تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
دفترچه رشته های بدون کنکور

دفترچه رشته های بدون کنکور 1400+ لیست رشته محل ها

دفترچه رشته های بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اطلاع از زمان انتشار و مفاد دفترچه رشته های بدون کنکور 1400 برای تمامی داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون آزمون دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و … را دارند، الزامی است. این متقاضیان می توانند در دو نوبت مهر و بهمن ماه با توجه به لیست رشته ها، دانشگاه های پذیرنده هر کد رشته محل و شرایط پذیرش قید شده در دفترچه راهنما نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته اقدام نمایند.

در این مقاله قصد داریم تا با لیست کامل رشته ها، شرایط پذیرش، و همچنین زمان و نحوه دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور آشنا شویم. چنانچه داوطلبان گرامی در این زمینه با سوال یا ابهامی مواجه شدند و یا به دنبال یک انتخاب رشته موفق هستند، از طریق ارتباط با همکاران ما می توانند تمامی راهنمایی های لازم را کسب کنند.

 

 

برای آگاهی از زمان انتشار و لیست کامل رشته ها در دفترچه رشته های بدون کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور

 

زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور

 

قبولی در رشته های بدون کنکور یکی از فرصت های بسیار خوب برای علاقه مندان به تحصیلی است که به دلایل مختلف نمی توانند از طریق شرکت در آزمون سراسری وارد دانشگاه شوند. مبنای اصلی قبولی در چنین رشته ها و دانشگاه هایی داشتن معدل حد نصاب می باشد. افرادی که مایل با ورود به رشته های بدون کنکور هستند، می بایست قبل از هر چیز دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه کرده و با اطلاع کامل از جزئیات آن برای انتخاب رشته اقدام کنند.

در این دفترچه نه تنها شرایط لازم جهت نام نویسی و قبولی ذکر شده است، بلکه لیست تمامی رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، دانشگاه ها و ظرفیت های پذیرش نیز را برای متقاضیان شرح داده است. بنابراین، بسیار ضروری است که داوطلبان با توجه رشته های موجود، فرم انتخاب رشته را پر کنند.

در مورد زمان انتشار دفترچه رشته های بدون کنکور نیز باید بگوییم با توجه به اینکه پذیرش رشته های مذکور برای دو نیمسال مهر و بهمن ماه انجام می گیرد، دفترچه نیز همزمان با آغاز مهلت ثبت نام در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. برای اطلاع از تاریخ دقیق هر دو نوبت می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و از جزئیات انجام فرایند نام نویسی مطلع شوید.

 

 

جهت اطلاع از آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری و کارشناسی ارشد سایت وارد لینک شوید

 

 

نحوه دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور

فرایند بارگذاری و دستیابی به دفترچه رشته های بدون کنکور به صورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش انجام می پذیرد. همچنین، اصلاحات احتمالی نیز از طریق همین سایت به اطلاع متقاضیان می رسد. به همین دلیل، علاقه مندان می توانند به محض شروع زمان ثبت نام، با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی  sanjesh.org اقدام کنند.

اما یک نکته مهم که در اینجا باید یادآور شویم، آن است که آگاهی از لیست رشته های بدون آزمون و دانلود دفترچه به دو شکل امکانپذیر است. در روش اول، تمامی داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند، چه رتبه مجاز را کسب کرده و چه نکرده باشند، می توانند همانند سایر متقاضیان دفترچه انتخاب رشته کنکور را دانلود و از میان رشته های بدون آزمون انتخاب کنند.

روش دوم نیز به آن دسته متقاضیانی مرب.ط می شود که در آزمون سراسری شرکت نکرده اند. این افرد بایستی در زمان های مقرر به سامانه مذکور یعنی همان سایت سازمان سنجش مراجعه و دفترچه رشته های بدون کنکور را بارگذاری نمایند. این دفترچه ها به صورت پی دی اف بوده و با کلیک بر روی فعال داخل سایت می توان آن ها دانلود نمود.

 

 

اگر می خواهید از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد مطلع شوید، وارد لینک قرمز شوید

 

 

مندرجات دفترچه رشته های بدون کنکور

به دلیل آنکه خواندن مندرجات دفترچه رشته های بدون کنکور ارتباط مستقیمی بر یک انتخاب رشته خوب داشته باشد، اطلاع از مفاد آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. به طور کلی این دفترچه به سه فصل اعم شرایط و ضوابط ثبت نام، توضیحات و شرایط و ضوابط کلی پذیرش دانشجو و نحوه انتخاب رشته، مشخصات و شرایط پذیرش دانشگاه ها و موسسات عالی تقسیم بندی می شود.

مهم ترین بخش های دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور در اصل فصل اول و دوم هستند. در فصل اول مواردی همچون زمانبندی پذیرش، شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، تعاریف، سهمیه ها، مقررات وظیفه عمومی، ضوابط اتباع خارجی، مراحل پذیرش و ثبت نام، جداول و کد استان ها، و … ارائه شده است.

فصل دوم نیز به مواردی به همچون شرایط پذیرش دانشجو، روش گزینش دانشجو، ضریب تاثیر سوابق تحصیلی، و در کل جداول رشته های تحصیلی دوره های مختلف تحصیلی دانشگاه ها اختصاص دارد.

 

 

جهت آشنایی با لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی وارد لینک قرمز شوید

 

 

لیست رشته های بدون کنکور موجود در دفترچه

در دفترچه رشته های بدون کنکور تمامی رشته های تحصیلی در همه دوره های تحصیلی روزانه، نوبت دوم، مجازی، پردیس خودگردان، دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی برای هر کدام از استان ها به تفکیک ذکر شده است. بعلاوه در هر کدام از جداول جزئیاتی همچن گروه و دوره تحصیلی، کد رشته محل، عنوان رشته، ظرفیت پذیرش نیمسال مربوطه، جنس پذیرش و توضیحات ارائه می شود.

ما در جدول سعی کرده ایم تا لیست این رشته ها را به تفکیک گروه آزمایشی ذکر نماییم تا داوطلبان عزیز با آگاهی به انتخاب بپردازند.

 

 

 

 

گروه آزمایشی علوم ریاضی فیزیک

 

کاردانی معماری کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات مهندسی مکانیک
کاردانی فنی عمران مهندسی عمران مهندسی برق
کاردانی فنی مکانیک مهندسی صنایع مهندسی کامپیوتر
کاردانی علمی کاربردی برق قدرت کاردانی فنی الکترونیک مهندسی معماری
کاردانی نقشه برداری کاردانی فنی صنایع مهندسی پزشکی
مهندسی شیمی

 

 

 

 

گروه آزمایشی علوم تجربی

 

کاردانی تولید و فرآوری خرما کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر زمین شناسی
کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی کاردانی امور زراعی و باغی علوم دامی
شیمی محض کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی علوم و مهندسی باغبانی
زیست شناسی گیاهی کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری علوم و مهندسی خاک
علوم و مهندسی صنایع غذایی کاردانی تکنولوژی مواد غذایی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی کاردانی شیمی آزمایشگاهی علوم و مهندسی جنگل

 

 

 

گروه علوم انسانی

زبان و ادبیات فارسی کاردانی امور دولتی حسابداری
کاردانی گردشگری کاردانی حسابداری حقوق
کاردانی هتلداری کاردانی مدیریت بازرگانی روانشناسی
مدیریت صنعتی کاردانی امور مالی و مالیاتی علوم سیاسی
کاردانی تربیت معلم قرآن کریم کاردانی مدیریت صنعتی مدیریت بازرگانی
مشاوره کاردانی بیمه علوم ورزشی
کاردانی علوم قضایی کاردانی امور بانکی مدیریت دولتی
اقتصاد

 

 

 

گروه آزمایشی هنر

کاردانی باستان شناسی کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی عکاسی
طراحی صنعتی کاردانی گرافیک ارتباط تصویری
کاردانی طراحی پوشاک کاردانی انیمیشن طراحی لباس
تلویزیون و هنرهای دیجیتالی کاردانی هنر سفالگری نقاشی

 

 

اگر می خواهید از انتخاب رشته رایگان کنکور بهره مند شوید، لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

راهنمای انتخاب رشته های بدون کنکور

راهنمای انتخاب رشته های بدون کنکور

ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون در یک مرحله صورت می گیرد. بدین مفهوم که بعد شروع مهلت نام نویسی، متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه رشته های بدون کنکور ، اطلاعات خود را وارد و 150 کد رشته محل را انتخاب نمایند. برای آشنایی بیشتر فرایند کلی را به صورت مرحله ایی توضیح می دهیم.

 

 • ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب لینک دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور
 • پر کردن فرم پیش نویس که در آخر دفترچه ذکر شده است.
 • وارد کردن اطلاعات شخصی و تحصیلی در کادرهای مربوطه و ثبت اولویت های انتخاب رشته. اگر کد رشته محلی را به انتخاب درج کرده باشید، پیام خطا به نمایش در خواهد آمد که برای رفع آن باید اقدام کنید و یا ویرایش لازم را انجام دهید.
 • رشته ها بر حسب دوره ها و مقطع به رنگ های مختلف نمایش داده می شوند. بنابراین، حتما از قبل کد رشته ها و دانشگاه های محل پذیرنده را به همراه مقطع مورد نظر بررسی و در صورت بروز خطا مجددا به مرحله قبل رفته و ویرایش کنید.
 • چنانچه همه مراحل به درستی انجام داده باشید، با کلیک بر روی اتمام فرایند یک شماره پرونده 7 رقمی به مراه کد 16 رقمی رهگیری به شما تعلق خواهد گرفت.
 • به طور معمول یک مهلت ویرایش در نظر گرفته می شود تا آن دسته از داوطلبانی که فرم ثبت نامی آن ها نیازمند اصلاح می باشد، در موعد مقرر به ویرایش بپردازند.

 

 

جهت آشنایی با رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سراسری  لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

شرایط درج شده در دفترچه رشته های بدون آزمون

 تصور بسیاری از از متقاضیان این است که تنها شرح قبولی در رشته های بدون آزمون صرفا داشتن معدل قابل قبول می باشد. این در حالی است که در دفترچه رشته های بدون کنکور جزئیات و شرایط دیگری نیز ذکر شده است. از این رو اگر داوطلب از این شرایط برخوردارند نباشد امکان ثبت نام و انتخاب رشته را نخواهد داشت. به طور کلی شرایط به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. شرایط عمومی که در بین اغلب آزمون ها یک سال می باشد به همین علت از بیان آنها خودداری می‌کنیم. اما برای رفاه حال علاقه مندان ورود به رشته های بدون آزمون شرایط اختصاصی را شهر می دهیم.

 

 • داشتن مدرک دیپلم نظام جدید در یکی از رشته های نظری، فنی حرفه ای، کاردانش، یا ارائه یکی از مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام قدیم، کاردانی در یکی از موسسات عالی و دانشگاه ها یا آموزشکده های فنی و حرفه ای. داوطلبانی که مشغول به تحصیل هستند، اخذ مدرک مربوطه نهایتاً تا ۳۱ شهریور الزامی خواهد بود.

 

 • افرادی که مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام سالی واحدی یا سالی واحدی هنرستان را داشته اما از مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برخوردار نیستند، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته نیستند. ثبت نام انتخاب رشته این افراد تخلف محسوب می‌شود و با آنها برخورد خواهد شد.

 

 • ثبت نام و دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور تنها به صورت اینترنتی و  از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

 

 • تمامی متقاضیان موظف هستند تا معدل کل یا معدل کتبی خود را به به طور دقیق در فرم ثبت نام درک کنند. اگر داوطلبی سهم یا عمده معدل خود را کمتر یا بیشتر از آنچه که هست به ثبت رساند از پذیرش وی ممانعت به عمل می آید.

 

 • برای انتخاب رشته پرداخت هزینه ثبت نام از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش الزامی می باشد.
 • جهت بهرمندی از خدمات پیام کوتاه، واریز مبلغ ذکر شده در سایت ثبت نامی ضروری است.

 

 

جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

نکات مهم در مورد دفترچه رشته های بدون کنکور

پس از بارگذاری دفترچه رشته های بدون کنکور دانستن و رعایت کردن چند اهمیت دارد.

 • ابتدا اینکه، آن دسته از متقاضیانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اما علاقه مند به انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستند مجاز به به انتخاب رشته های با آزمون نخواهند بود و تنها می توانند از میان رشته های بدون آزمون برگزینند.

 

 • چنانچه فردی در آزمون سراسری شرکت کرده باشد، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دیگر نیازمند ثبت نام مجدد نمی باشند و در کنار آن ها می تواند به انتخاب رشته های با آزمون که رتبه مجاز را در آن ها کسب نموده نیز بپردازد. به عبارتی دیگر، تمامی شرکت کنندگان در کنکور سراسری مجاز خواهند بود تا در فرم انتخاب رشته خود، 150 کد رشته محل اعم از رشته های با آزمون و بدون آزمون را درج نماید.

 

 • اگر داوطلبی برای کنکور سراسری نام نویسی کرده اما در جلسه حضور نیافته اند، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دیگر نیازی به ثبت نام مجدد ندارند. این افراد می توانند در فرم انتخاب رشته ای که سازمان سنجش در اختیار آن ها قرار می دهند، تنها رشته هایی که در دفترچه رشته های بدون کنکور قید شده است را وارد کند.

 

 • بر خلاف آزمون سراسری، برای انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی محدودیتی ا نظر گروه یا مدرک تحصیلی وجود ندارد و هر داوطلبی با هر مدرکی می تواند به انتخاب رشته های همه گروه های آزمایشی بپردازد.

 

 

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با توضیحاتی در مورد دفترچه رشته های بدون کنکور سعی بر آن داشتیم تا داوطلبان گرامی را نه تنها با مفاد آن بلکه با لیست رشته ها آشنا کنیم.

اگر شما نیز از جمله متقاضیان ورود به رشته های با آزمون یا بدون آزمون هستید، می توانید رمز یک انتخاب رشته مطلوب را به همراه مسائلی همچون احتمال قبولی، شرایط تحصیل، میزان شهریه، اعتبار مدرک و … را از همکاران متخصص ایران تحصیل جویا شوید. همکاران ما این آمادگی را دارند تا در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی همه دوستان گرامی باشند. 

 

 

جهت اطلاع از شرایط درج شده دفترچه رشته های بدون کنکور و دریافت مشاوره انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

لیست رشته های بدون کنکور تجربی

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

دفترچه رشته های بدون کنکور

به این پست امتیاز دهید

دفترچه رشته های بدون کنکور چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع مهلت ثبت نام و در دو نیمسال مهر و بهمن ماه منتشر می شود.

برای دریافت دفترچه رشته های بدون کنکور به کجا مراجعه کنیم؟

فرایند بارگذاری و دستیابی به دفترچه رشته های بدون کنکور به صورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش انجام می پذیرد.

لیست رشته های درج شده در دفترچه رشته های بدون کنکور کدامند؟

در این مقاله می توانید لیست رشته های درج شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور را مطالعه فرمایید.

چگونه یک انتخاب رشته بدون کنکور خوب داشته باشیم؟

داوطلبان می توانند جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته خبره و استاندارد با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرند. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. الهام
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰

  ببخشید من ۳۴ سال سن دارم آیا میتونم تو رشته پرستاری بدون کنکور شرکت کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷

   با سلام
   رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور ارائه نمیشوند

 2. Zeinab babaeu
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۵

  سلام ببخشید من میخام سال دیگ بعد اینکه کنکور دادم تو دانشگاه ازاد پرستاری بخونم برای ورود ب دانشگاه نیازمند ازمون هست؟و اینکه ازمونش ب چه شکلع؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۲

   سلام
   ورود به رشته های پیراپزشکی درجه یک مثل پرستاری،اتاق عمل، مامایی، رادیولوژی صرفا بر اساس کنکور سراسری میباشد و سنجش بر اساس تراز کنکور شما انجام میگیرد.
   برای دانشگاه آزاد آزمون مجزا گرفته نمیشود.

 3. ح زراعتی
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۰

  سلام میخوام ارشد پرستاری ثبت نام کنم
  لطفا راهنمایی میکنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام پرستاری از طریق کنکور سراسری انجام میشه و بدون ازمون پذیرشی انجام نمیشود

 4. فاطمه راستی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

  دوستان پرستاری بدون آزمون به چه صورته

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام
   داخل ایران پرستاری بدون کنکور ارایه داده نمیشود

 5. آیدا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴

  سلام ببخشید اطلاعیه پرستاری بدون کنکور هنوز نیومده؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقتتون بخیر.
   عمدتا رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور نداریم!
   ولی از طریق سایت sanjesh.org پیگیر اطلاعیه ها باشید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   رشته های پر متقاضی مثل پژشکی پیراپزشکی و… بدون کنکور ارایه نمیشود

   • علی
    ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹

    سلام خسته نباشید
    من بهتون چند بار زنگ زدم میگه درشیکه موجود نمیباشد
    من کنکور تجربی دادم میخواستم رشته پرستاری بدون ازمون شرکت کنم باید چیکار کنم

    • کارشناس ارشد
     ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۲

     سلام علی
     بدون آزمون پرستاری امکانش نیست

 6. سالاری
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام ببخشید مزاحم شدم ، من با معدل تجربی ۱۹،۴۷ که البته امثال به دلیل کرونا امتحان زبان ندادم و شهریور میدم و گرنه معدلم بیشتر میشد ، کنکور هم دادم ولی پرستاری نمیارم آیا امکان داره که بر اساس سوابق تحصیلی پرستاری بیارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ثبت نام در رشته پرستاری بدون کنکور سال 1400 امکان ثبت نام وجود ندارد این رشته فقط از طریق کنکور سراسری امکان پذیرش هست موفق باشید

 7. ریحانه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

  با رتبه۵۳۶۸۲با تراز۴۲۰۰ معدل۱۶ میتونم دانشکده پرستاری بدون کنکورشرکت کنم..

  • moshaverarshad
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴

   سلام رشته پرستاری بدون کنکور ارائه نشده و از کنکور پذیرش میکنه که تراز شما پایین هستش

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴

   سلام وقتتون به خیر اگر مد نظرتون ثبت نام با سوابق تحصیلی در دانشگاه باشد که به رتبه و تراز کنکورتون توجهی نمیشه و ملاک پذیرش معدل و سوابق تحصیلی شماست.و ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور سال 1400 از طرف سارمان سنجش اعلام نشده و متاسفانه در این رشته و از قبیل رشته ها بدون آزمون و یا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش نداریم.

 8. مصلحی
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷

  سلام چراشماره تماس مشاوره از تلفن ثابت میگه این شماره تغییر کرده؟
  شماره دیگه ای هست؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۵

   سلام خیر همان شماره ای که در سایت هست رو بدون پیش شماره بگیرید

 9. رسول
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳

  با دیپلم انسانی میشه پرستاری بدون کنکور شرکت کرد چه دانشگاهی و چه انسانی داره میشه جواب بدین؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام خیر پرستاری باید حتما کنکور تجربی رو بدی که بتونی وارد دانشگاه بشی بدون کنکور هم پذیرش ندارد

 10. زهرا
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام من دیپلم بهیاری دارم بامعدل کل۱۸/۷۲؛وسن ۱۹ساله می توانم پرستاری بدون آزمون شرکت کنم.

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام رشته های پیراپزشکی بخصوص پرستاری جز رشته های بدون کنکور نیستند و پذیرشی از هیچ دانشگاهی ندارند.

 11. علی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

  سلام وقتتون بخیر
  من دیپلم انسانی دارم
  میتونم بدون کنکور پرستاری دانشگاه آزاد بخونم؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام رشته های پیراپزشکی بخصوص پرستاری جز رشته های بدون کنکور نیستند و پذیرشی از هیچ دانشگاهی ندارند

 12. سارا
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳

  سلام من رشتم زیست سلولی مولکولی هست.هیچ راهی نیست بتونم ارشد پرستاری بخونم؟
  یا اینکه راهی برای قبولی کارشناسی پرستاری بجز کنکور سراسری وجود داره؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام خیر میتونید در ازمون لیسانس به پزشکی شرکت کنی که شرایطش در سایت موجوده ولی برای پرستاری بدون کنکور هیچ گزینه ای نداری

 13. صبا
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

  من رشتم تجربیه و معدل کتبی نهایی 13/27 و معدل کل دیپلم 17/79 ایا میتونم رشته پیراپزشکی یا مهندسی معماری یا اموزش زبان انگلیسی قبول بشم

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام بدون کنکور فقط میتونی معماری با زبان انتخاب رشته کنی پرستاری بدون کنکور نیست

 14. میلاد
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

  سلام من معدل کل 18.5 و کتبی16.2 تجربی نظام جدید هستم پرستاری بدون کنکور میتونم برم؟استان تهران زندگی میکنم

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام پرستاری که بدون کنکور نشده ولی میکروبیولوژی و سایر رشته های علوم پایه رو میتونی برای 1400 انتخاب کنی

 15. آیه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

  سلام‌لطفا‌راهنمایی کنید با سن بالا هم میشه تو رشته های پیرا پزشکی شرکت کرد زیر چهل سال وچطور میشه با کارشناسی یه رشته دیگه ارشد این رشته ها رو شرکت کرد

 16. آیه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام کاردانی‌ رشته‌معماری و کارشناسی عمران دارم چطور میتونم کارشناسی
  پرستاری، مامایی، یا رشته های دیگر پبرا پزشگی رو بخونم یا اینکه کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم

 17. دنیا
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۸

  من میخوام واسه کنکور سال دیگه بخونم تجربی ولی میتونم با همون مدرک دیپلم انسانی نظام جدید ثبت نام کنم با باید دیپلم تجربی داشته باشم و شرایط پرستاری بدون کنکور چطوری میشه بگید

 18. دنیا
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

  سلام وعرض ادب ببخشید من دیپلم انسانی دارم اولین سالمه کنکور میدم گفتم میشه برم دانشگاه ازاد برای پرستاری یا همون مدرک خودم یا باید مدرک تجربی داشته باشم

  • moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام دنیا
   شما جهت شرکت در کنکور تجربی در صورتی که نظام قدیم باشین باید دیپلم تجربی داشته باشین

 19. Milad
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام اگه رتبه دولتی وآزاد پرستاری رو نیاریم بازم میتونیم پرستاری بخونیم؟؟!

 20. فاطمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۳۳

  سلام وقت بخیر
  میخاستم ببینم میشه با معدل ۱۲ پرستاری بدون کنکور ثبت نام کنم برا ۱۴۰۰.
  ممنون میشم جوابمو بدید.

  • moshaverarshad
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام خانم فاطمه
   ن متاسفانه نمیشه با معدل 12 پرستاری بدون کنکور پذیریش بگیرید

 21. پریا
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۱

  سلام ..من فارع التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری هستم ،،در ضمن دوران دبیرستان رشته ریاضی ک فیزیک بودم ،،چطور میتونم پرستاری بدون کنکور بخونم؟؟

  • moshaverarshad
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۴

   سلام خانم پریا
   جهت اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام رشته پرستاری با مشاروان مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 22. شهرام
  ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام انمکان تماس وجود ندارد لطفا راهنمایی کنید

 23. بهناز
  ۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۶

  سلام وقت بخیر برای من که فارغ التحصیل رشته دامپزشکیم سال ۹۴ الان میتونم پرستاری بدون کنکور شرکت کنم ؟!

 24. ارش غلامی ابی
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۳

  با سلام دیپلم فنی و مدرک فوق دیپلم دارم میتوانم پرستاری بدو ن کنکور ثبت نام کنم

  • مشاور ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

   سلام رشته های پیراپزشکی از جمله رشته ی پرستاری بدون آزمون ارائه نمی شود.

 25. ELIZABTH
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۱

  سلام وقت بخیر
  چطور می توانم در رشته پرستاری بدون آزمون ثبت نام کنم شرایط کامل هم دارم

 26. Fatemeh
  ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۴

  سلام من دانشجوی رشته شیمی هستم میخوام پرستاری بدون کنکور بخونم شرایطش چی هستش میشه راهنمایی کنید؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت بخیر شرایط تحصیل در رشته های پرستاری بدون آزمون امکان پذیر نیست و دفترچه انتخاب رشته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در این رشته ارائه نشده است .

   • Elahe
    ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

    سلام من معدلم ۱۴ هست رشت هنرستانم کامپیوتر بوده می تونم وارد رشت پرستاری بدون کنور بشم؟

    • کارشناس ارشد
     ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

     سلام وقتتون بخیر رشته پرستاری بدون کنکور ارائه نمیشود

  • فاطمه
   ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

   سلام وقت بخیر تاریخ ثبت نام کی هست؟!
   و تکلیف ما که واقعت نمیدونستیم ک سوابق تاثیر داره و غفلت کردیم و نخوندیم چی؟!
   یعنی ما تو این کشور دیگه هیچ سهمی نداریم؟!

 27. امیر
  ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام میخام بدونم بدون کنکور میتونم برم دانشگاه ازاد رشته پرستاری بخونم؟

  • مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۷

   با سلام و وقت بخیر
   جهت ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور و همچنین اطلاع از شرایط ثبت نام با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

  • فاطمه
   ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام وقت بخیر تاریخ ثبت نام کی هست؟!
   و تکلیف ما که واقعت نمیدونستیم ک سوابق تاثیر داره و غفلت کردیم و نخوندیم چی؟!
   یعنی ما تو این کشور دیگه هیچ سهمی نداریم؟!

   • moshaverarshad
    ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

    سلام دفترچه رشته های بدون کنکور هنوز اعلام نشده از سنجش پیگیری کنید

 28. سارا
  ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۵

  سلام هنوزم ثبت نام پرستاری بدون کنکور امکان پذیره ؟

  • مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام جهت اطلاع از کد محل رشته ها با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 29. Fatemeh
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام ببخشید هرچی تماس می گیرم وصل نمیشه
  میشه بگید چ طوری باید ثبت نام کرد؟

 30. ماریا
  ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام امسال هم بدون کنکور پذیرش میشه در رشته پرستاری؟

 31. بهار
  ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶

  سلام ،تکلیف ما دهه شصتیا چی میشه که شرط سنی داره هیچ جا نمیتونیم ثبت نام کنیم

  • dr-naqizade
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام و وقت بخیر
   بخاطر تعهد به خدمت است

 32. آیدا
  ۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۷

  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی منایع آب هستم. به چه طریقی میتونم برای رشته پرستاری بدون کنکور شرکت اقدام کنم؟

  • irantahsil
   ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶

   جهت ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور 97 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 33. hasti
  ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام. من رشتم انسانیه الا میخام پرستاری بدپن کنکور بخونم. شرایطش چیه

 34. ...
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵

  ببخشید از طریق سامانه ینی چجوری بابد ثبت نام کنیم؟

  • irantahsil
   ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۶

   سلام جهت ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 35. نوشین
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۶

  رشته ی فیزیوتراپی هم جز رشته های بدون کنکورتون هست؟؟؟؟؟ و برای رشته های بدون کنکوردر چه شهر هایی میتونیم تحصیل کنم ؟؟..

 36. نوشین
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳

  سلام میخواستم شرایط ثبت نام مامایی بدون کنکور رو بدونم…..لطفا اگه میشه زود بهم جواب بدین

  • irantahsil
   ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۲

   سلام جهت آگاهی دقیق از شرایط ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور 97 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 37. Hossein
  ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶

  تماس گرفتم ولی به کارشناس وصل نمیشه

  • ایران تحصیل
   ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳

   ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور 97 فقط از طریق سامانه می باشد و به علت تعدد کاربران خطوط مشغول است

  • اسدي
   ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۴

   هر چقدر تماس ميگيرم ميگه امكان پذير نيست

   • irantahsil
    ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۷

    برای ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور 97 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید در صورتی شلوغی مجددا تماس بگیرید

    • حمزه لو
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۷

     سلام من رشتم تجربیه کنکور که دادم پرستاری آزاد آوردم ولی انتخاب رشته که کردم تو اولویتام پرستاری رو نزدم میخواستم بدونم میتونم بدون انتخاب رشته پرستاری ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام تماس بگیرید کارشناسامون پاسخگو هستند

ایران تحصیل
تماس با مشاور