تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 

دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 1401 + دانلود مستقیم

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه بارگذاری و دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 1401 مشخص شد. داوطلبانی که در آزمون دکتری سال جاری شرکت نموده و پس از اعلام نتایج و انتخاب رشته، به هر دلیلی نتوانسته اند در رشته و دانشگاه مورد نظر خود قبول شوند، قادر خواهند بود تا در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند. البته، در حال حاضر هنوز اطلاعیه ایی مبنی بر امکانپذیر بودن ثبت نام و انجام تکمیل ظرفیت منتشر نشده و باید منتظر موافقت سازمان های مربوطه و اعلام سازمان سنجش در این راستا بود. چرا که از سال 97 تا کنون تکمیل ظرفیت دوره دکتری لغو شده است.

با این حال، بمحض آنکه اخبار و اطلاعیه جدیدی در این باره منتشر گردید، متقاضیان می توانند از طریق کنال تلگرامی و سایت ایران تحصیل از تمام جزئیات مطلع گردند. همچنین، همه متقاضیان عزیز می توانند جهت انجام انتخاب رشته استاندارد و افزایش احتمال قبولی خود با کارشناسان و مشاورن ایران تحصیل تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایند. 

 

 

به منظور اطلاع از تاریخ و زمان دقیق دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری

 

زمان دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری

 

 

داوطلبانی که در ثبت نام آزمون دکتری شرکت نموده، اما پس از انتشار کارنامه اولیه و انتخاب رشته موفق به قبولی در یکی از رشته های دانشگاهی نشده یا نتیجه رضایت بخشی نداشته اند، امیدوارند که بتوانند در زمان تکمیل ظرفیت شانس خود را برای قبولی در رشته مورد نظر امتحان کنند.

به همین منظور، بر اساس روال معمول این متقاضیان می توانستند تا در زمان های خاصی نسبت به دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری و آزاد اقدام نموده و از میان کد رشته محل های موجود، 30 کد را انتخاب نمایند. شرکت کنندگان آزمون سال جاری نیز که به هر دلیلی انتخاب رشته خوبی نداشته اند، منتظر اعلام زمان انتشار این دفترچه می باشند.

این در حالی است که آخرین اجرای تکمیل ظرفیت دکتری در سال 97 بود. بدین مفهوم که در آزمون همان سال سازمان سنجش اعلام کرد که تکمیل ظرفیت حذف شده و دیگر این برنامه اجرایی نمی شود. با این وجود، به دلیل درخواست های مکرر داوطلبان می توان امیدوار بود که دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 1401 منتشر گردد. در این صورت، مقاله حاضر به روزرسانی و تاریخ دقیق انجام این کار به اطلاع متقاضیان گرامی خواهد رسید.

 

 

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری

گرچه هنوز خبر قطعی مبنی بر برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری وجود ندارد، اما اگر تصمیمات تغییر یابد، لازم است که متقاضیان حتما دفترچه را دریافت و به دقت مطالعه نمایند.

چرا که در دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری علاوه بر ذکر تمامی موارد جهت نحوه ثبت نام و انتخاب رشته، کد رشته های محل موجود نیز درج شده است. متقاضیان می بایست با توجه به لیست رشته های اعلام شده از سوی سازمان سنجش، اولویت های خود را در فرم مربوطه به ثبت برسانند.

از این رو، سامانه ایران تحصیل به محض امکان لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری را در اختیار این عزیزان قرار خواهد داد.

 

 

راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری

ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری روندی مشابه با انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج اولیه دارد. به طوری که پس از اعلام تاریخ دقیق انجام این کار، متقاضیان می بایست به سازمان سنجش مراجعه نموده و با کلیک بر روی لینک دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ، آن را بارگذاری کنند.

البته انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سایت این دانشگاه، یعنی azmoon.iau.ac.ir انجام می پذیرد و افرادی که قبلا فرم ثبت نام این دانشگاه را تکمیل کرده اند، باید برای انجام امور مربوطه به سای مذکور مراجعه کنند. اما به طور کلی، فرایند زیر ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت به شکل زیر خواهد بود.

 

 • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی  sanjesh.org
 • مراجعه به بخش ” خرید کارت اعتباری ” و پرداخت هزینه درخواست شده جهت دریافت سریال
 • وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز در فرم تقاضانامه
 • وارد کردن لیست کد رشته محل ها یمورد نظر ( 30 انتخاب)
 • به تائید رساندن و اتمام همه مراحل. توجه داشته باشید که در نهایت یک کد رهگیری در اختیار شما قرار داده خواهد شد که بایستی آن را تا زمان پذیرش نهایی نزد خود نگه دارید.

 

 

چرا تکمیل ظرفیت آزمون دکتری حذف شد؟

 

مشاوره دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری

 

برای بسیاری از داوطلبان این سوال مطرح است که چرا تصمیم بر عدم انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری گرفته شد، در حالی که آزمون مقاطع دیگر همچون کارشناسی و کارشناسی ارشد هنوز تکمیل ظرفیت دارند.

نکته دیگری که برای اغلب متقاضیان جای پرسش دارد، آن است که در برخی از رشته ها، همواره ظرفیت و صندلی های مشخصی خالی باقی می مانند. بویژه آنکه قانون لغو مصاحبه دکتری که در سال 99 تصویب گشت، در سال 1401 برداشته شد و دانشگاه ها مجددا مجاز به گرفتن مصاحبه حضوری از متقاضیان شدند.

بدین ترتیب، خالی ماندن برخی از ظرفیت ها دور از انتشاز نیست. اما حقیقت آن است که دلیل اصلی چنین تصمیمی مشخص نیست و هنوز مسئولین مربوطه درباره آن خبری اعلام نکرده اند.

 

 

آیا امکان دارد که تکمیل ظرفیت آزمون دکتری برگزار شود؟

برای داوطلبانی که تلاش زیادی جهت قبولی در آزمون دکتری نموده و نتوانسته اند در زمان نتایج آزمون دکتری و انتخاب رشته به هدف مورد برسند، شنیدن خبر دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری بسیار مهم است. حتی تعدادی از داوطلبان در پس از آزمون دکتری 98 در مقابل سازمان سنجش تجمع کرده و خواستار برگزاری مجدد این قانون شدند.

بخصوص که در شرایط  کرنایی، مطالعه و درس خواندن با مشکلات گوناگونی همراه است و داوطلبان معتقدند که نباید زحمات افرادی که رتبه مناسب کسب کرده اند، نادیده گرفته شود.

مطابق با پاسخی که رئیس سازمان سنجش اعلام نموده است، چنانچه دانشگاه ها درخواست تکمیل ظرفیت بدهند، این موضوع اطلاع رسانی خواهد شد. با این وجود نمی توان با قطعیت گفت که آیا تکمیل ظرفیت آزمون دکتری برگزار می گردد یا خیر. امیدوارم که تصمیمات درستی در این باره اتخاذ گردد و داوطلبان عزیز نیز به هدف خود دست یایند.

 

 

مشاوره دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری

اگر مشخص شود که تکمیل ظرفیت دکتری اجرایی می گردد، لازم است که متقاضیان به چند نکته توجه داشته باشند تا احتمالی قبولی خود را بالا ببریند. ما در اینجا برخی از آن ها ذکر می کنیم. اما چنانچه می خواهید اطلاعات بیشتری کسب نموده و مشاوره تخصصی دریافت کنید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 • بر اساس قوانین، همه افرادی که در آزمون دکتری ثبت کرده و برای مصاحبه دعوت شده اند، مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت دوره دکتری خواهند بود.
 • طبق روالی که در سال های گذشته وجود داشت، حتی متقاضیانی که در آزمون دکتری دانشگاه آزاد نتوانسته بودند نمره قبولی آزمون علمی را دریافت نمایند هم مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت بودند. البته این قانون ممکن است دچار تغییراتی شود.
 • داوطلبانی که نمره و تراز آن ها با آخرین نفر پذیرفته شده تفاوت زیادی داشته باشند، احتمال قبولی پایینی دارند.
 • به طور معمول زمان شرکت در تکمیل ظرفیت، بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور و ثبت نام دانشجویان می باشد
 • قبول شدگان تکمیل ظرفیت به عنوان ورودی های بهمن محسوب می شوند و ترم خود را از نیمسال دوم آغاز خواهند نمود.

 

 

خلاصه مطالب

هدف از نگارش این مقاله آن بود که متقاضیان گرامی با نحوه و چگونگی دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری آشنا شده و سعی کردیم تا توضیحات لازم در خصوص برگزاری آن را توضیح دهیم.

با توجه به آنکه در زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت به طور معمول رقابت زیادی وجود دارد و دانشگاه های مختلف، ظرفیت خاصی را برای این منظور در نظر می گیرند، دریافت راهنمایی از افرادی که در این حوزه تجربه و تخصص دارند می تواند بسیار کمک کننده باشد. به همین منظور، همه دوستان گرامی می توانند از ساعت 8 صبح الی 12 شب در همه روزهای هفته با ما در تماس باشند. 

 

 

جهت آگاهی از نحوه دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری و آزاد به همراه ظرفیت پذیرش دانشگاه ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

منابع آزمون دکتری وزارت بهداشت

شرایط دکتری بدون آزمون

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه زمانی دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری منتشر می شود؟

هنوز اخبار دقیقی در این مورد در دست نیست و کاملا مشخص نیست که آیا تکمیل ظرفیت آزمون دکتری برگزار می شود یا خیر. اما داوطلبان می توانند برای پیگیری این موضوع سایت و کانال ایران تحصیل را دنبال نمایند.

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری به کجا باید مراجعه نمود؟

به محض انتشار، سایت ایران تحصیل لینک دانلود دفترچه را در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد.

چگونه در زمان تکمیل ظرفیت شانس قبولی خود را بالا ببریم؟

برای دریافت مشاوره اختصاصی انتخاب رشته دکتری می توانید با کارشناسان مجرب ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

آیا می توان به انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت ازمون دکتری امیدوار بود یا خیر؟

در مقاله کنونی می توانید توضیحات لازم در این باره را مطالعه فرمایید. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور