ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خرید خدمت سربازی 1403 + خبر فوری تصویب قانون جدید نظام وظیفه

خرید خدمت سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای بررسی امکان خرید خدمت سربازی + آخرین اطلاعات

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که به دلیل شرایط خاص خود، تصمیم به خرید خدمت سربازی و عدم حضور در خدمت سربازی دارند، می‌توانند طبق مقررات خرید خدمت نظام وظیفه، مراحل مربوط به خرید خدمت نظام وظیفه خود را انجام داده و پس از پرداخت مبلغ مربوطه، کارت پایان خدمت خود را دریافت نمایند.

خرید سربازی بر اساس قانون جدید خرید سربازی امکان پذیر نیست، اما اگر افراد دارای شرایط خاصی مانند غیبت نظام وظیفه بیش از ۵ سال باشند، طبق خبر فوری خرید سربازی می‌توانند برای خرید سربازی اقدام نمایند.

پرداخت هزینه قیمت خرید سربازی دیپلم، قیمت خرید سربازی لیسانس، قیمت خرید سربازی با مدرک دکتری و قیمت خرید سربازی ارشد متفاوت بوده و دریافت کارت پایان خدمت دارای شرایط خاصی است. برای کسب اطلاع از قوانین جدید خرید خدمت می توانید با مشاره 9099075307 تماس گرفته و با همکاران ما در ایران تحصیل در ارتباط باشید.

قانون جدید خرید سربازی 1403

خرید خدمت سربازی، موضوع مورد توجه بسیاری از مشمولان است. چه آن‌هایی که دارای مدت خدمت سربازی هستند و چه آن‌هایی که غایب بوده و یا کسری خدمت سربازی دارند.  این طرح در چند سال گذشته برای خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب اجرا شده بود.

به این صورت که هر فرد با پرداخت مبلغی می‌توانست کارت پایان خدمت خود را دریافت کند. اما اکنون بر اساس قانون جدید خرید سربازی، طرح خدمت سربازی وجود ندارد و همه باید به سربازی بروند.

در سال ۱۴۰۰، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در رابطه با این طرح، اظهار کرد: این طرح در ابتدا برای ایرانیان خارج از کشور پیشنهاد شد، اما در حال حاضر و در قانون جدید برای خرید سربازی در حال تدوین طرح جدیدی همراه با اصلاح طرح قدیمی هستیم.

سردار تقی مهری، رییس سازمان وظیفه عمومی در آخرین خبر قانون جدید خرید سربازی اعلام کرد: همانطور که بارها اعلام‌ شده‌ است، چند سالی است که خرید سربازی دیگر در دستور کار نیست و همه افرادی که به سن مشمولیت رسیده‌اند باید وضعیت خدمت سربازی خود را تعیین تکلیف کنند.

💢 در خبر جدید خرید سربازی این گونه بیان شده است که مشمولان غیبت از سربازی، محرومیت‌های اجتماعی از جمله عدم استخدام در سازمان‌ها و دستگاه‌های خصوصی و دولتی، نداشتن اجازه ادامه تحصیل و خروج از کشور و همچنین برخوردار نشدن از یکسری تسهیلات قانونی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره معافیت های عجیب سربازی و پیگیری اخبار سربازی بایستی با مشاوران مجموعه ایران تحصیل که کارشناسان حرفه‌ای و مجرب هستند، تماس بگیرید.

قانون جدید خرید سربازی

شرایط خرید خدمت سربازی 1403

طبق خبر فوری خرید سربازی، آخرین مهلت خرید خدمت مربوط به سال ۹۷‌ بود و از سال ۹۸ به بعد به دلیل اجرای عدالت اجتماعی این طرح لغو شد. اما از بهمن ۱۴۰۰ مجددا طرح خرید سربازی را در کمیسیون تلفیق بودجه مورد بحث قرار داده و تصویب کردند. بنابراین مشمولان نظام وظیفه می‌توانند همچنان با پرداخت مبالغ مشخص‌ شده‌ برای خرید سربازی خود اقدام کنند.

در طرح خرید خدمت سربازی عنوان شده بود که افراد غایب و غیر غایب، متاهل و دارای دو فرزند و بالای ۳۰ سال سن، از خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می‌شوند. همچنین مشمولان غایب خارج از کشور با پرداخت ۱۵ هزار یورو می‌توانند کارت معافیت از خدمت سربازی را از طریق سایت خرید سربازی مشمولان غایب تهیه نمایند. در اطلاعیه‌ها اعلام‌ شده‌ که شرط اساسی خرید سربازی عبارت است از:

۱) مشمول دارای غیبت ۵ سال به بالا باشد.

۲) شخص در خارج از کشور اقامت داشته باشد.

۳) افراد متاهل بالای ۳۰ سال که ۲ فرزند دارند، به صورت رایگان می‌توانند معافیت دریافت کنند.

💢 به‌طور کلی خرید سربازی دارای شرایط دیگری نیز در ویژه گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه نیز که در ادامه به بیان آن‌ها پرداخته‌ شده‌ است، ولی در حالت کلی خرید سربازی برای افراد امکان پذیر نمی‌باشد.

شرایط خرید خدمت سربازی

شرایط خرید سربازی برای مشمولان دانشجو

دانشجویانی که از مقطع تحصیلی خود فارغ‌التحصیل شده‌اند، باتوجه به شرایط خدمت سربازی در زمان غیبتشان یعنی پس از تاریخ فارغ‌التحصیلی آن‌ها نیز حساب می‌شود.

دانشجویانی که تاریخ اخراج و یا انصراف آن‌ها قبل از سال ۱۳۹۷ بوده است، تاریخ مربوط به غیبت آن‌ها از زمان انصراف و یا اخراج آن‌ها محاسبه می‌شود.

شرایط خرید سربازی برای مشمولان خارج از کشور

طبق قانون جدید خرید سربازی افرادی که بدون دریافت معافیت تحصیلی خارج از کشور، در کشورهای دیگر به تحصیل پرداخته‌اند، باید زمان غیبت سربازی آن‌ها را از زمان شروع سن مشمولیتشان، یعنی ۱۸ سال تمام، محاسبه کرد.

افرادی که در خارج از کشور به تحصیل پرداخته‌اند و در حال حاضر از دانشگاه اخراج شده‌اند یا انصراف داده‌اند، باید تاریخ شروع غیبت آن‌ها را از مقطع تحصیلی قبلی (قبل از انصراف یا اخراج) محاسبه کرد.

تماس با مشاوران

تماس با مشاوران

شرایط خرید خدمت سربازی در حین خدمت

اشخاص مشمولی که دارای شرایط خرید خدمت سربازی هستند و بیش از ۸ سال از انجام خدمت سربازی معاف هستند، می‌توانند با رعایت شرایط خاص، مراحل خرید را انجام دهند. این گروه از سربازان پس از تعیین و تکلیف وضعیت سربازی خود، از خدمت سربازی ترخیص خواهند شد.

شرایط خرید خدمت سربازی بدون تحصیلات دانشگاهی

افرادی که تصمیم به خرید خدمت سربازی دارند، اما در مقطع تحصیل دانشگاهی قرار نگرفته‌اند، می‌توانند بعد از اطلاع از خبر فوری خرید سربازی در صورت داشتن ۸ سال غیبت از خدمت سربازی، مراحل خرید سربازی خود را انجام دهند.

محاسبه زمان غیبت خدمت سربازی برای این گروه افراد، بر اساس سن مشمولیت یا همان ۱۸ سال تمام است.

 جهت اطلاع از اضافه خدمت غیبت سربازی بر روی لینک آبی لینک نمایید.

قیمت خرید سربازی 1403

افرادی که دارای شرایط خرید سربازی هستند، می‌توانند با پرداخت هزینه خرید خدمت سربازی، از اعزام به سربازی جلوگیری نمایند. جهت خرید سربازی، مشمولان موظف به پرداخت هزینه مربوطه می‌باشند. مقدار و قیمت خرید خدمت نظام وظیفه، بسته به نوع مقطع تحصیلی افراد متفاوت است.

هرچه مقطع تحصیلی افراد بالاتر باشد، قیمت خرید سربازی نیز افزایش خواهد یافت. در نتیجه افراد دارای مدرک دکتری تخصصی بیش‌ترین مبلغ را برای خرید خدمت نظام وظیفه پرداخت می‌کنند، درحالی که افراد زیر دیپلم کمترین مبلغ را پرداخت می‌نمایند.

💢 توجه نمایید همان طور که بیان شد خرید سربازی بر اساس قانون جدید خرید سربازی امکان پذیر نیست و خرید سربازی تنها برای افرادی که دارای شرایط خاص می‌باشد، امکان پذیر است و این طرح ممکن است در سال آینده تغییراتی داشته باشد.

قیمت خرید سربازی دیپلم

طبق خبر فوری خرید سربازی، خرید خدمت در حال حاضر به تصویب نرسیده است. به دلیل بالا بودن مبلغ قیمت خرید سربازی دیپلم، این طرح اجرایی نشده و در حال حاضر بلاتکلیف می‌باشد. اما مشمولین نظام وظیفه می‌توانند برای به دست آوردن قیمت خرید سربازی دیپلم در سال‌های گذشته، به جدول زیر مراجعه کنند:

قیمت خرید سربازی دیپلم
دویست و پنجاه میلیون تومان

قیمت خرید سربازی لیسانس

در حال حاضر قیمت خرید سربازی لیسانس به تصویب نرسیده است. زیرا به دلیل بالا بودن مبلغ قیمت خرید سربازی دیپلم، این طرح اجرایی نشده و در حال حاضر بلاتکلیف می‌باشد. البته گفتنی است که هر ساله قیمت خرید خدمت سربازی تغییر می‌کند و مشمولان در صورت عدم دریافت معافیت دائم سربازی موظف هستند که بر اساس قیمت مصوب سال جدید، خدمت سربازی خود را خریداری نمایند.

با این حال مشمولین می‌توانند برای محاسبه قیمت حدودی، به جدول زیر مراجعه کنند:

قیمت خرید سربازی
قیمت خرید سربازی لیسانس چهارصد میلیون تومان
قیمت خرید سربازی ارشد چهارصد میلیون تومان

قیمت خرید سربازی با مدرک دکتری

قیمت خرید سربازی با مدرک دکتری در حال حاضر مشخص نشده است. زیرا به دلیل بالا بودن مبلغ قیمت خرید سربازی دیپلم، این طرح اجرایی نشده و در حال حاضر بلاتکلیف می‌باشد. اما خرید سربازی از سال ۱۴۰۲ بر اساس مبالغ اعلام‌ شده‌ از سوی کمیسیون تلفیق بودجه انجام خواهد گرفت.

در جدول زیر، قیمت خرید سربازی دیپلم، قیمت خرید سربازی لیسانس، قیمت خرید سربازی با مدرک دکتری پزشکی و غیرپزشکی ذکر‌ شده‌ است.

قیمت خرید سربازی
قیمت خرید سربازی با مدرک دکتری ششصد میلیون تومان
قیمت خرید سربازی با مدرک دکتری غیر پزشکی ششصد میلیون تومان
قیمت خرید سربازی با مدرک تخصصی دکتری ششصد میلیون تومان

 

برای اطلاع از معافیت سربازی بالای چهل سال کلیک نمایید.

قیمت خرید سربازی

مراحل خرید سربازی 1403

مراحل خرید خدمت سربازی برای افرادی که دارای شرایط خاص بوده و اماکن خرید سربازی را دارند به شرح زیر است:

افرادی که تمایل به خرید سربازی دارند، باید به صورت حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و مراحل خرید خدمت سربازی را از طریق این دفاتر انجام دهند. اما بهتر است پیش از مراجعه خبر فوری خرید سربازی را پیگیری کنند.

☑️ در ابتدا، ثبت نام در طرح خرید سربازی با ارائه مدارک لازم انجام می‌شود.

☑️ پس از ارائه مدارک لازم توسط مشمولان نظام وظیفه، درخواست آن‌ها به معاونت وظیفه عمومی استان محل سکونتشان ارسال می‌شود و وضعیت نظام وظیفه آن‌ها بررسی می‌شود.

☑️ در صورت تایید درخواست برای متاهلین، یک پیامک به شماره تلفن همراه آن‌ها ارسال خواهد شد که مبلغ جریمه را اعلام می‌کند. مشمولان ۵ روز فرصت دارند که مراحل پرداخت هزینه خرید خدمت سربازی ۱۴۰۲ را انجام دهند.

☑️ مشمولان باید با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰، شناسه واریز، شماره حساب و فرم تعهدنامه محضری را دریافت کرده و حداکثر تا ۱۰ روز پس از دریافت این فرم، فیش واریزی خود را به همراه فرم تعهدنامه محضری به پلیس +۱۰ تحویل دهند.

☑️ زمان اجرای طرح خرید سربازی ۱۴۰۲ مشخص‌ نشده‌ است. اطلاعات اجرایی آن پس از اعلام، به اطلاع عموم خواهد رسید.

پس از تکمیل مراحل خرید خدمت سربازی، کارت معافیت سربازی به مشمولان اعطا خواهد شد. برای دریافت مشاوره سربازی نظام وظیفه با کارشناسان ما در ایران تحصیل در ارتباط باشید.

مشاوره استخدام آموزش و پرورش

مشاوره استخدام آموزش و پرورش

روش واریز اقساطی خرید سربازی 1403

یکی از تسهیلاتی که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای افرادی که تمایل به پرداخت هزینه خرید سربازی ۱۴۰۲ به صورت اقساطی را دارند، فراهم کرده است، هزینه خرید سربازی بر اساس نوع مدرک فارغ التحصیلی، مدت زمان غیبت، وضعیت تاهل و تعداد فرزندان آن‌ها تعیین می‌شود.

افراد واجد شرایط خرید سربازی می‌توانند به یکی از بانک‌های معرفی‌شده‌توسط سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و یک سوم جریمه سربازی را نقدا پرداخت نمایند و مابقی مبلغ را به صورت اقساط ۳۶ ماهه پرداخت کنند.

💢 ضروری است به یاد داشته باشید که تمامی مقررات فوق تنها در صورت اجرای مجدد قانون خرید سربازی توسط سازمان نظام وظیفه، اجرا خواهند شد.

خبر فوری خرید سربازی برای افراد متاهل 1403

طبق خبر فوری خرید سربازی مشمولان نظام وظیفه در راستای عدم اعزام به خدمت به دلایل مختلف به دنبال اطلاع از خرید سربازی ۱۴۰۲ بوده و بایستی به مطالب گفته‌شده‌در قبل توجه نمایند. قانون خرید سربازی در سال‌های اخیر به صورت مکرر تغییر یافته و در حال حاظر امکان خرید دوره خدمت نظام وظیفه وجود ندارد.

معافیت مشمولان متاهل که بالای ۳۰ سال سن دارند، از جمله اخباری بوده که در اوایل سال ۱۴۰۲ مورد توجه قرار گرفته، اما با این وجود این طرح در مجلس تصویب نشد.

خرید خدمت سربازی برای افراد متاهل امکان‌پذیر نبوده و در سال ۱۴۰۲ افراد قابلیت انجام این کار را نخواهند داشت. این افراد تنها از مزایای کسر خدمت برخوردار‌شده‌و می‌توانند از آن استفاده نمایند.

این امکان وجود داشته تا در آینده با توجه به طرح جوانی جمعیت، مجدد قانون خرید سربازی برای این افراد در نظر گرفته شود. با توجه به طرح در نظر گرفته‌شده‌در اوایل سال ۱۴۰۲، مشمولان نظام وظیفه این قابلیت را داشتند تا بر حسب قانون معافیت سربازی متاهلین دارای سه فرزند معاف شوند.

برای اطلاع از میزان حقوق سربازی کلیک نمایید.

خرید سربازی قیمت خرید سربازی دیپلم | قیمت خرید سربازی لیسانس | قیمت خرید سربازی با مدرک دکتری | قیمت خرید سربازی ارشد

اخبار پیرامون خرید سربازی 1403

📢 آیا طرح خرید خدمت پس از انتشار خبر فوری خرید سربازی در سال ۱۴۰۳ اجرا خواهد شد؟

طرح خرید خدمت سربازی تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۷ در حال اجرا بوده و تنها افرادی که مبالغ اقساط خود را پرداخت نکرده اند، مهلتی دوباره برای تسویه بدهی خود تا پایان سال ۱۳۹۹ دریافت کرده‌اند. اجرای این قانون برای سال ۱۴۰۰ متوقف‌ شده‌ است.

قوانین نظام وظیفه هر سال دچار تغییراتی می‌گردد و هر مشمولی باید از تمامی موارد آن آگاه شود. تاکنون دو قانون مربوط به خرید خدمت سربازی تصویب و اجرا‌ شده‌ که ستاد کل نیروهای مسلح آن‌ها را تصویب نکرده است. در حال حاضر طرح‌های دیگری در مورد خرید خدمت سربازی برای مشمولین غایب در مجلس مورد بررسی قرار دارد.

 

پادکست صوتی مقاله 🎧

خلاصه مقاله خرید خدمت سربازی

در صورت اعلام امکان‌پذیر بودن خرید خدمت سربازی در قانون جدید خرید سربازی  توسط کمیسیون تلفیق، متقاضیان می‌توانند با کسب اطلاع از قیمت خرید سربازی دیپلم، قیمت خرید سربازی لیسانس، قیمت خرید سربازی با مدرک دکتری و همچنین قیمت خرید سربازی ارشد خدمت نظام وظیفه و فروش سربازی قسطی، اقدام به خرید سربازی نمایند.

همچنین، افراد غایب خارج از کشور نیز با پرداخت هزینه تعیین‌ شده‌ می‌توانند کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت استفاده کنند. اگر نیاز به دریافت خبر فوری خرید سربازی دارید می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

برای دانلود فایل pdf کلیک کنید.

3.9/5 - (53 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای بررسی امکان خرید خدمت سربازی + آخرین اطلاعات

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه شرایطی برای خرید سربازی وجود دارد؟

خرید سربازی برای افراد مختلف دارای شرایط متفاوت است، یکی از شرایط مشترک آن داشتن ۵ سال غیبت سربازی است.

چقدر هزینه خرید سربازی است؟

هزینه خرید سربازی بستگی به مدرک تحصیلی مشتری دارد. هر چه مدرک وی پایین‌تر باشد، هزینه کمتری پرداخت می‌کند.

امکان قسط‌ بندی خرید سربازی وجود دارد؟

بله، اما معمولا یک سوم این هزینه باید بدون اقساط پرداخت شود.

نظرات

763 دیدگاه دربارهٔ «خرید خدمت سربازی 1403 + خبر فوری تصویب قانون جدید نظام وظیفه»

 1. Avatar photo علی احمد گفت:

  سلام
  من غیبت دارم چندین سال
  میتونم با استافده از وثیغه از کشور خارج بشم؟
  (یا وثیقه فقط برای اشخاصی هست که تحصیل میکنن؟)

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر خیر برای افرادی که وارد دوران غیبت شده اند مجوز خروج از کشور صادر نخواهد شد

 2. Avatar photo تورج گفت:

  آیا محدودیتی در تعداد خروج از کشور مشمولینی که با روش سفر سیاحتی وثیقه گذاری میکنند وجود دارد ؟ چون میگن با این روش وثیقه گذاری شخص مشمول ( مثلا دانشجو بدون غیبت ) فقط یکبار میشه از کشور خارج بشه.

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام شما میتوانید با گذاشتن وثیقه نزد نظام وظیفه برای خروج از کشور اقدام کنید اما این مجوز باید تمدید شود

 3. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام.
  برادر من سال۱۰/۹۰ خدمت رفت۲بارتاالان فرار کرد الان حدود۷یا ۸ ساله فراریه آیا میشه خدمتشو خرید؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر قانون خرید خدمت فعلا در وضعبت برسی میباشد

 4. Avatar photo سامیار سعادت گفت:

  سلام وقت بخیر ۲۳سالمه دانشگاه تازه تموم شدم تومور خوش خيم مثانه داشتم و ٢بار عمل شدم امکان معافیت وجود داری؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   امکان تعلق معافیت برای تومورهای خوش خیم بالا نیست.

   1. Avatar photo روح الله گفت:

    سلام و خسته نباشید ببخشید من چند سال پیش که برای خرید خدمت اقدام کرده بودم ثبت نام کردم و مبلغ پرداختی رو نریختم الان نزدیک ۳۶ سال دارم تحصیلاتم سیکل هستش و متاهل هستم و پرونده خرید خدمتم رو دارم می خواستم بدونم می‌تونم از طریق همون پرونده دوباره اقدام کن

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت خیر
     خرید خدمت در حال حاضر انجام نمیشود متاسفانه.

 5. Avatar photo عبداللهی گفت:

  سلام .می خواستم سربازی پسرم رو بخرم خودش مشگلی نداره الحمدالله ولی پدرش مشکل اسکولیوز داره میشه کاری کرد..ممنون میشم جواب بدید

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر سایت خرید خدمت سربازی بسته شده است

 6. Avatar photo پویا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من بعد از فارغ‌التحصیلی به ۱۸ سال رسیدم و معافیت دانشجویی گرفتم و الان قصد دارم با کارنامه سبز کنکور دانشگاهمو عوض کنم آیا مشکلی برای معافیت بوجود نمیاد
  و اگه قصد دوباره کنکور دادن رو داشته باشم چه اقداماتی برای معافیت تحصیلی باید انجام بدم

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز خیر مشکلی به وجود نخواهد امد
   ولی بهتره شرایتتان را دقیق تر بررسی کنیم
   با مشاورین تماس بگیرید تا راهنماییتان کنند.

   1. Avatar photo فرزادعزیزنژاد گفت:

    سلام من متهل هستم یه دختردارم ۳۳سال سن دارم راهی برای خرید یامعافی هستش درزمن پیش پدرم زندگی میکنم که یک ساله سکته مغزی کرده

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     متاسفانه خرید خدمت در حال حاضر انجام نمی‌شود.

 7. Avatar photo عباس گفت:

  باسلام کسانی که ترک یگان کردند آیا می توانند در طرح جدید انصار ثبت‌نام کنند.

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر به واحد مربوطه مراجعه بفرمایید

 8. Avatar photo علی اکبر ربیعی گفت:

  سلام من 23سالمه الان دارم برا فوق دیپلم درس میخونم اخرین ترممه است
  میخاستم سربازایم رو بخرم چه قیمته باید چکار کنم که بتونم بخرم سربازیم رو

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد

 9. Avatar photo فریدون و..... گفت:

  من پدرم در راه اسلام شهید دادم خود از ان تاریخ به بعد چندین سال متوالی تحت درمان اعصاب وروان وچندین عمل جراحی کم نتیجه داشتم مدارک همه موجود چه جوری انتظار داری تک فرزندم به اجباری بفرستم دوسال واندی .خود مسعولین این کار …..

  1. Avatar photo صادق گفت:

   درود من هفت سال فراری بودن که زنگ زدن باید برم دادسرا نظام
   وزنم ۱۵۰ دیابت هم دارم کبدمم هم چربه به نظرتون معاف میشم

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    با سلام
    برای شما کمیسیون پزشکی تشکیل می شود و بر حسب تشخیص کمیسیون معاف خواهید شد

    1. Avatar photo رضا فروزان گفت:

     سلام من الان46 سالم هیچ کسی روهم ندارم نه میتونم راه برم نه میتونم بدوم مطلقه هستم تنها دارم زندگی میکنم دست فروشم چیکار کنم

     1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

      سلام وقت بخیر
      فعلا موردی برای معافیت شما وجود ندارد

 10. Avatar photo آریا گفت:

  سلام،
  برای ایرانیان مقیم خارج چطور هست در حال حاضر ، بالاخره میتونن سربازی را بخرند یا نه ؟ چون در هر جا چیز دیگری نوشته شده متاسفانه.

  تشکر

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام خرید سربازی نداریم

   1. Avatar photo صادق گفت:

    درود من هفت سال فراری بودن که زنگ زدن باید برم دادسرا نظام
    وزنم ۱۵۰ دیابت هم دارم کبدمم هم چربه به نظرتون معاف میشم

 11. Avatar photo علی گفت:

  سلام من 35 سالمه. دو فرزند دارم. و مدرک کارشناسی. حدود 11 سال غیبت دارم. آیا معاف میشم؟

 12. Avatar photo حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  پسر من متولد بهمن 1383 هست و در حال حاضر درسال اخر دبیرستان در خارج از کشور تحصیل میکند . ایا برای معافیت تحصیلی میبایست اقدام میکردم ؟لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید.ایا در حال حاضر غایب محسوب میشود؟
  با تشکر

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام وقت بخیر ایشون باید تا بهمن 1402 نامه معافیت تحصیلی را دریافت کنند

 13. Avatar photo علیزاده گفت:

  سلام خسته نباشیدمن الان۳۱ سالمه متاهل هستم ویه فرزند دارم هرکجا هم میرم کارت خدمت میخوان بااین اوضاع هم نمیتونم برم خدمت میتونم بنظرتون معافیت یا خرید بکنم لطفا راهنماییم کنیم خیلی ممنون

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام فعلا قاونی برای خرید خدمت سربازی وجود ندارد

  2. Avatar photo صادق گفت:

   درود دوستان من ۷ سال فراری بودم که گرفتنم با فیش بیرونم زنگ زدن که بیا دادسرا نظام سیرجان
   وزنم ۱۴۷
   دیابت دارم
   کبدمم گرید ۳
   به نظرتون معاف میشم

 14. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام من ۳۷ سالمه دوساله که ازهمسر م جداشدم و حضانت فرزند ۹ ساله ام با من است آیامن معاف میشوم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   دقیق نمیشه گفت براتون کمسیون تشکیل میدن

 15. Avatar photo حسین گفت:

  باسلام می خوامم معافیت کفالت بگیرم اما سال ۹۲ ترک یگان کردم. من چجوری میشه معافیت بگیرم.

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   افرادی که غیبت سربازی دارند امکان دریافت معافیت کفالت ندارند

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • بخشش اضافه خدمت

  بخشش اضافه خدمت 1403 + خبر خوش بخشنامه جدید عفو رهبری!

  تخلف در دوره سربازی، فرار از خدمت و یا داشتن غیبت از جمله مواردی هستند که منجر به اضافه خدمت می شوند. به همین دلیل بخشش اضافه خدمت از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در...
 • خبر خوش سربازی

  خبر خوش سربازی + تصویب قانون جدید تسهیل خدمت 1403

  از آخرین خبر خوش سربازی متأهلین مطلع هستید؟ این روزها درباره سربازی خبر‌هایی تازه اعلام شده است که بسیاری از مشمولین از موثق بودن آن‌ مطمئن نیستند. از این‌ رو تصمیم گرفتیم در این مقاله از ایران تحصیل درباره این...
 • معافیت سربازی چشم

  معافیت سربازی چشم 1403 + مدارک و شرایط آیین نامه جدید

  معافیت سربازی چشم از جمله معافیت‌هایی است که در صورت داشتن شرایط اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه به مشمولین اعطا می‌شود. برخی از بیماری‌های چشم بسته به درجه حاد بودن می‌توانند منجر به معافیت پزشکی چشم دائم یا...
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1402 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی تعلق می گیرد، به‌ تازگی تصویب شده و در کشور به اجرا درآمده خواهد آمد. مهمترین دلیل استفاده از این طرح، کمک به آن دسته...
تماس با مشاور