تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هر ساله در آذر ماه برگزار می گردد و در  حدود یک هفته ادامه دارد. لذا به داوطلبان محترم توصیه می کنیم با توجه به این که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با کارشناسی ارشد آزاد  ادغام شده است دقت لازم را داشته باشند تا از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد جا نمانند. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد امکان تمدید نخواهد داشت لذا دانشجویان محترم اقدامات لازم را برای ثبت نام ثبت نام به موقع خود انجام دهند در صورت بروز مشکل و جا ماندن از  ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  امکان ثبت نام مجدد نخواهد بود.پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید و در صورت نیاز به دریافت مشاوره در مورد  کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد طبق هر سال در ماه آذر برگزار می گردد و تا مدتی قابل تمدید است و افرادی که هنوز فارق تحصیل نشده باشند و یا از ثبت نام جا مانده باشند ، می توانند ثبت نام نمایند.

داوطلبین علاقه مند به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می توانند تو رشته امتحانی شرکت نمایند که این دو رشته به صورت اصلی و شناور است و برای انتخاب این دو رشته حتما نیاز نیست که رشته مرتبط با کارشناسی خود را انتخاب کنند و می توانند بر اساس سلیقه و انتخاب خود در یکی از 5 رشته امتخانی یعنی  علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و هنر  شرکت نمایند.همچنین سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org  هر ساله اطلاعیه های متفاوتی را منتشر می نماید که داوطلبین می توانند به آن ها از قبل به آن ها مراجعه نمایند و از اخبار و کنکور کارشناسی ارشد جا نمانند.

 

 
جدول زمان بندی کنکور کارشناسی ارشد در سال گذشته تاریخ
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد + ویرایش اطلاعات ثبت نامی  ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ لغایت ۱۴۰۱/۰۹/۲۲
دریافت كارت ورود به جلسه کنکور ارشد + برگ راهنمای آزمون چند روز قبل از برگزاری آزمون ارشد
برگزاری آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته احتمالا ۱۱ و ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
نتایج اولیه + انتخاب رشته کنکور ارشد توسط داوطلبان احتمالا دهه اول تیر ماه ۱۴۰۲
اطلاعیه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت كد رشته محل های بورسیه یا دارای شرایط خاص+زمان انجام مصاحبه + تاریخ آزمون مرحله دوم مجموعه های امتحانی دارای آزمون تشریحی یا پروژه احتمالا دهه سوم تیر ماه ۱۴۰۲
نتایج نهایی احتمالا دهه اول شهریور ماه ۱۴۰۲

 

اطلاعیه

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 در تاریخ 16 تا 22 آذر ماه 1401 انجام می شود و آزمون در اسفند ماه برگزار می گردد.

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد تمدید می شود؟

با توجه به ثبت نام کنکور  کارشناسی ارشد سال گذشته که تمدید شد میتوان گفت زمان ثبت نامکارشناسی ارشد امسال هم امکان تمدیدش می باشد. 

همچنین آمار به دست آمده نشان می دهد که در سال گذشته ۶۴۶ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کردند و سازمان سنجش در سال های گذشته برای افرادی که نتوانستند در این آزمون ثبت نام کنند و از ثبت نام جا ماندند برنامه ای تعبیه کرد که در روز دریافت کارت ورود به جلسه در باجه های نقص اماکن مجدد ثبت نام را با هزینه ای دو برابری فراهم کردکه این امر در سال گذشته اجرایی نشد و احتمال اجرا شدن در این سال هم بسیار کم است.

شما می توانید برای آگاهی دقیق با مرکز مشاوره سازمان تماس بگیرید تا از تغییرات و اطلاعیه های جدید با خبر شوید.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تمدید می شود؟

مراحل ثبت نام  کارشناسی ارشد

همانطور که در مقاله اشاره شد زمان ثبت نام  ارشد 16 آذر ماه می باشد که داوطلبین علاقه مند به شرکت در آزمون باید به وب سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند و ثبت نام خود را انجام دهند.مراحل ثبت نام به صورت زیر می باشد:

 

✅ وارد سایت سازمان سنجش شوید

✅ دفترجه راهنما ثبت نام  را دانلود و به صورت دقیق آن را مطالعه نمایید.

✅ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را آماده کرده و سپس کارت را خریداری نموده و سریال آن را نگهداری کنید.

✅ در نهایت فرم ثبت نام را دقیق و با دقت پر کرده و اطلاعات لازم را وارد نمایید.

برای اطلاع از رشته های کارشناسی ارشد کلیک کنید.

شرایط  ثبت نام کنکور  ارشد

برای اینکه بتوانید در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نمایید باید یک سری شرایط تعیین شده را داشته باشید .ما تمامی این شرایط را برای شما بیان میکنیم .ایم شرایط به صورت زیر می باشد:

 

✅برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید حتما مدرک کارشناسی، مدرک فوق لیسانس و دکتری در صورت فارغ التحصیلی را داشته باشید.

✅اگر دانشجو در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری می باشید باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه بتوانید فارق تحصیل شوید.

پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه در سال 1401 مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ نمی باشند.

✅ برای شرکت ر آزمون کارشناسی ارشد باید حداقل معدل 12 باشد و معدل زیر 12 اجازه ثبت نام ندارد.

 

 

اخبار پیرامون کنکور کارشناسی ارشد

  • آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ 

آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ در ۳۴ حوزه امتحانی برای ۸۶ رشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی در روزهای ۵ و ۶ خرداد برگزار شد و از تعداد ۶۴ هزار و ۱۷۵ نفر در آزمون (با احتساب ثبت نام در دو رشته)، ۴۸ هزار و ۴۸۱ در جلسه آزمون شرکت کردند.

  • تاریخ دقیق کنکور ارشد 1402

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون کارشناسی ارشد ۱۱ و ۱۲ اسفند برگزار می‌شود و داوطلبان نباید به فکر تعویق کنکور باشند.

  • سهم ۶۰ درصدی دختران در کنکور سراسری

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در کنکور سراسری ۶۰ درصد بانوان و ۴۰ درصد آقایان شرکت کردند و برای انتخاب رشته هم ۶۰ درصد بانوان و ۴۰ درصد آقایان انتخاب رشته نکرده‌اند.

برای اطلاع از ثبت نام مجدد کنکور سراسری کلیک کنید.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

خلاصه مطلب

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هر ساله در آذر ماه برگزار می گردد و در  حدود یک هفته ادامه دارد. لذا به داوطلبان محترم توصیه می کنیم با توجه به این که  ثبت نام کنکور  ارشد سراسری با کنکور کارشناسی  آزاد ادغام شده است دقت لازم را داشته باشند تا از  کنکور کارشناسی ارشد جا نمانند.ما در این مقاله به صورت کامل و مفصل درباره  کنکور کارشناسی ارشد صحبت کردیم.همچنین دانشجویان عزیز می‌توانند برای دریافت مشاوره بیشتر در مورد  کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایند و یا پرسش های خود را در زیر همین مقاله کامنت کنند.مشاوران ما در اولین فرصت پاسخ گو شما عزیزان می باشند.

برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 چه زمانی است؟

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در آذر ماه باشد که در مقاله به آن اشاره شده است.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در چه سامانه ای است؟

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سامانه سازمان سنجش صورت میگیرد.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چگونه است؟

برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باید واجد شرایط باشید که یه مطالعه مقاله بپردازید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور