ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 + رشته ها

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 اعلام شد. پذیرش و ثبت نام دانشجویان در دانشگاه‌های تربیت معلم کشور صرفاً از طریق شرکت در آزمون سراسری امکان‌پذیر بوده و فرآیند انتخاب رشته در این دانشگاه‌ها همزمان با کنکور صورت می می‌گیرد.

پس از اعلام نتایج کنکور، برخی از متقاضیان با وجود رتبه و تراز مناسب، ممکن است در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به امتیاز و نمره حد نصاب لازم دست پیدا نکنند. این افراد می‌توانند در فرصت “تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان” که در بهمن ماه انجام می‌شود، مجدداً شانس خود را امتحان کنند و در صورت واجد شرایط برای ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت، در مصاحبه مشارکت نمایند.

در فرآیند ثبت‌نام، داوطلبان می‌توانند کد رشته و محل تحصیل خود را انتخاب کرده و در مصاحبه مشارکت نمایند تا به عنوان یکی از ورودی‌های بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 پذیرش شوند. از آنجا که اطلاع از لیست رشته‌های ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان ضروری است، می‌توانید با مشاوران مجرب آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کرده و در فرایند انتخاب رشته شما را یاری کنند.

پذیرش بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403

👈 دانشگاه فرهنگیان در دو نیمسال مهر و بهمن دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه به دلیل مزایایی همچون دریافت حقوق ماهانه و فرصت استخدام رسمی در سازمان آموزش و پرورش، جزو دانشگاه‌های پرطرفدار بین داوطلبان محسوب می‌شود.

👈 داوطلبان پس از ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و وارد کردن کد رشته و محل دلخواه خود، به مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد. پس از پذیرش در مصاحبه، به عنوان دانشجوی ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 انتخاب می‌شوند.

👈 در برخی مواقع، متقاضیان با وجود رتبه مناسب، نمره قابل قبول را در مصاحبه کسب نمی‌کنند. برای این افراد، فرصت تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان وجود دارد تا بار دیگر شانس خود را برای ثبت نام در دانشگاه‌های تربیت معلم امتحان کنند که این فرایند معمولاً در اواخر بهمن ماه انجام می‌شود.

👈 این افراد پس از آغاز ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، می‌توانند کد رشته و محل دلخواه خود را در فرم انتخاب رشته وارد کنند. پس از پذیرش در مرحله اول، به انجام مصاحبه دعوت خواهند شد و پس از کسب نمره قبولی، می‌توانند در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل شوند.

زمان ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403

👈 داوطلبانی که در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پذیرفته نشده‌اند، می‌توانند در زمان ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان  1403 به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از بررسی رشته‌های مورد نظر، فرایند نام نویسی خود را در سایت سازمان سنجش انجام دهند.

👈 متقاضیان بهتر است در مدت زمانی که اعلام شده، برای ثبت‌نام اقدام کنند، چراکه مدت زمان ثبت‌نام محدود بوده و توسط سازمان سنجش تمدید نخواهد شد. زمان ثبت‌نام ورودی بهمن 1403 دانشگاه فرهنگیان هنوز مشخص نیست، اما بر اساس سنوات گذشته، پیش‌بینی می‌شود که در اواخر بهمن یا اوایل اسفند لینک ثبت‌نام بر روی سایت سازمان سنجش قرار بگیرد.

زمان ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

جهت آشنایی با سامانه گلستان فرهنگیان کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403

👈 داوطلبان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید حداقل تراز ۶۰۰۰ را کسب کرده باشند. داوطلبانی که تراز پایین‌تر از این مقدار را کسب کرده‌اند، مجاز به انتخاب رشته و ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان  نمی‌باشند.

👈 متقاضیان می‌توانند اطلاعات لازم برای ثبت‌نام خود را از دفترچه راهنمای ثبت‌نام که اواخر بهمن یا اوایل اسفند در وب‌سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، مطالعه کرده و با شرایط عمومی و اختصاصی موجود در آن، ثبت‌نام خود را انجام دهند.

👈 این شرایط مربوط به ورود دانشجویان به دانشگاه فرهنگیان در نیمسال بهمن 1403 می‌باشد و هر گونه تغییرات یا به‌روزرسانی‌های مربوط به شرایط ورود به دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

👈 شرایط عمومی:

✔️ برخورداری از تابعیت جمهوری اسلامی ایران

✔️ اعتقاد به دین مبین اسلام یا ادیان ذکر شده در دفترچه ثبت نام

✔️ برخورداری از سلامت روانی و جسمانی

✔️ عدم سابقه سو پیشینه یا محکومیت جزایی

✔️ عدم اعتیاد به مواد مخدر

✔️ داشتن مدرک دیپلم

👈 شرایط اختصاصی:

✔️ حداکثر سن ۲۴ سال تمام

✔️ داشتن حداقل تراز ۶۰۰۰

✔️ داشتن معدل حداقل ۱۴

✔️ عدم انجام مصاحبه پذیرفته شده در دانشگاه فرهنگیان

✔️ عدم پذیرش در دانشگاه‌های روزانه، پردیس، نوبت دوم و پیام‌نور

✔️ انصراف از دانشگاه پیشین در صورت پذیرش

سایت ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403

👈 داوطلبانی که مایل به ثبت نام دانشگاه‌های فرهنگیان ورودی بهمن 1403 هستند، می‌توانند ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام دهند. پ

👈 تمامی مراحل انتخاب رشته، اطلاعیه‌ها، و اعلام نتایج نهایی ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 از طریق این سایت انجام می‌شود. بنابراین داوطلبان باید به صورت مداوم اخبار و اطلاعیه‌های این سازمان را پیگیری کنند.

برای ورود مستقیم به سایت ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک کلیک نمایید.

👈 در مرحله بعدی، متقاضیان ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان باید پس از مطالعه شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده در دفترچه، کد رشته‌های مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته منتشر شده از سوی سازمان سنجش وارد کرده و پس از اعلام نتایج اولیه، به انجام مصاحبه دعوت شده و پس از کسب نمره قبولی و اعلام نتایج نهایی، می‌توانند در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل شوند.

سایت ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

نحوه ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403

👈 برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در ورودی بهمن 1403، ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید. در بازه زمانی اعلام شده، با ورود به سایت سازمان سنجش و وارد کردن کد رشته‌های دانشگاه سراسری و محل‌های مورد نظر، می‌توانید مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید.

👈 بعد از انتخاب رشته‌های مورد نظر، نتایج اولیه ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت و  ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان در صورت اخذ پذیرش، در مراحل بعدی صورت می گیرد.

راهنمای تصویری ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403

👈 توجه داشته باشید که برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان نوبت بهمن، ابتدا از احراز شرایط مورد نیاز اطمینان حاصل کرده و سپس مراحل ثبت نام را انجام دهید. برای ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403، باید مراحل زیر را طی کنید:

✔️ مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی موجود در سمت راست صفحه

گام اول ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

✔️ بر روی لینک “انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری – مرحله تکمیل ظرفیت پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان” کلیک کنید.

گام دوم ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

✔️ فعال کردن تیک “اطلاعیه‌های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری را مطالعه نموده‌ام” و انتخاب گزینه “تأیید و ادامه – گام بعدی”.

گام سوم ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

✔️  در ادامه اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را با یکی از سه روش زیر وارد کنید:

✔️ وارد کردن اطلاعات مربوط به سریال ثبت نام و شماره شناسنامه

✔️ وارد کردن کد ملی، سریال شناسنامه و شماره پرونده

✔️ درج شماره رهگیری و کد ملی

گام چهارم ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

در پایان نیز کد رشته‌های مورد نظر خود را وارد کنید و سپس اطلاعات وارد شده را تأیید کنید تا در سامانه ذخیره شود.

لیست رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان نوبت بهمن 1403

👈 لیست رشته‌ هایی که برای نوبت بهمن دانشگاه فرهنگیان در سال 1403 در نظر گرفته شده، در دفترچه ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان منتشر خواهد شد.

👈 در حال حاضر، دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش آموزش کشور در دستور کار خود قرار دارند و در حال رایزنی و پیگیری جهت ارائه لیست رشته‌های محل‌های دارای ظرفیت خالی این دانشگاه می‌باشند.

👈 اطلاعات مربوط به دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر در دسترس نیست، اما به محض انتشار آن، لینک دانلود آن به طور رسمی از طریق سامانه ایران تحصیل برای داوطلبان کنکور۱۴۰۳ قابل دسترس خواهد بود. اما در ادامه به لیست رشته‌های دانشگاه فرهنگیان 1403 که برای ورودی بهمن داوطلبان می‌توانند از میان این رشته‌ها دست به انتخاب بزنند را ارائه کرده‌ایم.

فهرست رشته های دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳
گروه آزمایشی رشته های ارائه شده در دانشگاه فرهنگیان
ریاضی فیزیک  آموزش فيزيک، آموزش ابتدایی، آموزش تربيت بدنی، آموزش رياضی، آموزش دانش آموزان با نيازهای ويژه
علوم تجربی آموزش ابتدايی، آموزش شيمی، آموزش زيست شناسی، آموزش تربيت بدنی، آموزش علوم تجربی، آموزش دانش آموزان با نيازهای ويژه
علوم انسانی آموزش ابتدايی، آموزش مشاوره و راهنمايی، آموزش الهيات، آموزش تاريخ، آموزش تربيت بدنی، آموزش جغرافيا، آموزش زبان عربی، آموزش علوم اجتماعی، آموزش دانش آموزان با نيازهای ويژه، آموزش زبان و ادبيات فارسی
هنر آموزش ارتباط تصویری، آموزش هنر
زبان آموزش زبان انگلیسی

اعلام نتایج ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403

👈 به منظور اطلاع از نتایج نهایی ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403، داوطلبان می‌توانند به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات خود، از نتایج قبولی خود آگاه شوند.

👈 افرادی که موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شوند، برای ثبت نام غیرحضوری در سال تحصیلی 1403 باید به سامانه گلستان این دانشگاه به آدرس education.cfu.ac.ir مراجعه نمایند.

اعلام نتایج ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

مشاوره ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403

✔️ پیش از شروع مراحل ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان  1403، داوطلبان باید شرایط عمومی و اختصاصی مربوط به ثبت نام ورودی به دانشگاه فرهنگیان را در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری مطالعه کنند و از دقیق بودن اطلاعات خود اطمینان حاصل نمایند.

✔️ داوطلبان قبل از هر پیز بهتر است با مشاوران تحصیلی مشورت کنند و تصمیم خود را برای انتخاب رشته با آگاهی کامل و علاقه به شغل دبیری بگیرند.

✔️ توصیه می‌کنیم که داوطلبان شخصاً فرایند انتخاب رشته را انجام دهند تا اولویت‌بندی رشته‌ها بر اساس نظر شخصی آن‌ها صورت گیرد.

✔️ پس از دعوت به مصاحبه، داوطلبان باید مدارک مورد نیاز مانند اصل شناسنامه، کارت ملی، عکس و مدرک دیپلم خود را به همراه داشته باشند.

✔️ به دلیل اهمیت انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان برای ورودی‌های بهمن، مشاوران تحصیلی آکادمی ایران تحصیل آماده‌اند تا به تمام پرسش‌های شما متقاضیان گرامی در ارتباط با اولویت‌های انتخابی پاسخ دهند و چنانچه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد زمان ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان  1403 دارید، می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

خلاصه مقاله ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

شرایط ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 اعلام شده است و داوطلبان نیازمند آگاهی کامل از شرایط و مراحل مربوطه می‌باشند. متقاضبان باید قبل از وارد کردن کد رشته‌های محل‌های مورد نظر خود، شرایط عمومی و اختصاصی مرتبط با ثبت نام را با دقت مورد بررسی قرار دهند و مشاوره‌های لازم را دریافت کنند.

با توجه به اهمیت زمانبندی و مراحل ثبت نام، توصیه می‌کنیم که همواره اخبار مرتبط با دانشگاه فرهنگیان را پیگیری کنید و در صورت داشتن هرگونه سؤال یا ابهام با مشاوران خبره آکادمی ایران تحصیل در تماس باشید تا فرصت‌ تحصیل در این دانشگاه را در نیمسال دوم از دست ندهید.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 چه تاریخی است؟

پیش بینی می شود اواخر بهمن یا اوایل اسفند فرایند ثبت نام آغاز شود. برای اطلاع از زمان آغاز فرایند ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان، به صفحه اصلی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به ثبت نام را دنبال کنید.

سایت ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان چیست؟

برای دسترسی به سایت ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان، به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و در بازه زمانی اعلام شده، مراحل ثبت نام را انجام دهید.

چه مدارکی باید در هنگام مصاحبه ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان به همراه داشته باشیم؟

داشتن مدارکی از قبیل اصل شناسنامه، کپی تمام صفحات آن، اصل و کپی کارت ملی، دو عدد عکس 3x4 و تصویری از مدرک دیپلم الزامی است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • زمان ثبت نام نقل و انتقالات فرهنگیان

  زمان ثبت نام نقل و انتقالات فرهنگیان + بخشنامه 1403 | medu.ir

  نقل و انتقالات فرهنگیان، امکانی است که وزارت آموزش و پرورش برای رفاه هرچه بیشتر کارکنان خود در نظر گرفته است. افراد ممکن است هر ساله به علت‌های متعددی نظیر انتقال محل سکونت، قصد داشته باشند تا محل فعالیت خود...
 • حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان

  حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان + شرایط و زمانبندی 1403

  حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان، مربوط به تاریخ حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان ترم بهمن، از طریق سامانه گلستان اعلام شد. تمامی دانشجویان این موسسه آموزشی مجازند مطابق با قوانین حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان، نسبت به انجام حذف و...
 • ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1403 + شرایط، مدارک و مصاحبه | irantahsil

  ثبت نام دانشگاه فرهنگیان هر ساله پیرو اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می شود. در آن کلیه داوطلبانی که در کارنامه سراسری کنکور مجاز به انتخاب رشته شدند، مجاز به انتخاب رشته‌ در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم...
تماس با مشاور