ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 1401-1401

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 29 تیر ماه سال 1401 آغاز خواهد شد و  دفترچه ثبت نام کاردانی نظام جدید  بر روی سایت سازمان سنجش هم قرار گرفته است. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر پذیرش ثبت‌نام کاردانی نظام جدید صرفا بر اساس سوابق تحصیلی یا همان معدل کل دیپلم می‌باشد. لازم به ذکر است بدانید ثبت نام را میتوانید به‌ صورت اینترنتی انجام دهید و نیاز به مراجعه حصوزی به کافی نت ها نیست.

در ادامه شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید را اعلام خواهیم کرد. توجه داشته باشید که شرایط ثبت نام به دو بخش مختلف به نام شرایط اختصاصی ثبت نام و شرایط عمومی ثبت نام تقسیم میشود. که مورد بررسی قرار خواهیم داد.

از سوی دیگر نحوه ثبت‌نام را به صورت متن و تصویر به شما توضیح خواهیم داد. در نتیجه می توان با استفاده از آموزشی تصویری موجود در این مقاله برای ثبت نام اقدام کنید. در نهایت هم زمان دقیق ثبت نام را در این مقاله ذکر خواهیم کرد. برای مطلع شدن از موارد ذکر شده تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی و حرفه ای باید به سایت رسمی سامانه سنجش مراجعه کنید.

 

 

شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 

داوطلبانی که قصد شرکت در دوره‌های کاردانی نظام جدید را دارند، ابتدا باید دفترچه ثبت‌نام را به دقت مطالعه نمایند. داوطلبینی که واجد شرایط اختصاصی و عمومی در دفترچه ثبت‌نام می‌باشند، تنها در یک رشته امتحانی و رشته متناسب با رشته خود می‌توانند شرکت نمایند. جهت ثبت نام لازم است کد رایانه‌ای دیپلم خود را به عنوان متقاضی ادامه تحصیل ثبت نمایند. این نکته را در نظر داشته باشید در ادامه اطلاعاتی را در مورد شرایط اختصاصی و عمومی در اختیار شما قرار خواهیم داد در نتیجه در ادامه ما را همراهی کنید.

شرایط اختصاصی ثبت نام

 1. ابتدا بهتر است به شرایط اختصاصی اشاره کنیم. توجه داشته باشید که هر داوطلب باید شرایط همچون
 2. داشتن توانایی جسمی داوطلب با رشته ای که انتخاب می کند،
 3. پذیرش در دوره روزانه تنها برای داوطلبان بومی امکان پذیر است
 4. هر متقاضی نهایتا میتواند 50  رشته محل را انتخاب نماید
 5. متقاضیان برای ثبت نام باید مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید را به همراه داشته باشند.
 6. آخرین مدرکی که داوطلب اخذ کرده است باید تا تاریخ 1401/06/31 ارائه شود.

شرایط عمومی

در گام دوم بهتر است به سراغ شرایط عمومی برویم. این نکته را در نظر داشته باشید برای ثبت نام مقطع کاردانی فنی حرفه ای باید شرایط (عدم اعتیاد به مواد مخدر، اعتقاد به دین اسلام، معتقد به قوانین نظام جمهوری اسلامی، عدم وجود مشکل خدمت سربازی برای آقایان، عدم وابستگی یا عضویت در گروه های مخالف با نظام جمهوری اسلامی، عدم ارتکاب به فساد اخلاقی) داشته باشند.

 

نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 

 1. داوطلبین لازم است ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.
 2. دفترچه راهنمای ثبت‌نام را که در سایت سازمان سنجش قرار داده شده است را دانلود نمایید.
 3. مدراک لازم جهت ثبت‌نام را آماده و فراهم نمایید.
 4. مبلغ 22 هزار تومان را به‌صورت اینترنتی و به وسیله کارت‌های عضو شبکه شتاب برای پرداخت وجه ثبت‌نام و شرکت در کاردانی فنی نظام جدید اقدام نمایید.
 5. چنانچه مایل به شرکت در رشته‌های آموزش عالی غیردولتی هستید، علاوه بر مقدار ثبت‌نام اولیه که در مراحل قبل پرداخت نموده‌اید، مقدار 5.500 تومان برای شرکت در این دوره‌ها باید پرداخت نمایید.
 6. داوطلبینی که مایل به دریافت پیام کوتاه در هنگام تکمیل و انجام فرایند ثبت‌نام می‌باشند، لازم است مبلغ پانصد تومان را به عنوان هزینه‌ای که برای ارائه خدمات پیام کوتاه در نظر گرفته شده است، پرداخت نمایند.

 

اطلاعیه

ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای سال ۱۴۰۱ از تاریخ 14 تیر ماه شروع می شود و تا 21 تیر ماه سال 1401 ادامه خواهد داشت.

 

مراحل ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید

داوطلبانی که قصد شرکت در ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید را دارند. قبل از ثبت‌نام بهتر است ابتدا فرم تقاضا نامه‌ای که در پایان دفترچه ثبت‌نام قرار داده شده است را تکمیل نمایند. از سوی دیگر در هنگام ثبت‌نام نهایت دقت و جدیت را در تکمیل اطلاعات خود داشته باشید. زیرا چنانچه اطلاعات داوطلب با مدارک او مغایرتی داشته باشد باید برای ویرایش در زمانی که توسط سازمان سنجش مشخص میگردد اقدام کند.

 • داوطلبانی که هنوز موفق به دریافت مدرک دیپلم خود نشده‌اند. در این مرحله نیازی به درج معدل دیپلم نمی‌باشد. در تاریخ 8 مرداد ماه 1401 زمان ویرایش اطلاعات  در قسمت ویرایش اطلاعات که در سایت سازمان سنجش در زمان مقرر قرار خواهد گرفت می توانند اطلاعات خود را ویرایش نمایند.
 • پذیرش در کلیه رشته‌های کاردانی نظام جدید صرفا و منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی انجام خواهد گرفت.

 

برای کسب اطلاعات نسبت به شرایط ثبت نام دانشگاه بدون کنکور بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

توصیه‌های مهم ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید

 • در وارد نمودن کد رشته‌های محل انتخاب رشته نهایت دقت را داشته باشید. زیرا چنانچه در این مرحله اشتباهی رخ دهد، پس از دریافت کد پیگیری شانزد رقمی سازمان سنجش امکان اطلاح و تغییر آن وجود نخواهد داشت.
 • پس از تکمیل ثبت‌نام حتما کد پیگیری و پرینت ثبت‌نام خود را تا زمان اعلام نتایج نگهداری نمایید.
 • چنانچه تغییراتی اعمال شود، حتما از طریق سازمان سنجش و پیک سنجش اعلام خواهد شد.
 • چنانچه سوالات و مشکلاتی به هنگام ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 1401-1401 برای شما پیش آمد می‌توانید از طریق سامانه ایران تحصیل با شماره های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) تماس حاصل نمایید.

مراحل تصویری ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید

در این قسمت از کار قصد داریم مراحل ثبت نام را به صورت تصویری به شما آموزش بدهیم. لازم به ذکر است بدانید برای ثبت نام در گام اول باید وارد وب سایت شوید. در ادامه بر روی گزینه کاردانی فنی و حرفه ای که در تصویر زیر در یک کادر قرمز رنگ قرار دارد کلیک کنید.

مراحل تصویری ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید

مراحل تصویری ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید

 

در این قسمت از کار باید بر روی گزینه ای به نام سامانه ثبت نام آزمون دوره های كاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات غیر انتفاعی سال 1401 که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.

 

چگونه در کاردانی فنی و حرفه ای ثبت نام کنیم

چگونه در کاردانی فنی و حرفه ای ثبت نام کنیم

 

در این قسمت از کار دو گزینه وجود دارد که میتوانید از یکی از گزینه ها برای استفاده کنید. اگر از قبل ثبت نام را انجام داده اید به سادگی می توانید با استفاده از گزینه ورود به سیستم، وارد سامانه شوید اما اگر تا به امروز ثبت نام نکرده اید باید گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کنید. این گزینه در تصویر زیر با استفاده از یک کادر قرمز رنگ مشخص شده است.

 

آموزش تصویری ثبت نام

آموزش تصویری ثبت نام

 

 

اطلاعیه 

داوطلبان جهت ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید باید کارت اعتباری خریداری کنید

 

در این قسمت از کار در ابتدا باید سال فارغ التحصیلی خود را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سال فارغ التحصیلی به سه دسته تقسیم میشود. درسته اول مربوط به افرادی است که در سال 1400 فارغ التحصیل شده اند. گزینه دوم مربوط به افرادی است که بین سال های 1396 الی 1399 فارغ التحصیل شده اند.

گزینه آخر هم به سال 1395 و قبل از ان اختصاص دارد. در ادامه باید سریال کارت اعتباری که خریداری کرده اید را وارد کنید. اگر کارت اعتباری خریداری نکرده اید پیشنهاد می کنیم این کار را انجام دهید. در مرحله بعد باید به سراغ کد امنیتی بروید و مجموع دو عدد را در کادر وارد کنید.

قبول کردن قوانین و شرایط یکی از مواردی است که حتما باید مطالعه کنید و آن را بپذیرید تا بتوانید ثبت نام را انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید در صورت عدم فعال کردن گزینه قوانین و شرایط به هیچ وجه نمیتوانید بر روی گزینه تایید کلیک کنید زیرا گزینه تایید برای شما فعال نخواهد شد.  

وارد کردن سریال کارت اعتباری

وارد کردن سریال کارت اعتباری

زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید ۱۴۰۱

یکی از موارد بسیار مهم که در این بخش از مقاله قصد داریم آن را مورد بررسی قرار دهیم زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای سال ۱۴۰۱ است. توجه داشته باشید که سازمان سنجش در هر سال یک جدول زمانبندی منتشر می کند که در این جدول زمان شروع و پایان ثبت نام و حتی زمان برگزاری آزمون مشخص شده است. لازم به ذکر است بدانید سازمان سنجش مسئول برگزاری آزمون کاردانی فنی و حرفه ای می باشد. در حال حاضر این سازمان تاریخ ۱۴ تیرماه به عنوان زمان شروع ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای سال ۱۴۰۱ اعلام کرده است. از سوی دیگر داوطلبان تاریخ ۲۱ تیرماه زمان دارند تا ثبت نام خود را انجام دهند.

 

جهت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

اخبار پیرامون ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید

بر اساس اعلام سازمان سنجش نام نویسی آزمون کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۱  از تاریخ 14 تیر ماه آغاز می شود و  تا 21 تیر ادامه دارد.

طبق اعلام سازمان سنجش افرادی که از نام نویسی جا بمانند مهلتی برای نام نویسی آن ها در نظر گرفته می شود.

بر اساس اعلام رئیس سازمان سنجش، مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای مانند سال های قبل چند روز تمدید می شود.

خلاصه مطلب

در این مقاله اطلاعات دقیق نسبت به شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید در اختیار شما قرار داده شده است. به همین دلیل شما در حال حاضر اطلاعات کامل نسبت به شرایط اختصاصی و شرایط عمومی در اختیار دارید. از سوی دیگر نحوه ثبت نام به صورت متنی و تصویری به شما ارائه داده شده است که می تواند برای ثبت نام به شما کمک شایانی کند. در ثانی زمان ثبت نام را هم به صورت دقیق اعلام کردیم. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند در هنگام ثبت نام به شما کمک شایانی کند.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

3/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 1401-1401 از چه سایتی اعلام خواهد شد؟

زمان ثبت نام از طریق سایت سنجش اعلام می شود که در سال 1401 از تاریخ 14 تیر ماه الی 21 تیر ماه خواهد بود و این مسئله در مقاله ذکر شده است

شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 1401-1401 به چه صورت است؟

متقاضیان باید دارای شرایط اختصاصی و عمومی موجود در دفترچه ثبت‌نام باشند، این مبحث در مقاله توضی داده شده است

نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 1401-1401 در سایت سنجش چگونه است؟

توضیح با استفاده از متن و تصویر در محتوا موجود می باشد و آموزش به صورت گام به گام از 0 تا 100 و 100% کامل می باشد

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور