ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1402 + جدول تاریخ ها | inbr.ir

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای دریافت پروانه نظام مهندسی و گواهی اشتغال به کار از این سازمان لازم است افراد حتماً در آزمون هایی که از طرف سازمان نظام مهندسی اعلام می شود شرکت کرده و حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند تا بتوانند به فعالیت در مشاغل مرتبط با رشته خود اقدام نمایند. از این رو لازم است آن ها حتماً از زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی اطلاع پیدا کنند تا خود را برای قبولی در آزمون آماده سازند.

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی برای هر یک از موارد آزمون متفاوت می‌ باشد و به عنوان مثال آزمون نظام مهندسی معماری در زمانی متفاوت از آزمون نظام مهندسی ترافیک برگزار می‌ شود.

شما عزیزان می‌ توانید برای اطلاع از شرایط شرکت در هریک از این آزمون ها و همچنین منابع و زمان برگزاری آن ها از تلفن ثابت شماره 9099075307 را بدون پیش شماره استانی شماره گیری نمایید. 

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی مرحله اول 

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی نوبت اول سال ۱۴۰۲ در تاریخ های ۱۵، ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری بود. در جدول زیر زمان برگزاری هر یک از این آزمون‌ ها برای اطلاع شما همراهان گرامی قرار داده شده است.

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی مرحله اول
نام آزمون نوع صلاحیت نوبت آزمون تاریخ آزمون
معماری طراحی صبح و عصر 15 اردیبهشت ماه
عمران اجرا صبح 28 اردیبهشت ماه
تاسیسات مکانیکی نظارت عصر
تاسیسات مکانیکی اجرا عصر
تاسیسات برقی نظارت عصر
تاسیسات برقی اجرا عصر
معماری نظارت صبح
عمران نظارت صبح
نقشه برداری طراحی و نظارت صبح
شهرسازی طراحی و نظارت صبح
ترافیک طراحی و نظارت صبح
عمران محاسبات صبح 29 اردیبهشت ماه
تاسیسات مکانیکی طراحی صبح
تاسیسات برقی طراحی صبح
طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان طراحی و نظارت صبح

برای اطلاع از ثبت نام آزمون نظام مهندسی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی مرحله اول

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی مرحله دوم

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی نوبت دوم سال ۱۴۰۲ مهر ماه تعیین شده است. این آزمون در دو روز ۲۰ و ۲۱ مهرماه برگزار می‌ شود و دارای دو نوبت صبح و عصر است. شما عزیزان می توانید در جدول زیر تاریخ و زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی نوبت دوم هر یک از رشته های آزمون و صلاحیت های آن ها را مشاهده کنید.

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی مرحله دوم
نام آزمون نوع صلاحیت نوبت آزمون تاریخ آزمون
عمران اجرا صبح 20 مهر 1402
تاسیسات مکانیکی نظارت عصر
تاسیسات مکانیکی اجرا عصر
تاسیسات برقی نظارت عصر
تاسیسات برقی اجرا عصر
معماری نظارت صبح
عمران نظارت صبح
نقشه برداری طراحی و نظارت صبح
شهرسازی طراحی و نظارت صبح
ترافیک طراحی و نظارت صبح
عمران محاسبات صبح 21 مهر 1402
تاسیسات مکانیکی طراحی صبح
تاسیسات برقی طراحی صبح
طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان طراحی و نظارت صبح

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی مرحله سوم

آزمون نظام مهندسی در سال‌ های گذشته دو بار در سال برگزار می‌ شد. اما برای سال ۱۴۰۲ معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است که این آزمون در سه نوبت برگزار خواهد شد. بدین ترتیب داوطلبانی که در آزمون‌ های نوبت اردیبهشت یا مهر ماه نتوانستند حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند می‌ توانند در نوبت سوم این آزمون که در دی ماه می‌ باشد شرکت نمایند.

اگرچه مشخص شده است که زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی مرحله سوم سال ۱۴۰۲ در دی ماه است اما هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای این آزمون ذکر نشده است‌‌ و تنها احتمال می رود این آزمون در هشتم و نهم دی ماه برگزار شود به همین علت به محض دریافت اطلاعات بیشتر از سوی سازمان نظام مهندسی در خصوص زمان مرحله سوم این آزمون، آن را در این مقاله به اطلاع شما عزیزان می‌ رسانیم. 

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی

برای اطلاع از شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

کلیه شرکت کنندگان در آزمون نظام مهندسی در هر رشته امتحانی لازم است قبل از زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی حتماً کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی را دریافت کرده باشند.

برای دریافت این کارت می‌ بایست به سامانه وزارت راه و شهرسازی معاونت مسکن و ساختمان به نشانی اینترنتی inbr.ir مراجعه کرد و کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت نمود.

در خصوص این کارت دو نکته مهم وجود دارد اول اینکه پس از دریافت آن باید اطلاعات خود را چک نمایید و چنانچه مغایرتی در اطلاعات شما با اطلاعات موجود در کارتتان باشد لازم است حتماً برای اصلاح آن به باجه‌ های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی مراجعه نمایید.

نکته دوم اینکه برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون چند روز پیش از زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی باید به سامانه اعلام شده وارد شوید و کارت خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید تا قبل از زمان آزمون نظام مهندسی امکان دریافت این کارت را دارید اما بهتر است دریافت کارت خود را به روزهای آخر نیندازید زیرا ممکن است به دلیل شلوغی سایت برای دریافت این کارت با مشکل مواجه شوید.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

مشاوره قبولی در آزمون نظام مهندسی 

داوطلبانی که می‌ خواهند در آزمون نظام مهندسی قبول شوند باید ۳۰ سوال را به درستی پاسخ داده باشند. نکته مهم در این خصوص این است که آزمون نظام مهندسی دارای نمره منفی می باشد و هر سه پاسخ اشتباه باعث از بین رفتن یک پاسخ صحیح می‌ شود. بنابراین پیشنهاد می‌ کنیم برای آشنایی با سوالات این آزمون نمونه سوالات دوره‌ های قبل را مطالعه نمایید.

نکته دیگر اینکه توجه داشته باشید درست است که آزمون نظام مهندسی به صورت کتاب باز برگزار می‌ شود اما داوطلبان به دلیل داشتن فضای کم مجاز به آوردن منابع بسیار زیاد و کتاب های حجیم نمی‌ باشند بنابر این بهتر است جزوه و یادداشت‌ های خود را در جلسه آزمون همراه داشته باشند. البته یکی از منابع مهم که لازم است حتماً داوطلبان شرکت در این آزمون آن را در جلسه امتحان همراه خود داشته باشند، کلید واژگان آزمون نظام مهندسی می‌ باشد.

لازم به ذکر است تعداد سوالات آزمون نظام مهندسی بر اساس مورد امتحان متغیر هستند و از این رو زمان پاسخگویی به سوالات نیز متفاوت می‌ باشد. اگرچه به طور معمول هر یک از صلاحیت‌ ها ۶۰ سوال دارند و زمان پاسخگویی به آن ها دو ساعت است.

نکته پایانی اینکه یکی از شرایط مهم برای شرکت در آزمون نظام مهندسی این است که داوطلبان شرکت کننده حتماً باید ۳ سال سابقه کاری داشته باشند.

شما عزیزان برای اطلاع از جزئیات آزمون نظام مهندسی در هر یک از صلاحیت‌ های مورد آزمون خود می‌ توانید با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید خدمات مشاوره آزمون نظام مهندسی رایگان دریافت نمایید. 

برای اطلاع از سامانه ثبت نام و اعلام نتایج نظام مهندسی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

اخبار پیرامون آزمون های سازمان نظام مهندسی کشور

 زمان اعلام نتایج آزمون معماری

به اطلاع شرکت کنندگان آزمون معماری (طراحی) می رسانیم بنا بر اخبار منتشر شده از سوی سازمان نظام مهندسی، نتایج این آزمون در هفته چهارم شهریور ماه اعلام خواهد شد. آزمون معماری در تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ برگزار شده بود.

اعلام زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی معدن

آقای محمد مجاز، معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اعلام کردند آزمون نظام مهندسی معدن در شهریور ماه سال جاری برگزار می‌ شود و افرادی که می‌ خواهند در این آزمون شرکت کنند باید حتما شرایط مشخص شده را داشته باشند.

ایشان همچنین گفتند فارغ التحصیلان رشته‌ های معدن، زمین شناسی و متالوژی برای شرکت در این آزمون باید حتما عضو سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان شوند و سپس برای شرکت در آزمون مراحل ثبت نام خود را طی نمایند.

اخبار پیرامون آزمون های سازمان نظام مهندسی کشور

برای اطلاع از منابع آزمون نظام مهندسی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

خلاصه مطلب 

در این مقاله در مورد زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی صحبت کردیم و گفتیم این آزمون در سال 1402 سه مرتبه برگزار می شود. همچنین گفتیم لازم است هریک از داوطلبان چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی برای دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند و دریافت این کارت را به روزهای پایانی آزمون ماکول نکنند.

امید.اریم مطالعه این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد زمان، منابع و رشته های آزمون نظام مهندسی با مشاوران ایران تحصیل ارتباط تلفنی برقرار نمایید یا سوالات خود را به صورت کامنت در انتهای این مقاله در بخش نظرات برای ما بنویسید تا کارشناسان ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

برای برقراری تماس تلفنی هر روز هفته حتی در روزهای تعطیل می توانید از ساعت 8 صبح تا 12 شب از تلفن ثابت شماره 9099075307 را بدون پیش شماره استانی شماره گیری نمایید.

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون نظام مهندسی در سال ۱۴۰۲ چند مرتبه برگزار می‌ شود؟

این آزمون در سال جاری سه مرتبه برگزار می‌ شود که زمان دقیق برگزاری هر یک از این آزمون‌ ها از طریق اطلاعیه‌ های نظام مهندسی به اطلاع داوطلبان می‌ رسد.

آیا داوطلبان شرکت در آزمون نظام مهندسی برای شرکت در جلسه آزمون لازم است مدارکی همراه داشته باشند؟

بله شرکت کنندگان آزمون نظام مهندسی در روز آزمون باید علاوه بر کارت ورود به جلسه کارت ملی یا یکی از مدارک شناسایی دارای عکس خود را به همراه داشته باشند.

آزمون نظام مهندسی نوبت دوم سال ۱۴۰۲ در چه زمانی برگزار می‌ شود؟

این آزمون در روزهای بیست و بیست و یک مهر ماه سال جاری در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌ گردد. برای اطلاع از جزئیات آزمون نظام مهندسی نوبت دوم سال ۱۴۰۲ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1402 + جدول تاریخ ها | inbr.ir»

 1. Avatar photo یزدان گفت:

  آزمون نظام مهندسی هر چند ماه برگزار میشه و اینکه آیا زمان متفاوتی هم داره؟ مثلا شده تا حالا این امتحان عصر باشه[

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   سالی یک بار

 2. Avatar photo مقداد گفت:

  سلام زمان برگزاری امتحان نظام مهندسی کیه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   معمولا اردیبهشت 1403 زمان ازمون میباشد که به صورت فراخوان اعلام میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور