ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دفترچه رشته های بدون کنکور ۱۴۰۲ + لیست رشته محل ها

دفترچه رشته های بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اطلاع از زمان انتشار و مفاد دفترچه رشته های بدون کنکور ۱۴۰۲ برای تمامی داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون آزمون دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و غیره را دارند، الزامی است. این متقاضیان می توانند در دو نوبت مهر و بهمن ماه با توجه به لیست رشته ها، دانشگاه های پذیرنده هر کد رشته محل و شرایط پذیرش قید شده در دفترچه راهنما نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته اقدام نمایند.

اطلاع از لیست کامل رشته ها، شرایط پذیرش و همچنین زمان و نحوه دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور از اهمیت بالایی برای داوطلبان برخوردار است. عدم مطالعه دقیق دفترچه به صورت دقیق می تواند منجر به انتخاب رشته اشتباه برای شما عزیزان شود، اگر زمان مطالعه دفترچه را ندارید یا برای انتخاب رشته نیازمند مشاوره هستید می توانید با برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ (از طریق تلفن ثابت) اقدام به دریافت مشاوره از مشاورین خبره ایران تحصیل نمایید.

زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور

قبولی در رشته های بدون کنکور یکی از فرصت های بسیار خوب برای علاقه مندان به تحصیلی است که به دلایل مختلف نمی توانند از طریق شرکت در آزمون سراسری وارد دانشگاه شوند. مبنای اصلی قبولی در چنین رشته ها و دانشگاه هایی داشتن معدل حد نصاب می باشد. افرادی که مایل هستند در رشته های بدون کنکور تحصیل کنند، می بایست قبل از هر چیز دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه کرده و با اطلاع کامل از جزئیات آن برای انتخاب رشته اقدام کنند.

در این دفترچه نه تنها شرایط لازم جهت نام نویسی و قبولی ذکر شده است، بلکه لیست تمامی رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، دانشگاه ها و ظرفیت های پذیرش نیز برای متقاضیان شرح داده شده است، بنابراین بسیار ضروری است که داوطلبان با توجه رشته های موجود، فرم انتخاب رشته را پر کنند.

در مورد زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور نیز باید بگوییم با توجه به اینکه پذیرش رشته های مذکور برای دو نیمسال مهر و بهمن ماه انجام می گیرد، دفترچه نیز همزمان با آغاز مهلت ثبت نام در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. برای نوبت مهر ماه ۱۴۰۲ زمان ثبت نام بدون کنکور از 18 مرداد تا 23 مرداد ماه بوده است، اما هنوز زمان دقیق آن برای نوبت بهمن ماه ۱۴۰۲ مشخص نشده است. شما برای اطلاع از تاریخ دقیق نوبت بهمن ماه می توانید با شماره تلفن 9099075307 تماس گرفته و از جزئیات انجام فرایند نام نویسی مطلع شوید.

زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور

جهت اطلاع از آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری و کارشناسی ارشد آزاد وارد لینک شوید

 

نحوه دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور

فرایند بارگذاری و دستیابی به دفترچه رشته های بدون کنکور به صورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش انجام می پذیرد. همچنین، اصلاحات احتمالی نیز از طریق همین سایت به اطلاع متقاضیان می رسد. به همین دلیل، علاقه مندان می توانند به محض شروع زمان ثبت نام با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی  sanjesh.org اقدام کنند.

اما یک نکته مهم که در اینجا باید یادآور شویم، آن است که آگاهی از لیست رشته های بدون آزمون و دانلود دفترچه به دو شکل امکانپذیر است.

☑️ در روش اول، تمامی داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند، چه رتبه مجاز را کسب کرده و چه نکرده باشند، می توانند همانند سایر متقاضیان دفترچه انتخاب رشته کنکور را دانلود و از میان رشته های بدون آزمون انتخاب کنند.

☑️ روش دوم نیز به آن دسته متقاضیانی مربوط می شود که در آزمون سراسری شرکت نکرده اند. این افرد بایستی در زمان های مقرر به سامانه مذکور یعنی همان سایت سازمان سنجش مراجعه و دفترچه رشته های بدون کنکور را بارگذاری نمایند. این دفترچه ها به صورت پی دی اف بوده و با کلیک بر روی لینک فعال داخل سایت می توان آن ها دانلود نمود.

 

اگر می خواهید از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مطلع شوید، وارد لینک قرمز شوید

 

مندرجات دفترچه رشته های بدون کنکور

به دلیل آنکه خواندن مندرجات دفترچه رشته های بدون کنکور ارتباط مستقیمی با یک انتخاب رشته خوب دارد، اطلاع از مفاد آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. به طور کلی این دفترچه به سه فصل اعم شرایط و ضوابط ثبت نام، توضیحات و شرایط و ضوابط کلی پذیرش دانشجو و نحوه انتخاب رشته، مشخصات و شرایط پذیرش دانشگاه ها و موسسات عالی تقسیم بندی می شود.

مهم ترین بخش های دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور در اصل فصل اول و دوم هستند. در فصل اول مواردی همچون زمانبندی پذیرش، شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، تعاریف، سهمیه ها، مقررات وظیفه عمومی، ضوابط اتباع خارجی، مراحل پذیرش و ثبت نام، جداول و کد استان ها و غیره ارائه شده است.

مندرجات دفترچه رشته های بدون کنکور

فصل دوم نیز به مواردی به همچون شرایط پذیرش دانشجو، روش گزینش دانشجو، ضریب تاثیر سوابق تحصیلی و در کل به جداول رشته های تحصیلی دوره های مختلف تحصیلی دانشگاه ها اختصاص دارد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه و بهمن ماه را قرار می دهیم تا شما با مطالعه آن ها از مندرجات این دفترچه بیشتر آشنا شوید.

🔗دفترچه ثبت نام بدون کنکور نوبت مهر ماه۱۴۰۲

🔗دفترچه ثبت نام بدون کنکور نوبت بهمن ماه 1400

 

لیست رشته های بدون کنکور موجود در دفترچه

در دفترچه رشته های بدون کنکور تمامی رشته های تحصیلی در همه دوره های تحصیلی روزانه، نوبت دوم، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی برای هر کدام از استان ها به تفکیک ذکر شده است. به علاوه در هر کدام از جداول جزئیاتی هم چون گروه و دوره تحصیلی، کد رشته محل، عنوان رشته، ظرفیت پذیرش نیمسال مربوطه، جنس پذیرش و توضیحات ارائه می شود.

ما در جدول های زیر سعی کرده ایم تا لیست این رشته ها را به تفکیک گروه آزمایشی ذکر نماییم تا داوطلبان عزیز با آگاهی به انتخاب بپردازند.

🔔 اطلاعیه 🔔

لیست رشته محل ها بسیار زیاد است، بنابراین شما برای مطالعه دقیق آن ها باید دفترچه رشته های بدون کنکور را دانلود کنید و اگر فرصت و زمان مطالعه دقیق دفترچه را به هر دلیل ندارید می توانید برای اطلاع از لیست رشته مورد نظر خود  با کارشناسان ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و به راحتی اطلاعات رشته محل های خود را دریافت نمایید.

 گروه آزمایشی علوم ریاضی فیزیک

کاردانی معماری کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات مهندسی مکانیک
کاردانی فنی عمران مهندسی عمران مهندسی برق
کاردانی فنی مکانیک مهندسی صنایع مهندسی کامپیوتر
کاردانی علمی کاربردی برق قدرت کاردانی فنی الکترونیک مهندسی معماری
کاردانی نقشه برداری کاردانی فنی صنایع مهندسی پزشکی
مهندسی شیمی

 

 گروه آزمایشی علوم تجربی

کاردانی تولید و فرآوری خرما کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر زمین شناسی
کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی کاردانی امور زراعی و باغی علوم دامی
شیمی محض کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی علوم و مهندسی باغبانی
زیست شناسی گیاهی کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری علوم و مهندسی خاک
علوم و مهندسی صنایع غذایی کاردانی تکنولوژی مواد غذایی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی کاردانی شیمی آزمایشگاهی علوم و مهندسی جنگل

 

 گروه علوم انسانی
زبان و ادبیات فارسی کاردانی امور دولتی حسابداری
کاردانی گردشگری کاردانی حسابداری حقوق
کاردانی هتلداری کاردانی مدیریت بازرگانی روانشناسی
مدیریت صنعتی کاردانی امور مالی و مالیاتی علوم سیاسی
کاردانی تربیت معلم قرآن کریم کاردانی مدیریت صنعتی مدیریت بازرگانی
مشاوره کاردانی بیمه علوم ورزشی
کاردانی علوم قضایی کاردانی امور بانکی مدیریت دولتی
اقتصاد

 

 گروه آزمایشی هنر
کاردانی باستان شناسی کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی عکاسی
طراحی صنعتی کاردانی گرافیک ارتباط تصویری
کاردانی طراحی پوشاک کاردانی انیمیشن طراحی لباس
تلویزیون و هنرهای دیجیتالی کاردانی هنر سفالگری نقاشی

 

اگر می خواهید از انتخاب رشته رایگان کنکور بهره مند شوید، لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

راهنمای انتخاب رشته های بدون کنکور

راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور

ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون در یک مرحله صورت می گیرد. بدین مفهوم که بعد شروع مهلت نام نویسی، متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه رشته های بدون کنکور، اطلاعات خود را وارد کرده و 150 کد رشته محل را انتخاب نمایند. برای آشنایی بیشتر فرایند کلی را به صورت مرحله ایی توضیح می دهیم.

🔷 ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینک دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور

🔷 پر کردن فرم پیش نویس که در آخر دفترچه ذکر شده است.

🔷 وارد کردن اطلاعات شخصی و تحصیلی در کادرهای مربوطه و ثبت اولویت های انتخاب رشته. اگر کد رشته محلی را به انتخاب درج کرده باشید، پیام خطا به نمایش در خواهد آمد که برای رفع آن باید اقدام کنید و یا ویرایش لازم را انجام دهید.

🔷 رشته ها بر حسب دوره ها و مقطع به رنگ های مختلف نمایش داده می شوند، بنابراین حتما از قبل کد رشته ها و دانشگاه های محل پذیرنده را به همراه مقطع مورد نظر بررسی و در صورت بروز خطا مجددا به مرحله قبل رفته و ویرایش کنید.

🔷 چنانچه همه مراحل به درستی انجام داده باشید، با کلیک بر روی اتمام فرایند یک شماره پرونده 7 رقمی به همراه کد 16 رقمی رهگیری به شما تعلق خواهد گرفت.

🔷 به طور معمول یک مهلت ویرایش در نظر گرفته می شود تا آن دسته از داوطلبانی که فرم ثبت نامی آن ها نیازمند اصلاح می باشد، در موعد مقرر به ویرایش بپردازند.

راهنمای انتخاب رشته های بدون کنکور

جهت آشنایی با رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری  لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

شرایط درج شده در دفترچه رشته های بدون آزمون

بسیاری از متقاضیان تصور می کنند که تنها شرط قبولی در رشته های بدون آزمون صرفا داشتن معدل قابل قبول است. این در حالی است که در دفترچه رشته های بدون کنکور جزئیات و شرایط دیگری نیز ذکر شده است. از این رو اگر داوطلب از این شرایط برخوردار نباشد امکان ثبت نام و انتخاب رشته را نخواهد داشت. به طور کلی شرایط به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. شرایط عمومی که در بین اغلب آزمون ها یک سال می باشد. به همین علت از بیان آن ها خودداری می‌کنیم. اما برای رفاه حال علاقه مندان ورود به رشته های بدون آزمون شرایط اختصاصی را شرح می دهیم.

🔷 داشتن مدرک دیپلم نظام جدید در یکی از رشته های نظری، فنی حرفه ای، کار دانش، یا ارائه یکی از مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام قدیم، کاردانی در یکی از موسسات عالی و دانشگاه ها یا آموزشکده های فنی و حرفه ای

🔷 داوطلبانی که مشغول به تحصیل هستند، اخذ مدرک مربوطه نهایتاً تا ۳۱ شهریور الزامی خواهد بود.

🔷 افرادی که مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کار دانش نظام سالی واحدی یا سالی واحدی هنرستان را دارند، اما از مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برخوردار نیستند، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته نیستند. ثبت نام انتخاب رشته این افراد تخلف محسوب می‌شود و با آن ها برخورد خواهد شد.

🔷 ثبت نام و دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور تنها به صورت اینترنتی و  از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

🔷 تمامی متقاضیان موظف هستند تا معدل کل یا معدل کتبی خود را به به طور دقیق در فرم ثبت نام درج کنند. اگر داوطلبی سهوا یا عمدا معدل خود را کمتر یا بیشتر از آنچه که هست به ثبت برساند از پذیرش وی ممانعت به عمل می آید.

🔷 داوطلبان برای انتخاب رشته باید به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه کنند و در آن جا از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب هزینه ثبت نام را پرداخت کنند.

🔷جهت بهرمندی از خدمات پیام کوتاه، واریز مبلغ ذکر شده در سایت ثبت نامی ضروری است.

 

جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

نکات مهم در مورد دفترچه رشته های بدون کنکور

پس از بارگذاری دفترچه رشته های بدون کنکور دانستن و رعایت کردن چند مورد زیر اهمیت دارد:

🔷 ابتدا اینکه، آن دسته از متقاضیانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند، ولی علاقه مند به انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستند مجاز به به انتخاب رشته های با آزمون نخواهند بود و تنها می توانند از میان رشته های بدون آزمون برگزینند.

🔷 چنانچه فردی در آزمون سراسری شرکت کرده باشد، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دیگر نیازمند ثبت نام مجدد نمی باشد و در کنار آن ها می تواند به انتخاب رشته های با آزمون که رتبه مجاز را در آن ها کسب نموده نیز بپردازد. به عبارتی دیگر، تمامی شرکت کنندگان در کنکور سراسری مجاز خواهند بود تا در فرم انتخاب رشته خود، 150 کد رشته محل اعم از رشته های با آزمون و بدون آزمون را درج نمایند.

🔷 اگر داوطلبی برای کنکور سراسری نام نویسی کرده، اما در جلسه حضور نداشته باشد، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دیگر نیازی به ثبت نام مجدد ندارد. این افراد می توانند در فرم انتخاب رشته ای که سازمان سنجش در اختیار آن ها قرار می دهد، تنها رشته هایی را وارد کند که در دفترچه رشته های بدون کنکور قید شده است.

🔷 بر خلاف آزمون سراسری، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی محدودیتی از نظر گروه یا مدرک تحصیلی وجود ندارد و هر داوطلبی با هر مدرکی می تواند به انتخاب رشته های همه گروه های آزمایشی بپردازد.

نکات مهم در مورد دفترچه رشته های بدون کنکور

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی وارد لینک مربوطه شوید

 

اخبار مربوط کنکور سراسری

📌 تغییرات کنکور 1402 اعلام شد

دکتر احسان جمالی، معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور، طی نشستی با نمایندگان تام‌الاختیار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در برگزاری آزمون‌های سراسری استان‌ها گفت: «در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ به میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی ۴۰ درصد خواهد بود که بر اساس ۱۱ درس دیپلم در پایه دوازدهم در نظام 6-3-3- خواهد بود و سهمیه‌ها در این آزمون تغییر نخواهد کرد.»
او گفت مهم ترین تغییرات در کنکور سراسری 1402  تاثیر 40 درصدی سابقه تحصیلی، حذف زیرگروه‌ها، تعداد برگزاری و اعتبار آزمون اختصاصی، تغییر ضرایب آزمون اختصاصی، ضرایب سوابق تحصیلی برای نظام ۳-۳-۶ و نظامی سالی واحدی/ترمی واحدی است.

 

📌 افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در کنکور سراسری برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی

دکتر احسان جمالی، معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور، طی گزارشی افزود ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، 20 درصد معادل 1920 نفر برای رشته پزشکی و 15درصد معادل 290 نفر برای رشته دندان‌پزشکی نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت.

 

خلاصه مطالب

ثبت نام رشته های بدون کنکور برای کلیه دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند، فراهم شده است. آن ها با ثبت نام در کنکور سراسری می توانند در انتخاب رشته بدون آزمون شرکت کنند. در واقع هیچ گونه محدودیتی برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کردند برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور وجود ندارد، اما برعکس آن امکان پذیر نیست. زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور همزمان با رشته های با آزمون شروع می شود؛ یعنی داوطلبان در دفترچه انتخاب رشته خود می توانند هم زمان  ۱۵۰ کد رشته محل با آزمون و بدون آزمون را انتخاب کنند. هرچند که ثبت نام آن ها به صورت همزمان است، اما داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور را دارند باید دفترچه آن را جداگانه دانلود کنند.

در حال حاضر زمان ثبت نام بدون کنکور نوبت مهر ماه ۱۴۰۲ از 18 تا 23 مرداد ماه بوده است که به پایان رسید. زمان ثبت نام نوبت بهمن ماه ۱۴۰۲ نیز مشخص نشده است. به طوری که به محض انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور آن را در این  سامانه بارگذاری خواهیم کرد.

اگر شما نیز از جمله متقاضیان ورود به رشته های با آزمون یا بدون آزمون هستید، می توانید برای یک انتخاب رشته مطلوب به همراه مسائلی همچون احتمال قبولی، شرایط تحصیل، میزان شهریه، اعتبار مدرک و غیره از همکاران متخصص ایران تحصیل کمک بگیرید. همکاران ما این آمادگی را دارند تا در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی همه سوالات شما باشند. 

 

📥 جهت دانلود پی دی اف این مقاله روی لینک کلیک نمایید.

 

پادکست صورتی مقاله

4/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه رشته های بدون کنکور چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع مهلت ثبت نام در دو نیمسال مهر و بهمن ماه منتشر می شود.

برای دریافت دفترچه رشته های بدون کنکور به کجا مراجعه کنیم؟

فرایند بارگذاری و دستیابی به دفترچه رشته های بدون کنکور به صورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش انجام می پذیرد.

لیست رشته های درج شده در دفترچه رشته های بدون کنکور کدام هستند؟

در این مقاله می توانید لیست رشته های درج شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور را مطالعه فرمایید. جهت مطالعه لیست رشته محل ها هم دفترچه را دانلود کنید.

 

 

نظرات

9 دیدگاه دربارهٔ «دفترچه رشته های بدون کنکور ۱۴۰۲ + لیست رشته محل ها»

 1. Avatar photo الهه گفت:

  سلام دفترچه بدون کنکور رو باید از کجای سایت دانلود کرد؟ بعد برای بدون کنکور رشته مهندسی شیمی معدل چقدر باید باشه ؟ توی دفترچه این موارد اومده؟

 2. Avatar photo سحر گفت:

  سلام ببخشید دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور نوبت دوم امکانش هست که امسال اصن منتشر نشه؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام بخیر
   خیر هنوز هیچ اطلاعیه ای درباره منتشر نشدن دفترچه وجود ندارد.

 3. Avatar photo سبحان گفت:

  سلام من معدلم پایینه می خوام برم بدون کنکور روانشناسی آیا می توانم ترمیم معدل کنم ؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   بله می تونید
   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 4. Avatar photo رسول گفت:

  سلام.برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد هم باید از طریق سازمان سنجش اقدام کنیم یا باید به سایت دانشگاه آزاد بریم؟ زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کی است؟ برای ثبت نام در دانشگاه سراسری چطور؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   از طریق سایت azmoon.org امکان ثبت نام و مشاهده ی رشته های ارائه شده امکان پذیر است.

 5. Avatar photo سونیا گفت:

  سلام.سوابق تحصیلی برای کنکور 1402 چند درصد تاثیر داره؟ هنوز از زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور 1401 برای ورودی بهمن خبری نشد؟

  1. Avatar photo مشاور بهروزی گفت:

   دی 1401 40 درصد 1402 50 درصد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور