ثبت نام کنکور وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور وزارت بهداشت هر سال جهت دوره‌های روزانه ، شهریه پرداز و دانشگاه‌ آزاد برگزار می‌شود و کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام کنکور وزارت بهداشت 97-98 می‌توانند به آدرس سایت مرکز سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه و اقدام به ثبت نام کنکور وزارت بهداشت نمایند. پیش از ثبت نام کنکور وزارت بهداشت توصیه اکید می‌شود که دفترچه راهنمای کنکور ارشد وزارت بهداشت 97-98 را بطور دقیق مطالعه نمایید . توصیه می‌شود قبل از ثبت نام کنکور وزارت بهداشت ، دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را حتما بطور کامل مطالعه نمایید . 

 نحوه ی ثبت نام کنکور وزارت بهداشت 97

جهت اطلاع از ثبت نام کنکور وزارت بهداشت و مشاوره تلفنی کنکور وزارت بهداشت  از جزئیات مهم کنکور ارشد وزارت بهداشت با مرکز مشاوره ایران تحصیل در تماس باشید. 

تلفن تماس : 9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران)

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت پاسخگویی 8 صبح الی یک شب حتی ایام تعطیل

جهت دانلود دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید .

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 97-98

داوطلبین گرامی به استحضار شما می‌رسد که مطابق با اطلاعیه صادر شده در مرکز سنجش پزشکی، ثبت نام کنکور وزارت بهداشت در روز دوشنبه مورخ سی ام بهمن ماه 96 آغاز و تا سیزدهم اسفند ماه ادامه خواهد داشت . متقاضیان ثبت نام کنکور وزارت بهداشت می‌بایست درمدت زمان درنظر گرفته شده به وب سایت سازمان سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایند.
رشته‌های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97-98 در چهار گروه آماده گردیده است که داوطلبین با مدرک کارشناسی و یا بالاتر ، مجاز به انتخاب حداکثر دو رشته از دو گروه متفاوت می‌باشند . بعد از بررسی شرایط و انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام کنکور وزارت بهداشت , داوطلبین عزیز می‌بایست در سامانه ثبت نام کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی ، مراحل مورد نظر را طی کرده و فرم اختصاص داده شده به ثبت نام را تکمیل نمایند.

شرایط ثبت نام کنکور وزارت بهداشت 97-98

به اطلاع کلیه داوطلبین گرامی می‌رسانیم که سازمان سنجش پزشکی به منظور تأمین نیروی انسانی متخصص و متعهد بر اساس یک سری ضوابط و پارامترهای مشخص شده توسط سازمان ، در مقاطع کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی دانشجو خواهد پذیرفت ..
در ادامه توجه متقاضیان ثبت نام کنکور وزارت بهداشت را به رعایت چندین نکته جلب می‌نماییم. در ذیل به مهمترین بندهای شرایط شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 97-98 و مدارک مورد تایید ثبت نام ارشد وزارت بهداشت اشاره خواهد شد.

1- داوطلبینی که مدرک معتبر و مورد تأیید خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی گروه‌های پزشکی و بالاتر، از وزارت بهداشت و علوم دریافت کرده‌اند و نیز دانشجویان ترم آخری که نهایتاً تا تاریخ سی و یکم شهریور 97 فارغ التحصیل خواهند شد مجاز می‌باشند تا در ثبت نام کنکور وزارت بهداشت شرکت نمایند .

2- تمامی قبول شدگان دوره‌های روزانه‌ی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 96-97، چه آنهایی که در دانشگاه محل قبولی ثبت نام کرده‌اند و چه آنان که ثبت نام نکرده‌اند، حق شرکت و ثبت نام کنکور وزارت بهداشت 97 را نخواهند داشت .

3- تمامی داوطلبین ملزم به رعایت تناسب میان مدارک مورد پذیرش رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  امتحانی و رشته مورد علاقه خود می‌باشند. مدارک مورد نیاز هر رشته امتحانی را می‌توان در جدول شماره یک دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  پیدا کرد. (لینک دانلود دفترچه راهنما در بالا قرار داده شده است)

جهت مشاوره کنکور وزارت بهداشت – اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت – اطلاع از زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت – اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت با شماره 9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) تماس بگیرید.

4- داوطلبین  مقطع کارشناسی ارشد درصورتی که با دانشگاه محل تحصیل خود تسویه کرده باشند و یا از تحصیل انصراف داده باشند نیز حق شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  را خواهند داشت .

5- چنانچه دانشجویان کارشناسی ارشدی که از ادامه تحصیل در رشته خود محروم شده‌اند به شرط تسویه با دانشگاه محل تحصیل خود ، امکان ثبت نام در رشته‌ای متفاوت از رشته قبلی خود و امکان حضور در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 را دارا هستند.

6- این الزام برای آن دسته از داوطلبینی که رشته تحصیلی آنها در ردیف رشته‌های مورد نیاز وزارت بهداشت است وجود دارد که وضعیت خدمت قانونی طرح نیروی انسانی خود را مشخص نمایند در غیر این صورت قبولی داوطلب در هر مرحله از تحصیل که باشد ملغی خواهد شد.

7- آن دسته از داوطلبینی که فارغ التحصیل دوره‌های رایگان مقطع کارشناسی ارشد هستند در صورتیکه مجدداً در دوره روزانه و رایگان قبول شوند و اقدام به ادامه تحصیل مجدد رایگان نمایند ملزم به پرداخت شهریه هستند . از سویی دیگر این داوطلبین در صورت انتخاب رشته‌هایی که مدرک تحصیلی مورد قبول آنها کارشناسی ارشد باشد، الزامی به پرداخت شهریه ندارند . این موارد تنها بخشی از شرایط ثبت نام کنکور وزارت بهداشت است و توصیه اکید ما به شما این است که دفترچه آزمون وزارت بهداشت را دقیق مطالعه نمایید.

سهمیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97-98

سهمیه‌های مورد نظر آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت عبارتند از:

1- سهمیه رزمندگان (خود فرد رزمنده که حضوری داوطلبانه در جبهه داشته است) و ایثارگران 
2- سهمیه آزاد
3- سهمیه استعداد درخشان ( همراه با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی).

رزمندگان و ایثارگران عزیز به شرط اکتساب حد قبولی نمره علمی می‌توانند از 30 درصد ظرفیت پذیرش هر رشته محل استفاده کنند و باقیمانده ظرفیت پذیرش در هر رشته اختصاصاً به داوطلبینی که مشمول این سهمیه نمی‌باشند تعلق خواهد گرفت. همچنین اعطای سهمیه استعداد درخشان به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش عادی خواهد بود.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران در ثبت نام کنکور وزارت بهداشت

آن دسته از ایثارگران و رزمندگانی که در ادامه آورده شده‌اند از ظرفیت هر رشته محل، 25 درصد را به خود اختصاص خواهند داد که عبارتند از :
آزاده – جانباز – همسر و فرزند : شاهد – مفقود الأثر – جانباز و آزاده 25 درصد و بالاتر – می‌بایست حد نصاب 70 درصد نمره علمی در گزینش آزاد را کسب نمایند. همچنین خود فرد رزمنده به شرط کسب حد نصاب 80 درصد نمره علمی در گزینش آزاد مشمول این سهمیه خواهد شد.

جانبازان کمتر از 25 درصد، فرزند و همسر جانباز کمتر از 25 درصد نیز می‌بایست حد نصاب 70 درصد نمره علمی در گزینش آزاد را کسب نمایند.
همسر و فرزند رزمنده‌ای که حداقل 6 ماه بصورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته‌اند می‌بایست حد نصاب 70 درصد نمره علمی در گزینش آزاد اخذ نمایند.

سهمیه استعداد درخشان در ثبت نام کنکور وزارت بهداشت

داوطلبانی که خواستار استفاده از این سهمیه هستند می‌بایست آیین نامه‌ مربوط به “تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان” که نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت درج شده در دفترچه‌ ثبت نام کنکور وزارت بهداشت می‌باشد را مطالعه کرده و در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند از این سهمیه استفاده نمایند. در انتها اگر شخص واجد شراط وجود نداشته باشد ظرفیت مازاد استعداد درخشان آن دانشگاه تکمیل نخواهد شد. برای اطلاع از آخرین اطلاعیه ‌های مربوط به ثبت نام کنکور وزارت بهداشت و  منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت عضو کانال تلگرام ایران تحصیل شوید.

کانال اطلاع رسانی ثبت نام کنکور وزارت بهداشت
کانال اطلاع رسانی ثبت نام کنکور وزارت بهداشت

مطالب مرتبط ثبت نام کنکور وزارت بهداشت :

سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد 97

منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت 

 ثبت نام کنکور وزارت بهداشت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.