تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام کارشناسی ارشد

ثبت نام کارشناسی ارشد 1400

ثبت نام کارشناسی ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

 ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 آغاز شد. افرادی که قصد شرکت در کنکور ارشد را دارند بایستی در تاریخ تعیین شده از سوی سازمان سنجش نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نمایند. ثبت نام امسال نیز همانند سال های گذشته به صورت اینترنتی بوده و تنها از طریق مراجعه به سامانه sanjesh.org در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد امکانپذیر است. برای سهولت کسب اطلاعاتی دقیق و موثق در رابطه با زمان، نحوه و همین طور شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد می توانید با تیم مشاوره کاردان و حرفه ای در این رابطه تماس بگیرید.

 

به منظور آگاهی از زمان و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون ورودی کارشناسی ارشد با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

زمان ثبت نام کنکور مقطع ارشد تا بیست و ششم آذر ماه سال جاری تمدید شد

 

 

 زمان ثبت نام کارشناسی ارشد چه زمانی است؟

سازمان سنجش چندین سال است که تاریخ های مشخصی را برای ثبت نام علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع ارشد تعیین می کند تا در صورت کسب رتبه لازم بتوانند در رشته مورد علاقه خود مدارج بالاتر را کسب کنند.

هدف اصلی برگزاری چنین آزمونی ایجاد یک فضای سالم و عادلانه در میان شرکت کنندگان و تربیت افرادی متخصص در زمینه های مختلف است.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد برای سال آینده در حال حاضر آغاز شده و داوطلبان می توانند برای این امر اقدام کنند.

در واقع، زمان ثبت نام کارشناسی ارشد از چند روز قبل یعنی شانزدهم آذر ماه شروع و تا امروز یعنی بیست و سوم آذر ادامه دارد.

داوطلبان در این مدت می توانند اطلاعات فردی و تحصیلی خود را در سامانه ثبت نام کنکور ارشد سازمان سنجش درج کرده و برای بارگذاری مدارک درخواستی اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین، در این فاصله زمانی متقاضی می تواند در صورت نیاز برای ویرایش اطلاعات ثبت شده نیز اقدام کند.

البته توصیه می شود که قبل از پر کردن اطلاعات خواسته شده، دفترچه انتخاب رشته را با دقت مطالعه کرده و سپس مراحل را طی کنید.

گفتنی است که به دلیل یکی شدن کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد، داوطلبان رشته های کنکور ارشد آزاد نیز در زمان ذکر شده ثبت نام و در آزمون شرکت می کنند.

همچنین، در کنکور ارشد ناپیوسته، همه متقاضیان دوره های روزانه، شبانه، پيام نور، غيرانتفاعي، پردیس خودگردان، مؤسسات آموزش عالي امکان ثبت نام دارند.

 

 

هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد و نحوه پرداخت آن

همانطور که می دانید برای ثبت نام در کنکور ارشد، خرید یک کارت اعتباری دارای سریال ثبت نام الزامی است.

برای بسیاری از داوطلبان سؤال است که این هزینه چقدر است و چگونه باید پرداخت شود؟

ابتدا باید بگوییم که طریقه پرداخت تنها به صورت الکترونیکی بوده و لازم است که کارت بانکی داوطلب حتماً فعال و عضو شبکه شتاب باشد.

برای شروع مرحله خرید، بایستی ابتدا به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه نمود و سپس با کلیک بر روی گزینه “سریال ثبت نام” مبلغ 90000 ( نود هزار تومان) را در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد واریز کند.

البته این مقدار تنها برای یک مجموعه امتحانی است و چنانچه داوطلبی قصد شرکت در سایر مجموعه ها دارد، بایستی به ازای هر کدام یک سریال اعتباری دریافت کند.

گذشته از این، اگر متقاضی علاقه مند به شرکت در ثبت نام  رشته های شناور کنکور ارشد و یا یکی از دوره های پیام نور، غیر دولتی یا غیرانتفاعی باشد، بایستی علاوه بر مبلغ عنوان شده، وجهی معادل 137 هزار ریال مجددا پرداخت نمایند.

علاوه بر این، چنانچه مایل به دریافت پیامک خدمات بعد از هر اتمام هر مرحله هستید، باید مبلغ 8500 تومان بدین منظور واریز گردد.

 

 

مراحل ورود به سامانه و انجام ثبت نام کارشناسی ارشد

مانند ثبت نام تمامی آزمون های دیگر، ثبت نام کارشناسی ارشد نیز دارای مراحل خاصی است که برای آشنایی بهتر آن ها را در راهنمای ثبت نام کنکور ارشد زیر  مرور می کنیم.

 

 • جستجوی آدرس اینترنتی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org در مرورگر و ورود به صفحه اصلی

 

 • انتخاب منوی کارشناسی ارشد واقع شده در سمت راست، و یا دسترسی سریع در سمت چپ

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد

 

 

 • با کلیک بر روی گزینه اطلاعیه ثبت نام، وارد سامانه جامع ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته می شوید.

 

 • در سمت راست گزینه با عنوان ” ثبت نام جدید” وجود دارد که پس از انتخاب آن وارد محیط ثبت نام می شوید.

 

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

 

 • در قسمت خواسته شده، سریال 12 رقمی ثبت نام را که هنگام خرید کارت اعتباری دریافت نموده اید را وارد نمایید.

 

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

 

 • در مرحله بعد نوبت به بارگیری عکس سه در چهار می رسد که باید دارای حجم و اندازه توضیح داده شده در سمت چپ باشد.

 

دفترچه ثبت نام ارشد

 

 • در قسمت بعدی که بسیار اهمیت دارد و دقت بالایی را می طلبد، باید برای تکمیل بندهای تقاضانامه اقدام کنید.

 

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

 

 

 • با تکیمل تمام قسمت های لازم، با کلیک بر روی تکمیل فرایند ثبت نام، وارد بخشی می شوید که یک شماره پرونده 7 و یک کد رهگیری 16 رقمی مختص به شما در آن قرار دارد.

 

 

ثبت نام اینترنتی کنکور ارشد

 

 

 • توصیه اکید می شود که این مدارک را تا پایان تمامی مراحل کنکور نزد خود نگه دارید.

 

 

تمدید مهلت ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد 

گرچه سازمان سنجش هر ساله بازه زمانی خاصی را برای فرایند ثبت نام در نظر می گیرند و اعلام می دارد که متقاضیان حتما در این مدت مدارک خود را تکمیل نمایند، اما معمولا به منظور ایجاد فرصتی دوباره برای افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند، تاریخ ثبت نام را چند روز تمدید می کند.

خوشبختانه امسال نیز علیرغم اینکه قرار بود مهلت ثبت نام در تاریخ 23 آذر به پایان برسد، اما این سازمان طی اطلاعیه ایی اعلام کرد که این زمان تا 99/09/26 تمدید شد.

توصیه می شود که داوطلبان عزیز در این مدت حتماً ثبت نام خود را تکمیل کنند چرا که تاریخ ذکر شده تمدید نمی شود.

 

 

شرایط عمومی ثبت نام کارشناسی ارشد

برای شرکت در کنکور ارشد، داوطلبان باید از شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشند. شرایط عمومی اعلام شده توسط سازمان سنجش عبارتند از:

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی
 • متعهد بودن به انجام واجبات دینی و پرهیز از محرمات
 • نداشتن هیچ گونه خصومت با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم ارتباط با گروهک های ضد دینی یا سابقه همکاری و عضویت با سازمان ساواک یا عقبه های آن
 • عدم سوء سابقه در مسائل اخلاقی در طول دوره تحصیلی

 

 

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد

داشتن شرایط اختصاصی برای داوطلبین تمام رشته ها الزامی است و در صورت عدم تأیید گزینه های مطرح شده در زیر، حتی با وجود پذیرفته شدن متقاضی، قبولی او لغو می شوید.

بنابراین، توصیه می شود که موارد را با دقت بخوانید. البته ما نمی توانیم همه جزئیات شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ذکر کنیم و به صورت فهرست وار عناوین را مرور می کنیم، اما شما برای دریافت اطلاعات کامل می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

 • داوطلب باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس ( یا دکترای حرفه ایی) بوده و یا حداقل در سال آخر مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشد. مدرک فرد بایستی مورد تایید سازمان های عالی مربوطه باشد.

