ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های دانشگاهی تجربی

رشته های دانشگاهی تجربی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

لیست رشته های دانشگاهی تجربی خدمت داوطلبان و متقاضیان اعلام شد. کلیه داوطلبان می توانند بعد از اطلاع از لیست رشته های تجربی به ترتیب اولویت اقدام به انتخاب آن ها براساس علایق خود کنند. البته در این میان افرادی هم هستند که به جز توجه به بحث علاقه به دنبال انتخاب پردرآمدترین رشته های تجربی و همین طور رتبه بندی رشته های تجربی هستند. البته کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با پردرآمدترین رشته های تجربی و یا رتبه بندی رشته های تجربی کاملاً ضروری و مهم به نظر می رسد.

 

با توجه به اهمیت اطلاع دقیق و موثق از رشته های دانشگاهی تجربی بالاخص اطلاع از پردرآمدترین رشته های تجربی و یا رتبه بندی رشته های تجربی بهتر است در این زمینه با مشاوری خبره در این رابطه مشورت بفرمایید. مشاوران حاضر در مرکز مشاوره انتخاب رشته در گروه های مختلف دانشگاهی از جمله رشته های گروه آزمایشی تجربی می توانند در این زمینه کمک مؤثری برای شما دوستان و یاران همیشه همراه باشند.

 

 

جهت اطلاع از انواع رشته های گروه تجربی اعم از رشته های پزشکی و پیراپزشکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

رشته های تجربی به ترتیب اولویت

 

 

اهمیت اطلاع از رشته های دانشگاهی تجربی چیست؟

بحث انتخاب رشته در تمامی گروه های آزمایشی از جمله گروه تجربی یکی از مهم ترین چالش هایی که داوطلبان کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها هر ساله با آن روبرو می شوند.

در این میان کسب شناخت دقیق در رابطه با رشته های دانشگاهی تجربی از جمله موارد بسیار مهم و ضروری است که تمامی داوطلبان و متقاضیان باید توجه ویژه ای را به آن مبذول دارند.

در واقع، انتخاب رشته در این گروه آزمایشی بدون داشتن شناخت و آگاهی دقیق در رابطه با لیست این رشته های تحصیلی نمی تواند آینده خوبی را برای فرد داوطلب به ارمغان آورد و حتی ممکن است آینده وی به نابودی کشیده شود.

تصورش را بکنید که رشته ای را انتخاب کنید که هیچ شناخت و آگاهی در رابطه با آن ندارید و چند سال از عمر خود را صرف تحصیل در آن رشته کنید.

آن وقت به نظرتان چه می شود؟ در این صورت هم عمرتان به هدر می رود و هم این که هر روز درس هایی را می خوانید که هیچ علاقه ای به آن ها ندارید و مطالعه آن ها تنها برای رفع تکلیف و کسب نمره و پاس کردن آن هاست.

به نظرتان این واقعاً عذاب آور و اذیت کننده نیست؟ پس خواهش می کنم قبل از انتخاب رشته های دانشگاهی تجربی از کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با این رشته های تحصیلی به خصوص پردرآمدترین رشته های تجربی و یا رتبه بندی رشته های تجربی غافل نشوید و این موضوع را جدی بگیرید.

بحث شناخت رشته های تجربی به ترتیب اولویت برای شما داوطلب عزیزی که به دنبال ادامه تحصیل در بهترین و شناخته شده ترین رشته های دانشگاهی تجربی هستند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

 

رشته های دانشگاهی تجربی در چند زیر گروه قرار دارند؟

نکته مهم و قابل عرض این که رشته های دانشگاهی تجربی در چند زیر گروه مختلف برای داوطلبان و متقاضیان کنکور سراسری ارائه می شوند.

دقت داشته باشید که رشته های دانشگاهی تجربی در پنج زیر گروه مختلف در دفترچه انتخاب رشته کنکور درج شده اند.

به فرض مثال در زیر گروه یک رشته های تجربی می توان از رشته های مهم و پرطرفداری همچون فیزیوتراپی، کاردرمانی، روانشناسی، مامایی، بینایی سنجی، پزشکی، پرستاری، بهداشت و بازرسی گوشت، کاردانی بهداشت حرفه ای و زیست شناسی نام برد.

مورد دیگر رشته های گنجانده شده در زیر گروه 2 تجربی هستند که مواردی از جمله شیمی محض، مهندسی بهداشت محیط، کاردانی بهداشت محیط، داروسازی، آموزش شیمی، فناوری اطلاعات سلامت و آموزش شیمی را شامل می شوند.

شما دوستان عزیز داوطلب با توجه به علایق و همین طور بحث پردرآمدترین رشته های تجربی می توانید یکی از این رشته های تحصیلی را انتخاب کنید و پس از قبولی و پذیرش برای ادامه تحصیل در آن ها اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

معرفی کامل رشته های تجربی به ترتیب رتبه بندی و اولویت

دوستان عزیز دقت داشته باشید که بحث اطلاع از رشته های تجربی به ترتیب اولویت برای شما که مایل به ادامه تحصیل در رشته های سطح بالای دانشگاهی در گروه علوم تجربی هستید می توانید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

در این بخش با معرفی رشته های تجربی به ترتیب اولویت در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

اطمینان داشته باشید که با کسب شناخت از رشته های تجربی به ترتیب اولویت می توانید انتخاب رشته ای بهتر و دقیق تر را در این گروه آزمایشی تجربه کنید.

پس در ادامه این نوشته با ذکر رشته های تجربی به ترتیب اولویت در خدمت شما دوستان عزیز همیشه همراه هستیم.

 

 

رتبه بندی رشته های تجربی
پزشکی
دندانپزشکی
داروسازی
دامپزشکی
فیزیوتراپی
تکنولوژی پرتوشناسی
علوم آزمایشگاهی
اتاق عمل
هوشبری
اعضاء مصنوعی
پرستاری
پرستاری دندانپزشکی
بینایی سنجی
شنوایی شناسی
مهندسی فضای سبز
مدیریت خدمات بهداشتی
مامایی
گفتار درمانی
کاردرمانی
تکنولوژی پرتودرمانی
علوم تغذیه
علوم و صنایع غذایی
زمین شناسی
زیست شناسی
زیست شناسی سلولی
بیوتکنولوژی
بهداشت محیط
مهندسی منابع طبیعی
فوریتهای پزشکی
تکنولوژی تولیدات دامی
تکنولوژی جنگلداری
تکنولوژی چوب
تکنولوژی محیط زیست

 

 

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تری در رابطه با رتبه بندی رشته های تجربی هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند در رابطه با رتبه بندی رشته های تجربی در سال جدید و با توجه به اطلاعات مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها اطلاعات خوب و موثقی را در اختیار شما قرار دهند.

 

 

معرفی شماری از رشته های دانشگاهی گروه علوم تجربی

در بخش بالا با ذکر شماری از رشته های تحصیلی گروه تجربی در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه بودیم.

در این قسمت، قصد داریم شماری از بهترین و پرطرفدارترین رشته های این گروه را خدمت شما دوستان عزیز معرفی کنیم.

 

 

رتبه بندی رشته های تجربی

 

 

آشنایی با رشته پزشکی یکی از مهم ترین رشته های تجربی

اگر شما هم جزء داوطلبان کنکور سراسری علوم تجربی هستید باید خدمتتان عرض کنیم که رشته پزشکی یکی از بهترین و معروف ترین رشته های گنجانده شده در این گروه آزمایشی است.

رشته ای که به جرأت می توان گفت که برخی از داوطلبان برای قبولی و پذیرش در آن سال های زیادی پشت کنکور مانده اند و با امید به دانشجوی پزشکی شدن روزهای عمر خود را سپری کرده اند.

راستش را بخواهید امکان ندارد شما داوطلب کنکور تجربی باشید و به قبولی در رشته پزشکی و دانشجوی این رشته شدن فکر نکنید.

یکی از دلایل این امر را می توان در موقعیت کاری عالی این رشته تحصیلی و همین طور منزلت اجتماعی آن در میان خانواده های ایرانی و مردم جامعه جستجو کرد.

اما موضوعی که در اینجا بسیار حائز اهمیت است بحث علاقه به این رشته تحصیلی دانشگاهی است.

یعنی تا علاقه ای در نباشد و تا زمانی که خود را از هر جهت برای ورود به این رشته تحصیلی سخت آماده نکرده اید هرگز برای انتخاب آن اقدام نکنید.

در نتیجه، هرگز از روی چشم و هم چشمی و یا برآوردن آرزوهای پدر و مادر اقدام به انتخاب این رشته تحصیلی معروف و شناخته شده نکنید و جوانب را در نظر بگیرید.

دقت داشته باشید که انتخاب رشه پزشکی به عنوان یکی از رشته های دانشگاهی تجربی مناسب افرادی است که از جان و دل به این رشته تحصیلی علاقه دارند و توانایی مقابله با شرایط سخت را برای تحصیل و اشتغال در این رشته دانشگاهی داشته باشند.

 

 

آشنایی با رشته پرستاری یکی از پرمخاطب ترین های تجربی

رشته پرستاری به عنوان یکی از شناخته شده ترین رشته های گروه علوم تجربی و در عین حال یکی از سخت ترین رشته ها و مشاغل ارائه شده در این گروه است.

در واقع، پرستاری رشته ای است که فرد برای ادامه تحصیل در آن الزاماً باید تحمل کار و فعالیت در شرایط بسیار سخت و بحرانی را داشته باشد.

به فرض مثال همین اوضاعی که چند ماهی است گریبانگیر مردم جامعه شده است.

دیگر همه به وجود بیماری کرونا در ایران واقف هستیم و می دانیم که پرستارها تا چه اندازه این روزها در سختی و مشقت هستند و حتی بسیاری از آن ها جان خود را در راه خدمات رسانی به مردم از دست داده اند.

خب تا زمانی که پرستار تحمل این شرایط بسیار سخت و عذاب آور را نداشته باشد و از ته دل عاشق کارش نباشد چگونه می تواند برای انتخاب این رشته دانشگاهی تجربی اقدام کند و بعد هم وارد بازار کار شود.

پس لزوماً قبل از انتخاب رشته تحصیلی پرستاری توجه لازم را به موارد مذکور در بالا معطوف دارید.

 

 

پردرآمدترین رشته های تجربی کدام ها هستند؟ 

موضوع بسیار مهمی که داوطلبان گروه تجربی همواره به دنبال اطلاع از آن هستند بحث کسب اطلاعاتی در رابطه با پردرآمدترین رشته های تجربی است. 

آیا به عنوان یکی از داوطلبان تجربی از پردرآمدترین رشته های تجربی اطلاعی دارید؟

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با پردرآمدترین رشته های تجربی با مشاوران حاضر در ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

برای آشنایی با بهترین رشته های گروه علوم تجربی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط 

رشته های دانشگاهی ریاضی

 رتبه بندی تخصص های پزشکی

رشته های دانشگاهی انسانی

ثبت نام دانشگاه صدا و سیما

دانشگاه امام باقر (ع)

پردرآمدترین رشته تحصیلی دنیا

رشته های پرطرفدار تجربی کدامند ؟

رشته های دانشگاهی تجربی

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته های دانشگاهی تجربی شامل چه رشته هایی می شوند؟ 

رشته های دانشگاهی تجربی به طور معمول شامل رشته های گروه پزشکی، پیراپزشکی و همین طور رشته های علوم پایه می شوند.

بهترین رشته های تجربی به ترتیب اولویت کدام رشته ها هستند؟ 

برای اطلاع از بهترین رشته های تجربی براساس اولویت و رتبه بندی رشته های تجربی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

بهترین رشته های دانشگاهی تجربی در گروه پزشکی شامل چه رشته هایی می شوند؟ 

بهترین رشته های دانشگاهی تجربی در گروه پزشکی شامل رشته هایی همچون پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی می شوند.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)