگام ورود به پنل شخصی خود، رمز همگام و کد ملی را ثبت نمایند.

آدرس سایت المپیاد دانش آموزی چیست؟

جهت ورود به این سامانه باید آدرس oly.medu.ir را وارد نمود.

ثبت نام مرحله 2 و 3 المپیاد دانش آموزی سال جاری در چه زمانی است؟

به دلیل تغییرات جزئی و احتمالی، می توانید برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام و برگزاری این آزمون ها با مشاورین ما تماس بگیرید.

شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی چیست؟

در این مقاله شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در المپیاد دانش آموزی ذکر گردیده است. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. هاشم
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام، هزینه ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی چقدر هست؟

  • irani
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام، آخرین هزینه ای که برای ثبت نام در سایت المپیاد دانش آموزی در نظر گرفته شده است مبلغ 40 هزارتومان می باشد.

 2. ناصر
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام وقتتون بخیر، سوال بنده این هست که سایت المپیاد دانش آموزی چه امکاناتی دارد؟ صرفا برای ثبت نام می باشد و یا اموری به مانند مشاهده نتایج هم می توان به این سایت مراجعه کرد؟

  • irani
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام، اموری مانند ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتایج و تمامی موارد پیرامون المپیاد صرفا از طریق این سامانه امکان پذیر است.

 3. قادر
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام، میخواسم بدونم آدرس سامانه المپیاد دانش آموزی چی هست و برای ورود به این سامانه رمز عبور رو از کجا باید بیاریم؟

ایران تحصیل
تماس با مشاور