 

 • داوطلبانی که در یکی از دانشگاه های خارجی معتبر فارغ التحصیل شده اند و مدرک آن ها معادل سازی گشته، نیز می توانند در کنکور ارشد شرکت نمایند.

 

 • افرادی که در یکی از حوزه های علمیه دوره سطح 2 خود را سپری نموده اند و یا تا تاریخ 31 شهریور سال آینده فارغ التحصیل می شوند، تنها می توانند در یکی از رشته های گروه انسانی ثبت نام کنند.

 

 • آن دسته از افرادی که در یکی از دوره های روزانه کارشناسی ارشد 99 پذیرفته شده اند، به هیچ وجه ( حتی در صورت انصراف از رشته قبولی خود) امکان ثبت نام در کنکور ارشد را ندارند.

 

 • افرادی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از 31 شهریور 86 کسب کرده، اما معدل آن ها کمتر 12 بوده است نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.

 

 • اگر فردی در یکی از دوره های روزانه ارشد قبول گردد، موظف به گذراندن دو سال تعهد خدمت در یکی نهادها و یا سازمان های دولتی مربوطه است.

 

 • بر طبق مقررات، هیچ کدام از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، از طرف وزارت علوم بورسیه دریافت نمی کنند.

 

 • استفاده از صندوق رفاه دانشجویی تنها منوط به سپردن تضمین و تعهدنامه است.

 

 

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

داوطلبانی که در ثبت نام کارشناسی ارشد شرکت نموده اند، بایستی در زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش در جلسه آزمون حاضر شوند.

طبق اعلام این سازمان، تاریخ برگزاری کنکور ارشد سال آینده در روزهای ششم و هفتم خرداد ماه تعیین شده است.

البته آزمون 99 به دلیل به وجود آمدن شرایط کرونا، چند بار به تعویق افتاد و احتمال این اتفاق نیز برای کنکور سال بعد وجود دارد. به همین دلیل توصیه می شود که حتماً از اخبار به روز آگاه باشید.

برای داوطلبانی که قرار است در امتحان یا تشریحی نیز شرکت کنند آزمون در دو مرحله برگزار می شود.

البته شرکت در آزمون دوم، تنها منوط به قبولی در آزمون اول یا همان کتبی است. زمان برگزاری این آزمون های عملی نیز متعاقباً در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اعلام می شود.

 

 

نحوه گزینش داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد

 • بر اساس مقررات اعلام شده از سوی سازمان سنجش، از بین کسانی که رتبه قبولی را کسب کرده اند، تنها کسانی می توانند به صورت نهایی پذیرفته شوند که نمره علمی مجاز را کسب کرده باشند.

 

 • جهت قبولی نهایی، تاثیر معدل دوره کارشناسی تنها 20% خواهد بود و 80% به نمره کل آزمون تعلق می گیرد.

 

 • افرادی که در دوره کارشناسی جزء نفرات برتر و رتبه اول بوده اند، حداکثر تا 10% از ظرفیت پذیرش رشته های مقاطع ارشد مربوطه به آن ها تعلق می گیرد. ملاک پذیرش نیز بر اساس اولویت در نمره و انتخاب رشته متقاضیان دارای شرایط است.

 

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد

نتایج ابتدایی کنکور ارشد به طور معمول هر ساله در اوایل تیرماه اعلام می گردد و امسال نیز سازمان سنجش همین تاریخ را برای کنکور سال آینده تعیین کرده است.

اسامی آن دسته از داوطلبانی نیز که متقاضی کد رشته های محل های چند برابر ظرفیت و یا دارای شرایط خاص بوده اند نیز در دهه سوم تیرماه منتشر می شود و همزمان تاریخ مصاحبه و یا مرحله دوم آزمون عملی یا تشریحی نیز به اطلاع این عزیزان می رسد.

در نهایت، کارنامه نهایی کارشناسی ارشد نیز دهه اول شهریور سال آینده منتشر می شود.

 

 

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی

بر اساس تصمیم شورای سازمان سنجش و پذیرش دانشجو و همچنین ستاد ملی کرونا، مقرر شد تا داوطلبانی که امسال مایل به ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد هستند نیز بر اساس سوابق تحصیلی دریکی از رشته های دوره های تکمیلی شرکت نمایند.

این رشته ها از میان رشته محل هایی است که در کنکور ارشد 99 ظرفیت آن ها تکمیل نشده و شامل دانشگاه ها دولتی و غیر دولتی است.

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در تاریخ 99/9/25 انتشار و فرایند ثبت نام از 99/9/25 لغایت 99/9/30 قابل انجام است.

ملاک انتخاب بر اساس معدل کارشناسی است. چنانچه شما نیز قصد دارید از این طریق به مقطع ارشد وارد و شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد  آگاه شوید، می توانید برای کسب اطلاعات کامل و نحوه قبولی با کارشناسان و مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

مشاوره قبولی در آزمون کارشناسی ارشد

برای بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل اهمیت بسیار زیادی دارد و به نحوی مایل به کسب مدارج عالی دارند.

اما ثبت نام کارشناسی ارشد تنها اول راه است و تا قبولی باید تلاش ها و مراحل زیادی را با جدیت پشت سر گذاشت.

برخی از افراد علاقه مند هستند که همان رشته کارشناسی را ادامه دهند، و عده ایی نیز به تغییر رشته در مقطع ارشد فکر می کنند.

یکی از مهمترین مسائل برای قبولی، شناخت منابع درست و معرفی شده از سوی سازمان سنجش است. 

سعی کنید در تهیه کتاب ها به تاریخ انتشار، مؤلف و محتوای آن توجه داشته باشید.

چرا که دلیل قبول نشدن بسیاری از افراد در مقطع کارشناسی ارشد، عدم آگاهی یا مطالعه منابع اصلی است.

علاوه بر این، سعی کنید که رشته خود را با علاقه انتخاب کنید. همانطور که می دانید در مقطع ارشد، اغلب دروس به تحقیق، پژوهش و مقاله نویسی اختصاص دارد و اگر تمایلی به محتوای رشته خود نداشته باشید، نمی توانید عملکرد خوبی داشته باشید.

برای قبولی عوامل بسیار دیگری نیز می تواند دخیل باشد. برای مثال، بسیاری از داوطلبان از نحوه و میزان تاثیر سهمیه ها، معدل و رتبه دوران کارشناسی، شرایط ورود از طریق المپیادهای علمی، استعدادهای درخشان و گزینه های دیگر اطلاعات چندانی ندارند. 

در صورتی که همین موارد می تواند آن ها را به قبولی برساند. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد تمامی این زمینه ها می توانید روی کمک مشاوران ایران تحصیل حساب کنید و شانس خود را بالا ببرید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با تاریخ، مراحل و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد پرداخته شد و اطلاعات مربوط به برگزاری و اعلام نتایج نیز ارائه شد.

چنانچه شما نیز قصد شرکت در این آزمون را دارید و به دنبال آگاهی از شرایط پذیرش، لیست دانشگاه های پذیرنده در هر کدام از دوره ها و دانشگاه های سراسری و آزاد هستید و یا می خواهید از طریق سوابق تحصیلی ادامه تحصیل دهید، می توانید از طریق شماره های مندرج در جدول از ساعت 8 صبح الی 12 شب با مشاورین ما تماس گرفته و بهترین مشاوره را دریافت نمایید.

 

 

به منظور آگاهی از مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور و با کنکور با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور چگونه است؟

نحوه تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد

منابع آزمون کارشناسی ارشد

لیست رشته های ارشد علوم پزشکی

ثبت نام کارشناسی ارشد 

ثبت نام کارشناسی ارشد در چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد امسال در 16 لغایت 26 آذر است.

 نحوه ثبت نام برای کنکور ارشد چگونه است؟

داوطلبان بایستی پس از ورود به سامانه ثبت نام کارشناسی ارشد برای تکمیل فرم های مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور چیست؟

برای اطلاع کامل در مورد شرایط گزینش و پذیرش ارشد بدون آزمون می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

در چه زمانی می توان برای ارشد دانشگاه های آزاد ثبت نام کرد؟

بر طبق اعلام سازمان سنجش زمان ثبت نام دانشگاه ها سراسری و آزاد یکسان است. 

نظرات

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

ایران تحصیل
تماس با مشاور