ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1403 {شرایط و دانشگاه} | sanjesh

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کارشناسی ارشد بدون کنکور یکی از روش‌هایی است که دانشجویان می‌توانند بدون نیاز به شرکت در آزمون‌های سراسری، وارد دوره‌های تحصیلات تکمیلی شوند. این روش به‌طور معمول برای دانشجویان ممتاز و کسانی که دارای سوابق تحصیلی و پژوهشی برجسته‌ای هستند، در نظر گرفته می‌شود.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مختلف بر اساس معیارهای خاصی از جمله معدل دوره کارشناسی، مقالات علمی منتشر شده، توصیه‌نامه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی، دانشجویان را برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد بدون کنکور انتخاب می‌کنند. این روش می‌تواند فرصت مناسبی برای دانشجویانی باشد که به دلیل شرایط مختلف نمی‌توانند در آزمون‌های ورودی شرکت کنند و همچنان تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دارند.

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

دانشگاه‌های سراسری هر ساله در بازه‌های زمانی مختلف اقدام به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور می‌کنند. امسال نیز مانند سال‌های گذشته، از اواخر آذر ماه فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های مختلف برای سال تحصیلی جاری منتشر خواهد شد. علت انتشار زودهنگام فراخوان‌ها، زمان‌بر بودن بررسی مدارک داوطلبان و رسیدگی به اعتراضات احتمالی آن‌ها است.

پس از ثبت‌ نام متقاضیان، دانشگاه‌ها می‌توانند در صورت عدم تکمیل ظرفیت، فراخوان‌های تکمیلی منتشر کرده و بر اساس شرایط و ضوابط، پس از اخذ هزینه ثبت‌ نام کارشناسی ارشد بدون کنکور، فرصت نام‌نویسی را در اختیار سایر داوطلبان قرار دهند. این موضوع بیشتر در خصوص دانشگاه‌های سطح یک و دو صدق می‌کند، زیرا این دانشگاه‌ها ظرفیت بیشتری را به پذیرش بدون آزمون اختصاص می‌دهند. طبق روال سالیان گذشته، داوطلبان از اواخر آذر ماه سال جاری شاهد انتشار اطلاعیه‌های پذیرش بدون کنکور خواهند بود.

به متقاضیان واجد شرایط ثبت‌ نام کارشناسی ارشد توصیه می‌شود به‌طور مستمر اطلاعیه‌ها و اخبار دانشگاه مورد نظر خود را از طریق سایت دانشگاه پیگیری نمایند. تمامی اخبار مهم این حوزه نیز از طریق کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام کارشناسی ارشد اطلاع‌رسانی می‌شود.

زمان ثبت‌ نام کارشناسی ارشد بدون کنکور سال جاری از طریق سایت هر دانشگاه در اطلاعیه‌های مختلف منتشر می‌شود.

ثبت‌ نام کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرروزانه

دانشگاه‌های غیرانتفاعی، علمی کاربردی، پیام نور، پیام نور، پردیس خودگردان، و دانشگاه آزاد اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون کارشناسی ارشد نمی‌کنند. در حال حاضر، ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور آزاد و دیگر دانشگاه های غیر روزانه بر اساس شرایط خاصی انجام می‌شود. توضیحات بیشتر در مورد هر دانشگاه به شرح زیر است:

کارشناسی ارشد بدون کنکور پردیس خودگردان: این دانشگاه‌ها با اعلام شرایط خاص، دانشجو را بدون آزمون پذیرش می‌دهند. داوطلبان واجد شرایط باید شهریه کارشناسی ارشد را پرداخت کنند.

کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی: برخی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشجویان با استعداد دعوت به ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد می‌کنند.

کارشناسی ارشد بدون کنکور علمی کاربردی: دانشگاه‌های علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش ندارند؛ بنابراین ثبت‌ نام بدون کنکور در این دانشگاه‌ها امکان‌پذیر نیست.

کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور : برای رشته‌های کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور، داوطلبان نیاز به شرکت در آزمون سازمان سنجش دارند. ساختار این آزمون با کنکور متفاوت است و پس از قبولی، دانشجوان وارد ترم دوم می‌شوند.

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد: ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور آزاد به صورت مجزا و هم‌زمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد انجام می‌شود. فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی دانشگاه آزاد نیز می‌توانند در ارشد بدون کنکور آزاد شرکت کنند.

شرایط پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

در حال حاضر، دانشگاه‌های مختلف کشور از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد، استعدادهای درخشان و دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی را به عنوان داوطلبان جذب می‌کنند. افراد علاقه‌مند قبل از ثبت‌ نام باید شرایط و ضوابط ذکر شده در این آیین‌نامه را بررسی کنند و مدارک مورد نیاز برای ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور را با دقت ارائه دهند.

در این آیین‌نامه، دانشجویان متقاضی باید جزو 20 درصد برتر دانشجویان هم‌ورودی خود باشند و حداکثر تا پایان نیمسال ششم باید سه چهارم واحدهای مورد نیاز را انجام داده و تحصیلات خود را در حداکثر ۸ نیمسال به پایان رسانده باشند.

پذیرش بر اساس آیین‌نامه کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان تنها یک‌بار امکان‌پذیر است و تصمیم نهایی درباره پذیرش دانشجو در رشته‌های مرتبط توسط گروه آموزشی و شورای آموزشی دانشگاه اتخاذ می‌شود.

به طبق آیین‌نامه مذکور، تغییر رشته یا محل تحصیل در طول دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان استعدادهای درخشان مجاز نیست و دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی غیرانتفاعی، علمی کاربردی و پردیس‌های بین‌المللی (خودگردان) از این آیین‌نامه برای پذیرش دانشجو استفاده نمی‌کنند.

شرایط پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط جایگزینی متقاضیان ثبت‌ نام بدون کنکور کارشناسی ارشد

شرایط جایگزینی افرادی که بدون شرکت در آزمون، می‌خواهند در مقطع کارشناسی ارشد ثبت‌ نام کنند، مطابق با آیین‌نامه جدید کارشناسی ارشد بدون آزمون، به این صورت است که ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های سطح یک و دو حداکثر ۴۰ درصد ظرفیت با آزمون را دارند.

در حالی که دانشگاه‌های سطح سه ۳۰ درصد ظرفیت با آزمون دارند و دیگر دانشگاه‌ها حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت با آزمون دارند. به علاوه، دانشگاه‌های سطح یک موظف هستند یک سوم از پذیرفته‌شدگان بدون آزمون خود را از متقاضیان دیگر دانشگاه‌ها پذیرش کنند.

در صورتی که ۲۰ درصد از دانشجویان برتر به دلیل عدم استفاده از تسهیلات مربوط یا عدم تقاضا از آن‌ها، از ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد رشته‌ای استفاده نکردند و ظرفیت تکمیل نشد، دانشگاه مجاز به جایگزینی تنها ۱۰ درصد برتر بعدی خود با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته است.

توجه نمایید که دانشگاه مجاز است برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی ثبت‌ نام المپیادهای علمی دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط، با تصمیم شورای برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم و با ارائه معرفی‌نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون پذیرش مقبول کند.

دانشگاه مجاز است متقاضیانی که در طول شش نیمسال فارغ‌التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی، در ۲۰ درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بررسی و پذیرش کند.

دانشگاه مجاز است درخواست دانشجویانی که به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا به دلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این شیوه‌نامه بشود، به صورت مازاد بر ظرفیت بررسی نماید.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

پس از دوره‌های بدون آزمون دانشگاه سراسری، افراد بسیاری برای ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور آزاد نیز اقدام می‌کنند. در خصوص شرایط ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور آزاد توجه داشته باشید که برای ورود به این مقطع نیز شرکت در آزمون ورودی الزامی است؛ اما اخذ پذیرش در رشته‌های دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان امکان‌پذیر خواهد بود. در ادامه به طور کامل به شرایط ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور آزاد اشاره می‌کنیم:

 • در ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد، رتبه کارشناسی داوطلبان برای ثبت‌ نام در نظر گرفته نمی‌شود
 • دارا بودن معدل بالای 17 برای رشته‌های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته‌های دیگر مهم است
 • این داوطلبان ارشد بدون کنکور آزاد امکان انتخاب حداکثر 100 رشته را خواهد داشت
 • امکان پذیرش متقاضیان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته‌های هم نام وجود دارد
 • دانشجویان پذیرفته شده در ارشد بدون کنکور آزاد امکان تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل را ندارند

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه آزاد

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور سراسری

رشته‌های کارشناسی ارشد بدون کنکور که پذیرش آن‌ها بر اساس سوابق تحصیلی است، در دانشگاه‌های سراسری دارای تنوع نسبتا بالایی هستند؛ به طوری که در سال گذشته تقریبا در تمامی گروه‌های علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و هنر شاهد جذب دانشجو به این روش بودیم.

گرچه تمامی کد رشته محل‌ها در دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ذکر می‌شود؛ اما برای رفاه حال داوطلبان گرامی در جدول‌های زیر لیست رشته‌های ارشد بدون آزمون پیام نور، علمی کاربردی و غیر انتفاعی به صورت ادغام شده را بر اساس دفترچه سال قبل ذکر آورده‌ایم.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون سوابق تحصیلی سراسری

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون در گروه علوم انسانی

اطلاع از لیست رشته‌های بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد در گروه علوم انسانی، به داوطلبان کمک می‌کند تا اولویت‌بندی مناسبی داشته باشند؛ از این رو در ادامه فهرست کامل این رشته‌ها را ارائه کرده‌ایم:

گروه علوم انسانی
آب و هوا شناسی/ آب و هوا شناسی شهری آب و هوا شناسی/ آب و هوا شناسی كاربردی آب و هوا شناسي/ تغييرات آب و هوايي اقليمي
آسيب شناسي ورزشي و حركات اصلاحي / حركات اصلاحي آموزش زبان انگليسي آموزش زبان فارسي
آموزش زبان فارسي به غير فارسي زبانان آموزش و بهسازي منابع انساني اخلاق كاربردي
الهيات و معارف اسلامي اديان و عرفان الهيات و معارف اسلامي علوم قرآن و حديث الهيات و معارف اسلامي فقه و مباني حقوق اسلامي
الهيات و معارف اسلامي فقه و مباني حقوق اسلامي الهيات و معارف اسلامي گرايش تاريخ و تمدن ملل اسلامي برنامه ريزي آمايش سرزمين
برنامه ريزي درسي برنامه ريزي رفاه اجتماعي تاريخ/ تاريخ اسلام
تاريخ/ تاريخ ايران اسلامي تاريخ/ تاريخ تشيع تاريخ/ مطالعات آسياي مركزي و قفقاز
تاريخ و فلسفه آموزش و پرورش گرايش تعليم و تربيت اسلامي تحقيقات آموزشي تكنولوژي آموزشي
جامعه شناسي جغرافيا و برنامه ريزي روستايي جغرافيا و برنامه ريزي شهري
جغرافياي سياسي گرايش فضاي شهري جمعيت شناسي حسابداري
حسابرسي حقوق بين الملل حقوق جزا و جرم شناسي
حقوق خصوصي حقوق دادرسي اداري رفتار حركتي/ رشد حركتي
روان شناسي اسلامي گرايش روانشناسي مثبت گرا روان شناسي باليني روان شناسي باليني كودك و نوجوان
روان شناسي تربيتي روان شناسي عمومي روان شناسي و آموزش كودكان استثنايي
روزنامه نگاري زبان شناسي همگاني زبان و ادبيات انگليسي
زبان و ادبيات عربي زبان و ادبيات فارسي زبان و ادبيات فارسي/ آموزش زبان فارسي
زبان و ادبيات فارسي/ ادبيات پايداري زبان و ادبيات فارسي/ ادبيات تطبيقي زبان و ادبيات فارسي/ ادبيات عامه
زبان و ادبيات فارسي/ ادبيات كودك و نوجوان زبان و ادبيات فارسي/ ويرايش و نگارش ژئومورفولوژي/ هيدروژئومورفولوژي در برنامه ريزي محيطي
علم اطلاعات و دانش شناسي/ مديريت اطلاعات علم اطلاعات و دانش شناسي/ مديريت كتابخانه هاي ديجيتال علم اطلاعات و دانش شناسي/ مطالعات كتابخانه هاي عمومي
علم سنجي علوم اقتصادي/ اقتصاد اسلامي علوم اقتصادي/ اقتصاد انرژی
علوم اقتصادي/ اقتصاد و تجارت الكترونيك علوم اقتصادي/ بانكداري اسلامي علوم اقتصادي/ برنامه ريزي سيستم هاي اقتصادي
علوم اقتصادي/ توسعه اقتصادي و برنامه ريزي علوم سياسي علوم سياسي/ انديشه سياسي در اسلام
فقه و حقوق خصوصي فلسفه دين فلسفه و حكمت اسلامي فلسفه و كلام اسلامي/ فلسفه اسلامي
فلسفه و كلام اسلامي/ كلام اسلامي فيزيولوژي ورزشي/ فيزيولوژي فعاليت بدني و تندرستي فيزيولوژي ورزشي/ فيزيولوژي ورزشي كاربردي
كارآفريني/ بين الملل كارآفريني/ توسعه كارآفريني/ سازماني
كارآفريني/ فناوري كارآفريني/ كسب و كار الكترونيكي كارآفريني/ كسب و كار جديد
كارآفريني/ گردشگري مترجمي زبان انگليسي محيط زيست گرايش آموزش محيط زيست
مديريت آموزشي مديريت امور شهري مديريت بازرگاني/ بازاريابي
مديريت بازرگاني/ بازرگاني بين المللي مديريت بازرگاني/ بازرگاني داخلي مديريت بازرگاني/ تجارت الكترونيكي
مديريت بازرگاني/ كارآفريني مديريت بازرگاني/ مديريت استراتژيك مديريت جهانگردي/ بازاريابي جهانگردي
مديريت دولتي/ بودجه و ماليه عمومي مديريت دولتي/ توسعه منابع انساني مديريت دولتي/ خط مشي گذاري عمومي
مديريت دولتي/ طراحي سازمان هاي دولتي مديريت دولتي/ مديريت تحول مديريت دولتي/ مديريت پيشرفت و توسعه شهري و روستايي
مديريت دولتي/ مديريت رفتار سازماني مديريت رسانه مديريت سازمان هاي دولتي/ مالي و اقتصادي
مديريت فناوري اطلاعات/ سيستم هاي اطلاعاتي پيشرفته مديريت فناوري اطلاعات/ كسب و كار الكترونيك مديريت فناوري اطلاعات/ مديريت دانش
مديريت فناوري اطلاعات/ مديريت منابع اطلاعاتي مديريت كسب و كار / استراتژي مديريت كسب و كار/ بازاريابي
مديريت كسب و كار/ رفتار سازماني و منابع انساني مديريت كسب و كار/ سيستم هاي اطلاعاتي و فناوري اطلاعات مديريت كسب و كار/ مالي
مديريت منابع انساني/ مديريت منابع انساني اسلامي مديريت ورزشي/ مديريت اماكن و تأسيسات ورزشي مديريت ورزشي/ مديريت اوقات فراغت و ورز شهاي تفريحي
مديريت ورزشي/ مديريت بازاريابي در ورزش مديريت ورزشي/ مديريت راهبردي در سازمان هاي ورزشي مديريت ورزشي/ مديريت رسانه هاي ورزشي
مديريت ورزشي/ مديريت رويدادهاي ورزشي مشاوره/ مشاوره توانبخشي مشاوره/ مشاوره خانواده
مشاوره/ مشاوره شغلي مشاوره/ مشاوره مدرسه مطالعات فرهنگي
نهج البلاغه/ اجتماعي، سياسي و حقوق عمومي نهج البلاغه/ اخلاق و تربيت فردي و اجتماعي نهج البلاغه/ اصول الدين و معارف علوي

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور در گروه علوم پایه

در این قسمت لیست رشته‌ های کارشناسی ارشد بدون کنکور در گروه علوم پایه را ارائه خواهیم پرداخت.

گروه علوم پایه
آمار/ آمار رياضي آموزش رياضي رياضي كاربردي آناليز عددي
رياضي كاربردي/ بهينه سازي رياضي محض گرايش آناليز رياضي محض/ جبر
رياضي محض/ هندسه (توپولوژی) زمين شناسي زمين ساخت (تكتونيک) زيست شناسي جانوري/ بيوسيستماتيك
زيست شناسي جانوري/ سلولي و تكويني زيست شناسي جانوري/فيزيولوژي زيست شناسي سلولي و مولكولي/ بيوشيمي
زيست شناسي سلولي و مولكولي/ بيوفيزيك زيست شناسي سلولي و مولكولي/ ژنتيك زيست شناسي گياهي/ زيست شناسي سلولي و تكويني
زيست شناسي گياهي/ فيزيولوژي زيست فناوري/ ميكروبي ژئوفيزيك/ زلزله شناسي
زيست شناسي گياهي/ سيستماتيك و بوم شناسي شيمي/ شيمي آلي شيمي/ شيمي تجزيه
شيمي/ شيمي فيزيك شيمي/ شيمي معدني علوم زمين/ آب زمين شناسي
علوم زمين/ پترولوژي علوم زمين/ چينه نگاري و ديرينه شناسي علوم زمين/ رسوب شناسي و سنگ شناسي رسوبي
علوم زمين/ زمين شناسي اقتصادي علوم زمين/ زمين شناسي زيست محيطي علوم زمين/ زمين شيمي
فيتوشيمي فيزيك/ اتمي و مولكولي فيزيك/ حالت جامد
فيزيك/ ذرات بنيادي و نظريه ميدان ها فيزيك/ فيزيك بنيادي فيزيك/ فيزيك نجومي
فيزيك/ هسته اي

راهنمای تلفنی 24 ساعته

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون گروه فنی و مهندسی

در این بخش از مقاله لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور را برای گروه فنی مهندسی آورده‌ایم.

گروه فنی مهندسی
مهندسي برق افزاره هاي ميكرو و نانو الكترونيك مهندسي برق مدارهاي مجتمع الكترونيك مهندسي شيمي پليمر
مهندسي شيمي محيط زيست مهندسي شيمي گرايش طراحي فرآيند مهندسي صنايع بهينه سازي سيستم ها
مهندسي شيمي مدل سازي، شبيه سازي و كنترل مهندسي صنايع سيستم هاي كلان اقتصادي و اجتماعي مهندسي صنايع مديريت مهندسي
مهندسي شيمي صنايع غذايي مهندسي عمران آب و ساز ههاي هيدروليكي مهندسي عمران راه و ترابري
مهندسي عمران ژئوتكنيك مهندسي عمران سازه مهندسي عمران مهندسي محيط زيست
مهندسي عمران مهندسي و مديريت ساخت مهندسي فناوري اطلاعات مهندسي كامپيوتر گرايش نرم افزار
مهندسي كامپيوتر گرايش هوش مصنوعي و رباتيكز مهندسي مكانيك تبديل انرژي مهندسي مكانيك ساخت و توليد
مهندسي مكانيك طراحي كاربردي مهندسي مواد شناسايي و انتخاب مواد مهندسي

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون برای گروه کشاورزی

پس از بررسی لیست رشته‌ های گروه‌های قبل، در این قسمت و در قالب جدول به بررسی رشته‌های کارشناسی ارشد بدون کنکور در گروه کشاورزی می‌پردازیم.

گروه کشاورزی
اقتصاد كشاورزي/ اقتصاد توليد و مديريت واحدهاي كشاورزي اقتصاد كشاورزي/ سياست و توسعه كشاورزي توسعه روستايي
علوم دامي گرايش تغذيه دام علوم و مهندسي محيط زيست/ ارزيابي و آمايش سرزمين مهندسي مكانيزاسيون كشاورزي/ انرژي

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون گروه کشاورزی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون برای گروه هنر

افرادی که قصد انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد  در گروه هنر را دارند، می‌توانند از میان رشته‌‌های زیر دست به انتخاب بزنند.

گروه هنر
پژوهش هنر طراحي شهري مهندسي معماري

 

لیست رشته‌ های بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان سال 1403

سهمیه استعداد درخشان به داوطلبانی اختصاص دارد که دارای معدل بسیار بالا یا در المپیادهای علمی دانشجویی عملکرد مناسبی داشته و شرایط لازم را دارند. متقاضیان می‌توانند در صورت برخورداری از شرایط، برای ثبت‌ نام اقدام نمایند.

رشته های بدون کنکور ارشد براساس سهمیه استعداد درخشان سال ۱۴۰۳ در فراخوان‌های پذیرش هر دانشگاه منتشر می‌شوند.

برای مشاهده کامل‌ترین لیست رشته‌ها، به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کرده و با دانلود فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان سال ۱۴۰۳ لیست رشته‌ها و گرایش‌ها را مطالعه نمایید.

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

تا اینجا لیست رشته های بدون آزمون ارشد دانشگاه های سراسری اعم از پیام نور، غیرانتفاعی و علمی کاربردی ارائه شد. اما در ادامه فهرست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد را به شما داوطلبان گرامی که مایل به اخذ پذیرش براساس سوابق تحصیلی هستید ارائه خواهیم داد.

بنر کال تو اکشن

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه تربیت بدنی

در جدول زیر لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه تربیت بدنی به طور کامل آورده است.

گروه تربیت بدنی
روانشناسی ورزشی مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش فیزیولوژی ورزشی / گرایش فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی
فیزیولوژی ورزشی / گرایش فیزیولوژی فعالیت های ورزشی و بالینی فیزیولوژی ورزشی / گرایش تغذیه ورزش مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی
مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت ورزشی رسانه های ورزشی مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت رویداد های ورزشی
مدیریت ورزشی / گرایش مدیریت اوقات فراغت ورزش های تفریحی آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی / گرایش حرکات اصلاحی آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی / گرایش امدادگر ورزشی
فیزیولوژی ورزشی / گرایش فیزیولوژی فعالیت ورزشی محض فیزیولوژی ورزشی / گرایش فیزیولوژی ورزش کاربردی رفتار حرکتی / گرایش رشد حرکتی
رفتار حرکتی / گرایش یادگیری و کنترل حرکتی رفتار حرکتی / گرایش آموزش تربیت بدنی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه تاریخ

در ادامه این بخش از مقاله به رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه تاریخ می‌پردازیم.

گروه تاریخ
تاریخ تشیع تاریخ ایران باستان تاریخ عمومی جهان
تاریخ اسلام تاریخ ایران اسلامی تاریخ انقلاب اسلامی
مطالعات خلیج فارس اسناد و مدارک آرشیو و نسخه شناسی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه علوم اجتماعی

در جدول لیست کامل رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه علوم اجتماعی آورده شده است.

گروه علوم اجتماعی
جامعه شناسی جمعیت شناسی مطالعات فرهنگی
مردم شناسی پژوهش علوم اجتماعی جامعه شناسی انقلاب اسلامی
جامعه شناسی ورزشی زبان های باستانی ایران

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه الهیات

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه الهیات را دارند، می‌‌توانند از میان رشته‌های زیر دست به انتخاب بزنند.

گروه الهیات
علوم قرآن و حدیث نهج البلاغه اصول الدین و معارف علوی
اقتصاد اسلامی تفسیر اثری کلام و عقاید
فقه و مبانی حقوق اسلامی فقه و مقارن حقوق جزای اسلامی عرفان اسلامی
فلسفه و کلام اسلامی شناخت اندیشه های امام خمینی ادیان و عرفان
تصوف و عرفان اسلامی تاریخ و تمدن ملل اسلامی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
فقه شافعی فلسفه فلسفه هنر
منطق

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد گروه علوم تربیتی

پس از گروه الهیات، نوبت به گروه علوم تربیتی می‌رسد؛ از این رو در ادامه لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد را ارائه کرده‌ایم.

گروه علوم تربیتی
برنامه ریزی درسی تکنولوژی آموزشی آموزش و پرورش ابتدایی
آموزش و پرورش پیش دبستانی تحقیقات آموزشی آموزش بزرگسالان
مدیریت آموزشی آموزش و بهسازی منابع انسان

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه زبان خارجه

در این بخش از مقاله رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور در گروه زبان خارجه را ارائه کرده‌ایم.

گروه زبان خارجه
زبان و ادبیات فرانسه آموزش زبان فرانسه مترجمی زبان فرانسه
زبان و ادبیات انگلیسی آموزش زبان انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی
آموزش زبان روسی آموزش زبان آلمانی زبان و ادبیات آلمانی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه زبان خارجه

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه علوم سیاسی

در ادامه و در جدول زیر لیست رشته‌های موجود بدون آزمون گروه علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد آورده شده است.

گروه علوم سیاسی
روابط بین الملل مطالعات منطقه ای علوم سیاسی
اندیشه سیاسی در اسلام

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه روانشناسی

لیست رشته‌‌ های ارشد بدون کنکور آزاد در جدول زیر قابل مشاهده است.

گروه روانشناسی
روانشناسی تربیتی روانشناسی بالینی روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی
روانشناسی عمومی روانشناسی بالینی – خانواده روانشناسی شخصیت
روانشناسی اسلامی روانشناسی صنعتی و سازمانی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه مدیریت

در این بخش به لیست رشته‌های گروه مدیریت که امکان ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد فراهم است اشاره کرده‌ایم.

گروه مدیریت
مدیریت دولتی / گرایش طراحی سازمان های دولتی مدیریت دولتی / گرایش خط مشی گذاری عمومی مدیریت دولتی / گرایش توسعه منابع انسانی
مدیریت دولتی / گرایش بودجه و مالی عمومی مدیریت دولتی / گرایش مدیریت رفتار سازمانی مدیریت دولتی / گرایش مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی
مدیریت دولتی / گرایش مدیریت تحول مدیریت صنعتی / گرایش مدیریت عملکرد مدیریت صنعتی / گرایش تولید و عملیات
مدیریت صنعتی / گرایش مدیریت زنجیره تامین مدیریت صنعتی / گرایش مدیریت کیفیت و بهره برداری مدیریت صنعتی / گرایش تحقیق در عملیات
مدیریت بازرگانی / گرایش تجارت الکترونیکی مدیریت بازرگانی / گرایش کارآفرینی مدیریت بازرگانی / گرایش مدیریت استراتژیک
مدیریت بازرگانی / گرایش بازرگانی داخلی مدیریت بازرگانی / گرایش بازرگانی بین المللی مدیریت سازمان های دولتی / گرایش مالی و اقتصادی
مالی / گرایش مهندسی مالی و مدیریت ریسک مدیریت تکنولوژی / گرایش سیاست های تحقیق و توسعه مدیریت تکنولوژی / گرایش نوآوری تکنولوژی
مدیریت تکنولوژی / گرایش انتقال تکنولوژی مدیریت تکنولوژی /گرایش استراتژی های توسعه صنعتی مدیریت فناوری اطلاعات / گرایش کسب و کار الکترونیک
مدیریت فناوری اطلاعات /گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته مدیریت کسب و کار / گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات مدیریت کسب و کار / گرایش عملیات و زنجیره تامین

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه مشاوره

در این قسمت فهرست موجود از رشته‌ های ارشد بدون کنکور آزاد در گروه مشاوره را ارائه کرده‌ایم.

گروه مشاوره
مشاوره مدرسه مشاوره خانواده مشاوره شغلی
مشاوره توانبخشی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه زمین شناسی

در جدول زیر به لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور در گروه زمین شناسی اشاره شده است.

گروه زمین شناسی
زمین شناسی اقتصادی پترولوژی رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی
زمین شناسی مهندسی زمین شناسی زیست محیطی زمین شناسی نفت
آب زمین شناسی زمین ساخت (تکتونیک) سنجش از دور زمین شناختی
چینه نگاری و دیرینه شناسی

لیست رشته های ارشد بدون کنکور آزاد در گروه شیمی

رشته‌های موجود در گروه شیمی دانشگاه آزاد که امکان ثبت‌ نام در آنها فراهم است محدود بوده و شما می‌توانید از میان رشته‌های زیر دست به انتخاب بزنید.

گروه شیمی
شیمی کاربردی شیمی معدنی شیمی تجزیه
شیمی آلی شیمی فیزیک فیتوشیمی
شیمی پلیمر نانو شیمی شیمی دارویی
شیمی دریا شیمی و فناوری اسانس

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه شیمی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد گروه فیزیک

در ادامه می‌خواهیم به رشته‌های موجود در گروه فیزیک دانشگاه آزاد که امکان ثبت‌ نام بدون آزمون در آن فراهم است بپردازیم.

گروه فیزیک
فیزیک هسته ای نانو فیزیک فیزیک پلاسما
فیزیک ماده چگال نجوم و اختر فیزیک ذرات بنیادی و نظریه میدان ها
مهندسی هسته ای / گرایش کاربرد پرتو ها مهندسی هسته ای / گرایش گداخت هسته ای مهندسی هسته ای / گرایش پرتو پزشکی
مهندسی هسته ای / گرایش راکتور هسته ای

لیست رشته های ارشد بدون کنکور آزاد گروه زیست شناسی

از دیگر گروه‌های آموزشی که امکان ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور آزاد در آن فراهم است، گروه زیست شناسی بوده که در جدول زیر به لیست رشته‌های آن اشاره شده است.

گروه زیست شناسی
میکروبیولوژی / گرایش بیوسیستماتیک و بوم شناسی میکروبیولوژی / گرایش میکروب های بیماری زا میکروبیولوژی / گرایش بوم شناسی
میکروبیولوژی / گرایش صنعتی زیست فناوری / گرایش دریا زیست فناوری / گرایش میکروبی
زیست شناسی گیاهی / گرایش سلول تکوینی زیست شناسی گیاهی / گرایش بوم شناسی زیست شناسی جانوری / گرایش سلول تکوینی
زیست شناسی جانوری / گرایش بیو سیستماتیک زیست شناسی جانوری / گرایش فیزیولوژی زیست شناسی دریایی / گرایش گیاهان دریایی
زیست شناسی دریایی / گرایش آلودگی دریایی زیست شناسی دریایی /گرایش بوم شناسی دریایی زیست شناسی دریایی /گرایش جانوران دریایی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد گروه ریاضی

در ادامه به رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه ریاضی اشاره کرده‌ایم.

گروه ریاضی
آموزش ریاضی ریاضی کاربردی / گرایش آنالیز عددی ریاضی کاربردی / گرایش بهینه سازی
ریاضی کاربردی / گرایش ریاضی مالی ریاضی کاربردی / گرایش معادلات دیفرانسیل و سیستم های دینامیکی ریاضی محض / گرایش آنالیز
ریاضی محض / گرایش جبر ریاضی محض / گرایش هندسه (توپولوژی) محاسبات نرم / ساختار جبر منطقی

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد گروه مهندسی برق

به عنوان آخرین گروه، در جدول زیر به لیست رشته های ارشد بدون کنکور آزاد در گروه مهندسی برق اشاره شده است.

گروه مهندسی برق
سیستم های الکترونیک دیجیتال سیستم های قدرت برنامه ریزی و مدیریت سیستم های انرژی
شبکه های مخابراتی مخابرات امن و رمزگذاری مخابرات میدان موج
سامانه های برقی حمل و نقل مخابرات سیستم الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی
افزاره های سیستم و نانو الکترونیک مدارهای مجتمع الکترونیک مهندسی سیستم های انرژی / گرایش انرژی و محیط زیست
مهندسی سیستم های انرژی / گرایش سیستم های انرژی مهندسی سیستم های انرژی / گرایش تکنولوژی انرژی

با توجه به این که هنوز دفترچه راهنمای ثبت‌ نام کارشناسی ارشد بدون آزمون 1403 منتشر نشده است، نمی‌توان با قطعیت گفت که لیست رشته‌ های کارشناسی ارشد بدون آزمون به همین موارد محدود می‌شود؛ اما تا حدودی می‌توان با لیست این رشته‌ها آشنایی نسبی بدست آورد.

 

 

سوال داری؟

جهت دانلود فایل PDF مقاله  کارشناسی ارشد بدون کنکور کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

4.4/5 - (42 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 زمان ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی در چه تاریخی اعلام می‌شود؟

ثبت‌ نام ارشد بدون کنکور در رشته‌های دارای ظرفیت دانشگاه‌ها پس از اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد منتشر خواهد شد.

از کجا می‌توان به لیست رشته های کارشناسی ارشد استعداد درخشان دسترسی داشت؟

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور استعدادهای درخشان در سایت هر دانشگاه قرار گرفته که در متن مقاله به بیشتر آن‌ها اشاره شده است.

آیا داوطلبین پذیرش در کارشناسی ارشد بدون کنکور باید در زمان مشخصی از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشند؟

بله. کلیه موارد در متن مقاله به صورت کامل توضیح داده شده یا می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نظرات

575 دیدگاه دربارهٔ «رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1403 {شرایط و دانشگاه} | sanjesh»

 1. Avatar photo کالین گفت:

  سلام بامعدل ۱۵،۶۹ میتونم بدون کنکور ارشد شرکت کنم !؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور به حداقل معدل 12 نیاز است.لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور هر دانشگاه از طریق دفترجه منتشر میشود.
   مشاور مربوطه در این زمینه سرکارخانم همامی داخلی 102 از ساعت 12 الی 20 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما هستند.

 2. Avatar photo Hz گفت:

  سلام من کارشناسی مهندسی پزشکی دارم و برای کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل رشته روانشناسی عمومی بدون کنکور رو دارم
  آیا امکانش هست؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای بدون کنور ارشد شما باید جزو شرایط استعداد درهشان باشید تا بتوانید ثبت نام کنید جهت تطلاع از شرایط موجود به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم رنجبر داخلی 110 در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 3. Avatar photo علی احمدی گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با لیسانس حسابداری میتونم رشته تاریخ ادامه بدم

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله راه هایی برای راحت قبول شدن هست به علت اینکه اماکن ذکر این مطالب در کامنت امکان پذیر نیست می تونید
   با کارشناس ارشد کنکور سراسری خانم همامی داخلی 102 از ساعت 11صبح تا 8 شب در روز های شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و کد شهر و بدون صفر با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 4. Avatar photo شکوه گفت:

  با سلام
  با معدل 16/73 میشه رشته روانشناسی عمومی خوند؟زمان ثبت نام را لطفا بفرمایید.در چه دانشگاهی؟
  و از چه طریق میشه اقدام کرد؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور هر دانشگاه با یکدیگر متفاوت است.عمده ی پذیرش های بدون آزمون تحت عنوان استعداد درخشان انجام می شود.
   مشاوره مربوطه در این زمینه جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت 16 الی 23 روزهای شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075307 آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستند.

 5. Avatar photo درسا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کارشناس رشته طراحی لباس هستم
  و معدلم هم بالا ۱۸ هست و امسال ترم آخر هستم
  آیا میتونم کارشناسی ارشد رشته طراحی طلا و جواهرات رو بدون‌کنکور بخونم ؟
  یا وقت میتوانم بدون کنکور رشته طراحی پارچه و لباس بخونم؟
  چجوری میتونم کارشناسی ارشد رشته ای به غیر از طراحی لباس رو ادامه بدم وانتخاب کنم ؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   رشته ها کارشناسی ارشد بدون کنکور با توجه به دانشگاه متفاوت است.از طرفی رشته های مجموعه هنر عمدتا نیاز به شرکت در آزمون عملی دارند.
   مشاوره مربوطه سرکار خانم رنجبر داخلی 110 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر از طریق شماره 9099075307 آماده پاسخگویی به شما می باشند.

 6. Avatar photo سهیل گفت:

  سلام وقت بخیر من کاردانی پیوسته تموم کردم میتونم کارشناسی رشته مشاور مدرسه ثبت نام کنم؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   آقایان در صورت نداشتن منع نظام وظیفه میتوانند بعد از اتمام کاردانی برای کارشناسی پیوسته اقدام نمایند.برای رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور در حال حاضر شرایط برای شما وجود ندارد.
   برای اطلاع از نحوه ورود به دانشگاه با کارشناس مربوطه سرکار خانم رنجبر داخلی 110 از ساعت 9 الی 18 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 7. Avatar photo منوچهر بهرامی گفت:

  با سلام: آیا در دانشگاه آزاد پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد مکانیک با گرایش ساخت و تولید ارائه میشود.

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شما امکان ورود در مقطع کارشناسی ارشد بدون ازمون را دارید ولیطبق ظوابط سازمان سنجش باید دارای یکسری از شرایط ها به عنوان استعداد درخشان را داشته باشید جهت اطلاع از این شرایط
   این امکان را دارید با شماره 9099075307 تماس بگیرید و با کارشناس مربوطه در این بخش خانم رنجبر صحبت بفرمایید تا تمامی اطلاعات کامل ر دراختیارتان قرار دهند

 8. Avatar photo آزاده باقری گفت:

  سلام وقت بخیر من لیسانس حسابداری سال ۹۱ با معدل ۱۷هستم امکانش هست بدون کنکور برای حسابرسی شرکت کنم؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بدای مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور باید واجد شرایط استعداد درخشانی ها باشید اگر واجد شرایط باشید بله این امکان را دارید به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد خانم رنجبر داخلی 110 در ساعات 8.30 الی 17.30روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 9. Avatar photo امین گفت:

  سلام و عرض ادب،
  کارشناسی علم اطلاعات و دانش شناسی دارم. آیا می تونم کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات (گرایش های مختلف) و یا مهندسی صنایع شرکت کنم؟ آیا بدون کنکور ارشد هم می تونم وارد این رشته ها بشم؟
  ممنون از زحمات

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شما این امکان را دارید تغییر رشته دهید و لی برای بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد باید جزو استعداد درخشانی ها باشید برای اطلاع از این شرایط به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد خانم رنجبر داخلی 110در ساعات 8.30 الی 17.30روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 10. Avatar photo پژمان گفت:

  Pezhman:
  ما مدرک کارشناسی مون ؛ علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستش

  و برای استعداد درخشان دانشگاه آزاد؛ مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی رو انتخاب رشته کردیم؛ مورد قبول واقع میشه؟

  مدرک کارشناسی فارغ‌التحصيلی ما علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هست
  ارشد متقاضی زیست شناسی سلولی و مولکولی بودیم وزارت علوم

  توی جداول انتخاب رشته دانشگاه آزاد استعداد درخشان؛ چه زشته هایی میتونیم انتخاب کنیم؟

  Hse میتونیم بزنیم؟

  چه رشته هایی میتونیم بزنیم توی استعداد درخشان دانشگاه آزاد؟

  با مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام با مشاورین مجموعه تماس حاصل فرمایید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ارشد با سوابق تحصیلی

  ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی 1403 + شرایط، و رشته ها

  ثبت نام  ارشد با سوابق تحصیلی یکی از انتخاب هایی است که پس از پایان تحصیلات در مقطع کارشناسی، افراد علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیش رو دارند. در چنین شرایطی می‌توان از امکان ثبت نام بهره...
 • ارشد بدون کنکور پیام نور

  ارشد بدون کنکور پیام نور 1403 + زمان، شرایط و رشته ها

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور یکی از گزینه‌ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند. متقاضیان در صورت برخورداری از شرایط می‌توانند اقدام به ورود به این دانشگاه‌ها و تحصیل در...
 • ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

  ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه دولتی 1403 + شرایط و رشته ها

  ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری برای داوطلبان و متقاضیان شرکت در این طرح جامع آغاز شد. هر داوطلب در صورت داشتن شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دولتی می تواند برای انجام فرآیند نام نویسی در سایت دانشگاه...
 • ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه امیرکبیر

  ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه امیر کبیر 1403 + رشته ها

  دانشگاه صنعتی امیرکبیر هر سال از بین داوطلبان واجدالشرایط، بر اساس سهمیه ارشد استعداد درخشان دانشجو می‌پذیرد. متقاضیان ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه امیرکبیر باید در مهلت تعیین‌ شده‌ به سامانه جامع آموزشی دانشگاه مربوطه مراجعه و نسبت به تکمیل...
تماس با مشاور